ελληνική μουσική
    659 online   ·  210.857 μέλη
    AndriPelagia
    01.08.2005, 18:59
    Sto melos apostolidis exw na pw ena megalo mpravo gt simfwnw kata ena meros me auta p leei.8a diafwnisw mono ekei p mila g tn pirovolaki.Kalos ine o manos.
    Apostolidis
    01.08.2005, 19:03
    Την ξέρει ο γιωργάκης τη γνώμη μου και όπως βλέπεις δεν έχω πρόβλημα να πώ την γνώμη μου δημόσια. Τώρα αν εσύ αυτοδιορίστηκες δικαστικός κλητήρας είναι άλλο θεματάκι...Τσιφλικάδες δεν κολάνε πουθενά....
    falimento
    01.08.2005, 19:14
    Eφόσον απευθύνεσαι στον Γιώργο για εσκεμμένη διαφήμιση και τσέπωμα χρημάτων, δείχνει πόσο σέβεσαι τη δουλειά του και πόσο τον εκτιμάς σαν άτομο. Το επιδεικνύεις κιόλας και δημόσια... Μπράβο σου...

    Εμένα δεν με αφορά πια το θέμα. Εφόσον τον Γιώργο δεν τον πειράζουν μία αυτά που λες, εμένα δεν με πειράζουν δέκα...


    Apostolidis
    01.08.2005, 19:24
    Αν δεν δεχόταν την κριτική μου δεν θα ήταν φίλος μου. Το γεγονός όμως ότι είσαι τόσο σίγουρος ότι θα συνέπνεε μαζί σου σ' αυτά που λες αποδεικνύει ακόμα μια φορά πόσο δικό σου μαγαζάκι θεωρείς αυτό το site. Είμαι σίγουρος πως σε ένα νέο μέλος δεν θα μίλαγε πότέ έτσι. Τώρα οι διαφημίσεις ξέρω τιρόλο βαράνε και πόσο απαραίτητες είναι για την ύπαρξη αυτού του site. Δεν αντιλέγω...Τουλάχιστον εγώ ξέρω την προσπάθεια που γίνεται και χαίρομαι για την ύπαρξη της σελίδας αυτής!!!!!!!!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Apostolidis on 02-08-2005 16:22 ]
    Apostolidis
    01.08.2005, 19:31
    Κι εσυ βρε κουκλα μου...κατεβασε το rajaz απο Camel μπας και αλλαξις λιγο ακουσματα γιατι ηπολλη Βανδη βλαπτει σοβαρα την υγεια....
    AndriPelagia
    01.08.2005, 21:24
    Lipon sta meli falimento k apostolidis 8elw na pw oti exw dikewma na akuw oti 8elw k na ipostirizw tus tragudistes k tis tragudistries p 8elw.Sorry p me ena minima m prokalesa toso megalo provlima.Eilikrina den ixa tetoio skopo.Egw to 3ekinisa olo auto ws astio g to melos eothinos.Den fantazomun pws 8a ginotan olos autos o salos.G auto stamatate na tsakwneste.Den me endiaferi i gnwmi sas.K falimento ok iposxome oti 8a akusw ti simvuli s ws palaiotero melos p ise k 8a ime pio prosextiki sta minimata m.Apostolidis den 8a s dwsw logariasmo an 8a akuw vandi i oxi k tis simvules s krata tes gia ton eauto s gt twra p m edwses ti simvuli na akuw ligotero vandi,egw 8a akuw perissotero.Den me endiaferi ute i diki s gnwmi ute i gnwmi t pio paliu(falimento).Vandi 4ever!!!!!!!
    kifa
    01.08.2005, 22:34
    Καλησπέρα...


    Είναι αρκετά συχνό το φαινόμενο ( το έχω ξαναγράψει ) τα τόπικ του ΜΗ τώρα τελευταιά να γίνονται πεδία αντιπαράθεσης .. Με στεναχωρεί αλλά δεν με εκπλήσει διότι μιλάμε για 15.000+ μέλη με διαφορετικά ακούσματα, διαφορετικές συνηθειες, διαφορετική κουλτούρα, διαφορετική παιδεία και διαφορετική αντιμετώπιση της μουσικής.


    Θα σταθώ όμως σε κάτι το οποίο εμένα προσωπικά με ΕΝΟΧΛΕΙ και θα ήθελα να σας το ανακοινώσω εξαιτίας αυτού του Τόπικ.

    Απευθύνομαι σε όλους και όλες . Δεν κάνω διακρίσεις αν κάποιος ειναι moderator , admin, Παλιο μελος , νέο μέλος κλπ κλπ κλπ .....

    Το site είναι μουσικό. Ο καθένας απο εμάς εχει την επιλογή να ακουει οποια μουσική θελει, να ανοιγει τοπικ που δεν θιγουν ή προσβάλλουν το site ή τα μέλη του, να γράφει την άποψη του ελεύθερα και σύμφωνα με τα πιστευω του και να περιμένει τις απαντήσεις από άλλα μέλη που συμφωνουν ή διαφωνούν.

    1 . Δεν καταλαβαινω την διαδικάσια μύησης της Αντρι στο τι ειναι ποιοτική μουσική ή όχι....Αυτό πιστευει , αυτό γράφει ... Εγώ ειμαι ερωτευμενος μουσικά με τον Χατζιδάκι...ΚΑΙ ? Πρέπει να μου κάνει ή Άντρι μαθηματα στο να μην ακουω Χατζιδάκι ??? Η εγώ πρεπει να την σνομπάρω επειδή ακουει Βανδή ??? Δεν νομιζω .... Καλά κάνεις Άντρη και ακους οτι σου αρέσει ...


    2. Κανεις δεν ειναι υποχρεωμένος να μπει και να γραψει σε κάποιο τόπικ που δεν του αρέσει... Τα τόπικ ειναι ελευθερα και όποιος θέλει να συμμετέχει τι κάνει με προσωπική βούληση...Οποιος θέλει να απεχει κανεις δεν του παιρνει το κεφάλι.


    3. Η διαφωνια σε οποιοδήποτε τοπικ είναι θεμιτή μόνο οταν δεν αναφέρονται ονοματα τρίτων που δεν εχουν μπει καν στον κόπο να απαντησουν αλλα απαντούν τρίτοι εκ μερους τους...Γι αυτό υπάρχουν και τα ΠΜ...Ας βριζόμαστε "κρυφά" και όχι φανερά ... Δεν ειναι εικόνα αυτή site... Τα "παρατράγουδα" έχουμε γινει...


    Με συγχωρείτε αν έγινα λιγο περισσότερο "σκληρός" αλλά όπως και να το κάνουμε το site λέγεται MUSIC HEAVEN... Για κάποιους Παράδεισος είναι Ο Ταμπάκης και για άλλους ο Θεωδοράκης ή ο Μανος. Αν είναι κάποιο τόπικ να πιασει "'πάτο" αυτό θα γίνει από μονο του...


    * Άντρη, συνέχισε να ακούς Βανδή ....

    * Φάλι, χρειάζεσαι διακοπές ... :)

    * Κ. Αποστολίδη, νομιζω ότι έχετε δίκιο για την ελευθερία γνώμης και άποψης περί site , άδικο στο να χρησιμοποιειται το πρόσωπο του jorge για να υποστηρίξετε τη γνωμη σας...Μη με παρεξηγήσετε , το λέω φιλικά και έχοντας υπόψιν ότι ειναι φίλος σας.. :)


    Αυτα τα λίγα...ΜΑ ΝΕΝΕ για όλους .. !!!



    AndriPelagia
    01.08.2005, 22:55
    Kifa euxaristw gia tis simvules s alla den ixa skopo na stamatisw na akuw vandi.Apla den antexw kapius di8en p to pezun kulturiarides epd akune pio piotiki musiki.Dld emeis p akume vandi den 3erume na 3exwrizume ti ine piotiko k ti oxi;H mipws imaste a3estoi k prepi na prosexume sinexws prin milume;Prepi epitelus na stamatisun kapioi na vazun tampeles sti musiki gt i musiki ine mia.Fisika de mprume na sigkrinume vandi me papakwstantinu,mario fragkuli me niko karvela k 3erw egw omws kalo ine na akume ola ta idi musikis k na min katakrinume kapius an8rwpus g ta gusta tus.K kati allo.Otan enw8i i musiki ginonte 8aumata.Ena paradigma sto opio stirizetai to pio panw ine ena sxima to opio otan dimiurgi8ike eskise.Ena sxima sto opio enw8ikan enas laikos tagudistis me enan entexno.Den 8a pw tipota perissotero.Mono ta onomata autwn twn tragudistwn.Terzis-X"giannis.
    paramithi
    01.08.2005, 23:16
    Quote:

    Το μέλος AndriPelagia στις 01-08-2005 στις 17:53 έγραψε:

    K dn ime mwro,ime 17 xronwn.ok;;;ante mpravo!





    εγώ πάλι που είμαι 17 χρονών μωρό θεωρώ τον ευατό μου..τι είμαι δηλαδή,μεγάλη?
    AndriPelagia
    01.08.2005, 23:32
    Paramythi to oti imaste 17 de simeni pws imaste mwra.Imaste se mia ilikia opu mporume na kanume tis epiloges mas k na ipostirizume tus an8rwpus p 8aumazume.Ok exis dikeo.Mpori na imaste mwra akoma alla auto den dinei to dikewma se kapius allus na mas ipodikniun pio ine pio kalitero k ti ine pio swsto.Katalavenis se pius anaferomai k dn 3erw an simfwnis.K epd vlepw ps ise taktiko melos mporis na m pis ps mporw na diagrafw apo melos;
    pastella
    02.08.2005, 01:12
    Παρακολούθησα τη συζήτηση σχεδόν από το ξεκίνημά της. Και κατι δεν μου αρεσει ειλικρινά.

    Καταρχήν να πώ ότι η συζήτηση έχει πάρει κάποιους εριστικούς τόνους χωρίς να υπάρχει λογος. Σε κάποιους αρέσει η Δέσποινα Βανδή σε άλλους όχι. Το λέμε, μπορεί ίσως να το πούμε και έντονα αλλά δεν μου αρέσει να πω κάτι σε κάποιον σε έντονο ύφος για ένα θέμα που κακά τα ψέμματα δεν σηκωνει και τόσο βαρος στη συζήτηση.

    Επίσης μια μικρή φιλική παράκληση προς το μέλος AndriPelagia: Αν γίνεται να γράφεις στα ελληνικά, εκτός το ότι είναι παράκληση του ΜΗ είναι και λιγάκι κουραστικό για όσους θέλουν να διαβάσουν τις σκέψεις σου. Εκτός κι αν το πληκτρολόγιό σου δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες οπότε δεν τίθεται θέμα.

    Ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατί θελεις να διαγραφείς από μελος. Το ΜΗ είναι ένας ελεύθερος χώρος διακίνησης ιδεών και αυτό θα το διαπιστώσεις αν διαβάσεις μηνύματα σε τοπικς που έχουν ανοιχτεί κατα καιρούς, ακόμη και θρησκευτικού χαρακτήρα όπου οι διαφορετικές απόψεις δίνουν και παίρνουν χωρίς όμως να προσβάλλει κανεις κανένα!!!

    Τέλος υπενθυμίζω ότι εδώ συζητάμε για την Βανδή.

    ΚΑι για να πω τη γνώμη μου, με αφήνει αδιάφορη. Τα οικονομάει χοντρά και μπράβο της, κατεμέ έχει καταστρέψει τις όποιες φωνητικές δυνατότητες είχε κάποτε. Αλλά δεν βρίσκω να προσφέρει κάτι και να κάνει κάποια διαφορά στη μουσική με την παρουσία της. Δεν έγινε πλουσιότερη η μουσική κληρονομιά από τους δίσκους της. Αν μιλήσουμε και με όρους αντιγιουροβιζιονιστών, είναι μια όμορφη "χοροπηδηχταρού". Ως εκεί.

    Ανοιξτε τα αφτια σας γιατί...χανόμαστε!!!!

    Πάρτε και μια μπυρίτσα!
    fantasma
    02.08.2005, 01:47
    Σ Α Σ Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω Γ Ι Α Τ Η Ν Λ Ο Γ Ο Κ Ρ Ι Σ Ι Α . . . .


    paramithi
    02.08.2005, 01:48
    Quote:

    Το μέλος fantasma στις 02-08-2005 στις 01:47 έγραψε:

    Σ Α Σ Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω Γ Ι Α Τ Η Ν Λ Ο Γ Ο Κ Ρ Ι Σ Ι Α . . . .






    Ποια λογοκρισία??τι έγινε??
    vouliakis
    02.08.2005, 01:51
    Ψυχραιμία παιδιά...

    fantasma, για τί είδους λογοκρισία μιλάς? Τι έγινε?
    dimko
    02.08.2005, 09:22
    Καλημέρα!

    Κάθε τραγουδιστής βγάζει όμορφα, βγάζει και άσχημα κομμάτια.

    Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ

    Το να συζητάμε για τις φωνητικές ικανότητες ικανότητες της Βανδή δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα. Υπάρχουν αρκετές τραγουδίστριες του "ποιοτικού - έντεχνου" τραγουδιού, που κατά τη γνώμη μου η φωνή τους είναι για τα μπάζα. Δε θα τις αναφέρω, κάποιες από αυτές όμως έχουν εκθειαστεί σε αυτό το φόρουμ. Κανένα πρόβλημα, γούστα είναι αυτά.

    Το τελευταίο άλμπουμ της Βανδή, κατά τη γνώμη μου ήταν αποτυχία, χωρίς έμπνευση και προχειροδουλειά.

    Ακούστε όμως το ¨Κάποιες φορές" από παλιότερή της δουλειά και πείτε μου τη γνώμη σας. Εμένα είναι από τα αγαπημένα μου.




    AndriPelagia
    02.08.2005, 10:27
    Christine θα σασ γράφω και στα ελληνικά όπως μου ζητάτε.Αφού παρακολουθούσες τη συζήτηση έπρεπε να καταλάβεις γιατί ζήτησα διαγραφή.Λοιπόν,ζήτησα διαγραφή γιατί δεν περίμενα τέτοια επίθεση από την πρώτη μέρα επειδή είπα τη γνώμη μου.Ζήτησα διαγραφή γιατί άθελα μου δημιούργησα μεγάλο σάλο με ένα μήνυμα μου που στάθηκε η αφορμή για να τασκωθούν δύο άλλα μέλη(Falimento kai apostolidis).Και κάτι τελευταίο σας παρακαλώ πολύ όλους μην το κάνετε θέμα.Ήδη πήρε μεγάλες διαστάσεις.
    paramithi
    02.08.2005, 11:08
    πρόταση..ας αρκεστούμε σε γνώμες για την Δέσποινα Βανδή και ας παραμεριστούν οι προσωπικές διαφορές..νομίζω θα είναι καλύτερο για όλους..καλό υπόλοιπο της ημέρας να έχουμε..
    Eothinos
    02.08.2005, 11:17
    Πω, ρε την έκανα χθες και έγινε χαμός!

    Λοιπόν εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα..
    Γιατί επιτεθήκατε στο falimento??? O άνθρωπος δήλωσε ότι δεν ασχολείται το M/H με τη Βανδή! Είπε ψέμματα;;
    Άλλωστε αυτό φαίνεται απ'όσους έχουν γράψει μέχρι στιγμής! Κανένας δεν τη πάει ρε παιδί μου εδώ μέσα. Πώς να το κάνουμε;;
    Μετά δήλωσε στη κοπελιά που γουστάρει Βανδή ότι πούλαγε μούρη και ήθελε να τσακωθεί και ότι αυτό ήταν αντίθετο με τους κανονισμούς του forum.. Kαι Ειλικρινά άμα δεν παρενέβαινε ο falimento, θα ήμουν έτοιμος να τη βρίσω στεγνά!

    Στη συνέχεια πετάχτηκε σαν το μεθάνιο που αναδύεται από τα πισινά, ο Aποστολίδης και τα έκανε σαν τη μούρη του... Φαίνεται ότι το χτύπημα στο κεφάλι του κογιότ που έχει σαν εικόνα δίπλα, τον έχει επηρεάσει και τον χάζεψε.
    Άρχιζε να λέει για ισπανούς και μπούρδες και ταυρομάχους και Jorje, μαγαζάκια, καντίνες, σουβλατζίδικα, τσιφλίκια...
    Τι λε ρε φίλε;;; Μήπως σε έφτυσε η γυναίκα σου χθες και είχες έλλειψη πλήρωσης;;;

    Κifa πήγες να το παίξεις πυροσβέστης αλλά τα έκαψες όπως προχθές η πυρκαγιά τη Ραφήνα

    Vouliakis η παρέμβαση σου ήταν πιο αργή και απ'το replay. Και αυτό που γράφεις δεν σώνει τη κατάσταση. Απ'ότι διαβάζω είσαι και συντονιστής..

    Dimko Christine οι μόνοι που προσφέρουν κάτι καλό...

    falimento μη μασάς αρχηγέ, σε έχω διαβάσει και σε προηγούμενα θέματα και είσαι τρελό ατομάκι με σωστές απόψεις αν και πιτσιρικάς

    vouliakis
    02.08.2005, 11:36
    Δηλαδή, ο συντονιστής πρέπει να είναι "μουσική αστυνομία"?
    Και είναι υποχρεωμένος να παρακολουθεί ένα topic για τη Βανδή?
    Πόσα ποιά να μας δώσει ο jorge? Μας χάρισε Porsche -την έχω στο συνεργείο γιατί γέμισαν τα τασάκια-, μας χάρισε κότερο -το δάνεισα στον Orfeus για να έρθει στην Κω (το δικό του περνά από ΚΤΕΟ)...
    Ψυχραιμία, παιδάκια...

    Υ.Γ. Φιλάκια από τον Orfeus
    Orfeus
    02.08.2005, 11:59
    Όπα!!!!!
    Τί έγινε εδώ ρε παιδιά;
    Είχα πεταχτεί με το κότερο του Vouliakis απέναντι στην Τουρκία για να γράψω μέλη στο MusicHeaven.

    Παναγιώτη σ΄ευχαριστώ για το κότερο

    Στην Τουρκία λοιπόν βρήκα ένα ανάλογο topic για την Σερτάμπ όπου και εκεί "τσακώνονται", αλλά δεν ξέρω εάν εκεί τρώνε φασόλια.

    Χαλαρά....