ελληνική μουσική
    854 online   ·  210.853 μέλη

    Ξεκίνησαν τα Blogs του MusicHeaven !

    Astron
    22.02.2007, 22:20
    Θα ήταν χρήσιμο αν κάτω απ' τα πρόσφατα κείμενα υπήρχε κι ένα link "Περισσότερα Πρόσφατα Κείμενα", που να λειτουργεί περίπου όπως λειτουργεί και το "περισσότερα premium blogs" ανοίγοντας μια σελίδα απου να δείχνει ακόμα περισσότερα πρόσφατα κείμενα.
    Αν θέλω για παράδειγμα να δω κείμενα blogs (όχι premium) που έχουν γραφτεί τις τελευταίες μέρες δεν βρίσκω τρόπο να το κάνω αυτό ... Ακόμα και το τελευταίο blog στην λιστα των προσφάτων κειμένων είναι γραμμένο σήμερα.
    Γιώργο είναι εφικτό κάτι τέτοιο;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 22-02-2007 22:24 ]


    jorge
    24.02.2007, 14:49
    Μέχρι να γίνει, η μόνη λύση είναι όταν μπαίνουμε σε κάποιο blog να διαβάζουμε και τα προηγούμενα posts, που ίσως έχουμε χάσει. Επίσης μπορούμε να κάνουμε subscribe σε όποια μας ενδιαφέρουν, ώστε να ενημερωνόμαστε στο email μας για κάθε νέο κείμενο.
    Tropaiatissa
    17.05.2007, 17:39
    Έχω μια απορία σχετικά με το blog μου, και γενικότερα τα blogs του MusicHeaven, και ακόμα πιο γενικά, όλα τα blogs! Δεν είμαι σίγουρη αν έχει ξανασυζητηθεί, αλλά φαντάζομαι πως θα ενδιαφέρει-αφορά πολλά μέλη!
    Ψάχνοντας για κάτι άσχετο στο google, βρήκα ένα site, το http://www.sync.gr , το οποίο απ' ότι είδα έχει μέσα κατάλογο όλων των ελληνικών blogs. Μεταξύ αυτών, έχει και τα δικά μας blogs εδώ στο mh. Έτσι βρήκα από 'κει και το δικό μου blog. Όμως στη σελίδα αυτή υπάρχει κάτι που με προβλημάτισε.
    Πατώντας το link, με έβγαλε σ' αυτή τη σελίδα:


    Τι ακριβώς σημαίνει τα κατοχυρώσω το blog;

    Επίσης: έκανα για δοκιμή (και από περιέργεια) μια εγγραφή σ' αυτό το site για να δω τι "παίζει", και μου λέει ότι για να κατοχυρώσω το blog μου πρέπει να ακολουθήσω την παρακάτω διαδικασία:

    (παρακάτω έχει οδηγίες για Blogspot blogs, Pathdinder blogs κλπ.)

    Τί λέτε; Να ακολουθήσω αυτή τη δισδικασία;
    vouliakis
    17.05.2007, 18:18
    Nα την ακολουθήσεις τη διαδικασία. Για την κατοχύρωση θα πρέπει να ακολουθήσεις τη διαδικασία που περιγράφει για τα Pathdinder blogs (αντιγράφεις το link τους σε κάποιο post στο blog σου κλπ)




    gogere17
    17.05.2007, 22:01
    το εχω γραψει και σε αλλη συζητηση αλλα επειδη εχει διαφορετικο θεμα το γραφω εδω.......
    προς μοδερατορες:πως γινεται να δημιουργησω blog στο ΜΗ?
    fantasma
    17.05.2007, 22:48
    Παράθεση:

    Το μέλος gogere17 στις 17-05-2007 στις 22:01 έγραψε...

    το εχω γραψει και σε αλλη συζητηση αλλα επειδη εχει διαφορετικο θεμα το γραφω εδω.......
    προς μοδερατορες:πως γινεται να δημιουργησω blog στο ΜΗ?



    καπου αριστερα στο προφιλ η στη διαχειρηση του προφιλ (δε θυμαμαι ακριβως), γραφει δημιουργια μπλογκ, θα το βρεις δεν ειναι δυσκολο....

    ελπιζω να σε φωτισα......... αντε εις υγειαν......
    vouliakis
    18.05.2007, 00:09
    Παράθεση:

    Το μέλος gogere17 στις 17-05-2007 στις 22:01 έγραψε...

    το εχω γραψει και σε αλλη συζητηση αλλα επειδη εχει διαφορετικο θεμα το γραφω εδω.......
    προς μοδερατορες:πως γινεται να δημιουργησω blog στο ΜΗ?



    O Χάρτης του Θησαυρού

    Διάβασε στην πρώτη σελίδα αυτού του topic, το πρώτο-πρώτο post.
    Εκεί, ο jorge δίνει ακριβείς οδηγίες.




    gogere17
    18.05.2007, 10:41
    ευχαριστω πολυ!
    Aiolos_m
    18.06.2007, 13:08
    Να προτείνω κάτι για τα blogs μας;

    Να υπάρχει η δυνατότητα τακτοποίησης των posts σε θεματικές ενότητες. Για παράδειγμα να δημιουργήσω εγώ δύο κατηγορίες πχ στίχοι & σκέψεις και ό,τι post κάνω, ανάλογα αν είναι στίχοί τραγουδιών ή προσωπικές σκέψεις να κατατάσσεται αυτόματα εκεί. Και δεξιά στο slidebar μας να έχει επιλογή εμφάνισης της κάθε κατηγορίας ξεχωριστά.

    Γίνεται;



    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 18-06-2007 13:16 ]


    Deos
    26.09.2007, 00:54
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 26-09-2006 στις 12:50 έγραψε...

    Έπειτα από αρκετούς μήνες, η ιδέα για τα MusicHeaven Blogs έγινε πραγματικότητα!

    Έτσι πλέον κάθε μέλος του MusicHeaven μπορεί να ξεκινήσει το δικό του blog, απλά κάνοντας τη σχετική ενεργοποίηση μέσα από τη (νέα) ενότητα των Blogs στη διεύθυνση:

    http://blogs.musicheaven.gr

    Η λειτουργία των Blogs είναι ακόμα δοκιμαστική και θα παραμείνει για τις επόμενες 10 ημέρες. Οτι πρόβλημα δείτε, μπορείτε να το αναφέρετε σε αυτό το topic για να το διορθώσουμε.

    Επειδή πολλα μέλη είναι λογικό να μην γνωρίζουν τι εστί blog, δημιουργήθηκε και σχετική ενότητα στις Συχνές Ερωτήσεις, που θα λύσει πολλές απορίες σας και θα σας βοηθήσει να ξεκινήσετε. Περιέχει επίσης ερωτήσεις/απαντήσεις σχετικά με τις ιδιαιτερότητες που έχουν τα blogs του MusicHeaven, σε σχέση με άλλα συστήματα (πχ blogger).


    Κάποιος να κόψει την κορδέλα λοιπόν!

    Είσοδος στα Blogs


    Πέρασε ένας ολόκληρος χρόνος από το παραπάνω συλλεκτικό ποστ του jorge
    και την έναρξη των MusicHeavenικών blogs..!!
    Αν διαβάσετε τα αρχικά ποστ όλων μας για το πώς δουλεύουν τα blogs
    και τι πρέπει να κάνουμε για να τα καταφέρουμε και να τα δημιουργήσουμε
    έχει πολύ γέλιο κι ενδιαφέρον.
    Ένας χρόνος μόλις πέρασε και μοιάζει τόσο μακριά όσο και κοντά..

    Και του χρόνου να είμαστε καλά!!
    fantasma
    26.09.2007, 10:00

    Panos72
    26.09.2007, 17:46
    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 17-05-2007 στις 18:18 έγραψε...

    Nα την ακολουθήσεις τη διαδικασία. Για την κατοχύρωση θα πρέπει να ακολουθήσεις τη διαδικασία που περιγράφει για τα Pathdinder blogs (αντιγράφεις το link τους σε κάποιο post στο blog σου κλπ)







    Σε τι οφελεί αυτή η κίνηση? Τι ακριβώς προσφέρει το συγκεκριμένο site?
    Και επίσης μια απορία... Διαβάζω ότι τα blogs του ΜΗ, έκλεισαν ένα χρόνο λειτουργίας. Κοιτάζω κάποια και είναι καταχωρημένα από το 2005...
    Μου εξηγεί κάποιος ή να ξαναπάω σχολείο να μάθω αφαίρεση...?



    upload images

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Panos72 στις 26-09-2007 17:47 ]


    jorge
    26.09.2007, 18:00
    Ποιό blog είναι από το 2005; Προφανώς ή έχουμε κάνει λάθος στο software ή το μπερδεύεις με την ημερομηνία εγγραφής του μέλους.
    Panos72
    26.09.2007, 20:11
    Χμ.... από μαθηματικά καλά πάμε.... μάλλον γυαλιά θέλουμε...
    Thanx jorge

    Όσο αφορά το δεύτερο ερώτημα, αν κάποιος γνωρίζει...
    vouliakis
    26.09.2007, 23:56
    Εδώ, θα βρεις κάποιες απαντήσεις...
    Panos72
    27.09.2007, 01:54
    Not Found

    The requested URL /about/index.html was not found on this server.
    Apache/2.0.54 Server at blogs.sync.gr Port 80


    vouliakis
    27.09.2007, 22:17
    Προσπάθησε πάλι. Εμένα μου ανοίγει κανονικά...
    XeniaRodo
    10.03.2008, 15:37
    Jorge τα στατιστικά για τα blogs είναι σωστά?
    Είναι δυνατόν να έχω περίπου 3.000 επισκέψεις το μήνα από τη στιγμή που γράφω μία φορά στο τόσο? εντύπωση μου κάνει....
    Astron
    10.03.2008, 16:14
    Ξένια τo google βρισκει τα blogs μας από μόνο του, οπότε οι επισκέψεις που δεχόμαστε δεν είναι μόνο απ' το MusicHeaven. Δεν είναι απίθανο λοιπόν να εχεις τόσους επισκέπτες.
    XeniaRodo
    11.03.2008, 10:00
    Πςςςςς τι λες βρε παιδί μου....