ελληνική μουσική
    514 online   ·  210.857 μέλη

    Όσοι διαβάζετε για την εξεταστική ενωθείτε!

    solar
    07.08.2006, 22:59
    Δεν ξέρω αν είμαστε πολλοί αυτοί που αρχίσαμε διάβασμα για την εξεταστική του Σεπτεμβρίου (αργότερα σίγουρα θα είμαστε περισσότεροι), αλλά θα με βοηθούσε η σκέψη πως υπάρχουν και άλλοι εκεί έξω που συμπάσχουν μαζί μου.
    Το πρόβλημά μου είναι πως χρωστάω 8 μαθήματα, θέλω να τελειώσω το Σεπτέμβρη και θέλω να έχω και έναν ικανοποιητικό βαθμό.
    ……έλα όμως που δεν μπορώ με τίποτα να διαβάσω…
    ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!!
    Πώς να διαβάζεις όταν ακόμα σκέφτεσαι όσα πέρασες στις διακοπές που μόλις χτες τελείωσαν; Πώς να διαβάζεις όταν οι περισσότεροι είναι σε διακοπές ενώ άλλοι θα φύγουν σε λίγο;
    Γι΄ αυτό λέω να προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον, μπας και περάσει κάπως πιο εύκολα αυτή η περίοδος. Ας πει ο καθένας τον πόνο του…Ας δώσει όποιος ξέρει καμία συμβουλή…
    Προς το παρόν …καλό διάβασμα …και κουράγιο…!!!!!!!!!!!!
    Τα ξαναλέμε……




    Angel20
    08.08.2006, 11:05
    Κι εγω μια απ'τα ιδια βρε Solar! Με το ζορι καθομαι να διαβασω κι αυτο για μιση ωρα περιπου! Εχω κι εγω 8 μαθηματα και μια εργασια να ετοιμασω! Κανενας αλλος για εξεταστικη??????
    meltica
    08.08.2006, 13:24
    Τι μας λέτε καλέ; Έχετε 8 μαθήματα; Εγώ τι να πω που έχω 12; Και εννοείται ότι βαριέμαι απίστευτα να διαβάσω, βαριέμαι την ζωή μου γενικά... Θέλω και άλλες διακοπές!!!
    Παιδιά κουράγιο! Εξεταστική - - είναι αυτή θα περάσει!!!
    pastella
    08.08.2006, 13:53
    Αν αυτο σας παρηγορει εγω δεν θαπαω διακοπες φετος... και θελω στη διπλη εξεταστικη να περασω 8-9 μαθηματα...
    justin
    08.08.2006, 13:58
    αχ.......κ γω μια απ τα ιδια...βαριέμαι ελεεινά να διαβάσω κ παρόλο που κάνω την προσπάθεια το μυαλο μου ξεφεύγει από δω κ από κει κ αποσυντονίζομαι!!!!Κουράγιο παιδιά...θα έρθουν καλύτερες μέρες!
    alexia-vicky
    08.08.2006, 14:23
    Να πω μια απ'τα ίδια????Ευτυχώς δε χρωστάω μάθημα από προηγούμενο εξάμηνο, αλλά και αυτά τα 5 βουνό φαίνονται!!!!Και πού όρεξη για διάβασμα φυσικά.....και οι διακοπές ακόμα δεν έχουν τελειώσει

    Μια θετική σκέψη μπορεί να είναι πως η εξεταστική είναι διπλή, οπότε έχουμε μια παραπάνω ευκαιρία να περάσουμε μάθημα, πριν το φορτωθούμε για το επόμενο έτος!!

    Τί να πω?? Τα καλύτερα έρχονται μετά τον Οκτώβρη...
    Angel20
    08.08.2006, 15:15
    Αλήθεια παιδια, σε τι σχολες εισαστε?
    Jimy
    08.08.2006, 15:16
    Παιιδιά καλώς ή κακώς όταν κάποιος έχει πραγματικούς στόχους δεν υπολογίζει ή δεν θα'πρεπε να υπολογίζει κάποια πράγματα,εγώ θυμάμαι την παλιά καλή εποχή των δεσμών που είχα προλάβει είχα δώσει 2 φορές για μαθηματικό,το οτι δεν πέρασα είναί μια άλλη ιστορία αλλά είναι σημαντικό να εκτιμάμε το οτι το ίδιο το πανεπιστήμιο απο τη στιγμή που μας δίνει την δυνατότητα για άπειρες φορές προσπάθειας σε αυτό που λέμε ανώτατη εκπαίδευση θα έπρεπε και εμείς τουλάχιστον με κάποιον τρόπο να το ανταποδώσουμε,δηλαδή με το πρόσχημα οτι είναι καλοκαίρι ..δεν διαβάζουμε..επειδή συνέβει κάτι που μας αποσπά δεν διαβάζουμε..γιατί όμως κάθε που είναι εξετάσεις στο τέλος του εξαμήνου τρέχουμε όλοι πανικόβλητοι και μάλιστα με την ψυχή στο στόμα για να αντεπεξέλθουμε σε κάποιες μόνο ερωτήσεις?Το υπόλοιπο εξάμηνο είναι για τα ματάκια του κόσμου? Στο υπόλοιπο εξάμηνο μέσα γίνεται όλη η δουλειά μάλλον θα έπρεπε να γινόταν και όχι μόνο με την εξέταση μπροστά σε μιά επιτροπή ή την πιστοποίηση της αξίας μας με ένα χαρτί και δίνοντάς το σε κάποιους ανθρώπους να περνάμε και να λέμε οτι κατέχουμε την γνώση,πιστεύω πανεπιστήμιο θα έπρεπε να σημαίνει όλη η άλλη περίοδος εκτός των εξετάσεων του εξαμήνου με την μορφή της προσφοράς! είναι πολύ σημαντικές και οι εξετάσεις αλλά τελικά έχουμε μάθει και εμείς βασικά μας έχει μάθει το σύστημα να αρκούμαστε στο φόβο και στο τρέξιμο της τελευταίας στιγμής

    maroulaki_321
    08.08.2006, 15:21
    Εμείς έχουμε μόνο μία εξεταστική. Μας τιμωρησαν για τις καταληψεις που καναμε και μας κοψανε τη μια. Εχω 12 μαθηματα......και σιγα μην παρω πτυχιο τον Σεπτεμβριο! Απο Γεναρη και βλεπουμε! Να κατσω να διαβασω προβλεπεται, δεν εχω αλλη επιλογη.
    Που μυαλό!?!? Μια ιδεα ειναι ολα. Και συνηθεια...αν και δουλευω παραλληλα, και πως θα την παλεψωωωωωωωωωωωωω
    Λοιπον κλεινω παω για διαβασμα
    pastella
    08.08.2006, 15:27
    πληροφορικη....

    και το τελευταιο ετος ειδικα διαβαζα για τη σχολη συνεχεια....πολλες εργασιες πολλες...

    ποια τελευταια στιγμη μου λες, ξεκινησα αρχες αυγουστου διαβασμα

    πτυχιακη εξεταστικη μονο για 4ετεις κ ανω 25/8- 9/9 στο ΠΑΜΑ

    Angel20
    08.08.2006, 18:19
    Το μέλος meltica στις 08-08-2006 στις 13:24 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τι μας λέτε καλέ; Έχετε 8 μαθήματα; Εγώ τι να πω που έχω 12; Και εννοείται ότι βαριέμαι απίστευτα να διαβάσω, βαριέμαι την ζωή μου γενικά... Θέλω και άλλες διακοπές!!!
    Παιδιά κουράγιο! Εξεταστική - - είναι αυτή θα περάσει!!!



    Υπομονή Meltica! Ολοι το ιδιο ζορι περναμε!
    valia1984
    08.08.2006, 18:47
    Εγώ έχω μόνο ένα μάθημα αλλά μη νομίζετε ότι είναι εύκολο να το περάσω.
    Το έχω δώσε 6 φορές (ίσως και περισσότερες...έχω χάσει το λογαριασμό πλέον) και έχω περάσει το 5ο έτος και πάω για το 6ο εάν δεν το περάσω πάλι.

    Έχω αγχωθεί πάρα πολύ γιατί πρέπει κάποια στιγμή να πάρω πτυχίο και να κοιτάξω τι θα κάνω από εδώ και πέρα στη ζωή μου.

    Το να κάτσω να διαβάσω δεν το συζητώ, βαριέμαι υπερβολικά αλλά πρέπει κάποια στιγμή να το ξεκινήσω.

    Αυτά από εμένα!
    Καλή επιτυχία σε όλους τους ομοιοπαθείς και καλό κουράγιο με το διάβασμα.
    jackal
    08.08.2006, 19:43
    Valia μηπως εχει σχεση με μα8ηματικα το μα8ημα που εχεις δωσει τοσες φορες??Γιατι εγω μαζι με αυτα χρωσταω και μια 10ρια ακομα!!!Φαντασου να μην μου αρεσε κιολας η σχολη τι 8α γινοταν!Παντως βιβλια πηρα μαζι μου αλλα...μαπα το καρπουζι.... Με το νομοσχεδιο να δουμε τι 8α γινει ελπιζω να μην κανουν καμια *μπιπ* και προσπα8ησουν να το περασουν μεσα στην εξεταστικη που ολοι 8α ειμαστε εκει στραμένοι!!


    meltica
    08.08.2006, 20:15
    Το μέλος Angel20 στις 08-08-2006 στις 15:15 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αλήθεια παιδια, σε τι σχολες εισαστε?



    Ψυχολογία στο Ρέθυμνο.
    Angel20
    08.08.2006, 21:06
    Εγω ειμαι Λογιστικη στη Θεσσαλονικη! Οι υπολοιποι?????
    alexia-vicky
    08.08.2006, 21:18
    Πολιτική Επιστήμη και Δημόσια Διοίκηση στο Πανεπιστήμιο Αθήνας
    rory166
    09.08.2006, 03:30
    Αυτοματισμο,Τει Χαλκιδας.
    Εγω ουτε βιβλια δεν εχω παρει μαζι μου να διαβασω..τι μου λετε...!
    (προς τον εαυτο μου το εικονιδιο..)
    jackal
    09.08.2006, 14:33
    επιστημων θαλασσας-πανεπιστημιο αιγαιου-μυτιληνη
    Tyrogkofretas
    09.08.2006, 18:28
    Ένα μεγάλο YΟ και από την Πληροφορική ΑΣΟΕΕ. Έχει πέσει πρόγραμμα για 2 μήνες, θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι! Παιδιά, η συνταγή είναι η εξής: ξυπνάμε νωρίς, διαβάζουμε 3 ώρες το πρωί. Το μεσημέρι επειγόντως καφέ έξω για να ξελαμπικάρουμε. Γυρνάμε, 3 ακόμη ώρες διάβασμα και το βράδυ χαλαρά πράγματα. Δεν είναι το θέμα τηνς ποσότητας, αλλά της ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ. 6ώρες καλό διάβασμα φτάνουν και για βαθμό. Απλά όχι ακόμη με τα μούτρα παίδες, γιατί έχουμε 2 μήνες. Για να μην το ρίξουμε στα Πρόζακ κάποια στιγμή, προτείνω τώρα να μπείτε στο κλίμα, να ανοίξετε λίγο το βιβλίο, να διαβάσετε καμιά παράγραφο, να λύσετε καμμιά άσκηση, να μυρίσει χαρτί ο τόπος και σιγά σιγά το νερό θα κυλήσει. Αυτά είχα να πω. Παώ τώρα να διαβάσω Σχεδίαση Ψηφιακών Συστημάτων
    Angel20
    09.08.2006, 19:40
    Συμφωνώ μαζί σου! Ωραιο το προγραμματάκι σου και λεω να το ακολουθησω! Δινεις ιδεες βρε!