ελληνική μουσική
    852 online   ·  210.851 μέλη

    Σάκης Ρουβάς - Τελικά ποιός είναι;

    Bettina
    07.02.2009, 13:52

    Απευθύνομαι στο μέλος YPSILON

    Κατ'αρχήν δεν έριξα βόμβα όπως χαρακτηριστικά αναφέρεις,απλά έδωσα προβάδισμα σε ένα θέμα,θέλοντας να δω,τί είναι αυτό που χαρακτηρίζει τον εν λόγω καλλιτέχνη ΘΕΟ!!

    Οταν λοιπόν συζητήθηκε ευρύτατα αυτό το θέμα με υπέρ και κατά,θεώρησα πως είχε πλέον εξαντληθεί και δεν είχαμε τίποτα άλλο να πούμε.

    Τώρα εμφανίζεσαι εσυ μετά τόσον καιρό(καλώς ήρθες στην παρεούλα μας)και πλέκεις ένα τρομερό εγκώμιο υπέρ του Ρουβά,χωρίς ίσως να έχεις ρίξει μια ματιά στα όσα είχαν αναφερθεί για εκείνον.

    Δεν θα σου απαντήσω λεπτομερώς,γιατί επαναλαμβάνω,πιστεύω-από την μεριά μου τουλάχιστον-πως ό,τι είχαμε να πούμε το είπαμε και το θέμα εξαντλήθηκε{#emotions_dlg.mad}

    Ομως θέλω να σταθώ σε μια αναφορά σου,περί ναρκωτικών κλπ.κλπ.

    ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΠΟΤΕ.!!!!!!

    Είσαι συ που το ανέφερες,χωρίς επαναλαμβάνω για τελευταία φορά να το έχει θίξει ΠΟΤΕ κανείς από εμας.


    YPSILON
    08.02.2009, 17:16

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 07-02-2009 στις 03:36 έγραψε...

    Περαστικά.



    Φχαριστώ, να'σαι καλά!  Φοβάμαι όμως ότι πρόκειται για ανίατη περίπτωση...  Κάτι φίλοι μου με στείλανε στον ψυχίατρο αλλά κι αυτός σήκωσε τα χέρια ψηλά... Innocent


    PashalinaMakia
    17.02.2009, 00:32

    Άσχετοοοο....

     

    Ποιό τραγούδι λέτε να πάει στη γιουροβυζιόνα?


    tarkoulis
    18.02.2009, 14:52

    Νομιζω οτι ειστε υπερβολικοι....

    Απορια για το καλαμι του Ρουβα ενω πολλοι εντεχνοι(οχι ολοι) που ακουνε τα μελη εδω μεσα ειναι αρκετα πιο πολυ καβαλημενοι...

    Και εχουμε το εξης, ο Ρουβας ακουγεται, και ωραια φωνη εχει, και χαμογελο και καλη διαθεση και πωλησεις και οταν τον ακους σε συνεντευξη βλεπεις μια σεμνοτητα στο προσωπο του...

    Το να μην αρεσει σε καποιον να το ακουω ειναι λογικο, ειναι θεμα προτιμισεων(και οχι γουστου μιας και το γουστο ειναι υποκειμενικο)...Αλλα δεν τον λες άφωνο...

    Ο Ρουβας ειναι φαινομενο, με περαση κυριως στις νεοτερες ηλικιες και διαχρονικη προτιμηση, ειναι πανω απο μια 10ετια(απο το αιμα δακρια και ιδρωτας) και κανεις δεν μπορει να το αρνηθει...

    Απο την άλλη μετα απο τοσα χρονια πορειας μπορει να εκφραζει την αποψη του στο Χ-Φακτορ μιας και το παιχνιδι αυτο βγαζει εμπορικους τραγουδιστες κατηγοριας Σακη...

    Ισως να ειναι το μονο(η απο τα μονα, δεν διαβασα οοοολα τα ποστ) ποστ που τον υπερασπιζει αλλα παρολο που δεν ακουω εμπορικη μουσικη και προτιμω εναλλακτικες επιλογες, κλασικη μουσικη, Τζαζ κλπ ο Σακης μου αρεσει πολυ, γιατι εχει αυτο το κατι που τον κανει Συμπαθη

     

    καλο σας απογευμα και σορυ αν σας την χαλαω

     

    υ.γ οσο για το νοσοκομειο και τους δημοσιογραφους αυτο συμβαινει με τους Celebrities, δεν εχει να κανει μονο με τον Σακη...


    -----------------
    'Ελα και κάνε μουσική την τρέλα που με διαφεντεύει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tarkoulis στις 18-02-2009 15:37 ]


    Bettina
    18.02.2009, 15:43

    Δεν θα τολμούσα να χαρακτηρίσω τον Ρουβά ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ή ΘΕΟ όπως συνηθίζουν κάποιοι,το μόνο όμως που έχω να πω,είναι πως μας αρέσει,δεν μας αρέσει θα πρέπει να τον στηρίξουμε,γιατί έτσι στηρίζουμε την χώρα μας.Απόψε έχουμε πολλά να δούμε και μετά να κρίνουμε.


    Bettina
    18.02.2009, 15:45

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 17-02-2009 στις 00:32 έγραψε...

    Άσχετοοοο....

     

    Ποιό τραγούδι λέτε να πάει στη γιουροβυζιόνα?



     

     

    Εκτός από το this is our night ποιο άλλο θα τολμούσε να πάει???


    tarkoulis
    18.02.2009, 15:52

    Αγαπητη μου,

    Αυτη τη στιγμη αναφερεσαι σε ενα κοινωνικο φαινομενο, οχι στο φαινομενο Σακης. Ξερεις ποσο εχει πληρωθει για καθε ταινια του ο Τζακ Νικολσον? Πολλα παραπανω απο τον Σακη, αλλα παρολ' αυτα τον βλεπεις ξανα και ξανα...

     

    Το γεγονός οτι πεθαινουν στην Γαζα και πεινανε στον κοσμο δεν σημαινει οτι ο Σακης και ο καθε Σακης δηλαδη πρεπει να ριξουν το κασε τους...

    Εσυ θα επαιρνες λιγοτερα λεφτα η ακομη, θα δουλευες τζαμπα επειδη πεινανε στις τριτοκοσμικες χωρες? Εγω οχι, θα ηθελα να βγαλω παραπανω, για αξιοποιηση και ανταμοιβη των κοπων μου...

    Οι κοινωνια ειναι ετσι φτιαγμενη με τα διαφορετικα στρωματα της και σε οικονομικο και πνευματικο επιπεδο.

    Υπαρχουν πολλοι αλλοι, οχι διασημοι, αλλα επιστημονες που εχουν πολυ μεγαλυτερο εισοδημα απο τον Σακη. Ο καθενας κανει την δουλεια του και ανταμοιβεται αντιστοιχα, αναλογα με το αποτελεσμα αλλα και το ειδος της δουλειας.

    Στην τελικη μπορεις να μην βλεπεις Χ-Φακτορ(που απ'οτι καταλαβα βλεπεις και με το παραπανω), μην παιρνεις τα CD του ωστε να μην ενισχυεις τις αποδοχες του...

    Το μηνυμα σου εχει ιδιαιτερη ευαιστησια, αλλα ειλικρινα το προβλημα ειναι βαθια στην συνταξη της κοινωνιας...

    Εξαλλου εγω κι εσυ δεν πηραμε ενα μικροφωνο να τραγουδαμε αλλα κανει ο καθενας την δουλεια του, και αξιοποιει το ταλεντο του, καποια ταλεντα πληρονονται καλα ενω καποια αλλα λιγοτερο, τι να κανεις...

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 22-01-2009 στις 16:05 έγραψε...

    Λοιπόν δεν ξέρω αν κάθεστε αυτή την στιγμή,εγώ πάντως παρά τρίχα το γλύτωσα σήμερα το εγκεφαλικό{#emotions_dlg.sad}

    Ακούστε με λοιπόν προσεκτικά και για να είσαστε πιο σίγουροι πάρτε και λίγο νεράκι δίπλα σας γιατί θα σας χρειαστεί.

    Καλά επιβεβαιωμένες και διασταυρωμένες πηγές σήμερα μου πρόσφεραν...τις ακόλουθες πληροφορίες.

    Το x factor έχει διάρκεια 4 μήνες,πόσα χρήματα λοιπόν πήρε ο "αγαπημένος μας"ΣΑΚΗΣ ΡΟΥΒΑΣ για την παρουσίαση του εν λόγω show??

    480.000 ευρώ παρακαλώ{#emotions_dlg.helpsmilie}που σημαίνει 30.000 ευρώ το επεισόδιο,δηλ.120.000 το μήνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Και ύστερα μιλάμε για τα παιδιά που πεθαίνουν καθημερινά σε ολόκληρο τον κόσμο από πείνα,τα παιδιά της Παλαιστίνης που δεν μπορούνε να δεχτούνε ουτε ένα καρβέλι ψωμί γιατί όσες ανθρωπιστικές βοήθειες τόλμησαν να πλησιάσουν την Γάζα,εκδιώχτηκαν με τον χειρότερο τρόπο από τον στρατό του Ισραήλ..Για εκείνες τις γιαγιάδες,μαμάδες και αδελφές που ψάχνουν ανάμεσα στα σκουπίδια για ένα κομμάτι ψωμί,έστω και μουχλιασμένο προκειμένου να ταισουν εκείνα τα αρρωστημένα από την πείνα μωρά τους!!!!!!!!!!!!

    Για τους δικούς μας γονείς που όσο σκληρά και να δουλεψουν δεν θα καταφέρουν ποτέ να συγκεντρώσουν αυτά τα χρήματα ούτε σε 10 χρόνια!!!

    Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω...νομίζω όμως το πρώτο!!!!!!!!!!!




    -----------------
    'Ελα και κάνε μουσική την τρέλα που με διαφεντεύει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tarkoulis στις 18-02-2009 15:53 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tarkoulis στις 18-02-2009 15:55 ]


    tarkoulis
    18.02.2009, 16:00

    Αν δεις τι τουμπες κανει ο Σακης στα Live θα καταλαβεις τι κινδυνους αντιμετοπιζει...

    Οι Ποδοσφαιριστες εχουν πολλααααααα πιο πολλα λεφτα απο τον Σακη...

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 23-01-2009 στις 09:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 22-01-2009 στις 19:13 έγραψε...

    Ο Ρουβάς φταίει γι αυτό ή εκείνοι που τα δίνουν? Κι εγλω στη θέση του θα τα έπαιρνα. Αυτό σας πείραξε? Το ότι άλλοι είναι πρόθυμοι να δώσουν 240 εκ. ευρώ για έναν ποδοσφαιριστή δεν σας έκανε εντύπωση και σας έκανε ο Ρουβάς?



     

     

    Α...ξέχασα ακόμα κάτι στην απάντηση μου σχετικό με τους ποδοσφαιριστές.Αν υποθέσουμε οτι μια ποδοσφαιρική ομάδα αγοράζει έναν ποδοσφαιριστή για 450 εκ.ευρώ δεν θα πάει ποτέ στην τσέπη του παίχτη αυτό το ποσόν,αλλά ένα μέρος πολύ λιγότερο από το μισό και έπειτα να μην ξεχνάμε ότι ένας ποδοσφαιριστής κινδυνεύει ανά πάσα στιγμή να τραυματιστεί,στο πόδι στο χέρι κλπ.με αποτέλεσμα οι περισσότεροι να έχουν αρκετές φορές περάσει από την πόρτα ενός χειρουργείου.Ο Ρουβάς από τί κινδυνεύει????μόνο από την "υπεροχή του" από τα τόσα ¨δήθεν του" και φυσικά από τις......Ρουβίτσες του.

    Εγινα σαφής???σε κάλυψα??και αυτή μου η αναφορά δεν είναι προσωπική άποψη αλλά γενική ομολογία.




    -----------------
    'Ελα και κάνε μουσική την τρέλα που με διαφεντεύει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tarkoulis στις 18-02-2009 16:01 ]


    Bettina
    19.02.2009, 10:47

    Σήμερα,σαν αποφράδα ημέρα,ένα έχουμε να κάνουμε,να στηρίξουμε την Ελληνική συμμετοχή για λόγους εθνικο-κοινωνικο-πολιτικούς και καλή επιτυχία στον ημιτελικό 14ης Μαίου,μας αρέσει δεν μας αρέσει ο Ρουβάς.


    rompa
    19.02.2009, 11:36

    Μια χαρά άνθρωπος είναι! Επαγγελματίας ...Προχθές ήταν στο νοσοκομείο και χθες τον έβλεπες και χόρευε σαν 15χρονο! It will be our night το Μάιο στη Ρωσία !!!{#emotions_dlg.clap}


    deathminor88
    19.02.2009, 17:00

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 19-02-2009 στις 11:36 έγραψε...

    Μια χαρά άνθρωπος είναι! Επαγγελματίας ...Προχθές ήταν στο νοσοκομείο και χθες τον έβλεπες και χόρευε σαν 15χρονο! It will be our night το Μάιο στη Ρωσία !!!{#emotions_dlg.clap}



     

    {#emotions_dlg.clap}


    jorge
    19.02.2009, 17:20

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 19-02-2009 στις 10:47 έγραψε...

    Σήμερα,σαν αποφράδα ημέρα,ένα έχουμε να κάνουμε,να στηρίξουμε την Ελληνική συμμετοχή για λόγους εθνικο-κοινωνικο-πολιτικούς και καλή επιτυχία στον ημιτελικό 14ης Μαίου,μας αρέσει δεν μας αρέσει ο Ρουβάς.

    Βασικά υπάρχουν κι άλλα πράγματα να κάνει κανείς, αν δεν του αρέσει κάτι.


    stam82
    19.02.2009, 21:42

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 19-02-2009 στις 10:47 έγραψε...

    Σήμερα,σαν αποφράδα ημέρα,ένα έχουμε να κάνουμε,να στηρίξουμε την Ελληνική συμμετοχή για λόγους εθνικο-κοινωνικο-πολιτικούς και καλή επιτυχία στον ημιτελικό 14ης Μαίου,μας αρέσει δεν μας αρέσει ο Ρουβάς.

    Η ερώτηση ξεφεύγει απο το θέμα που έχει να κάνει με το σούπερ ,μοναδικό και ανεπενάληπτο Σακι, αλλά μπορείς να εξηγήσεις λίγο τους εθνικο-πολιτικο-κοινωνικούς λόγους που επιβάλλουν τη στήριξη της ελληνικής συμμετοχής ( μας αρέσει δε μας αρέσει) γιατί μάλλον είμαι πολύ χαζός για να τους καταλάβω;


    rouli726
    19.02.2009, 23:55

    Παράθεση:

    Το μέλος YPSILON στις 08-02-2009 στις 17:16 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 07-02-2009 στις 03:36 έγραψε...

    Περαστικά.



    Φχαριστώ, να'σαι καλά!  Φοβάμαι όμως ότι πρόκειται για ανίατη περίπτωση...  Κάτι φίλοι μου με στείλανε στον ψυχίατρο αλλά κι αυτός σήκωσε τα χέρια ψηλά... Innocent



    Πρωτον εισαι απιστευτη!!!Μπραβο μου αρεσε πολυ ο τροπος που τα πες γιατι πρεπει να ακουγονται ολες οι αποψεις.

    Δευτερον,δε νομιζω οτι επιτρεπεται ο δημιουργος ενος θεματος να βγαινει και να λεει "τελος δε το συζηταμε αλλο" γιατι υπαρχουν τοσα μελη που πιθανο να μην ειχαν την ευκαιρια ως τωρα να απαντησουν,οπως εγω για παραδειγμα.

    Τριτον δε θα σχολιασω τιποτε απο τα υπολοιπα προηγουμενα  ποστ,που διαβασα πολυ προσεκτικα.Θα παραθεσω μονο τη δικη μου εμπειρια.
    Ηταν νομιζω Ιουλιος του 1996.Στο Φρουριο του Ριου εδινε συναυλια ο Σακης,λιγες μερες μετα το σαλο με το θεμα της συναυλιας στην Κυπρο.Οι προβλεψεις ολων ηταν πως η συναυλια θα πηγαινε απατη κ δε θα πατουσε κανεις να την παρακολουθησει.Εμεις στο σπιτι φιλοξενουσαμε τη βαφτισιμια της γιαγιας μου,η οποια κοπελα ζουσε σε χωριο και ηταν φαν του και γενικα δεν ειχε δει πολλα η κοπελα ως τωρα απο πολη και συναυλιες και τετοια,οποτε ειπαμε να την παμε για να περασει ωραια σαν εκπληξη να δει τον τραγουδιστη που της αρεσε τοσο.Για να μη πολυλογω,εγω πηγα για πλακα,να δω και τις ρουβιτσες να κοροιδεψω και λιγο .Το αποτελεσμα?ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ!!!!Κοντεψα να παθω καρδια ειλικρινα.Κατεληξα να το απολαυσω περισσοτερο και απο τις ρουβιτσες!!!

    Για να μη κουραζω αλλο,εχοντας δει πολλες συναυλιες αρκετων καλλιτεχνων απο πολλους μουσικους χωρους,εχω να πω οτι ο Ρουβας σε αυτο που κανει ειναι μοναδικος!Εχει απιστευτη δυναμικη πανω στη σκηνη και ειναι απιστευτος σοουμαν!

    Δε ξερω αν οι αμοιβες του ειναι μεγαλες η μικρες γιατι απλα δε μπορεις να συγκρινεις ανομοια πραγματα.Αλλωστε δε με ενδιαφερει κιολας.Αν θελω εγω να βοηθησω καποιον θα το κανω οσα χρηματα κ αν παιρνω.Αν θελω να συνεισφερω στην κοινωνια,επισης.

    Δεν ειναι κοινωνικο φαινομενο ο Ρουβας,ειναι ενας πολυ καλος ποπ τραγουδιστης,ισως ο καλυτερος αυτη τη στιγμη ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ,στην Ελλαδα.

    Ευχαριστω και συγγνωμη για την πολυλογια αλλα εκνευριστηκα παλι ,με καποις ειρωνειες.

    Υ.Γ.Παντως σιγουρα ο Ρουβας εχει καλυτερη φωνη απο οτι εγω οταν βαζω στη διαπασων το "ηρθες" και με κυνηγαει η μανα μου!χαχα

    {#emotions_dlg.clap}

     


    Bettina
    20.02.2009, 09:18

    Παράθεση:

    Το μέλος stam82 στις 19-02-2009 στις 21:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 19-02-2009 στις 10:47 έγραψε...

    Σήμερα,σαν αποφράδα ημέρα,ένα έχουμε να κάνουμε,να στηρίξουμε την Ελληνική συμμετοχή για λόγους εθνικο-κοινωνικο-πολιτικούς και καλή επιτυχία στον ημιτελικό 14ης Μαίου,μας αρέσει δεν μας αρέσει ο Ρουβάς.

    Η ερώτηση ξεφεύγει απο το θέμα που έχει να κάνει με το σούπερ ,μοναδικό και ανεπενάληπτο Σακι, αλλά μπορείς να εξηγήσεις λίγο τους εθνικο-πολιτικο-κοινωνικούς λόγους που επιβάλλουν τη στήριξη της ελληνικής συμμετοχής ( μας αρέσει δε μας αρέσει) γιατί μάλλον είμαι πολύ χαζός για να τους καταλάβω;



     

    Αναφέρομαι σε όλους εμας εδώ στην Κύπρο,οτι θα πρέπει να στηρίξουμε πέρα για πέρα τον Ρουβά,με την ψήφο μας,μας αρέσει δεν μας αρέσει γιατί στηρίζοντας τον Σάκη,στηρίζουμε την Ελλάδα ολόκληρη και στο κάτω κάτω ή ο Ρουβάς,ή ο οποιοσδήποτε άλλος Ελληνας προκρινόταν για Γιουροβίζιον,εμείς πάλι θα έπρεπε να τον στηρίξουμε για τους λόγους που προανέφερα.Πιστεύω να σε κάλυψα.