ελληνική μουσική
    639 online   ·  210.873 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    EVAGGELIASAKELLARIOU
    09.08.2013, 18:23

    Καλησπέρα. Η άσχετη γκρινιάρα της πληροφορικής φωνάζει και λέει. Στα blog των μελών του ΜΗ, όταν πατώ το πράσινο ή κόκκινο χεράκι με πετάει στην αρχή του άρθρου του blog, με αποτέλεσμα να αφήνω σχόλιο χωρίς ουσία πολλές φορές. Με εκτίμηση, Ε.Σ.


    TRAVELOGUE
    11.08.2013, 14:50

    Δεν μπορώ να βάλω ούτε ούτε κόκκινο χεράκι σε αναρτήσεις και σχολιασμούς στα blog! Γιατί, παρακαλώ;Smile


    mary_omikron
    11.08.2013, 15:06
    To πάθαινα κι εγώ την περασμένη βδομάδα. Ο Χόρχε μου είπε να πατήσω F5 για να ξαναφορτώσει... Το έκανα καναδυό φορές (ενόσω ήμουν στο μπλογκ) και ω, του θαύματος !!! Διορθώθηκε :) :) :)
    TRAVELOGUE
    11.08.2013, 15:08

    Πράγματι! Είσαι φίνα!!{#emotions_dlg.biggrin}


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    11.08.2013, 20:04

    Καλησπέρα. Η Μαίρη είναι σίγουρα φίνα{#emotions_dlg.yes}, αλλά εγώ εξακολουθώ να έχω το ίδιο πρόβλημα στη σελίδα των blogs. Και είναι πολύ νωρίς να αρχίσω να ρίχνω σφαλιάρες στο Η.Υ. μου. Άλλη ιδέα, παρακαλώ; Ε.Σ.


    alkyoni
    11.08.2013, 23:58

    Επισης... στα blogs... οταν γραφουμε ενα λινκ και το κανουμε ενεργο για να μας μεταφερει αμεσως εκει που θελουμε...,   δεν εμφανιζεται!

    Το προβλημα ειναι σε οσα εχουν μαυρο φοντο, (τουλαχιστον εκει το εντοπισα).

    Θα πρεπει να περασει απο πανω του το ποντικι, για να εμφανιστει με κοκκινα γραμματα...


    jorge
    12.08.2013, 12:57
    Ευαγγελία καλημέρα, δοκίμασε να πατήσεις το κουμπί F5 στη σελίδα που σου εμφανίζει το προβληματάκι.

    Αλκυόνη σε ποιό blog το παρατήρησες;
    margot
    12.08.2013, 16:04

    Jorge, και στο δικό μου blog το είχα δει αυτό, αλλά νόμιζα ότι είχα κάνει εγώ κάποιο λάθος. Στο ποστ http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&op=viewPost&pid=34354 στο 9ο σχόλιο δεν φαίνεται ένα όνομα.


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    12.08.2013, 16:44

    Καλησπέρα. Θα αρχίσω να πιστεύω στη μαγεία (άσπρη, μαύρη ή κόκκινη δεν με νοιάζει), αλλά ο αρχηγός έκανε πάλι τα μαγικά του και το πρόβλημα με τα πράσινα και κόκκινα χεράκια στα blog διορθώθηκε. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα πάψω να γκρινιάζω, αλλά θα αρχίσω να σκέφτομαι όπως ένας υπολογιστής. Ευχαριστώ, Ε.Σ.


    -----------------

    Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο  το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την EVAGGELIASAKELLARIOU, 12-08-2013 16:44 ]


    pastella
    20.08.2013, 10:08

    Μόλις έκανα δημοσίευση στο θέμα για τη συνάντηση της Θεσσαλονίκης και αριστερά όπου φαίνονται οι πληροφορίες για τα μέλη, φαίνεται ένα άκυρο _LOCALDATE_ στην ημερομηνία εγγραφής σε όλους (παραθέτω το δικό μου)

    ΧΑΡΙΛΑΟΥ 
    Ελλάδα 
    Ηλικία: 28 
    Εγγραφή: _LOCALDATE


    STEFANOS604
    27.08.2013, 18:59

    Γιατί ενώ έχω τσεκάρει ότι δεν επιθυμώ να λαμβάνω απαντήσεις από κάποιο θέμα – και πράγματι δεν λαμβάνω-  συνεχίζω να λαμβάνω όμως ‘’ειδοποιήσεις στο περισκόπιο’’ από το θέμα αυτό??


    jorge
    27.08.2013, 19:05
    Σωστό Στέφανε, είναι το επόμενο που θα γίνει. Μπράβο για την παρατήρηση.

    Pastella, αυτό που λες αν δεν κάνω λάθος φαίνεται μόνο όταν πατάς Απάντηση, ναι;
    STEFANOS604
    29.08.2013, 17:37

    Στο Post εδώ απλά από παραδρομή αντί να γράψω ‘’C# σε C’’ έγραψα ‘’C σε C#’’ και το αντιλήφτηκα σχεδόν αμέσως.

    Δεν θα ήταν πιο σωστό να υπάρχει δυνατότητα – όπως συμβαίνει σε πολλές ιστοσελίδες – για μερικές ώρες να υπάρχει δυνατότητα editing στο post , για τέτοιες περιπτώσεις αντί να επανερχόμαστε με νέο σχόλιο όπως έκανα εδώ ;


    margot
    31.08.2013, 21:16

    Στο blog μου δεν μπορώ να ενσωματώσω emoticons στα σχόλια. {#emotions_dlg.confused1}


    panzou
    31.08.2013, 23:32

    Από εχθές το βράδυ, το περισκόπιο, δεν ενημερώνει - ενημερώνεται


    STEFANOS604
    02.09.2013, 19:54

    Μόλις έγραψα εδώ στο #42 το post που περιείχε κείμενο 1/3 της σελίδας.

    Σε κάποιο σημείο :

    ‘’ Μέχρι τα …….’’ είχα το τα σύμβολα ‘’Μικρότερο ή ίσο από 300’’……

    Όλο το κείμενο μετά από τα σύμβολα ενώ σαν προεπισκόπιση το έβλεπα στη δημοσίευση δεν υπήρχε.

    Θα το θέσω κι εδώ να δείτε αν συμβαίνει το ίδιο:

    Εγώ αυτό που συγκράτησα ήταν:

    Μέχρι τα <= 300 γράφει τα views  κανονικά από κει και πάνω εφαρμόζεται μια στατιστική μέθοδος με κάποιον αλγόριθμο και πρέπει να πιστοποιηθούν . Γι αυτό παγώνει κι αν η πιστοποίηση είναι ΟΚ τότε δίνονται μαζικά σε πακέτο όλα τα views που δεν είχαν δοθεί ένα-ένα

    Αν κάποιο video έχει ένα ‘’ταραταζούμ’ τίτλο που ελκύει , στην πραγματικότητα όμως είναι απλά τίτλος χωρίς το περιεχόμενο που διαλαλεί και ο χρήστης μένει στο video για λίγα δευτερόλεπτα κι αν αυτό συμβαίνει με πολλούς χρήστες τότε το σύστημα παγώνει και δεν μετρά τα views


    STEFANOS604
    02.09.2013, 19:55

    Πράγματι μετά τα σύμβολα ''Μικρότερο ή ίσο'' το κείμενο εξαφανίστηκε στο προηγούμενο post


    freddieKrueger
    02.09.2013, 19:57

    Ότι εμπεριέχεται ανάμεσα στα < >  εξαφανίζεται από το ποστ ενώ υπάρχει στην προεπισκόπηση κύριε Στέφανε.Μου χει συμβεί κι εμένα...


    jorge
    02.09.2013, 20:50
    Είμαστε εντάξει με το Περισκόπιο, αλλά και με το θέμα με τα βελάκια. Στα σχόλια στο Περιοδικό δεν υπάρχει προς το παρόν δυνατότητα να γίνεται edit, επομενως μεγαλη προσοχη πριν πατήσουμε το κουμπί της αποστολής.
    STEFANOS604
    03.09.2013, 16:48

    Jorge καλησπέρα

    Απ την ώρα που διορθώθηκε το πρόβλημα με το ‘’περισκόπιο’’ αντιστράφηκε το πρόβλημα:

    Δηλαδή , ενώ έχω την ενημέρωση ‘’ΕΝΕΡΓΗ’’ ενημερώνομαι από το ‘’περισκόπιο’’ δεν ειδοποιούμαι όμως με e-mail.

    Πχ μόλις ενημερώθηκα με το περισκόπιο για την απάντηση #46 του μέλους JimV στο Thread Εδώ , όμως δεν έλαβα e-mail.