ελληνική μουσική
    467 online   ·  210.876 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    tallos
    30.08.2012, 23:49

    Παράθεση:

    Το μέλος Angelina13 στις 30-08-2012 στις 19:07 έγραψε...

    Αν δεν είσαι ωραίος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.....ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑ....

    εγω που ειμαι ωραιος μπορω;


    Angelina13
    04.09.2012, 16:20

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 30-08-2012 στις 23:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Angelina13 στις 30-08-2012 στις 19:07 έγραψε...

    Αν δεν είσαι ωραίος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.....ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑ....

    εγω που ειμαι ωραιος μπορω;



    Θα σου απαντησω πραγματικά...Οι κοπέλες πέφτουν στην αρχή με την εμφάνιση...Για να τισ κρατήσεις όμως χρειάζεται να έχεισ χαρακτήρααα...Αν δεν έχεις φεύγουν...!!....Και πάνω από όλααα χιουμορ...;)


    Angelina13
    04.09.2012, 19:14

    Παράθεση:

    Το μέλος stebariakos στις 27-08-2012 στις 02:35 έγραψε...

    ρε παιδια  θελω να με βοηθησετε {#emotions_dlg.helpsmilie} σε κατι κυριως τα  αγορια.Πως να την πεσω σε μια κοπελα που πριν καιρο της εριξα χιλοπιτα ε {#emotions_dlg.confused1} ?



    Κανονικά έπρεπε να απευθυνθείς σε κοπέλες....Σαν κοπέλα λοιπόν θα σου πω πως αν η συγκεκριμένη κοπέλα που της έριξες χυλόπιτα εκτιμάει τον εαυτό της δεν θα σου δώσει ευκαιρια.! Αν παρόλα αυτά είχες λόγο που της έριξες χυλόπιτα ας πουμε είχες σχέση ή κάτι παιζόταν με κάποια άλλη τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας να την πιάσεις και να της το πεις.! Αν ειναι σωστή κοπέλα θα καταλάβει.! Είναι σημαντικό να λέτε αυτά που σκέφτεστε....!!Πίστεψε με αν η κοπέλα που θέλεις αξίζει και δει ότι αξίζεις και εσύ θα καταλάβει...Αν δεν καταλάβει τότε ίσως δεν αξίζει.!


    Angelina13
    05.09.2012, 05:33

    Παράθεση:

    Το μέλος zalemitsa στις 05-09-2012 στις 00:33 έγραψε...

    @ stebariakos :

    Παράθεση:

    Το μέλος stebariakos στις 27-08-2012 στις 02:35 έγραψε...

    ρε παιδια  θελω να με βοηθησετε  σε κατι κυριως τα  αγορια.Πως να την πεσω σε μια κοπελα που πριν καιρο της εριξα χιλοπιτα ε  ?


    Κάθε γυναίκα που σέβεται την ύπαρξη της, την προσωπικότητα της και το τι έχει ανάμεσα στα πόδια της δεν «τρώει» τα «αποφάγια» κάποιας άλλης…      

    Της «έριξες χυλό» γιατί γούσταρες κάποια άλλη και αυτή σου «έπεφτε πολύ λίγη» για την «πάρτη» σου και για να την «μοστράρεις» στην παρέα σου…

    Τώρα που η άλλη σε «έφτυσε» η’ σε «έκλασε», ξαναγυρνάς στην «κακομοίρα» που δεν είναι το «θεόμουμο» για την «μόστρα» σου, αλλά:

    «Έλα μωρέ, να έχουμε και κάτι να τον «σφυράμε» για να φύγουν τα σπυράκια και οι φακίδες…»

    Έτσι δεν είναι, η’ μήπως τα λέω λάθος?...

    Φίλτατε, είσαι «στεγνά» για «κόκκινη» και καλά θα κάνει η κοπελίτσα αν σέβεται έστω και λίγο τον εαυτό της να σου φερθεί με τον αντιστοίχως ανάλογο τρόπο και να σου «ρίξει» μια ξεγυρισμένη «χυλοπίτα» που να σου αποτελέσει «μάθημα ζωής» στο να μάθεις να μην περιπαίξεις με τα συναισθήματα της οποιασδήποτε άλλης γυναίκας…



    Βασικά Zalemitsa δεν συμφωνω μαζί σου..! Το παιδι μπορεί όντως να είχε κάποιους λόγους.! Δεν παίρνεις έτσι την κόκκινη κάρταααα...! Οι δεύτερες ευκαιριες είναι για να δίνονται...!!....


    tallos
    05.09.2012, 09:40

    Παράθεση:

    Το μέλος zalemitsa στις 05-09-2012 στις 00:32 έγραψε...

    @ tallos :

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 30-08-2012 στις 23:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Angelina13 στις 30-08-2012 στις 19:07 έγραψε...

    Αν δεν είσαι ωραίος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.....ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑ....

    εγω που ειμαι ωραιος μπορω;

     

    αλλαξα φωτογραφια

    Σαν (επικεντρώσου στο ρεφρέν…)…

    tzimhs panousis-erotiko

    Είσαι  ρε τάλλα, ζητάς και δεύτερη ευκαιρία από τον Θεό?...

    Δεν έχει!!!

    Πάντως οφείλω να σου πω ένα πολύ Μεγάλο Ευχαριστώ!…

    Όλες οι γυναίκες που «έρχονται» μαζί μου, όταν τις ρωτώ γιατί «έτσι» και το «γύρισαν», όλες μου δείχνουν την φωτογραφία σου και εγώ τους δείχνω –τότε- συμπόνια, στοργή  και κατανόηση…

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : zalemitsa στις 05-09-2012 08:04 ]




    tallos
    05.09.2012, 09:41
    αλλαξα φωτο
    UnnamedX
    12.09.2012, 01:54

    Λοιπον!

    Εχουμε και λεμε σημερα ξεκινησαν τα σχολεια.. Ολα ωραια ολα καλα μας χωριζουνε σε τμηματα και παμε στις ταξοις μας   κλασικα καθεσε με τον/την κολιτο-η σου και περιμενεις. Για να μην τα πολυλογο ακρηβος μπροστα μου καθετε ο Άγγελος' καινουργια μαθητρια απο τα ποιο ομορφα κοριτσια που εχω δει μεχρι στιγμης το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τιποτα για αυτη. 

    Για να δουμε τι προτασεις μου εχετε και τι να κανω,πως εγω μπορς να καταλαβωαν αισθανεται αθτη κατι για εμενα και να μην μπορει να μου το πει γιατι εχει το ιδιο προβλημα με εμενα :S{#emotions_dlg.walkman}


    agapokapia
    06.10.2012, 13:50

    παιδια   αγαπω   ενα   κοριτσι και  το   ξερει   αυτη  και   οταν   το   εμαθε   δεν    γελασε   ουτε    με   κοροιδευε  ισα ισα που   με   εκανε   παρεα    σαν   να   ειμασταν  φιλοι  πηγενουμε μαζι    στιβο    και   ειμαστε   και   στην  ιδια  ταξη   ειναι   πολυ   καλη   αλλα   τωρα   δεν  ξερω   τι   να   κανω  θα   με   συμβουλεψετε?{#emotions_dlg.confused1}


    guevara
    06.10.2012, 14:00
    Τι ηλικια ειστε οι δυο σας;;
    nikolakhs321
    11.10.2012, 22:17

    ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΩΝΟΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΜΑΡΕΣΕΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΜΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΦΙΑΞΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΗΤΑΖΩ ΚΡΗΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΣ ΦΙΛΕ ΤΗΣ Η ΟΤΑΝ ΠΑΟ ΝΑ ΤΗΣ ΜΗΛΗΣΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΦΙΛΕΣ ΤΗΣ.ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΦΙΑΞΟΥΜΕ ΟΜΟΣ ΛΕΙ ΥΠΟΤΗΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ  ΑΛΛΟΝ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟ ΒΟΗΘΗΣΤΕΜΕ


    ultragate7
    13.10.2012, 12:10

    kalimera eimai kainourgios kai mou aresei ena koristsi enan xrono mikroteri mou kai koblarw sto na paw na tis milisw  '

    afti emathe exthes oti tis aresw kai xarike episis ematha pws exw arketes elpides!!peite mou ti na kanw eimai apelpismenos skeftomai mono aftin oli tin wra kai ama den kanw sintoma tin kinisi mou mporei na tin xasw!!


    Foidel
    13.10.2012, 18:18

    Aγαπητέ φίλε,

    ζήτα της να μείνετε μόνοι.Αν όντως της αρέσει θα ξέρει τι θες να της πεις και θα δεχτεί.Μίλας της ξεκάραρα.Δείξε τα αληθινά σου συναισθήματα.Μην την παρεξηγήσεις αν δεν δεχτεί.Ίσως να ήθελε περισσότερο χρόνο λόγω ηλικίας.Συνέχισε να την φλερτάρεις και ξαναπροσπάθησε μετά από λίγο καιρό..


    ultragate7
    14.10.2012, 21:53

    Υπαρχει όμως ένα μικρό θέμα!δεν έχουμε γνωριστεί ακόμα!

    Εκείνη παει Δευτέρα λυκείου και εγώ πάω Τρίτη λυκείου!!


    ultragate7
    14.10.2012, 22:12

    Αύτο ήταν καλό!!

    αυριο θα γνωριστούμε !εγω αφου της πω τι αισθάνομαι να της τα ζητήσω;


    ultragate7
    14.10.2012, 22:20

    Σαν τι καζουρα δηλαδή ;


    ultragate7
    14.10.2012, 22:43

    Καμία συμβουλή πως να ξεκινήσω ;(είμαι πρωταρης και έχω φάει χοντρό κολλημα)!!!!!!!


    ultragate7
    14.10.2012, 23:02

    Οκ..ευχαριστώ για τις συμβουλές θα μπω αύριο για να αναφέρω τα αποτελέσματα !!


    DemetrisP
    20.10.2012, 18:43

    Για σας παιδιά, έχω μια {#emotions_dlg.helpsmilie} ερώτηση {#emotions_dlg.helpsmilie} που θα προτιμούσα  να απαντηθεί από γυναίκα

    πριν μερικούς μίνες (7 αν θίμαμε καλά) όπως καθόμουνα στο λεωφορείο (του σχόλιου είμαι 16 χρονών) άρχισε να μου κολλά ένα γκόμενάκι αλλά εκκινώ τον καιρό εμούν σε μια σχέση εστί δεν έκανα τίποτα, αυτή ώμος δεν το γνώριζε και ούτε τις το είπα απλά δεν ανταποκρινόμουν σε  ότι έκανε.

    τώρα που χώρισα θα ήταν σωστό να κάνω κίνηση; Και τι θα νομίζει για μένα μετά από αυτό που έγινε;


    KyriakosFlash
    24.10.2012, 22:08

    Φίλε μου winlowoo,


    εγώ από προσωπική μου εμπειρία σου λέω πως στις γυναίκες αξίζει η εξουσία. Αν βγεις με κοπέλα να ακολουθήσεις αν θέλεις τα παρακάτω:

    1)Το ντύσιμο σου(π.χ. Βάλε κάποιο καλό σου τζιν με μία πολύ ωραία μπλούζα με λεπτό ωραίο μπουφανάκι και καλά παππούτσια)

    2)Κέρασε την οπωσδήποτε όσο και αν επιμένει να μην την κεράσεις!

    3)Πήγαινε την κάπου ήσυχα για να μπορείτε να μιλήσετε(Κατά προτιμήση εκεί που θα πας, να ξέρεις τον μπαρμαν αν ειναι να πας για ποτό ή τον διευθύντη της καφετέριας ή του club- λίγο απίθανο-, διότι στις γυναίκες άρεσει πολύ και ανεβάζεις και το status σου στα μάτια της)

    4)Κάνε 2 κοπλιμέντα, έτσι ώστε να μην δείξεις αδιαφορία για αυτήν, αλλά και να μην φανείς λιγούρης.

    5)Αν βγεις με παρέα να μιλάς με τις φίλες τις όταν θα είναι μπροστά, για άσχετα θέματα, έτσι ώστε να την κάνεις να ζηλέψει

    Ακολούθησε αυτά και δεν πιστεύω να χάσεις.


    Να ξέρεις υπάρχει πάντα και διαφορετικός τύπος γυναίκας, πάντως άμα θέλεις να ''ρίξεις'' μια κοπέλα αυτό σημαίνει ότι δεν σε ενδιαφέρει και θέλεις απλά να κάνεις φάση και τίποτα άλλο. Αν έχεις πραγματικά συναισθήματα, τότε πρέπει να κάνεις 3 πράγματα:


    1)Να είσαι ο εαυτός σου

    2)Να είσαι ο εαυτός σου

    3)Να είσαι ο εαυτός σου

    Καλή επιτυχία ;)


    AR-ON
    25.10.2012, 05:22

    Απάντηση σε 2 από τα παραπάνω post, από τον γέρο του muppet show (αν κι όσοι γράφουν στο topic αυτό, λόγω ηλικίας ίσως αγνoούν τα muppets κι όλα αυτά τα ...προϊστορικά παιδικά shows).


    Παράθεση:

    Το μέλος DemetrisP στις 20-10-2012 στις 18:43 έγραψε...
    Για σας παιδιά, έχω μια {#emotions_dlg.helpsmilie} ερώτηση {#emotions_dlg.helpsmilie} που θα προτιμούσα  να απαντηθεί από γυναίκα

    πριν μερικούς μίνες (7 αν θίμαμε καλά) όπως καθόμουνα στο λεωφορείο (του σχόλιου είμαι 16 χρονών) άρχισε να μου κολλά ένα γκόμενάκι αλλά εκκινώ τον καιρό εμούν σε μια σχέση εστί δεν έκανα τίποτα, αυτή ώμος δεν το γνώριζε και ούτε τις το είπα απλά δεν ανταποκρινόμουν σε  ότι έκανε.

    τώρα που χώρισα θα ήταν σωστό να κάνω κίνηση; Και τι θα νομίζει για μένα μετά από αυτό που έγινε;

    @DemetrisP: αδερφέ, μπορεί να μην είμαι γυναίκα, αλλά μπορείς να είσαι 100% σίγουρος για την εγκυρότητα της απάντησής μου: 
    Όρμα και μη σε απασχολούν τέτοια ζητήματα. Ό,τι κίνηση όμως τελικά κι αν κάνεις, ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ να μην είναι γραπτή! {#emotions_dlg.whistling} Επίσης, πριν κάνεις την κίνησή σου, σιγουρέψου ότι δεν την ενδιαφέρουν οι δραστήριοι τύποι, γιατί προφανώς είσαι τεμπελάκος {#emotions_dlg.tt2} (γιατί δεν είναι έγκλημα να μην ξέρεις γραμματική, ορθογραφία κλπ., όμως μπορείς κάλλιστα να γράψεις στο Word που ο διορθωτής θα πιάσει τουλάχιστον το 90% των λαθών και μετά να κάνεις copy-paste πριν γράψεις σ' ένα forum). Πάντως συγχαρητήρια για τη λέξη "λεωφορείο", μπαγάσα με κατέπληξες, δεν το περίμενα! Και έξω από την πλάκα, συγχαρητήρια που έστω κι έτσι, δεν γράφεις με greeklish!{#emotions_dlg.beer}


    Παράθεση:
    Το μέλος KyriakosFlash στις 24-10-2012 στις 22:08 έγραψε...

    Φίλε μου winlowoo...

    ...

    3)Πήγαινε την κάπου ήσυχα για να μπορείτε να μιλήσετε(Κατά προτιμήση εκεί που θα πας, να ξέρεις τον μπαρμαν αν ειναι να πας για ποτό ή τον διευθύντη της καφετέριας ή του club- λίγο απίθανο-, διότι στις γυναίκες άρεσει πολύ και ανεβάζεις και το status σου στα μάτια της)

    ...

    @KyriakosFlash: εσύ πάλι φιλαράκι, κρίμα το nickname, ντροπιάζεις τη σβελτάδα του γνήσιου Flash! {#emotions_dlg.happycrazy} 
    Ο έρμος ο Winlowoo που έκανε το ερώτημα το σωτήριον έτος 2007, τώρα δεν αποκλείεται να έχει τελειώσει το μεταπτυχιακό του, να έχει απολυθεί από φαντάρος και να είναι μετανάστης στη Γερμανία λόγω ανεργίας! Τέλος πάντων, σήμερα θα είναι αρκετά μεγάλος ώστε να μη χρειάζεται πια τις συμβουλές σου (μωρέ κι αν είναι τόσο περιπτωσάρα και τις χρειάζεται ακόμη, όπως φαίνεται στο προφίλ του, έχει να μπει στο Musicheaven από το ...2008, οπότε πάλι τζάμπα του γράφεις). Πάντως συνέχισε, καλά το πας! Ειδικά με τη συμβουλή 3 (με το διευθυντή της καφετέριας και του club) τα είπες ΟΛΑ, πως φαίνεται βρε παιδί μου η γενιά που ανδρώθηκε με τις αξίες της νεοελληνικής κουλτούρας της πασοκοκρατίας, χαχαχαχα {#emotions_dlg.tt2}. Κατά τα άλλα σε βρίσκω πανέξυπνο αλλά και καλό παιδί (εκτίμησα την κατάληξή σου "αν έχεις πραγματικά συναισθήματα, να είσαι ο εαυτός σου").


    Πάντως, μια απορία προς όλους: το να έχεις θάρρος (κι ας φάμε και καμιά χυλόπιτα, δε θα πεθάνουμε βρε αδερφέ) και κυρίως το να είσαι ο πραγματικός εαυτός σου, να μην υποκρίνεσαι δηλαδή, μήπως θα μας κατεύθυνε σε καλύτερα μονοπάτια σαν κοινωνία γενικότερα; Όχι για αμπελοφιλοσοφίες, αλλά για δύο απλούς λόγους: 
    α) αν είσαι ο εαυτός σου, ΑΞΙΖΕΙΣ και παρόλα αυτά σε απορρίψουν, τότε ΕΥΤΥΧΩΣ, γλύτωσες από το λάθος άτομο!
     {#emotions_dlg.clap}

    β) αν είσαι ο εαυτός σου, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ και γι' αυτό σε απορρίψουν, τότε θα βελτιώσεις τον εαυτό σου για ν' αξίζει περισσότερο, άρα θα επιτύχεις στο μέλλον.

    {#emotions_dlg.thumbup}

    Έχω άδικο;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AR-ON στις 25-10-2012 05:41 ]