ελληνική μουσική
    822 online   ·  210.851 μέλη

    Σάκης Ρουβάς - Τελικά ποιός είναι;

    sitzoune81
    19.01.2009, 11:52

    Ένας όμορφος άντρας που θα έπρεπε να γίνει μοντέλο, ε και λοιπόν?

    Αντ' αυτού ταλαιπωρεί εδώ και χρόνια -ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ- τα ώτα μας... (σημ. "ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ"=καθημερινή, συνεχής και αδιάκοπη ροή των τραγουδιών του στα ραδιόφωνα με αποτέλεσμα έστω και ΜΙΑ φορά την ημέρα να τον ακούσεις σε ταξί, Κ.Τ.Ε.Λ., Μετρό, καφετέριες, μπαρ, καταστήματα, κτλ κτλ.)

    στον Καιάδα, στον Καιάδα της μουσικής υπόληψης!!!


    jk133
    19.01.2009, 12:00

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 19-01-2009 στις 11:52 έγραψε...

    Ένας όμορφος άντρας που θα έπρεπε να γίνει μοντέλο, ε και λοιπόν?

    Αντ' αυτού ταλαιπωρεί εδώ και χρόνια -ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ- τα ώτα μας... (σημ. "ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ"=καθημερινή, συνεχής και αδιάκοπη ροή των τραγουδιών του στα ραδιόφωνα με αποτέλεσμα έστω και ΜΙΑ φορά την ημέρα να τον ακούσεις σε ταξί, Κ.Τ.Ε.Λ., Μετρό, καφετέριες, μπαρ, καταστήματα, κτλ κτλ.)

    στον Καιάδα, στον Καιάδα της μουσικής υπόληψης!!!

     

    τον εχεις δει ποτε live? αν οχι η αποψη σου ειναι τουλαχιστον κατα το ημιση αστηρικτη!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 20-01-2009 02:07 ]


    sitzoune81
    19.01.2009, 12:17

    Φυσικά και τον έχω δει live (με Βανδή στο BOOM, με Ζήνα πέρυσι και στη Γιορτή Των Αγγέλων -γκούχου γκούχου- πριν χρόνια στη Θεσ/νίκη) και θα τον ξαναδώ, δεν έχω πρόβλημα. Ξέρεις γιατί? Οι "Ρουβίτσες" είναι όλες "μία και μία"Cool. Τσι-μπουκιά και συγχώριο, που λένε...

    Άσε ρε παλίκαρε που θα μιλήσω σοβαρά -μουσικά- για έναν Sakis...{#emotions_dlg.biggrin}

    Κι άντε, η δική μου η άποψη είναι αστήρικτη, σωστά...

    ...η δική σου ποιά είναι?!


    Bettina
    19.01.2009, 14:17

    Παιδάκια μου μην τσακώνεστε!!!Ρουβάς είναι αυτός,ΘΕΟΣ είναι αυτός,ΠΑΤΕΡΑΣ έγινε {#emotions_dlg.helpsmilie}έγραψε και τραγούδι για την κόρη του!!!Το άλλο το μάθατε??η κόρη του γεννήθηκε με καισαρική,μια επέμβαση που βιντεοσκόπησε ο ίδιος ο ΣΑΚΗΣ,ζυγίζει 3.300 κιλά!!!!!!!

    Δεν τον έκρινε κανείς σαν τραγουδιστή,δεν τον έκρινε κανείς την ώρα που βγάζει πουκάμισα πάνω στην πίστα!!!δεν τον κρίναμε όταν εμφανίστηκε με φουστούλα πάνω στην πίστα,γιατί εκείνη η εμφάνιση ήταν ιδέα του άλλου ΘΕΟΥ του Ψινάκη την οποίαν ο ΣΑΚΗΣ ΜΑΣ-κατά τις δηλώσεις του-βρήκε λίαν χαριτωμένη{#emotions_dlg.clap}τον κρίναμε όμως σαν παρουσιαστή με τα χίλια σαρδάμ που έκανε ανα δευτερόλεπτο και επιτέλους βαρεθήκαμε να ακούμε παντού και πάντα ΣΑΚΗ!!!!!

    Οταν πριν λίγα χρόνια ήρθε στην Κύπρο να τραγουδήσει ντουέτο με έναν Τούρκο τραγουδιστή(δεν είμαι Κύπρια)εκείνη η εμφάνιση αποτέλεσε το Βατερλώ του και χρειάστηκαν κάποια χρόνια για να πουληθεί ένας του δίσκος,μετά την ΤΕΛΕΙΑ ιδέα του Ψινάκη για κοινή εμφάνιση με τον Τούρκο!!!!

    Ε!!!μετά από όλα αυτά ΟΧΙ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΟΝ ΡΟΥΒΑ,δεν το αντέχω{#emotions_dlg.ohmy}


    Bettina
    19.01.2009, 14:25

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 19-01-2009 στις 11:52 έγραψε...

    Ένας όμορφος άντρας που θα έπρεπε να γίνει μοντέλο, ε και λοιπόν?

    Αντ' αυτού ταλαιπωρεί εδώ και χρόνια -ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ- τα ώτα μας... (σημ. "ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ"=καθημερινή, συνεχής και αδιάκοπη ροή των τραγουδιών του στα ραδιόφωνα με αποτέλεσμα έστω και ΜΙΑ φορά την ημέρα να τον ακούσεις σε ταξί, Κ.Τ.Ε.Λ., Μετρό, καφετέριες, μπαρ, καταστήματα, κτλ κτλ.)

    στον Καιάδα, στον Καιάδα της μουσικής υπόληψης!!!



     

    Σε πιάνω αδιάβαστο!!!Ποιός σου είπε οτι ο ΣΑΚΗΣ,δεν διετέλεσε επί 5 συναπτά έτη και ΜΟΝΤΕΛΟ???{#emotions_dlg.thumbup}

    Αλλη φορά να ενημερώνεσαι καλύτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    alexia-vicky
    19.01.2009, 22:03

    Ο Ρουβάς είναι θεός!!!{#emotions_dlg.clap}

     

     


    mariam
    19.01.2009, 22:39

    Νομιζω, πως εδω εχουν δημιουργηθει δυο διαφορετικα θεματα: το 1ο ειναι για το αν ο Ρουβας ειναι καλος τραγουδιστης και αν εχει καβαλησει το καλαμι κτλ και το 2ο το οτι τα Μ.Μ.Ε προωθουν λανθασμενα προτυπα και αξιες στους θεατες-ακροατες της τηλεορασης. Πιστευω πως εκεινο που θα επρεπε να μας προβληματισει ειναι οχι αν ο Ρουβας (που προσωπικα τον συμπαθω σαν καλλιτεχνη  αλλα δεν τον ασπαζομαι) ειναι Θεος ή οχι, αλλα για το ποιος ειναι ο ουσιαστικος ρολος της τηλεορασης...Τα λαθος μηνυματα που περναει, τις λαθος αποψεις, το οτι κανει Θεους ανθρωπους και αστερια μεσα σε μια νυχτα, το οτι προβαλλει προτυπα μοδας, συμπεριφορας κτλ. Αυτο ειναι το ζητουμενο...κινει, καθοδηγει μαζες, προβατα, τα οποια δεν σκεφτονται αυτα που ακουνε, αλλα τα ρουφανε σαν σφουγγαρι ασυνειδητα πιστευοντας πως αυτο ειναι το σωστο και το πρεπει. Ειναι ενας πολυ μεγαλος "βιασμος" του μυαλου...ειναι ενας ηγετης η τηλεοραση που δεν αν συνεχεζει κανεις να θεοποιει του ανθρωπους που βρισκονται μεσα σε αυτη, τοτε εχει χασει το παιχνιδι, δεν ονειρευεται, δεν σκεφτεται, δεν σχεδιαζει, δεν ΖΕΙ, απλα ζει τις ζωες και ακουσει τις σαχλαμαρες του καθε ανιδεου που βρισκεται μεσα σε αυτο το χαζοκουτι και αναφερομαι σε εκπομπες σαν κι αυτη και ΟΧΙ σε εκπομπες οπως ντοκυμαντερ, ενημερωτικες που οι οποιες ειναι αξιολογες και παλι με επιφυλλαξη τις ειδησεις οι οποιες με τον τροπο τους, με τα ψεμματα που λενε, και αυτες κινουν το μυαλο σε οποια κατευθυνση θελουν. Εγω βλεπω τηλεοραση , αλλα προσπαθω να φιλτραρω αυτα που βλεπω, δυσκολο αλλα προσπαθω..

    Τεσπα, συγγνωμη για το μακροσκελες αυτο κειμενο..αλλα ηθελα να εκφρασω την γνωμη μου εκτενεστερα αυτη τη φορα.

    Ευχαριστω οσους το διαβασαν...

    μαριαμ{#emotions_dlg.blush}


    anisie
    19.01.2009, 23:38

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 19-01-2009 στις 14:25 έγραψε...

    Σε πιάνω αδιάβαστο!!!Ποιός σου είπε οτι ο ΣΑΚΗΣ,δεν διετέλεσε επί 5 συναπτά έτη και ΜΟΝΤΕΛΟ???{#emotions_dlg.thumbup}

    Αλλη φορά να ενημερώνεσαι καλύτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Παιδιά δώστε μας μια εγκυκλοπαίδεια, ένα amazon, μια Κατερίνα, ένα κάτι να ενημερωθούμε για Σάκη....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ να αγνοούμε τα στοιχειώδη...

    PS προς mariam : τα πρότυπα και οι θεοποιήσεις είναι για τα 14χρονα- 15 χρονα. Η ζωή είναι τόσο σκληρή που ποιος να κάτσει τώρα να θεοποιήσει το Σάκη....Έχουμε άλλα προβλήματα...


    mariam
    19.01.2009, 23:50

    Γεια  σου Anisie,

                       Βασικα, οταν ειπα για τις <θεοποιησεις> αναφερομουν στο οτι η ιδια η τηλεοραση και γενικα τα Μ.Μ.Ε Θεοποιουν με τον τροπο τους ή μαλλον απροκαλυπτα καποιους ανθρωπους, με σκοπο φυσικα παντα το χρημα, φυσικα υπαρχοει μεριδα του κοσμου σε οποιαδηποτε ηλικια η οποια δεν χαφτει αυτες τις μπουρδες, αλλα και καποια αλλη μεγαλη μεριδα η οποια τις χαφτει και θεοποιει...πιστεψε με υπαρχει ή μαλλι=ον συμφωνει σε αυτην την Θεοποιηση. Αυτο ηθελα να πω.

    μαριαμ{#emotions_dlg.biggrin}


    freakhood
    20.01.2009, 09:59

    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 19-01-2009 στις 22:03 έγραψε...

    Ο Ρουβάς είναι θεός!!!{#emotions_dlg.clap}

     

     



    Ο Ρουβάς είναι άλλη μια τρανή απόδειξη του ότι δεν υπάρχει θεός.


    Bettina
    20.01.2009, 11:26

    Mariam

    Σωστές και σεβαστές οι απόψεις σου,αλλά θα μου επιτρέψεις να σου πω,πως όλα ξεκινάνε απο τις Δισκογραφικές εταιρείες,που αφού κάνουν έναν τραγουδιστή "είδωλο"(ανεξάρτητα αν αξίζει η όχι)΄τότε τον παραδίδουν στα ΜΜΕ.

    Πρώτο βήμα λοιπόν οι εταιρείες και μετά τα ΜΜΕ.

    Πάντως συμφωνώ με τα περισσότερα στα οποία αναφέρεσαι.


    sea_like_eyes
    20.01.2009, 11:27

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 20-01-2009 στις 09:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 19-01-2009 στις 22:03 έγραψε...

    Ο Ρουβάς είναι θεός!!!{#emotions_dlg.clap}

     

     



    Ο Ρουβάς είναι άλλη μια τρανή απόδειξη του ότι δεν υπάρχει θεός.



     

    xaAXxaXaaxXaxaXaxAXAA . . . ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ POST!!!!!!

     

    υ.γ FREAK εγραψες ακομα μια φορα . . . ας ακουσω τωρα τους southern deathCulT να ξελαμπικαρω λιγο . . . ΧΑ!


    sea_like_eyes
    20.01.2009, 11:30

    Μπεττίνα. . . για μοντελο λιγο δυσκολο. . . φωτομοντελο οντως υπηρξε αλλα ΜΟΝΤΕΛΟ οχι . . . δεν εχει τα προσοντα . . . απλα! (υψος κυριως . . . )


    Bettina
    20.01.2009, 11:39

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 20-01-2009 στις 09:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 19-01-2009 στις 22:03 έγραψε...

    Ο Ρουβάς είναι θεός!!!{#emotions_dlg.clap}



    Ο Ρουβάς είναι άλλη μια τρανή απόδειξη του ότι δεν υπάρχει θεός.



     

    Ενας ΘΕΌΣ με γυαλιά!!!!Αλήθεια αυτό γιατί ξεχάσαμε να το σχολιάσουμε???τί είναι αυτή η κίνηση κάθε Παρασκευή να βγαίνει στη πίστα με γυαλιά και μετά από εκείνο το φρικιαστικό

    ΕΤΟΙΜΟΙ???????????????????????????????να πετάει τα γυαλιά στο κοινό?????

    Σπουδαία κίνηση και μην πει κανείς ΟΧΙ{#emotions_dlg.tt2}


    -----------------
    Τα παντα ρει

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 20-01-2009 11:50 ]


    Bettina
    20.01.2009, 11:43

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 20-01-2009 στις 11:30 έγραψε...

    Μπεττίνα. . . για μοντελο λιγο δυσκολο. . . φωτομοντελο οντως υπηρξε αλλα ΜΟΝΤΕΛΟ οχι . . . δεν εχει τα προσοντα . . . απλα! (υψος κυριως . . . )



    Αυτό δήλωσε ο ίδιος όταν είχε έρθει στην Κύπρο!!!Επειτα για ποια προσόντα μιλάς??μήπως όλα τα μοντέλα έχουν προσόντα????ίσως,αλλά κάπου αλλού.......


    Bettina
    20.01.2009, 11:46

    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 19-01-2009 στις 22:03 έγραψε...

    Ο Ρουβάς είναι θεός!!!{#emotions_dlg.clap}

     

     



      

    Ηλιος καλοκαιρινός,που λέει και ο Πάριος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    pastella
    20.01.2009, 11:59

    Παιδιά λίγο προσοχή με τις παραθεσεις προηγουμένων ποστς. Όταν κάνουμε παράθεση, γράφουμε μετά από το τελευταίο [/QUOTE ] . Οτιδήποτε γράψετε πριν εμφανίζεται μαζί με την απαντηση του άλλου μέλους.

     

    freakhood μεγάλη ατάκα... {#emotions_dlg.lol}

     

    Τον τελευταίο καιρό έχω βαρεθεί να τρώω στη μάπα το Ρουβά. Τι με το μωρό του, τι με το τραγούδι για την κόρη του που είναι σωστή ηχορύπανση (ήηηηηρθες και η τρίχα κάγκελο), τι με τις διαφημίσεις του x-factor (αμα βλέπουμε τίποτα στον ΑΝΤ1), παντού. Τσίχλες πας να πάρεις από το περίπτερο και βλέπεις διαγωνισμό για να συναντήσεις τον Σάκη.

    Το ότι φωνάζει το κοινό "Σάκηηηηη" δεν μου λέει τίποτα γιατί κι εγώ το φωνάζω (κοροιδευτικά) όταν ακούσω άσμα του. Ο Σάκης είναι ένα δημιούργημα δισκογραφικών και μανατζμεντ, ασχέτως αν έχει ή όχι κάποιο ταλέντο. Άνθρωπος που έχει μόνιμο και επίσημο χορηγό δεν μπορεί να θεωρείται καλλιτέχνης. Είναι απλά ένα πρόσωπο στο οποίο ρίχνουν λεφτά διάφοροι.


    deathminor88
    20.01.2009, 13:01

    I {#emotions_dlg.inlove} sakis!

     

    The end.


    Bettina
    20.01.2009, 13:51

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 20-01-2009 στις 11:59 έγραψε...

    Παιδιά λίγο προσοχή με τις παραθεσεις προηγουμένων ποστς. Όταν κάνουμε παράθεση, γράφουμε μετά από το τελευταίο [/QUOTE ] . Οτιδήποτε γράψετε πριν εμφανίζεται μαζί με την απαντηση του άλλου μέλους.

     

    freakhood μεγάλη ατάκα... {#emotions_dlg.lol}

     

    Τον τελευταίο καιρό έχω βαρεθεί να τρώω στη μάπα το Ρουβά. Τι με το μωρό του, τι με το τραγούδι για την κόρη του που είναι σωστή ηχορύπανση (ήηηηηρθες και η τρίχα κάγκελο), τι με τις διαφημίσεις του x-factor (αμα βλέπουμε τίποτα στον ΑΝΤ1), παντού. Τσίχλες πας να πάρεις από το περίπτερο και βλέπεις διαγωνισμό για να συναντήσεις τον Σάκη.

    Το ότι φωνάζει το κοινό "Σάκηηηηη" δεν μου λέει τίποτα γιατί κι εγώ το φωνάζω (κοροιδευτικά) όταν ακούσω άσμα του. Ο Σάκης είναι ένα δημιούργημα δισκογραφικών και μανατζμεντ, ασχέτως αν έχει ή όχι κάποιο ταλέντο. Άνθρωπος που έχει μόνιμο και επίσημο χορηγό δεν μπορεί να θεωρείται καλλιτέχνης. Είναι απλά ένα πρόσωπο στο οποίο ρίχνουν λεφτά διάφοροι.



     

     

    Εσύ σωστά τα λες εμείς όμως τι φταίμε??

    Σου δίνω ένα παράδειγμα.Χτες ώρα 16.12 άνοιξα το ραδιόφωνο του ΡΙΚ(Ραδιοφωνικό Ιδρυμα Κύπρου στο οποίον εργάστηκα για 4 συναπτά έτη)και τί ακούω???ΣΑΚΗ ΡΟΥΒΑ και το τραγούδι Σ'ΕΧΩ ΕΡΩΤΕΥΤΕΊ.Εγινα ύαινα και σκέφτηκα να το σπάσω για μια στιγμή,αλλά...Λέω λοιπόν ας βάλω κανένα Ελληνικό Τηλεοπτικό Κανάλι μήπως και δω κάτι να με κατευνάσει και πέφτω πάνω στο STAR όπου βλέπω με τεράστια γράμματα την φράση

    ΣΤΗ ΜΟΣΧΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΥ.....ΣΑΚΗ Ο ΣΑΚΗΣ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ!!!!!!ενώ παράλληλα ακουγόταν και το τραγούδι ΗΡΘΕΣ{#emotions_dlg.confused1}

    ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΣΑΚΗ...ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ας ασχοληθούμε με ένα άλλο θέμα με έναν άλλον καλλιτέχνη,αλλά όταν λέμε καλλιτέχνη να είναι καλλιτέχνης!!!το επόμενο βήμα μου θα είναι να αρχίσω να παίρνω κορτιζόνες για αλλεργία!!!!!!!!!


    F_ANGEL
    20.01.2009, 19:42

    ΘΕΟΣ!!