ελληνική μουσική
    932 online   ·  210.853 μέλη

    Ποιό είναι το μεγαλύτερό σας ελάττωμα ?

    lianameladaki
    28.02.2006, 17:30
    ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ....πολυ πεισματαρα...
    Jimy
    28.02.2006, 18:01
    Αγχώνομαι και αγχώνω εύκολα,παρατηρώ εύκολά αλλά και κολλάω εύκολα!


    thank
    28.02.2006, 23:42
    λοιπον, πολλοι ειναι εκτός θέματος !!!!!! ........ πχ.

    unick - "εμπιστέυεται εύκολα" .... Δεν νομίζω πως ειναι ελαττωμα ντέ και καλα. Οκ, καλο είναι να προσέχει κανείς (δεν είπαμε .. μπάστε σκύλοι αλέστε ...). Ναι ίσως τρώμε και κατραπακίες, αλλα πόσες αλλες φορες βρε Νίκο δεν εννοιωσες όμορφα, ανοιγόμενος σε ανθρώπους χωρίς πισινές, βολιδοσκοπίσεις, αναλύσεις, σενάρια ...έτσι τυχαία ? Το κακό ειναι πως πολλές φορές κρατάμε μόνο τα αρνητικά. Εντάξει δεν λέω υπάρχουν περιπτώσεις - ειδικά σε περιβάλλον ανταγωνισμού κλπ όπου θέλει την προσοχή του .. Αλλα όχι να το κάνουμε και γενικό κανόνα Και στο κάτω - κάτω οποιος παρερμηνεύει το ανοιγμα ενος αυθόρμητου ανθρώπου, όποιος το χρησιμοποιεί ... ειναι άξιος της τύχης του. Το ελάττωμα δεν ειναι σε όσους ανοίγονται .. ειναι σε όσους δεν μπορουν να κατανοήσουν το "ανοιγμα" των άλλων.

    αντε να βγάλουμε εκτός ...και μία κοπέλλα Εμυ πχ. Παρορμητική ??? πω πω κακοοοο Και σε αυτήν τη περίπτωση μία από τα ίδια ... Ισως κάνεις λάθη στην πορεία, ίσως σκουντουφλάς σε τοίχους που δεν είχες δει, αλλα από την άλλη, αυτό το παρορμητικό, πόσες φορες δεν σου έδωσε δύναμη, εμπνευση να προχωρήσεις ? Ε δεν ειναι αλάττωμα δικό σου ντε και καλά... Το ελάττωμα το έχουν οι πάσης φύσεως στόκοι, βράχοι κλπ κλπ.

    και λοιπά και λοιπά .. Πάντως με αυτή την ιστορία όπου θεωρούμε ελαττώματά μας οτιδήποτε ειναι εκτός συνηθειών και πρακτικών, επειδή κάποιες φορές την έχουμε πατήσει ...κάτι πρέπει να κάνουμε ... Εστω, μερική αναθεώρηση.

    Δικό μου ελάττωμα. Πολλές φορές "δεν αφήνω τίποτα να πέσει κάτω", ειδικά αν με αφορά. Εκτός αν ειναι πλάκα ή πείραγμα κλπ, οπότε επαυξάνω ...Αλλα αν το περάσω για σοβαρό.... σπάω νέυρα.
    ph
    28.02.2006, 23:59

    είμαι αντιφατικός μέχρι αηδίας
    GiorgosBekos
    01.03.2006, 09:13
    δεν με ξέρω καλά
    neerie
    01.03.2006, 10:37
    Εγώ έχω να δηλώσω ότι ποτέ δεν αργώ, δεν είμαι καθόλου εγωίστρια, δεν είμαι καθόλου πεισματάρα, δεν είμαι καθόλου φυγόπονη, καθόλου κυκλοθυμική και ποτέ μα ποτέ δεν εκνευρίζω τους άλλους! (τα υπόλοιπα που ΔΕΝ είμαι δεν τα χωράει εδώ...)


    altamira
    01.03.2006, 10:39
    Quote:

    Το μέλος neerie στις 01-03-2006 στις 10:37 έγραψε:

    Εγώ έχω να δηλώσω ότι ποτέ δεν αργώ, δεν είμαι καθόλου εγωίστρια, δεν είμαι καθόλου πεισματάρα, δεν είμαι καθόλου φυγόπονη, καθόλου κυκλοθυμική και ποτέ μα ποτέ δεν εκνευρίζω τους άλλους! (τα υπόλοιπα που ΔΕΝ είμαι δεν τα χωράει εδώ...)





    και τα προτερήματα..........
    dimitrapan
    01.03.2006, 10:44
    Quote:

    Το μέλος neerie στις 01-03-2006 στις 10:37 έγραψε:

    Εγώ έχω να δηλώσω ότι ποτέ δεν αργώ, δεν είμαι καθόλου εγωίστρια, δεν είμαι καθόλου πεισματάρα, δεν είμαι καθόλου φυγόπονη, καθόλου κυκλοθυμική και ποτέ μα ποτέ δεν εκνευρίζω τους άλλους! (τα υπόλοιπα που ΔΕΝ είμαι δεν τα χωράει εδώ...)







    Δεν ξέρω τι είσαι ή τι ΔΕΝ είσαι συνεταιράκι μου, ξέρω όμως τι ΕΧΕΙΣ... Χιούμορ ομορφιά μου, χιούμορ...
    dimitrapan
    01.03.2006, 10:55
    Δεν ξέρω ποιο να διαλέξω απ' όλα... Μάλλον ότι "ανεβάζω κόκκινα" με απίστευτη ευκολία και με την ίδια ευκολία ξεχνάω γιατί τα ανέβασα!!!

    "Δεν είμαστε τίποτα, ας γίνουμε τα πάντα!"


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dimitrapan στις 01-03-2006 10:56 ]
    XeniaRodo
    01.03.2006, 11:08
    Eίμαι υπερβολική στις αντιδράσεις μου, καλές ή κακές...

    νομίζω ότι αυτό είναι το μεγαλύτερό μου ελάτωμα... έχω κι άλλα βέβαια...

    Aυτό που θα ήθελα να αλλάξω στον εαυτό μου είναι να έχω πιο μεγάλη άνεση με τους γύρω, ....


    EffieKakaflika
    01.03.2006, 11:14
    Είμαι πολύ εγωϊστρια και λίγο επιπόλαιη. Νομίζω ότι μεγαλώνοντας μαθαίνει κανείς να περιορίζει τα ελλατωματά του (αν σκέφτεται κιόλας), αλλά είναι πολύ επώδυνη διαδικασία...
    SAMIK
    01.03.2006, 12:37
    μισό να μετρήσω......αφήστε καλύτερα τα ελαττώματα μου τείνουν στο +άπειρο.....
    αλλα ενα απ τα μεγαλύτερα.... με εμφανείς συνέπειες και σε τρίτους είναι....ότι δεν μπορώ ποτέ να είμαι στην ώρα μου σε ραντεβου!!!!!!!!!!!!!!
    mirmigaki
    01.03.2006, 12:52
    ανυπόμονη πολύ όμως!
    neerie
    01.03.2006, 13:12
    Quote:

    Το μέλος altamira στις 01-03-2006 στις 10:39 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος neerie στις 01-03-2006 στις 10:37 έγραψε:
    [i]
    Εγώ έχω να δηλώσω ότι ποτέ δεν αργώ, δεν είμαι καθόλου εγωίστρια, δεν είμαι καθόλου πεισματάρα, δεν είμαι καθόλου φυγόπονη, καθόλου κυκλοθυμική και ποτέ μα ποτέ δεν εκνευρίζω τους άλλους! (τα υπόλοιπα που ΔΕΝ είμαι δεν τα χωράει εδώ...)





    και τα προτερήματα..........

    [/I]




    Σωτήρη μου ευτυχώς δε με ξέρεις... Προτερήματα δεν έχω. Και μετά το πιο πάνω μου ποστ έχει μεγαλώσει η μύτη μου... Αλήθεια, ανέφερα ότι ΔΕΝ είμαι ψεύτρα?

    Dimi μου αυτό με τα κόκκινα το έχω κι εγώ, μακάρι όμως να τα κατέβαζα το ίδιο εύκολα...

    Συνεταιράκι μου σ' ευχαριστώ καρδιά μου, εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι είσαι ψυχούλα!


    nikostheater
    01.03.2006, 17:32
    Ειμαι ολοκληρος ενα ελαττωμα..
    Aiolos_m
    01.03.2006, 23:49
    Όταν αιθεροβατώ είναι όντως ένα μεγάλο ελάτωμα, και το κάνω συχνά.
    uNick
    01.03.2006, 23:50
    Quote:

    Το μέλος thank στις 28-02-2006 στις 23:42 έγραψε:

    unick - "εμπιστέυεται εύκολα" .... Δεν νομίζω πως ειναι ελαττωμα ντέ και καλα. Οκ, καλο είναι να προσέχει κανείς (δεν είπαμε .. μπάστε σκύλοι αλέστε ...). Ναι ίσως τρώμε και κατραπακίες, αλλα πόσες αλλες φορες βρε Νίκο δεν εννοιωσες όμορφα, ανοιγόμενος σε ανθρώπους χωρίς πισινές, βολιδοσκοπίσεις, αναλύσεις, σενάρια ...έτσι τυχαία ? Το κακό ειναι πως πολλές φορές κρατάμε μόνο τα αρνητικά. Εντάξει δεν λέω υπάρχουν περιπτώσεις - ειδικά σε περιβάλλον ανταγωνισμού κλπ όπου θέλει την προσοχή του .. Αλλα όχι να το κάνουμε και γενικό κανόνα Και στο κάτω - κάτω οποιος παρερμηνεύει το ανοιγμα ενος αυθόρμητου ανθρώπου, όποιος το χρησιμοποιεί ... ειναι άξιος της τύχης του. Το ελάττωμα δεν ειναι σε όσους ανοίγονται .. ειναι σε όσους δεν μπορουν να κατανοήσουν το "ανοιγμα" των άλλων.




    Θάνο μου, δεν βρίσκω κάτι λάθος στην τοποθέτησή σου. Όμως, όπως είπες κι εσύ, κρατάμε μόνο τα αρνητικά... γιατί αυτά είναι που ορίζουν κάτι ώς ελάττωμα. Η πτυχή του χαρακτήρα μας που δημιουργεί το πρόβλημα είναι εκ των πραγμάτων ένα ελάττωμα. Αν δεν υπήρχε, πιθανότατα αυτά τα αρνητικά δεν θα εμφανίζονταν.
    Όσο για αυτούς που εκμεταλλεύονται το "άνοιγμά" μου/σου/μας, το δικό τους ελάττωμα είναι η τυχοδιωκτική τους φύση... Όπως είπα και στο αρχικό μου post, όλοι καλοί είμαστε, αλλά... όλο και κάποιο ελάττωμα έχουμε...

    sentoni
    07.03.2007, 01:44
    . . . ότι είμαι υπέροχη . . .
    roubas
    07.03.2007, 01:50
    ανυπομονος!!!
    nightwhisper
    07.03.2007, 02:32
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 01-03-2006 στις 10:55 έγραψε...

    Δεν ξέρω ποιο να διαλέξω απ' όλα... Μάλλον ότι "ανεβάζω κόκκινα" με απίστευτη ευκολία και με την ίδια ευκολία ξεχνάω γιατί τα ανέβασα!!!

    "Δεν είμαστε τίποτα, ας γίνουμε τα πάντα!"
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dimitrapan στις 01-03-2006 10:56 ]



    a re dimitra,akribws to idio exwden katalabainw gia pote foudwnw me kati kai gia pote xexasa gia pote foudwsa!!!!
    episis eimai apisteyta kkiklithimikos typos,anapofasistos,lihoudis oso den paei,eeee ti allo?a nai.distixws egwistis pragma to opoio katalaba me ton kairo kai poli ma POLI alla POLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ypnaras gmto...