ελληνική μουσική
    499 online   ·  210.866 μέλη

    Έξωση στη Γλυκιά Συμμορία του VOX

    Yperoptis
    27.11.2006, 19:12
    Αυτό που προτείνω εγώ πάντως είναι στις τελευταίες τους 2 παραστάσεις είναι να πάμε όλοι. Έτσι για να στηρίξουμε τα παιδιά και να μην αισθάνονται απογοήτευση. Και όταν λέω όλοι εννοώ αυτούς που έστω και κάποιος από όλους τους αρέσει. Για να μην παρεξηγηθώ κι όλας. Εγώ πάντως θα πάω την Παρασκευή...
    Lucretia
    27.11.2006, 19:27
    Παράθεση:

    Το μέλος liontaraki_83 στις 27-11-2006 στις 16:47 έγραψε...

    Δομνα Κουντουρη, Γρηγορης Πετρακος ισωσ απο τις πιο αισθαντικες νεες φωνες που εχουν βγει.

    Νικος Μιχας, ο ροκας...η μοναδικη αξιολογη ροκ φωνη που εχει εμφανιστει τα τελευταια χρονια.


    χαχαχαχαχαχαχααχχαχα!καλο!

    ειδικά αυτο το μοναδική ήταν ανατριχιαστικο!


    Παράθεση:


    Το μέλος liontaraki_83 στις 27-11-2006 στις 16:47 έγραψε...

    Καλο θα ηταν λοιπον,οσοι δεν εχουν δει απο κοντα αυτο που γινεται στο Vox,κ ειναι ετοιμοι να το σχολιασουν αρνητικα, να μη λενε τιποτα. Αν το δουν κ συνεχισουν να εχουν την ιδια αποψη τοτε οκ. Αλλα ετσι δε μπορει να εχουν γνωμη. Κ κατι ακομα...η προκαταληψη δεν εκανε ποτε καλο σε κανεναν...



    Δε χρειάζεται να πάμε για να το δούμε...δυστυχώς για τέτοια θεάματα φροντίζει να μας ενημερώνει πολύ καλά η τηλεόραση.ήταν πριν λίγο καιρό στα πρωινάδικα το σχήμα και καταλάβαμε περι τίνος πρόκειται.Όταν είδα το Πετράκο να τραγουδάει Βέρτη ας πούμε μπήκα στο νόημα.Μήπως ο Ματιάμπα τραγουδάει το ήταν η ζωή μου κόλαση?
    Αυτή η συνταγή του να ανακατέψεις όλα τα ειδη απο ροκ μεχρι βαρυ ρεμπετικο εχει καταντήσει αηδία πιά. Απο αυτό και μόνο φάνηκε η απελπισμένη τους προσπάθεια να μαζέψουνε κόσμο.Το πιο ωραίο ειναι οτι οι μισοι απο αυτούς το παίζουν ροκάδες και οι άλλοι μισοί έντεχνοι ( με εξαιρεση την Τάμτα που παίζει τον εαυτο της. )
    Η προκατάληψη ασφαλώς δεν είναι καλή αλλα ακόμα χειρότερη είναι η ημιμάθεια...(μα ο Νικος Μιχας να ειναι η μοναδικη αξιολογη ροκ φωνη που εχει εμφανιστει τα τελευταια χρονια. ΕΛΕΟΣ! )


    Και να προσθέσω πως ο Χατζηγιάννης δε μαρεσει καθόλου για να προλάβω τυχόν λάθος συμπεράσματα σας.Εχει και κοινά μάλιστα με τους fameστορίτες.Οτι και αυτός είναι δήθεν.Μόνο που αμα είσαι δήθεν και φέρνεις και πιο πολλά λεφτά είσαι προτιμιταίος απο τον εκαστοτε επιχειρηματία.Αυτά εχουν τα σκυλάδικα....εεεεε sorry....οι """"μουσικές σκηνές"""".



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lucretia στις 27-11-2006 19:36 ]


    pray
    27.11.2006, 19:48
    το θεμα δεν ειναι το ποσο σου αρεσει η οχι η επιλογη του προγαμματος αλλα το οτι καποιος ξηλωνει ενα σχημα με τη ψευτικη δικαιολογια οτι δεν εχει κοσμο... αυτο ειναι το θεμα....
    Lucretia
    27.11.2006, 20:04
    Παράθεση:

    Το μέλος pray στις 27-11-2006 στις 19:48 έγραψε...

    το θεμα δεν ειναι το ποσο σου αρεσει η οχι η επιλογη του προγαμματος αλλα το οτι καποιος ξηλωνει ενα σχημα με τη ψευτικη δικαιολογια οτι δεν εχει κοσμο... αυτο ειναι το θεμα....



    Οχι με συγχωρείς.Δε μπορει να μπαίνει ο καθένας και να λέει οτι θέλει.Σαυτό το topic έχετε θίξει εκατό θέματα και σε πείραξε το δικό μου quote σε κατι που είπε κάποιος που προφανως συμφωνεί μαζι σου ? Και όχι μόνο το πρόγραμμα δε μάρεσε...Πιο πολύ δε μαρεσουν οι ίδιοι.
    Αν θες πιο εκτενή απάντηση σαυτό που λες θα σου πω πως πρωτον μου φένεται λογικό ο Χατζηγιάννης να φερει πιο πολλά λεφτα σε ένα μαγαζι απο ότι το τωρινό σχήμα.Όπως είπα έτσι ειναι τα σκυλάδικα παύλα μουσικές σκηνές.
    Ουτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι είναι που τρώνε σουτ.Εδώ αυτό γίνεται σε μεγαλύτερα ονόματα.
    Επίσης όσο αφορά τον επιχειρηματια εγω προσωπικά δε νομίζω πως είχε πρόθεση εξαρχής να τους διώξει μετα απο λίγες παραστάσεις.Τώρα το ανπηγαίνει τόσο καλά όσο θα περίμενε ο επιχειρηματίας αυτό δε νομίζς οτι μπορει να το ξερει κάποιος στα σιγουρα.Δεν εξαρτάται μόνο απο τον αριθμό του κόσμου η καλή είσπραξη ενός μαγαζιου.
    Αυτά και αρκετά ασχοληθήκαμε νομίζω.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lucretia στις 27-11-2006 20:08 ]


    anisie
    27.11.2006, 20:22
    Παράθεση:

    Το μέλος pray στις 27-11-2006 στις 18:30 έγραψε...

    και ο ακατανομαστος ειναι τοσο ματαιοδοξος φιλοδοξος κα που αν δεν του ειχε δοθει η ευκαιρια που του δοθηκε...θα εμπαινε σιγουρα σε ριαλιτι προκειμενου να πιασει την καλη....


    Δε συγκρίνεται ο Χατζηγιάννης με κανένα από τα άτομα που έχουν βγει από τα ριάλιτι....Ούτε σε επίπεδο δυνατοτήτων - ταλέντου ούτε σε επίπεδο παιδείας βεβαίως βεβαίως....Του Χατζηγιάννη του δόθηκε η ευκαιρία γιατί την άξιζε....Ο Χατζηγιάννης είναι ταλέντο και είναι μοναδικός σε αυτό που κάνει....Άλλο τώρα άμα η επιτυχία τον έχει τρελάνει....

    Δεν έχω δει άτομο από ριάλιτι που να αξίζει....Γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει περίπτωση να μπει σε ριάλιτι άτομο που αξίζει πραγματικά....Θα το παλέψει αλλιώς και θα το βρει το δρόμο του αν έχει δυνατότητες....

    Εξάλλου κανένα παιδί από ριάλιτι δεν έχει ευδοκημήσει....Η μόνη επιτυχία είναι κάποιοι δίσκοι της συμφοράς και εμφάνιση ως 6ο όνομα σε πίστα αντί για 8ο που ήταν πριν μπει στο ριάλιτι....

    maria84
    27.11.2006, 20:38
    Ουφ επιτελους τα διαβασα ολα,λοιπον θα πω τη γνωμη κ δε νομιζω πως θα ξαναγραψω,ο ναι το θεωρω πολυ αντιεπαγγελματικο αυτό απο μερους του Χατζηγιαννη εστω κ αν του ειπε ο κ Μαροσουλης ελα τωρα που εμεινες χωρις στεγη κι εγω θα τουσ διωξω.Και οχι, για οσους πιστευουν οτι ημουν φαν των παιδιων αυτων,με αφηναν αδιαφορη ισως να με αποθουσαν κιολας για τον λογω οτι βγηκαν απο εκει μεσα αλλα τελικα αυτα τα ριαλιτι ειναι ενας τροπος να δειξεις τι αξιζεις και τα περισσοτερα απο αυτα τα παιδια αξιζουν,ειχα δει κ εγω σε ενα απο τα πρωινα αυτο που λες για τον Πετρακο κ δε μ αρεσε αλλα με πηγανε στο ΒΟΞ η παρεα γτ μια ειχε γενεθλια κ επρεπε να παω κ εγω,παιδια το μαγαζι ηταν τιγκα και το "τώρα το ανπηγαίνει τόσο καλά όσο θα περίμενε ο επιχειρηματίας αυτό δε νομίζς οτι μπορει να το ξερει κάποιος στα σιγουρα Δεν εξαρτάται μόνο απο τον αριθμό του κόσμου η καλή είσπραξη ενός μαγαζιου " ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω απο τι αλλο εξαρταται γιατι αμα το μαγαζι ειναι τιγκα τοτε θα εχει κ χρηματα αλλα αν το εισητιριο δεν ειναι τοσο ακριβο για να μπορεσει ο νεος να παει οπος σε αλλα κεντρα τοτε ναι, δεν θα βγαζει πολλα.Και να συνεχισω για το προγραμμα, ειχαμε μεινει εκει που εγω δεν ηθελα να παω κ με πηγανε,τουσ ευχαριστω γι αυτο,ειναι ενα απο τα καλυτερα προγραμματα που ειδα φετος...

    liontaraki_83
    27.11.2006, 21:16
    Για ολους εχουν ακουστει καλα λογια. Η Ραλλια ομως ειναι αυτη που ξεχωριζει με διαφορα απο τους υπολοιπους. Η Λια Βισση σας φαινεται "μικρη" που ειχε αποθεωσει τον Ησαια Ματιαμπα? Θυμηθειτε ποσοι ειχαν μιλησει για τον Γρηγορη Πετρακο οσο ητανακομη μεσα στο παιχνιδι κ τι λογια ειχαν πει. Επισης για την Ταμτα εχει πει απιστευτα καλα λογια ο Κωνσταντης Σπυροπουλος,απο του οποιου το στομα δεν παιρνεις ευκολα καλη κουβεντα. Η Στρατη τωρα αρχισε να "λαμπει" κ θα φανει σε λιγο καιρο κ η δικη της αξια για την οποια δε χωραει αμφιβολια.Δομνα κ Νικος επισης εχουν αποσπασει καλες κριτικες. Οποτε καλυτερα να μην τα ισοπεδωνουμε ολα.Ειναι παιδια ταλαντουχα,με εξαιρετικες φωνεσ,επιτυχημενες δισκογραφικες δουλειες κ το μονο που μενει ειναι να αντεξουν στο χρονο. Ειχαν τη μαγκια κ τα κοτσια να τολμησουν να κανουν κατι διαφορετικο στη νυχτερινη ζωη της Αθηνας. Δεν ηταν ευκολο να πετυχουν,αλλα πετυχαν. Αν παντα βρισκονται μπροστα τουσ ομως τετοιοι "επιχειρηματιες" (ο Θεος να τους κανει επιχειρηματιες...) τα παιδια θ'απογοητευθουν. Γιατι λοιπον ν'απογοητευονται παιδια που αξιζουν?Σκεφτηκε κανεις ποση δυναμη πρεπει να εχουν για να συνεχιζουν να τραγουδανε στο ιδιο μαγαζι μετα απο ολο αυτο που εχει προκυψει?να βγαινουν κ να τους βλεπεις χαμογελαστους σαν να μην εχει συμβει τιποτα?Αν αυτοι δεν ειναι καλλιτεχνες κ επαγγελματιες,τοτε ποιοι ειναι? Αυτα τα παιδια πρεπει να προσπαθησουν 100 φορες παραπανω για να δειξουν την αξια τους γιατι ενα παιχνιδι τουσ εχει "στιγματησει". Λες κ υπαρχει κανενας αλλος τροπος να ανακαλυψουμε νεα προσωπα κ νεες φωνες κ να δουμε ποση απηχηση εχουν στο κοινο.Τι να κανει δηλαδη καποιος?Να παει στην εταιρια κ να φαει την πορτα στα μουτρα ακουγοντας χαζες δικαιολογιεσ,δηθεν οτι δεν κανει για τη δουλεια?Αυτος ειναι ο τροπος στις μερες μας κ αυτον ακολουθουν. Το οτι κυνηγησαν το ονειρο τουσ μ'αυτον τον τροπο δε σημαινει οτι πρεπει μια ζωη απο'δω κ περα να κουβαλανε αυτην την ταμπελα πανω τους.Ελεος πια.. Ανθρωποι με προκαταληψεις ποτε δε μπορουν να πανε μπροστα.Δε λεω πως ολα τα παιδια απο τα παιχνιδια εχουν φωνες,αλλα τα συγκεκριμενα παιδια του VOX μπορουν κ τραγουδουν πολυ καλυτερα απο ανθρωπους που ειναι στη δουλεια χρονια κ εχουν γινει φιρμες.Φιρμες επιδη εκαναν τα χατηρια διαφορων...Εχουν ηθος κ κανενας απο αυτους δεν εδωσε κανενα δικαιωμα τη στιγμη που ολοι παρακολουθουσαν καθε τουσ κινηση αφου ηταν εσωκλειστοι σ'ενα σπιτι.Ουτε σκανδαλα,ουτε ερωτες,ουτε τσακωμοι.Μονο η μουσικη τους τουσ απασχολουσε.Δε γινεται να κατεβαζουn το vox κ απο την αλλη να εχουμε τη Βερα Λαμπρου κ τη Μπεζαντακου να τραγουδανε... Ας λογικευτουμε λιγο κ ας δουμε τα πραγματα οπως εχουν
    liontaraki_83
    27.11.2006, 21:36
    Κατι ακομα... Φυσικα κ δε συγκρινεται ο χατζητετοιος μ'αυτα τα παιδια. Τις δυνατοτητες του τις ειδαμε...να παταει επι πτωματων για να καταφερει αυτο που θελει. Η ματαιοδοξια του εχει καταλαβει καθε εγκεφαλικο κυτταρο σε σημειο να μην εχει μεινει ουτε ενα φυσιολογικο για να μπορεσει να τον "βοηθησει" να δει τι απ'ολα ειναι σωστο να κανει. Το μονο που βλεπει μπροστα του ειναι μαρκιζες με τεραστια φωτεινα γραμματα με τ'ονομα του. Κ αυτος ειναι ο μονος του σκοπος. Δεν ειναι η πρωτη φορα που συμπεριφερεται αντιεπαγγελματικα κ το ξερουμε. Αυτο που δεν ξερει ομως ειναι πως ο κοσμος δεν ειναι χαζος...καταλαβαινει τι γινεται κ ειναι σε θεση να βγαλει συμπερασματα.Αλλα αυτος ξερει οτι "συντηρειται" απο δωδεκαχρονα κοριτσακια που δεν ξερουν τι τους γινεται κ σ'αυτο βασιζεται. Τωρα αν ολα αυτα φανερωνουν ανθρωπο με παιδεια κ ηθος τοτε...
    liontaraki_83
    27.11.2006, 21:57
    Για πες μου εσυ βρε lucretia ποια καλη ροκ φωνη εχει βγει τα τελευταια 2 χρονια για να μαθω κ εγω...
    kotsos_007
    27.11.2006, 23:08
    οπα, οπα... κοιτα δεν ειμαι κανενας φάν αλλα, αμα είδες οτι ο χατζηγιάννης παταει επι πτωμάτων, πρεπει να βάλεις γυαλια, γιατι το παλικάρι,,,,, μπορεί να καβάλησε πλέον το καλάμι, αλλα οτι έκανε το έκανε μόνος του, με δικη του μουσική, δικούς του στίχους, καθώς και για άλλους καλλιτέχνες, και στην τελική αυτά τα πράγματα έχει η νύχτα.... αν σου δίναν εσένα το 5χίλιαρο δεν θα πήγαινες???? θα έλεγες, να τα παιδια μην στεναχωρηθούν???? δεν λέω οτι τα παιδιά δεν έχουν φωνή και ταλέντο, αλλα είναι χώρος ανταγωνισμού και χρημάτων.... αυτα!! ευχαριστώ....
    liontaraki_83
    28.11.2006, 00:10
    Αυτο που εννοουσα λεγοντας οτι παταει επι πτωματων,αναφερεται σε συμπεριφορες οπως αυτη η τωρινη του ακατανομαστου.Κ δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται αυτο.Βγαζει δικα του τραγουδια...ε,και?Ουτε ο πρωτος ειναι ουτε ο τελευταιος.Αλλα ας μη λεμε οτι παει κ με το σταυρο στο χερι το παλικαρι.Κ αλλοι εκαναν επιτυχια αλλα δεν πηγαν να βγαλουν κ απο τη μυγα ξυγκι κ πανω απ'ολα εμειναν προσγειωμενοι.Αν μου εδιναν εμενα το 5χιλιαρο ναι, θα πηγαινα. Οχι ομως σ'ενα μαγαζι που ηξερα οτι δουλευουν ηδη καποια παιδια κ ειναι κλεισμενη συμφωνια. Δε θα γινομουν συνεργος στην εξωση των συναδελφων μου επειδη εγω εμεινα χωρις δουλεια.Αν ηταν αδειο το μαγαζι απο τραγουδιστη κ του εταζαν λαγους με πετραχειλια να παει.Οχι ομως οταν ειναι ηδη στην αρχη του ενα αρκετα αξιολογο προγραμμα.Κ εκει μπαινει το ηθος κ ο επαγγελματισμος που ελεγα...
    gazakas
    28.11.2006, 00:21
    Παιδιά, μια παράκληση: μην χρησιμοποιείτε το "ακατανόμαστος" για τον Μιχάλη Χατζηγιάννη, γιατί δημιουργείται σύγχυση. Ένας είναι ο "Ακατανόμαστος"

    Εγώ πάντως περιμένω ακόμα από όσους έχουν ασχοληθεί λίγο παραπάνω με αυτό το μείζον θέμα της πολιτιστικής μας ζωής να μας πληροφορήσουν τι ενέργειες έκανε το σωματείο των τραγουδιστών για το θέμα είτε με δική του πρωτοβουλία είτε μετά από καταγγελία των θιγόμενων τραγουδιστών -αν βέβαια υπήρξε τέτοια. Οι απαντήσεις στα ερωτήματα αυτά θα μας ανοίξουν νέους δρόμους σκέψης γύρω από το ανακυκλούμενο πλέον θέμα...

    ΥΓ. Η Β' Λυκείου πάντως του σχολείου μου θα πάει στο VOX το Σαββατοκύριακο στο πλαίσιο της εκδρομής για το πρόγραμμα "Βουλή των Εφήβων"...
    chorrer
    28.11.2006, 00:57
    Παράθεση:

    Το μέλος liontaraki_83 στις 27-11-2006 στις 21:57 έγραψε...

    Νικος Μιχας, ο ροκας...η μοναδικη αξιολογη ροκ φωνη που εχει εμφανιστει τα τελευταια χρονια.

    Για πες μου εσυ βρε lucretia ποια καλη ροκ φωνη εχει βγει τα τελευταια 2 χρονια για να μαθω κ εγω...







    ..............Οχι, θα κρατηθω..........οχι που να σκασετε.........δεν σχολιαζω, δεν σχολιαζω...........ααααααααααααααα ..............ααααααααααααα.........
    gazakas
    28.11.2006, 01:00
    Πάντως, η λαϊκή ετυμηγορία μίλησε! Όποιος δει τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης για το ποιος ευθύνεται σε αυτή την κρίση θα καταλάβει!
    Mesoxoritis
    28.11.2006, 02:14
    Να ρωτήσω κάτι σας παρακαλώ;;; Η επιλογή της τρέχουσας δημοσκόπησης του φόρουμ που λέει: ''Μα είναι φανερό πως φταίει ο Νταλάρας'', είναι εξυπνάδα; Γιατί προσωπικά πιστεύω ότι είναι μ#####α. Που κολλάει ο Νταλάρας με το θέμα της έξωσης των παιδιών αυτών από το VOX; Τι σχέση έχει; Καμμία. Λοιπόν, θα πείτε φυσικά ότι είμαι νταλαρόφιλος, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν πιστεύω ότι χρειάζεται κάποιος να συμπαθεί τον Νταλάρα, για να διαπιστώσει τη γελοιότητα που έχει αυτή η επιλογή της δημοσκόπησης. Από κάτι τέτοια, είτε τα λέτε σοβαρά είτε κάνετε απλά πλάκα, έχει καταντήσει το βρίσιμο κατά του Νταλάρα εθνικό χόμπι. Και ειλικρινά λυπάμαι πολύ που οι υπεύθυνοι αυτού του forum είπαν να κάνουν πλακίτσα τέτοιου χαμηλού επιπέδου. Κι εγώ μόλις το είδα δηλαδή, έπεσα κάτω από τα γέλια. Τι να σας πώ;;; Μας το παίζετε μερικοί και ψαγμένοι, και παρεμβάλλεστε στους καβγάδες για να μην αγριέψουν τα πράγματα, ενώ τώρα τους τροφοδοτείτε...Ωραίο επίπεδο..

    ΥΓ: Στη δημοσκόπηση μάλιστα είναι πρώτη η επιλογή για την οποία μιλάω. Να σας συγχαρώ λοιπόν. Τόσο τους υπεύθυνους της δημοσκόπησης, που εφηύραν μια τόσο καταπληκτική πλακίτσα, και επίσης όσους την ψήφισαν, για τη σοβαρότητα που τους διέπει.

    Στα Τρίκαλα στα δυο στενά...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Mesoxoritis στις 28-11-2006 02:18 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Mesoxoritis στις 28-11-2006 02:21 ]


    gazakas
    28.11.2006, 02:23
    Γιώργο, είσαι άδικος... Θεωρώ ευφυέστατη την εισαγωγή αυτής της επιλογής -τη στιγμή μάλιστα που κάποιοι το είπαν αυτό στα σοβαρά...Η "πλακίτσα" εν προκειμένω δεν είναι καθόλου "χαμηλού επιπέδου" όπως λες, και το γεγονός ότι αυτή η επιλογή είναι στις πρώτες θέσεις δείχνει μια στάση τόσο απέναντι στο ίδιο το ζήτημα του VOX και στην όποια σοβαρότητά του όσο και στα όσα εξωφρενικά γράφονται για τις ευθύνες του Νταλάρα σε οποιοδήποτε μουσικό -και μη - θέμα... Δες το λίγο πιο νηφάλια...
    Mesoxoritis
    28.11.2006, 02:25
    Να το δω πιο νηφάλια;; Δηλαδή για σένα, που το βλέπεις πιο νηφάλια, τι δείχνει αυτό το αποτέλεσμα;; Ότι φταίει ο Νταλάρας;
    Margarita1
    28.11.2006, 02:26
    Παράθεση:

    Το μέλος liontaraki_83 στις 27-11-2006 στις 21:36 έγραψε...

    Κατι ακομα... Φυσικα κ δε συγκρινεται ο χατζητετοιος μ'αυτα τα παιδια. Τις δυνατοτητες του τις ειδαμε...να παταει επι πτωματων για να καταφερει αυτο που θελει. Η ματαιοδοξια του εχει καταλαβει καθε εγκεφαλικο κυτταρο σε σημειο να μην εχει μεινει ουτε ενα φυσιολογικο για να μπορεσει να τον "βοηθησει" να δει τι απ'ολα ειναι σωστο να κανει. Το μονο που βλεπει μπροστα του ειναι μαρκιζες με τεραστια φωτεινα γραμματα με τ'ονομα του. Κ αυτος ειναι ο μονος του σκοπος. Δεν ειναι η πρωτη φορα που συμπεριφερεται αντιεπαγγελματικα κ το ξερουμε. Αυτο που δεν ξερει ομως ειναι πως ο κοσμος δεν ειναι χαζος...καταλαβαινει τι γινεται κ ειναι σε θεση να βγαλει συμπερασματα.Αλλα αυτος ξερει οτι "συντηρειται" απο δωδεκαχρονα κοριτσακια που δεν ξερουν τι τους γινεται κ σ'αυτο βασιζεται. Τωρα αν ολα αυτα φανερωνουν ανθρωπο με παιδεια κ ηθος τοτε...


    Η άποψη ότι συντηρείται από 12χρονα κοριτσάκια είναι πολύ γενικευμένη και ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα..Δεν παίρνω παράδειγμα μόνο από τον εαυτό μου αλλά και από τις φιλικές σχέσεις που έχω, όπως επίσης και από το κοινό που έχω παρακολουθήσει να τον ακολουθεί στις συναυλίες.Ασφαλώς αυτό δεν υφίσταται, ωστόσο πολλοί το χρησιμοποιούν ως επιχείρημα για να "υποτιμήσουν" τον Χατζηγιάννη αλλά και το κοινό του.Τέλος, αν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε τον Χατζηγιάννη με τα παιδιά από το fame story!Τι πάει να πει "θα το έκανε και ο ίδιος αν ξεκινούσε τώρα"?Δεν το έκανε όμως!Οποιαδήποτε σύγκριση θεωρείται ...μην πω καλύτερα.
    Είπα πάλι ότι δεν θα ξαναμιλήσω αλλά δεν μπορώ!Να λέει ο καθένας ότι του κατέβει στο κεφάλι και να μην πάρει την απάντηση που του πρέπει?
    maspa
    28.11.2006, 02:32
    Παράθεση:

    Το μέλος chorrer στις 28-11-2006 στις 00:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος liontaraki_83 στις 27-11-2006 στις 21:57 έγραψε...

    Νικος Μιχας, ο ροκας...η μοναδικη αξιολογη ροκ φωνη που εχει εμφανιστει τα τελευταια χρονια.

    Για πες μου εσυ βρε lucretia ποια καλη ροκ φωνη εχει βγει τα τελευταια 2 χρονια για να μαθω κ εγω...







    ..............Οχι, θα κρατηθω..........οχι που να σκασετε.........δεν σχολιαζω, δεν σχολιαζω...........ααααααααααααααα ..............ααααααααααααα.........




    Ότι έχεις ένα δίκιο, έχεις!
    maspa
    28.11.2006, 02:42
    Παράθεση:

    Το μέλος Mesoxoritis στις 28-11-2006 στις 02:14 έγραψε...

    Να ρωτήσω κάτι σας παρακαλώ;;; Η επιλογή της τρέχουσας δημοσκόπησης του φόρουμ που λέει: ''Μα είναι φανερό πως φταίει ο Νταλάρας'', είναι εξυπνάδα; Γιατί προσωπικά πιστεύω ότι είναι μ#####α. Που κολλάει ο Νταλάρας με το θέμα της έξωσης των παιδιών αυτών από το VOX; Τι σχέση έχει; Καμμία. Λοιπόν, θα πείτε φυσικά ότι είμαι νταλαρόφιλος, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν πιστεύω ότι χρειάζεται κάποιος να συμπαθεί τον Νταλάρα, για να διαπιστώσει τη γελοιότητα που έχει αυτή η επιλογή της δημοσκόπησης. Από κάτι τέτοια, είτε τα λέτε σοβαρά είτε κάνετε απλά πλάκα, έχει καταντήσει το βρίσιμο κατά του Νταλάρα εθνικό χόμπι. Και ειλικρινά λυπάμαι πολύ που οι υπεύθυνοι αυτού του forum είπαν να κάνουν πλακίτσα τέτοιου χαμηλού επιπέδου. Κι εγώ μόλις το είδα δηλαδή, έπεσα κάτω από τα γέλια. Τι να σας πώ;;; Μας το παίζετε μερικοί και ψαγμένοι, και παρεμβάλλεστε στους καβγάδες για να μην αγριέψουν τα πράγματα, ενώ τώρα τους τροφοδοτείτε...Ωραίο επίπεδο..

    ΥΓ: Στη δημοσκόπηση μάλιστα είναι πρώτη η επιλογή για την οποία μιλάω. Να σας συγχαρώ λοιπόν. Τόσο τους υπεύθυνους της δημοσκόπησης, που εφηύραν μια τόσο καταπληκτική πλακίτσα, και επίσης όσους την ψήφισαν, για τη σοβαρότητα που τους διέπει.

    Στα Τρίκαλα στα δυο στενά...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Mesoxoritis στις 28-11-2006 02:18 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Mesoxoritis στις 28-11-2006 02:21 ]





    Κάποιοι ως αιτία του ότι ο Χατζηγιάννης "έδιωξε" τα παιδιά από το vox ανέφεραν τη παρελθοντική συνεργασία Νταλάρα- Χατζηγιάννη.
    Το γεγονός ότι βρίσκεται ανάμεσα στις επιλογές της δημοσκόπησης δε δείχνει το χαμηλό επίπεδο των διαχειριστών, αλλά όσων το επέλεξαν με αποτέλεσμα να έρχεται πρώτο!