ελληνική μουσική
    589 online   ·  210.870 μέλη

    Μουσικά βασανιστήρια. Ποιό κομμάτι θα επιλέγατε ως βασανιστής;

    sea_like_eyes
    14.10.2007, 17:26
    άιντε άιντε μπαρμπα-Γιαννακακη
    πουντο πουντο(οχι Fiat)πουν'το Μαρικακι
    ψαρακια τηγανίζει μεσ'το μαγειρειό
    αστα να καουνε κι εβγα(οχι το γαλα ρε παιδια)να σε δω

    αααααχ Γιαννάκη οπα της . . . δώσε και την προίκα τηςςςςςςςςς

    φυσικά με . . . καυτό λάδι ετσι !?!?!?! μπουχαχαχα . . . .

    delta66
    14.10.2007, 19:49
    Βασανιστητε αν θελετε.


    Lilith19
    15.10.2007, 01:05
    ετσι οπως το θετεις Mindkaiser,δεν εχω παρα να ομολογησω το λαθος μου και να συμφωνησω μαζι σου..!
    panoulis17
    20.10.2007, 16:40
    KATI apo thodi...........sigoura!!
    Peace18
    20.10.2007, 23:16
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 14-10-2007 στις 17:26 έγραψε...

    άιντε άιντε μπαρμπα-Γιαννακακη
    πουντο πουντο(οχι Fiat)πουν'το Μαρικακι
    ψαρακια τηγανίζει μεσ'το μαγειρειό
    αστα να καουνε κι εβγα(οχι το γαλα ρε παιδια)να σε δω

    αααααχ Γιαννάκη οπα της . . . δώσε και την προίκα τηςςςςςςςςς

    φυσικά με . . . καυτό λάδι ετσι !?!?!?! μπουχαχαχα . . . .




    Αυτό είναι παραδοσιακό Σμυρνέικο και μετέπειτα διασκευασμένο από ρεμπέτες........
    Ένα τραγούδι με φοβερό μακάμι στην αρχή...........
    Και λόγια που αν τα δεις επιφανειακά όπως φαίνεται ότι έκανε κάποιος, θα τα θεωρησεις γελεία....
    Αλλά δεν είναι έτσι................
    Και λυπάμαι πολύ για την γελιοποίηση αυτού του τραγουδιού!
    Ευχαριστώ....................
    sea_like_eyes
    20.10.2007, 23:39
    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 20-10-2007 στις 23:16 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 14-10-2007 στις 17:26 έγραψε...

    άιντε άιντε μπαρμπα-Γιαννακακη
    πουντο πουντο(οχι Fiat)πουν'το Μαρικακι
    ψαρακια τηγανίζει μεσ'το μαγειρειό
    αστα να καουνε κι εβγα(οχι το γαλα ρε παιδια)να σε δω

    αααααχ Γιαννάκη οπα της . . . δώσε και την προίκα τηςςςςςςςςς

    φυσικά με . . . καυτό λάδι ετσι !?!?!?! μπουχαχαχα . . . .




    Αυτό είναι παραδοσιακό Σμυρνέικο και μετέπειτα διασκευασμένο από ρεμπέτες........
    Ένα τραγούδι με φοβερό μακάμι στην αρχή...........
    Και λόγια που αν τα δεις επιφανειακά όπως φαίνεται ότι έκανε κάποιος, θα τα θεωρησεις γελεία....
    Αλλά δεν είναι έτσι................
    Και λυπάμαι πολύ για την γελιοποίηση αυτού του τραγουδιού!
    Ευχαριστώ....................



    την γελιοποιηση που την ειδες ????αυτο το topic...μονο χιουμοριστικα μπορω να το δω(βλεπε καυτό λάδι)!προσπαθω να μην μιλαω ειρωνικα οταν αναφερομαι σε καλλιτεχνες και νομιζω πως τα εχω καταφερει(γενικοτερα)!αμα πιστευεις πως ειχα τετοιο σκοπο...sorry!

    Υ.Γ το παραδοσιακο σμυρνεικο κτλ..κτλ..δεν μου λεει κατι....ολα ειναι μουσικη!
    οτι ειναι για σενα αυτο το τραγουδι,ειναι για καποιους αλλους ο Καρρας και η Ζηνα...
    Υ.Γ και παλι Sorry αλλα οσοι-ες με γνωριζουν καλα καταλαβαινουν και το χιουμορ μου...

    Peace18
    20.10.2007, 23:52
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 20-10-2007 στις 23:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 20-10-2007 στις 23:16 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 14-10-2007 στις 17:26 έγραψε...

    άιντε άιντε μπαρμπα-Γιαννακακη
    πουντο πουντο(οχι Fiat)πουν'το Μαρικακι
    ψαρακια τηγανίζει μεσ'το μαγειρειό
    αστα να καουνε κι εβγα(οχι το γαλα ρε παιδια)να σε δω

    αααααχ Γιαννάκη οπα της . . . δώσε και την προίκα τηςςςςςςςςς

    φυσικά με . . . καυτό λάδι ετσι !?!?!?! μπουχαχαχα . . . .




    Αυτό είναι παραδοσιακό Σμυρνέικο και μετέπειτα διασκευασμένο από ρεμπέτες........
    Ένα τραγούδι με φοβερό μακάμι στην αρχή...........
    Και λόγια που αν τα δεις επιφανειακά όπως φαίνεται ότι έκανε κάποιος, θα τα θεωρησεις γελεία....
    Αλλά δεν είναι έτσι................
    Και λυπάμαι πολύ για την γελιοποίηση αυτού του τραγουδιού!
    Ευχαριστώ....................



    την γελιοποιηση που την ειδες ????αυτο το topic...μονο χιουμοριστικα μπορω να το δω(βλεπε καυτό λάδι)!προσπαθω να μην μιλαω ειρωνικα οταν αναφερομαι σε καλλιτεχνες και νομιζω πως τα εχω καταφερει(γενικοτερα)!αμα πιστευεις πως ειχα τετοιο σκοπο...sorry!

    Υ.Γ το παραδοσιακο σμυρνεικο κτλ..κτλ..δεν μου λεει κατι....ολα ειναι μουσικη!
    οτι ειναι για σενα αυτο το τραγουδι,ειναι για καποιους αλλους ο Καρρας και η Ζηνα...
    Υ.Γ και παλι Sorry αλλα οσοι-ες με γνωριζουν καλα καταλαβαινουν και το χιουμορ μου...




    1ον: Δεν υποτήμησα την Ζήνα και τον Καρά....
    2ον: Το τόπικ το θεωρώ χιουμοριστικό μέχρι ενώς ορίου....
    και 3ον: Συγνώμη αν δεν κατάλαβα το..... "χιούμορ" σου αλλά δεν σε γνωρίζουμε όλοι καλά....... (Δεν είναι κάποια υποχρέωση άλλωστε)..................
    Τέλος.... Και πάλι συγνώμη αν σε παρεξήγησα άδικα!.....
    sea_like_eyes
    20.10.2007, 23:56

    Peace18
    21.10.2007, 00:06

    Λήξη διαφωνίας...........
    Τέλος....
    seras
    21.10.2007, 18:39
    Όλα τα τραγούδια απο τα "κατασκευασματα" της Πάνιας..Θέλω το κορμί σου,Βας βας και πάει λέγοντας..
    Mindkaiser
    21.10.2007, 22:46
    Παράθεση:

    Το μέλος Lilith19 στις 15-10-2007 στις 01:05 έγραψε...

    ετσι οπως το θετεις Mindkaiser,δεν εχω παρα να ομολογησω το λαθος μου και να συμφωνησω μαζι σου..!



    Ας πιούμε τότε κι εμείς μια μπύρα. Φαίνεται να έχω δημιουργήσει το πιο συναινετικό και αγαπησιάρικο thread του forum από τα τελευταία posts.


    MPara
    22.10.2007, 00:36
    Ο,τιδήποτε από Δημήτρη Κόκκοτα....
    mits-thermo
    22.10.2007, 00:59
    Για να βασανίσεις κάποιον με τραγούδι πρέπει να ξέρεις τι ακούει. Πάντως είναι σίγουρο πως με γερή δόση σκυλάδικων, hiphop, και νταπα ντουπα τραγουδιών, σίγουρα θα λυγίσει. Εδώ που τα λέμε, ακόμα και τα καλύτερα τραγούδια όταν τα ακούς πολλές φορές συνεχόμενα, τα βαριέσαι...
    Angelofdeath1990
    22.10.2007, 18:36
    loipon 8a milhsw egw twra pou basanizw tous suma8htes mou sto sxoleio me balantes tou Burzum(plaka kanoume o Burzum den exei balantes... ) Tespa to 8ema einai analogos ti einai o allos....periptwseis:
    1)An to 8uma X=Skulas => Black Metal h Death h Doom h Thrash
    2)An to 8uma X=Metalas=>to kainourgio ths 8wdhs h kanena Bas bas bas....
    3)An to 8uma X=Laikos =>pali tipota black metal h kanena trance h Techno an kai einai amfilegomeno
    4)An to 8uma X=Trancas =>Metalies Heavy Metalies Black Metalies h Klassikh mousikh h opera...
    5)An to 8uma X=Klassikos =>oti exete se fasaria....px Master Of Disharmony h mporeite apla na tou balete tzimi panoush 8a arxisei na afrizei.....
    pantws egw se oles tis periptwseis ektos twn metaladwn to black kai Death Metal mporoun na 8ewrh8oun basano gia kapoion....pistepste me otan bazw black metal me to kinhto sto dialeimma oloio fritoun ektos apo 2-3 metalades...oloi oi alloi ta paizoun me lene kleisto....kai ektos apo kapoious pou to paizoun adiaforoi...
    Rinio524
    24.10.2007, 10:45
    βασανιστηριο ειναι η Εφη Θοδη, Αντζελα Δημητριου, Νινο, και πολυ αλλοι που μας πριζουν καθε μερα δυστυχος.........
    Rinio524
    24.10.2007, 10:47
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 21-10-2007 στις 18:39 έγραψε...

    Όλα τα τραγούδια απο τα "κατασκευασματα" της Πάνιας..Θέλω το κορμί σου,Βας βας και πάει λέγοντας..



    Σωστοοοοοςςςςςςςςςς
    MirsiniManou
    24.10.2007, 12:06
    οτιδήποτε σε ...βλαχοσκυλαδικο,σε Πετρέλη και της αυτης κατηγορίας,σε Βανδή και της αυτης κατηγορίας!Πραγματική ..ηχοεξάντληση!!
    Stroumfita456
    24.10.2007, 13:05
    ολα τα τραγουδια της Θωδη!!!!!!!!
    seras
    24.10.2007, 15:45
    Ναι και την Έφη Θώδη ή Θόδη ξέχασα..δεν ξέρω και πως γράφεται..
    Angelofdeath1990
    24.10.2007, 16:50
    re paidia auta ta tragoudia pou lete einai gia na basanisoun emas pou akoume mousikh kai oxi skoupidia...emeis leme na basanisoume autous pou akoune skoupidia kai oxi mousikh px autoi pou oti akougontas Marw Lutra kai NINO nomizoun oti akoune mousikh me poiothta kai stixo kai kala einai gia ais8hmata......egw prosopika 8a h8ela olous autous na tous eixa se ena terastio ghpedo px Wempley(an kai to Auswitschz kalo einai xwraei pollous kai exei polla "paixnidia" mesa gia na ksekaneis kapoion tespa) kai na tous ebaza na akoune gia treis meres At The Gates Venom Burzum kai oti exw se "kafrila" opws leme mexri na matwei to auti tous.....auto einai basanisthrio....