ελληνική μουσική
    463 online   ·  210.905 μέλη

    everything Anna Vissi Euro-vissi-on 2006

    Hastaroth
    18.03.2006, 23:58
    Quote:

    Το μέλος EffieKakaflika στις 15-03-2006 στις 12:51 έγραψε:
    (δεν τραγουδιούνται, φωνάζονται αυτά τα τραγούδια).

    [/I]



    Ενίοτε δέ,γαυγίζονται..


    Hastaroth
    19.03.2006, 00:10
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 16-03-2006 στις 11:09 έγραψε:

    Και διαβάζω σήμερα στη Ναυτεμπορική το παρακάτω:

    "Η ΒΒDO, η McCann Erickson, η Stefi Production και η X Rated είναι οι νικήτριες εταιρείες μετά και το άνοιγμα των οικονομικών προσφορών του spec της ΕΡΤ για την ανάδειξη εργολάβου για το δημιουργικό σχεδιασμό και την παραγωγή πενήντα τηλεοπτικών σποτ, στο πλαίσιο του διαγωνισμού τραγουδιού «Eurovision song contest Athens 2006».

    Υπενθυμίζεται ότι ήδη είχαν προηγηθεί στις τεχνικές προσφορές. O προϋπολογισμός του έργου ανέρχεται σε 3 εκατ. ευρώ. "


    Και ρωτάω: Αυτά τα 3.000.000 ευρώ ποιός τα δίνει; Η ΕΡΤ, κάνω λάθος; Ποιός πληρώνει την ΕΡΤ; Εγώ κι εσύ, κάνω λάθος; Τα λεφτά μας λοιπόν, χωρίς την έγκρισή μας, πάνε για να φτιαχτούν 50 σποτάκια.

    Τα 3.000.000 ευρώ υπενθυμίζω είναι 1 ΔΙΣ δραχμές !
    Που αντί να πηγαίνουν σε υποδομές και σε νέες εκπομπές,
    πηγαίνουν σε αγορές κοπανιστού αέρα!

    50 σποτ, έλεος δηλαδή...





    Τώρα λοιπόν έμαθα πού θα πάνε τά 20 ευράκια που θα πληρώσω την Δευτέρα γιά την ΕΡΤ "Α.Ε.",μέσω τού λογαριασμού μου στην ΔΕΗ.....

    Οι εισαγγελείς,απ'ότι έμαθα,αρχίζουν να γίνωνται είδος πρός εξαφάνισιν..

    spathasref
    19.03.2006, 02:00
    Quote:

    Το μέλος ph στις 17-03-2006 στις 22:08 έγραψε:


    ... Η ελαφρότητα στην Ελλάδα διώκεται...




    Κανείς δεν κατακρίνει την ελαφρότητα. Η χυδαιότητα είναι αυτή που ενοχλεί. Τα σκυλάδικα με το μανδύα του ποπ, ή λαϊκού, ή ροκ, ή ό,τι άλλο κάθε φορά επιλέγεται ως μόδα και άλλοθι. Οι πλαστικές και οι αναστηλώσεις, τα υπερκέρδη των εταιρειών και των ανδρείκελών τους, το ψέμμα που πωλείται ως "γκλάμουρ". Αυτά ενοχλούν τους σκεπτόμενους. Αλλά δυστυχώς δε διώκονται από κανέναν...
    Quote:

    Το μέλος ph στις 17-03-2006 στις 22:08 έγραψε:

    ... Αν ήμουν πάντως η ΄Αννα θα έγραφα ένα γράμμα που θα πήγαινε κάπως έτσι...

    "Αγαπητοί συμπατριώτες,
    συγχωρέστε με που μεγάλωσα στην ηλικία και μυαλό δεν έβαλα. Διατηρώ την εμφάνισή μου νεανική αν και τα 'χω τα χρονάκια μου. Επίσης, συχωρέστε με που ξεκίνησα από το έντεχνο και επειδή δεν είδα προκοπή, το γύρισα στο ελαφρύ και βρήκα και τον Καρβέλα και γεύτηκα επιτυχία, χρήμα και μεγάλες στιγμές δημοσιότητας. Συγχωρέστε με που τραγούδησα στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Κυρίως όμως συγχωρέστε μου αυτή τη φωνή που μου έδωσε ο Θεός. Ακόμα, λυπάμαι που υπάρχει Γιουροβίζιον και που επικράτησε ο αγγλικός στίχος και δεν θα τραγουδήσω ένα έντεχνο τραγούδι στη γλώσσα μας. Ξέρω πως πρέπει να αποσυρθώ. Είμαι αδιόρθωτη. Στις 20 Μαίου θα τα δώσω όλα για να σας βγάλω ασπροπρόσωπους. Μετά θα αποσυρθώ για πάντα, για να μετανοήσω.

    Με αγάπη, ΄Αννα."




    Και εγώ ως παραλήπτης θα απαντούσα ως εξής:

    Αγαπητή Άννα,

    Δε σε κατηγορεί κανείς για την ηλικία σου. Οφείλεις όμως να καταλάβεις, από σεβασμό στον εαυτό σου, σε ποιο σημείο της ζωής σου βρίσκεσαι. Και αυτό δεν αλλάζει όσες πλαστικές και αν κάνεις, όσες ώρες και αν αφιερώσεις στα γυμναστήρια, όσες φορές και αν αλλάξεις το χρώμα των μαλλιών σου.
    Όσο για τις επιλογές σου μέσα στο χρόνο, θα έχεις αντιληφθεί ότι ήσουν μεγάλο ταλέντο. Στην ηλικία που κάποιοι δεν έχουν τελειώσει τις σπουδές τους, ή ακόμα ψάχνονται, εσύ είχες την τιμή να σου εμπιστευτούν έργα τους μεγάλοι δημιουργοί. Και όντως εκείνες οι ερμηνείες σου τους δικαίωσαν και άφηναν τότε τεράστιες ελπίδες σε εμάς τους υπόλοιπους για τη δημιουργία μίας μεγάλης φωνής. Πιστεύεις ότι ήσουν έντιμη απέναντι σε αυτούς τους δημιουργούς, το έργο τους και το κοινό, όταν το "γύριζες" από το έντεχνο στο "ελαφρύ"; Τόσο πολύ ποθούσες τη δόξα και το χρήμα; Τόσο μεγάλο καλό σου έχει κάνει ο Καρβέλας;
    Συγχαρητήρια για τη συμμετοχή σου στην τελετή λήξης των Ολυμπιακών Αγώνων. Πραγματικά σε ζηλεύω. Είσαι από τους λίγους Έλληνες που κέρδισαν από αυτούς τους Αγώνες...
    Η φωνή που έχεις είναι όντως δώρο Θεού. Όμως, πώς συμπεριφέρεσαι σε αυτό το δώρο;
    Η Eurovision, την οποία αναφέρεις, έχει πάψει προ πολλού να είναι διαγωνισμός διαφορετικών μουσικών και καλλιτεχνών. Έχει καταντήσει ένα στημένο πανηγύρι ομογενοποίησης και χωνέματος του διαφορετικού, από το οποίο θα μου άρεσε να απέχουν επιδεικτικά οι Έλληνες καλλιτέχνες.
    Κανείς δε σου ζήτησε να αποσυρθείς. Ούτε κανείς σου ζήτησε να μας "βγάλεις ασπροπρόσωπους". Αυτό που θέλουμε από εσένα είναι να επανέλθεις στα επίπεδα που σου αξίζουν.

    Με εκτίμηση,
    Αλέξιος

    Quote:

    Το μέλος ph στις 17-03-2006 στις 22:08 έγραψε:

    ... Φυσικά όταν τη χώρα εκπροσωπούσε το συγκρότημα Θάλασσα (που τα έκανε θάλασσα το 1998) ή ο Χρήστος Κάλλοου με τριτοκοσμική μπαλάντα το 1990, κανείς δεν ούρλιαζε για την εικόνα της Ελλάδας στο εξωτερικό, επειδή τότε δεν ήταν η Γιουροβίζιον μόδα. Το 1988 πήγαμε με το τραγούδι ΚΛΟΟΥΝ με την Αφροδίτη Φρυδά. Στο βίντεο κλιπ γελούσαν δυνατά οι συντελεστές, μέσω γκρο πλαν στην κάμερα και από πάνω. Ούτε η Αλβανία του ' 70 δεν θα σκαρφιζόταν τέτοιο βίντεο κλιπ. Το να πηγαίνει μια επαγγελματίας, που την λατρεύει ένα μεγάλο κοινό, που έχει κάνει τεράστιες επιτυχίες, που αποτελεί βεβαιότητα πως θα είναι αξιοπρεπής, κι ας μην λέει τα καλύτερα τραγούδια κι ας είναι της πίστας, δεν θα έπρεπε να μας θυμώνει, αλλά να μας ανακουφίζει.



    Ρh, φυσικά και δεν υπήρχαν μεγάλες διαμαρτυρίες σε προηγούμενες συμμετοχές, αφού δεν επιχειρείτο τότε τέτοια τεχνητή αποθέωση του συγκεκριμένου πανηγυριού. Η Eurovision βρισκόταν εκεί που της άξιζε: στην απαξία. Πραγματικά δε μπορώ να βρω κάτι που να αξίζει σε αυτήν. Όσο για την αξιοπρέπεια των γεροντικών κοιλιακών της Άννας και της έπαρσης του Καρβέλα, τί σχόλιο να κάνει κανείς;

    Quote:

    Το μέλος ph στις 17-03-2006 στις 22:08 έγραψε:


    Απειλούμεθα από αυτή την αγένεια που δείχνουμε απέναντι σε μια σημαντική τραγουδίστρια.



    Η αγένεια που δείχνει η ίδια στο παρελθόν και τον εαυτό της δεν απειλεί κανέναν;
    Quote:

    Το μέλος ph στις 17-03-2006 στις 22:08 έγραψε:


    Απειλούμεθα που τα ραδιόφωνα δεν παίζουν κάτι από την ΕΡΗΜΙΑ του Θεοδωράκη.



    Πραγματικά, ανοίγω να ακούσω ΕΡΑ και, αντί να ακούσω την ΕΡΗΜΙΑ, ακούω το everything, ακολουθούμενο πάντα με την ανάλογη αβάντα και το αντίστοιχο σποτάκι.
    Quote:

    Το μέλος ph στις 17-03-2006 στις 22:08 έγραψε:


    Απειλούμεθα από αυτό που δεν έχουμε ή χάσαμε, όχι από αυτά που ήδη έχουμε. Αν δεν ξεπουλούσαμε το αντιστάθμισμά μας, αν ξέραμε να σεβόμαστε κάποια μεγέθη, αν η ποίηση δεν ήταν έρμαιο στα χέρια των αμόρφωτων φιλόλογων που προσπαθούν να την εξηγήσουν στους μαθητές διαβάζοντας το λυσάρι, αν όλη η εκπαίδευση δεν είχε στόχο την (αμφίβολη) επαγγελματική αποκατάσταση, αλλά και την διάπλαση των ψυχών, τότε θα νιώθαμε περισσότερη ασφάλεια, και δεν θα παθαίναμε πολιτισμική υστερία, επειδή η ΄Αννα κουνιέται και τραγουδάει Καρβέλα, δεν θα βλέπαμε φτηνό το κοριτσάκι που χορεύει οριεντάλ, θα χαρίζαμε ένα χαμόγελο στην ΄Αντζελα (Δημητρίου). Δεν θα νιώθαμε σφιγμένοι, σαν υπάλληλοι της εφορίας.





    Συμφωνούμε. Αν ο ελληνικός λαός ήταν όντως καλλιεργημένος, θα είχε απορρίψει δεκαετίες νωρίτερα τον Καρβέλα και τα σκουπίδια που αυτός παράγει.
    alexia-vicky
    19.03.2006, 12:43
    Αν και δε μπορω να ειμαι αντικειμενικη , καθως δε μ'αρεσει καθολου η Βισση, τα τραγουδια αυτα δε με αγγιξαν καθολου και φανταζομα ιοτι θα μπορουσαμε να στειλουμε κατι πολυ καλυτερο, ειδικα φετος που ειμαστε και οικοδεσποτες...
    Νομιζω πως αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ειναι οτι δεν αναγνωριζω ουτε ενα στοιχειο που να θυμιζει ΕΛΛΑΔΑ στο επιλεγμενο κομματι...

    Μακαρι να τα παμε καλα....αλλα δεν το βλεπω!
    altamira
    19.03.2006, 14:27
    Quote:

    Το μέλος alexia-vicky στις 19-03-2006 στις 12:43 έγραψε:

    Αν και δε μπορω να ειμαι αντικειμενικη , καθως δε μ'αρεσει καθολου η Βισση, τα τραγουδια αυτα δε με αγγιξαν καθολου και φανταζομα ιοτι θα μπορουσαμε να στειλουμε κατι πολυ καλυτερο, ειδικα φετος που ειμαστε και οικοδεσποτες...
    Νομιζω πως αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ειναι οτι δεν αναγνωριζω ουτε ενα στοιχειο που να θυμιζει ΕΛΛΑΔΑ στο επιλεγμενο κομματι...

    Μακαρι να τα παμε καλα....αλλα δεν το βλεπω!



    Χωρίς σχόλια συμφωνώ απόλυτα
    malastrana
    19.03.2006, 21:25
    τα άκουσε κανείς τα υπόλοιπα τραγούδια?????Της Κροατίας είναι πάρα πολύ ωραίο!!!! Το ερωτεύτηκα!!! Ελπίζω να το πάρει.... και της Βοσνίας επίσης...Και 14 χώρες συμμετέχουν με τραγούδι στη γλώσσα τους....
    skouiler
    21.03.2006, 01:57
    Στη χώρα που ο Αριστοτέλης και ο Πλάτωνας, συνδέονται κατά έναν μυστήριο τρόπο με τον Βαρθολομαίο, τον Ψωμιάδη, την Παπαρίζου και τον Τραιανό Δέλα, η ολυμπιάδα με το Βυζάντιο, ο Κων/νος Καραμανλής με τη δημοκρατία, είναι δυνατόν να μην αποτελεί η ευρωβύζιον θέμα προς συζητηση;
    Κάποιοι είναι αρκετά ηλίθιοι να πληρώσουν 200 ευρώ για να κρατήσουν το ελληνοβαυαρικό σημαιάκι ψηλά τη στιγμή που έχουμε μπροστά μας την 25 μαρτίου και τις στρατιωτικές παρελάσεις να το σηκώσουμε τσάμπα.
    Κοιτάξτε τα τελευταία χρόνια ποιες χώρες κυνηγάνε την ευρωβύζιον! Οι υπανάπτυκτες. Και αυτές παίρνουν τον διαγωνισμό. Τουρκία, Εσθονία ξέρω και γω ποια άλλη και τώρα εμείς. Οι πλέον υπανάπτυκτοι.

    Καμιά φορά και ένα τραγούδι του Γονίδη έχει κοινωνικές διαστάσεις:

    Σε λυπάμαι...δεν νιώθω τίποτα για σένα περισσότερο.

    αφιερωμένο εξαιρετικά σε όλους όσοι ψηφίσανε και στηρίζουνε την Ευρωβίζιον.

    Με εκτίμηση

    Γεια.

    malastrana
    21.03.2006, 21:07
    Tώρα μην περάσουμε στο άλλο άκρο, μην γίνουμε Χίτλερ...Όντως τα τελευταία χρόνια ο διαγωνισμός έχει πάρει την κάτω βόλτα, αλλά κάποτε έδωσε και αριστουργήματα...Το πρόβλημα δεν είναι το να χαζέψει κανείς το διαγωνισμό, αλλά να παθιαστεί μ' αυτόν....Δεν νομίζω ότι ο κόσμος έχει παθιαστεί μ' αυτόν...ό,τι κι αν πάνε να μας πασσάρουν οι ειδήσεις....
    skouiler
    21.03.2006, 21:23
    όλα προβλημα είναι
    malastrana
    21.03.2006, 22:41
    Ε, φαντάζομαι δε σε υποχρεώνει κανείς να δείς το διαγωνισμό στην τηλεόραση....Αλλά μην ανάγεις σε προσωπικό σου πρόβλημα το ότι κάποιοι θα τον χαζέψουν, μην γεννάς προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν....για σένα το λέω....όσοι κι αν τον δουν, την άλλη μέρα θα τον έχουν ξεχάσει....εσύ ξέχνα τον από τώρα...
    ph
    21.03.2006, 22:58

    Δεν υπάρχει χρονιά που να μην πηγαίνουν και σημαντικοί καλλιτέχνες και δεν υπάρχει χρονιά που να μην έχει και αξιόλογα τραγούδια. ΄Αλλοτε λιγότερα, άλλοτε περισσότερα. Η ιδέα της Γιουροβίζιον είναι γερή. Είναι πολύ ωραίο να στέλνουν από ένα καινούργιο τραγούδι οι Ευρωπαικές χώρες και να συναγωνίζονται, με όλα τα (συμπαθητικά) παρατράγουδα που συμβαίνουν κατά καιρούς, ανάλογα με τις μόδες, τις πολιτικές συγκυρίες, το κουτσομπολίστικο γίγνεσθαι και τη στάθμη των ακουσμάτων. Εγώ έχω εντοπίσει πολύ σπουδαίους καλλιτέχνες μέσα από το διαγωνισμό αυτό, που αλλιώς δεν θα τους ήξερα.

    ΄Οσο για τα λεφτά... Σιγά μην κλάψω τα λεφτά που δίνω στο ΡΙΚ (εσείς στην ΕΡΤ) επειδή πάει η χώρα μου στη Γιουροβίζιον. Εδώ μας παίρνουν του κόσμου τα λεφτά και έχουν κάνει (και το ΡΙΚ και η ΕΡΤ) πραγματικά τέρατα (ενημερωτικές εκπομπές του κώλου, φτηνά προγράμματα διασκέδασης κτλ) και μάλιστα όχι της μιας βραδυάς, αλλά καθημερινής προβολής. Δεν θα ξεχάσω που κάποτε γινόταν μια εκπομπή στην ΕΡΤ με μία κάμερα και ο παρουσιαστής έλεγε πως ούτως ή άλλως θα πάρει κι αυτός πόδι αν αλλάξει η κυβέρνηση. Η Γιουροβίζιον και ιδίως η διοργάνωσή της στην Ελλάδα, τουρισμό θα φέρει και φραγκάκια. Μην κλαιγόμαστε που πληρώνουμε την ΕΡΤ (ή το ΡΙΚ) και δεν την ελέγχουμε. Ούτως ή άλλως δεν την ελέγχουμε. Κι αν είναι η μόνη τηλεοπτική όαση, είναι επειδή είναι απλώς χάλια και όχι σκατά όπως η ιδιωτική τηλεόραση και επειδή έχει κι ένα αρχείο - θησαυρό, που ακόμα αντιστέκεται στη φθορά (άλλοτε την ηθελημένη κι άλλοτε την αθέλητη).

    Δεν θα μας καταστρέψει η Γιουροβίζιον, ούτε οικονομικά, ούτε πολιτισμικά. Δείτε την μέσα στη γραφικότητά της. Είχε πλάκα που ντύθηκαν 70'ς ο Καπουτζίδης με τη Μακρυπούλια. ΄Εχει κι η Γιουροβίζιον το στίγμα της μέσα στα χρόνια μας. ΄Οχι υστερίες παρακαλώ επειδή από την ώρα που πήγε ο Σάκης καταλάβαμε πως και στη Γιουροβίζιον μας παίρνουν πλέον σοβαρά. (Διότι κάποτε δεν μας παίρνανε.) ΄Ηρεμα καλέ... Δεν είναι το φως το αληθινό. ΄Ενα φεστιβάλ (κυρίως αγγλόφωνου, πια) τραγουδιού είναι. Θα το διασκεδάσουμε...
    skouiler
    22.03.2006, 16:03
    Αβάσταχτη ελαφρότητα...

    Γεια.
    malastrana
    24.03.2006, 01:39
    Κάποτε χρειάζεται και η ελαφρότητα....
    eneni
    24.03.2006, 01:43
    δεν είναι πολύ βαρετό όλο αυτό το τζέρτζελο κάθε χρόνο με τη Eurovision;

    spathasref
    24.03.2006, 12:36
    Εγώ πάλι το βρίσκω από εκνευριστικό έως προκλητικό!
    KIT_KAT
    24.03.2006, 13:06
    Quote:

    Το μέλος eneni στις 24-03-2006 στις 01:43 έγραψε:

    δεν είναι πολύ βαρετό όλο αυτό το τζέρτζελο κάθε χρόνο με τη Eurovision;






    Πες τα βρε Ελένη... ειδικά φέτος παράγινε. Δεν είμαι υπέρ της γκρίνιας γκρίνιας γκρίνιας και αρνητικής διάθεσης και της μιζέριας οπότε σταματώ, αφού όμως εκφράσω μια απορία: Άντε, ως τώρα, είχαμε στόχο την πρωτιά. Τώρα που την πήραμε ακόμα ασχολούμαστε; Τόση αγωνία πια για να πάμε να δούμε τη Βίσση να βγαίνει 5η ή 15η ή 25η (δεν έχω ακούσει το τραγούδι);
    Η ζωή είναι ενδιαφέρουσα όταν έχεις κάτι να ελπίζεις. Τώρα που ανεβήκαμε στο υψηλότερο βάθρο της... ευρωπαϊκής τέχνης που ονομάζεται τραγούδι (τρομάρα μας) και μας έφυγε κι αυτό το... άγχος, άντε, ας στοχεύσουμε σε τίποτα πιο ενδιαφέρον και αξιόλογο...
    dijo
    26.03.2006, 04:29
    Μάλλον έχουν αλλάξει οι καιροί από τότε που ο Χατζιδάκις έλεγε πως δεν πρόκειται να πάρουμε καλή θέση στη eurovision γιατί δεν έχουμε κακό τραγούδι να στείλουμε.
    Είναι, από τη άλλη όμως, μια καλή ευκαιρία για τουριστική διαφήμιση της χώρας μας. Τώρα το κατά πόσο είμαστε σε θέση να την εκμεταλευτούμε, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Εδώ ολόκληρη ολυμπιάδα διωργανώσαμε και πάλι κάναμε το θαύμα μας ως έλληνες: Από τουρισμό... μαλλιά!

    mpatzinick
    26.03.2006, 22:02
    Quote:

    Το μέλος dijo στις 26-03-2006 στις 04:29 έγραψε:

    Μάλλον έχουν αλλάξει οι καιροί από τότε που ο Χατζιδάκις έλεγε πως δεν πρόκειται να πάρουμε καλή θέση στη eurovision γιατί δεν έχουμε κακό τραγούδι να στείλουμε.
    Είναι, από τη άλλη όμως, μια καλή ευκαιρία για τουριστική διαφήμιση της χώρας μας. Τώρα το κατά πόσο είμαστε σε θέση να την εκμεταλευτούμε, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Εδώ ολόκληρη ολυμπιάδα διωργανώσαμε και πάλι κάναμε το θαύμα μας ως έλληνες: Από τουρισμό... μαλλιά!







    με τόσα λεφτά που πάνε χαμένα για την τάχα διοργάνωση τέτοιων διαγωνισμών και εκδηλώσεων , τα οποία λεφτά φεύγουν από τις τσέπες όλων εμάς βέβαια , ακόμα και όλος ο κόσμος να ρθει για τουρισμό στην ελλάδα , κέρδος δεν βγαίνει.....
    Other_side
    27.03.2006, 01:05
    Η γνώμη μου.

    Το τραγούδι είναι από σκατά πολύ σκατά. Η Βίσση -και κρίμα δηλαδή- είναι επίσης πολύ χάλια, ενω έχει ταλέντο και φωνή καλή κρίμα είναι που χαλιέται έτσι. Τέλος πάντων σε δουλειά να βρισκόμαστε.

    Το βιντεό-κλίπ είναι τρομερά απαίσιο, απορώ ποιος το σκηνοθέτησε και αν δεν υπήρχε κανείς να κάνει καμιά καλύτερη δουλειά, που σίγουρα υπήρχε αλλά τί να λέμε τώρα. Χάλια, πολύ χάλια.

    Ας φόραγε τουλάχιστον ένα άλλο φόρεμα, τουλάχιστον αυτό. Τί να πω; Και ο φίλος που ενώ ανεβάζει κάπως τη θεαματικότητα του κλίπ στο τέλος που την βρίσκει με το Τσερόκι...πάει το αποτελείωσαν εκεί.

    Εν τέλη για να ολοκληρώσω τη μουρμούρα μου, πιστεύω πως η Ευροβίσιον τέλος πάντων είναι επίσης σκατά, και θα μπορούσε να φύγει ποιοτικό τραγούδι εκεί. Όλοι, οι περισσότεροι στέλνουν κάτι φτηνές εκδόσεις από ψευτό-ποπ και καμία σχέση με τη χώρα που αντιπροσωπέυουν (αυτό και το δικό μας φέτος δηλαδή εκτός αν σκεφτείς πως είναι μια φτηνή μετάφραση από κοινά σκυλάδικα). Δηλαδή εντάξει. Ούτε να τη βλέπω ούτε να την ακούω τη Ευροβίσιον.

    Μια μπούρδα και μισή. Άποψη μου.
    dijo
    27.03.2006, 11:45
    Quote:

    Το μέλος Other_side στις 27-03-2006 στις 01:05 έγραψε:


    ...από σκατά πολύ σκατά...

    ...είναι επίσης σκατά...





    Και με αυτά θέλουν να μας ταΐσουν!
    Καλή μας όρεξη λοιπόν!