ελληνική μουσική
    316 online   ·  210.890 μέλη
    Hastaroth
    23.12.2008, 15:09

    Παράθεση:

    Το μέλος pramateftis στις 23-12-2008 στις 14:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος fotis70 στις 22-12-2008 στις 20:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 22-12-2008 στις 14:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 21-12-2008 στις 22:21 έγραψε...

    Για την υπόθεση του άλλου Αλέξη, από τη Βέροια, δεν είδα να βγαίνουν οι 15χρονοι στους δρόμους. Εκεί γιατί δεν ξεσηκώθηκαν για το έγκλημα;

    Διότι εκεί δέν διέπραξε τό έγκλημα κάποιος "κακός μπάτσος",μέλος τού "συστήματος".

    Καί διότι ο Αλέξ Μεχισβίλι δέν αγωνιζόταν "γιά ένα καλύτερο αύριο",πετώντας μπουκάλια καί μολότωφ στά περιπολικά,ώστε νά έχη πιθανότητες να ηρωοποιηθή καί νά αποκτήση τη δική του "νύχτα τού Αλέξη"...



    Σωστός!



    Αυτή τη στιγμή έχει πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο στα προπύλαια.
    Γιατί δεν κατεβαίνετε ρε παιδιά να τους ρωτήσετε?
    Ρωτήστε τους γιατί είναι ακόμα στους δρόμους.
    Προφανώς, στον πλανήτη σας η κρατική βία, η κρατική τρομοκρατία, η κρατική καταστολή είναι μόνο αντικείμενα φιλοσοφικών συζητήσεων σε μουσικά σάιτ.

    Εσύ Νίκο μου τούς ρώτησες;Γιά πές μας τί σού απάντησαν...

    Επίσης μήπως τους ρώτησες γιατί στην ανάλογη περίπτωση τού Καλτεζά δέν υπήρξε καί ανάλογος ξεσηκωμός;Καί τότε υπήρχε διαφθορά,σκάνδαλα καί οικονομική ανέχεια....

    Μήπως επειδή τότε ήταν "τό ΠΑΣΟΚ στην κυβέρνηση κι'ό λαός στην εξουσία";

    ΥΓ.Στόν ίδιο πλανήτη ζούμε,αλλά προφανώς εμείς βλέπουμε καί την άλλη βία,αυτή που προκαλεί-τίς περισσότερες φορές-την "κρατική βία" που βλέπετε εσείς.

     


    pramateftis
    23.12.2008, 15:27

    Εσύ Νίκο μου τούς ρώτησες;Γιά πές μας τί σού απάντησαν...

    -Δεν χρειάστηκε να τους ρωτήσω. Νοιώθω ότι με αφορά η όλη κατάσταση και την ζω.

    Επίσης μήπως τους ρώτησες γιατί στην ανάλογη περίπτωση τού Καλτεζά δέν υπήρξε καί ανάλογος ξεσηκωμός;Καί τότε υπήρχε διαφθορά,σκάνδαλα καί οικονομική ανέχεια....

    -Συγνώμη που ο κόσμος δεν αντιδρά σε όλες τις περιπτώσεις το ίδιο.
    Ξεσηκωμός υπήρξε. Ανάλογος όχι? δηλαδή ποιά είναι η μονάδα μέτρησης του ξεσηκωμού? οι βιτρίνες?

    Μήπως επειδή τότε ήταν "τό ΠΑΣΟΚ στην κυβέρνηση κι'ό λαός στην εξουσία";

    -Άσχετο. Αν εσύ το βλέπεις έτσι. Τότε φοράς χρωματιστά γυαλιά.

    ΥΓ.Στόν ίδιο πλανήτη ζούμε,αλλά προφανώς εμείς βλέπουμε καί την άλλη βία,αυτή που προκαλεί-τίς περισσότερες φορές-την "κρατική βία" που βλέπετε εσείς.

    -Εμείς όμως μιλάμε για ζωές και εσείς μιλάτε για βιτρίνες.


    Termite
    23.12.2008, 16:34

    Παράθεση:

    Το μέλος pramateftis στις 23-12-2008 στις 15:27 έγραψε...

    Εσύ Νίκο μου τούς ρώτησες;Γιά πές μας τί σού απάντησαν...

    -Δεν χρειάστηκε να τους ρωτήσω. Νοιώθω ότι με αφορά η όλη κατάσταση και την ζω.

    Επίσης μήπως τους ρώτησες γιατί στην ανάλογη περίπτωση τού Καλτεζά δέν υπήρξε καί ανάλογος ξεσηκωμός;Καί τότε υπήρχε διαφθορά,σκάνδαλα καί οικονομική ανέχεια....

    -Συγνώμη που ο κόσμος δεν αντιδρά σε όλες τις περιπτώσεις το ίδιο.
    Ξεσηκωμός υπήρξε. Ανάλογος όχι? δηλαδή ποιά είναι η μονάδα μέτρησης του ξεσηκωμού? οι βιτρίνες?

    Μήπως επειδή τότε ήταν "τό ΠΑΣΟΚ στην κυβέρνηση κι'ό λαός στην εξουσία";

    -Άσχετο. Αν εσύ το βλέπεις έτσι. Τότε φοράς χρωματιστά γυαλιά.

    ΥΓ.Στόν ίδιο πλανήτη ζούμε,αλλά προφανώς εμείς βλέπουμε καί την άλλη βία,αυτή που προκαλεί-τίς περισσότερες φορές-την "κρατική βία" που βλέπετε εσείς.

    -Εμείς όμως μιλάμε για ζωές και εσείς μιλάτε για βιτρίνες.



     

    Ολόσωστος ο pramateftis


    fotis70
    23.12.2008, 20:27

    Παράθεση:

    Το μέλος pramateftis στις 23-12-2008 στις 14:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος fotis70 στις 22-12-2008 στις 20:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 22-12-2008 στις 14:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 21-12-2008 στις 22:21 έγραψε...

    Για την υπόθεση του άλλου Αλέξη, από τη Βέροια, δεν είδα να βγαίνουν οι 15χρονοι στους δρόμους. Εκεί γιατί δεν ξεσηκώθηκαν για το έγκλημα;

    Διότι εκεί δέν διέπραξε τό έγκλημα κάποιος "κακός μπάτσος",μέλος τού "συστήματος".

    Καί διότι ο Αλέξ Μεχισβίλι δέν αγωνιζόταν "γιά ένα καλύτερο αύριο",πετώντας μπουκάλια καί μολότωφ στά περιπολικά,ώστε νά έχη πιθανότητες να ηρωοποιηθή καί νά αποκτήση τη δική του "νύχτα τού Αλέξη"...



    Σωστός!



    Αυτή τη στιγμή έχει πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο στα προπύλαια.
    Γιατί δεν κατεβαίνετε ρε παιδιά να τους ρωτήσετε?
    Ρωτήστε τους γιατί είναι ακόμα στους δρόμους.
    Προφανώς, στον πλανήτη σας η κρατική βία, η κρατική τρομοκρατία, η κρατική καταστολή είναι μόνο αντικείμενα φιλοσοφικών συζητήσεων σε μουσικά σάιτ.



    Δεν μπορώ να μιλήσω και για τους άλλους αλλά θα τα πω όπως αγγίζουν εμένα!

    Μην μου κάνεις μαθήματα συνδικαλισμού και αγωνιστικότητας εμένα! Όταν εγώ συμμετείχα σε κινητοποιήσεις εσύ ήσουν 9-10 χρονών! «Δεν φοράω γυαλιά γιατί όταν νόμιζα ότι έπρεπε να φορέσω με στράβωναν και τα πέταξα»! από τότε βλέπω πολύ καθαρά, και είδα πάρα πολλά και στα μαθητικά και στα φοιτητικά και στα επαγγελματικά μου χρόνια!

    Συμφωνώ απολύτως ότι - ανάθεμα και αν ξέρουν όλοι αυτοί που είναι στον δρόμο - για πιο λόγο είναι! Εσύ μπορεί να ξέρεις και μπράβο σου! Και δεν είναι ειρωνεία!

    Και κάτι τελευταίο! Πες μου που μοιράζουν «πιστοποιητικά γνώσης της απόλυτης αλήθειας» να πάω να αγοράσω και εγώ!

    Σε προηγούμενες τοποθετήσεις μου έθεσα κάποια ερωτήματα. Ακόμα να πάρω απάντηση!     

     


    Hastaroth
    24.12.2008, 08:51

    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 23-12-2008 στις 16:34 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος pramateftis στις 23-12-2008 στις 15:27 έγραψε...

    Εσύ Νίκο μου τούς ρώτησες;Γιά πές μας τί σού απάντησαν...

    -Δεν χρειάστηκε να τους ρωτήσω. Νοιώθω ότι με αφορά η όλη κατάσταση και την ζω.

    Επίσης μήπως τους ρώτησες γιατί στην ανάλογη περίπτωση τού Καλτεζά δέν υπήρξε καί ανάλογος ξεσηκωμός;Καί τότε υπήρχε διαφθορά,σκάνδαλα καί οικονομική ανέχεια....

    -Συγνώμη που ο κόσμος δεν αντιδρά σε όλες τις περιπτώσεις το ίδιο.
    Ξεσηκωμός υπήρξε. Ανάλογος όχι? δηλαδή ποιά είναι η μονάδα μέτρησης του ξεσηκωμού? οι βιτρίνες?

    Μήπως επειδή τότε ήταν "τό ΠΑΣΟΚ στην κυβέρνηση κι'ό λαός στην εξουσία";

    -Άσχετο. Αν εσύ το βλέπεις έτσι. Τότε φοράς χρωματιστά γυαλιά.

    ΥΓ.Στόν ίδιο πλανήτη ζούμε,αλλά προφανώς εμείς βλέπουμε καί την άλλη βία,αυτή που προκαλεί-τίς περισσότερες φορές-την "κρατική βία" που βλέπετε εσείς.

    -Εμείς όμως μιλάμε για ζωές και εσείς μιλάτε για βιτρίνες.



     

    Ολόσωστος ο pramateftis



    Δυστυχώς,Βασίλη καί Νίκο,κάνετε λάθος αμφότεροι.

    Καί κάτι άλλο:τά χρωματιστά γυαλιά δέν τά φοράω εγώ,αλλά αυτοί που δέν αντιδρούν στην μία περίπτωση επειδή στην κυβέρνηση βρίσκεται κόμμα αρεστό σ'αυτούς ενώ χαλάνε-κυριολεκτικά-τόν κόσμο στην δεύτερη ΙΔΙΑ περίπτωση επειδή το κυβερνών κόμμα δέν είναι αρεστό σ'αυτούς.

    Κι'επίσης,κι'εμείς μιλάμε ΚΑΙ γιά ζωές,απλά λέμε το αυτονόητο,οτι δηλαδή οι ζωές δέν γυρνάνε πίσω μέ το να καταστρέφουμε βιτρίνες -καί όχι μόνο.....

     


    nirvgirl
    24.12.2008, 12:49

    εγώ έχω να πω ότι δεν πρέπει να σταματήσουμε τις πορείες ούτε τίποτα!Πρέπει να συνεχίσουμε ...πρέπει να πετύχουμε τον στόχο μας...γιατί τα ξεκινήσαμε όλα τότε? όλοι γνωρίζουμε ότι στην Έλλαδα τελικά μόνο δημοκρατία δεν έχουμε..."οι ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ"έχουν την εξούσια που και καλά την ασκεί ο λαός μεσω των αντιπροσώπων του...η δολοφονία του αδικοχαμένου Αλέξανδρου πιστεύω ήταν η αφορμή για να ξυπνήσουμε και να καταλάβουμε πόσο απαίσια και άδικη είναι η κοινωνία μας ότι ε'ιμαστε πιόνια τους(όπως μου είπε ένας φίλος και δεν έχει άδικο)απλά εκτελούμε διαταγές και στο τέλος βρισκόμαστε στην αυτοκαταστροφή...κανείς δεν νοιάζεται πραγματικά για εμάς τον λαό μόνο το συμφέρον τους κοιτάνε..

    ίσως όλο το θέμα με τον Αλέξη το έχω πάρει πατριωτικά...απλά και εγώ ένα δεκαπεντάχρονο είμαι που αφού τον δολοφόνησαν ξύπνησα (από τον ρόδινο μου κόσμο)και προσπάθησα να καταλάβω πως έχουν τα πράγματα στον αληθίνο κόσμο(ειλικρίνα πριν από την δολοφονία του δεν με ένοιαζαν αρκετά τα θέματα π.χ."πολιτική"...

    στις πορείες που πήγα εγινε χαμός αλλά τα ΜΑΤ αμέσως ξεκινησαν τον "πόλεμο"και τον ξυλοδαρμό...ένας συμμαθητής μου πονάει ακόμα στα γόνατα από αυτή που έφαγε...μα καλά καποιουσ μόνο τα λεφτά τουσ νοιάζουν(γι αυτό δεν γίνονται ΜΑΤ?)

    (κάποιοι μπορεί να πείτε ότι λέω κοτσάνες γιατί είμαι μικρή...ομως θα τισ δεχτώ δεν με πειράζει)

    Υ.Γ.θέλω να ακούσω και την δική σας γνώμη...για να καταλάβω καλύτεραα...

    Αλέξη R.I.P...

    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ να είσαι καλά εκεί ψηλά ...


    Zefuros
    24.12.2008, 13:08

    Παράθεση:

    Το μέλος nirvgirl στις 24-12-2008 στις 12:49 έγραψε...

    εγώ έχω να πω ότι δεν πρέπει να σταματήσουμε τις πορείες ούτε τίποτα!Πρέπει να συνεχίσουμε ...πρέπει να πετύχουμε τον στόχο μας...γιατί τα ξεκινήσαμε όλα τότε? όλοι γνωρίζουμε ότι στην Έλλαδα τελικά μόνο δημοκρατία δεν έχουμε..."οι ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ"έχουν την εξούσια που και καλά την ασκεί ο λαός μεσω των αντιπροσώπων του...η δολοφονία του αδικοχαμένου Αλέξανδρου πιστεύω ήταν η αφορμή για να ξυπνήσουμε και να καταλάβουμε πόσο απαίσια και άδικη είναι η κοινωνία μας ότι ε'ιμαστε πιόνια τους(όπως μου είπε ένας φίλος και δεν έχει άδικο)απλά εκτελούμε διαταγές και στο τέλος βρισκόμαστε στην αυτοκαταστροφή...κανείς δεν νοιάζεται πραγματικά για εμάς τον λαό μόνο το συμφέρον τους κοιτάνε..

    ίσως όλο το θέμα με τον Αλέξη το έχω πάρει πατριωτικά...απλά και εγώ ένα δεκαπεντάχρονο είμαι που αφού τον δολοφόνησαν ξύπνησα (από τον ρόδινο μου κόσμο)και προσπάθησα να καταλάβω πως έχουν τα πράγματα στον αληθίνο κόσμο(ειλικρίνα πριν από την δολοφονία του δεν με ένοιαζαν αρκετά τα θέματα π.χ."πολιτική"...

    στις πορείες που πήγα εγινε χαμός αλλά τα ΜΑΤ αμέσως ξεκινησαν τον "πόλεμο"και τον ξυλοδαρμό...ένας συμμαθητής μου πονάει ακόμα στα γόνατα από αυτή που έφαγε...μα καλά καποιουσ μόνο τα λεφτά τουσ νοιάζουν(γι αυτό δεν γίνονται ΜΑΤ?)

    (κάποιοι μπορεί να πείτε ότι λέω κοτσάνες γιατί είμαι μικρή...ομως θα τισ δεχτώ δεν με πειράζει)

    Υ.Γ.θέλω να ακούσω και την δική σας γνώμη...για να καταλάβω καλύτεραα...

    Αλέξη R.I.P...

    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ να είσαι καλά εκεί ψηλά ...



    Κοιτα να δεις.

    Ξεκινάς να γράφεις "τις πορείες πρέπει να τις συνεχίσουμε μεχρι να πετυχουμε τον στόχο μας". ενα ερωτημα που εχω να σου απευθυνω ειναι: Ποιος ειναι ο στόχος. Εννοω, ποια ειναι τα αιτηματα. Τι θέλουμε να πετυχουμε?

    Πιονια γινόμαστε εν γενει οταν αφηνουμε να μας ταίζουν κουτοχορτο, και να ειμαστε αβουλα οντα, διχως κρίση. Και δεν γινόμαστε πιόνια μονάχα απο΄τους πολιτικους ξερεις... Γιατί ειναι άλλο πράγμα να ειναι κανεις οργισμένος με τις αδικίες που βλέπει, και αλλο να τον χρησιμοποιούν αλλοι, εκμεταλλευομενοι το αισθημα αδικίας.

    Και ενα ερωτημα γενικά: Κατά την γνώμη σου, ποιος ειναι ο σωστός δρόμος για να αλλάξει κανείς τον κόσμο? Δημιουργώντας ή καταστρέφοντας?

    Προβληματίσου, φίλτραρε ολα οσα βλε΄πεις και ακους και μην τα καταπίνεις αμασητα. Στην ηλικία βεβαια των 15, καταλαβαίνω πως το αιμα βράζει - ολοι υπήρξαμε εφηβοι καποτε. Αλλά χρειάζεται και ενα μέτρο.  Πάνω από όλα, ΣΚΕΨΟΥ.

    Αλλωστε, το γνωστό ρητό λέει πως Δημοκρατία σημαίνει να εκφράζομαι ελευθερα, σεβόμενος τον συνάνθρωπο μου. Αν καταλύσουμε αυτή την βασική αρχή, ειμαστε χαμένοι απο χέρι.

    Με άλλα λογια, μην κάνεις κατι το οποίο δεν θα ηθελες να το κάνει ο διπλανός σου σε εσενα.

    εντελώς φιλικά

    Υ.Γ. Αλίμονο αν νομίζε κανείς πως πάει κανεις στα ΜΑΤ για τα λεφτά. τα 800-1000 ευρώ που παίρνουνε δεν ειναι και τοσο δέλεαρ/

     

     


    Disasterpiece
    24.12.2008, 13:41

    Ειχα πονταρει στον Harmonizer να απαντησει πρωτος(απο την τριαδα συνετισμου αντιφρονουντων Zefuros,Hastaroth,Harmonizer).Γερα παιδια,μην τους αφηνετε να λενε τη γνωμη τους,βαλτε τους χερι,αη σιχτηρ πια,μας γκαστρωσανε!Τα σκασμενα δεν λενε να μπουνε στο πνευμα των Χριστουγεννων,να τρωνε σαν γουρουνια ολη μερα,να καταναλωνουν σαν αμερικανακια και να καταλαβουν την συμπαντικη αξια της βιτρινας,δεν λενε να διαβασουν αρθρα του Πρετεντερη...

    Μα που ξεφυτρωσαν ολοι αυτοι οι οπαδοι του Πανουση,του Κροποτκιν και του Τσε Γκεβαρα,που μεγαλωσαν ακουγοντας το δαιμονικον punk και δαιμονισμενους καλλιτεχνας οπως οι Τρυπες,ο Σιδηροπουλος και ο Ασιμος?Ως εδω με τα καμωματα του ωξαποδω!!Επιθυμουμεν μιαν νεολαιαν κοντοκουρεμενην,συνεσταλμενην,θρησκευομενην,

    λοβοτημημενην και αμερικανοποιημενην!Να τους παταξομεν ινα επαναφερομεν την διασαλευθησαν ταξιν,ωστε να καταστει απροσκοπτη η διελευσις εμπορευματων και να ανορθωσωμεν την καταναλωτικην πιστην των ελληνων!

     

    Akindino tragoudaki - Trypes


    fotis70
    24.12.2008, 14:07

    Παράθεση:

    Το μέλος nirvgirl στις 24-12-2008 στις 12:49 έγραψε...

    εγώ έχω να πω ότι δεν πρέπει να σταματήσουμε τις πορείες ούτε τίποτα!Πρέπει να συνεχίσουμε ...πρέπει να πετύχουμε τον στόχο μας...γιατί τα ξεκινήσαμε όλα τότε? όλοι γνωρίζουμε ότι στην Έλλαδα τελικά μόνο δημοκρατία δεν έχουμε..."οι ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ"έχουν την εξούσια που και καλά την ασκεί ο λαός μεσω των αντιπροσώπων του...η δολοφονία του αδικοχαμένου Αλέξανδρου πιστεύω ήταν η αφορμή για να ξυπνήσουμε και να καταλάβουμε πόσο απαίσια και άδικη είναι η κοινωνία μας ότι ε'ιμαστε πιόνια τους(όπως μου είπε ένας φίλος και δεν έχει άδικο)απλά εκτελούμε διαταγές και στο τέλος βρισκόμαστε στην αυτοκαταστροφή...κανείς δεν νοιάζεται πραγματικά για εμάς τον λαό μόνο το συμφέρον τους κοιτάνε..

    ίσως όλο το θέμα με τον Αλέξη το έχω πάρει πατριωτικά...απλά και εγώ ένα δεκαπεντάχρονο είμαι που αφού τον δολοφόνησαν ξύπνησα (από τον ρόδινο μου κόσμο)και προσπάθησα να καταλάβω πως έχουν τα πράγματα στον αληθίνο κόσμο(ειλικρίνα πριν από την δολοφονία του δεν με ένοιαζαν αρκετά τα θέματα π.χ."πολιτική"...

    στις πορείες που πήγα εγινε χαμός αλλά τα ΜΑΤ αμέσως ξεκινησαν τον "πόλεμο"και τον ξυλοδαρμό...ένας συμμαθητής μου πονάει ακόμα στα γόνατα από αυτή που έφαγε...μα καλά καποιουσ μόνο τα λεφτά τουσ νοιάζουν(γι αυτό δεν γίνονται ΜΑΤ?)

    (κάποιοι μπορεί να πείτε ότι λέω κοτσάνες γιατί είμαι μικρή...ομως θα τισ δεχτώ δεν με πειράζει)

    Υ.Γ.θέλω να ακούσω και την δική σας γνώμη...για να καταλάβω καλύτεραα...

    Αλέξη R.I.P...

    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ να είσαι καλά εκεί ψηλά ...



    Συμφωνώ απόλυτα με τον zefuros!

    Εγώ θα σου πω, να μην χάσεις ποτέ την διάθεσή σου να αγωνίζεσαι για ένα καλύτερο αύριο! Τίποτα δεν κερδίζεις χωρίς αγώνα, αλλά τι αγώνα; Εδώ είναι όλη η ουσία!

    Για να το κάνεις αυτό πρέπει να ξέρεις που πας. Γιατί πας.  Πως πας και πότε θα φτάσεις!

    Αν θες να τα μάθεις όλα αυτά, οπλίσου με γνώση! Άκου όλες τις απόψεις και να τις κρίνεις χωρίς να υποστηρίζεις καμία! Θα δείς ότι όλοι έχουν μια μερίδα από δίκιο και εσύ με αυτό το απόσταγμα θα βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα και θα έχεις την δική σου άποψη. Γίνε πολιτικοποιημένο άτομο και όχι κομματικοποιημένο! Δηλαδή να ενδιαφέρεσαι για  όσα συμβαίνουν γύρω  σου χωρίς να φοράς «χρωματιστά γυαλιά» όπως αναφέρθηκε σε άλλο ποστ. Να αναζητάς το δίκιο και την αλήθεια στην ζωή σου όπως αναζητάς οτιδήποτε είναι ζωτικής σημασίας για εσένα!

    Όταν τα καταφέρεις όλα αυτά θα ξέρεις ποια μορφή θα έχει ο αγώνας για σένα και δεν θα επιτρέψεις ποτέ κανένας να τον «καπελώνει» και να τον εκτρέπει από την τροχιά του! Και αν κάπου αισθανθείς μοναξιά σε αυτόν τον δρόμο, αυτό δεν είναι αλήθεια. Υπάρχουν πάρα πολλοί που θέλουν τα ίδια και νιώθουν το ίδιο με σένα!

    Απλά ψάξε γύρω σου και θα τους βρείς!

    Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην ζωή σου και ξέρω ότι θα την έχεις γιατί ξεκίνησες ρωτώντας και όχι κάνοντας το έξυπνο και τον πολύξερο από τα 15!

    Από μένα ένα μεγάλο μπράβο!

     


    pramateftis
    24.12.2008, 14:41

    @fotis70
    Ούτε μάθημα πάω να σου κάνω ούτε υποστηρίζω ότι γνωρίζω την απόλυτη αλήθεια.
    Την άποψή μου λέω όπως κάνεις και εσύ. Απλά.
    Εμμένεις στην ηλικία σου και στο τι έχεις δει και τι έχεις ζήσει και σε πληροφορώ ότι όλα αυτά με αφήνουν αδιάφορο.
    Σε σέβομαι όσο σέβομαι και έναν άνθρωπο που μόλις γεννήθηκε.
    Σε σέβομαι όσο σέβομαι όλους τους ανθρώπους.
    Τα ερωτήματα που έθεσες πιο πριν, συγνώμη, αλλά δεν θα μπορούσα να σου τα απαντήσω ΕΔΩ.
    Θεωρώ ότι δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για να ανοίξουμε τέτοια κουβέντα,
    θα έπρεπε να αρχίσω να ποστάρω κατεβατά.
    Ελπίζω αυτό να μην το θεωρήσεις απαξίωση και να καταλάβεις.

    @Hastaroth
    Συνεχίζεις να μου μιλάς για χρώματα και κόμματα και υποδιαστολές και νομίζω ότι δεν συνεννοούμαστε.
    Υποστήριξε κανείς ότι οι ζωές γυρνάνε πίσω μέ το να καταστρέφουμε βιτρίνες?
    Πού το είδες αυτό?

    κομματάκι... μιάς και το site είναι μουσικό...


    Hastaroth
    24.12.2008, 15:00

    Αγαπητέ Ηλία,φοβάμαι οτι μερικοί εδώ μέσα έχετε παρεξηγήσει κάποια πράγματα!

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 24-12-2008 στις 13:41 έγραψε...

    Ειχα πονταρει στον Harmonizer να απαντησει πρωτος(απο την τριαδα συνετισμου αντιφρονουντων Zefuros,Hastaroth,Harmonizer).Γερα παιδια,μην τους αφηνετε να λενε τη γνωμη τους,βαλτε τους χερι,αη σιχτηρ πια,μας γκαστρωσανε!Τα σκασμενα δεν λενε να μπουνε στο πνευμα των Χριστουγεννων,να τρωνε σαν γουρουνια ολη μερα,να καταναλωνουν σαν αμερικανακια και να καταλαβουν την συμπαντικη αξια της βιτρινας,δεν λενε να διαβασουν αρθρα του Πρετεντερη...

    Πού καί πότε είπα εγώ οτι πρέπει να τρώμε σάν γουρούνια όλη μέρα καί νά καταναλώνουμε σάν αμερικανάκια;

    Καί γιατί αποκλείεις να έχη δίκιο ο Πρετεντέρης σέ κάποια πράγματα;Αφού κι'εγώ έγραψα οτι δέν συμφωνώ πάντα μέ όσα γράφει....

    Κι΄όσο γιά την "συμπαντική αξία τής βιτρίνας",εγώ τό μόνο που είπα είναι οτι καμμιά ζωή δέν ξαναγυρίζει όσες καταστροφές κι'άν κάνουν κάποιοι,στό όνομα αυτού που σκοτώθηκε. 

    Παράθεση:

    Μα που ξεφυτρωσαν ολοι αυτοι οι οπαδοι του Πανουση,του Κροποτκιν και του Τσε Γκεβαρα,που μεγαλωσαν ακουγοντας το δαιμονικον punk και δαιμονισμενους καλλιτεχνας οπως οι Τρυπες,ο Σιδηροπουλος και ο Ασιμος?Ως εδω με τα καμωματα του ωξαποδω!!

    Ξεχνάς οτι εγώ όχι απλώς "μεγάλωσα ακούγοντας Σιδηρόπουλο και Ασιμο",αλλά τους γνώρισα καί προσωπικά.Οπως επίσης έζησα τίς απαρχές τού "δαιμονικού punk",αφού υπήρξα ιδρυτικό μέλος τών ΠΑΡΘΕΝΟΓΕΝΕΣΙΣ,ενός από τά πρώτα new-wave συγκροτήματα στήν Ελλάδα.

    Μόνο που η εμπειρία τής ζωής μου μέ έμαθε οτι δέν πρέπει να δέχωμαι ασυζητητί ο,τιδήποτε ακούω και βλέπω,αλλά πρέπει να ψάχνω,νά κρίνω και να συγκρίνω και να βλέπω όλες τίς πλευρές κάθε ζητήματος καί όχι να αντιδρώ γιά να αντιδρώ,γενικά και αόριστα.Επίσης η ίδια εμπειρία αλλά καί η ανατροφή που πήρα από τούς γονείς και από τό σχολείο μου μέ έμαθαν οτι πρέπει να σέβωμαι τους συνανθρώπους μου καί οτι τά δικά μου δικαιώματα και η δική μου ελευθερία σταματά εκεί που αρχίζουν τά δικά τους,γιατί δέν είμαι μόνο εγώ πάνω σ'αυτόν τον πλανήτη.

    Παράθεση:

    Επιθυμουμεν μιαν νεολαιαν κοντοκουρεμενην,συνεσταλμενην,θρησκευομενην,λοβοτημημενην και αμερικανοποιημενην!

    Δέν επιθυμώ μίαν νεολαίαν κοντοκουρεμένην κλπ κλπ (καί αλήθεια,γιατί αναφέρεις την λέξη "αμερικανοποιημένη",αλλά δέν αναφέρεις καί την λέξη "σοβιετοποιημένη";).Επιθυμώ μιά νεολαία που θα σκέφτεται καί δέν θα αφήνη να την εκμεταλλεύωνται οι κάθε λογής "πολιτικοί" και πολιτικάντηδες γιά την επιδίωξη τών δικών τους σκοπών,ούτε θά επαναλαμβάνη παπαγαλιστί τά συνθήματα που εκφωνούν από τηλεβόα οι διάφοροι "ινστρούχτορες" και "αγκιτάτορες" κομματικοποιημένοι και βολεμένοι μέ την κομματική τους ιδιότητα.

    Παράθεση:

    Να τους παταξομεν ινα επαναφερομεν την διασαλευθησαν ταξιν,ωστε να καταστει απροσκοπτη η διελευσις εμπορευματων και να ανορθωσωμεν την καταναλωτικην πιστην των ελληνων!

    Αντιθέτως,νά τους διδάξουμε οτι μέ το να καταστρέφουν και να προκαλούν χάος καί αταξία παντού δέν πρόκειται να πετύχουν τίποτε απολύτως,επομένως ούτε καί το καλύτερο μέλλον γιά το οποίο υποτίθεται οτι αγωνίζονται....

     


    Hastaroth
    24.12.2008, 15:07

    Παράθεση:

    Το μέλος pramateftis στις 24-12-2008 στις 14:41 έγραψε...

    @Hastaroth
    Συνεχίζεις να μου μιλάς για χρώματα και κόμματα και υποδιαστολές και νομίζω ότι δεν συνεννοούμαστε.
    Υποστήριξε κανείς ότι οι ζωές γυρνάνε πίσω μέ το να καταστρέφουμε βιτρίνες?
    Πού το είδες αυτό?

    Νίκο,κάποιοι εδώ μέσα υποστήριξαν καί υποστηρίζουν οτι ο κόσμος θά αλλάξη μόνο μέσα από την βια καί τις καταστροφές.Διάβασε όλα τά Posts καί θά δής.

    Τά υπόλοιπα θά τά πούμε από κοντά.

     


    Zefuros
    24.12.2008, 15:07

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 24-12-2008 στις 13:41 έγραψε...

    Ειχα πονταρει στον Harmonizer να απαντησει πρωτος(απο την τριαδα συνετισμου αντιφρονουντων Zefuros,Hastaroth,Harmonizer).Γερα παιδια,μην τους αφηνετε να λενε τη γνωμη τους,βαλτε τους χερι,αη σιχτηρ πια,μας γκαστρωσανε!Τα σκασμενα δεν λενε να μπουνε στο πνευμα των Χριστουγεννων,να τρωνε σαν γουρουνια ολη μερα,να καταναλωνουν σαν αμερικανακια και να καταλαβουν την συμπαντικη αξια της βιτρινας,δεν λενε να διαβασουν αρθρα του Πρετεντερη...

    Μα που ξεφυτρωσαν ολοι αυτοι οι οπαδοι του Πανουση,του Κροποτκιν και του Τσε Γκεβαρα,που μεγαλωσαν ακουγοντας το δαιμονικον punk και δαιμονισμενους καλλιτεχνας οπως οι Τρυπες,ο Σιδηροπουλος και ο Ασιμος?Ως εδω με τα καμωματα του ωξαποδω!!Επιθυμουμεν μιαν νεολαιαν κοντοκουρεμενην,συνεσταλμενην,θρησκευομενην,

    λοβοτημημενην και αμερικανοποιημενην!Να τους παταξομεν ινα επαναφερομεν την διασαλευθησαν ταξιν,ωστε να καταστει απροσκοπτη η διελευσις εμπορευματων και να ανορθωσωμεν την καταναλωτικην πιστην των ελληνων!

     

    Αν αυτό ηταν το πρώτο ποστ σου που διαβαζα, απλά θα νομιζα πως εισαι καθυστερημενο ατομο.  Επειδή ομως κατι τετοιο δεν ισχύει, προφανώς δημαγωγείς ασυστολα.

    Γιατί πως αλλιως εξηγειται αυτή η απεγνωσμένη προσπάθεια για να διαστρεβλώσεις αυτά που ειπα. Φαίνεται ειναι πολύ κακό για εσενα να πει κανείς σε ενα 15χρονο παιδί να ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ και να μην καταπίνει ΑΜΑΣΗΤΑ οτι του πασάρουν. Γιατι ενα σκεπτόμενο ατομο δεν μπορεί να γινει πίονι στα χερια κανενός...όπως θα ηθελες.

    η παλι, δεν σου αρεσε πως γραφω "οχι αντιδραση για την αντιδραση, αλλά αντιδραση γνωρίζοντας τα αιτηματα μου"

    ή παλι δεν σου αρεσε ...ασε, τι καθομαι να γραφω, καλύτερα να σε αφησω στην τρικυμία του μυαλού σου

     


    Disasterpiece
    24.12.2008, 16:32

    Πωπωω νευρακιααα!!!{#emotions_dlg.laugh}

    Μα και βεβαια μ'αρεσει το "οχι αντιδραση για την αντιδραση,αλλά αντιδραση γνωρίζοντας τα αιτηματα μου".Εχω γραψει ενα καρο αιτηματα,τα λενε παντου,δεν ασχοληθηκε κανεις!Απλα σας ενδιαφερει το θεμα της "περιουσιας".Το πατε 100 φορες,ε πειτε το αλλες 1000 να δουμε τι θα καταλαβετε.Ρε Αλβερτο ειλικρινα αισθανομαι πως εχει κολλησει η βελονα!Ο γκεμπελισμος σε ολο του το μεγαλειο.Η πλακα ειναι πως δεν εχετε καταλαβει οτι πολλοι εδω μεσα προσπαθουμε να σας πουμε τι πρεπει να αλλαξει ωστε να ΜΗΝ εχουμε εξεγερσεις και να ΜΗΝ καιγονται περιουσιες,ενω εσεις με τη συμπεριφορα σας-που ειναι δειγμα και της αναισθητης συμπεριφορας των κρατουντων-και με το να υποβιβαζετε το θεμα με σκοπο να καταλαγιασει,απλα πετατε τα απλυτα κατω απο το κρεβατι.Αυτο δεν ειναι λυση.Ειναι ωχαδελφισμος.Συνεχιστε,μην αφησετε κανεναν να να μιλησει και κουνηστε τους αυστηρα το δακτυλο!Εσεις ξερετε!

     


    Ena To Xelidoni - Tzimis Panousis

     

     

     

     

     


    ins2anity
    24.12.2008, 17:58

    γεια σας παιδια... ενα τελευταιο ποστ θελω να κανω σε αυτο το θεμα...εμαθα κατι σημερα και θελω να σας το πω.

    σε ενα χωριο δεν θυμαμαι πως μου το ειπαν ενας μεθυσμενος παρασερνει και σκοτωνει ενα αγορι 21 χρονων στις 4 το βραδυ.ο ανθρωπος αυτος συλαμβανεται και αθωωνεται... και μου ειπαν οτι ειναι η 2η! φορα που κανει κατι τετοιο και στην πρωτη παλι αθωος. αν ισχυει κατι τετοιο (δεν το εψαξα) τοτε γινετε ξεκαθαρο οτι οι εκδηλωσεις ''οργης'' και ''αγανακτισμου'' ειναι υποκινουμενες. γιατι κανενας δεν φωναξε τιποτα για το περιστατικο αυτο... για την δολοφονια ενος η 2 παιδιων (δεν ξερω)αλλα ολοι φωναζουν οταν εμπλεκεται η αφαλεια σε καποιον φονο γιατι απλα η αστυνομια ειναι ενα κομματι της κυβερνησης και ριχνοντας ευθυνες σε αυτην τοτε πλητεται η κυβερνηση...τι να πω κατι τετοια πρεπει να σας προβληματιζουν ολους... και ξαναλεω.. δεν ειμαι εναντια στον αγωνα. ειμαι εναντια στον βανδαλισμο και εναντια στον υποκινουμενο αγωνα......παντως και αυτο να μην ισχυει που μου ειπαν ειναι πολλα τα παραδειγματα και πρεπει να προβληματζεστε ολοι...


    nirvgirl
    24.12.2008, 19:16

    Παράθεση:



    Το μέλος nirvgirl στις 24-12-2008 στις 12:49 έγραψε...

     

    εγώ έχω να πω ότι δεν πρέπει να σταματήσουμε τις πορείες ούτε τίποτα!Πρέπει να συνεχίσουμε ...πρέπει να πετύχουμε τον στόχο μας...γιατί τα ξεκινήσαμε όλα τότε? όλοι γνωρίζουμε ότι στην Έλλαδα τελικά μόνο δημοκρατία δεν έχουμε..."οι ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ"έχουν την εξούσια που και καλά την ασκεί ο λαός μεσω των αντιπροσώπων του...η δολοφονία του αδικοχαμένου Αλέξανδρου πιστεύω ήταν η αφορμή για να ξυπνήσουμε και να καταλάβουμε πόσο απαίσια και άδικη είναι η κοινωνία μας ότι ε'ιμαστε πιόνια τους(όπως μου είπε ένας φίλος και δεν έχει άδικο)απλά εκτελούμε διαταγές και στο τέλος βρισκόμαστε στην αυτοκαταστροφή...κανείς δεν νοιάζεται πραγματικά για εμάς τον λαό μόνο το συμφέρον τους κοιτάνε..

    ίσως όλο το θέμα με τον Αλέξη το έχω πάρει πατριωτικά...απλά και εγώ ένα δεκαπεντάχρονο είμαι που αφού τον δολοφόνησαν ξύπνησα (από τον ρόδινο μου κόσμο)και προσπάθησα να καταλάβω πως έχουν τα πράγματα στον αληθίνο κόσμο(ειλικρίνα πριν από την δολοφονία του δεν με ένοιαζαν αρκετά τα θέματα π.χ."πολιτική"...

    στις πορείες που πήγα εγινε χαμός αλλά τα ΜΑΤ αμέσως ξεκινησαν τον "πόλεμο"και τον ξυλοδαρμό...ένας συμμαθητής μου πονάει ακόμα στα γόνατα από αυτή που έφαγε...μα καλά καποιουσ μόνο τα λεφτά τουσ νοιάζουν(γι αυτό δεν γίνονται ΜΑΤ?)

    (κάποιοι μπορεί να πείτε ότι λέω κοτσάνες γιατί είμαι μικρή...ομως θα τισ δεχτώ δεν με πειράζει)

    Υ.Γ.θέλω να ακούσω και την δική σας γνώμη...για να καταλάβω καλύτεραα...

    Αλέξη R.I.P...

    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ να είσαι καλά εκεί ψηλά ...


    Συμφωνώ απόλυτα με τον zefuros!

    Εγώ θα σου πω, να μην χάσεις ποτέ την διάθεσή σου να αγωνίζεσαι για ένα καλύτερο αύριο! Τίποτα δεν κερδίζεις χωρίς αγώνα, αλλά τι αγώνα; Εδώ είναι όλη η ουσία!

    Για να το κάνεις αυτό πρέπει να ξέρεις που πας. Γιατί πας.  Πως πας και πότε θα φτάσεις!

    Αν θες να τα μάθεις όλα αυτά, οπλίσου με γνώση! Άκου όλες τις απόψεις και να τις κρίνεις χωρίς να υποστηρίζεις καμία! Θα δείς ότι όλοι έχουν μια μερίδα από δίκιο και εσύ με αυτό το απόσταγμα θα βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα και θα έχεις την δική σου άποψη. Γίνε πολιτικοποιημένο άτομο και όχι κομματικοποιημένο! Δηλαδή να ενδιαφέρεσαι για  όσα συμβαίνουν γύρω  σου χωρίς να φοράς «χρωματιστά γυαλιά» όπως αναφέρθηκε σε άλλο ποστ. Να αναζητάς το δίκιο και την αλήθεια στην ζωή σου όπως αναζητάς οτιδήποτε είναι ζωτικής σημασίας για εσένα!

    Όταν τα καταφέρεις όλα αυτά θα ξέρεις ποια μορφή θα έχει ο αγώνας για σένα και δεν θα επιτρέψεις ποτέ κανένας να τον «καπελώνει» και να τον εκτρέπει από την τροχιά του! Και αν κάπου αισθανθείς μοναξιά σε αυτόν τον δρόμο, αυτό δεν είναι αλήθεια. Υπάρχουν πάρα πολλοί που θέλουν τα ίδια και νιώθουν το ίδιο με σένα!

    Απλά ψάξε γύρω σου και θα τους βρείς!

    Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην ζωή σου και ξέρω ότι θα την έχεις γιατί ξεκίνησες ρωτώντας και όχι κάνοντας το έξυπνο και τον πολύξερο από τα 15!

    Από μένα ένα μεγάλο μπράβο!

    σε ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου και για το τέλος ...μακάρι να έχω επιτυχία στη ζωή...


    nirvgirl
    24.12.2008, 19:20
    Παράθεση:

    Το μέλος nirvgirl στις 24-12-2008 στις 12:49 έγραψε...

     

    εγώ έχω να πω ότι δεν πρέπει να σταματήσουμε τις πορείες ούτε τίποτα!Πρέπει να συνεχίσουμε ...πρέπει να πετύχουμε τον στόχο μας...γιατί τα ξεκινήσαμε όλα τότε? όλοι γνωρίζουμε ότι στην Έλλαδα τελικά μόνο δημοκρατία δεν έχουμε..."οι ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ"έχουν την εξούσια που και καλά την ασκεί ο λαός μεσω των αντιπροσώπων του...η δολοφονία του αδικοχαμένου Αλέξανδρου πιστεύω ήταν η αφορμή για να ξυπνήσουμε και να καταλάβουμε πόσο απαίσια και άδικη είναι η κοινωνία μας ότι ε'ιμαστε πιόνια τους(όπως μου είπε ένας φίλος και δεν έχει άδικο)απλά εκτελούμε διαταγές και στο τέλος βρισκόμαστε στην αυτοκαταστροφή...κανείς δεν νοιάζεται πραγματικά για εμάς τον λαό μόνο το συμφέρον τους κοιτάνε..

    ίσως όλο το θέμα με τον Αλέξη το έχω πάρει πατριωτικά...απλά και εγώ ένα δεκαπεντάχρονο είμαι που αφού τον δολοφόνησαν ξύπνησα (από τον ρόδινο μου κόσμο)και προσπάθησα να καταλάβω πως έχουν τα πράγματα στον αληθίνο κόσμο(ειλικρίνα πριν από την δολοφονία του δεν με ένοιαζαν αρκετά τα θέματα π.χ."πολιτική"...

    στις πορείες που πήγα εγινε χαμός αλλά τα ΜΑΤ αμέσως ξεκινησαν τον "πόλεμο"και τον ξυλοδαρμό...ένας συμμαθητής μου πονάει ακόμα στα γόνατα από αυτή που έφαγε...μα καλά καποιουσ μόνο τα λεφτά τουσ νοιάζουν(γι αυτό δεν γίνονται ΜΑΤ?)

    (κάποιοι μπορεί να πείτε ότι λέω κοτσάνες γιατί είμαι μικρή...ομως θα τισ δεχτώ δεν με πειράζει)

    Υ.Γ.θέλω να ακούσω και την δική σας γνώμη...για να καταλάβω καλύτεραα...

    Αλέξη R.I.P...

    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ να είσαι καλά εκεί ψηλά ...


    Κοιτα να δεις.

    Ξεκινάς να γράφεις "τις πορείες πρέπει να τις συνεχίσουμε μεχρι να πετυχουμε τον στόχο μας". ενα ερωτημα που εχω να σου απευθυνω ειναι: Ποιος ειναι ο στόχος. Εννοω, ποια ειναι τα αιτηματα. Τι θέλουμε να πετυχουμε?

    Πιονια γινόμαστε εν γενει οταν αφηνουμε να μας ταίζουν κουτοχορτο, και να ειμαστε αβουλα οντα, διχως κρίση. Και δεν γινόμαστε πιόνια μονάχα απο΄τους πολιτικους ξερεις... Γιατί ειναι άλλο πράγμα να ειναι κανεις οργισμένος με τις αδικίες που βλέπει, και αλλο να τον χρησιμοποιούν αλλοι, εκμεταλλευομενοι το αισθημα αδικίας.

    Και ενα ερωτημα γενικά: Κατά την γνώμη σου, ποιος ειναι ο σωστός δρόμος για να αλλάξει κανείς τον κόσμο? Δημιουργώντας ή καταστρέφοντας?

    Προβληματίσου, φίλτραρε ολα οσα βλε΄πεις και ακους και μην τα καταπίνεις αμασητα. Στην ηλικία βεβαια των 15, καταλαβαίνω πως το αιμα βράζει - ολοι υπήρξαμε εφηβοι καποτε. Αλλά χρειάζεται και ενα μέτρο.  Πάνω από όλα, ΣΚΕΨΟΥ.

    Αλλωστε, το γνωστό ρητό λέει πως Δημοκρατία σημαίνει να εκφράζομαι ελευθερα, σεβόμενος τον συνάνθρωπο μου. Αν καταλύσουμε αυτή την βασική αρχή, ειμαστε χαμένοι απο χέρι.

    Με άλλα λογια, μην κάνεις κατι το οποίο δεν θα ηθελες να το κάνει ο διπλανός σου σε εσενα.

    εντελώς φιλικά

    Υ.Γ. Αλίμονο αν νομίζε κανείς πως πάει κανεις στα ΜΑΤ για τα λεφτά. τα 800-1000 ευρώ που παίρνουνε δεν ειναι και τοσο δέλεαρ/

     

     




    -----------------
    Εϊναι τα μάτια μου διαφανες αυλαίες Όταν τα ανοίγω βλέπω ότι να'ναι Όταν τα κλείνω βλέπω ότι ποθώ

    Zefyros ευχαριστώ πολύ που έδωσες σημασία σε αυτά που έγραψα και  που είπες την γνώμη σου....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!προβληματίζομαι αρκετά ακομη..προσπαθω να καταλάβω καλυτεραα!

     


    Lansetris
    24.12.2008, 19:55

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 24-12-2008 στις 13:41 έγραψε...

    Ειχα πονταρει στον Harmonizer να απαντησει πρωτος(απο την τριαδα συνετισμου αντιφρονουντων Zefuros,Hastaroth,Harmonizer).Γερα παιδια,μην τους αφηνετε να λενε τη γνωμη τους,βαλτε τους χερι,αη σιχτηρ πια,μας γκαστρωσανε!Τα σκασμενα δεν λενε να μπουνε στο πνευμα των Χριστουγεννων,να τρωνε σαν γουρουνια ολη μερα,να καταναλωνουν σαν αμερικανακια και να καταλαβουν την συμπαντικη αξια της βιτρινας,δεν λενε να διαβασουν αρθρα του Πρετεντερη...

    Μα που ξεφυτρωσαν ολοι αυτοι οι οπαδοι του Πανουση,του Κροποτκιν και του Τσε Γκεβαρα,που μεγαλωσαν ακουγοντας το δαιμονικον punk και δαιμονισμενους καλλιτεχνας οπως οι Τρυπες,ο Σιδηροπουλος και ο Ασιμος?Ως εδω με τα καμωματα του ωξαποδω!!Επιθυμουμεν μιαν νεολαιαν κοντοκουρεμενην,συνεσταλμενην,θρησκευομενην,

    λοβοτημημενην και αμερικανοποιημενην!Να τους παταξομεν ινα επαναφερομεν την διασαλευθησαν ταξιν,ωστε να καταστει απροσκοπτη η διελευσις εμπορευματων και να ανορθωσωμεν την καταναλωτικην πιστην των ελληνων!

     

    Akindino tragoudaki - Trypes



    Συμφωνώ και επαυξάνω!!! Αφιερωμένο εξαιρετικά σ' όλους εκείνους τους μεσήλικες που "συμβουλεύουν" και "νουθετούν" τα νέα παιδιά, μακάριοι και γαλήνιοι, σίγουροι και απόλυτοι αντί να ντρέπονται για τον κόσμο που κληροδοτούν και για τη δημοκρατία έτσι που την κατάντησαν. Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα, έτσι για να μην παρεξηγούμαστε.


    -----------------
    οδήγησέ με στο τέλος του ονείρου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lansetris στις 24-12-2008 20:01 ]


    pepe-le-pew
    24.12.2008, 20:48
    Hastaroth
    24.12.2008, 22:13

    Disasterpiece έγραψε:

    Παράθεση:

    Πωπωω νευρακιααα!!!{#emotions_dlg.laugh}

    Μα και βεβαια μ'αρεσει το "οχι αντιδραση για την αντιδραση,αλλά αντιδραση γνωρίζοντας τα αιτηματα μου".Εχω γραψει ενα καρο αιτηματα,τα λενε παντου,δεν ασχοληθηκε κανεις!Απλα σας ενδιαφερει το θεμα της "περιουσιας".Το πατε 100 φορες,ε πειτε το αλλες 1000 να δουμε τι θα καταλαβετε.Ρε Αλβερτο ειλικρινα αισθανομαι πως εχει κολλησει η βελονα!Ο γκεμπελισμος σε ολο του το μεγαλειο.Η πλακα ειναι πως δεν εχετε καταλαβει οτι πολλοι εδω μεσα προσπαθουμε να σας πουμε τι πρεπει να αλλαξει ωστε να ΜΗΝ εχουμε εξεγερσεις και να ΜΗΝ καιγονται περιουσιες,ενω εσεις με τη συμπεριφορα σας-που ειναι δειγμα και της αναισθητης συμπεριφορας των κρατουντων-και με το να υποβιβαζετε το θεμα με σκοπο να καταλαγιασει,απλα πετατε τα απλυτα κατω απο το κρεβατι.Αυτο δεν ειναι λυση.Ειναι ωχαδελφισμος.Συνεχιστε,μην αφησετε κανεναν να να μιλησει και κουνηστε τους αυστηρα το δακτυλο!Εσεις ξερετε!

    Ηλία μου,νομίζω οτι αλλού έχει κολλήσει η βελόνα και όχι από μένα.

    Τό τί πρέπει νά αλλάξη το ξέρουμε.

    Τό πώς θά αλλάξη δέν μάς λέτε.

    Η μάλλον,τό πώς σκέφτεστε εσείς να το αλλάξετε αφού,όπως λέτε,εμείς αποτύχαμε.

    Οσο γιά τον γκαιμπελισμό,έχω την εντύπωση οτι δέν ξέρεις τί σημαίνει.

    Τά υπόλοιπα θά τά πούμε από κοντά (πήρες το e-mail τού Πέτρου;)

    Καλά Χριστούγεννα Smile