ελληνική μουσική
    689 online   ·  210.863 μέλη

    Σάκης Ρουβάς - Τελικά ποιός είναι;

    Bettina
    17.01.2009, 12:47

    Λοιπόν χτές παρακολουθούσα το ex factor και ξέσπασε μέσα μου αγανάκτηση.Οταν πρωτοπαρουσίασε ο Ρουβάς το εν λόγω παιγνίδι,δεν ήξερε τι έλεγε.Τώρα θα μου πείτε χτες ήξερε τί έλεγε??σίγουρα οχι γιατί κατ'αρχήν άρχισε να το παίζει και κριτής και πολύ καλά έκανε ο Γ.Θεοφάνους που τον ρώτησε??τελικά τί είσαι συ,παρουσιαστής ή κριτικός??

    Κάπου λοιπόν διαπίστωσα πως ο Ρουβάς δεν έχει απλά καβαλήσει καλάμι,αλλά ολόκληρη την κολώνα της ΔΕΗ!!!!

    Διέκοπτε συνεχώς τον Θεοφάνους,δεν τον άφηνε να μιλήσει και αναρωτήθηκα,τελικά ποιός είναι ο Σάκης Ρουβάς??

    1)Είναι τραγουδιστής,το δέχομαι

    2)Επαιξε στον κινηματογράφο σαν ηθοποιός(15ης κατηγορίας)δεν το δέχομαι.

    3)Παρουσιαστής το δέχομαι.

    4)Ξανα ο Ρουβάς στην Eurovision,αλλά γιατί??Είναι ο καλύτερος που διαθέτει η Ελλάδα??δεν το δέχομαι.

    5)Ο Ρουβάς μπαμπάς{#emotions_dlg.biggrin}και εδώ ταιριάζει η λαική παροιμία"αλλος κανείς δεν έκανε μόνο η Μαριώ τον Γιάννη)Σωστό!!!!!

    Στήσιμο έξω από το ΙΑΣΩ με τις ώρες οι δημοσιογράφοι για να βγεί ο Σάκης αγκαλιά με το μωρό!!!Τί να πώ για αυτό!!!!

    3 ημέρες μετά ο Σάκης μπαίνει στο studio για να γράψει το νέο του τραγούδι που αφιερώνει στην νεογέννητη κόρη του!!!ΗΡΘΕΣ(και είναι το πρώτο μου πρωί κλπ.κλπ.)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Και χτές υψώνει και τον τόνο της φωνής του έναντι της κριτικής επιτροπής.Γιατί ξέχασε ότι παίρνει για κάθε του παρουσία στο εν λόγω παιγνίδι κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ,αλλά σαν ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ απλά και μόνο και τίποτα παραπάνω που εμεις και να πεθάνουμε και να ξαναγεννηθούμε αυτά τα χρήματα δεν θα τα δούμε ποτέ όσα χρόνια και να δουλεύουμε{#emotions_dlg.mad}

    Και καταλήγοντας ρωτώ"ποιος είναι τελικά ο Ρουβάς"???

    Το ταλέντο του 21ου αιώνα??????????

    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ,ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 17-01-2009 13:19 ]


    darbukaboy
    17.01.2009, 12:54

    Εισαι σωστος απο το λοιπον μεχρι το ΕΛΕΟΣ φιλε....


    Moonchild92
    17.01.2009, 18:09

    Επιτέλους βρέθηκε και κάποιος να τα πει......


    mitskinis
    17.01.2009, 21:25

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 17-01-2009 στις 12:47 έγραψε...

    Λοιπόν χτές παρακολουθούσα το ex factor και ξέσπασε μέσα μου αγανάκτηση.Οταν πρωτοπαρουσίασε ο Ρουβάς το εν λόγω παιγνίδι,δεν ήξερε τι έλεγε.Τώρα θα μου πείτε χτες ήξερε τί έλεγε??σίγουρα οχι γιατί κατ'αρχήν άρχισε να το παίζει και κριτής και πολύ καλά έκανε ο Γ.Θεοφάνους που τον ρώτησε??τελικά τί είσαι συ,παρουσιαστής ή κριτικός??

    Κάπου λοιπόν διαπίστωσα πως ο Ρουβάς δεν έχει απλά καβαλήσει καλάμι,αλλά ολόκληρη την κολώνα της ΔΕΗ!!!!

    Διέκοπτε συνεχώς τον Θεοφάνους,δεν τον άφηνε να μιλήσει και αναρωτήθηκα,τελικά ποιός είναι ο Σάκης Ρουβάς??

    1)Είναι τραγουδιστής,το δέχομαι

    2)Επαιξε στον κινηματογράφο σαν ηθοποιός(15ης κατηγορίας)δεν το δέχομαι.

    3)Παρουσιαστής το δέχομαι.

    4)Ξανα ο Ρουβάς στην Eurovision,αλλά γιατί??Είναι ο καλύτερος που διαθέτει η Ελλάδα??δεν το δέχομαι.

    5)Ο Ρουβάς μπαμπάς{#emotions_dlg.biggrin}και εδώ ταιριάζει η λαική παροιμία"αλλος κανείς δεν έκανε μόνο η Μαριώ τον Γιάννη)Σωστό!!!!!

    Στήσιμο έξω από το ΙΑΣΩ με τις ώρες οι δημοσιογράφοι για να βγεί ο Σάκης αγκαλιά με το μωρό!!!Τί να πώ για αυτό!!!!

    3 ημέρες μετά ο Σάκης μπαίνει στο studio για να γράψει το νέο του τραγούδι που αφιερώνει στην νεογέννητη κόρη του!!!ΗΡΘΕΣ(και είναι το πρώτο μου πρωί κλπ.κλπ.)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Και χτές υψώνει και τον τόνο της φωνής του έναντι της κριτικής επιτροπής.Γιατί ξέχασε ότι παίρνει για κάθε του παρουσία στο εν λόγω παιγνίδι κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ,αλλά σαν ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ απλά και μόνο και τίποτα παραπάνω που εμεις και να πεθάνουμε και να ξαναγεννηθούμε αυτά τα χρήματα δεν θα τα δούμε ποτέ όσα χρόνια και να δουλεύουμε{#emotions_dlg.mad}

    Και καταλήγοντας ρωτώ"ποιος είναι τελικά ο Ρουβάς"???

    Το ταλέντο του 21ου αιώνα??????????

    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ,ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 17-01-2009 13:19 ]



    Συμφωνώ.


    oulion
    17.01.2009, 22:03

    Συμφωνώ απόλυτα...

    Σιγά τον σταρ...{#emotions_dlg.ban}


    margot
    18.01.2009, 10:36

    Όσο θεοποιούμε τους "σταρ", όσο υπερτιμάμε τη δουλειά τους και την αξία τους ως ανθρώπους και μουσικούς (που πολλοί δεν είναι κιόλας) αυτά θα συμβαίνουν.


    emmanuella
    18.01.2009, 10:51

    Δεν διαφωνώ καθόλου μα καθόλου με το θέμα "Ρουβάς" και την όλη του πορεία, καθώς και τον αέρα που έχει πάρει τελευταία ...

     ... αλλά ...

    Δεν μπορούμε εμείς να μιλάμε για το χθεσινό γεγονός και γενικααα για την παρουσιαση του στο X-factor γιατί δεν ξέρουμε τι λένε στον Ρουβά να λέει η παραγωγή μέσα από το ακουστικό.

    Άκουσα περί αυτού, μια εκπομπή στο ραδιόφωνο και έλεγαν ότι η παραγωγή λέει στο Ρουβα να λέει στον αέρα απίστευτα πράγματα. Και ολοι ξέρουμε ότι ο Ρουβάς στην αρχή δεν τα πήγαινε και πολύ καλά με την παρουσίασή του.

    Οπότε είναι καιρός να καταλάβαιτε ότι ολοοοοοκληρο το X-factor είναι απλά τηλεθέαση. Όοοοολα γίνονται για τα μεγάλα νουμερα στα μηχανάκια της AGB  {#emotions_dlg.whistling}

    Εντελώς φιλικά :)   ( άλλωστε δεν έχω σκοπό να "λογομαχήσω" ... για ποιον ?? .... για τον Ρουβά ??? Μπαααα )


    mariam
    18.01.2009, 12:06

    Γεια,

          Συμφωνω με ολους παραπανω και εχω να προσθεσω τα παρακατω.: Ας σκεφτουμε πως το σκηνικο με τον Ρουβα, (δεν βλεπω γενικα X-factor...) ειναι μια μηδαμινη "απατη" που γινεται καθημερινα προς εμας..και θελω να πω οτι... σκεφτειτε πως ολοκληρο το συστημα της τηλεορασης ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να κινει μαζες...να κινει και να ελεγχει ολοκληρωτικα τις συνειδησεις και τα μυαλα ολων οσων παρακολουθουν τις καθημερινες σαχλαμαρες, που ο καθενας παρακολουθει, ειτε γιατι δεν εχει κατι αλλο να κανει, ειτε επειδη θελει να κανει χαβαλε, ειτε επειδη ετυχε και που μεσα σε αυτες οι ηλιθιοτητες, βρισκεται και το x-factor..Ξερετε ποιος φταιει που ο καθε Ρουβας παιρνει τοσα χρηματα για να λεει μπουρδες και να κανει τον καραγκιοζη και γενικα για το οτι η τηλεοραση μας προβαλλει ηλιθιοτητες σε καθημερινο επιπεδο??? ΕΜΕΙΣ που καθομαστε και δινουμε σημασια, εμεις που καθομαστε και τροφοδοτουμε ολη αυτη τη καταντια, εμεις που δεν καθομαστε να σκεφτουμε, να κρινουμε τι ειναι καλο να βλεπουμε και τι οχι, εμεις που δεν ειμαστε η αιτια να μιλανε καθε μερα για τα χαζομηχανακια της AGB..! Λες και αυτα ειναι πιο σημαντικα απο τους διαφορους πολεμους που γινονται κατα καιρους, λες και αυτα ειναι που θα σωσουν τα παιδια του τριτου κοσμου απο την πεινα κτλ. ΔΕΝ μπορουμε να αλλαξουμε το περιεχομενο της τηλεορασης, απλα να μην το στηριζουμε με τον τροπο μας. ΔΕΝ θελω να το παιξω οτι εγω δεν με πιανω πολλες φορες να βλεπω σαχλαμαρες αλλα το θεμα ειναι οοτι προσοαθω τα τελευταια χρονια να το ελλατωσω αυτο για μενα και μονο για τη δικη μου πνευματικη προοδο. Οποτε, αν και ξεφυγα λιγο απο το θεμα, πιστευω πως δεν φταιει ο Ρουβας που λεει οτι λεει, αλλα εμεις που καθομαστε και τον βλεπουμε, που καθομαστε και ψηφιζουμε για τον ποιο τραγουδιστη θελουμε να στηριξουμε με τη ψηφο μας κτλ. Αυτη ειναι η γνωμη μου.

    Απλα, το τελευταιο καιρο, πιστευω πως γενικα ο νεος κοσμος εχει αρχισει να σκεφτεται πιο δυνατα και εντονα κια αυτο ειναι καλο, οχι προβατα στο μαντρι..μοναδες στον αιθερα.

    μαριαμSmile


    Bettina
    18.01.2009, 12:31

    Παράθεση:

    Το μέλος darbukaboy στις 17-01-2009 στις 12:54 έγραψε...

    Εισαι σωστος απο το λοιπον μεχρι το ΕΛΕΟΣ φιλε....



     

    Μόνο που δεν είμαι φίλος,αλλά φίλη και το όνομά μου είναι Μπεττίνα.Χαίρομαι ιδιαίτερα όμως που ασχολείσαι με την παραδοσιακή μουσική.Μπράβο σου.


    Bettina
    18.01.2009, 12:38

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 18-01-2009 στις 12:06 έγραψε...

    Γεια,

          Συμφωνω με ολους παραπανω και εχω να προσθεσω τα παρακατω.: Ας σκεφτουμε πως το σκηνικο με τον Ρουβα, (δεν βλεπω γενικα X-factor...) ειναι μια μηδαμινη "απατη" που γινεται καθημερινα προς εμας..και θελω να πω οτι... σκεφτειτε πως ολοκληρο το συστημα της τηλεορασης ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να κινει μαζες...να κινει και να ελεγχει ολοκληρωτικα τις συνειδησεις και τα μυαλα ολων οσων παρακολουθουν τις καθημερινες σαχλαμαρες, που ο καθενας παρακολουθει, ειτε γιατι δεν εχει κατι αλλο να κανει, ειτε επειδη θελει να κανει χαβαλε, ειτε επειδη ετυχε και που μεσα σε αυτες οι ηλιθιοτητες, βρισκεται και το x-factor..Ξερετε ποιος φταιει που ο καθε Ρουβας παιρνει τοσα χρηματα για να λεει μπουρδες και να κανει τον καραγκιοζη και γενικα για το οτι η τηλεοραση μας προβαλλει ηλιθιοτητες σε καθημερινο επιπεδο??? ΕΜΕΙΣ που καθομαστε και δινουμε σημασια, εμεις που καθομαστε και τροφοδοτουμε ολη αυτη τη καταντια, εμεις που δεν καθομαστε να σκεφτουμε, να κρινουμε τι ειναι καλο να βλεπουμε και τι οχι, εμεις που δεν ειμαστε η αιτια να μιλανε καθε μερα για τα χαζομηχανακια της AGB..! Λες και αυτα ειναι πιο σημαντικα απο τους διαφορους πολεμους που γινονται κατα καιρους, λες και αυτα ειναι που θα σωσουν τα παιδια του τριτου κοσμου απο την πεινα κτλ. ΔΕΝ μπορουμε να αλλαξουμε το περιεχομενο της τηλεορασης, απλα να μην το στηριζουμε με τον τροπο μας. ΔΕΝ θελω να το παιξω οτι εγω δεν με πιανω πολλες φορες να βλεπω σαχλαμαρες αλλα το θεμα ειναι οοτι προσοαθω τα τελευταια χρονια να το ελλατωσω αυτο για μενα και μονο για τη δικη μου πνευματικη προοδο. Οποτε, αν και ξεφυγα λιγο απο το θεμα, πιστευω πως δεν φταιει ο Ρουβας που λεει οτι λεει, αλλα εμεις που καθομαστε και τον βλεπουμε, που καθομαστε και ψηφιζουμε για τον ποιο τραγουδιστη θελουμε να στηριξουμε με τη ψηφο μας κτλ. Αυτη ειναι η γνωμη μου.

    Απλα, το τελευταιο καιρο, πιστευω πως γενικα ο νεος κοσμος εχει αρχισει να σκεφτεται πιο δυνατα και εντονα κια αυτο ειναι καλο, οχι προβατα στο μαντρι..μοναδες στον αιθερα.

    μαριαμSmile



    Είσαι πολύ σωστή φίλη Μαριαμ,μόνο που εγώ δεν αναφέρθηκα μόνο στο x factor αλλά γενικά με το "φαινόμενο" Ρουβάς.Τους τελευταίους μήνες δεν έχουμε με τι να ασχοληθούμε με τίποτα άλλο,παρά πότε θα πάει ο Ρουβάς στη Γιουροβίζιον,αν θα φέρει την "πρωτιά",αν γέννησε η σύντροφός του πόσα κιλά είναι το μωρό και τόσα άλλα χαζά πράγματα γύρω απο τον εν λόγω καλλιτένη.Η παρουσία του στο συγκεκριμένο παιγνίδι ήταν το ...κερασάκι στην τούρτα!!!!!!!!!!!!!!!!!


    johnfrusciante
    18.01.2009, 12:49
    Bettina
    18.01.2009, 12:57

    Παράθεση:

    Το μέλος margot στις 18-01-2009 στις 10:36 έγραψε...

    Όσο θεοποιούμε τους "σταρ", όσο υπερτιμάμε τη δουλειά τους και την αξία τους ως ανθρώπους και μουσικούς (που πολλοί δεν είναι κιόλας) αυτά θα συμβαίνουν.



    Το πρόβλημα αγαπητή Margot όμωε είναι πως δεν θεοποιούμε εμεις καλλιτέχνες του στυλ Ρουβάς,αλλά οι δισκογραφικές εταιρίες ,τα ΜΜΕ,ηλεκτρονικά η μη και καταλήγουμε να βλέπουμε κάποιες Ρουβίτσες(που είναι δυστυχώς πολλές)και που στην ηλικία της εφηβείας,φαντάζονται τον Ρουβά σαν τον ιδανικό πρίγκηπα που θα μπορούσαν να περάσουν ολόκληρη την ζωή τους μαζί του,για πολλούς και διαφόρους φανταστικούς λόγους.

    Τι να πώ για τα παιδιά αυτά όμως!!!!{#emotions_dlg.sleep1}

    Οταν περάσουν την εφηβεία θα ηρεμήσουν και το εύχομαι,γιατί κάτι τέτοιες βλέπουν τα ΜΜΕ και μας σερβίρουν ό,τι συμφέρει στο σύνολο των εταιριών,ανεξάρτητα αν μπορούμε εμεις οι υπόλοιποι να δεχτούμε.

    ΣΑΚΗΣ ΡΟΥΒΑΣ Ο ΘΕΟΣ,αυτή η φράση του Ηλία Ψινάκη έμεινε και δυστυχώς του πρόσφεραν το καλάμι στο οποίον κάθεται σήμερα.


    mariam
    18.01.2009, 12:59

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 18-01-2009 στις 12:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 18-01-2009 στις 12:06 έγραψε...

    Γεια,

          Συμφωνω με ολους παραπανω και εχω να προσθεσω τα παρακατω.: Ας σκεφτουμε πως το σκηνικο με τον Ρουβα, (δεν βλεπω γενικα X-factor...) ειναι μια μηδαμινη "απατη" που γινεται καθημερινα προς εμας..και θελω να πω οτι... σκεφτειτε πως ολοκληρο το συστημα της τηλεορασης ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να κινει μαζες...να κινει και να ελεγχει ολοκληρωτικα τις συνειδησεις και τα μυαλα ολων οσων παρακολουθουν τις καθημερινες σαχλαμαρες, που ο καθενας παρακολουθει, ειτε γιατι δεν εχει κατι αλλο να κανει, ειτε επειδη θελει να κανει χαβαλε, ειτε επειδη ετυχε και που μεσα σε αυτες οι ηλιθιοτητες, βρισκεται και το x-factor..Ξερετε ποιος φταιει που ο καθε Ρουβας παιρνει τοσα χρηματα για να λεει μπουρδες και να κανει τον καραγκιοζη και γενικα για το οτι η τηλεοραση μας προβαλλει ηλιθιοτητες σε καθημερινο επιπεδο??? ΕΜΕΙΣ που καθομαστε και δινουμε σημασια, εμεις που καθομαστε και τροφοδοτουμε ολη αυτη τη καταντια, εμεις που δεν καθομαστε να σκεφτουμε, να κρινουμε τι ειναι καλο να βλεπουμε και τι οχι, εμεις που δεν ειμαστε η αιτια να μιλανε καθε μερα για τα χαζομηχανακια της AGB..! Λες και αυτα ειναι πιο σημαντικα απο τους διαφορους πολεμους που γινονται κατα καιρους, λες και αυτα ειναι που θα σωσουν τα παιδια του τριτου κοσμου απο την πεινα κτλ. ΔΕΝ μπορουμε να αλλαξουμε το περιεχομενο της τηλεορασης, απλα να μην το στηριζουμε με τον τροπο μας. ΔΕΝ θελω να το παιξω οτι εγω δεν με πιανω πολλες φορες να βλεπω σαχλαμαρες αλλα το θεμα ειναι οοτι προσοαθω τα τελευταια χρονια να το ελλατωσω αυτο για μενα και μονο για τη δικη μου πνευματικη προοδο. Οποτε, αν και ξεφυγα λιγο απο το θεμα, πιστευω πως δεν φταιει ο Ρουβας που λεει οτι λεει, αλλα εμεις που καθομαστε και τον βλεπουμε, που καθομαστε και ψηφιζουμε για τον ποιο τραγουδιστη θελουμε να στηριξουμε με τη ψηφο μας κτλ. Αυτη ειναι η γνωμη μου.

    Απλα, το τελευταιο καιρο, πιστευω πως γενικα ο νεος κοσμος εχει αρχισει να σκεφτεται πιο δυνατα και εντονα κια αυτο ειναι καλο, οχι προβατα στο μαντρι..μοναδες στον αιθερα.

    μαριαμSmile



    Είσαι πολύ σωστή φίλη Μαριαμ,μόνο που εγώ δεν αναφέρθηκα μόνο στο x factor αλλά γενικά με το "φαινόμενο" Ρουβάς.Τους τελευταίους μήνες δεν έχουμε με τι να ασχοληθούμε με τίποτα άλλο,παρά πότε θα πάει ο Ρουβάς στη Γιουροβίζιον,αν θα φέρει την "πρωτιά",αν γέννησε η σύντροφός του πόσα κιλά είναι το μωρό και τόσα άλλα χαζά πράγματα γύρω απο τον εν λόγω καλλιτένη.Η παρουσία του στο συγκεκριμένο παιγνίδι ήταν το ...κερασάκι στην τούρτα!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Ναι, γενικα ξεχασα να πω, πως και το ιντερνετ ειναι και αυτο ενας πολυ ισχυρος τροπος να μας ελεγχουν τα μυαλα! Ζομπι κατανταμε με το καθε facebook , παιχνιδια στο ιντερνετ που για το οποιο  facebook εχω να πω, πως κι αυτο με το τροπο του κινει μαζες, οταν ολημερις και οληνυχτις τοσα παιδια καθονται και ασχολουνται με αυτο και με τιποτα αλλο, (βεβαια αυτο το θεμα του facebook, η υπερχρηση του ειναι απο μονο του μια αλλη μεγαλη κουβεντα...)και ετσι με αυτο το τροπο μας καθοριζουν την ζωη μας! Και επισης, οσον αφορα την τηλεοραση, γενικα παλι ολα αυτα τα συστηματα οπως ειπες, μας υποδεικνυουν το τι ειναι αξιο, τι πρεπει να εχουν σαν αξιες και τι οχι, οπως για πχ το ποσα κιλα ειναι το μωρο  του ρουβα, αυτο μας κανει να χανουμε αξιες, στοχους και να ειμαστε ζομπι τα οποια δεν σκεφτονται. Τεσπα, αυτα ειχα να προσθεσω.Smile


    Bettina
    18.01.2009, 13:05

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 18-01-2009 στις 12:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 18-01-2009 στις 12:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 18-01-2009 στις 12:06 έγραψε...

    Γεια,

          Συμφωνω με ολους παραπανω και εχω να προσθεσω τα παρακατω.: Ας σκεφτουμε πως το σκηνικο με τον Ρουβα, (δεν βλεπω γενικα X-factor...) ειναι μια μηδαμινη "απατη" που γινεται καθημερινα προς εμας..και θελω να πω οτι... σκεφτειτε πως ολοκληρο το συστημα της τηλεορασης ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να κινει μαζες...να κινει και να ελεγχει ολοκληρωτικα τις συνειδησεις και τα μυαλα ολων οσων παρακολουθουν τις καθημερινες σαχλαμαρες, που ο καθενας παρακολουθει, ειτε γιατι δεν εχει κατι αλλο να κανει, ειτε επειδη θελει να κανει χαβαλε, ειτε επειδη ετυχε και που μεσα σε αυτες οι ηλιθιοτητες, βρισκεται και το x-factor..Ξερετε ποιος φταιει που ο καθε Ρουβας παιρνει τοσα χρηματα για να λεει μπουρδες και να κανει τον καραγκιοζη και γενικα για το οτι η τηλεοραση μας προβαλλει ηλιθιοτητες σε καθημερινο επιπεδο??? ΕΜΕΙΣ που καθομαστε και δινουμε σημασια, εμεις που καθομαστε και τροφοδοτουμε ολη αυτη τη καταντια, εμεις που δεν καθομαστε να σκεφτουμε, να κρινουμε τι ειναι καλο να βλεπουμε και τι οχι, εμεις που δεν ειμαστε η αιτια να μιλανε καθε μερα για τα χαζομηχανακια της AGB..! Λες και αυτα ειναι πιο σημαντικα απο τους διαφορους πολεμους που γινονται κατα καιρους, λες και αυτα ειναι που θα σωσουν τα παιδια του τριτου κοσμου απο την πεινα κτλ. ΔΕΝ μπορουμε να αλλαξουμε το περιεχομενο της τηλεορασης, απλα να μην το στηριζουμε με τον τροπο μας. ΔΕΝ θελω να το παιξω οτι εγω δεν με πιανω πολλες φορες να βλεπω σαχλαμαρες αλλα το θεμα ειναι οοτι προσοαθω τα τελευταια χρονια να το ελλατωσω αυτο για μενα και μονο για τη δικη μου πνευματικη προοδο. Οποτε, αν και ξεφυγα λιγο απο το θεμα, πιστευω πως δεν φταιει ο Ρουβας που λεει οτι λεει, αλλα εμεις που καθομαστε και τον βλεπουμε, που καθομαστε και ψηφιζουμε για τον ποιο τραγουδιστη θελουμε να στηριξουμε με τη ψηφο μας κτλ. Αυτη ειναι η γνωμη μου.

    Απλα, το τελευταιο καιρο, πιστευω πως γενικα ο νεος κοσμος εχει αρχισει να σκεφτεται πιο δυνατα και εντονα κια αυτο ειναι καλο, οχι προβατα στο μαντρι..μοναδες στον αιθερα.

    μαριαμSmile



    Είσαι πολύ σωστή φίλη Μαριαμ,μόνο που εγώ δεν αναφέρθηκα μόνο στο x factor αλλά γενικά με το "φαινόμενο" Ρουβάς.Τους τελευταίους μήνες δεν έχουμε με τι να ασχοληθούμε με τίποτα άλλο,παρά πότε θα πάει ο Ρουβάς στη Γιουροβίζιον,αν θα φέρει την "πρωτιά",αν γέννησε η σύντροφός του πόσα κιλά είναι το μωρό και τόσα άλλα χαζά πράγματα γύρω απο τον εν λόγω καλλιτένη.Η παρουσία του στο συγκεκριμένο παιγνίδι ήταν το ...κερασάκι στην τούρτα!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Ναι, γενικα ξεχασα να πω, πως και το ιντερνετ ειναι και αυτο ενας πολυ ισχυρος τροπος να μας ελεγχουν τα μυαλα! Ζομπι κατανταμε με το καθε facebook , παιχνιδια στο ιντερνετ που για το οποιο  facebook εχω να πω, πως κι αυτο με το τροπο του κινει μαζες, οταν ολημερις και οληνυχτις τοσα παιδια καθονται και ασχολουνται με αυτο και με τιποτα αλλο, (βεβαια αυτο το θεμα του facebook, η υπερχρηση του ειναι απο μονο του μια αλλη μεγαλη κουβεντα...)και ετσι με αυτο το τροπο μας καθοριζουν την ζωη μας! Και επισης, οσον αφορα την τηλεοραση, γενικα παλι ολα αυτα τα συστηματα οπως ειπες, μας υποδεικνυουν το τι ειναι αξιο, τι πρεπει να εχουν σαν αξιες και τι οχι, οπως για πχ το ποσα κιλα ειναι το μωρο  του ρουβα, αυτο μας κανει να χανουμε αξιες, στοχους και να ειμαστε ζομπι τα οποια δεν σκεφτονται. Τεσπα, αυτα ειχα να προσθεσω.Smile

     

    Δεν είσαι απλά σωστή αλλά ΠΑΝΣΩΣΤΗ{#emotions_dlg.yes}




    mariam
    18.01.2009, 13:09

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 18-01-2009 στις 13:05 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 18-01-2009 στις 12:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 18-01-2009 στις 12:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 18-01-2009 στις 12:06 έγραψε...

    Γεια,

          Συμφωνω με ολους παραπανω και εχω να προσθεσω τα παρακατω.: Ας σκεφτουμε πως το σκηνικο με τον Ρουβα, (δεν βλεπω γενικα X-factor...) ειναι μια μηδαμινη "απατη" που γινεται καθημερινα προς εμας..και θελω να πω οτι... σκεφτειτε πως ολοκληρο το συστημα της τηλεορασης ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να κινει μαζες...να κινει και να ελεγχει ολοκληρωτικα τις συνειδησεις και τα μυαλα ολων οσων παρακολουθουν τις καθημερινες σαχλαμαρες, που ο καθενας παρακολουθει, ειτε γιατι δεν εχει κατι αλλο να κανει, ειτε επειδη θελει να κανει χαβαλε, ειτε επειδη ετυχε και που μεσα σε αυτες οι ηλιθιοτητες, βρισκεται και το x-factor..Ξερετε ποιος φταιει που ο καθε Ρουβας παιρνει τοσα χρηματα για να λεει μπουρδες και να κανει τον καραγκιοζη και γενικα για το οτι η τηλεοραση μας προβαλλει ηλιθιοτητες σε καθημερινο επιπεδο??? ΕΜΕΙΣ που καθομαστε και δινουμε σημασια, εμεις που καθομαστε και τροφοδοτουμε ολη αυτη τη καταντια, εμεις που δεν καθομαστε να σκεφτουμε, να κρινουμε τι ειναι καλο να βλεπουμε και τι οχι, εμεις που δεν ειμαστε η αιτια να μιλανε καθε μερα για τα χαζομηχανακια της AGB..! Λες και αυτα ειναι πιο σημαντικα απο τους διαφορους πολεμους που γινονται κατα καιρους, λες και αυτα ειναι που θα σωσουν τα παιδια του τριτου κοσμου απο την πεινα κτλ. ΔΕΝ μπορουμε να αλλαξουμε το περιεχομενο της τηλεορασης, απλα να μην το στηριζουμε με τον τροπο μας. ΔΕΝ θελω να το παιξω οτι εγω δεν με πιανω πολλες φορες να βλεπω σαχλαμαρες αλλα το θεμα ειναι οοτι προσοαθω τα τελευταια χρονια να το ελλατωσω αυτο για μενα και μονο για τη δικη μου πνευματικη προοδο. Οποτε, αν και ξεφυγα λιγο απο το θεμα, πιστευω πως δεν φταιει ο Ρουβας που λεει οτι λεει, αλλα εμεις που καθομαστε και τον βλεπουμε, που καθομαστε και ψηφιζουμε για τον ποιο τραγουδιστη θελουμε να στηριξουμε με τη ψηφο μας κτλ. Αυτη ειναι η γνωμη μου.

    Απλα, το τελευταιο καιρο, πιστευω πως γενικα ο νεος κοσμος εχει αρχισει να σκεφτεται πιο δυνατα και εντονα κια αυτο ειναι καλο, οχι προβατα στο μαντρι..μοναδες στον αιθερα.

    μαριαμSmile



    Είσαι πολύ σωστή φίλη Μαριαμ,μόνο που εγώ δεν αναφέρθηκα μόνο στο x factor αλλά γενικά με το "φαινόμενο" Ρουβάς.Τους τελευταίους μήνες δεν έχουμε με τι να ασχοληθούμε με τίποτα άλλο,παρά πότε θα πάει ο Ρουβάς στη Γιουροβίζιον,αν θα φέρει την "πρωτιά",αν γέννησε η σύντροφός του πόσα κιλά είναι το μωρό και τόσα άλλα χαζά πράγματα γύρω απο τον εν λόγω καλλιτένη.Η παρουσία του στο συγκεκριμένο παιγνίδι ήταν το ...κερασάκι στην τούρτα!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Ναι, γενικα ξεχασα να πω, πως και το ιντερνετ ειναι και αυτο ενας πολυ ισχυρος τροπος να μας ελεγχουν τα μυαλα! Ζομπι κατανταμε με το καθε facebook , παιχνιδια στο ιντερνετ που για το οποιο  facebook εχω να πω, πως κι αυτο με το τροπο του κινει μαζες, οταν ολημερις και οληνυχτις τοσα παιδια καθονται και ασχολουνται με αυτο και με τιποτα αλλο, (βεβαια αυτο το θεμα του facebook, η υπερχρηση του ειναι απο μονο του μια αλλη μεγαλη κουβεντα...)και ετσι με αυτο το τροπο μας καθοριζουν την ζωη μας! Και επισης, οσον αφορα την τηλεοραση, γενικα παλι ολα αυτα τα συστηματα οπως ειπες, μας υποδεικνυουν το τι ειναι αξιο, τι πρεπει να εχουν σαν αξιες και τι οχι, οπως για πχ το ποσα κιλα ειναι το μωρο  του ρουβα, αυτο μας κανει να χανουμε αξιες, στοχους και να ειμαστε ζομπι τα οποια δεν σκεφτονται. Τεσπα, αυτα ειχα να προσθεσω.Smile

     

    Δεν είσαι απλά σωστή αλλά ΠΑΝΣΩΣΤΗ{#emotions_dlg.yes}





    δεν ειμαι απλα ΠΑΝΣΩΣΤΗ ειμαι..ΜΑΡΙΑΜ ΘΕΑ!!!χαχαχ αφου το ειπε και ο..Ψινακης!χαχ{#emotions_dlg.thumbdown}

    Σαλουτ!


    Bettina
    18.01.2009, 13:14

    Σε γεννικές γραμμές καλά μου φιλαράκια Ο ΡΟΥΒΑΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ,φράση που βγήκε απο το στόμα του Ψινάκη και ο Ψινάκης είναι ΗΜΙΘΕΟΣ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΕΛΕΟΣ για ακόμα μια φορά και σας εύχομαι να περάσετε μια χαρούμενη Κυριακή,χωρίς....Ρουβα{#emotions_dlg.clap}


    jorge
    18.01.2009, 13:29

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 18-01-2009 στις 12:59 έγραψε...

    Ναι, γενικα ξεχασα να πω, πως και το ιντερνετ ειναι και αυτο ενας πολυ ισχυρος τροπος να μας ελεγχουν τα μυαλα! Ζομπι κατανταμε με το καθε facebook , παιχνιδια στο ιντερνετ που για το οποιο  facebook εχω να πω, πως κι αυτο με το τροπο του κινει μαζες, οταν ολημερις και οληνυχτις τοσα παιδια καθονται και ασχολουνται με αυτο και με τιποτα αλλο,

    Δεν συμφωνώ με αυτό, μια και στο internet έχουμε τη δυνατότητα της επιλογής. Παράλληλα, πριν κάνουμε κάτι, σκεφτόμαστε. Αυτά δεν υπήρχαν στην τηλεόραση, οπότε θεωρώ οτι με το internet η κοινωνία κάνει ένα βήμα εμπρός. Μεγάλο.

    Όσον αφορά το Ρουβά, θεωρώ οτι το μόνο που έχει ως θετικό, είναι οτι χορεύει καλά. Αν είχε καλύτερη φωνή, τότε θα ήταν - για μένα - ένας πολύ καλός pop star. Όμως η φωνή του έχει ανύπαρκτες δυνατότητες και χροιά, επομένως θα μιλήσω απλά για ένα δημιούργημα των media και μόνο.


    mariam
    18.01.2009, 13:41

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 18-01-2009 στις 13:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 18-01-2009 στις 12:59 έγραψε...

    Ναι, γενικα ξεχασα να πω, πως και το ιντερνετ ειναι και αυτο ενας πολυ ισχυρος τροπος να μας ελεγχουν τα μυαλα! Ζομπι κατανταμε με το καθε facebook , παιχνιδια στο ιντερνετ που για το οποιο  facebook εχω να πω, πως κι αυτο με το τροπο του κινει μαζες, οταν ολημερις και οληνυχτις τοσα παιδια καθονται και ασχολουνται με αυτο και με τιποτα αλλο,

    Δεν συμφωνώ με αυτό, μια και στο internet έχουμε τη δυνατότητα της επιλογής. Παράλληλα, πριν κάνουμε κάτι, σκεφτόμαστε. Αυτά δεν υπήρχαν στην τηλεόραση, οπότε θεωρώ οτι με το internet η κοινωνία κάνει ένα βήμα εμπρός. Μεγάλο.

    Όσον αφορά το Ρουβά, θεωρώ οτι το μόνο που έχει ως θετικό, είναι οτι χορεύει καλά. Αν είχε καλύτερη φωνή, τότε θα ήταν - για μένα - ένας πολύ καλός pop star. Όμως η φωνή του έχει ανύπαρκτες δυνατότητες και χροιά, επομένως θα μιλήσω απλά για ένα δημιούργημα των media και μόνο.



    Βασικα Jorge,

     δεν ειπα οτι το ιντερνετ δεν ειναι ενα πολυ καλο εργαλειο αναπτυξης για την κοινωνια μας, αλλα κατεκρινα την υπερβολικη χρηση αυτου. Εχεις και φυσικα εχεις επιλογη στο να μην σερφαρεις στο ιντερνετ αλλα, σκεψου πως πολλες φορες, οτι ειναι στην "μοδα" το κανω κι εγω γιατι φοβαμαι οτι θα ειμαι εκτος εποχης ή μοδας, οπως πχ το facebook το οποιο χρησιμοποιουν πολλοι, γιατι κι εγω να μην το χρησιμοποιησω?? Γιατι ειμαι κανενας χαζος??Οχι θα το κανω κι εγω! Και να η μαζοποιηση που ελεγα πριν. Το θεμα ειναι η υπερχρηση του και οχι η χρηση του ιντερνετ. Αυτα πιστευω.


    giorth
    19.01.2009, 03:45

    Καθαρά για κανωτονδικηγόροτουδιαβολικούς λόγους θα αναφέρω πως είδα το Alter Ego και το παίξιμο του δεν με ενόχλησε καθόλου....

    Κατα τ'άλλα: ήήήήήήρθεεες.....


    sea_like_eyes
    19.01.2009, 11:14

    Όταν η πορεία ενός καλλιτέχνη και μονο . . . είναι ικανη να σου δωσει απαντήσεις . . . τι το ψάχνεις ? από το 1991 μέχρι τώρα . . . στις μέρες μας . . . είναι στο είδος του (ελληνικη pop εστω)πρωτοπόρος . . . σκέψου την καριέρα του . . . με μια πρόχειρη σκέψη γελάς . . . σκέψου λιγο βαθύτερα . . . το ατομο ήταν (και λόγο management) μια δεκαετία μπροστά από τα ελληνικά δεδομένα . . . δεν θα μιλήσω για τους fans . . . απλά περίμενε να τελειώσει κάποιο  song στο x-factor . . . τα ‘’σακηηηη…σακηηη’’ που ακούγονται . . . πραγματικα απόρησα στην αρχή . . . ο παρουσιαστής να υπερκαλύπτει τα πάντα . . . χωρίς να είναι ο καλύτερος παρουσιαστής . . . χωρίς να είναι ο καλύτερος τραγουδιστής . . . χωρίς να είναι ο καλύτερος χορευτής . . . απλα . . . δούλεψε . . . είχε φυσικά τύχη και βοήθεια . . . και ΑΣΤΡΟ ! όταν λέω ΑΣΤΡΟ χμμμ . . . δεν θελει πολύ νιονιο να καταλάβετε . . .

    Υ.Γ αυτος ο χαμος που γινετε . . . ταινιες . . . τραγουδια . . . παρουσιασεις . . . μπλα . . . μπλα . . . είναι για μένα κατι αναμενόμενο . . . (ακομα δεν είδαμε σχεδον τιποτα . . . ) . . . το αν συμφωνώ ή όχι άλλο θεμα . . . (τα Media Ποτε δεν τα ‘’πηγα’’)

    Υ.Γ δεν μπορω να μην συμφωνησω στο θεμα καλαμι . . . στο παιχνίδι βγάζει έναν περιεργο’’αερα’’ ωρες ωρες . . . λες κι εχει πιασει τον . . . από τα . . . αλλα τι να πεις . . . ελπίζω να μην γινει μοδα το χορευω-και-μιλαω ταυτόχρονα γιατι ο σακης είναι . . . σακης . . . κάποιους αλλους θα τους κρεμάσουν κουδούνια . . .