ελληνική μουσική
    600 online   ·  210.857 μέλη

    Εκλογές 2007. Τι να ψηφίσουμε?

    Conspiratus
    07.09.2007, 23:47
    Εγω παντως αν ψηφιζα(ειμαι 16 ακομα...ευτυχως)θα ψηφιζα μορταδελα...ξερετε εκεινο το λυπαρο κρεας...μουχαχαχαχαχαχα!
    XeniaRodo
    08.09.2007, 00:23
    Παράθεση:

    Το μέλος christos-reg στις 07-09-2007 στις 14:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 04-09-2007 στις 15:52 έγραψε...

    Θεωρητικά:

    Έστω ότι έχουμε 110 ψηφοφόρους.

    Περίπτωση α

    80 ψηφίζουν Ν.Δ. και ΠΑΣΟΚ
    10 ΚΚΕ και ΣΥΝ
    10 ΛΑΟΣ και ΔΗΜΑΝ
    10 ΛΕΥΚΟ

    Τα ποσοστά των κομμάτων είναι τα εξής:

    ΝΔ ΠΑΣΟΚ: 72% περίπου
    ΚΚΕ ΣΥΝ : 9% περίπου
    ΛΑΟΣ ΔΗΜΑΝ: 9% περίπου
    ΛΕΥΚΟ: 9% περίπου



    Μην γράφετε ό,τι θέλετε... Τα λευκά και τα άκυρα δεν μετράνε στα ποσοστά των κομμάτων. Δείτε και τα αποτελέσματα των Εκλογών του 2004 από το site του Υπουργείου Εσωτερικών. Τα Έγκυρα Ψηφοδέλτια = Ψήφισαν - Άκυρα/Λευκά

    http://www.ypes.gr/ekloges/content/gr/elec_data/2004NE_epi_res.asp

    Δεν βγαίνει νόημα με το να αναπαράγουμε τι διαβάσαμε στο ένα forum ή στο τάδε blog... Υπάρχουν τα κατάλληλα και επίσημα sites για να βρούμε σχετικές νομοθεσίες και τις σωστές πληροφορίες.


    Christos' Blog

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : christos-reg στις 07-09-2007 14:41 ]






    αυτό βρήκα, αυτό έβαλα...
    vice-versa
    08.09.2007, 00:41
    αυτο που χρειαζεται να γινει ειναι αποδυναμωση των δυο ιδιων αλλα διαφορετικου χρωματος κομματων.Δωσε την ψηφο σου στα μικροτερα κομματα ή αν γουσταρεις φτιαξε δικα σου ψηφοδελτια...
    asxetos
    08.09.2007, 21:51
    Ψοφηστε τους...ακυρο η αποχη



    επισυναπτόμενα: ekloges_samos2xlyhxc 1234.JPG 
    navaine
    13.09.2007, 12:31
    H αποχή είναι το μεγαλύτερο λάθος.. Τα μεγάλα κόμματα συμφερει ρε παιδιά.
    Στην τελική 1 συνταγματικό δικαίωμα σου έχει μείνει & θα το πετάξεις? Πιστεύετε πως η αντίδραση εκφράζεται με την αποχή? Απίστευτο ΨΕΜΑ...




    Αν όλοι όσοι ντύθηκαν στα μαυρα, διαδηλωσανε, κατεβηκαν σε πορειες για την παιδεια, αποφασίσουν να κάνουν αποχή ή να ρίξουν ακυρο, τι μνμ θα περασει ρε παιδια? Μη τρελαθούμε. Η αποχή και το ακυρο θα τους ξαναβγαλουν, κι αυτους & τους αλλους, με πολλη περισσοτερη δυναμη...
    ΨΗΦΙΣΤΕ, ότι θέλει ο καθένας, αλλά ΨΗΦΙΣΤΕ

    Tren
    13.09.2007, 13:05
    Σκεφτομαι ....


    ΠΟΙΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ ΤΕΛΙΚΑ?

    Οι μεγαλοι?

    Η μηπως οι μικροι?


    Ποιοι μου ζητανε να κανω την διαφορα?Ποιοι με θελουν αναποφασιστη και αηδιασμενη απο τα μεγαλα κυβερνοντα κατα καιρους κομματα?

    Ποιοι υποψηφιοι οικολογοι εχουν αυτη τη στιγμη το δυνατοτερο επιχειρημα και την απελπισια του κοσμου στο μερος τους?

    Που δεν παει το μυαλο του απλου ανυποψιαστου ανθρωπου ?

    Εκει να παει οταν μιλαμε για πολιτικη.... καταληγω

    Και λεω ειναι ποτε δυνατον?


    Γιατι οχι?

    Λες ψηφιζοντας καποιον οικολογο σωτηρα μια στο εκκατομυριο να ψηφιζω εναν δολοφονο?

    Αξιζει να ρισκαρω μια τετοια πιθανοτητα?

    ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Παμε παρακατω....
    dimitrapan
    13.09.2007, 13:13
    Μπορεί να ισχύει αυτό που λες. Μπορεί επίσης, τις φωτιές να τις έβαλε η αξιωματική αντιπολίτευση για ευνόητους λόγους. Μπορεί πάλι να τις έβαλε η Κυβέρνηση για να κατηγορήσει την αξιωματική αντιπολίτευση ή μπορεί πάλι να τις έβαλαν οι κατασκευαστικές -για γνωστούς λόγους, οι οποίες επίσης στηρίζονται από την Κυβέρνηση.

    Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι χωρίς στοιχεία μπορεί να λέμε ό,τι θέλουμε. Όλοι είναι εν δυνάμει δολοφόνοι και συνάμα όλοι είναι αθώοι μέχρις αποδείξεως του εναντίου.

    Εμείς τι πρέπει να κάνουμε δηλαδή? Να μείνουμε με σταυρωμένα χέρια και να απέχουμε από τα πάντα, φοβούμενοι μήπως κάνουμε λάθος επιλογή?
    Tren
    13.09.2007, 13:36
    Παράθεση:

    Το μέλος navaine στις 13-09-2007 στις 12:31 έγραψε...

    H αποχή είναι το μεγαλύτερο λάθος.. Τα μεγάλα κόμματα συμφερει ρε παιδιά.
    Στην τελική 1 συνταγματικό δικαίωμα σου έχει μείνει & θα το πετάξεις? Πιστεύετε πως η αντίδραση εκφράζεται με την αποχή? Απίστευτο ΨΕΜΑ...




    Αν όλοι όσοι ντύθηκαν στα μαυρα, διαδηλωσανε, κατεβηκαν σε πορειες για την παιδεια, αποφασίσουν να κάνουν αποχή ή να ρίξουν ακυρο, τι μνμ θα περασει ρε παιδια? Μη τρελαθούμε. Η αποχή και το ακυρο θα τους ξαναβγαλουν, κι αυτους & τους αλλους, με πολλη περισσοτερη δυναμη...
    ΨΗΦΙΣΤΕ, ότι θέλει ο καθένας, αλλά ΨΗΦΙΣΤΕ







    Η ΑΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ

    Η ψηφος ειναι ιερο προνομιο οταν πιανει τοπο.Οταν πιανει τον απολυτο τοπο της δηλαδη.Δειχνει την απολυτη εμπιστοσυνη του πολιτη σε καποια παραταξη και υποδειλωνει την συμπαρασταση του σε καποιες ιδεες και προγραμματα.

    Η ψηφος δεν ειναι εναλλακτικη του τυπου δεν μ'αρεσουν οι μπαμιες αλλα θα βουτηξω λιγο ψωμακι στην σαλτσα τους...


    Η ΑΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ.

    Περναει το μυνημα της απολυτης αηδιας.Αυτο το μυνημα περναει.

    Οποιος θελει εχει το δικαιωμα να παει να ψηφισει.

    ΑΝ ομως παει.....ΧΑΝΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ ΗΘΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ:

    1)Δεν θα ξαναπαραπονεθει για την πολιτικη κατασταση της χωρας μας

    2)Θα συνεχισει να χτυπαει πορτες να βρει δουλεια,αλλα χωρις να μας πρηζει που δεν του ανοιγουν.

    3)Δεν θα βγαινει με το σωβρακο στα καναλια πια να λεει ειμαι φορολογουμενος πολιτης και ψηφοφορος αλλα πνιγομαι..το νερο εχει φτασει πανω απο το ψυγειο...

    4)Δεν θα δειχνει στεναχωρημενος με τα καμμενα δαση , τις ιδιωτικες παραλιες και τις βρωμικες θαλασσες γιατι θα μεγαλωνει η μυτη του οταν το κανει...

    5)Χανει το δικαιωμα της απεργιας.Διοτι η απεργια και ο αγωνας εχει μια αξιοπρεπεια.Πας ψηφοφορος σε αυτες τις εκλογες ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΡΑΓΩΔΙΑ που θα διαμαρτυρηθει για τα δικαιωματα του εργασιακα και μη αυτοματως θα μετατρεπεται σε καραγκιοζης.

    6)Παυει να θεωρειται αρτιμελης και χρηζει αναπηρικου επιδοματος λογω της αμνησιας του που εγινε χρονια πια.

    7)Αφου ψηφιζει τωρα να περιμενει τα παντα απο δω και περα ,να καθεται καλα στην γωνιτσα του,μουγγος κι οταν ξαναγινουν εκλογες θα τον φωναξουν,να μην ανησυχει.

    8)Οποιος παει να ψηφισει ΤΩΡΑ ειναι αξιος της τυχης του,την οποια μεταξυ μας δεν την βλεπω και πολυ λαμπρη...

    9)Οποιος παει να ψηφισει τωρα ΜΕΤΑ απο τοσους νεκρους να μην τολμησει να τους ξαναπιασει στο στομα του.

    10)Οποιος παει να ψηφισει ΤΩΡΑ να ψηφισει αφου το δικαιουται και μετα να ΣΩΠΑΣΕΙ.Για να μην πω να βγαλει το σκασμο,που δεν ειναι καθολου κομψο.


    Η ΑΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ.

    Και οταν λεω "ΜΑΣ"εννοω εμας τους μη εχοντες αμνησια...τους εχοντες μνημη αξιοπρεπεια και φιλοτιμο!!



    dimitrapan
    13.09.2007, 14:06
    Καταλαβαίνω απόλυτα τις ανησυχίες σου και εν μέρει τις συμμερίζομαι. Το έγραψα και κάπου παραπάνω ότι φέτος είναι η πρώτη φορά που σκέφτηκα σοβαρά να μην ψηφίσω. Είδα όμως και τα χαϊρια μας στις τελευταίες εκλογές που το ποσοστό αποχής ήταν γύρω στο 25%...

    Αν δεν ψηφίσω, απλώς θα αφήσω τους άλλους να αποφασίσουν για μένα. Θα μου πεις γιατί? Είναι σίγουρο ότι αυτοί που θα ψηφίσεις θα κάνουν αυτά που έχουν υποσχεθεί προεκλογικά? Όχι κατά πάσα πιθανότητα! Τότε, αυτό που θα πρέπει να κάνω -αν υποθέσω ότι έχω σώας τα φρένας- να μην ξαναψηφίσω αυτούς που με ξεγέλασαν και στο μεσοδιάστημα να διεκδικώ το δίκιο μου με όποιον τρόπο μπορώ.

    Δεν το γνωρίζω, υπάρχει κάποιος νόμος που λέει ότι αν δεν ψηφίσει ένα ποσοστό της τάξης του 60%, π.χ., θα ξαναγίνουν εκλογές ή ότι θα συμβεί το τάδε ή το δείνα πράγμα? Γιατί αν, ας πούμε, δεχθούμε ότι ο ουσιαστικότερος τρόπος διαμαρτυρίας είναι η αποχή και το 90% του ελληνικού λαού δεν προσέλθει στις κάλπες, τότε η Κυβέρνηση θα επιλεχθεί από το 10% του ελληνικού λαού, που ενδεχομένως έχουν προσωπικό συμφέρον να εκλεγεί το α΄ή το β΄ Κόμμα... Οπότε πάλι θα τους κάναμε τα μούτρα κρέας...

    Επιπλέον, ακόμα κι αν υπήρχε ένας τέτοιος νόμος, τότε τι θα κάναμε? Θα πηγαίναμε σε εκλογές και ξανά σε εκλογές και πάλι σε εκλογές όπου κανένας δεν θα ψήφιζε και δεν θα σχηματιζόταν Κυβέρνηση. Ένα τέτοιο κράτος πώς θα μπορούσε να λειτουργήσει υπέρ μας? Για να μην αναφερθούμε στο γεγονός ότι μία τέτοια χώρα θα ήταν βορά σε εσωτερικά και εξωτερικά όρνια.

    Προσωπικά, δεν βρίσκω άλλη λύση πλην του να διαμαρτυρηθώ με την ψήφο μου, έστω κι αν δεν βρίσκω κάποιο Κόμμα που να εκφράζει απόλυτα τις αντιλήψεις μου. Εξάλλου, για να ήταν δυνατόν κάτι τέτοιο μάλλον θα έπρεπε να είχαμε γύρω στα 10 εκ. Κόμματα!
    Astron
    13.09.2007, 14:24
    Κατά τη γνώμη μου η αποχή είναι η τέλεια δικαιολογία για να βγάλει κανείς την ουρά του απ' έξω και να αισθανθεί ότι τα προβλήματα δεν τον αφορούν. Δε λέω, είναι δελεαστικό να πει κανείς "όλοι ίδιοι είναι" κι έτσι να έχει το κεφάλι του ήσυχο. Ούτε πολλές σκέψεις για το ποιος θα είναι καλύτερος, ούτε διλήμματα για το τί να ψηφίσει, ούτε να βγαίνει την Κυριακή απ' το σπίτι του για να πάει μέχρι το εκλογικό κέντρο κλπ

    Κατά τη γνώμη μου, αν πια είναι κανείς τόσο αηδιασμένος από την κατάσταση στην πολιτική, ας ψηφίσει κάποιο εξωκοινοβουλευτικό κόμμα. Ήδη αναφέρθηκε η λύση να ψηφίσουμε οικολογικό κόμμα, το οποίο σε αυτή τη φάση έχει συμβολικό χαρακτήρα. Αυτό είναι κάτι που εμένα προσωπικά με εκφράζει πολύ περισσότερο απ' το να κάτσω στον δερμάτινο καναπέ μου όσο οι άλλοι πάνε και αποφασίζουν το μέλλον της χώρας.

    Υπάρχει κάτι που είναι πολύ πιο αηδιαστικό απ' την πολιτική, και αυτό είναι εκείνοι οι άνθρωποι που ποτέ τους δεν ενδιαφέρθηκαν για το τί συμβαίνει γύρω τους. Αντί να εξομοιωθούμε λοιπόν με αυτούς, ας δώσουμε το παρόν.

    Ας μην ξεχνάμε ότι η ψήφος είναι ένα δικαίωμα που αποκτήθηκε με πολλούς αγώνες και αίμα...
    Tren
    13.09.2007, 14:47
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 13-09-2007 στις 14:24 έγραψε...

    Κατά τη γνώμη μου η αποχή είναι η τέλεια δικαιολογία για να βγάλει κανείς την ουρά του απ' έξω και να αισθανθεί ότι τα προβλήματα δεν τον αφορούν. Δε λέω, είναι δελεαστικό να πει κανείς "όλοι ίδιοι είναι" κι έτσι να έχει το κεφάλι του ήσυχο. Ούτε πολλές σκέψεις για το ποιος θα είναι καλύτερος, ούτε διλήμματα για το τί να ψηφίσει, ούτε να βγαίνει την Κυριακή απ' το σπίτι του για να πάει μέχρι το εκλογικό κέντρο κλπ

    Κατά τη γνώμη μου, αν πια είναι κανείς τόσο αηδιασμένος από την κατάσταση στην πολιτική, ας ψηφίσει κάποιο εξωκοινοβουλευτικό κόμμα. Ήδη αναφέρθηκε η λύση να ψηφίσουμε οικολογικό κόμμα, το οποίο σε αυτή τη φάση έχει συμβολικό χαρακτήρα. Αυτό είναι κάτι που εμένα προσωπικά με εκφράζει πολύ περισσότερο απ' το να κάτσω στον δερμάτινο καναπέ μου όσο οι άλλοι πάνε και αποφασίζουν το μέλλον της χώρας.

    Υπάρχει κάτι που είναι πολύ πιο αηδιαστικό απ' την πολιτική, και αυτό είναι εκείνοι οι άνθρωποι που ποτέ τους δεν ενδιαφέρθηκαν για το τί συμβαίνει γύρω τους. Αντί να εξομοιωθούμε λοιπόν με αυτούς, ας δώσουμε το παρόν.

    Ας μην ξεχνάμε ότι η ψήφος είναι ένα δικαίωμα που αποκτήθηκε με πολλούς αγώνες και αίμα...




    Κατα την δικη μου γνωμη η ψηφος ειναι το χαπι που καταπινει ο κακομοιρος ο ελληνας και νομιζει οτι με τον ρολο αυτο (του ευσυνειδητου ψηφοφορου δηλαδη) εχει καποιον ενεργο ρολο στα πολιτικα δρωμενα της χωρας ενω στην ουσια κανει μια τρυπα στο νερο.
    Και το χειροτερο ειναι πως το γνωριζει πια.

    Το δε πιο εκνευριστικο ακομα ειναι που προσπαθει να σε πεισει οτι κανει το σωστο.

    Φιλε Astron η ψηφος αποκτηθηκε με αιμα και αγωνες αλλα δυστυχως καταληγει οπως βλεπεις παλι εκει...

    Και αυτο συμβαινει απλως γιατι εχει χασει πια την αξια της.

    Φτασαμε να εχουμε μπει ολοι σε εναν λαβυρινθο και να κουτουλαμε τοιχους.

    Μας εχει κανει το συστημα χαζους,να καθομαστε και να λεμε:

    Κατι πρεπει να ψηφισω μωρεεεεε?Τι?Τι να ψηφισω??? ουφ...δεν μπορει κατι θα βρω...η καλα...θα δω ,οτι μου ερθει ..

    Δεν γινανε αγωνες γι αυτην την ψηφο,λυπαμαι αλλα αλλο πραγμα εννοουσαν αυτοι που δωσανε το αιμα τους...
    alex3
    13.09.2007, 14:48
    @tren

    Ισχύουν ακριβώς όσα λές. αλλά για όσους ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΟΥΝ...Όσο απέχεις, αυτοί κυβερνούν, όσο απών είσαι, τόσο απόντα σε υπολογίζουν, όσο νομίζεις πως τους φτύνεις, τόσο πίνουν στην υγειά του ( ευρύτατα διαδεδομένη στη χρήση της λέξη της ελληνικής, αντικαθιστά το "φίλος" ). Δεν υπάρχει σιωπηρή διαμαρτυρία. Υπάρχει αγώνας και ψήφος σε κόμματα που θέλουν και μπορούν να βάλουν φρένο. Καταγραφή της Άρνησης. Η αποχή είναι αποδοχή. Σκέψου το ΚΚ με 20% κι έλα να δούμε αν θα σφίξουν οι ( ελληνική λέξη, περιγράφει μέρος της ανθρώπινης ανατομίας...επίσης, συνώνυμο του αντιθέτου του "μπροστινός").
    Tren
    13.09.2007, 15:02
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 13-09-2007 στις 14:24 έγραψε...

    Ούτε πολλές σκέψεις για το ποιος θα είναι καλύτερος, ούτε διλήμματα για το τί να ψηφίσει, ούτε να βγαίνει την Κυριακή απ' το σπίτι του για να πάει μέχρι το εκλογικό κέντρο κλπ




    Εχει κυρωσεις ομως αυτος που δεν θα παει στο εκλογικο κεντρο.
    Ενω αυτος που θα παει εχει απο δυο εως τρεις μερες αδεια.Μια μιση να παει και μια μιση να ρθει ..χαχαχααααααααα.Αυτος που δεν θα παει στο εκλογικο κεντρο θα κανει χαμαλικι την δουλεια του κοπανατζη επισης.Για να μην μιλησω για τα διαβατηρια κτλ...


    Καλε μηπως να το ξανασκεφτω κι εγω τελικα?Οι κυκλαδες ειναι υπεροχες αυτη την εποχη.


    Ελληνααααααααααααα Νεοελληναααααααααααααα!!!






    Tren
    13.09.2007, 15:11
    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 13-09-2007 στις 14:48 έγραψε...

    @tren

    Ισχύουν ακριβώς όσα λές. αλλά για όσους ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΟΥΝ...Όσο απέχεις, αυτοί κυβερνούν, όσο απών είσαι, τόσο απόντα σε υπολογίζουν, όσο νομίζεις πως τους φτύνεις, τόσο πίνουν στην υγειά του ( ευρύτατα διαδεδομένη στη χρήση της λέξη της ελληνικής, αντικαθιστά το "φίλος" ). Δεν υπάρχει σιωπηρή διαμαρτυρία. Υπάρχει αγώνας και ψήφος σε κόμματα που θέλουν και μπορούν να βάλουν φρένο. Καταγραφή της Άρνησης. Η αποχή είναι αποδοχή. Σκέψου το ΚΚ με 20% κι έλα να δούμε αν θα σφίξουν οι ( ελληνική λέξη, περιγράφει μέρος της ανθρώπινης ανατομίας...επίσης, συνώνυμο του αντιθέτου του "μπροστινός").




    Παντα παραστατικοτατος και με τακτ Αλεξανδρε !

    Αλλα...

    βρε Αλεξανδρε,δηλαδη αυτο ηταν?Βαλανε 4 ,5 χιλιαδες τα μαυρα τους πουκαμισα και κατσανε μουγγοι να κοιτανε τη βουλη και ειμαστε ενταξει?

    Την αηδια μου εγω που να την βγαλω?

    Αυτο δηλαδη το κλασσικο που λεμε οι ανθρωποι και μεταξυ μας "Με ενοχλησε η σταση ολων σας"πως να το δειξω?Με το να ψηφισω ΚΚ?
    Το 20% θα κυβερνησει δηλαδη?Και θα τα φτιαξει ολα?

    Δεν νομιζω.
    Νομιζω πως πολυς κοσμος βραζει σε μια κατσαρολα και ολοι "αυτοι" πρεπει να αρχισουν να νιωθουν την τσικνα στη μυτη τους...


    okanenas
    13.09.2007, 16:55
    Η αποχή είναι
    σαν να έχει πάρει φωτιά το σπιτι σου και να λες
    ας κάψει ότι κάψει...κάποτε θα σβήσει


    alex3
    13.09.2007, 17:32
    @ TREN

    Όταν λές "ολους" ποιούς εννοείς...?? Μάλλον τα αυτοδύναμα δυό μεγάλα κόμματα...και ίσως και το ΣΥΝ, που δυο φορές οι αρχηγοί του εξαργύρωσαν στο ΠΑΣΟΚ την ψήφο που πήραν ( και τη δική μου, παρεπιπτόντως...). Πάντως, διαδικαστικά μόνο σου θυμίζω πως με την αποχή στηρίζεται το πρώτο κόμμα...

    Διατελώ διαφωνών

    PS
    Όσο για το τάκτ...παρακάμπτει την επαίσχυντη, αυθαίρετη και φασιστική τακτική διαγραφών ( αυτήν κι αν την ξέρω καλά...! ) των κατάπτυστων mods, που επιχειρούν να φιμώσουν τη γνήσια, λαικά αθυρόστομη, αγωνιστική έκφραση των απλών μελών του ΜΗ!!!!!

    Λές να προλάβω τον koukou-tsa...????

    LIFE IS WHAT'S HAPPENING TO US, WHILE WE'RE HAVIN' OTHER PLANS...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alex3 στις 13-09-2007 17:34 ]


    navaine
    13.09.2007, 18:29
    Παράθεση:
    Το μέλος Tren στις 13-09-2007 στις 13:36 έγραψε...
    Η ΑΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ


    Μάλιστα...
    Έχεις κάθε δικαίωμα να πιστευεις ότι θέλεις, όπως όλοι μας..
    Απλά με βρίσκεις τελείως αντίθετη με το ποιοι βάζουν τις φωτιές & με την άποψή σου περί αποχής, για τους απλούστατους λόγους:
    Δεν είναι τα μικρά κόμματα και οι οικολόγοι αυτοί που στο πρόγραμμά τους εξαγγέλουν την υλοποίηση της Ιονιας οδού... Μήπως αυτή περνά από τα καμμένα? Μήπως οι τιμές των οικοπέδων έπεσαν μετά τις φωτιές?

    Κι οι Αμερικάνοι απέχουν για να δείξουν την αντίδραση και την αηδία τους, όμως τελικά βγαίνει αυτός που τους αηδιάζει και στου οποίου την πολιτική αντιδρούν... Γιατί άραγε? Μήπως γιατί η αποχή είναι υπερ του πρώτου κόμματος, όπως πολύ σωστά είπε ο alex3?

    Για ποιά επανάστση μιλάμε λοιπόν? Κάτσε εσύ στην αποχή σου... Με το πρώτο κόμμα δηλαδή.
    Ο δεκάλογος που κατέβασες για όσους πάνε να ψηφίσουν, ισχύει για τους απόντες... Για ποια συμμετοχή & επανάσταση μιλάμε, όταν βγάζουμε την ουρά μας απ'εξω?
    Η αποχή δεν περνάει κανένα μνμ, αφού μετράει υπερ τους. Το "σας τα έλεγα εγώ", δεν ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση γιατι για την επανάληψη του πολιτικού σκηνικού θα έχεις συμβάλλει εσύ και όλοι οι απόντες... Κρίμα..





    Tren
    13.09.2007, 18:51
    Παράθεση:

    Το μέλος navaine στις 13-09-2007 στις 18:29 έγραψε...

    Παράθεση:
    Το μέλος Tren στις 13-09-2007 στις 13:36 έγραψε...
    Η ΑΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ


    Μάλιστα...
    Έχεις κάθε δικαίωμα να πιστευεις ότι θέλεις, όπως όλοι μας..
    Απλά με βρίσκεις τελείως αντίθετη με το ποιοι βάζουν τις φωτιές & με την άποψή σου περί αποχής, για τους απλούστατους λόγους:
    Δεν είναι τα μικρά κόμματα και οι οικολόγοι αυτοί που στο πρόγραμμά τους εξαγγέλουν την υλοποίηση της Ιονιας οδού... Μήπως αυτή περνά από τα καμμένα? Μήπως οι τιμές των οικοπέδων έπεσαν μετά τις φωτιές?

    Κι οι Αμερικάνοι απέχουν για να δείξουν την αντίδραση και την αηδία τους, όμως τελικά βγαίνει αυτός που τους αηδιάζει και στου οποίου την πολιτική αντιδρούν... Γιατί άραγε? Μήπως γιατί η αποχή είναι υπερ του πρώτου κόμματος, όπως πολύ σωστά είπε ο alex3?

    Για ποιά επανάστση μιλάμε λοιπόν? Κάτσε εσύ στην αποχή σου... Με το πρώτο κόμμα δηλαδή.
    Ο δεκάλογος που κατέβασες για όσους πάνε να ψηφίσουν, ισχύει για τους απόντες... Για ποια συμμετοχή & επανάσταση μιλάμε, όταν βγάζουμε την ουρά μας απ'εξω?
    Η αποχή δεν περνάει κανένα μνμ, αφού μετράει υπερ τους. Το "σας τα έλεγα εγώ", δεν ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση γιατι για την επανάληψη του πολιτικού σκηνικού θα έχεις συμβάλλει εσύ και όλοι οι απόντες... Κρίμα..









    Εσυ βαλε την ουρα σου οπου θελεις αν και εφοσον ξερεις που θελεις ακριβως να τη βαλεις βεβαιως..

    Δεν μας εχεις πει ομως που ακριβως θελεις να την βαλεις ακομα.

    Τελειωσανε τα επιχειρηματα?Να παραγγειλω?



    Το πιθανοτερο με την λογικη των μικρων-οτι να ναι κομματων ειναι η δημιουργια αλλης μιας χορταστικοτατης πολυχρωμης αλλα ανοστης σαλατας..

    Αντε παλι.......... τυχεροι ειμαστε.

    Θα φαμε καλα!!!!!!!!!!!!!!!!


    Μην μου φορτωνεις εμενα ενοχες απο τωρα αγαπητη μου για τις οδους και τα καμμενα.Εγω εχω χρονια να ψηφισω .Δεν παρακολουθω τα διαγγελματα ,λουζομαι αυτα που βλεπω στο παρον μου.Εσυ προφανως θα εχεις ξαναψηφισει ε?

    Κριμα... μεγαλη πικρα..ασχημη αισθηση.

    Α!!!!!!!!!!Μην το ξεχασω..

    Η ΑΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ


    Alex !!!Πως τον χειριζεσαι ετσι βρε τον λογο???
    okanenas
    13.09.2007, 19:39
    Ο καθένας μπορεί να βαφτίζει ότι θέλει ως επανάσταση
    pastella
    13.09.2007, 20:27
    Εισβολή και μέσω msn...












    επισυναπτόμενα: ND2.JPG ND3.JPG ND1.JPG ND4.JPG