ελληνική μουσική
    445 online   ·  210.874 μέλη

    Ποιά τραγούδια του ΤΕΛΙΚΟΥ ξεχωρίζετε;

    cineboy
    10.04.2010, 17:26

    Παράθεση:

    Το μέλος nanoff στις 10-04-2010 στις 16:27 έγραψε...

    Γεια σας. Είπα κι εγώ Αντί να γράψω στο φόρουμ ότι ο τύπος είναι ένας κάκιστος μίμος του Βασίλη , ότι λέει ΄΄ότι να ναι ΄΄ και το βαφτίζει τέχνη με το μίζερο αυτό τρόπο , ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΩ ΜΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΜΟΥ. Κι εσείς πέσατε να με φάτε. Καλό του έκανα στο κάτω -κάτω της γραφής ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ. Το λέει κι ο ίδιος.. Δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί του. ΕΧΩ μ όλους αυτούς τους ανεκδιήγητους που λυμαίνονται το χώρο του τραγουδιού, και όχι μόνο , με τη μιζέρια τους και την ψευτοκουλτούρα τους. ΕΧΩ μ΄εσάς που τους ανέχεστε και τους βαφτίζετε ΄΄καλλιτέχνες΄΄και τους στηρίζετε… ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ. ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΙΒΑΛΙΖΟΥΜΕ. Δεν έχω τύψεις λοιπόν φίλοι μου. Προσπαθώ να διασκεδάσω με τα κείμενα και τα βιντεάκια μου αυτά τα κατασκευάσματα. Αντιδρώ , προσπαθώ να αντισταθώ στη μιζέρια σας… ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΧΟΥΛΚ. Μερικοί είσαστε ικανοί να είχαμε υποψήφιο στο διαγωνισμό μας τον ΜΑΝΟ ΛΟΙΖΟ και να επιλέγατε ΄΄το πέταγμα… Ίσως βέβαια να έχει ο καθένας απ αυτούς τους … καμιά 50αρια φίλους και άλλους τόσους δικούς του λογαριασμούς , δεν ξέρω… να δείτε τι θα γίνει στο τέλος της ψηφοφορίας… θα φαγωθούν τα βύσματα μεταξύ τους… Εκλογές έχουμε ματάκια μου …Φασούλι το φασούλι …Οι γερμανοί είναι φίλοι μας…cineboy εχω βρει πολλα site στα οποια εισαι μελος και κανεις προεκλογικη καμπανια.Μη μου το παιζεις ανωτερος Αυτός και μια σειρά μέτριοι τραγουδοφτιάχτες που με τρία ακόρντα κατέστρεψαν την έννοια της ‘’καλής τέχνης’ ’με κακέκτυπες μιμήσεις του Παπα/κώνου, του Νταλάρα , του Αγγελάκα , του Παυλίδη του Θανάση ,( δείτε ο Πασχαλίδης προηγείται τώρα ) κλπ… ΜΑΣ ΤΥΡΑΝΑΤΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ. ΘΑ ΣΑΣ ΚΡΑΖΩ ΛΟΙΠΟΝ Μ’ ΟΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΩ… ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΚΟ Σ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ…. Γιατί η Ελλάδα δεν έχει τίποτα άλλο παρά μόνο το πολιτισμό της . ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΗΔΑΤΕ ΑΛΛΟ . ΦΤΑΝΕΙ…ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑΝΟΥΣ…. Θα τα ξαναπούμε σύντομα…. Μετά τιμής ΝΑΝΟF 123 και βάλε

    Την προηγούμενη φορά δεν σου απάντησα, μιά που θέλησα να σεβαστώ τους όρους του διαγωνισμού και κυρίως έκρινα ότι δεν σου αξίζει απο μέρους μου η όποιαδήποτε απάντηση.Αυτη τη φορά όμως τεντώνεις το σχοινί με άσχημα αποτελέσματα γιά εσένα, και θα πρέπει να σου πω ότι το παιχνίδι που διάλεξες να παίξεις...(τυχαία;)είναι πολύ βρώμικο,άνισο και άδικο.

    Ονομάζομαι Γιάννης Νανόπουλος και δεν ανοίγω διάλογο με μέλη σαν του λόγου σου, εαν πριν δεν μιλήσεις επώνυμα και δεν πάρεις πίσω όλους εκείνους τους προσβλητικούς χαρακτηρισμούς που έδωσες, όχι σε εμένα ,αλά σε εκείνους τους μίζερους που δεν προτιμούν τα δικά σου ακούσματα και δεν τιμούν με τις ακροάσεις τους την τέχνη της μουσικής έτσι όπως εσυ την αντιλαμβάνεσαι.

    Αν και μπαναρίστηκες μία φορά πρόσφατα, άνοιξες σήμερα καινούργιο λογαρισμό γιά να παίξεις σε δεύτερο γύρο,με τα ηθικά όρια του MH.Ισως θεωρείς έτσι δικό σου παιχνιδάκι αυτό το Forum και μάλιστα πολύ διασκεδαστικό.

    Επίσης θα έπρεπε ήδη να ξέρεις ότι οι διαδικασίες και τα δικαιώματα ενημέρωσης που έχει ο κάθε ένας απέχουν πολύ απο την ζητιανιά της  προεκλογικής εκστρατείας.

    Πραγματικά λυπάμαι τόσο γιά εσένα όσο και γιά την διαχείρηση του ΜΗ που θα πρέπει να σε αντιμετωπίσει γιά μιά ακόμη φορά,λές και δεν έχουν οι άνθρωποι κάτι πιό σημαντικό να κάνουν.

     

    Σημ.....μην μου απαντήσεις...δεν πρόκειται να πάρεις απο εμένα καμία συνέχεια....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 10-04-2010 17:28 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 10-04-2010 17:40 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 10-04-2010 18:01 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 10-04-2010 18:02 ]


    jorge
    10.04.2010, 17:42
    Πάλι ban... Μα δεν καταλαβαίνεις οτι είναι ΑΛΛΟ να λες τις απόψεις σου για τη μουσική κ τους ακροατές και ΑΛΛΟ να στοχοποιείς έναν καλλιτέχνη που προσπαθεί να διακριθεί σε ένα διαγωνισμό; Ρητορικό το ερώτημα προφανώς...
    delta66
    10.04.2010, 22:32

    Παράθεση:

    Το μέλος nanoff στις 10-04-2010 στις 16:27 έγραψε...

    Γεια σας. Είπα κι εγώ Αντί να γράψω στο φόρουμ ότι ο τύπος ...

     

    O καθενας βαφτιζει και θεωρει καλλιτεχνη οποιον θελει.

    Μηπως κανεις λαθος εσυ, και οχι οι πολλοι?


    nanof12345
    11.04.2010, 15:06

    ΠΑΤΗΣΤΕ ΣΤΟ Google "ΠΕΤΑΓΜΑ"... Μουσικός διαγωνισμός MH

    www.mybike.gr/.../31320-πεταγμαμουσικός-διαγωνισμός-mh/

    www.mybike.gr/index.php?...

    www.avclub.gr/forum/showthread.php?t..

    greekbusas.forumotion.com/.../topic-t1491-15.htm

    greekbusas.forumotion.com/ www.forums.gr/archive/.../t-32549.html -

    www.forums.gr/showthread.php?.. forum.audisportsclub.gr/index.php?/...

    www.myphone.gr › ... › Chat and Fun – 78.136.7.209/forums/...php/f122-0.html –

    www.musicheaven.gr/.../modules.php?...

    www.insomnia.gr

    www.aquazone forum.gr

     

    respect στο δημιουργο οργανωμενα πραματα αλλα μια απορια...και τις 2 φορες που ποσταρα απαντησες μεσα σε 10 λεπτα. τι διαολο... πανω απο το ΜΗ εισαι ολη μερα? Η δουλεια πρεπει να ανταμοιβεται... το αξιζεις και τωρα ban me... ξερετε εσεις

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nanof12345 στις 11-04-2010 15:08 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nanof12345 στις 11-04-2010 15:08 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nanof12345 στις 11-04-2010 15:10 ]


    cineboy
    11.04.2010, 15:18

    Eπίθεση με συγκεκριμένο στόχο ακόμη μία φορά ...ξέχασες μόνο να πείς τι ακριβώς λέγεται εκεί μέσα, όπως επίσης ξέχασες να βάλεις και πόσα απο τα υπόλοιπα τραγούδια του διαγωνισμού ενημερώνουν γιά την συμμετοχή τους σε διάφορα forum....(γιατί άραγε;...)Επίσης δεν έψαξες αρκετά καλά η ξέχασες (;)να αναφέρεις ότι υπάρχει καλλιτέχνης που συμμετέχει στον τελικό αυτό και έγραψε χωρίς να τον ξέρω ότι έδωσε 5 αστεράκια στο τραγούδι γιά το oποίο κάνεις λόγο(;).Βεβαίως αυτό συμβαίνει γιατί πολύ απλά τυχαίνει να είναι μέχρι στιγμής στις πρώτες θέσεις.Την ίδια επίθεση έριξες και στο πρώτο μέχρι στιγμής τραγούδι σε προηγούμενο Post ,και φυσικά την ίδια στοχευμένη επίθεση θα είχε το οποιοδήποτε τραγούδι που θα ήταν μπροστά απο την στιγμή που θα σου χάλαγε τα σχέδια.Απλά τώρα τυχαίνει να είναι αυτά....

    Πολύ απλά γιά να επενέλθω, πρόκειται γιά απλή ενημέρωση και με απολύτως καμία παράκληση γιά ψήφο,αφού έτσι και αλλοιώς δεν υπάρχουν κοινά μέλη .Είναι όμως άλο να μπαίνω και να ζητάω την φήφο κάποιου και άλο να ενημερώνω γιά τον διαγνωιμό του ΜΗ και την συμμετοχή μου εκεί.

    Δεν θα πράξω όμως το ίδιο με εσένα ,και δεν θα αναφέρω πόσα ακόμη τραγούδια υπάρχουν ως ενημέρωση-δήλωση συμμετοχής στον διαγωνισμό αυτό σε άλα forum, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει τίποτε το κακό.Το δικαίωμα, του πως θα γνωστοποιήσουμε την συμμετοχή μας εδω δεν θα μας το καθορίσεις εσυ. Η ενημέρωση φίλε μου συμμετοχής σε κάποιον διαγωνισμό δεν είναι ζητιανιά...ακόμη να το μάθεις;

    Σημ....γιά μιά ακόμη φορά ανοίγεις νέο λογαρισμό γιά έναν και μοναδικό λόγο μετά απο 2 μπαναρίσματα και αποδυκνύεις περίτρανα πόσο μεγάλο πρόβλημα έχεις...δεν πειράζει συνέχισε....Την επόμενη φορά γράψου σαν nanoff 123456...Μέχρι το 9 έχεις ακόμη προσπάθειες!!!

    Βρε συ....τώρα μόλις είδα ότι το τραγούδι πήρε ακόμη 5 βαθμούς....μπάς και θέλεις να βοηθήσεις και δεν το έχεις καταλάβει;{#emotions_dlg.happycrazy}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 11-04-2010 15:23 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 11-04-2010 15:26 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 11-04-2010 15:28 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 11-04-2010 15:30 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 11-04-2010 15:34 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 11-04-2010 15:37 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 11-04-2010 15:41 ]


    takispag
    11.04.2010, 15:53

    @nannoff123κτλκτλ( ή Χούλκ όπως προτιμάς να σε λέμε...)

    Θα μας σπας για πολύ ακόμα τα νεύρα????Δεν έχεις να ασχοληθείς με τίποτα άλλο???

    Είμαι εδώ μέσα για να μιλήσω και λίγο για τα τργούδια, κάνε μας τη χάρη ρε παλικάρι....


    mixalis-kleanthis
    11.04.2010, 17:22

    Φτάνει ρε παιδιά....{#emotions_dlg.oops}...Πάμε για μπύρες Κερνάω{#emotions_dlg.beer}


    xtikis
    11.04.2010, 18:02
    πολύ γκρίνια έπεσε, σε σημείο που κάνει το φόρουμ αδιάφορο. μάλλον θα διαλέξω να παω για μπύρες με τον Μιχάλη μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα :)
    mixalis-kleanthis
    11.04.2010, 18:50

    Παράθεση:

    Το μέλος xtikis στις 11-04-2010 στις 18:02 έγραψε...

    πολύ γκρίνια έπεσε, σε σημείο που κάνει το φόρουμ αδιάφορο. μάλλον θα διαλέξω να παω για μπύρες με τον Μιχάλη μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα :)

    Φυγαμε...κανας αλλος?


    MikeGnR
    11.04.2010, 18:59
    Έρχομαι και γώ! Peace guys! \/
    mixalis-kleanthis
    11.04.2010, 21:01

    Παράθεση:

    Το μέλος MikeGnR στις 11-04-2010 στις 18:59 έγραψε...

    Έρχομαι και γώ! Peace guys! \/

    {#emotions_dlg.beer}


    NNikos
    11.04.2010, 22:35
    Παρακαλούνται τα μέλη του ΜΗ που λαμβάνουν μέρος σε λογομαχίες, να καταναλώσουν το χρόνο τους στην προσέλκυση κι άλλων μελών να ψηφίσουν μπας και πάρει κανα βαθμό και το δικό μου τραγούδι που βυθίζεται :/
    bell
    12.04.2010, 00:46

    Θα θελα να κάνω μια ερώτηση: Οι δημιουργοί των τραγουδιών του τελικού που έκατσαν στα αυγά τους και περιμένουν σιωπηλοί, χωρίς να διαφημίζουν το τραγούδι τους σε διάφορα forum, ενώ θα μπορούσαν, θα πάρουν κάποιο βραβείο; Όντως, το άρθρο 9 στην "Διαδικασία αξιολόγησης και ψηφοφορίας" στου όρους διαγωνισμού δεν είναι δεσμευτικό για την ανωνυμία των δημιουργών. Ο ηθικός κώδικας όμως, Cineboy, τι μας λέει;


    cineboy
    12.04.2010, 00:59

    Παράθεση:

    Το μέλος bell στις 12-04-2010 στις 00:46 έγραψε...

    Θα θελα να κάνω μια ερώτηση: Οι δημιουργοί των τραγουδιών του τελικού που έκατσαν στα αυγά τους και περιμένουν σιωπηλοί, χωρίς να διαφημίζουν το τραγούδι τους σε διάφορα forum, ενώ θα μπορούσαν, θα πάρουν κάποιο βραβείο; Όντως, το άρθρο 9 στην "Διαδικασία αξιολόγησης και ψηφοφορίας" στου όρους διαγωνισμού δεν είναι δεσμευτικό για την ανωνυμία των δημιουργών. Ο ηθικός κώδικας όμως, Cineboy, τι μας λέει;



    Θα μου επιτρέψεις φίλε μου ,μιά που η ερώτησή σου, είναι γιά εμένα να σου απαντήσω...

    Εαν εγω θέλω να μάθει ολόκληρη η Ελλάδα και το εξωτερικό ,ότι συμμετέχω στον διαγωνισμό εδω, είμαι ανήθικος η μήπως αφαίρεσα το δικαίωμα αυτό απο κάποιον άλον;

    Απο πότε η ενημέρωση συμμετοχής σε έναν διαγωνισμό...(πρόσεξε...η ενημέρωση...όχι η παράκληση ψήφου...),μπορεί να χαρακτηριστεί ανήθικη, όταν μάλιστα πουθενά ανάμεσα στους συμμετέχοντες καλλιτέχνες δεν έχει γίνει καμία τέτοια άτυπη η τυπική συμφωνία;Τον ηθικό κώδικα που επικαλείσαι άλοι τον καταπάτησαν και όχι εγω.

    Aκόμη, επαναλαμβάνω....προτού ρίξετε τον λίθο, ψάξτε μόνοι σας και θα δείτε πόσοι ακόμη "ανήθικοι"σαν και εμένα έχουν ενημερώσει το διαδύκτιο γιά την συμμετοχή τους στον τελικό,και θα βρείτε και τα τραγούδια.Μην περιμένετε να σας τους πω εγω η ο Nanof123456789101112131415161718192021,γιά διαφορετικούς φυσικά λόγους ο κάθε ένας.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 12-04-2010 01:01 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 12-04-2010 01:02 ]


    jorge
    12.04.2010, 01:35
    Το θέμα κλειδώνεται για 24 ώρες μέχρι να καταλάβετε όλοι οτι εδώ συζητάμε για τα τραγούδια που διακρίνουμε και ΜΟΝΟ. Συνεχιστε τη συζήτηση στα topics που υπάρχουν στην κατηγορία Μουσικός Διαγωνισμός: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewforum&forum=47
    jorge
    12.04.2010, 21:28
    Συνεχίζουμε λοιπόν, ΜΟΝΟ με σχόλια για τραγούδια που ξεχωρίσατε...
    antoniost
    13.04.2010, 00:03

    Ονομάζομαι Αντώνης και συμμετεχω στον ΤΕΛΙΚΟ με το τραγούδι   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...Εδωσα με μεγάλη ευκολία 5 βαθμούς στο φίλο μου cineboy για το εκπληκτικό ΠΕΤΑΓΜΑ...εψαξα  στο youtube για το τραγούδι και έτσι βρηκα το δημιουργό...Συνάντησα λοιπόν το Γιαννη σε ένα forum...εκει βρήκα έναν ευαίσθητο άνθρωπο .....ευγενικό οπου δεν είχε καμία σχεση με αυτό που αναφέρουν κάποιοι....ενα μεγάλο μπράβο φιλε Γιαννη και ένα μεγάλο μπράβο για το αλλο σου τραγούδι ΧΡΩΜΑΤΑ....


    marylin
    14.04.2010, 00:34

    Πολλά τραγούδια ξεχώρισα και σε αρκετά έδωσα 5 αστέρια! 

    Κάποια βέβαια δεν έφτασαν στον τελικό,  αλλά δε μειώνεται αξία τους, μπράβο σε όλους ξανά! 


    'Αλλα με συγκίνησαν πολύ, άλλα με ταξίδεψαν, με γοήτευσαν, μου ανέβασαν τη διάθεση... 

    Η Κυρά του χορού είναι απ' τα πιο πρωτότυπα που άκουσα, περίμενα να πάρει περισσότερους ψήφους αλλά...γούστα είναι αυτά... 


    Οφείλω να πω όσον αφορά το cineboy ότι έτυχε να βρεθούμε στο τσατ του ραδιοφώνου, συζητούσαμε για το διαγωνισμό και είπε ότι είχε στείλει κι αυτός.

    Τον ρώτησα ποιό είναι αλλά μου απάντησε ότι δεν είναι σωστό και δε μου είπε, ενώ του τόνισα ότι είχα ήδη ψηφίσει και δε θα άλλαζε κάτι....

    Γενικά ακόμα κι αν ξέρουν 100000000000 άνθρωποι για τη συμμετοχή κάποιου δεν αλλάζει κάτι στην ψηφοφορία βρε παιδιά, το έχουμε πει τόσες φορές.... 

    Τα εδώ παλαιότερα μέλη ψηφίζουν και θεωρώ ότι η διαδικασία είναι έντιμη και ασφαλής, τι αλλάζει αν ενημερώνονται κάποιοι που όμως δε μπορούν να προσθέσουν ψήφους? 

    Δικαίωμα έχει ο καθένας να ενημερώνει όποιους και όσους θέλει και δεν βλέπω κάτι μεμπτό σ' αυτό...


    emmanuella
    15.04.2010, 11:06

    Μόλις έδωσα και εγώ τα αστεράκια στα τραγούδια του διαγωνισμού αφού τα άκουσα ένα-ένα με πολύ προσοχή όλες αυτές τις μέρες!  {#emotions_dlg.walkman} 

    Από την αρχή του διαγωνισμού είχα ξεχωρίσει στο group του το "Κουτσό στρατιωτάκι". Πάρα πολύ ωραίο τραγούδι, υπέροχοι στίχοι και η ερμηνεία μου άρεσε πολύ!
    Αρκετά συγκινητικοί ήταν οι στίχοι του "Μάνα" και η χροιά της φωνής του, και περιμένα να είναι λίγο πιο ψηλά στη σειρά. 
    Έκλπληξη ήταν το jazz-έντεχνο τραγούδι "Απόψε", στο οποίο ταίριαξε απίστευτα η ερμηνεία και οι στίχοι με τον απαλό ήχο της jazz!  
    {#emotions_dlg.thumbup}
    Γενικά ξεχώρισα τα "Φώτα πορείας", "Γρίλιες", "Μες στις σκιές", "Σωπαίνουν αυτοί που αγαπούσαν", "Φως μου", "Η κυρά του χορού", "Στενό". {#emotions_dlg.walkman}

     

    Συγχαρητήρια σε όλους τους συνθέτες, τους στιχουργούς, τους ερμηνευτές που πήραν μέρος στον Διαγωνισμό του Musicheaven καθώς και όλους όσους κρύβονται πίσω από τον συντονισμό και τη διοργάνωση του.  {#emotions_dlg.beer}

    Καλή επιτυχία και περιμένω τα αποτελέσματα με ανυπομονησία, καθώς και την αποστολή των τραγουδιών στη λήξη του διαγωνισμού!   {#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.whistling}


    MITSOUD
    16.04.2010, 15:33

    Ο Συνθέτης του εκπληκτικού τραγουδιού "ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ ΣΟΥ" το οποίο πατώνει εδώ(είναι προτελευταίο τώρα) βγήκε ΔΕΥΤΕΡΟΣ με ισοψηφία με τον Πρώτο με άλλο τραγούδι στον Διαγωνισμό  του  ΚΙΘΑΡΑ portal κοιτάξτε εδώ http://forum.kithara.gr/index.php?topic=78757.0

    Ο διαγωνισμός του ΚΙΘΑΡΑ έγινε με επιτροπή και όχι με ψήφους του κοινού

    Νομίζω ότι το θέμα είναι για σκέψη και προβληματισμό....

    Ακούστε και άλλα τραγούδια του Συνθέτη εδώ

    http://www.p-zaranis.gr/

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MITSOUD στις 16-04-2010 15:35 ]