ελληνική μουσική
    726 online   ·  210.861 μέλη

    Λάκης Λαζόπουλος - Η γνώμη σας

    kozanitis
    14.02.2007, 21:36
    Προσωπικά θεωρώ τον Λαζόπουλο έναν από τους συνεχιστές της αρχαίας σάτιρας...
    Βλέπω σε αυτό που κάνει έναν σύχρονο Αριστοφάνη...

    Μου μένουν πολλές από τις φράσεις του όμως ξεχώρισα΄τρεις πιο πρόσφατες από τον ίδιο..


    "Από εκεί άμα θέλετε είναι η Μαρία η άσχημη, από εδώ είναι η παιδεία η άσχημη..."
    "Μόνο οι Έλληνες είναι ο μοναδικός λαός που κατευθύνεται με τόση ταχύτητα προς την βλακεία..."
    "Μπορεί σε αυτόν τον κόσμο και ειδικά στην Ελλάδα, όλα να είναι υπό του συστήματος και βάζω και τον εαυτό μου στους βολεψάκηδες, αλλά επιτέλους πρέπει να δώσουμε και λίγο σημασία σε αυτά τα παιδιά που βγάζουν φωνή. Δεν είναι δυνατόν να λένε όλα τα παιδιά χαζομάρες....


    Ποια η γνώμη σας συνολικά για τον Λάκη Λαζόπουλο....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 15-02-2007 18:48 ]


    karelia
    14.02.2007, 21:53
    "να χαίρεστε που δεν σας δείχνει η τηλεόραση.Γιατί ζούμε στην εποχή που η τηλεόραση επιβραβεύει τους ηλιθίους"
    jacamar
    14.02.2007, 21:53
    εγώ τον βρίσκω απαίσιο. Μου τη δίνουν στα νεύρα οι άνθρωποι που τα βρίσκουν όλα στραβά σε αυτή την χώρα
    Όσο για βολεψάκιδες αυτός τι είναι???

    karelia περιλαμβάνει και τον εαυτό του στους ηλίθιους??
    θα τρίζουν τα κόκαλα του Αριστοφάνη.............!!!!!!!

    *draco dormiens nunquam titillandus* !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jacamar στις 14-02-2007 21:54 ]


    vasilis23
    14.02.2007, 22:06
    Εγω τον συμπαθω παρα πολυ!Θεωρω οτι τα λεει οπως ειναι και δεν φοβαται κανεναν!Τον συμπαθησα ακομη περισσοτερο οταν εμαθα οτι ειχε και την επιμελεια στη σειρα 504 χιλιομετρα Βορεια της Αθηνας,μια σειρα που αποτυπωνει τη φοιτητικη ζωη!Γενικοτερα ασχολειται και προβληματιζεται με την νεολαια και τους καθημερινους ανθρωπους!!!
    asimov_gr
    14.02.2007, 22:09
    Ο Λάκης είναι ένας από καλυτέρους καλλιτέχνες του είδους του
    και ελπίζω να το κάνει ακόμα για πολλά χρονιά γιατί με σε αυτό
    το σκοτεινό τούνελ της τηλεόρασης στην ακρίτου πρέπει να έχει
    λίγο φως και αυτο το φως κατά την αποψη μου είναι ο Λακης Λαζοπουλος.


    angel21
    14.02.2007, 22:38
    Ρε παιδια ειναι καλος δεν λεω....Αλλα τρωει κατι κολληματα με καποιους συγκεκριμενους αν8ρωπους κ κατανταει γελιος ωρες ωρες....Ασε που κουναει κ τη συκιαα....
    Aiolos_m
    14.02.2007, 22:42
    Παράθεση:

    Το μέλος angel21 στις 14-02-2007 στις 22:38 έγραψε...
    ....Ασε που κουναει κ τη συκιαα....



    Ντροπή... σε δημόσια συζήτηση. Εξάλλου δεν είναι αυτό το θέμα μας.

    Εγώ πάντως τον βρίσκω απαράδεκτο. Δεν ξέρω, με τον τρόπο του με κάνει να ξεχνάω αυτά που λέει και να σκέφτομαι πόσο βαρετός ειναι.

    Γενικά δε θα βρούμε σταθερές απαντησεις. Είναι και στον άνθρωπο...

    jacamar
    14.02.2007, 22:46
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 14-02-2007 στις 22:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος angel21 στις 14-02-2007 στις 22:38 έγραψε...
    ....Ασε που κουναει κ τη συκιαα....



    Ντροπή... σε δημόσια συζήτηση. Εξάλλου δεν είναι αυτό το θέμα μας.

    Εγώ πάντως τον βρίσκω απαράδεκτο. Δεν ξέρω, με τον τρόπο του με κάνει να ξεχνάω αυτά που λέει και να σκέφτομαι πόσο βαρετός ειναι.

    Γενικά δε θα βρούμε σταθερές απαντησεις. Είναι και στον άνθρωπο...


    ΄
    ναι ρε angel δεν είναι το πρόβλημα αν είναι ιδιαίτερος! αν αιολε πίστευε αυτά που έλεγε δεν θα ήταν βαρετός!
    uNick
    14.02.2007, 22:48
    Αν και προσωπικά διαφωνώ με αρκετές από τις επιλογές του, δεν μπορώ παρά να αναγνωρίσω ότι αυτό που κάνει το κάνει καλά. Του βγάζω το καπέλο...
    tolaruba
    14.02.2007, 22:57
    Εγω το Λαζοπουλο τον παω πολυ.Τα λεει χυμα.Οχι οτι δε εχει και καποια κολληματα οπως αναφερθηκε.
    Παντως σε οσα λεει ειναι απολυτα σωστος.Το μονο που ισως δε μου αρεσει και διορθωστε με αν κανο λαθος ειναι που αρκετες φορες δε βαζει καποια ορια.Μου αρεσει η σατιρα αλλα απο τη στιγμη που η τηλεοραση του δινει να φαει δε χρειαζονται τα ορια;
    mediate
    14.02.2007, 23:22
    Θεος ο Λακης
    εγω τον παω με χιλια

    Ετσι πρεπει η σατιρα δεν εχει ορια
    angel21
    14.02.2007, 23:49
    Ok...... Αλλα οχι κ 8εος....Κ εξω απο τα δοντια τα λεει εκει π τον συμφερει να τα πει....Εγω αυτο ξερω...
    kozanitis
    14.02.2007, 23:51
    Μα ρε παιδιά ακόμη και ....συκιά...να είναι ο άνθρωπος δεν μας νοιάζει τι κάνει ο καθένας στο κρεββάτι του....Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι πως είναι και οικογενειαρχης (έχει μία κόρη)και σοβαρός απέναντι στο κοινωνικό σύνολο.Μας νοιάζει να κάνει ο καθένας σωστά την δουλειά του... Και ο Λαζόπουλος την κάνει όπως μπορεί καλύτερα...Τώρα όσο αναφορά για τα κόκκαλα του Αριστοφάνη, ο ίδιος ο τεράστιος Θύμιος Καρακατσανης ΤΌΝΙΣΕ ότι ο Λάκης είναι μια συνέχεια αυθεντική για την σημερινή εποχή, της τότε εποχής....
    kozanitis
    14.02.2007, 23:54
    Αγαπητή μου άντζελ είδες εσύ κανέναν να τα λέει για όλους έξω από τα δόντια...Μην ψάχνεις δεν θα βρεις....Αλλά να ευχαριστάς που έστω ο Λαζόπουλος τα λέει έξω απλά από τα δόντια...Γιατί την σημερον εποχή λίγοι τολμούν απλά να πουν έστω και κάτι στοιχειώδη σοβαρό έξω από τα δικά τους δόντια...
    jacamar
    14.02.2007, 23:54
    kozaniti έχω ένσταση για τον "τεράστιο" καρακατσάνη
    όσο για τον λαζόπουλο πήγα να τον δώ σε αριστοφανικό έργο και ήταν ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟΣ πολύ χάλι όμως.........
    angel21
    14.02.2007, 23:57
    Βασικα δεν ειμαι αγαπητη...Ειμαι αγαπητος....Κ δεν νομιζω οτι ο λαζοπουλος τους σατηριζει ολους...Σατιριζει απλα αυτους που συμφερει να σατιρισει...
    swkraths
    15.02.2007, 00:04
    Παράθεση:

    Το μέλος vasilis23 στις 14-02-2007 στις 22:06 έγραψε...

    Εγω τον συμπαθω παρα πολυ!Θεωρω οτι τα λεει οπως ειναι και δεν φοβαται κανεναν!Τον συμπαθησα ακομη περισσοτερο οταν εμαθα οτι ειχε και την επιμελεια στη σειρα 504 χιλιομετρα Βορεια της Αθηνας,μια σειρα που αποτυπωνει τη φοιτητικη ζωη!Γενικοτερα ασχολειται και προβληματιζεται με την νεολαια και τους καθημερινους ανθρωπους!!!



    Ναι σίγουρα προβληματίζετραι με τη νεολαία....Έχει τον ιδιαίτερο τρόπο του να προωθεί νέους....
    Αν με καταλαβαίνετε....Είμαστε και σε δημόσιο χώρο....Θα συμφωνήσω και για το βολεψάκηδες....
    kozanitis
    15.02.2007, 00:04
    Σόρρυ για το αγαπητή........

    όταν μιλώ για τέράστιο Καρακατσάνη μιλάω πάντα υποκειμενικά και μετά αντικειμενικά.....

    εξάλλου πολλοί θα συμφωνήσουν αλλά και θα διαφωνήσουν....

    Απλά μερικές φορές καλό θα είναι αυτό που λέμε να μπορούμε να το τεκμηριώσουμε...

    όσο αναφορά για το χάλι που μπορεί να είχε ο Λαζόπουλος σε μια βραδιά, έχω να αντιπαραθέσσω την εκπληκτική παράσταση που τον είδα να παίζει εγώσ την Λάρισα για τις όρνιθες του Αρσιτοφάνη....Και οι βραδιές δεν ήταν μία αλλά 9...
    tsibitos
    15.02.2007, 00:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 14-02-2007 στις 22:42 έγραψε...

    Εγώ πάντως τον βρίσκω απαράδεκτο. Δεν ξέρω, με τον τρόπο του με κάνει να ξεχνάω αυτά που λέει και να σκέφτομαι πόσο βαρετός ειναι.

    Γενικά δε θα βρούμε σταθερές απαντησεις. Είναι και στον άνθρωπο...




    Συμφωνω και προσθετω οτι ωρες -ωρες βγαζει πολυ κακια για ορισμενους ανθρώπους που ο ιδιος δε συμπαθει.. Δεν ειναι κριτικη αυτο! ειναι κακία!
    swkraths
    15.02.2007, 00:13
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 14-02-2007 στις 23:54 έγραψε...

    kozaniti έχω ένσταση για τον "τεράστιο" καρακατσάνη
    όσο για τον λαζόπουλο πήγα να τον δώ σε αριστοφανικό έργο και ήταν ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟΣ πολύ χάλι όμως.........



    Θα συμφωνήσω και για τον "τεράστιο" Καρακατσάνη..... Είπαμε...Όχι κι έτσι...