ελληνική μουσική
    868 online   ·  210.851 μέλη
    tsuku_elf
    02.08.2005, 12:08
    Σας ευχαριστούμε πολύ κε Eothinos που συμμετείχατε στην κριτική μας επιτροπή. Στα επόμενα καλλιστεία του Μ/Η θα σας ξαναπροτιμήσουμε ....

    Κύριοι,
    Η ποιότητα και η κουλτούρα δε συμβαδίζουν με την απαξίωση των διαφορετικών από τις δικές μας απόψεις, ούτε με τη φίμωση όσων τυγχάνει να αποκλίνουν από τις δικές μας προτιμήσεις.
    Αν θέλουμε να μιλάμε για ποιότητα θεωρώ πως θα πρέπει να αντιλαμβανόμαστε αυτό το site ως χώρο διακίνησης και ανταλλαγής ιδεών, ως δυνατότητα συνύπαρξης διαφορετικών φωνών και ρευμάτων και όχι ως "κατηχητικό".

    Για κάποιους οι θέσεις του μέλους Αποστολίδη ακούγονται ως αιρετικές. Γνωρίζοντας πολύ καλά ότι πάντοτε το ύφος του είναι ολίγον...αιχμηρό (ίσως ενίοτε να κάνει και καλά που το υιοθετεί βέβαια....) θα συμφωνήσω μαζί του τουλάχιστον ως προς την ουσία, αν όχι ως προς τη διατύπωση.

    Και φυσικά δεν είναι υποχρεωμένοι όλοι να γνωρίζουν τη σχέση του Apostolide και κάποιων άλλων μελών με τον jorge, ώστε να κατανοούν πάντοτε το ύφος μας, θα πρέπει όμως να γνωρίζουν ότι αναφορικά με το Μ/Η, πολύ περισσότερα είναι αυτά που έχουν ειπωθεί κατά καιρούς σε κατ'ιδίαν συζητήσεις μας με το jorge, παρά αυτά που έχουμε γράψει δημόσια εδώ μέσα.
    Άρα μόνο θέμα "πισομαχαιρώματος" δεν τίθεται. Μόνο και μόνο που θα το διαβάσει αυτό ο αγαπητός μας φίλος θα το θεωρήσει γελοίο. (jorgito είμαι σίγουρη πως έχεις λόξυγγα...sorry...)

    Κε vouliaki, συμφωνώ ως προς τα υπόλοιπα μαζί σας. Καλά να περνάτε στο Νότιο Αιγαίο, καλά να περνάμε κι εμείς εδώ στο Βορειοανατολικό :)



    vouliakis
    02.08.2005, 12:17
    Σοφία δεν "απαξίωσα" τίποτα... Θέμα χρόνου ήταν. Βγήκαμε χθες από το site γύρω στις 4:00 και ξαναμπήκαμε αργά το βραδάκι (και είχε γίνει ο χαμός - ε, Orfeus?).

    Μεσολάβησε μια πολύωρη πρόβα...


    Προλαβαίνεις να έρθεις με τον Γιώργο, εδώ στο Νότο...
    Η πρώτη συναυλία είναι την Παρασκευή.

    Χαιρετίσματα από τον Orfeus (και το κότερο )
    tsuku_elf
    02.08.2005, 12:27
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 02-08-2005 στις 12:17 έγραψε:

    Σοφία δεν "απαξίωσα" τίποτα... Θέμα χρόνου ήταν. Βγήκαμε χθες από το site γύρω στις 4:00 και ξαναμπήκαμε αργά το βραδάκι (και είχε γίνει ο χαμός - ε, Orfeus?).

    Μεσολάβησε μια πολύωρη πρόβα...


    Προλαβαίνεις να έρθεις με τον Γιώργο, εδώ στο Νότο...
    Η πρώτη συναυλία είναι την Παρασκευή.

    Χαιρετίσματα από τον Orfeus (και το κότερο )






    Συγνώμη Παναγιώτη, μάλλον δεν έγινα κατανοητή. Δεν αναφερόμουν σε σένα, φυσικά και δεν απαξίωσες τίποτα, το αντίθετο μάλιστα
    Σιγά μην αφήσεις την...Κω, να τρέχεις στη Βανδή!

    Πηγαίνετε στις παραλίες, τρέξτε στις συναυλίες, πιείτε ουζάκι, απολαύστε το ηλιοβασίλεμα και ξεκολλήστε από το pc!
    Εμείς δυστυχώς θα βγάλουμε όλο τον Αύγουστο μπροστά στις οθόνες μας...καταραμένη δουλειά...

    Κε orfeus, αντιχαιρετίσματα :)
    falimento
    02.08.2005, 13:11
    Kαλό Παναγιώτη!
    Βρε όμως το σκάφος δεν περνάει από ΚΤΕΟ…Ξέρω όμως ότι ο Γιώργος το πήγε πάλι στο καρνάγιο για να βάλει τις καινούριες Yamaha. Είναι gadgetakias ο άτιμος…! Πολλά φιλιά να του δώσεις από μένα

    Λοιπόν όσον αφορά το θέμα μας, θα γράψω το κύκνειο κείμενο μου, σε αυτό το topic.

    Καταρχάς αγαπητέ Eothine σε ευχαριστώ για το "ευγενικό" σου έρεισμα, αλλά δεν το έχω ανάγκη. Είμαι αρκετά ώριμος να υπερασπίζομαι αυτοβούλως.
    Επίσης, δεν μ’αρέσει το ύφος που γράφεις, γιατί πάλι θα ανάψουν τα αίματα. Τέρμα πια!

    Δεν είμαστε εδώ, όπως είπε και ο Παναγιώτης (Vouliakis), αστυνομία να διαγράφουμε μηνύματα και άλλα τέτοια που βλέπω σε άλλα forum και μου έρχεται απέχθεια και αποστροφή.
    Ίσως στη προσπάθεια μας να διατηρήσουμε υψηλό το επίπεδο και το όμορφο κλίμα στο Μουσικό Παράδεισο, όντας υπέρμετρα ζηλωτές, πέφτουμε σε λάθη. Όμως κανείς μας, δεν θεωρεί μαγαζάκι το Μusicheaven. Ούτε οικονομάμε, ούτε μας κόβουνε διαρκείας εδώ μέσα.

    Όλοι μας κατά καιρούς, νεότεροι παλαιότεροι, moderators και administrator (ειδικά ο Γιώργος), έχουμε διαφωνήσει, ή μιλήσει σκληρότερα σε κάποια άτομα τα οποία, προσπαθούν να μετατρέψουν τις συζητήσεις σε πεδίο μάχης. Επί τον τύπον των ήλων αποτελούν τα μυριάδες θέματα που έχουν ανοικτεί το τελευταίο καιρό. Επειδή έχουμε ορμέμφυτη την ηδονή της βίας και της επιθετικότητας, όπου βλέπουμε τσαμπουκάδες και άλλους ζόρικους, πέφτουμε στη παγίδα και συμμετέχουμε και εμείς. Μέγα λάθος.
    Το κακό διαιωνίζεται, έχει εκπληκτική τάση πολλαπλασιασμού και εξάπλωσης και τα αποτελέσματα είναι κοκορομαχίες και πισωμαχαιρώματα.

    Στη διαφωνία με το μέλος AndriPelagia:
    Δεν αναφέρομαι ενδελεχώς, μιλήσαμε έτσι και αλλιώς με προσωπικά μηνύματα και δεν υπάρχει ουδένα πρόβλημα. Το μόνο μου μέλημα ήταν να μην εκτροχιαστεί η συζήτηση, που τελικά δεν κατάφερα να επιτύχω και έπεσα εγώ στη λούμπα. Η παραδοχή μου «Δεν ασχολούμαστε με τη Βανδή εδώ πέρα» πηγάζει από προηγούμενο topic Bίσση ή Βανδή; όπου ο Jorge είχε δώσει τη παραπάνω απάντηση. Θεώρησα σκόπιμο λοιπόν, να τη μεταφέρω.

    Στη διαφωνία με το μέλος Apostolidi:
    Η αυτοκριτική είναι δύσκολο φαινόμενο και σπάνιο. Θα προσπαθήσω να προβώ στη δική μου, λοιπόν, αφού δεν συμπεριφέρθηκα σωστά και το αναγνωρίζω.
    Χθες, λόγω της επιθετικής και αιχμηρής στάσης του συγκεκριμένου μέλους, (την οποία ειρήσθω εν παρόδω Σοφία μου, δεν είμαι υποχρεωμένος εγώ ή εσύ ή ο καθένας εδώ να την ανέχεται επειδή είναι φίλος του Jorge, του Falimento κτλ), αναγκάσθηκα και έφερα εις μνήμη, τις πειραιώτικες και κρητικές μου καταβολές. Έγραψα ένα απαράδεκτο post το οποίο και ακύρωσα το βράδυ, μετά από μία ώρα παραμονής στο site. Η βία οδηγεί στη βία, το χείρον στο χείριστον. Μea culpa.

    Τα παιδιά που είναι τόσο καιρό εδώ μέσα, με ξέρουν καλά και γνωρίζουν ακόμα καλύτερα αν θεωρώ «μαγαζάκι» ή «Ναγκασάκι» το Moυσικό Παράδεισο. Tώρα να δικαιλογηθώ σε έναν άνθρωπο, που δεν τον ξέρω και αρέσκεται να γράφει παραδόξως δεν με ενδιαφέρει καθόλου, ειλικρινά και χωρίς παρεξήγηση όσο και να ακούγεται ψωνίστικο ή επηρμένο, δεν μου καίγεται καρφί!!

    Αυτό που με στεναχώρησε, είναι ότι αναφέρθηκε στον Jorge που είναι απών και δεν συμμετείχε στη συζήτηση και αναφέρθηκε για χρήματα κάτω από το τραπέζι και άλλα τέτοια όμορφα. Εφόσον ο Γιώργος δεν ήταν εις θέση να απαντήσει, ωθούμενος από τη προσωπική μας σχέση, θεώρησα απαράδεκτες τις δηλώσεις του. Ήταν λάθος ο ρόλος μου, ως συνήγορος υπεράσπισης και αυτό το αναγνωρίζω. Ο Γιώργος είναι αρκετά ώριμος να υπερασπιστεί αυτοβούλως και εφόσον είναι και καλός του φίλος, τα πράγματα καθίστανται απλά.

    Στο M/H δεν ισχύει το δίκαιο του ισχυρότερου, για αυτό θα αναφέρω τη ρήση του σοφού Πιτθέα «Μηδενί δίκην δικάσεις πριν αμφοίν μύθον ακούσεις»

    Αύγουστος είναι, διακοπές έχουμε ή θα έχουμε σε λίγο, οπότε ειρήνη υμίν αδέλφια!















    AndriPelagia
    02.08.2005, 14:06
    ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΣ.Λοιπόν για να τελειώνει επιτέλους αυτό με τη Βανδή,έχετε δίκαιο.Δεν ακούγεται η γυναίκα.Δεν έχω τίποτα άλλο να πω.Σας παρακαλώ πέστε μου πως μπορώ να διαγραφώ από εδώ.Έχω μετανιώσει ειλικρινά που γράφτηκα.Σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος.Πως μπορώ να διαγραφώ;;;;;;;;;;
    frufru
    02.08.2005, 14:09
    Επιτρεψτε μου να πω κατι κι εγω...

    Απο οτι βλεπω ειναι φανερο το ποσο αναγκη εχουν μερικες φορες οι ανθρωποι να επιδεικνυουν το φοβερο υψηλο επιπεδο τους. Κατα τη γνωμη μου οταν θες να ''κρατησεις το επιπεδο υψηλο'' δεν ειναι αναγκη να το λες και να καταδικαζεις αποψεις και ακουσματα τα οποια ειναι πιο ''χαμηλα'' απο το δικο σου αλλα απλα αυτο το δειχνεις με τις πραξεις σου..
    Αν αυτο το site αποτελειται απο ανθρωπους ''χαμηλου'' επιπεδου κατα την γνωμη σας falimento, τοτε κι εσυ απο μονος σου με το να αποκλειεις καποιους δεν θα καταφερεις κατι. Δεν αμφιβαλλω για το επιπεδο σου πιστεψε με αλλα με τον τριοπο που προσπαθησες να το επιβαλλεις.
    Αυτη πιστευω πως ηταν η διαφορα του Apostolidi. H διατυπωση ισως να μην ηταν η καλυτερη.
    Το ζητημα ειναι πως και μελη τα οποια υποτιθεται θελουν να μην αναβουν τα αιματα - sorry που θα το πω ετσι- τις πετουν τις μπηχτουλες τους.
    Γιατι το μελος Orfeus αμεροληπτος ηθελε να δειξει αλλα με μια ελαφρια δοση εμπαθειας και μνησικακιας ειπε κατι για φασολια.(οποιος ειχε διαβασει προηγουμενο topic που συμμετειχε και ο Apostolidis θα καταλαβει)

    Καταλαβαινω πως κι εγω αναπαραγω μια κατασταση και ετσι και ειχα τα απαραιτητα γλωσσικα-εκφραστικα εργαλεια μαλλον θα ειμαουν λιγοτερο καυστικη.

    Sorry γι αυτο...

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: frufru on 02-08-2005 14:10 ]
    tsuku_elf
    02.08.2005, 14:24
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 02-08-2005 στις 13:11 έγραψε:



    Στη διαφωνία με το μέλος Apostolidi:
    Χθες, λόγω της επιθετικής και αιχμηρής στάσης του συγκεκριμένου μέλους, (την οποία ειρήσθω εν παρόδω Σοφία μου, δεν είμαι υποχρεωμένος εγώ ή εσύ ή ο καθένας εδώ να την ανέχεται επειδή είναι φίλος του Jorge, του Falimento κτλ), αναγκάσθηκα και έφερα εις μνήμη, τις πειραιώτικες και κρητικές μου καταβολές.







    ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ Falimento να ανέχεσαι τη στάση του όποιου Αποστολίδη, όχι επειδή είναι φίλος του Γιώργου ή δικός μου ή δικός σου, αλλά γιατί ΕΙΜΑΣΤΕ υποχρεωμένοι να ανεχόμαστε όλες τις φωνές εδώ μέσα, αν θέλουμε να μιλάμε για ευρύ πνεύμα, πλουραλισμό και άλλα τέτοια.
    Όσο σε ενοχλεί το ύφος του Apostolidi ενοχλεί κι εμένα η ηθικολογία, η έπαρση, η έλλειψη περιεχομένου που εμφανίζεται στο ύφος άλλων μελών.
    Πολλά από αυτά που διαβάζω εδώ με εκνευρίζουν, άλλα με αφήνουν αδιάφορη, άλλα τα θεωρώ ανούσια, άλλα ελιτίστικα και άλλα υποκριτικά.
    Αυτοί οι χαρακτηρισμοί όμως αφορούν το ΔΙΚΟ ΜΟΥ και ΜΟΝΟ αισθητικό κριτήριο.
    Δεν θα χαρακτήριζα ΠΟΤΕ τίποτα από αυτά ως μη αποδεκτό για το χώρο αυτό, ή για το "επίπεδο" του site και δε θα οδηγούσα κανένα μέλος σε άλλα πιο κατάλληλα για το επίπεδό του forums , ωσάν να τα στέλνω στην "εξορία".
    Κι αυτό γιατί απλά ξέρω ότι κάποιοι άλλοι αντίστοιχα θεωρούν εξ'ίσου εκνευριστικά και απαράδεκτα αυτά που πιστεύω και εκφράζω εγώ.

    Και ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πότε καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι το δικό μας επίπεδο είναι υψηλό και επομένως πρέπει να κάνουμε μαθήματα στους υπολοίπους ώστε να μας φτάσουν....




    tsuku_elf
    02.08.2005, 14:29
    Ουπς, frufru δεν είχα δει το post σου όταν έγραφα το δικό μου. Αν το είχα δει δε θα απαντούσα κι εγώ :). Δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια....
    frufru
    02.08.2005, 14:30
    Quote:

    Το μέλος tsuku_elf στις 02-08-2005 στις 14:24 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος falimento στις 02-08-2005 στις 13:11 έγραψε:
    [i]


    Στη διαφωνία με το μέλος Apostolidi:
    Χθες, λόγω της επιθετικής και αιχμηρής στάσης του συγκεκριμένου μέλους, (την οποία ειρήσθω εν παρόδω Σοφία μου, δεν είμαι υποχρεωμένος εγώ ή εσύ ή ο καθένας εδώ να την ανέχεται επειδή είναι φίλος του Jorge, του Falimento κτλ), αναγκάσθηκα και έφερα εις μνήμη, τις πειραιώτικες και κρητικές μου καταβολές.







    ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ Falimento να ανέχεσαι τη στάση του όποιου Αποστολίδη, όχι επειδή είναι φίλος του Γιώργου ή δικός μου ή δικός σου, αλλά γιατί ΕΙΜΑΣΤΕ υποχρεωμένοι να ανεχόμαστε όλες τις φωνές εδώ μέσα, αν θέλουμε να μιλάμε για ευρύ πνεύμα, πλουραλισμό και άλλα τέτοια.
    Όσο σε ενοχλεί το ύφος του Apostolidi ενοχλεί κι εμένα η ηθικολογία, η έπαρση, η έλλειψη περιεχομένου που εμφανίζεται στο ύφος άλλων μελών.
    Πολλά από αυτά που διαβάζω εδώ με εκνευρίζουν, άλλα με αφήνουν αδιάφορη, άλλα τα θεωρώ ανούσια, άλλα ελιτίστικα και άλλα υποκριτικά.
    Αυτοί οι χαρακτηρισμοί όμως αφορούν το ΔΙΚΟ ΜΟΥ και ΜΟΝΟ αισθητικό κριτήριο.
    Δεν θα χαρακτήριζα ΠΟΤΕ τίποτα από αυτά ως μη αποδεκτό για το χώρο αυτό, ή για το "επίπεδο" του site και δε θα οδηγούσα κανένα μέλος σε άλλα πιο κατάλληλα για το επίπεδό του forums , ωσάν να τα στέλνω στην "εξορία".
    Κι αυτό γιατί απλά ξέρω ότι κάποιοι άλλοι αντίστοιχα θεωρούν εξ'ίσου εκνευριστικά και απαράδεκτα αυτά που πιστεύω και εκφράζω εγώ.

    Και ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πότε καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι το δικό μας επίπεδο είναι υψηλό και επομένως πρέπει να κάνουμε μαθήματα στους υπολοίπους ώστε να μας φτάσουν....





    [/I]



    Αυτο που ελεγα για τα εκφραστικα εραλεια.....
    Αυτο εννοουσα tsuku.
    Συμφωνω
    Anthos
    02.08.2005, 14:31
    παρακολουθώ την συζήτηση χωρίς να συμμετέχω αλλά έχω μία ερώτηση στην AndriPelagia...

    Είναι η τρίτη φορά που ρωτάς δημοσίως, πως μπορείς να διαγραφείς από το MH...Γιατί δεν επιλέγεις απλά να μην μπαίνεις στο MH???

    ΥΓ @falimento...μην πέφτεις σε παγίδες διότι όσο δίκαιο και να έχεις, κάποιες φορές φαίνεται το αντίθετο. Διάλεγε που θα ξοδεύεις την ενέργεια σου...Έχουμε 9 χρόνια διαφοράς σε αχρείαστες συζητήσεις και απλά σου λέω την γνώμη μου...


    falimento
    02.08.2005, 14:47
    Σοφία και frufru, κάτι σας διαφεύγει ελαφρώς, λόγω και της προσωπικής σχέσης που έχετε με τον Apostolidi και σαφώς επειδή είστε και συγγενείς εξ'αίματος μεταξύ σας (frufru και Τsuku Elf)...

    Όσο και αμερόληπτοι ή υπεράνω να προσπαθούμε να είμαστε, όσον αφορά φίλους ή συγγενείς, κοροϊδεύουμε αλλήλους.
    Αν πχ. αύριο επιτεθείτε στον Astraxan ή στον Divided που είναι ξαδέρφια μου και δη αγαπημένα, σίγουρα θα λάβω θέση, αντικειμενικός δύσκολα θα είμαι, όπως και ο καθένας άλλωστε με τους δικούς του.

    Διαβάστε προσεκτικά όλα όσα γράφω και μην μένετε στη διαμάχη με το συγκεκριμένο άτομο...
    Δεν παραδέχτηκα ότι έκανα λάθος για τους άνωθι λόγους; Ναι.
    Πουθενά δεν επιλέγετε να το αναφέρετε στα posts σας αυτό.

    Και στη τελική δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να ανέχεται προσβολές από άλλους! Αυτό είναι αδιαπραγμάτευτο!
    Ελευθερία γνώμης είναι να βριζόμαστε εδώ μέσα;; Από πότε θεωρείται τεκμαρτή η ελευθερία συκοφάντησης του άλλου;;

    Ο Anthos νομίζω ότι έχει δίκαιο... Σε ευχαριστώ απ'τη καρδιά μου, μέσα από τη λακωνικότητα σου μου έδωσες να καταλάβω

    frufru
    02.08.2005, 14:59
    Το γεγονος οτι ειμαστε συγγενεις ,φιλοι κλπ σιγουρα σημαινει οτι για να συναναστρεφομαστε εχουμε και πανω κατω τις ιδιες αποψεις....
    Σιγουρα ομως οχι το αντιθετο δλδ οτι επειδη ειμαστε συγγενεις ή φιλοι θα διαμορφωσουμε τις αποψεις μας μονο για να αλληλουποστηριχτουμε..

    Επισης θελω να σου θυμισω οτι ο λογος που ξεκινησε η διαφωνια ηταν ακριβως αυτοπου λες εσυ..οτι δλδ ελευθερια λογου δεν σημαινει οτι μπορουμε να προσβαλουμε τους αλλους....εστω κι αν ακουν Βανδη.....
    Κατι που πρωτος εκανες και ετσι ξεκινησε το ζητημα..
    Φυσικα ειναι πολυ ευκολο να το κανουμε στους αλλους αλλα οταν μπορει να συμβει σε εμας γινομαστε ''θυματα''

    Τελος το γεγονος οτι εχουμε φιλικησχεση με το μελος Apostolidis μας δινει το δικαιωμα να επεξηγουμε την σταση του απο τα δεδομενα που εχουμε γι αυτον ως φιλο....

    Και τελοσπαντων θεωρω παιδιαστικη δικαιολογια το ''αυτοι ειναι φιλοι αδερφια κλπ και συνομωτουν απεναντι μου.....''
    vouliakis
    02.08.2005, 15:13
    Quote:

    Το μέλος frufru στις 02-08-2005 στις 14:09 έγραψε:

    Το ζητημα ειναι πως και μελη τα οποια υποτιθεται θελουν να μην αναβουν τα αιματα - sorry που θα το πω ετσι- τις πετουν τις μπηχτουλες τους.
    Γιατι το μελος Orfeus αμεροληπτος ηθελε να δειξει αλλα με μια ελαφρια δοση εμπαθειας και μνησικακιας ειπε κατι για φασολια.(οποιος ειχε διαβασει προηγουμενο topic που συμμετειχε και ο Apostolidis θα καταλαβει)






    Δηλαδή, δεν κατάλαβα... Όποιος δεν τρώει πολλά φασόλια, ανήκει στην "ελίτ"

    Παιδιά, χαλαρά...( Άσε που ήμαστε off-topic...)

    AndriPelagia, δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητη η ...διαγραφή. Απλά έπεσες σε άσχημη στιγμή...











    Orfeus
    02.08.2005, 15:25
    Quote:

    Το μέλος frufru στις 02-08-2005 στις 14:09 έγραψε:

    Το ζητημα ειναι πως και μελη τα οποια υποτιθεται θελουν να μην αναβουν τα αιματα - sorry που θα το πω ετσι- τις πετουν τις μπηχτουλες τους.
    Γιατι το μελος Orfeus αμεροληπτος ηθελε να δειξει αλλα με μια ελαφρια δοση εμπαθειας και μνησικακιας ειπε κατι για φασολια. (οποιος ειχε διαβασει προηγουμενο topic που συμμετειχε και ο Apostolidis θα καταλαβει)





    Εμπάθεια & μνησικακία; Όχι βέβαια...
    Μόνο χιούμορ έκανα frufru...

    Συγνώμη τώρα, αλλά έχω να ξεμπερδέψω κάτι λογαριασμούς με έναν ....αστακό!!!


    frufru
    02.08.2005, 15:30
    οκ Sorry....
    Λαθος συμπερασμα....
    και πραγματικα κακη στιγμη ειδικα αν ασχολεισαι με αστακους...

    tsuku_elf
    02.08.2005, 15:34
    Τελικά...
    Η πιτσιρίκα που αρέσκεται να ακούει DESPINA VANDI μας το έριξε το επίπεδο;
    Σα να μου φαίνεται ότι μόνο αυτή δεν ευθύνεται για την υποβάθμιση....

    Και χαραμίσαμε τόση φαιά ουσία και τόσες εργατοώρες για να οδηγηθούμε στο σημείο αυτό;;;

    Ωρε μπράβο κατόρθωμα....

    Συγχαρητήρια σε άπαντες τους συμμετέχοντες.
    Eothinos
    02.08.2005, 15:57
    Falimento αγόρι μου, δεν βλέπεις;;
    Είσαι αρκετά έξυπνος και μορφωμένος, δεν βλέπεις ότι εδώ υπάρχει κλίκα???
    Δεν βλέπεις ότι απολογείσαι για κάτι που δεν φταις και πάλι σου επιτίθονται???
    Δεν βλέπεις ότι υπάρχει η κλίκα της Tsuku_Elf, της Frufru, του Αποστολίδηκαι όλων των άλλων???
    Εγώ το βλέπω! Δεν ξέρω κανέναν σας και μπορώ να διακρίνω τις παρεούλες και τα πηγαδάκια σας!

    Ξεκολλάτε ρε! Το κοριτσάκι με τη Βανδή σας έκανε όλους μαλλιά κουβάρια! Τσακωθείτε και επιδείξτε τις ελευθερίες έκφρασης!

    Θέλετε να μιλάτε για ιδανικά; Ποια ιδανικά;
    Εδώ συζήτηση δεν μπορειτε να κάνετε αλλά επίθεση και μάλιστα με full throttle!

    Ντροπή σας!
    Το site το χαντακώσατε στα Τάρταρα
    tsuku_elf
    02.08.2005, 16:05
    Μπράβο βρε παλικάρι μου που του άνοιξες τα μάτια του ανθρώπου! Εύγε!

    Να σε ρωτήσω βρε Φαλι: Εσύ με την κλίκα σου τον Divided και τον Astraxan τι κανονίζετε;

    Εμείς πάντως με τη δική μου την κλίκα έχουμε ως επόμενο στόχο να καταρρακώσουμε ακόμα περισσότερο το σάιτ. Κι αυτό κυρίως γιατί δε γουστάρουμε το jorge!
    Ειναι δυνατόν δλδ αυτός να λιάζεται κι εμείς να λιώνουμε μπροστά από τους υπολογιστές!

    Έι κλίκα: Εμπρος να κατατροπώσουμε το jorge!
    Α! Κύριος: Ξέχασες να αναφέρεις τα βασικά μέλη Elnor και Eleni. A! Και βέβαια τον πρόεδρο Jimny!

    Άσ΄το καλό σου παλικάρι μου με έκανες και γέλασα μεσημεριάτικα με τα ωραία σου.

    Πάω σπίτι μου, καλή όρεξη παίδες.
    Apostolidis
    02.08.2005, 16:35
    Είμαι 29 χρονών, μηχανολόγος μηχανικός και μπορώ να βρίζω οποιονδήποτε δεν συμλέει με την πάρτη μου.
    Άλλο ένα πτυχίο για σένα παλικαρά μου!!!!
    Τώρα όσον αφορά τους υπόλοιπους συνομιλητές αυτής της κουβέντας δίνονται οι παρακάτω εξηγήσεις:

    1ον: Με την κοπελίτσα που ακούει Βανδή δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα αν και αρπάχτηκε με μια μικρή συμβουλίτσα ου της έδωσα.Να'ναι καλά η κοπέλα.

    2ον:
    Είπα: Ή μήπως θέλετε (όλοι εσείς οι κουλτουριάρηδες) να μου πείτε ότι το επίπεδο θα το κρατήσει ψηλά ο ΠΥΡΟΒΟΛΑΚΗΣ (εεεε? ποιός?) και η Βαλέρια Χριστοδουλίδου?
    Εμ βέβαια άμα στα σκάει η Βαλέρια για διαφήμιση είναι επίπεδο μεγάλο...
    ΤΩΡΑ...ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΘΡΙΛΕΡ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ.
    Θέλετε επεξήσηση? Είπα:
    Τώρα οι διαφημίσεις ξέρω τιρόλο βαράνε και πόσο απαραίτητες είναι για την ύπαρξη αυτού του site. Δεν αντιλέγω...Τουλάχιστον εγώ ξέρω την προσπάθεια που γίνεται και χαίρομαι για την ύπαρξη της σελίδας αυτής!!!!!!!!!
    Και συμπληρώνω για όσους δεν κατάλαβαν: Ξέρω ότι για να κρατήσεις ένα site και για να προσφέρεις τις υπρεσίες που θα ήθελαν τα μέλη του είναι αναγκαία κάθε είδους οικονοική βοήθεια είτε τα βάζεις από την τσέπη σου (και ξέρω καλά ότι και αυτό έχει γίνει) είτε από τις διαφημίσεις που σου δίνουν.
    Απλά δεν ισχύει να μιλάς για κουλτούρα και να μου έχεις διαφήμιση της Χριστοδουλίδου.
    Επίσης δεν άκουσα τον jorge να μιλάει για κουλτούρα...αυτά τα είπες εσύ falimento..ΑΡΑ πώς στρέφομαι ενάντια του jorge?
    ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.........
    Επίσης αφού έδώ μέσα οι περισσότεροι τα έχετε βεί μεταξύ σας στο τέλος θα καταφέρετε να έχετε μια ωραία σελίδα για να τα λέτε...μεταξύ σας.
    Έτσι κι αλλιώς η δουλειά μου δεν μου επιτρέπει να μπαίνω πολύ στο internet.
    Όσον αφορά ην κλίκα μακάρι να ήμουν μόνος μου και να με βρίζατε όσο θέλετε με το πάσο σας...αλλά υπάρχουν και κάποιοι που την προσπαθούν τη δουλειά είτε συμφωνούν μαζί μου είτε όχι και ξέρουν να συζητάνε...βλέπε kifa.
    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ...ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ SITE (ΣΑΣ???????? ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ?)
    nP
    02.08.2005, 17:05
    @apostolidis

    εισαι χημικος μηχανικος, αρα δεν μπορεις να βριζεις οποιον θελεις.