ελληνική μουσική
    579 online   ·  210.873 μέλη

    Μουσικά βασανιστήρια. Ποιό κομμάτι θα επιλέγατε ως βασανιστής;

    seras
    24.10.2007, 16:55
    Δεν θα με χαλούσε να κάθομαι με βασανίζεις με αυτά τα κομμάτια!!!Για μένα μονο βάσανο δεν είναι..είναι όπως είχες γράψει και εσύ..ανάλογα με το τι ακούει ο άλλος..
    Angelofdeath1990
    24.10.2007, 16:58
    filos Seras esu 8a eisai epano mazi mou sto control room kai 8a tous blepoume na tsirizoun kai na fwnazou OXIIIIIIIIII ALLLOOOOOOO KARBOUNOOOOOOOO kai 8a gelame metaksu mas 8a einai san na kanoume ekpomph sto MH....oti goustaroume 8a bazoume kai 8a tous kanoume kai epekshghsh poio tragoudi einai ti.....xaxaxaxa
    Arktouros
    24.10.2007, 23:44
    Tormentor απο Kreator!!! Το λέει και το όνομα εξάλου... Βασανηστής! Μέχρι και οι στίχοι βρομάνε σατανίλα. Αν και δεν γουστάρω πολύ τέτοιους στίχους το ακούω μόνο επειδή είναι Kretor !!!
    analystis
    25.10.2007, 08:24
    Είναι άπειρο το πλήθος. Δειγματοληπτικά αναφέρω:
    Βαριά καψουροσκυλάδικα (ούτε για 1 λεπτό)
    Ρέιβ (ούτε για 1 λεπτό)
    Κρητικά και ποντιακά (για πάνω από 10 λεπτά, δείχνω κάποια ανοχή)
    Όλα τα "παρατράγουδα" με επικεφαλής Κάτμαν και Κατέλη
    Όλα τα σκουπίδια τύπου Μπεζεντάκου, Θώδη, Μπουγά κλπ
    Και μη χειρότερα!

    seras
    26.10.2007, 11:16
    Παράθεση:

    Το μέλος Angelofdeath1990 στις 24-10-2007 στις 16:58 έγραψε...

    filos Seras esu 8a eisai epano mazi mou sto control room kai 8a tous blepoume na tsirizoun kai na fwnazou OXIIIIIIIIII ALLLOOOOOOO KARBOUNOOOOOOOO kai 8a gelame metaksu mas 8a einai san na kanoume ekpomph sto MH....oti goustaroume 8a bazoume kai 8a tous kanoume kai epekshghsh poio tragoudi einai ti.....xaxaxaxa


    Σωστός!!!!!!!!!!!!
    seras
    28.10.2007, 00:38
    Παράθεση:

    Το μέλος analystis στις 25-10-2007 στις 08:24 έγραψε...

    Είναι άπειρο το πλήθος. Δειγματοληπτικά αναφέρω:
    Βαριά καψουροσκυλάδικα (ούτε για 1 λεπτό)
    Ρέιβ (ούτε για 1 λεπτό)
    Κρητικά και ποντιακά (για πάνω από 10 λεπτά, δείχνω κάποια ανοχή)
    Όλα τα "παρατράγουδα" με επικεφαλής Κάτμαν και Κατέλη
    Όλα τα σκουπίδια τύπου Μπεζεντάκου, Θώδη, Μπουγά κλπ
    Και μη χειρότερα!



    Βασικά αυτό που λες για τα ποντιακά σηκωνει φασαρία!!οχι εντάξει..α και κάτι ακόμα?κατμαν και κατέλης το ίδιο άτομο δεν είναι?δεν είμαι σίγουρος αλλα νομίζω πως είναι το ίδιο άτομο..ντροπή σου να μην το ξέρεις..τόσα χρόνια μεγάλης καριέρας έχει ο άνθρωπος..!!!!
    bleedrose
    28.10.2007, 00:52
    Μουσική...., βασανιστήρια...., τελείως αυθόρμητα... η Στέλλα Μπεζεντάκου να προσπαθεί να τραγουδήσει!!
    A, ναι! Και τα παιδάκια που, οι άκαρδοι γονείς, βάζουν να τραγουδήσουν στην τηλεόραση.....!!

    let life be all or nothing

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bleedrose στις 28-10-2007 14:49 ]


    taksidiwths
    12.04.2009, 13:04

    Παράθεση:

    Το μέλος mi3s στις 26-04-2007 στις 22:13 έγραψε...

    Θεωρώ τέρμα βασανιστική τη rock,metal μουσική με όλες τις υποκατηγορίες και τα σχετικά!



    οχι και βασανιστικα τα ροκ!! αν ειναι δυνατον!! πες παραδειγματα συγκροτηματων και οχι ενα γενικο ροκ... ισως απλα δεν το εχεις ψαξει καλα για να δεις αν πραγματικα σε βασανιζουν η οχι.επισης ως πρωην μεταλας ξερω οτι υπαρχουν καποια ειδη μεταλ που σου "τρυπανε" το αυτι γιατι ειναι μια σκετη ηχορυπανση με μπολικες κραυγες.εκτος απο αυτα ομως υπαρχουν και αλλα ειδη μεταλ που εσυ σιγουρα δεν εχεις ακουσει..οποτε μην κρινεις για κατι που ουσιαστικα δεν το ξερεις...


    krasator
    15.04.2009, 18:54

    ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ DEICIDE


    pinkeye
    15.04.2009, 21:42

    emena to xeirotero mou einai (O KEMAL) dento antexo auto to tragoudi mou ti dieni sta neura{#emotions_dlg.nono}{#emotions_dlg.thumbdown}


    nowaveband
    16.04.2009, 02:27

    Oτιδήποτε τραγουδήσει η τραγουδίστρια του συγκροτήματος μου...


    freddieKrueger
    16.04.2009, 09:32

    Den antexw me TIPOTA tin klassikh mousikh...kai apexthanomai osous poulane mousikh paideia provalontas to klassiko repertorio...ki an tous rwthseis GIATI THEWROYN TON Beethoven megalo syntheth den exoyn epixeirhmata...


    john1987
    16.04.2009, 12:57

    Μουσικα βασανιστηρια θεωρω οτι παιζεται στα clubs και Death+Black Metal καθως δεν αντεχω τα φωνητικα-βοθρος.

     

    freddieKrueger αποκλειεται να μη σου αρεσει,εκτος αν εισαι προκατειλημμενος.

     

    Νομιζω δε χρειαζεται να δικαιολογησει καποιος γιατι θεωρει τον Beethoven τον μεγαλυτερο συνθετη,αλλα οι υπολοιποι πρεπει να δικαιλογησουν πως τη βρισκουν με Van Buren και Βερτη...


    kamelia8
    16.04.2009, 15:19

    Παράθεση:

    Το μέλος john1987 στις 16-04-2009 στις 12:57 έγραψε...

    Μουσικα βασανιστηρια θεωρω οτι παιζεται στα clubs και Death+Black Metal καθως δεν αντεχω τα φωνητικα-βοθρος.

     


     

    Απ' το στόμα μου το πήρες! Σκέτο βάσανο!


    emmanuella
    16.04.2009, 19:15

    Ναι, όντως, τα αυτιά μου δεν αντέχουν βαριά metal αλλά δεν είναι βασανιστήριο! Απλώς, δεν προτιμώ αυτό το είδος μουσικής.{#emotions_dlg.ban}

    ΒΑΣΑΝΙΣΤΡΙΟ, με όλη την έννοια της λέξεως, είναι ό,τι τραγούδι έχει τραγουδήσει ο Σφακιανάκης ! Μιλάμε... τον απεχθάνομαι τον τύπο!{#emotions_dlg.thumbdown}

    Επίσης, το νευρικό μου σύστημα παίζει τούμπες όταν ακούει τα τραγούδια Relax (Mika), Mercy (Duffy) Summer wine (δεν ξέρω ποιος το λέει) και Beggin' (ούτε αυτό ξέρω)  {#emotions_dlg.happycrazy}


    bittersweet
    17.04.2009, 11:17

    Δεν μπορώ  ένα τραγούδι που λέει απόψε φόρα τα καλά σου κλπ...{#emotions_dlg.thumbdown}

     


    Katerina-Pol
    17.04.2009, 15:42

    ok..μπορεί μετά από μια κουραστική μέρα το black metal να μην το αντέξω αλλά οποιαδήποτε μα ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ώρα της μέρας δε μπορω να ακούσω τραγούδι του Χατζηγιάννη, κανενα. Μιλάμε νοιώθω σαν το Stalone στη φυλακή που τον ξυπνάνε καθε τρεις κ λίγο με ενα σπαστικό θόρυβο...

    ενεργοποιούνται τα αντισώματά μου με τη φωνή αυτου του """καλλιτέχνη""""{#emotions_dlg.thumbdown}


    Opeth
    18.04.2009, 01:39

    Eγω θα διαλεγα κατι απο lost bodies  ! Δν ξερω ποιο τραγουδι ακριβως,...αλλα εχουν αρκετα :Ρ ! δεν λεω καλο συγκροτημα ειναι αλλα σε τρελενει μετα απο καποια ωρα ! Για βασανιστηρια οτι πρεπει θα ηταν !

     

    {#emotions_dlg.beer}


    dimarasjim
    18.04.2009, 10:42

    Για μένα οι χειρότεροι "καλλιτυέχνες" ή μάλλον κακοτέχνες είναι Έφη Θώδη, Στέλλα Μπεζαντάκου και κάτι τέτοιοι που νομίζουν οτι τραγουδούν. Παιδιά, μην παραμυθιάζεστε με μαλακίες, δυστυχώς η ελληνική μουσική έχει πολλά σκουπίδια σήμερα. Ακούτε καλή μουσική.


    Spirous
    12.06.2010, 14:43

    Βασανιστήτε:

    >