ελληνική μουσική
    943 online   ·  210.853 μέλη
    venceremos
    09.12.2008, 21:35

    Που θα μας πουνε οτι ευτυχως που ηταν η αστυνομια και τους συγκρατησε τους 'πολιτες' και δεν μπουκαρανε μεσα για να φανε τα παιδια. Ασε ρε απο την εποχη του Λαμπρακη τα ιδια και τα ιδια! Φασισταριο


    angel-0f-darkness
    09.12.2008, 21:50

    και εδω αποδικνειεται για ακομα μια φορα πως ο κρατικος μηχανισμος της ελλαδας λειτουργει τελεια... ενα παιδι 15 χρονων σκοτωθηκε απο μπατσο.. ναι απο μπατσο.. και συνεχιζουν να κατηγορουν την πρωηγουμενη κυβερνηση..

    ακουσα πολλα αυτες τις μερες αλλα αυτο τα ξεπερασε ολα.. ενας [ο θεος να τν κανει] πολιτικος.. ο κυριος κιριτσος.. ειπε χαρακτηριστηκα πως "ειναι παιδι βορειων προαστειων.. γιατι γινονται ολα αυτα?"! ο ελεϊνος! δλδ ελεος.. ηταν παιδακι.. αυτο μονο φτανει.. και εμεις συνεχιζουμε κ τους ψυφιζουμε!..

     

    υ.γ. φατε σκατα κερναει το κρατος..{#emotions_dlg.mad}


    whitetiger
    09.12.2008, 23:53

    ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την whitetiger, 25-02-2023 08:49 ]


    theo182
    10.12.2008, 00:17

    Άπειρα respect και σε εσένα Hastaroth.Έχεις δίκιο γράφεται σήψη και όχι σίψη.Να σου θυμίσω όμως ότι τα ρήματα γράφονται με 'ει'και όχι 'η'.

    Τέσπα μπορεί να είσαι λάτρης της καθαρευουσας///μήπως και του βασιλιά???

    δε ξέρω λέω.Ναι είμαι μικρός και ακόμα με χαρτζιλικώνει ο πατέρας μου...και??????????????????????????????????

    Η δική σου η γενιά τα έκανε που!@$$%%^&να και τρέξτε τώρα να μαζέψετε αποκαίδια..

    Και επειδή τυχαίνει να είμαι από τη Πάτρα...και συμμετείχα στα πάντα και όταν λέω στα πάντα στα πάντα θα σου πω πως καμία μα καμία ιδιωτική περιουσία δε καταστράφηκε.

    Δεν έχει να κάνει με αντιεξουσιαστές και λοιπά κύριε.Γίναμε όλοι κουκουλοφόροι αγόρια,κορίτσια,άντρες,γυναίκες για να προστατευτούμε από τα δακρυγόνα.

    Ο κόσμος που λέει ότι φοβάται και δε κατεβαίνει στις πορείες ας συνεχίζει να αλλάζει κανάλια...

    Φίλτατε Hastaroth ανάμεσα σε εμάς υπάρχουν και ασφαλίτες που καίνε τα πάντα...και όταν τους ανακαλύπτουν τους διώχνουν,,έχεις πάει άραγε σε πορεία???

    Αλλά όχι είναι πιο ωραία να στα λέει ο Ευαγγελάτος και ο Πρετεντέρης...

    Συνέχιζε να αλλάζεις κανάλια και να κάνεις κριτική για την ορθογραφία μου...τα κανάλια που δε δείχνουν τίποτα από τις συγκεντρώσεις ειδικά στη Πάτρα οπου γνωρίζω υπήρχαν στο παράρτημα πάνω από 2000 κόσμος ανεξαρτήτου ηλικίας...όμως για τα κανάλια της Πάτρας ήτανε 300 ταραξίες/κουκουλοφόροι κλπ και πάνω από 5.000 "οργισμένοι πολίτες που κατέβηκαν με το πλευρό της αστυνομίας..."

    ΜΜμμμμμμ...πολίτες με κράνη και γκλοπ/...μήπως ήτανε μπάτσοι με πολιτικά ή Χρυσή Αυγή κλπ συγγενείς?????

    Hastaroth συνέχισε να λες για ειρηνικές πορείες και συνέχισε να χαιρετάς τη κάμερα πάνω από το κεφάλι σου...(οι οποίες μπήκαν για τους Ολυμπιακούς Αγώνες και μετά παρέμειναν για τον έλεγχο της κίνησης από τη τροχαία κλπ κλπ κλπ...)

    Η δικιά σας η γενιά ΑΠΕΤΥΧΕ ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ...

    Λέω εγώ τώρα....


    ins2anity
    10.12.2008, 00:19

    εγω επειδη παρακολουθησα απο κοντα μια διαδηλωση ως απαντηση στο ηταν μονο 15 θα πω οτι ηταν μονο ενας.ολοι οι αναρχικοι π κανουν τις ζημιες θα επρεπε να εχουν το δικο του τελος αντι για αυτον... δυστυχως το λεω και δεν το πιστευω οτι το νοιωθω...πραγματικα με πληγωνει...οπως με πληγωσε οταν ειδα να σπανε τις τραπεζες, να διαλυουν τα μαγαζια και να σπανε τα δικαστηρια και τα τμηματα....ειδα για ακομη μια φορα να πνιγετε η νεα γενια και να πνιγει μετα τα ονειρα της για ενα καλυτερο αυριο...και οταν εισεβαλαν μεσα στα δικαστηρια και αρχισαν να κανουν ζημιες ενας φωναξε ''αν τα σπασετε τα δικαστηρια που θα δικαστει?'' και πραγματικα ειχε δικαιο.φωναζουν γαι την δημοκρατια που οι ιδιοι καταλυουν...εκτος αυτου δημιουργουν τις καταλληλες συνθηκες για καταστασεις που οι γεννεες οι παλιες (70) υπεφεραν... δεν θελω να γινω προφητης μια τετοιας καταστασης αλλα δυστυχως ειναι μια πιθανοτητα.... γυρνωντας σημερα απο κατι υποχρεωσεις που ειχα ειδα στους δρομους φωτιες οδοφραγματα και ομαδες αναρχικων να αποτελειωνουν αυτο που ο αστυνομος στα εξαρχεια αρχισε... και ειδα και μια ομαδα αστυνομικων να κρυβεται... ειμαστε σοβαροι? αφηνουμε τους αναρχικους να μας στερουν την ελευθερια μας? γιατι δεν ειναι ελευθερια να φοβομαστε να κυκλοφορισουμε και να βλεπουμε τις επιχειρησεις μας κατεστραμενες την επομενη... μια απορια θελω καποιος να μου λυσει.. γιατι δυαλυουν τις τραπεζες? οτι ειναι προφαση ο θανατος του μικρου για να βγαλουν τα αποθημενα τους το ξερω αλλα με τι κρητιρια επιλεγουν μονο τραπεζες? αυτες τους φταινε δηλαδη... σημερα παντως πραγματικα ευχομουν να ημουν αστυνομος... πραγματικα...


    theo182
    10.12.2008, 00:28

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 09-12-2008 στις 09:43 έγραψε...

    Αλλά επειδή είμαι άνθρωπος καί όχι ζώο,οφείλω να αντιδράσω ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ καί όχι σάν μανιασμένος ταύρος.Αν θέλω να λέγωμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ.



    Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος


    Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος
    δεν θα πάψεις ούτε στιγμή ν' αγωνίζεσαι
    για την ειρήνη και για το δίκιο.
    Θα βγεις στους δρόμους , θα φωνάξεις
    τα χείλη σου θα ματώσουν απ' τις φωνές
    Το πρόσωπό σου θα ματώσει απ' τις σφαίρες
    μα δε θα κάνεις ούτε βήμα πίσω.
    Κάθε κραυγή σου θα ' ναι μια πετριά
    στα τζάμια των πολεμοκάπηλων.
    Κάθε χειρονομία σου θα 'ναι
    για να γκρεμίζει την αδικία.
    Δεν πρέπει ούτε στιγμή να υποχωρήσεις,
    ούτε στιγμή να ξεχαστείς.
    Είναι σκληρές οι μέρες που ζούμε.
    Μια στιγμή αν ξεχαστείς,
    αύριο οι άνθρωποι θα χάνονται
    στη δίνη του πολέμου,
    έτσι και σταματήσεις
    για μια στιγμή να ονειρευτείς
    εκατομμύρια ανθρώπινα όνειρα
    θα γίνουν στάχτη απ' τις φωτιές.
    Δεν έχεις καιρό, δεν έχεις καιρό για τον εαυτό σου
    αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος.
    Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος
    μπορεί να χρειαστεί και να πεθάνεις
    για να ζήσουν οι άλλοι.
    Θα πρέπει να μπορείς να θυσιάζεσαι
    ένα οποιοδήποτε πρωινό.
    Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος
    θα πρέπει να μπορείς να στέκεσαι
    μπρος στα ντουφέκια!


    -----------------
    ...ποιες λέξεις μέσα σου σαπίζουν και δε θέλουν να βγουν, ποια ελπίδα σε οδηγεί στη πιο γλυκιά αυταπάτη, ποια θλίψη σε κλωτσάει πιο μακριά από παντού, πες μου ποιο φόβο αγάπησες πάλι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : theo182 στις 10-12-2008 00:33 ]


    noizreduction
    10.12.2008, 00:32

    Λειβαδιτης...Παντου κολλαει, οχι ομως εδω.. Smile


    theo182
    10.12.2008, 00:40

    αν μπορούσες να μου εξηγήσεις θα το εκτιμούσα πολύ


    noizreduction
    10.12.2008, 00:46

    Γραφτηκε για αλλο σκοπο και υπο διαφορετικες συνθηκες! Ασχετα εαν το καναμε σημαια σε πολλες αλλες περιπτωσεις. Απλως δεν πιστευω πως δεν κολλαει εδω! Ας μη σταθουμε σε αυτο. Εξω γινονται δολοφονιες πλεον με τα ακροδεξια στοιχεια να προσπαθουν να το παιξουν αστυνομικοι...Ειναι πιο σημαντικο αυτο.


    ins2anity
    10.12.2008, 00:50

    file theo 182 mporeis se parakalw poly na mou lyseis mia aporia? otan spane ta magazia tis trapezes ta tmimata kai ta dikastiria (aprwsopa panta) pws agwnizonte kai ti mporei na petyxoun etsi?agwnas xereis den einai mono praxeis. enas agwnas i mallon enas agwnistis dexete kapoies synepeies. o agwnas pou kaneis an pigaineis to vrady se varvara sylalitiria pou uponomeyoun tn dhmokratia kai to prwi ginesai granazi tou systimatos tote poia einai i antidrasi sou?


    Japan88gr
    10.12.2008, 01:07

    Oriste oi gnostoi agnostoi...
    de tha po polla logia...oi eikones miloun apo mones tous....


    By japan88gr

    By japan88gr

    By japan88gr

    By japan88gr

    By japan88gr

    mi masate sti provokatsia mme kai astunomias..
    prosoxi sti patra,exoun vgei ekso parakratikoi(fasistes) oi opoioi epitithentai se diadilotes kai alodapous kai parousiazontai apo ta MME san aganaktisenous polites...to idio isxuei kai gia oli ti xora


    theo182
    10.12.2008, 01:20

    Παράθεση:

    Το μέλος ins2anity στις 10-12-2008 στις 00:50 έγραψε...

    file theo 182 mporeis se parakalw poly na mou lyseis mia aporia? otan spane ta magazia tis trapezes ta tmimata kai ta dikastiria (aprwsopa panta) pws agwnizonte kai ti mporei na petyxoun etsi?agwnas xereis den einai mono praxeis. enas agwnas i mallon enas agwnistis dexete kapoies synepeies. o agwnas pou kaneis an pigaineis to vrady se varvara sylalitiria pou uponomeyoun tn dhmokratia kai to prwi ginesai granazi tou systimatos tote poia einai i antidrasi sou?



    Δεν υπάρχει δημοκρατία για να τη υπονομεύουν κάποιοι.Στη δημοκρατία υπάρχουν ανεξάρτητα και αλογόκριτα μέσα μαζικής ενημέρωσης και όχι ελεγχόμενα μέσα μαζικής εξαπάτησης,η αστυνομία προστατεύει και δε συνεργάζεται με φασίστες και ακροδεξιά στοιχεία,στη δημοκρατία δε δολοφονούνται κάθε μέρα παιδάκια,υπάρχει ένα αξιοπρεπές σωφρονιστικό σύστημα και όχι φυλακές με ταπεινωτικές και απάνθρωπες συνθήκες διαβίωσης,δεν υπάρχει αριστερά και δεξιά παρά μόνο άνθρωπος...

    Τι σε κάνει να νομίζεις ότι έχουμε δημοκρατία??????????????

    Όσο για το γρανάζι και το σύστημα του σκέψου΄το καλύτερα την ώρα που θα βάλεις το χεράκι στη κάλπη...


    -----------------
    ...ποιες λέξεις μέσα σου σαπίζουν και δε θέλουν να βγουν, ποια ελπίδα σε οδηγεί στη πιο γλυκιά αυταπάτη, ποια θλίψη σε κλωτσάει πιο μακριά από παντού, πες μου ποιο φόβο αγάπησες πάλι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : theo182 στις 10-12-2008 01:22 ]


    GL
    10.12.2008, 02:29

    Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται ,

    διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας,

    διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα,

    την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα

    και την αναρχία ως ευδαιμονία."


    Ισοκράτης (436 π.Χ-338 π.Χ.)


    venceremos
    10.12.2008, 02:39

    Οι 'αγανακτισμενοι πολιτες' εχουν τοσο υπερβαλλοντα ζηλο που αποψε χτυπουσαν τα κουδουνια παιδιων που ειχαν συμμετασχει προηγουμενως στην πορεια. Στον καταυλισμο δεν τολμησανε να πανε γιατι προφανως δεν μπορουν να αναμετρηθουν με τους εκατονταδες μεταναστες εκει αλλα σπασαν στο ξυλο μεταναστες που πετυχαν να κυκλοφορουν μεμονωμενα. Σπασαν στο ξυλο παιδια, και 2 τραυματιστηκαν. Το μαχαιρωμα ευτυχως μαθαμε οτι ηταν επιφανειακο. Συλλαμβαναν κοσμο με την αρωγη της αστυνομιας. Ολα αυτα οι αγανακτισμενοι πολιτες.

    Παντα μιλω για Πατρα, αλλα ακουω και οτι και στην Τριπολη βγηκαν παγανια.


    Termite
    10.12.2008, 07:39

    Ειτε το σχόλιό σου ειναι ειρωνικό, είτε όχι η απάντηση που θα πρέπει να πάρεις, ειναι "Περίμενε και θα δείς". Η δική σας γενιά κατάφερε να κάνει τη διαφθορά τρόπο ζωής. Η δική μας γενιά επαναστατεί απέναντι σε αυτόν τον τρόπο ζωής.

    Ο theo182 τα έγραψε με πολύ όμορφο τρόπο και ολόσωστα


    Hastaroth
    10.12.2008, 09:12

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 09-12-2008 στις 21:21 έγραψε...

    Έχω μια απορία. Ίσως μπορείτε να με βοηθήσετε.

    Τι στο καλό πρέπει να κάνει η αστυνομία; Ό,τι και αν κάνει, την κράζουν!

    Χθες, που κάθονταν οι αστυνομικοί και κοίταζαν τους καταστροφείς, ήταν οι δειλοί. Σήμερα, που πήγαν να τους περιμαζέψουν, είναι τα κτήνη, οι βάναυσοι και τα γουρούνια.

    Τι πρέπει να κάνουν δηλαδή;

    Αυτή την απορία την έχω κι'εγώ.....


    Hastaroth
    10.12.2008, 09:34

    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 10-12-2008 στις 07:39 έγραψε...

    Ειτε το σχόλιό σου ειναι ειρωνικό, είτε όχι η απάντηση που θα πρέπει να πάρεις, ειναι "Περίμενε και θα δείς". Η δική σας γενιά κατάφερε να κάνει τη διαφθορά τρόπο ζωής. Η δική μας γενιά επαναστατεί απέναντι σε αυτόν τον τρόπο ζωής.

    Ο theo182 τα έγραψε με πολύ όμορφο τρόπο και ολόσωστα



    Φίλτατε Βασίλη,κανείς δέν είπε να ΜΗΝ επαναστατήσετε,να μήν διαμαρτυρηθήτε.Αυτό που λέμε είναι να μήν επαναστατήσετε καταστρέφοντας καί λεηλατώντας αυτούς που δέν σάς φταίνε σέ τίποτε.Αυτό που λέμε είναι εσείς οι ίδιοι,άν βλέπετε ανάμεσά σας άτομα που προσπαθούν να καπηλευτούν τόν αγώνα σας γιά να βγάλουν τά καταστροφικά τους ένστικτα στην επιφάνεια,νά τους απομονώνετε.Καί όχι να λέτε δικαιολογίες τού τύπου "τους καταλαβαίνω,εκφράζουν την οργή τους γι'αυτό που έγινε ή γιά τό σύστημα κλπ κλπ".

    Καί πάνω απ'όλα,αυτό που λέμε είναι να έχετε να μάς δώσετε μιά εναλλακτική πρόταση,αφού-όπως λέτε-η δική μας γενιά απέτυχε παταγωδώς.Εχετε τέτοια πρόταση;  

    ΥΓ 1.Η δική μας γενιά ήταν αυτή που έκανε την εξέγερση στό Πολυτεχνείο.Εκανε καί λάθη βέβαια,αλλά αλάνθαστοι ώς γνωστόν είναι μόνο αυτοί που δέν κάνουν τίποτε καθώς και οι νεκροί...

    ΥΓ 2.Η γενιά τών πατέρων μας ήταν αυτή που πολέμησε το '40 καί αντιμετώπισε τον φασιστο-ναζισμό.Εκανε καί λάθη βέβαια,αλλά αλάνθαστοι ώς γνωστόν είναι μόνο αυτοί που δέν κάνουν τίποτε καθώς και οι νεκροί....

    Περιμένουμε λοιπόν,όπως λές κι'εσύ αγαπητέ Βασίλη,νά δούμε τί θά κάνη η δική σας γενιά.Κι'ελπίζουμε νά έχετε κάποιες δικαιολογίες γιά τά όποια λάθη που -αναπόφευκτα- θά κάνετε κι'εσείς...


    -----------------
    κι'όλου τού κόσμου τά θηρία μέ συνοδεύουν στή στερνή μου κατοικία

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 10-12-2008 09:37 ]


    ins2anity
    10.12.2008, 10:04

    file theo den xerw an to katalabes alla egw mia erwtisi ekana kai mono se aytin den mou apantises....tespa synexizoume. giati oloi areskeste sto na masate tn idia tsixla peri anyparxias tis dimokratias... ta mesa mazikis enimerwsis mporoun na taxtoun me to meros opoias parataxis theloun. sto xeri mas einai exontas anaptyxei kritiki ikanotita na dexomaste kai na aporiptoume oti akoume(gi ayton ton logo egw den vlepw katholou tilewrasi). kai den mou les esy pws boithas stin anorthwsi tis dimokratias katastrefontas tis periousies twn anthrwpwn? auti einai i outopiki sou dimokratia? na katastrefei o kathe pseftoideologos tin zwi sou? mia akomi erwtisi... skotwnonte kathe mera paidia? den xerw isws epeidi den vlepw poly tilewrasi dn exw kati tetoio sta yp'opsin mou... isws epeidi eseis tou idous sas exete tn tasi na ypervalete.... eixa grapsei kai parapanw oti otan espagan ta dikastiria kapoios fonaxe ''an ta spasete twra pou tha ton dikasoun?'' gia skepsou ligo esy pou ''agwnizesai'' gia tin dimokratia einai pio dimokratiko o kathe politis na pairnei ton nomo sta xeria tou kai na dikazei tous eglimaties(gt eglimatias itan o mpatsos) i tha prepei na dikazonte me vasei tous nomous? file theo den xerw an to exeis katalabei alla kapoioi san esas kratane tn ellada vathia nyxtwmeni se polla zitimata... kai efoson lete pws agwnizeste gia to dikaio gt forate maskes? tha m peis apo ta dakrygona e? mia zwi maskes forate eite exei mpatsous eite oxi... eseis eiste aytoi p dn afinete tn dimokratia na leitourgei ypodeigmatika... oso gia tin psifo to xeri pou les ki esy otan rixnei tn psifo tha krataei adeio fakelo gt kamia parataxi den antiprwsopeyei tis arxes mou...

    p.s. elpizw na mporeseis na diakrinei ti rwtaw kai ti rwtousa kai na apantiseis se ayta


    kamelia8
    10.12.2008, 10:39

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 10-12-2008 στις 09:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 09-12-2008 στις 21:21 έγραψε...

    Έχω μια απορία. Ίσως μπορείτε να με βοηθήσετε.

    Τι στο καλό πρέπει να κάνει η αστυνομία; Ό,τι και αν κάνει, την κράζουν!

    Χθες, που κάθονταν οι αστυνομικοί και κοίταζαν τους καταστροφείς, ήταν οι δειλοί. Σήμερα, που πήγαν να τους περιμαζέψουν, είναι τα κτήνη, οι βάναυσοι και τα γουρούνια.

    Τι πρέπει να κάνουν δηλαδή;

    Αυτή την απορία την έχω κι'εγώ.....



     

    Ευχαριστώ, Hastaroth! Δεν απαντάει όμως κανείς! Όλοι ξέρουν να τους βρίζουν μόνο.

    Πείτε! Τι πρέπει να κάνουν;!

    Νισάφι πια με όσους ξέρουν μόνο να απαιτούν! Για πάνε εσύ εκεί να σε δω! Αν κάτσεις να τους κοιτάς, είσαι δειλός. Αν τους συλλάβεις, είσαι κτήνος! Αποφασίστε πια!

    Με εξοργίζουν και οι δημοσιογράφοι! Από το studio, φίλε μου, όλοι καλά τα λένε! Αν είσαι εκεί όμως;


    inkve
    10.12.2008, 11:02

    καμελια θα σου απαντησω εγω....

    πρωτον...αν η αστυνομια εκανε αυτο που επρεπε δεν θα προσλαμβανε ανικανους(και αυτο δεν υσχιει μονο στην περιπτωση αυτη...υσχιει γενικως)

    δευτερον...ολο αυτο εγινε για εναν <<αστυνομο>>...μονο και μονο η παρουσια τους μετα μονο σαν κατασταλτικο δεν θα λειτουργουσε,,,,ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΕΙΧΑΝΕ(να μην επεμβουν δηλαδη)γιατι εαν επεμβαιναν θα υπηρχαν πιο πολλα θυματα....

    αποδειξη στο παραπανω ειναι και η αρκετα θα ελεγα διακριτικη τους παρουσια στην πορεια της δευτερας....

     

    και τριτον...οι <<αστυνομοι>>δεν γινανε τωρα κτηνη βαναυσοι και γουρουνια....αρκει να σου θυμισω τις αλλοδαπες που ειχανε συλλαβει....τις ειχανε στο τμημα....και τις αναγκαζανε να κανουν στριπτηζ....τις βριζανε,,.τις χτυπαγανε...και ισως και αυτο που φανταζεσαι γιατι τι να κανουμε....ανθρωποι ειναι και αυτοι και εχουν και αναγκες!!!


    -----------------
    Οταν η δυναμη της αγαπης υπερνικησει την αγαπη για δυναμη,ο κοσμος θα γνωρισει την ειρηνη. -Jimi Hendrix-

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 10-12-2008 11:05 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 10-12-2008 11:06 ]