ελληνική μουσική
    747 online   ·  210.861 μέλη

    Προτάσεις για βελτίωση του MusicHeaven

    Orfeus
    22.09.2006, 10:54
    Το μέλος uNick στις 22-09-2006 στις 10:44 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν ξέρω αν είμαι αργοκίνητος ή όχι.... Όμως, Αίολε, δεν βλέπω πώς θα βελτίωνε το MusicHeaven η προβολή των στατιστικών στοιχείων που ανέφερες στο προφίλ του κάθε παραγωγού... Νομίζω πως για τα υπόλοιπα μέλη οι πληροφορίες αυτές θα ήταν μάλλον αδιάφορες. Μόνο για προσωπική ενημέρωση του παραγωγού θα είχαν κάποιο νόημα... αλλά ο παραγωγός τις έχει αυτές τις πληροφορίες. Σε τί θα ωφελούσε, πιστεύεις, να φαίνονται στο προφίλ του?

    Βέβαια αυτά τα λέμε "χωρίς τον ξενοδόχο"... Ας δούμε τί έχει να πει κι εκείνος.




    Μισό λεπτό να τον φωνάξω από τη ......ρεσεψιόν!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 22-09-2006 10:56 ]


    jorge
    22.09.2006, 10:56
    Σε καμιά περίπτωση δεν πρόκειται να εμφανίζεται δημόσια πληροφορία που να δημιουργεί έστω και λίγο την αίσθηση του ανταγωνισμού ανάμεσα στους παραγωγούς μας. Οι μετρήσεις ακροαματικότητας ήταν η αρχή του τέλους για το καλό ραδιόφωνο. Δε θα τους βάλουμε και στο δικό μας.
    georgianoua
    22.09.2006, 10:59
    Αφού για την πλάκα και το κέφι γίνεται και το ράδιο για να παιρνάμε όμορφα.

    Spotlight_Dancer
    22.09.2006, 10:59
    Το μέλος jorge στις 22-09-2006 στις 10:56 έγραψε...
    Παράθεση:

    Σε καμιά περίπτωση δεν πρόκειται να εμφανίζεται δημόσια πληροφορία που να δημιουργεί έστω και λίγο την αίσθηση του ανταγωνισμού ανάμεσα στους παραγωγούς μας. Οι μετρήσεις ακροαματικότητας ήταν η αρχή του τέλους για το καλό ραδιόφωνο. Δε θα τους βάλουμε και στο δικό μας.



    Και πανω που ετοιμαζομουν να γραψω οτι αν αρχισουν να γινονται τετοιου ειδους μετρησεις,εμενα να με αφησετε απ'εξω...

    Καθε Δευτερα 22.00-24.00 η on line ραδιοφωνικη εκπομπη Progressive rock παρουσιαζει νεες κυκλοφοριες απο ολο το φασμα του metal καθως και αγαπημενα τραγουδια του μεταλλικου μας παρελθοντος.

    Συντονιστειτε :

    http://listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spotlight_Dancer στις 22-09-2006 11:00 ]


    antreas_dr
    22.09.2006, 11:02
    Μια πολύ καλή πρόταση για βελτίωση του MusicHeaven είναι να κάνουμε Admin τον Αλβέρτο!


    PHILIPPOSSM
    22.09.2006, 11:08
    Πατερουλη γιατι δεν εχουμε MAIL μεσω του ΜΗ?
    Aiolos_m
    22.09.2006, 11:34
    Όπα ρε παιδιά δεν το έθεσα σε αυτή τη βάση το ζήτημα*. Για όνομα του θεού.

    Η πρόθεσή μου ήταν απλά ο ακροατής που ακούει MH να μπορεί να επιλέξει τις ώρες που θα ακούσει χωρίς να χρειάζεται να στήσει αυτί 24 ώρες μπας και βρει κάποιον που του αρέσει. Και αυτό σίγουρα γίνεται καλύτερα με μετρητή της ακροαματικότητας. Τώρα, εγώ δεν μπορούσα να φανταστώ τους παραγωγούς να κάνουν "ακραματο-θηρία" για λόγους ανταγωνισμού που έτσι κι αλλιώς δεν θε έπρεπε να υπάρχουν προφανώς επειδή δεν υπάρχει και χρήμα. Δεν είναι επιχείρηση το ΜΗ.

    Αν δεν σας αρέσει η ιδέα με τους ακροατές, τότε οκ ας μην την κάνουμε. Αλλά από τη στιγμή που υπάρχει και το Nuke Cast, φαντάστηκα ότι κάτι τέτοιο ήταν θεμιτό. Άκυρο λοιπόν.

    Εβίβα.

    *Εξάλλου- για να μην παρεξηγηθώ κιολας- δεν είμαι και από τους "παραγωγούς" που χτυπάνε ακροαματικότητα.


    Aiolos_m
    22.09.2006, 11:36
    Έχουμε σκεφτεί μήπως να δίναμε ένα καλό όνομα στο Ραδιόφωνο του ΜΗ...?
    Παίζει κάτι τέτοιο;
    assasinos
    22.09.2006, 11:39
    Μπορεί να ακουστεί οπισθοδρομικό, αλλά θα πρότεινα το Flash Chat, επειδή είναι βαρύ,να αλλαχθεί με ένα java σε irc...πχ. pjIRC...νομίζω θα διευκολύνει πολύ κόσμο...
    jorge
    22.09.2006, 11:55
    Αυτό το είχαμε παλιά, όμως δεν περνάει από firewalls και όσοι είναι σε εταιρίες/σχολία/πανεπιστήμια είχαν προβλήματα. το Flashchat είναι όντως λίγο βαρύ, αλλά στην επόμενη αναβάθμιση πιστεύω να λυθεί και αυτό το πρόβλημα.

    Τι PC έχεις assasine; (RAM, CPU)
    assasinos
    22.09.2006, 12:08
    διπυρηνο Intel 3,5
    δεν είναι το pc...το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής!
    Πρέπει να κλείσω όλες τις DL εφαρμογές, λογικό αλλά και πάλι εμφανίζει ένα ψιλο-lag!Πράγμα όχι λογικό αφού έχω 512!Ένας παραγωγός που αναγκαστικά πρέπει να κάνει και streaming ταυτόχρονα?Το ότι έχω Firefox δεν νομίζω να είναι το λάθος μου...
    Αλλά η ΤuFat δεν το έχει βγάλει? ...τι περίμενες ...
    rapsodos
    22.09.2006, 16:38
    Το μέλος Aiolos_m στις 22-09-2006 στις 11:36 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έχουμε σκεφτεί μήπως να δίναμε ένα καλό όνομα στο Ραδιόφωνο του ΜΗ...?
    Παίζει κάτι τέτοιο;



    Εχει γίνει σχετική συζήτηση στο forum αλλα και δημοσκόπηση ...
    τα αποτελέσματα εδώ
    aggeliki
    22.09.2006, 18:46
    Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος ελέγχει τις δημοσιεύσεις στην αντζέντα...Σήμερα ο Nick Cave παίζει στη Μαλακάσα και στον Λυκαβηττό ταυτόχρονα...
    Κα άλλη φορά έχω δει 2 φορές την ίδια συναυλία...
    jorge
    22.09.2006, 18:58
    Τα παραπονάκια σου στα μέλη που έκαναν την καταχώρηση
    Aiolos_m
    22.09.2006, 19:57
    Πάσσο.
    Απλά δεν το είχα δει.
    jorge
    23.09.2006, 00:40
    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 22-09-2006 στις 11:08 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πατερουλη γιατι δεν εχουμε MAIL μεσω του ΜΗ?



    Δηλαδή; Εννοείς email της μορφής
    george@musicheaven.gr ;
    Giorgos_arazei
    23.09.2006, 01:39
    jorge το θεμα με τις παρτιτουρες δεν πιστευεις πως μενει λιγο πισω?Ειναι το μονο αδυναμο σημειο του ΜΗ νομιζω...
    jorge
    23.09.2006, 10:37
    Έχεις δίκιο. Είναι χρονοβόρο να μπει μια παρτιτούρα, γι' αυτό και οι ανανεώσεις δεν είναι συχνές.
    tolaruba
    23.09.2006, 12:43
    Το μέλος jorge στις 23-09-2006 στις 00:40 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 22-09-2006 στις 11:08 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πατερουλη γιατι δεν εχουμε MAIL μεσω του ΜΗ?



    Δηλαδή; Εννοείς email της μορφής
    george@musicheaven.gr ;


    α συμφωνω.Π.χ στο pathfinder και στο mad υπαρχει αυτη η δυνατοτητα....πατερουλη (η παπουλη οτι σ αρεσει!!)
    jorge
    23.09.2006, 13:15
    Δυστυχώς αυτό θα μπορούσε να γίνει μόνο με συνδρομή, γιατί απαιτείται και χώρος στον δίσκο του server και επιπλέον bandwidth και χρόνος για support. Όλα τα παραπάνω θα κοστίσουν χρήματα στο MusicHeaven και δυστυχώς δεν έχει κάποιο "διαφημιστικό" τμήμα για να βρίσκει χορηγούς για κάτι τέτοιο.

    Τώρα αν κάποιος θα ήθελε να δίνει 1-2 ευρώ/μήνα για να έχει email MusicHeaven, ας το κουβεντιάσουμε.