ελληνική μουσική
    864 online   ·  210.857 μέλη

    Σχεσεις ανδρων και γυναικων

    tolaruba
    23.08.2007, 17:38
    Αν και ειμαι ακομα μικρη θα απαντησω!!
    Εγω με τον κολλητο μου ειμαστε μαζι απο 4 ετων και τωρα μπαινουμε στα 17.Ουδεποτε ενιωσα κατι για αυτον και ουτε ο ιδιος.Η σχεση μας ειναι απιστευτα δυνατη.Τρωμε,διαβαζουμε,κοιμομαστε μαζι κ ομως!!!Τπτ δε παει προς το ερωτικο!
    Αν και οπως ειπα ειμαστε ακομα μικροι!
    Πιστευω πως υπαρχει φιλια αναμεσα σε αντρα και γυναικα.Ισα ισα πιστευω πως ειναι πιο ευκολο απο μια φιλια γυναικας και γυναικας!
    wraios
    23.08.2007, 19:06
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 23-08-2007 στις 17:38 έγραψε...

    Αν και ειμαι ακομα μικρη θα απαντησω!!
    Εγω με τον κολλητο μου ειμαστε μαζι απο 4 ετων και τωρα μπαινουμε στα 17.Ουδεποτε ενιωσα κατι για αυτον και ουτε ο ιδιος.Η σχεση μας ειναι απιστευτα δυνατη.Τρωμε,διαβαζουμε,κοιμομαστε μαζι κ ομως!!!Τπτ δε παει προς το ερωτικο!
    Αν και οπως ειπα ειμαστε ακομα μικροι!
    Πιστευω πως υπαρχει φιλια αναμεσα σε αντρα και γυναικα.Ισα ισα πιστευω πως ειναι πιο ευκολο απο μια φιλια γυναικας και γυναικας!


    τετοια σχεση εχω και γω με την κολλητη μου και κανεις δεν μπορει να πιστεψει οτι ειμαστε απλως φιλοι
    oulion
    01.12.2007, 16:18
    Κολλητοί δεν μπορούν να είναι,γιατί ένας άνδρας δε λέει τα ίδια σε μια γυναίκα και σε έναν φίλο του.Αυτό παραδεχτείτε το.Και το αντίθετο.Όμως νομίζω ότι μπορούν να είναι απλώς καλοί φίλοι,που θα συμβουλεύει ο ένας τον άλλον και θα του συμπαραστέκεται σε δυσκολίες...
    Stroumfita456
    02.12.2007, 13:38
    Δεν ξερω...ισως και να υπάρχει....παντως δεν ειναι και ακατορθωτο ενας αντρας και μια γυναίκα να ειναι κολλητοι!!!!
    Brokenchord
    14.04.2008, 22:29
    Παράθεση:

    Το μέλος tzouv στις 26-07-2005 στις 00:37 έγραψε...

    Επειδη στην περιοχη που γυρναω και στο σχολειο σαν προεδρος επι χρονια εχω καποιο ονομα στην πιατσα κανω παρεα με παρα πολλα κοριτσια και επειδη μπορω με αυτες πολυ καλα να συνεννοηθω δενομαστε πολυ φιλικα αλλα αυτο μου δημιουργει ενα προβλημα στα κοριτσια που θελω να τα δω αλλιως γιατι γυριζουν και μου λενε ειμαστε φιλοι και τετοια....καταλαβαινεις...



    Το πράμα είναι πάρα πολύ απλό! Στην καλύτερη περίπτωση είσαι καλός στο να δημιουργείς αισθήματα άνεσης και διασκέδασης με τις γυναίκες! Αλλά αυτό δεν φτάνει!
    Στην πραγματικότητα όταν μια γυναίκα σου λέει το κλασικό -Σε βλέπω σαν φίλο! Εννοεί εμμέσως πλην σαφώς ότι σε θέλει στην ζωή της αλλά όχι ανάμεσα και στα πόδια της! Το ξέρω ακούγεται κομπλεξικό σεξιστικό και στενοκέφαλο αλλά έτσι είναι! Αναρωτήθηκες ποτέ τι είναι αυτό που διαχωρίζει το φίλος από το εραστής! Πέρα από τα συναισθήματα άνεσης και διασκέδασης που τις προκαλείς και εφόσον δεις ότι σε παίρνει πρέπει να αρχίσεις να την διεγείρεις και σεξουαλικά! Χωρίς να γίνεις όμως χυδαίος η λάγνος! Το πώς είναι κάτι το οποίο μόνο αν πάμε να πιούμε μια μπίρα φίλε μου Γιώργο μπορώ να σου εξηγήσω σωστά. Τα περισσότερα αγόρια κάθονται και περιμένουν βάζοντας λουκέτο στα συναισθήματα τους πιστεύοντας ότι έτσι και δείχνοντας σεβασμό και ανωτερότητα θα τις κάνουν να ασχοληθούν! Περιμένουν ως κολλητοί κάνοντας τους καλούς και ακούγοντας όλα εκείνα τα παράπονα και τις γκρίνιες που λογικά θα έλεγαν στον γκόμενο τους! Αλλά τα λεν σε εσένα γιατί είσαι ο κολλητός τους! Κάθονται και σε πρίζουν δηλαδή με όλα τα προβλήματα εκέινα τα οποία της προκαλούν όλοι όσοι εκείνοι με τους οποίους ασχολείτε και απασχολείτε ερωτικά εκτός από εσένα! Φρίκη εεε! Ευτυχώς δεν το άφησα να μου συμβεί! ούφ


    Όπα δεν το παίζω Καζανόβας η ξερόλας απλά επειδή και εγώ έχω περάσει πολλά! πολλά βράδια όμως! κοιτώντας τον τοίχο και το ταβάνι για αυτό κατέληξα και στρογγύλεψα μέσα μου κάποια συμπεράσματα. Τα οποία μέχρι στιγμής επαληθεύονται. Και έτσι σταμάτησα να κατηγορώ τις γυναίκες ότι είναι αναίσθητες, ύπουλες και πουτ…ς γιατί δεν είναι, απλός λειτουργούν διαφορετικά γιατί έχουν διαφορετικούς και πολλούς ρόλους, για αυτό είναι άστατες ! Φυσικό αναμενόμενο και για αυτό τις γουστάρουμε και αυτές είναι γυναίκες και εμείς είμαστε άντρες! Έτσι άρχισα να κατηγορώ των εαυτό μου για τις λάθος νοοτροπίες , απόψεις και στάσεις και ξέρεις κάτι άρχισα να βελτιώνομαι !


    john1989
    15.04.2008, 18:54
    Παράθεση:

    Το μέλος wraios στις 23-08-2007 στις 19:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 23-08-2007 στις 17:38 έγραψε...

    Αν και ειμαι ακομα μικρη θα απαντησω!!
    Εγω με τον κολλητο μου ειμαστε μαζι απο 4 ετων και τωρα μπαινουμε στα 17.Ουδεποτε ενιωσα κατι για αυτον και ουτε ο ιδιος.Η σχεση μας ειναι απιστευτα δυνατη.Τρωμε,διαβαζουμε,κοιμομαστε μαζι κ ομως!!!Τπτ δε παει προς το ερωτικο!
    Αν και οπως ειπα ειμαστε ακομα μικροι!
    Πιστευω πως υπαρχει φιλια αναμεσα σε αντρα και γυναικα.Ισα ισα πιστευω πως ειναι πιο ευκολο απο μια φιλια γυναικας και γυναικας!


    τετοια σχεση εχω και γω με την κολλητη μου και κανεις δεν μπορει να πιστεψει οτι ειμαστε απλως φιλοι




    Tα χω περασει και εγω αυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Και πραγματικα κουραζεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Γιατι μπορει να μην σε πιστευουν ουτε οι κολλητοι σου!!!!!!!!!!!!!!!!
    Εγω γνωριζομαι με την κολλητη μου απο το νηπιαγωγειο!!!!!!!!!!!!!!!
    Αλλα κολλησαμε στο γυμνασιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ξερει τα παντα για μενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Και εγω γι'αυτην!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ερωτικη ελξη δεν υπηρχε ποτε εως τωρα και ουτε θα υπαρξει μαλλον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Πραγματικα πιστευω σ'αυτην την φιλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Το θεμα(για τουσ μικροτερους το λεω) ειναι να μην σε επιρεασουν οι γυρω σου και φτασεις στο σημειο να μην θελεις να βγεις μαζι της/του εξω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Εγω δυστηχως εφτασα σ'αυτο το σημειο αλλα το καταλαβα γρηγορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Βεβαια οι γυρω μου και ολοι καταλαβαν τωρα πλεον οτι δεν εχουμε και δεν ειχαμε τιποτα!!!!!!!!!!!!
    Και θεωρω οτι οι καλυτερες φιλιες ειναι μεταξυ των 2 φυλων!!!!!!!!!!!!!!
    Βεβαια υπαρχουν και taboo!!!!!!!!!
    Αυτα ειναι δυσκολα να ξεπεραστουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΑΑΑ κ τελος!!!!!
    Ολοι θα εκτιμησετε αυτην την φιλια οταν χωριστειτε π.χ.σπουδες!!!!!!!!!
    Οπως εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Αλλα ισως να ειναι και καλυτερο απο την αποψη οτι θα δειτε τι μπορει να κανει ο καθενας μονος του,χωρις τη βοηθεια του αλλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Που σε ρε Κατερινα..............................................................................
    Brokenchord
    17.04.2008, 09:43
    Ααααα γουρμναμμμμμμ γκουχ γκούχ!! λξασδφβασξκδλ!
    kamelia8
    17.04.2008, 23:03
    Παιδιά, τι να σας πω...
    Εγώ δεν έχω στεριώσει φιλία με άντρα... Ή του άρεσα εγώ ή μου άρεσε αυτός...
    Ίσως να συμβαίνει μόνο σε μένα, γιατί εδώ διάβασα ότι πολλοί έχουν τέτοιες φιλίες..
    Τι να πω...