ελληνική μουσική
    737 online   ·  210.857 μέλη

    Ποιά η γνώμη σας για την Ραλλία Χρηστίδου;

    doritsa78
    08.09.2005, 11:41
    Νομιζω ο χρονος θα δειξει την πορεία της.Ομως πιστευω πως καλα ξεκινησε ο δισκος ειναι καλος.Της εχουν γραψει πολοι καλοι δημιουργοι.Τωρα αυτο που λετε οτι μοιαζει με την Αλεξιου δεν το νομιζω, εχει την δικη της φωνη.Οπως η Αλεξιου ειναι μια.Και ειναι μικρη ακομα εχει να κανει πολλα στη ζωη της.Και η φωνη της μπορει να αλλαξει με τον χρονο.Μονο να μην αλλαξει με τα πιστευω της γιατι ετσι δεν θα προχωρησει.
    Rallou4ever
    04.08.2006, 20:21
    Κατάρχην είμαι νέο μέλος γιάυτό κ απάνταω τώρα σε αυτό το topic που έχει δημιουργηθεί εδώ και αρκετό καιρο.Θέλω να πω πως η Ραλλία Χρηστίδου είναι το πιο έντιμο(πανω απ'όλα),ηθικό,συνεσταλμένο και απιστευτα ταλαντούχο άτομο που έχει βγει ποτέ από τηλεριάλιτι.Ο πρώτος προσωπικός της δίσκος πήγε πάρα πολύ καλά(προς δυσαρέσκεια ορισμένων) και ήταν ότι καλύτερο μπορουσε να κάνει η Ραλλία ως πρώτο βήμα.Άλλοστε και η ίδια έχει πει πως αυτός ο δίσκος καλύπτει το 60 τοις εκατό των προσδοκιών της,ποσοστό ικαλοποιητικο για ένα άτομο που μπαίνει στη δισκογραφία του σήμερα και μόλις έχει βγει από ένα ριάλιτι που έχει κατακριθεί από τους πάντες.Τώρα,όσον αφορά το τραγούδι που είχε ερμηνεύσει πέρισυ στις εμφανίσεις τησ με τους Κότσιρα,Φάμελλο,Ασλανίδου ας μη μιλήσω εγώ αλλα ο ίδιος ο στίχος :"Γιαν -Κάπου σε θυμάμαι μήπως ήσουνα στην Ακαδημία
    Μες στην τηλε-φάρσα που μοιράζουνε λεφτά και πτυχία
    Ραλ -Μα στο πάλκο τέτοια κόλπα δεν περνάνε
    Αν στο βάθος οι καρδιές δε σμίγουν
    Γιαν -Έτσι είναι κι όποιον θέλεις ρώτα
    Όταν σβήσουν της TV τα φώτα
    Ραλ -Αν ότι αξίζεις στη σκηνή δεν αποδείξεις
    Θα σε πάρει το ποτάμι και ποτέ δε θα γυρίσεις
    Όλοι -Χάσε να κερδίσεις."

    Εσάς σας φαίνεται με αυτό τον στίχο να κατακρίνει το Fame;;;Αν ναι,μάλλλον δεν έχετε συνειδητοποιησει το νοημα των στίχων.Η΄ είστε φανς του Star και της Τατιάνας που εκείνη την εποχή είχαν δημιουργήσει ολόκληρο μεσανατολικό θέμα γιατι απ'ότι φαίνεται,ούτε εκείνοι ειχανσυνειδητοποιήσει το νόημα των στίχων.
    Όσον αφορά το θέμα της ποιοτικής κανετε τεραστιο λάθος καθώς η Ραλλια ποτέ δεν πρισπάθησε να βγάλει προς τα έξω κάτι τέτοιο και δεν της αρέσει όταν την αποκαλούν έτσι γιατί δεν της αρέσει να βάζει μαρκίζες και ταμπέλες ούτε στους ανθρώπους,ούτε στη μουσική.
    Τέλος νομιζω πως είναι γελοίο να κατακρίνουμε τόσο άδικα μια κοπέλα όπως η Ραλλία Χρηστίδου που έχει χαρακτηριστει από άτομα όπως η Τζένη Βάνου,ο Χρήστος Νικολόπουλος,ο Κώστας Μακεδόνας,ο Γιάννης Κότσιρας,ο Γιώργος Λεβέντης,ο Θανος Μικρούτσικος,ο Παπαδόπουλος,η Ελένη Τσαλιγοπούλου και εκατοντάδες άλλους ως τη φωτεινή αχτίδα της σημερινής γεννιάς.Και μην ξεχνάται πως η ίδια η Τζένη Βάνου τη χαρακτήρισε ως "Μια νέα Χαρούλα Αλεξίου που ανατέλλει" και προσέξτε καλα τα λόγια της,"μια ΝΕΑ Χαρόυλα Αλεξίου που ΝΑΤΕΛΛΕΙ....




    Angel20
    04.08.2006, 21:14
    πιστεύω ότι η φωνή της Ραλλίας είναι πολύ ξεχωριστή! Στο fame story την είχα ξεχωρίσει από την αρχή! Έχει φοβερό ταλέντο και πιστεύω ότι αν κάνει τις σωστές επιλογές, δηλαδή να μην τραγουδάει ότι τραγούδι της πασάρουν, θα τα πάει πολύ καλά στην καριέρα της!
    fanis_diathesopoulos_
    04.08.2006, 21:56
    απλα δεν την εκτιμω καθολου ρε παιδια!!!
    δεν την χαρακτηριζω καλλητεχνη λογο της συμμετοχης της σε reality κ μου βγαζει κ μια απιστευτη μιζερια!!!
    jorge
    04.08.2006, 23:08
    Πολύ μέτρια.
    rory166
    04.08.2006, 23:21
    κατι τετοιο
    Deos
    04.08.2006, 23:32
    Στη Shakira πάντως ήταν αρκετά καλή και ο δίσκος της κρύβει κομμάτια που ακούγονται και θα ακούγονται
    jorge
    04.08.2006, 23:51
    Sorry, μου φάνηκε πως δεν είχε καμία σχέση η φωνή της Ραλλίας με της Ειρήνης Δούκα των C-Real... Η δεύτερη είναι καταπληκτική...

    rory166
    04.08.2006, 23:55
    που κολλαει η Ειρηνη Δουκα.......?
    Deos
    05.08.2006, 00:30
    Το μέλος jorge στις 04-08-2006 στις 23:51 έγραψε...
    Παράθεση:

    Sorry, μου φάνηκε πως δεν είχε καμία σχέση η φωνή της Ραλλίας με της Ειρήνης Δούκα των C-Real... Η δεύτερη είναι καταπληκτική...



    Εννοείται ότι η Δούκα είναι φωνάρα κι εσύ καταφέρνεις και με τουμπέρνεις με τέτοιες φωτογραφίες. Αααααχ, και ήταν παλιά μου γειτόνισσα...
    margo
    05.08.2006, 00:54
    Συμφωνώ με τον jorge.

    Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω τό νέο μέλος Rallou4ever,γνωρίζεις προσωπικά τη Ραλλία Χρηστίδου Rallou4ever ???
    ή σχημάτισες αυτή τη γνώμη
    Οτι δηλαδή η Ραλλία είναι ¨το πιό έντιμο,ηθικό άτομο που βγήκε ποτέ απο reality"
    ---------------!!!!!!!!??????????με βάση την εικόνα που προβάλεται απο τα μέσα?
    Γιατί τόση ΥΠΕΡΒΟΛΗ?

    Aν δεν την γνωρίζεις πάντως καλό θα ήταν να μην την θεοποιείς έτσι,όχι τίποτε άλλο,ίσως..απογοητευτείς.



    Κατά τα άλλα και προς Θεού μη με κατατάξεις στους "ορισμένους"που αναφέρεις οτι δυσανασχετούν με την επιτυχία της Ραλλίας..!Μάλλον δε θα σου αρέσει να βάζεις "μαρκίζες και ταμπέλες"στους ανθρώπους όπως λές και για εκείνη.

    ΘΟΥ...!!!
    pa___
    05.08.2006, 03:01
    Παιδιά εγώ την εκτιμώ πολύ σαν καλλιτέχνη!Βεβαια με χαλάει που αναδείχθηκε από ένα reality αλλά έχει μια πολύ καλή φωνή!
    Rallou4ever
    05.08.2006, 09:14
    Το μέλος margo στις 05-08-2006 στις 00:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Συμφωνώ με τον jorge.

    Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω τό νέο μέλος Rallou4ever,γνωρίζεις προσωπικά τη Ραλλία Χρηστίδου Rallou4ever ???
    ή σχημάτισες αυτή τη γνώμη
    Οτι δηλαδή η Ραλλία είναι ¨το πιό έντιμο,ηθικό άτομο που βγήκε ποτέ απο reality"
    ---------------!!!!!!!!??????????με βάση την εικόνα που προβάλεται απο τα μέσα?
    Γιατί τόση ΥΠΕΡΒΟΛΗ?

    Aν δεν την γνωρίζεις πάντως καλό θα ήταν να μην την θεοποιείς έτσι,όχι τίποτε άλλο,ίσως..απογοητευτείς.



    Κατά τα άλλα και προς Θεού μη με κατατάξεις στους "ορισμένους"που αναφέρεις οτι δυσανασχετούν με την επιτυχία της Ραλλίας..!Μάλλον δε θα σου αρέσει να βάζεις "μαρκίζες και ταμπέλες"στους ανθρώπους όπως λές και για εκείνη.

    ΘΟΥ...!!!




    ΜΙΛΑΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗ ΡΑΛΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΗΣ.Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΣΧΟΜΗΘΕΙ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ Κ ΕΧΩ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΕΝΑ REALITY ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ-ΡΑΛΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΕΓΩ,ΣΤΗ ΦΩΝΑΡΑ-ΡΑΛΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΦΟΡΕΣ LIVE(ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΣ ΔΟΥΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΑΥΤΗ LIVE,ΔΕ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕ ΜΆΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΤΙΚΗ ΧΡΟΙΑ ΟΣΟ ΤΗΣ ΡΑΛΛΙΑΣ),ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ,ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕ ΤΑ ΔΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ(ΟΣΟ Κ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ) ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΑΠΟ "ΚΟΛΟΣΣΟΥΣ" ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ.
    margo
    05.08.2006, 13:19
    Δικαίωμά σου είναι να θαυμάζεις τη Ραλλία,δε χρειάζεται να γράφεις με κεφαλαία,ούτε να έχεις ατράνταχτα επιχειρήματα!

    Ευχαριστώ για την απάντησή σου,απλώς σου λέω άλλη μια φορά οτι δεν πρέπει να κόπτεσαι για την απόλυτη εντιμότητα της Ραλλίας,ή του κάθε άλλου που δεν γνωρίζεις πως λειτουργεί προκειμένου να προωθήσει την καριέρα του.

    και προς Θεού -μη συγκρίνουμε ανόμοια,το αν η Ραλλία είναι νέα Αλεξίου άσε να το δείξει η πορεία της στο απώτερο μέλλον.
    Rallou4ever
    05.08.2006, 17:46
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΚΛΙΜΑ "ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ" Η΄ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΗ "ΝΕΑ ΑΛΕΞΙΟΥ" ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΙΖΟΥΜΕ ΤΗ ΡΑΛΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΕΞΙΟΥ.Α!ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΦΩ!

    ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!!!
    margo
    05.08.2006, 18:01
    Συμφωνώ ,ούτε εγώ θέλω τέτοιο κλίμα !!
    Μόνο απόψεις ανταλλάσουμε.


    καλό απόγευμα και σε σένα !! φίλοι,έτσι?
    VIVA MUSIC HEAVEN
    Rallou4ever
    06.08.2006, 09:24

    -----
    ΡΑΛΛΙΑ=ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Rallou4ever στις 06-08-2006 09:26 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Rallou4ever στις 06-08-2006 09:27 ]


    ageras
    06.08.2006, 16:35
    Rallou4ever Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις μόνο με κεφαλαία.Ευχαριστώ.
    Rallou4ever
    06.08.2006, 18:00
    Οκ.Αλλά γιατί;;;;
    ageras
    06.08.2006, 18:37
    Το μέλος Rallou4ever στις 06-08-2006 στις 18:00 έγραψε...
    Παράθεση:

    Οκ.Αλλά γιατί;;;;


    Γιατί απλά αυτοί είναι οι κανονισμοί του φόρουμ!
    Παρακαλούμε πολύ:
    - μην γράφετε σε greeklish
    - μην γράφετε μόνο με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα
    - Διαβάστε τους κανονισμούς λειτουργίας του Forum πριν στείλετε το πρώτο σας μήνυμα. Μηνύματα που δεν σέβονται τους παραπάνω κανονισμούς θα διαγράφονται άμεσα και χωρίς προειδοποίηση.

    Δεν σε πειράζει έτσι?