ελληνική μουσική
    606 online   ·  210.873 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    alkyoni
    13.04.2015, 03:53

    Για να χασουμε τα αυγα και τα πασχαλια....{#emotions_dlg.tt2}  ωραιο timing ειχα παλι!!! {#emotions_dlg.rolleyes}

    Kαλη συνεχεια!{#emotions_dlg.beer} (α, ωραια εδω εχει μπυρες!{#emotions_dlg.thumbup})


    Orfeus
    13.04.2015, 09:14

    Παράθεση:

    Το μέλος PetrosTser στις 03.01.2015, 18:36 έγραψε...

    Στο τρέχον Μουσικό Quiz [Rock Quiz (Τραγούδια με... νόημα!)] έχω την αίσθηση ότι υπάρχει κάποιο λάθος...

    8 - Στην ερώτηση "Γιατί οι Boomtown Rats έγραψαν το τραγούδι “I Don’t Like Mondays”;", απαντήσατε "Για τη 16χρονη Brenda Ann Spencer που πυροβολώντας στην αυλή του σχολείου της, τραυμάτισε 8 παιδιά, έναν αστυνομικό και σκότωσε δύο ενήλικους με τη δικαιολογία ότι “δεν της αρέσουν οι Δευτέρες”." .

    Η σωστή απάντηση είναι "Για την απόρριψή που είχαν στην πρώτη τους audition και ήταν Δευτέρα."

    ... Είμαστε σίγουροι ότι ήταν για την πρώτη τους ωντισιόν...;



    Για ευνόητους λόγους, δεν μπορώ να γράψω εδώ ποια είναι η σωστή απάντηση. Θα παρακαλέσω όμως την υπεύθυνη που ανεβάζει τα κουίζ που στέλνω, να τσεκάρει τη σωστή απάντηση στην παραπάνω ερώτηση. 

    Χρόνια Πολλά σε όλους. :) 


    geo321
    14.04.2015, 04:03

    3 προβληματα.................

    1) Στα μηνυματα που ειναι το μενου που ελεγε εισερχομενα απεσταλμενα;;εχω μπερδευτει.....εχω χασει τα απεσταλμενα!

    2) Στο πεδιο που γραφεις βιογραφικο στο προφιλ σου,ενω ειναι ιδιο οπως αυτα εδω που κανουμε ποστ στο φορουμ,γιατι ενω αφηνω κενο να κανει παραγραφο οταν κανω αποθηκευση μου το βγαζει ολο μαζεμενο;;

    3)Μπαινω απο chrome στο φορουμ,οταν κανω συνδεση στην σελιδα κατω δεξια μου βγαζει στο τσατ ενα τριγωνο με θαυμαστικο και μου λεει κανε συνδεση η εγγραφη,ενω ομως ειμαι ηδη μεσα συνδεδεμενος.

    Ομως ενω ειμαι μεσα συνδεδεμενος και μου δειχνει αυτο που εγραψα πιο πανω,οταν ανοιγω ξανα δευτερη φορα το chrome και ξανα μπαινω το τσατ ειναι μια χαρα,τι συμβαινει;;


    -----------------

    Τελικα η ευτυχια ειναι δυο σταλες βροχης................η μια σου δινει αγαπη και η αλλη προσεχει την ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ!

    http://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=100000080776144#/group.php?gid=63148794445

    [ τροποποιήθηκε από τον/την geo321, 14-04-2015 04:14 ]


    PetrosTser
    14.04.2015, 23:25

    Παράθεση:

    Το μέλος geo321 στις 14.04.2015, 04:03 έγραψε...

    1) Στα μηνυματα που ειναι το μενου που ελεγε εισερχομενα απεσταλμενα;;εχω μπερδευτει.....εχω χασει τα απεσταλμενα!

    Σχετικά με αυτό πάντως, πατώντας πάνω σε κάποιο εισερχόμενο, βγάζει όλο το ιστορικό της συνομιλίας με το συγκεκριμένο μέλος. Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά είπα να το επισημάνω. {#emotions_dlg.beer}


    geo321
    15.04.2015, 02:03

    Παράθεση:

    Το μέλος PetrosTser στις 14.04.2015, 23:25 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος geo321 στις 14.04.2015, 04:03 έγραψε...

    1) Στα μηνυματα που ειναι το μενου που ελεγε εισερχομενα απεσταλμενα;;εχω μπερδευτει.....εχω χασει τα απεσταλμενα!

    Σχετικά με αυτό πάντως, πατώντας πάνω σε κάποιο εισερχόμενο, βγάζει όλο το ιστορικό της συνομιλίας με το συγκεκριμένο μέλος. Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά είπα να το επισημάνω. {#emotions_dlg.beer}



    Σε ευχαριστω πολυ φιλε πετρο!!


    Orfeus
    15.04.2015, 09:59

    Σχετικά με τα μηνύματα:
    Προκειμένου να διαγραφούν τα παλαιότερα, δεν υπάρχει η επιλογή "Επιλογή Όλων". Τώρα δηλαδή πρέπει να τα τσεκάρεις ένα-ένα. ...Ουφ!!!


    jorge
    15.04.2015, 10:52
    Δεν έχουν ολοκληρωθεί τα ...έργα στα ΠΜ. Μένει ακόμα και η δημιουργία νέου μηνύματος και ...και .... Υπομονη λιγες (;) μέρες.
    mary_omikron
    15.04.2015, 10:55


    genikos
    15.04.2015, 18:26

    Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά (υποθέτω ότι όλο και κάποιος θα το έχει θίξει) το θέμα με τα like-dislike:
    Αν πατήσεις κατά λάθος like ή dislike κάτω από μια ανάρτηση ή σχόλιο, νομίζω πως πρέπει να μας δίνεται η δυνατότητα να το αναιρέσουμε. Αν πατήσεις κατά λάθος (π.χ.) like, η μόνη επιλογή που έχεις, τώρα, είναι να το αλλάξεις σε dislike, αλλά όχι να το αναιρέσεις.

    Αν δε γίνεται να αναιρέσεις εντελώς το like/dislike που κατά λάθος πάτησες, θα πρότεινα να μπορείς τουλάχιστον να πατήσεις και dislike/like (αντίστοιχα), ώστε να παραμείνεις ουδέτερος.

    Το αναφέρω γιατί την πάτησα τις προάλλες και δεν ήξερα πώς να το διορθώσω...


    Orfeus
    15.04.2015, 18:53

    Γι αυτό κι εγώ Μάρθα μου σε "κοκκινίζω" για να μάθεις!!! {#emotions_dlg.tt2}


    SakisKouroupos
    15.04.2015, 18:59

    Αυτό είναι που λένε για το ίδιο πράγμα, την πάτησε δύο φορές....ή άλλως, Δεν ήξερες...δεν ρώταγες ?!!! {#emotions_dlg.helpsmilie} Δεν πειράζει Μάρθα...στις  3 καίγεσαι !!!{#emotions_dlg.biggrin}


    blazas
    16.04.2015, 16:03
    Πως μπορω να διαγραψω προσωπικα μυνηματα?
    marita-q
    17.04.2015, 17:07
    Σχετικά με το chat. Πλέον στέλνουν μηνύματα νέα μέλη για "μουσική γνωριμία" (μούφα). Μήπως ήταν καλύτερα πριν που δεν το είχαμε;
    essendream
    17.04.2015, 19:51

    Παράθεση:

    Το μέλος genikos στις 15.04.2015, 18:26 έγραψε...

    Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά (υποθέτω ότι όλο και κάποιος θα το έχει θίξει) το θέμα με τα like-dislike:
    Αν πατήσεις κατά λάθος like ή dislike κάτω από μια ανάρτηση ή σχόλιο, νομίζω πως πρέπει να μας δίνεται η δυνατότητα να το αναιρέσουμε. Αν πατήσεις κατά λάθος (π.χ.) like, η μόνη επιλογή που έχεις, τώρα, είναι να το αλλάξεις σε dislike, αλλά όχι να το αναιρέσεις.

    Αν δε γίνεται να αναιρέσεις εντελώς το like/dislike που κατά λάθος πάτησες, θα πρότεινα να μπορείς τουλάχιστον να πατήσεις και dislike/like (αντίστοιχα), ώστε να παραμείνεις ουδέτερος.

    Το αναφέρω γιατί την πάτησα τις προάλλες και δεν ήξερα πώς να το διορθώσω...



    Εγώ πάλι έχω να προτείνω πάνω σ΄αυτό, ότι αφού έτσι κι αλλιώς μιμήθηκε το ΜΗ το FB στοστύλ μηνυμάτων, γιατί να μην το μιμηθει και στο θέμα του like και να έχει μόνο το θετικό πράσινο χεράκι κι όκι το αρνητικό κόκκινο χεράκι για να μην χαλνιόμαστε κιόλας;;; Όλοι χαίρονται στο fB με το πράσινο μόνο χεράκι και συναγωνίζονται κιόλας ποιός θα μαζέψει τα πιο πολλά!! Ουτε μπερδέματα ούτε αναιρέσεις ούτε τίποτα!!! Τι λέτε;;; Δεν θα ήταν καλή ιδέα να το βγάλουμε κι εμείς το σκασμένο το κόκκινο να μην ματώνουμε συνέχεια;;; {#emotions_dlg.clap}


    essendream
    17.04.2015, 19:55

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 13.04.2015, 03:53 έγραψε...

    Για να χασουμε τα αυγα και τα πασχαλια....{#emotions_dlg.tt2}  ωραιο timing ειχα παλι!!! {#emotions_dlg.rolleyes}

    Kαλη συνεχεια!{#emotions_dlg.beer} (α, ωραια εδω εχει μπυρες!{#emotions_dlg.thumbup})



    χαχαχαχχχαχχαχ {#emotions_dlg.thumbup}


    PetrosTser
    17.04.2015, 19:56

    Παράθεση:

    Το μέλος essendream στις 17.04.2015, 19:51 έγραψε...

    να έχει μόνο το θετικό πράσινο χεράκι κι όκι το αρνητικό κόκκινο χεράκι

    Δεν νομίζω ότι αυτό λύνει το πρόβλημα Νάσια, από την άποψη ότι και μόνο το πράσινο χεράκι να έχεις, αν το πατήσεις καταλάθος, πατήθηκε και καταχωρήθηκε. Η αναίρεση νομίζω θα ήταν βολικό να υπάρχει έτσι κι αλλιώς. Από εκεί κι έπειτα, δεδομένου ότι άλλο facebook και άλλο forum, πιστεύω ότι έχει λογική να υπάρχει και το κόκκινο χεράκι.

    {#emotions_dlg.beer}


    essendream
    17.04.2015, 20:02

    Ναι Πέτρο, εγώ δεν λέω να μην υπάρχει η αναίρεση. Είναι αναγκαία! Άλλωστε και στο FB  απ΄ότι θυμάμαι υπάρχει η αναίρεση. Απλά εγώ πήγα ένα βήμα πιο πέρα και σκέφτηκα οτι καλό θα  ήταν μαζί με αυτή την ευλογημένη αναίρεση να βγάλουμε και .....το αιματοβαμμένο χεράκι και να αφήσουμε μόνο το....χαρμόσυνο για να βρούμε την ησυχία μας!!! {#emotions_dlg.happycrazy}


    essendream
    17.04.2015, 20:05

    Καλά.....σαφώς άλλο το ένα άλλο το άλλο αλλά πάντα αν υπάρχει η θετική μόνο έκβαση δεν χρειαζεται να ξεσπάς την τσαντίλα της ημέρας με ......κόκκινα χεράκια!!!! Περιορίζεσαι στο να μην πατήσεις το πράσινο! Δεν ξέρω.... λέω τώρα!! Καλλιτεχνικος κύκλος είναι εδώ μέσα..... δεν χρειάζονται....φλογερά debate!!{#emotions_dlg.biggrin}


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    02.05.2015, 12:35

    Καλημέρα και καλό μήνα! Μετά τις αλλαγές στο ΜΗ δεν μπορώ να ακούσω τα video που ανεβάζουν στο  forum τα μέλη του ΜΗ. Τι συμβαίνει; Ε.Σ.


    -----------------

    Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο  το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την EVAGGELIASAKELLARIOU, 02-05-2015 12:36 ]


    Evmorfia-Theiopoulou
    04.05.2015, 01:51

    Τα έκανα χάλια...αχαχχαχα...πάτησα κάπου ''μου αρέσει'' και μετά ''δεν μου αρέσει'' ... Απο οτι κατάλαβα δεν υπάρχει η δυνατότητα να το αφαιρέσω.... {#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Μακάρι να αλλάξει αυτό, για να μην έχουμε και παρεξηγήσεις μεταξύ μας {#emotions_dlg.crying}