ελληνική μουσική
    849 online   ·  210.851 μέλη

    sillia On Air:Μηνυματα!

    alkyoni
    27.06.2008, 22:51

    Ως "γραμματεας του Κουκουτσοχωριου" {#emotions_dlg.lol}κατ΄αρχας να σε καλωσορισω στη παρεα μας!!{#emotions_dlg.thumbup}
    Τις ιστοριες θα τις γραφουμε εδω , θα διαβαζονται απο ολους , θα ψηφιζουμε στην εκπομπη της οποια μας αρεσε περισσοτερο, και και μετα η sillia θα ανεβαζει αυτη που ξεχωρισε στο blog της και θα μπορουν να το σχολιασουν οσοι το διαβασουν.Wink
    Καλη συνεχειααα!!!{#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    Ακούστε τις "Αλκυονίδες Νότες" ξημερώματα Τετάρτης 01:00-02:00 & Παρασκευής 01:00-03:00 ~ Tune in Radio MusicHeaven! //BEACH PARTY ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ\

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 27-06-2008 22:57 ]


    CROSS
    28.06.2008, 02:12

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 27-06-2008 στις 17:21 έγραψε...

    Να κανω μια ερωτιση;

    Τις ιστοριουλες που τις στελνουμε;

    ή απλα τις ανεβαζουμε στο blog μας;

    Θελω και εγω να παιξω......



    Να σε καλωσορίσω κι εγώ,ως πρόεδρος του κουκουτσοχωρίου{#emotions_dlg.tt2}(ζήλεψα απο Alkyoni)..

    Συγχαρητήρια για την επιλογή σου να γίνεις κάτοικος στο ''Κουκουτσοχώρι''...

    και το κυριότερο να συμμετέχεις στο παιχνίδι μας{#emotions_dlg.thumbup}


    sillia
    28.06.2008, 16:37

    Mας τιμά η παρουσία σου PHILLIPPE{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap} και βέβαια να καλωσορίσω κι εγώ με την σειρά μου τον νεοφερμένο μας {#emotions_dlg.clap}κουκουτσοχωρίτη{#emotions_dlg.tt2}Ζήλεψα από cross kai alkyoni{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    Σε περιμένουμε  στην επόμενη συνάντηση των Κουκουτσοχωριανών{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}


    -----------------
    Oταν σταματήσεις να παριστάνεις κάτι, τότε γίνεσαι ΚΑΤΙ !!!http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 28-06-2008 16:39 ]


    PHILIPPOSSM
    28.06.2008, 21:15

    Να λοιπόν η δική μου εκδοχή για τις λέξεις αυτής της εβδομάδας.

    Αν έχω κάνει κάποιο λάθος να μου το πείτε (ο πληθυντικός των λέξεων μετράει;  π.χ φτερά - φτερό ή τούβλο - τούβλα;)

     

     

    Σ’ ευχαριστώ για το κογχύλι που μου έφερες.

    Την πρύμη του καϊκιού μου θα στολίσω αυτό.

    Φτερά αετού  θα βγάλει να’ρθω κοντά σου,

    για να σε δω.

    Αυτό το τούβλο με μπερδεύει.


    sillia
    28.06.2008, 22:27

    Ζήλεψα από PHILLIPPO{#emotions_dlg.lol} και λέω να το πάω κι εγώ κάπως έτσι{#emotions_dlg.clap}.............{#emotions_dlg.tt2}

    Απο την πρύμη βούτηξα κοχύλια να σου φτάσω,

    να σ ευχαριστήσω μάτια μου,σφιχτά να σ' αγκαλιάσω.

    Μα εσυ την καρδιά σου έχτισες με τούβλα ως επάνω,

    και τα φτερά μου έκοψες ..θα πέσω να πεθάνω{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}

    καλή συνέχεια παιδιάααααααααα......χαχαχαχααχαχαχα

     


    -----------------
    Oταν σταματήσεις να παριστάνεις κάτι, τότε γίνεσαι ΚΑΤΙ !!!http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 28-06-2008 22:28 ]


    SouLRocK
    28.06.2008, 23:16

    .... ο soulrock πειρατής... {#emotions_dlg.beer}

    "Στην πρυμη της γαλέρας μου στάθηκα ωσαν νέος πειρατής

    αλλά γοργά με κλείσανε πίσω από τα τούβλα μιας νέας φυλακής...

    εγώ όμως θα φτιάξω συντομα φτερά για να πετάξω

    του κόσμου της θάλασσες θα πάω να δαμάσω...

    κοχυλια λαμπερά και σπάνια θα μαζέψω  από παραλίες μακρινές

    να ευχαριστήσω έτσι τις όμορφες και νέες που θα γνωρίσω κοπελιές! "


    sillia
    28.06.2008, 23:38

    ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ SOUL ΠΕΙΡΑΤΗΣ{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

     


    CROSS
    29.06.2008, 17:17

    Τι ωραία κειμeνάκια ήταν αυτά που διάβασα...μπράβο.{#emotions_dlg.clap}

    Να και το δικό μου:{#emotions_dlg.lol}

    <<Πριν απο πολλά χρόνια,όλοι του έλεγαν πως έπρεπε να χτίσει το μέλλον του για να είναι πιο σίγουρος στη ζωή .Εκείνος φανταζόταν να παίρνει λάσπη και τούβλα ,να φτιάχνει έναν τοίχο και να γράφει επάνω ''μελλον''.Πάντα ζούσε την κάθε μέρα σαν κάτι ξεχωριστό και εντελώς καινούριο.Δεν ήθελε να προγραμματίζει τίποτa.

    Έβαζε 2 φτερά και πετούσε ως τον ήλιο.Άκουγε το κύμα μέσα απο τα κοχύλια και άδειαζε τη θάλασσα τους στα όνειρά του. Δροσερά όνειρα,ταξιδιάρικα..Στεκόταν στην πρύμη του πλοίου και ατένιζε τον ορίζοντα ,διασχίζοντας τα χρόνια,ελέυθερος απο τα δεσμά που φυλακίζουν τους ανθρώπους.Ξυπνούσε κάθε πρωί έτοιμος για άλλη μια μέρα,άλλη μια περιπέτεια,άλλο ένα ταξίδι...Όχι,δεν έχτισε ποτέ το μέλλον..και ευχαριστούσε τον εαυτό του γι'αυτό>>.

    {#emotions_dlg.rolleyes}


    alkyoni
    30.06.2008, 02:17

    Γεια σας!!
    Εχθες ετυχε να βρεθω σε μια συναντηση μελων του Κουκουτσοχωριου μας...{#emotions_dlg.yes}
    Απ' οτι πηρε το αυτι μου, συζητουσαν για την νεα εκπομπη της Δευτερας 16:00-18:00 και το "ΜΟΥΣΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟΔΡΟΜΙΟ" {#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.clap}
    Παρακατω εχω τις αποκλειστικες αερο-φωτογραφιες...{#emotions_dlg.lol}
    Στην 1η ειναι η κεντρικη πλατεια του Κουκουτσοχωριου με καποια απο τα μελη του να "συζητουν" (μην με ρωτησετε ποιοι ηταν...αυτοι ξερουν...{#emotions_dlg.happycrazy}) και η 2η ειναι απο αλλη γωνια ληψης, στο βαθος βλεπετε και τα λουλουδια που εχει το χωριο....{#emotions_dlg.tt2}

    Καλη συνεχεια sillia και Κουκουτσοχωριανοι... συναντηση την Δευτερα 30/6/2008 στις 16:00 για το νεο 2ωρο ταξιδι μας στο "ΜΟΥΣΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟΔΡΟΜΙΟ"
    {#emotions_dlg.walkman}ΤUNE IN! www.listen.musicheaven.gr{#emotions_dlg.walkman}


    -----------------
    Ακούστε τις "Αλκυονίδες Νότες" ξημερώματα Τετάρτης 01:00-02:00 & Παρασκευής 01:00-03:00 ~ Tune in Radio MusicHeaven! //BEACH PARTY ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ\

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 30-06-2008 02:19 ]








    επισυναπτόμενα: Synantish sthn plateia toy Koukoutsoxwriou_2.jpg Synantish sthn plateia toy Koukoutsoxwriou_1.jpg 
    mellia
    30.06.2008, 14:46

    !!!!!!{#emotions_dlg.ohmy} μα τι πράγματα είναι αυτά???? απαιτώ σε τέτοιες έκτακτες περιπτώσεις ειδοποίηση με ΠΜ!!!!!!{#emotions_dlg.excl} για μαζευτείτε λίγο κουκουτσο-συμβούλιο!!!! σας έπιασε το καλοκαίρι μου φαίνεται!!!!!{#emotions_dlg.tt2}


    CROSS
    30.06.2008, 16:03

    {#emotions_dlg.laugh}{#emotions_dlg.lol}Αλκυόνη,η φαντασία σου δεν έχει όρια...χαααχαχααχαχαχα..

    Έχω μια απορία:γιατί οι κάτοικοι μοιάζουν τόσο μεταξύ τους?????{#emotions_dlg.beer}

    Υ.Γ προς μέλλια:αν ήσουν εκεί τώρα θα φιγουράριζες δίπλα σους υπόλοιπους κουκουτσιανούς...και

    απ'ότι θυμάμαι οι φωτογραφίες δεν είναι το φόρτε σου{#emotions_dlg.rolleyes}


    mellia
    30.06.2008, 16:09

    καλά θυμάσαι αλλά εγώ εννοώ να ειδοποιείτε τους συγχωριανούς σας για τα έκτακτα θέματα εγκαίρως και με πμ χιχιχι

    ΥΓ:αυτό με την ομοιότητα έγραψεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mellia στις 30-06-2008 16:11 ]


    alkyoni
    30.06.2008, 16:36

    SILLIA ΚΑΛΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΕΟ 2ΩΡΟ  ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ  16:00-18:00{#emotions_dlg.clap}

    {#emotions_dlg.walkman} ΤUNE IN! Radio MusicHeaven!!! www.listen.musicheaven.gr{#emotions_dlg.walkman}


    alkyoni
    30.06.2008, 17:02

    Παράθεση:

    Το μέλος CROSS στις 30-06-2008 στις 16:03 έγραψε...

    {#emotions_dlg.laugh}{#emotions_dlg.lol}Αλκυόνη,η φαντασία σου δεν έχει όρια...χαααχαχααχαχαχα..

    Έχω μια απορία:γιατί οι κάτοικοι μοιάζουν τόσο μεταξύ τους?????{#emotions_dlg.beer}

    Υ.Γ προς μέλλια:αν ήσουν εκεί τώρα θα φιγουράριζες δίπλα σους υπόλοιπους κουκουτσιανούς...και

    απ'ότι θυμάμαι οι φωτογραφίες δεν είναι το φόρτε σου{#emotions_dlg.rolleyes}


    Σχετικα με τις ομοιοτητες.... αφου ειμαστε απο το ιδιο χωριο!!!!... και αν δεν ταιριαζαμε δεν θα συμπεθεριαζαμε!!!{#emotions_dlg.tt2} Εντοπισα ομως και αλλους κατοικους-επισκεπτες του Κουκουτσοχωριου, καντε λιγο υπομονη....{#emotions_dlg.whistling}

    Σχετικα με τις φωτογραφισεις....κι εσενα cross δεν σ' αρεσει να σε φωτογραφιζουν, αλλα ο φακος σε πετυχε φατσα-καρτα.... δεν αναγνωρισες την φατσα σου πανω στην 1η φωτογραφια? Το πανω Κουκουτσομελος , εσυ εισαι αυτος !!!!{#emotions_dlg.lol}


    CROSS
    30.06.2008, 17:08

    Αφού φοράω καπέλο και γυαλιά,δεν με πείραξε..χαχαχαχαχαχα{#emotions_dlg.yes}


    mellia
    30.06.2008, 17:09

    αλκυόνη, φοράει την στολή παραλλαγής για καμουφλάζ....ο πονηρούλης, χιχιχι


    mellia
    30.06.2008, 17:29

    τέτοιος συγχρονισμός πια!!!!!


    CROSS
    30.06.2008, 17:31

    {#emotions_dlg.rolleyes}


    marylin
    30.06.2008, 19:08

    {#emotions_dlg.rolleyes}...........................{#emotions_dlg.laugh}

     

    Smile...........................{#emotions_dlg.walkman}

     

    {#emotions_dlg.thumbup}....................{#emotions_dlg.beer}


    sillia
    30.06.2008, 21:37

    Επιτέλους δεν είμαστε απλά μια κουκίδα στον χάρτη του musicheaven είμαστε μια δυνατή ομάδα {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}θα πάρουμε πρωτάθλημα ,θα σηκώσουμε και κούπα{#emotions_dlg.thumbup}έστω και αν είναι μπακιρένια{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}Τ ι μας νοιάζει!!!!!!!! Είμαστε υπεράνω.....{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}στην υγειά των κουκουτσοχωριανών{#emotions_dlg.beer}