ελληνική μουσική
    470 online   ·  210.895 μέλη
    alexantono
    14.05.2008, 14:29

    κ συγγνωμη για τα αρκετα καθη αλλα δν εχω συνηθησει ν γραφω μ ελληνικα ελπιζω ν μ καταλαβαιτε..............


    sou-him
    15.05.2008, 14:00

    συμφωνώ απόλυτα! δεν μπορούμε να κρίνουμε έναν τραγουδιστή από τις προτιμήσεις που έχει γιατί πολύ απλά δεν μας αφορά αυτό....τα τραγουδια που έχουν γράψει είναι απλά τέλεια, με εκφράζουν κάποιες στιγμές, αλλα και ο ville έχει τέλεια φωνή...δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν έχει κάνει πλαστικές ή αν είναι gay ή οτιδήποτε άλλο που έχει να κάνει με την προσωπική του ζωή, το μόνο που θέλω να πω είναι ότι οι HIM τα σπάνε!!!!!!!!!!!!!

    και πραγματικά σταματήστε όλοι εσείς οι antihim να λέτε συνέχεια βλακείες γιατί βαρέθηκα να ακούω αυτά τα πράγματα για τον ville. αλήθεια εσεις δεν έχετε βαρεθεί??????????

    και κάτι ακόμα: εαν έχετε πρόβλημα με εμάς τα 15χρονα που ακούνε ένα συγκρότημα που μας αρέσει να μην μας δίνετε σημασία.... δεν θα κάτσω να απολογηθώ για την μουσική που ακούω, ούτε θα την αλλάξω επειδή το θέλετε εσεις...........καταλάβετε το!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.tt2}


    SUMMERWINE26
    15.05.2008, 21:07

    Ας μη φανατιζώμαστε,ούτε οι μεν ούτε οι δε ,ρε παιδια!Ας κρατήσουμε μια ισορροπία..Το άλλο το κουλο, κατα τη γμωμη μου, το προσέξατε?Απο ποτε οι ΗΙΜ και η μουσικη τους θεωρειται ΕΜΟ (σε χθεσινη της εκπομπη η Δρουζα με θεμα τα ΕΜΟ, επαιζε συνεχεια κομματια τους)?Πριν 15 χρονια που αρχισαν ουτε ιδέα δεν ηταν οι ΕΜΟ...Gothic να το δεχθώ, αλλα ΕΜΟ..


    purplebutterfly
    15.05.2008, 22:39

    oτι να΄ναι!!!!!

    όντως το παραξεφτιλήσαμε το θέμα με τον ville αλλά από ότι φαίνεται είναι ενα άτομο που είτε το λατρεύουν είτε το μισούν!!!δεν υπάρχει ΄μέση κατάσταση!

    το κακό βέβαια είναι οταν μερικοί νομίζουν οτι οσες(και οσοι)τον ακούμε το κανουμε μονο για την εμφανιση του!

    ελεος βρε παιδια!το θέμα δεν εχει να κάνει με την εμφανιση αλλα με τη φωνη...

    και όπως και να το κανουμε,γουστα ειναι αυτα!


    SUMMERWINE26
    15.05.2008, 23:13

    εκτος απο τη φωνη, εμενα μου αρεσει  που εχει αποψη για τον κοσμο και μια δικια του φιλοσοφια, την οποια εχει αποκτησει μεσα απο τρελο διαβασμα..Δεν ειναι τυχαιο οτι στις συνεντευξεις τον ρωτανε συνεχεια για βιβλια και τεχνη...ειναι ψαγμενο ατομο, οχι κανενας χαζο ροκας, που το μονο που κανει ειναι να πιανει δυο τρεις νοτες!


    sea_like_eyes
    15.05.2008, 23:30

    ''...Gothic να το δεχθώ...''

     

    ή αλλιως

     

    '' . . . -Σήκω, μαράζη μ', πλάγιασε, σήκω, μαράζη μ', πέσε

    κι' άπλωσε το ξερόχερο σ' στον αργυρό τον κόρφο,

    να ιδής του Μάη τη δροσιά, τ' Απρίλη τα λουλούδια...''

     

    Υ.Γ εεεεεεεετσι...γιατι το Γκοθικ το ακουμε χρονια...απο τα 80's να μην σας πω...(έλεος)


    freakhood
    16.05.2008, 03:30

    Alexantono τι θες να σου απαντησω? Εχω πει πως οι Him είναι καλοί για τα 15χρονα (χωρις να θελω να μειώσω τα 15χρονα εννοείται). Μεγαλώνοντας, θα καταλάβεις και άλλα πράγματα. Α..ναι! Οι him αρέσουν πολύ και στην βανδή (και τα ξύλινα σπαθιά της αρέσουν) όπως έχει δηλώσει. Respect...

    υγ: τι μουσική μου αρέσει? Τι να σου πω ρε φίλε μου...ακούω ένα σωρό πράγματα..μου αρέσουν οι dead kennedys, οι πρώιμοι judas priest όπως και οι πρώιμοι sisters of mercy. Αλλά υπάρχουν και ένα σωρό άλλοι καταπληκτικοί καλλιτέχνες όπως ο Frank zappa (ο μακαρίτης, οι ministry, οι wipers, και ένα σωρό αλλοι που αν συνεχίσουμε..θα ξημερωθούμε)


    sapphire
    16.05.2008, 11:02

    τα πράγματα είναι πολύ απλά οι ΗΙΜ είναι ένα από τα καλύτερα συγκροτήματα στο είδος τους !

    είμαι και εγώ μια μεγάλη φαν και μπορώ να μιλήσω για το δικο μου κόλλημα κ για το πως ξεκινησε

    δν έχει καμία σχέση με τν εμφάνιση του η οποία θα μπορούσε να χαρακτηριστεί εκκεντρική. Άρχισα να ακούω ΗΙΜ όταν πρωτοάκουσα το sacrament που το gone with the sin το οποίο ξεφευγε κάπως απο το συνηθισμένο είδος μπαλάντας. η φωνη του στο συγκεκριμένο τραγούδι σε μαγνητιζει, δν είναι συνηθισμένη. Εχει μια μοναδικοτητα η οπία σε προκαλεί να το ακούς ξανά και ξανά. Από τότε αρχισα να ακούω τραγούδια τους χωρίς έχω δει φωτο της μπάντας αλλά ούτε κ του ίδιου του ville.

    για πρώτη φορά φωτο είδα το καλοκαίρι του 2007 και αυτό γιατί θα πήγαινα στη συναυλια τους στη μονή λαζαριστών και το θεώρησα κάπως απαραίτητο. Απο τότε πάντως έχω κόλλημα γενικότερο που δν αφορά μόνο τη φωνη αλλά και τη γενικοτερη παρουσια του ως εμφάνιση αλλά και ως ατόμου !!!

    {#emotions_dlg.inlove}


    dale
    17.05.2008, 13:56

    ακριβως...και δν ειναι μονο 15χρονα που ακουνε γτ οκ εγω κι ολη η himoπαρεα μ ειμαστε 14-15 αλλα 3ερω πολλα ατομα μεγαλυτερα που επισης ακουνε...δν εχει σχεση η ηλικα με το στυλ μουσικης...ειναι κατι τελειως ακυρο!!!!

    ε και φυσικα δν κοιταμε στ Ville μονο την εμφανιση(ειναι 8εος...για μενα!) γτ...γουστα ειναι αυτα!!!!ακομα και οι αντιhim πρεπει να παραδεχτουν πως εχει θεικη φωνη και απιστεφτο ταλεντο στο να γραφει στιχους...


    xrysa231
    17.05.2008, 15:03

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 16-05-2008 στις 03:30 έγραψε...

    Alexantono τι θες να σου απαντησω? Εχω πει πως οι Him είναι καλοί για τα 15χρονα (χωρις να θελω να μειώσω τα 15χρονα εννοείται). Μεγαλώνοντας, θα καταλάβεις και άλλα πράγματα. Α..ναι! Οι him αρέσουν πολύ και στην βανδή (και τα ξύλινα σπαθιά της αρέσουν) όπως έχει δηλώσει. Respect...

    υγ: τι μουσική μου αρέσει? Τι να σου πω ρε φίλε μου...ακούω ένα σωρό πράγματα..μου αρέσουν οι dead kennedys, οι πρώιμοι judas priest όπως και οι πρώιμοι sisters of mercy. Αλλά υπάρχουν και ένα σωρό άλλοι καταπληκτικοί καλλιτέχνες όπως ο Frank zappa (ο μακαρίτης, οι ministry, οι wipers, και ένα σωρό αλλοι που αν συνεχίσουμε..θα ξημερωθούμε)



     

         φιλε  freakhood    ακους  γαματη  μουσικη.....  παλι  καλα   που  υπαρχουν  ακομα   ατομα  σαν  εσενα  που  ακουν  τετοια  μουσικη....!bravo.....{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    bon_scott
    17.05.2008, 22:05

    Παράθεση:

    Το μέλος xrysa231 στις 17-05-2008 στις 15:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 16-05-2008 στις 03:30 έγραψε...

    Alexantono τι θες να σου απαντησω? Εχω πει πως οι Him είναι καλοί για τα 15χρονα (χωρις να θελω να μειώσω τα 15χρονα εννοείται). Μεγαλώνοντας, θα καταλάβεις και άλλα πράγματα. Α..ναι! Οι him αρέσουν πολύ και στην βανδή (και τα ξύλινα σπαθιά της αρέσουν) όπως έχει δηλώσει. Respect...

    υγ: τι μουσική μου αρέσει? Τι να σου πω ρε φίλε μου...ακούω ένα σωρό πράγματα..μου αρέσουν οι dead kennedys, οι πρώιμοι judas priest όπως και οι πρώιμοι sisters of mercy. Αλλά υπάρχουν και ένα σωρό άλλοι καταπληκτικοί καλλιτέχνες όπως ο Frank zappa (ο μακαρίτης, οι ministry, οι wipers, και ένα σωρό αλλοι που αν συνεχίσουμε..θα ξημερωθούμε)



     

         φιλε  freakhood    ακους  γαματη  μουσικη.....  παλι  καλα   που  υπαρχουν  ακομα   ατομα  σαν  εσενα  που  ακουν  τετοια  μουσικη....!bravo.....{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}



    +1!!!! εγω θα εβαζα ακομα Tool κσι Ozric Tentacles! {#emotions_dlg.thumbup}


    ifi-Korgialas4ever
    18.05.2008, 00:26

    Απλά είναι τέλειος στην δουλειά του..Εμένα μου αρέσει όχι μόνο ώς ομορφιά αλλά και στην φωνή!!!!{#emotions_dlg.biggrin} VILLIEEEEEE ΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΜΕΕΕΕΕΕ!!


    sou-him
    19.05.2008, 15:05

    ρε παιδια, λετε να μην ερθουν οι him φετος ελλάδα? περσι ειχε ανακοινωθεί πολύ καιρό πριν....δεν θα το αντέξω αυτό......


    purplebutterfly
    20.05.2008, 19:53

    Παράθεση:

    Το μέλος sapphire στις 16-05-2008 στις 11:02 έγραψε...

    τα πράγματα είναι πολύ απλά οι ΗΙΜ είναι ένα από τα καλύτερα συγκροτήματα στο είδος τους !

    είμαι και εγώ μια μεγάλη φαν και μπορώ να μιλήσω για το δικο μου κόλλημα κ για το πως ξεκινησε

    δν έχει καμία σχέση με τν εμφάνιση του η οποία θα μπορούσε να χαρακτηριστεί εκκεντρική. Άρχισα να ακούω ΗΙΜ όταν πρωτοάκουσα το sacrament που το gone with the sin το οποίο ξεφευγε κάπως απο το συνηθισμένο είδος μπαλάντας. η φωνη του στο συγκεκριμένο τραγούδι σε μαγνητιζει, δν είναι συνηθισμένη. Εχει μια μοναδικοτητα η οπία σε προκαλεί να το ακούς ξανά και ξανά. Από τότε αρχισα να ακούω τραγούδια τους χωρίς έχω δει φωτο της μπάντας αλλά ούτε κ του ίδιου του ville.

    για πρώτη φορά φωτο είδα το καλοκαίρι του 2007 και αυτό γιατί θα πήγαινα στη συναυλια τους στη μονή λαζαριστών και το θεώρησα κάπως απαραίτητο. Απο τότε πάντως έχω κόλλημα γενικότερο που δν αφορά μόνο τη φωνη αλλά και τη γενικοτερη παρουσια του ως εμφάνιση αλλά και ως ατόμου !!!

    {#emotions_dlg.inlove}



     

    μοιάζουμε πολύ στο κόλλημα!κάπως έτσι κόλλησα κι εγώ και στην αρχή μάλιστα μου φαινόταν χάλια στην εμφάνιση αλλα μετά....άλλαξα γνώμη!!!!!


    rompa
    22.05.2008, 10:19

    Νέα συνέντευξη


    -----------------
    ....cause I'll never be with you....... Is it so hard to believe our hearts are made to be broken??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 22-05-2008 10:20 ]





    επισυναπτόμενα: 2008RockSoundjune.jpg 
    purplebutterfly
    22.05.2008, 15:00

    rompa Μου που μπορούμε να διαβάσουμε την συνέντευξη?που την βρήκες?{#emotions_dlg.helpsmilie}


    SUMMERWINE26
    01.06.2008, 20:21

    kserete an kukloforise to digital versatile doom edw?

     


    rompa
    02.06.2008, 10:02

    Έχει κυκλοφορήσει εδώ . Εγώ το έχω πάρει από τη Fnac 19,9 ευρώ νομίζω . Είναι πολύ καλή δουλειά και έχει και προσεγμένο artwork .


    sea_like_eyes
    02.06.2008, 14:05

    Manna ft. Ville Valo - Just For Tonight

    Μanna η οποια ειναι η γυναικα του ραστα-man των Him

    (Linde)

    το song ειναι μπαλαντα και . . . (ακουστε refrain-Ουα)


    rompa
    02.06.2008, 14:14

    Α ρε sea ..... το κομμάτι το έχω τσιμπήσει εδώ και καιρό και το έχω λιώσει . Η Manna , η γυναίκα του Linde ήταν μοντέλο τώρα και τραγουδίστρια ... Τρομερό ντουέτο (το βίντεο το είχα κάποτε καταχωρήσει αλλά .... )