ελληνική μουσική
    432 online   ·  210.877 μέλη

    Απονομή Βραβείων Διαγωνισμού & Μουσική Βραδιά !

    DIAMONT
    10.07.2006, 09:18

    Ήμουν κι εγώ εκεί και πραγματικά περάσαμε υπέροχα.Ιδίως τις πρωινές ώρες το κέφι πήρε τα πάνω του με την συμμετοχή και του agera.Με ταξίδεψαν ευχάριστα στο παρελθόν που τόσο με σημάδεψε μουσικά..Ευχαριστώ και την κριτική επιτροπή για το 3ο βραβείο που μου απένειμe στην κατηγορία στίχου.Αυτό που με εντυπωσίασε πραγματικά ήταν η ζεστασιά όλου του κόσμου.Ένα μεγάλο μπράβο στην musicheaven και σ’ όλα τα παιδιά που φιλότιμα έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους.Πάντα τέτοια.

    Emaki
    10.07.2006, 10:17
    Τι να πω και εγώ!
    Ακόμα έχω τον φόβο του "Δορυφόρου" που είδα στο 5/4!
    «Δορυφόρε» , σε παρακαλώ μη μου κλειδώσετε την σελίδα του ΜΗ….. Θα σου πω μια με παιχνίδια που έχω στο pc μου να κλειδώσεις για ανταλλαγή!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ε ε Φανταστικέ Δορυφόρε????????????????????????

    Ας έρθω στα δικά μας τώρα….
    Τι να πω για την βραδιά?
    Ότι και να πω λίγο θα είναι!
    Το ότι θα πέρναγα καλά δεν ήταν κάτι μη αναμενόμενο , ήταν δεδομένο γιατί αν μη τι άλλο θα βρισκόμουν ανάμεσα σε αγαπημένα μου πλέον πρόσωπα!

    Χάρηκα πολυ που είδα πρόσωπα τα οποία είχα καιρό να συναντήσω αλλά και που γνώρισα καινούργια πρόσωπα!

    Γιώργο (Jorge) σε ευχαριστούμε για την «γέννηση» και την ανάπτυξη του Μουσικού Παραδείσου!(συγγνώμη που γράφω στο πληθυντικό αλλά πιστεύω ότι όλοι θα συμφωνείται μαζί μου…)

    Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ, σε όλους όσους οργάνωσαν την συγκεκριμένη βραδιά!

    Συγχαρητήρια στους νικητές!
    Παιδιά και εις ανώτερα!


    Μεταξύ άλλων μια όμορφη στιγμή ήταν όταν ανέβηκαν στην σκηνή όλα τα αστέρια μας μαζί για το περίφημο jamming!
    Παιδιά , συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ήσασταν υπέροχοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Εδώ, έχω και μια απορία…..την ώρα του jamming στην σκηνή κυκλοφορούσε και μια Μουσική Παραδεισένια Μπανάνα , ή την έβλεπα επειδή πεινούσα?
    Εχω την εντύπωση ότι κάτι ανέφερε στο μικρόφωνο κάποια στιγμή και ο Μανώλης (ageras)

    Ορφέα μου , σε ευχαριστώ για την "Τζεραλντιν" αλλά και που κάθε φορά ξέρεις να με συγκινείς με «Χίλιους Τρόπους»!

    Θάνο , σε ευχαριστώ για το ωραίο ταξίδι της επιστροφής! Και φυσικά ευχαριστώ και τους συνταξιδιώτες μας που ήταν τόσο ευγενικοί ώστε να μη αισθανθώ πιο άσχημα για την ταλαιπωρία που σας προκάλεσα (άθελα μου βεβαίως-βεβαίως!)

    Μανώλη (Manblaz) ευχαριστώ για το δώρο που κέρδισες!

    Και τέλος επειδή με την Ελένη είχαμε στο μυαλό μας το συγκεκριμένο πρόσωπο καθ’ όλη την διάρκεια της βραδιάς και είμαι σίγουρη ότι θα συμφωνήσει μαζί μου , θέλω να πω ότι

    Δήμητρααααααααααααααααααααααα μας έλειψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Α, και κάτι άλλο….Φανταστικέ και Μοναδικέ Unick , όταν διαβάσεις την «Πρόταση Γάμου» μπες και στο τοπικ «Τραγούδι για Πρόταση Γάμου» , νομίζω ότι θα είναι ένα καλό συμπλήρωμα στις γνώσεις σου!
    Άντε και η ώρα η καλή βρε!


    Να είμαστε όλοι καλά για να περνάμε και καλά!!!



    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 10-07-2006 10:23 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 10-07-2006 14:25 ]


    VasilisSaltagiannis
    10.07.2006, 10:57
    Καλημέρα σας! Αν και το έμαθα τελευταία στιγμή, καθ' ότι είχα να μπω στο site από αρχαιοτάτων, είχα την αίσθηση ότι πάλι κάτι θα γίνει εκεί μέσα...
    Πέρασα πολύ όμορφα, μίλησα με άτομα, άκουσα και τα αξιόλογα πονήματα των βραβευθέντων. όπως και ωραίά πράγματα από παιδιά, κ' όχι μόνο, που ερμηνεύουν με την ψυχή τους και κάνουν κέφι αυτό που κάνουν. 'Ετσι φτιάχτηκα κι εγώ...και το καταχάρηκα, ειδικά στο jammin μας βγήκε όλη η δεκαετία του 80'-απωθημένα παιδί-μου τι να κάνεις που θα ξαναγίνει ποτ πουρί Ρίτα και la babma!
    Μου άρεσε πολύ το ντουέτο Μάνου-Jorhe.
    Μάνο, Αλμπέρτο, ήταν ευχαριστησή μου να είμαστε μαζί επάνω στη σκηνή όπως και για όλα τα υπόλοιπα παιδι που δεν ξέρω.
    Πρόεδρε Ορφέα, βάστα γερά!
    Jorhe, βάστα ακόμα πιο γερά!
    Beatlus, χωρίς σχόλιο...

    Εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια, καλό καλοκαίρι και να περάσουν όπως γουστάρουν στις διακοπές τους. Το ίδιο εύχομαι και σε μένα... Αν δεν έχω φύγει θα τα πούμε στο beach party.
    Viva

    XeniaRodo
    10.07.2006, 10:58
    Θα ήθελα να πω κι εγώ ένα μπράβο στα παιδιά που οργάνωσαν αυτή τη βραδιά. Ήταν μια πολύ όμορφη πρωτοβουλία και μακάρι να γίνεται κάθε χρόνο και καλύτερα. Nομίζω πως όλοι πέρασαν πολύ όμορφα εκείνο το βράδυ και δε βαρέθηκαν ούτε στιγμή.

    Kαι στο τέλος ήρθε και ο Ageras κι έδεσε το γλυκό
    uNick
    10.07.2006, 11:01
    Το μέλος Emaki στις 10-07-2006 στις 10:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    Α, και κάτι άλλο….Φανταστικέ και Μοναδικέ uNick , όταν διαβάσεις την «Πρόταση Γάμου» μπες και στο τοπικ «Τραγούδι για Πρόταση Γάμου» , νομίζω ότι θα είναι ένα καλό συμπλήρωμα στις γνώσεις σου!
    Άντε και η ώρα η καλή βρε!


    Χχχμμμμμμ...... Αρχίζω να υποψιάζομαι ποιός (ή μάλλον ποιά) κρύβεται πίσω από αυτή την συμπαιγνεία!!!

    Θα σε φτιάξω εγώ...... φανταστικό Emaki ! ! ! !

    spiroos
    10.07.2006, 11:04
    Συγχαρητήρια και γραπτώς και από εμένα, προς όλους τους βραβευθέντες, τους συμμετέχοντες και τους παρευρισκομένους (και όσους νοερά βρισκόντουσαν εκεί). Γι΄αυτό όμως που χαίρομαι περισσότερο από όλα, είναι το οτι πίσω από όλη αυτή την ιστορία που λέγεται MusicHeaven, ως περιοδικό, ως forum, ως διοργανωτής μουσικών-ποιητικών εκδηλώσεων κτλ κρύβεται ένας μόνος σκοπός: Η ΑΝΑΓΚΗ των μελών του για αληθινή επικοινωνία. Ούτε προσωπικά συμφέροντα, ούτε σκοπιμότητες, ούτε διαφημιστικά κόλπα. Δεν είναι εύκολο. Καθόλου.

    Jorge, Orfeus
    XeniaRodo
    10.07.2006, 11:12
    Το μέλος uNick στις 09-07-2006 στις 19:09 έγραψε...
    Παράθεση:


    Έχω όμως να κάνω δύο καταγγελίες:

    1. Ήταν η δεύτερη φορά που αναγκάστηκα να πω το Hotel California από Si αντί για La ή Mi που είχα ζητήσει... Δεν μου βγαίνει τόσο ψηλά, πόσες φορές πρέπει να το πω?



    Tι γκρινιάζεις βρε? εγώ τι να πω που είπα όλα τα κομμάτια 5 τόνους κάτω?
    Δε λέω ποιος φταίει γιατί δεν θέλω να τον εκθέσω....
    eleni
    10.07.2006, 11:25
    Σε κάθε συνάντηση που κάνουμε διαπιστώνω οτι έχουμε γίνει μια αγαπημένη οικογένοια που όσο πάει μεγαλώνει.
    Να πω και εγώ ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό,στην κριτική επιτροπή για την χρόνο που αφιέρωσε,τους διοργανωτές της βραδιάς και φυσικά όλους όσους έπαιξάν και τραγούδησαν.

    Ακόμη.....
    -Έμυ μου,δεν θα γυρίσει η κυρία,θα δεις τι θα πάθει.Όσο για τον "δορυφόρο"μην φόβάσαι....δικός μας είναι και αυτός....
    -Manblaz....μου είπες ψέματα??θα ζητήσω να σου αφαιρέσουν λίγες χρυσές νότες....
    -uNick,αν χρειαστεί θα σε σώσω και πάλι...
    -orfeus,δεν μου κράτησες το τραπέζι που σου ζήτησα.....
    -Jorge,η ζερμπεροστολίστρα θέλει αύξηση....τι να της πώ??

    Ραντεβού στο beach party.Να είμαστε καλά να περνάμε ακόμη καλύτερα......
    eleni
    10.07.2006, 11:41
    Παράθεση:

    Χχχμμμμμμ...... Αρχίζω να υποψιάζομαι ποιός (ή μάλλον ποιά) κρύβεται πίσω από αυτή την συμπαιγνεία!!!

    Θα σε φτιάξω εγώ...... φανταστικό Emaki ! ! ! !




    Ε όχι.....δεν μπορώ να κατηγορούν άδικα την Έμυ....
    Λοιπόν,φανταστικέ uNick,εγώ τα έκανα όλα.Και θα σου πώ και πως έγινε.Την ώρα που κάναμε την κλήρωση και αφού τραβήξαμε το μαγικό χαρτάκι με το όνομα σου,ο jorge πήγε στην σακούλα με τα βιβλία απο την "faltsoo ΕΠΕ".Το πρώτα που τράβηξε ήταν αυτό.Με ρωτάει..."αυτο να του δώσω".Και εγώ του απάντησα "ΝΑΙ".
    Τι ήθελες δηλαδή κύριε φανταστικέ uNick....ε????

    "Ότι και αν γίνει ένα να λές,
    πως μ'αγαπάς χίλιες φορές
    πως ΄μ'αγαπάς χίλιες φορές
    κι εγώ εσένα"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-07-2006 12:01 ]


    Emaki
    10.07.2006, 11:49

    Ελένη μου Ευχαριστώ!
    Δεν πειράζει όμως!
    Αστον να με κατηγορεί!
    Άλλωστε μπορεί το χέρι του Γιώργου να έπιασε το συγκεκριμένο βιβλίο και να συμφωνήσατε να του το δώσετε, αλλά στην πλάκα που του κάνουμε συμμετεχω ενεργά οπότε μπορεί να με κατηγορεί!


    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-07-2006 12:02 ]


    vouliakis
    10.07.2006, 12:14
    Σειρά μου να συγχαρώ κι εγώ, όχι μόνο αυτούς που διακρίθηκαν, αλλά όλους τους περίπου 130 συμμετέχοντες, για αυτή τους τη διάθεση για επικοινωνία.

    Κρίμα που το κάπως φορτωμένο πρόγραμμά μου δεν μου επέτρεψε να μείνω δυο μέρες παραπάνω στην Αθήνα.
    Από όσα διαβάζω, περάσατε υπέροχα στην απονομή.




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 10-07-2006 12:18 ]


    mikrosprigipas
    10.07.2006, 12:44
    Το μέλος DIAMONT στις 10-07-2006 στις 09:18 έγραψε...
    Παράθεση:


    Ήμουν κι εγώ εκεί και πραγματικά περάσαμε υπέροχα.Ιδίως τις πρωινές ώρες το κέφι πήρε τα πάνω του με την συμμετοχή και του agera.Με ταξίδεψαν ευχάριστα στο παρελθόν που τόσο με σημάδεψε μουσικά..Ευχαριστώ και την κριτική επιτροπή για το 3ο βραβείο που μου απένειμe στην κατηγορία στίχου.Αυτό που με εντυπωσίασε πραγματικά ήταν η ζεστασιά όλου του κόσμου.Ένα μεγάλο μπράβο στην musicheaven και σ’ όλα τα παιδιά που φιλότιμα έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους.Πάντα τέτοια.





    συγχαρητηρια διαμαντη και απο εδω,μπετυ μπουπ ελενα κατα κοσμον!εις ανωτερα

    mene2006gr
    10.07.2006, 13:48
    Γεια σας παιδιά. Εγώ δυστυχώς δεν τα καταφέρα τελικά να βρέθω σε αυτήν την πολύ ωραία όπως φαντάζομαι εκδηλωσή. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και τους διοργανωτές. Και του χρόνου!
    jorge
    10.07.2006, 14:09
    Συγχαρητήρια για το πρώτο βραβείο Μενέλαε και ελπίζουμε όταν κάνετε την μελοποίηση του έργου σου με το 5/4, να το ακούσουμε κι εμείς
    antreas_dr
    10.07.2006, 15:55
    Να πω και εγώ με τη σειρά μου ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους τσίμπησαν βραβείο!
    Επίσης μπράβο σε όλη την ομάδα που διοργάνωσε την βραδιά.

    Και ένα ευχαριστώ σε όλους για την όμορφη ατμόσφαιρα που φτιαξαμε!!!

    See you at Loutsa!!
    uNick
    10.07.2006, 16:06
    @ eleni & Jorge & Emaki

    Ok λοιπόν... Τώρα ξέρω... Είναι τουλάχιστον τρεις οι καλοί φίλοι που πάνε να με "κρεμάσουν"... Θα ψάξω για τρεις άλλους, εργένηδες (για να μπορούν να με νιώσουν), για συμπαράσταση στον δύσκολο αυτό αγώνα...

    Βοήθεια χριστιανοί (κοντεύω να φλιπάρω...)
    kssns
    10.07.2006, 16:30
    Ήταν η πρώτη μου επαφή με τις εκδηλώσεις του site και πέρασα πολύ καλά (μέχρι την ώρα που το aircondition μου ξέρανε εντελώς τον λαιμό και άρχισα να βήχω σαν φυματικός και δεν άκουσα και τον συνάδελφο τον beatlus και θα μου παρεξηγηθεί τώρα και θα έχει δίκιο. Θα το ξεπληρώσω φίλε). Πολύ όμορφη και φιλική ατμόσφαιρα. Πάνω απο όλα καλή παρέα.
    Απόλαυση το δίδυμο που άνοιξε τη βραδιά και του φίλου που έκανε την έκπληξη με τα δυο λαικά τραγούδια-ύμνους. Συγχωρέστε με άλλα καθότι ξανθός δεν θυμάμαι καν τα nicknames τους.
    Υποκλίνομαι στην φωνάρα Eleana. Θ Ε Α! Με ταξίδεψε παρά το γεγονός οτι το μικρόφωνο έκανε τα πάντα για να της το χαλάσει.
    Orfeus
    10.07.2006, 17:57
    Ε ας γράψω κι εγώ….

    Παρ’ όλο το άγχος μου (Είναι μία αντίδραση που μου συμβαίνει κάθε φορά που αναλαμβάνω να διεκπεραιώσω κάτι. Νορμάλ δεν είναι;) για το αν θα πάει καλά, για το αν η ροή του προγράμματος θα “ανταποκριθεί” σύμφωνα με το πλάνο, ήταν πραγματικά ένα υπέροχο βράδυ. Το έχουμε κάνει κανόνα άλλωστε στο MusicHeaven, να περνάμε πάρα πολύ -μα πάρα πολύ- όμορφα κάθε φορά που βρισκόμαστε.

    Θέλω να ευχαριστήσω για μια φορά ακόμα:

    Όλα τα παιδιά που ανέβηκαν να παίξουν έτσι όπως το “πρόγραμμα” προέβλεπε, αλλά βέβαια και στο περίφημο Jamming στο οποίο σημειωτέον φτάσαμε μία ολόκληρη ώρα πριν από την ώρα που είχα υπολογίσει. Καλύτερα έτσι φυσικά, παρά να μην το προλαβαίναμε. Θα χάναμε “όλα τα λεφτά”.

    Όλους εσάς που ήρθατε και ιδιαίτερα τους νεοφερμένους, γιατί διαπιστώσατε τι είναι μία συνάντηση του MusicHeaven, σε οτιδήποτε και αν αφορά. Ακόμα και μία συνάντηση για καφέ, ξέρουμε να την κάνουμε ξεχωριστή.

    Όλους όσους είχαν συμμετοχή στον διαγωνισμό και δεν έχει σημασία αν κέρδισαν ή όχι. Σημασία έχει η συμμετοχή, γιατί και η συμμετοχή είναι νίκη.

    Jorge & Spiroos: Για την καθ’ όλα άψογη συνεργασία (και γιατί όχι δηλαδή;) που είχαμε κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας.

    Christos54 (και όλο του το επιτελείο): Για τον υπέροχο χώρο που για μια ακόμα φορά μας διέθεσε.

    Eleni, Thank & uNick: Για τη συμπαράσταση στο άγχος μου.

    Jorge: Για το μπαγλαμαδάκι (θα το έχεις και στο Beach Party?)

    Antreas_dr: Για τα κρουστά που μου ......διέθεσε.

    Left: Σ' ευχαριστώ ιδιαιτέρως (ξέρεις γιατί).

    Emaki: Να τραγουδήσω “άσχημα” την επόμενη φορά το “Με Χίλιους Τρόπους”; Η αντίδρασή σου (έτσι όπως σε είδα όταν κατέβηκα) με συγκλόνισε.

    Eleni: Πώς είμαι ……τώρα; Α και που ‘σαι…. Για το τραπέζι που λες, μου έστειλες ……..ΠΜ;;;;

    Υ.Γ.
    Να είμαστε και να περνάμε καλά. Ραντεβού στη Λούτσα τώρα….

    Aiolos_m
    10.07.2006, 18:11
    Το μέλος Orfeus στις 10-07-2006 στις 17:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    [Να είμαστε και να περνάμε καλά. Ραντεβού στη Λούτσα τώρα….



    Στη Λούτσα...;

    Λίγο πιο μακριά....;
    Orfeus
    10.07.2006, 18:23
    Ε ναι... Εδώ!!!