ελληνική μουσική
    930 online   ·  210.853 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    AlfaWolf
    11.11.2010, 23:13

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11-11-2010 στις 22:48 έγραψε...

    Alkyoni, Hastaroth, Pterarhe, ilio τα προβλήματα με το κεντράρισμα και την εμφάνιση σε blogs + e-Περιοδικό.

    .... ναι τι ?


    jorge
    12.11.2010, 00:08
    ... λύθηκαν :)
    AlfaWolf
    12.11.2010, 00:48

    Κουφό !!!

    Δεν ξερω πως και γιατι... αλλα εγραψα στο post it χτες και μου εβαζε διπλα αλλο Nick μετα εστρωσε

    δες φωτο

    Εκανα αναζητηση υπαρχει αυτο το μελος στα στατιστικα του ειδα οτι εκανε βολτα εκεινη την χρονικη στιγμη που εγραφα στο psot it

    {#emotions_dlg.eek}

     

    Τελευταία βόλτα : 12.11.10, 00:08


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 12-11-2010 00:53 ]


    επισυναπτόμενα: post it.JPG 
    pterarhos
    12.11.2010, 01:27

    Πριν εμφανιστουν οι επιταχυντες και τα διαφορα αλλα,στο νεο μπλογκ που θα αναρτουσε καποιος,εγραφες 

    το κειμενο στο γουορντ εκανες επιλογη ολων, δεξι κλικ απανω στα επιλεγμενα,αντιγραφη και πηγαινες στο μπλογκ,οπου εκανες επικολληση.

    Αυτο πλεον δεν γινεται.

    Με ποιο τροπο μπορει να περασει καποιος κειμενο ,τωρα,απο το γουορντ στο μπλογκ του;

    Τουλαχιστον πριν 5 λεπτα που δοκιμασα δεν γινεται. 


    AlfaWolf
    12.11.2010, 01:31

    Παράθεση:

    Το μέλος pterarhos στις 12-11-2010 στις 01:27 έγραψε...

    Πριν εμφανιστουν οι επιταχυντες και τα διαφορα αλλα,στο νεο μπλογκ που θα αναρτουσε καποιος,εγραφες 

    το κειμενο στο γουορντ εκανες επιλογη ολων, δεξι κλικ απανω στα επιλεγμενα,αντιγραφη και πηγαινες στο μπλογκ,οπου εκανες επικολληση.

    Αυτο πλεον δεν γινεται.

    Με ποιο τροπο μπορει να περασει καποιος κειμενο ,τωρα,απο το γουορντ στο μπλογκ του;

    Τουλαχιστον πριν 5 λεπτα που δοκιμασα δεν γινεται. 



    Χαρη δοκιμασε αφου πρωτα κανεις αντιγραφη ...

    πηγενε στο blog κανε κλικ μεσα στον χωρο που γραφεις και πατα στο ctri + v αυτο κανει επικολληση ισως δουλεψει..


    pterarhos
    12.11.2010, 01:54
    Δυστυχως Νικολα δεν....
    jorge
    12.11.2010, 17:52
    Πτέραρχε τι γίνειτα όταν πατάς επικόλληση; Το δοκίμασα από διάφορους browsers και παίζει μια χαρά, όπως και πριν.
    jorge
    12.11.2010, 18:39
    Alfawolf, πρέπει να είμαστε οκ κ με αυτό που είδες. Να το παρατηρούμε όμως, γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος.
    pterarhos
    12.11.2010, 18:46

    Χορχε μου γεια χαρα.Γραφοντας το κειμενο στο word , επιλογη ολων ,δεξι κλικ αντιγραφη,μεταβαση στο νεο blog,πλεον κατω απο την επικολληση,υπαρχουν τα καινουργια ,blog with windows Live Spases,Blogger,Gmail,

    Google Translate, Αποστολη email με windows live, ολοι οι επιταχυντες, κατι που παλια δεν υπηρχε.

    Πατωντας επικολληση στο νεο blog, αυτη δεν λειτουργει. Το δοκιμασα τουλαχιστον καμμια δεκαρια φορες.

    Ακομα δοκιμασα μηπως δουλευει με αλλο τροπο πατωντας τα διαφορα νεα προγραμματα που υπαρχουν στην σελιδα του blog,τιποτα...

    Δεν μπορω να καταλαβω....


    PsycheLovesDragonflies
    12.11.2010, 19:11

    Παράθεση:

    Το μέλος pterarhos στις 12-11-2010 στις 18:46 έγραψε...

    Πατωντας επικολληση στο νεο blog, αυτη δεν λειτουργει. Το δοκιμασα τουλαχιστον καμμια δεκαρια φορες.

    Καιρό τώρα, στο δικό μου browser τουλάχιστον, αντιμετωπίζω το ίδιο ζήτημα. Σε κάθε φόρμα ανάρτησης θεμάτων/απαντήσεων στην ιστοσελίδα του Music Heaven, αδυνατώ να παραθέσω κείμενο από εξωτερικές πηγές (π.χ. Microsoft Word), καθώς η επιλογή "Επικόλληση" δε λειτουργεί. Η προσωρινή λύση που έχω βρει, προκειμένου να «αντιμετωπίσω» το πρόβλημα, είναι να δουλεύω με HTML. Αυτό, βέβαια, προϋποθέτει γνώση μερικών στοιχειωδών σημείων της γλώσσας, αλλά δεν είναι τόσο δύσκολο όσο μοιάζει. Pterarhe, δοκίμασέ το, αν επιθυμείς, και ενημέρωσέ μας, δεν έχεις παρά να εργαστείς στη φόρμα που εμφανίζεται πατώντας το κουμπί "HTML" από τη γραμμή εργαλείων του ιστολογίου σου.


    pterarhos
    12.11.2010, 19:27
    Ερωφιλη γεια χαρα ,χτες εγραψα απευθειας στο μπλογκ και εκανα αναρτηση απο κει
    jorge
    12.11.2010, 19:35
    PsycheLovesDragonflies, αν πατήσεις Control + V, λειτουργεί η επικόλληση;
    aviectus
    12.11.2010, 19:55

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 12-11-2010 στις 19:35 έγραψε...

    PsycheLovesDragonflies, αν πατήσεις Control + V, λειτουργεί η επικόλληση;

     

    ναι μόνο με αυτό το τρόπο λειτουργει,τουλάχιστον σε έμενα.

    όπως και επίσης με όπερα όταν πατάς εντερ ώστε να αλλάξεις γραμμη,δεν λειτουργει..μόνο με tab σιγά σιγά αλλάζεις.


    PsycheLovesDragonflies
    12.11.2010, 19:59

    Jorge, ναι! Λειτουργεί. Ευχαριστώ ιδιαιτέρως, αυτά παθαίνεις όταν παραλείπεις τα αυτονόητα. Πολύ σωστή η σημείωση του aviectus, χρησιμοποιώ τον ίδιο browser και προκύπτει ανάλογο θέμα.


    aviectus
    14.11.2010, 15:06

    πρέπει να υπάρχει μάλλον πρόβλημα το το chat του σταθμού...κάνεις δεν μπορεί να συνδεθεί..


    alkyoni
    14.11.2010, 20:00

    Παράθεση:

    Το μέλος aviectus στις 14-11-2010 στις 15:06 έγραψε...

    πρέπει να υπάρχει μάλλον πρόβλημα το το chat του σταθμού...κάνεις δεν μπορεί να συνδεθεί..


    To προβλημα δυστυχως παραμενει....  δειχνει μονο λευκο, οπως οταν προσπαθει να συνδεθει...{#emotions_dlg.helpsmilie}


    ilio
    14.11.2010, 23:20

    Ναι,ούτε εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ να ρίξω να χορευτικά μου εικονίδια...{#emotions_dlg.biggrin}


    jorge
    15.11.2010, 00:29
    Παιδια προκειται για σημαντικο προβλημα, θα ενημερωσω οταν διορθωθει...
    jorge
    15.11.2010, 01:39
    Εντάξει το Chat, μπείτε!
    kithara-woman
    16.11.2010, 18:56

    Εδω και πολύ καιρό δεν μπορώ να ακούσω ραδιόφωνο.

    Πατάω τη σελίδα του σταθμού,μου λέει ότι πρέπει να εγκαταστήσω ένα πρόσθετο.Πάω να το εγκαταστήσω,με πάει σε μια σελίδα της microsoft με πολλά άλλα προγράμματα για όλων των ειδών τα windows(XP,VISTA,7) και δεν ξέρω ποιο από όλα ειναι.

    Εχω windows 7, και μπαίνω με  firefox.

    {#emotions_dlg.confused1}