ελληνική μουσική
    872 online   ·  210.855 μέλη

    Έξωση στη Γλυκιά Συμμορία του VOX

    Margarita1
    26.11.2006, 19:06
    Yperopti δεν μένω Αθήνα για να ξέρω καλύτερα τι παίζει με τα μαγαζιά!Αλλά όταν λες πως κάτι τέτοιο συμβαίνει για πρώτη φορά ειλικρινά δεν το πιστεύω!Δηλαδή όλα τα σχήματα τελειώνουν πάντα την ημερομηνία που έχει συμφωνηθεί?Ποτέ δεν έχει κατέβει σχήμα νωρίτερα λόγω μη ικανοποιητικών κερδών για τον επιχειρηματία?Νομίζω πως αυτό έχει συμβεί στο παρελθόν...
    Όσον αφορά για το VOX και την μεγάλη χθεσινοβραδινή προσέλευση (δεν την αμφισβητώ) Σάββατο ήταν!Αν δεν είναι γεμάτο ένα μαγαζί το Σάββατο πότε θα είναι?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Margarita1 στις 26-11-2006 19:12 ]


    ageras
    26.11.2006, 19:38
    Παράθεση:

    Το μέλος nicchristie στις 26-11-2006 στις 12:20 έγραψε...


    Χωρίς να διαφωνώ με όσα έγραψες, με ενόχλησε πολύ που τον χαρακτήρισες Κύπριο, λες και δεν έχει όνομα ή λες και διαχωρίζεις Ελληνες και Κυπρίους.
    Μου φάνηκε πολύ ρατσιστικό.



    Οχι βρε..απλά δεν θέλω να αναφέρω το όνομα του.Δεν έχω τίποτα με τους Κύπριους!!!

    Yperoptis
    26.11.2006, 20:01
    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 26-11-2006 στις 19:06 έγραψε...

    Yperopti δεν μένω Αθήνα για να ξέρω καλύτερα τι παίζει με τα μαγαζιά!Αλλά όταν λες πως κάτι τέτοιο συμβαίνει για πρώτη φορά ειλικρινά δεν το πιστεύω!Δηλαδή όλα τα σχήματα τελειώνουν πάντα την ημερομηνία που έχει συμφωνηθεί?Ποτέ δεν έχει κατέβει σχήμα νωρίτερα λόγω μη ικανοποιητικών κερδών για τον επιχειρηματία?Νομίζω πως αυτό έχει συμβεί στο παρελθόν...
    Όσον αφορά για το VOX και την μεγάλη χθεσινοβραδινή προσέλευση (δεν την αμφισβητώ) Σάββατο ήταν!Αν δεν είναι γεμάτο ένα μαγαζί το Σάββατο πότε θα είναι?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Margarita1 στις 26-11-2006 19:12 ]



    Το να μην καταλαβαίνεις τι λέω μπορώ να το δεχτώ επειδή πολλές φορές τα γράφω αρκετά περίπλοκα. Το να μην θέλεις να καταλάβεις όμως είναι κάτι στο οποίο δεν μπορώ να παρέμβω. Τι είναι αυτό που σε εμποδίζει να αντιληφθείς πως το να κατέβει ένα επιτυχημένο σχήμα για να ανέβει κάτι άλλο με πιθανότητα μεγαλύτερης επιτυχίας δεν έχει ξανασυμβεί; Πολλά σχήματα κατεβαίνουν λόγω αποτυχίας. Συμφωνώ. Κανένα όμως δεν κατεβαίνει επειδή ο επιχειρηματίας στην πορεία απλά βρήκε καλύτερο. Αν ήτανε έτσι τότε κάθε εβδομάδα θα άλλαζαν τα σχήματα σε όλη την Ελλάδα. Τι δεν καταλαβαίνεις στο ότι κανένας άλλος τραγουδιστής μέχρι σήμερα δεν έχει συναινέσει στο να πετάξουν συνάδελφό του για να μπει αυτός; Που είναι η δυσκολία; Εκτός εάν έχεις κλάποιο συγκεκριμένο γεγονώς να μου πεις. Και όσο για το Σάββατο, επειδή προφανώς δεν μένεις στην Αθήνα, σου λέω πως σχεδόν κανένα μαγαζί πια στην Αθήνα δεν γεμίζει ούτε καν τα Σάββατα. Γι αυτό και το ανέφερα. Είναι μία κοινή παραδοχή ότι όλα τα μαγαζιά με ελάχιστες εξαιρέσεις δουλεύουν μέτρια τις Παρασκευές, σχετικά καλά το Σάββατο και σχεδόν κακά τις Κυριακές εάν δουλέψουνε. Οι εξαιρέσεις στο γεμάτο μαγαζί περιοριζονται στο πιο μαγαζί θα έχει μεγαλύτερο "χορό" όπως το λένε. Δηλαδή κάποια πούλμαν από την επαρχία ή κάποιες εκδηλώσεις διαφόρων συλόγων. Αυτοί οι "χοροί" δεν κλείνονται βάση σχήματος αλλά βάση καλύτερης προσφοράς στο άτομο γι αυτό και τώρα τελευταία βλέπεις γεμάτα μεν μαγαζιά χωρίς όμως να διασκεδάζει σχεδόν κανείς.
    Margarita1
    26.11.2006, 20:09
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 26-11-2006 στις 20:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 26-11-2006 στις 19:06 έγραψε...

    Yperopti δεν μένω Αθήνα για να ξέρω καλύτερα τι παίζει με τα μαγαζιά!Αλλά όταν λες πως κάτι τέτοιο συμβαίνει για πρώτη φορά ειλικρινά δεν το πιστεύω!Δηλαδή όλα τα σχήματα τελειώνουν πάντα την ημερομηνία που έχει συμφωνηθεί?Ποτέ δεν έχει κατέβει σχήμα νωρίτερα λόγω μη ικανοποιητικών κερδών για τον επιχειρηματία?Νομίζω πως αυτό έχει συμβεί στο παρελθόν...
    Όσον αφορά για το VOX και την μεγάλη χθεσινοβραδινή προσέλευση (δεν την αμφισβητώ) Σάββατο ήταν!Αν δεν είναι γεμάτο ένα μαγαζί το Σάββατο πότε θα είναι?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Margarita1 στις 26-11-2006 19:12 ]



    Το να μην καταλαβαίνεις τι λέω μπορώ να το δεχτώ επειδή πολλές φορές τα γράφω αρκετά περίπλοκα. Το να μην θέλεις να καταλάβεις όμως είναι κάτι στο οποίο δεν μπορώ να παρέμβω. Τι είναι αυτό που σε εμποδίζει να αντιληφθείς πως το να κατέβει ένα επιτυχημένο σχήμα για να ανέβει κάτι άλλο με πιθανότητα μεγαλύτερης επιτυχίας δεν έχει ξανασυμβεί; Πολλά σχήματα κατεβαίνουν λόγω αποτυχίας. Συμφωνώ. Κανένα όμως δεν κατεβαίνει επειδή ο επιχειρηματίας στην πορεία απλά βρήκε καλύτερο. Αν ήτανε έτσι τότε κάθε εβδομάδα θα άλλαζαν τα σχήματα σε όλη την Ελλάδα. Τι δεν καταλαβαίνεις στο ότι κανένας άλλος τραγουδιστής μέχρι σήμερα δεν έχει συναινέσει στο να πετάξουν συνάδελφό του για να μπει αυτός; Που είναι η δυσκολία; Εκτός εάν έχεις κλάποιο συγκεκριμένο γεγονώς να μου πεις. Και όσο για το Σάββατο, επειδή προφανώς δεν μένεις στην Αθήνα, σου λέω πως σχεδόν κανένα μαγαζί πια στην Αθήνα δεν γεμίζει ούτε καν τα Σάββατα. Γι αυτό και το ανέφερα. Είναι μία κοινή παραδοχή ότι όλα τα μαγαζιά με ελάχιστες εξαιρέσεις δουλεύουν μέτρια τις Παρασκευές, σχετικά καλά το Σάββατο και σχεδόν κακά τις Κυριακές εάν δουλέψουνε. Οι εξαιρέσεις στο γεμάτο μαγαζί περιοριζονται στο πιο μαγαζί θα έχει μεγαλύτερο "χορό" όπως το λένε. Δηλαδή κάποια πούλμαν από την επαρχία ή κάποιες εκδηλώσεις διαφόρων συλόγων. Αυτοί οι "χοροί" δεν κλείνονται βάση σχήματος αλλά βάση καλύτερης προσφοράς στο άτομο γι αυτό και τώρα τελευταία βλέπεις γεμάτα μεν μαγαζιά χωρίς όμως να διασκεδάζει σχεδόν κανείς.


    Ποτέ δεν είπα ότι δεν καταλαβαίνω, είπα ότι δεν το πιστεύω!Γι'αυτό τα σχόλια τύπου "αν δεν καταλαβαίνεις" κλπ να περιττεύουν.
    Όπως είπες κι εσύ καλύτερα να μην αναπαράγουμε το θέμα καθώς αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια, ο καθένας έχει την άποψη του.Ο χρόνος θα δείξει...
    Yperoptis
    26.11.2006, 20:39
    Τέλος πάντων Margarita μου. Δεν έχω καμία διάθεση να αντιπαρατεθώ σε σένα ή να νομίζεις ότι σε προσβάλω. Σου ορκίζομαι ότι δεν έχω απολύτως κανένα τέτοιο σκοπό και σου ζητώ συγνώμη εάν σε έκανα να αισθανθείς κάτι τέτοιο. Άλλωστε δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε εμείς. Την γνώμη μας λέμε. Απλά ο χώρος της νύχτας είναι τρομερά ανταγωνιστικός και πολλές φορές πάνω στην ένταση βγαίνει το ποιόν του καθενός. Θεωρώ πως για το καλό όλων μας όσο κι αν αγαπάμε ένα καλλιτέχνη καλό θα είναι να έχουμε πάντα ανοιχτά τα αυτιά μας και τα μάτια μας. Όσο καλός και αν είναι ο οποιοσδήποτε καλλιτέχνης στη δουλειά του αυτο δεν σημαίνει ότι απαραίτητα είναι και το καλύτερο παιδί. Αυτό δεν το λέω μόνο για τον Χατζηγιάννη αλλά για όλους. Δεν συμβαδίζει πάντα το ταλέντο με το ήθος. Είναι ανεξάρτητα και έτσι θα πρέπει να τα αντιμετωπίζουμε. Το αν ένας τραγουδιστής είναι καλός στη δουλειά του δεν πρέπει να επηρρεάζει την αποψή μας και για τον άνθρωπο. Εάν πάλι δεν είναι καλός άνθρωπος δεν μας εμποδίζει σε τίποτα να συνεχίσουμε να θαυμάζουμε τη δουλειά του και τα λοιπά. Όντως λοιπόν θα δούμε στο μέλλον...
    Pucca
    27.11.2006, 08:39
    Διάβασα πολύ προσεχτικά όλες τις τοποθετίσεις και πραγματικά χαίρομαι που υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που προβληματίζονται το ίδιο όταν ακούν παρόμοιες ειδήσεις με αυτή. Νομίζω όμως ότι το θέμα δεν είναι τόσο τι έκανε ο Τάδε επιχειρηματίας ή ο Τάδε της μόδας τραγουδιστής, το πρόβλημα είναι η κατάσταση που επικρατεί στη νύχτα, η γενικά κακή ποιότητα και καλλιτεχνική και σε επίπεδο υπηρεσιών αλλά και το γεγονός οτι δεν υπάρχουν χώροι και ιδιοκτήτες αυτών που να θέλουν να δημιουργούν και όχι να ξεσκίζονται στο χρήμα. Κάποτε υπήρχαν επιχειρηματίες που πραγματικά είχαν μεράκι και πρώτα τους ενδιέφερε η αξία των σχημάτων τώρα όλα στην ευτέλια και για τα μάτια. Δυστηχώς αυτό που έγινε με τη Γλυκεία Συμμορία δεν είναι τίποτα άλλο από ένα κακό αποτέλεσμα της καταναλωτικής φρενίτιδας που χαρακτηρίζει την εποχή μας και επηρεάζει και τη νύχτα. Δυστηχώς ο καλλιτέχνης είναι πλέον ένα προϊόν και σαν τέτοιο αντιμετωπίζεται.
    kathy132
    27.11.2006, 09:09
    Παράθεση:

    Το μέλος pray στις 26-11-2006 στις 18:12 έγραψε...

    Εσυ kathy μπορει ναμην ετρεξες να δεις τα φειμστορακια(κ πολυ καλα εκανες γιατι δεν θα ειχες καμια πιθανοτητα να περασεις καλα λογω της προκαταληψης σου) αλλα εχθες ετρεξαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ για να δουν αυτα τα παιδια που ξερουν να τραγουδουν πολυ καλυτερα απο καποιους αλλους που δεν πηγαν σε reality. κ σε καμια περιπτωση δεν ξεφτιλιστηκαν.Ειναι αδικο να κατηγοριοποιεις τους ανθρωπους αυτο ειναι ρατσιστικο.Δεν μπορεις να τους βαλεις ολους στο ιδιο καζανι. Κ να κρινεις οταν μπορεις να εχεις αποψη.Αν δεν τους εχεις δει δεν μπορεις να εχεις αποψη.το θεμα ειναι αλλο. αλλα αφου ξεκινας σε αυτη τη βαση δεν νομιζω οτι πειθεις κανεναν.



    Εχω άποψη απλώς αυτή δεν αρέσει σε σένα! Λυπάμαι γι' αυτό.... Αυτή την καραμέλα "περί ρατσισμού και κατηγοριοποίησης" άσ' την καλύτερα γιατί είναι παλιά και άνευ σημασίας και να θυμάσαι ότι οι άνθρωποι κρίνονται από τις επιλογές τους, οι οποίες τους συνοδεύουν πάντα. Φυσικά και δεν έχω δει το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά τι φαντάζεσαι ότι δεν ξέρω τα πρόσωπα και τις δυνατότητές τους?


    trelantwnhs
    27.11.2006, 11:22
    Μάλιστα. Θεωρείς φυσικό να μην έχεις δει το πρόγραμμα, αλλά παρόλα αυτά να έχεις το δικαίωμα να κρίνεις. Αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον. Και προφανώς αυτό που λένε όσοι έχουν πάει, ότι δηλαδή το μαγαζί τα τελευταία 2 Σάββατα είναι sold out και ότι τις υπόλοιπες μέρες είναι γεμάτο δε σου λέει κάτι. Ωραία......χμμμμμ....
    anisie
    27.11.2006, 12:05
    Εγώ θα συμφωνήσω με την Kathy132....

    Δεν έχει να κάνει με το πρόγραμμα....Η επιλογή του να μπεις σε ριάλιτι δε δείχνει άτομο σοβαρό....τουναντίον.....
    Δεν είναι δυνατό να έχεις τη στοιχειώδη συγκρότηση και να επιλέγεις να ξεφτυλίζεσαι στο πανελλήνιο προκειμένου να γίνεις φίρμα....Ποιος είσαι ρε φίλε που θες να ασχολούνται και όλοι μαζί σου...? Γι'αυτό και για μένα είναι αστείο να μιλάμε για ταλαντούχα άτομα από τα ριάλιτι.....Αυτά είναι άτομα της συμφοράς, όχι ταλαντούχα....Εδώ κι αν απουσιάζει το ήθος.....

    Αφού μας συστήνονται έτσι λοιπόν, "εγώ θα μπω σε ριάλιτι για να πιάσω την καλή..." θα έχουν και την ανάλογη αντιμετώπιση....Και καλά να πάθουνε τώρα...Και ο επιχειρηματίας την καλή θέλει να πιάσει και τους στέλνει σπίτια τους....

    Τώρα ο Χατζηγιάννης έχει μείνει εκτός μαγαζιού και του λέει ο επιχειρηματίας "έλα" και αυτός θα του πει "όχι, κράτησε τους άλλους, δεν είναι σωστό"....????? Αυτό είναι ιεραποστολή πλέον, δεν είναι ήθος....

    Για ποια συνομωσία δηλ μιλάτε...Λες και είχε προηγούμενα ο Χατζηγιάννης με τη Δόμνα και τον Πετράκο και έδωσε εντολή να τους απολύσουν....

    Όπως ειπώθηκε προηγουμένως όποιος έχει πρόβλημα στο χώρο βρίζει το Χατζηγιάννη....Κι ο Χατζόπουλος αυτά που λέει δε στέκουν.....Να πάει ο χατζηγιάννης να ελέγξει αν όντως πάει καλά το μαγαζί προτού κλείσει συμφωνία....Δηλ να πει στον επιχειρηματία όχι δε σε πιστεύω θα ρθω να δω......Δε γίνονται αυτά.....

    Εν ολίγοις δεν υπάρχει θέμα στη συγκεκριμένη περίπτωση....Τσάμπα ασχολιόμαστε....

    Αν ο Χατζηγιάννης είναι κωλοπαίδι και καβαλημένο καλάμι μπροστά του θα τα βρει, εμάς τι μας κόφτει.....????

    Αυτά....

    Φιλιά

    PS: Κι αν είναι αλήτης εγώ τον αγαπώ.........
    Tyrogkofretas
    27.11.2006, 13:00
    Ρε παίδες! Τα έκανε που τα έκανε η συμφωνία του Μιχαλάκη (ΟΠΟΙΟΣ και αν ευθύνεται γι'αυτήν) αέρα πατέρα στον νυκτόβιο χώρο της μουσικής, δεν χρειάζεται να το κάνουμε κι εδώ!Πρώτον επαναλαμβάνεστε και δεύτερον χάνετε το δίκιο σας όταν ψυρριάζετε την κάθε απάντηση του αντιλαλήσαντος. Μα να φτάσουμε να κοιτάζουμε γραμματικά λάθη σε μουσικό φόρουμ! Ηρεμήστε και αφήστε τις αντιμαχίες. Σκηνοθέτα! Κόψε μας!
    liontaraki_83
    27.11.2006, 16:47
    Διαβασα προσεκτικα ολα οσα εχουν ειπωθει γι'αυτο το θεμα...Η αληθεια ειναι οτι εκνευριζομαι γιατι καποιοι δε θελουν να καταλαβουν τι συμβαινει...Εχω παει αρκετες φορες στο VOX μεχρι τωρα κ παντα το μαγαζι ηταν γεματο με κοσμο. Κοσμο που διασκεδαζε κ χορευε κ δεν καθοταν στην καρεκλα του να χασμουριεται οπως εχω δει σε αλλο "μεγαλο σχημα" της Αθηνας.Τα παιδια, αυτα τα "φειμστορακια" που λεει η Kathy,δινουν τον καλυτερο τους εαυτο κ εχουν ολοι φωναρες κ απιστευτες δυνατοτητες. Τα συγκεκριμενα παιδια αξιζουν πολλα,εχουν δειξει τι μπορουν να κανουν κ γι'αυτο συνεχιζουν. Διαφορετικα θα ειχαν εξαφανιστει κ αυτοι οπως καποιοι αλλοι που τωρα δεν τους θυμαται κανεις.Δηλαδη αγαπητη Kathy, αμφισβητεις τη φωνη της Ραλλιας ασ πουμε? Μηπως θυμασαι τις διθυραμβικες κριτικες που εχει αποσπασει γενικα? 'Η ηπως ολοι αυτοι οι ειναι συνεννοημενοι να μας πουν ψεμματα???Δομνα Κουντουρη, Γρηγορης Πετρακος ισωσ απο τις πιο αισθαντικες νεες φωνες που εχουν βγει... Η Ταμτα? Η πιο γλυκια φατσουλα κ φωνη που μπορει να κανει τα παντα! Ησαιας Ματιαμπα,ενα παιδι που τραγουδαει απο ροκ μεχρι Στρατο Διονυσιου κ τα καταφερνει αψογα!Ο χαμαιλεων της παρεας! Νικος Μιχας, ο ροκας...η μοναδικη αξιολογη ροκ φωνη που εχει εμφανιστει τα τελευταια χρονια. Και last but not least Σοφια Στρατη... Φωνη που "πιανει" ο,τι νοτα γουσταρεις...Καλο θα ηταν λοιπον,οσοι δεν εχουν δει απο κοντα αυτο που γινεται στο Vox,κ ειναι ετοιμοι να το σχολιασουν αρνητικα, να μη λενε τιποτα. Αν το δουν κ συνεχισουν να εχουν την ιδια αποψη τοτε οκ. Αλλα ετσι δε μπορει να εχουν γνωμη. Κ κατι ακομα...η προκαταληψη δεν εκανε ποτε καλο σε κανεναν...
    karelia
    27.11.2006, 16:58
    Ε καλά ηρέμησε και συ...
    Πες ότι είναι αξιόλογοι και ταλαντούχοι καλλιτέχνες και δεν έχουμε λόγο να μη σε πιστέψουμε.
    Νιώθω ότι μας παρουσίασες την Εθνική Ελλάδας στο τραγούδι (την Αλεξίου,το Νταλάρα,τη Γαλανη,το Πάριο,το Παπακωνταντίνου,τη Πρωτοψάλτη,την Αρβανιτάκη..)
    jorge
    27.11.2006, 17:28
    Παράθεση:

    Το μέλος liontaraki_83 στις 27-11-2006 στις 16:47 έγραψε...

    Νικος Μιχας, ο ροκας...



    Yperoptis
    27.11.2006, 17:55
    Εντάξει είπαμε. Όχι κι έτσι... Σαφώς και υπάρχουν αξιόλογες φωνές εκεί ανάμεσα αλλά μην το παρατραβάμε κι όλας. Συμφωνώ για τη Σοφία Στρατή, για τη Ραλλία και έστω για το Ματιάμπα αλλά από εκεί και πέρα... Ο Μίχας ροκάς; Κουντούρη αισθαντική; Εντάξει ο καθένας έχει τη γνώμη του αλλά μην τρελαθούμε... Αλλά νομίζω ότι πάμε να ξεφύγουμε από το θέμα. Δεν τους κρίνουμε ποιοτικά αλλά κυρίως για την κίνηση που έγινε εναντίον τους. Το έχω δει το πρόγραμμα 2 φορές και συνεχίζω να επιμένω πως και σαν ομάδα λειτουργούν σωστά και το πρόγραμμα είναι αρκετά διασκεδαστικό γι αυτό άλλωστε πάρά τον πόλεμο που τους κάνουνε πάει αρκετά καλά. Όμως πέρα από αυτούς τους 3(Χρηστίδου, Στρατή, Ματιάμπα) που θα μπορούσαν να σταθούν ακόμη και μόνοι σε μία μικρή σκηνή, οι υπόλοιποι απλώς ψάχνονται ακόμα. Το μέλλον θα δείξει. Σίγουρα όμως σαν σύνολο είναι αρκετά φρέσκο.
    karelia
    27.11.2006, 18:01
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-11-2006 στις 17:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος liontaraki_83 στις 27-11-2006 στις 16:47 έγραψε...

    Νικος Μιχας, ο ροκας...






    αυτός είναι ο Παπακωνσταντίνου
    mousikofilh
    27.11.2006, 18:03
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 27-11-2006 στις 18:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-11-2006 στις 17:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος liontaraki_83 στις 27-11-2006 στις 16:47 έγραψε...

    Νικος Μιχας, ο ροκας...






    αυτός είναι ο Παπακωνσταντίνου



    Μήπως εννοεί τον Λαυρέντη?
    karelia
    27.11.2006, 18:12
    Τώρα που το σκέπτομαι...ταιριάζουν και οι υπόλοιποι..
    η Ραλλία έχει χαρακτηρισθεί εδώ και καιρό ως η νέα Αλεξίου...
    ο Ματιαμπα σαν χαμαιλέων που μπορεί να πει τα πάντα μου φέρνει σε Νταλάρα...
    η Στρατή που μπορεί να πιάσει ότι νότα θες η Ελευθερία Αρβανιτάκη...
    Μια χαρά!


    (Σόρυ που ξέφυγα εντελώς απτο θέμα.Δεν θα επαναληφθεί.)

    pray
    27.11.2006, 18:16
    λιονταρακι_83συμφωνω μαζι σου απολυτα.Κ χαιρομαι που εχεις την ιδια αποψη. για καποια απο αυτα τα παιδια εχουν μιλησει μεγαλοι ανθρωποι με λογια που δεν πιστευεις. κατακρινοντας παραλληλα την επιλογη του ριαλιτι.Δεν θα ξεχασω την εκπομπη στη νετ περυσι την ωρα που ο ΘΑΝΟΣ Μικρουτσικος ελεγε απιστευτα καλα λογια για ενα απο αυτα τα παιδια που βγηκαν απο ριαλιτι.Την Ραλλια.κ δεν χρειαζεται να αναφερουμε ολους αυτους που εχουν μιλησει κατα καιρους κ για αυτην κ για τα αλλα παιδια γιατι θα γραφουμε μεχρι αυριο.Τωρα οποιος πιστευει οτι ΟΛΟΙ οσοι πηγαν σε ριαλιτι πηγαν για να πιασουν την καλη κ να γινουν φιρμες κανει μεγαλο λαθος.Συμφωνω οτι οι ανθρωποι κρινονται απο τις επιλογες τους.Αλλα θεωρω επιλογη την σωστη δισκογραφια τις καλες συνεργασιες παθος για την μουσικη Κ καποια απο αυτα τα παιδια το εχουν κανει μεχρι στιγμης αυτο.ο χρονος θα δειξει κ ειμαι σιγουρος οτι η αποψη μας δεν θα μας προδωσει.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pray στις 27-11-2006 18:21 ]


    Yperoptis
    27.11.2006, 18:26
    Παράθεση:

    Το μέλος pray στις 27-11-2006 στις 18:16 έγραψε...

    λιονταρακι_83συμφωνω μαζι σου απολυτα.Κ χαιρομαι που εχεις την ιδια αποψη. για καποια απο αυτα τα παιδια εχουν μιλησει μεγαλοι ανθρωποι με λογια που δεν πιστευεις. κατακρινοντας παραλληλα την επιλογη του ριαλιτι.Δεν θα ξεχασω την εκπομπη στη νετ περυσι την ωρα που ο ΘΑΝΟΣ Μικρουτσικος ελεγε απιστευτα καλα λογια για ενα απο αυτα τα παιδια που βγηκαν απο ριαλιτι.Την Ραλλια.κ δεν χρειαζεται να αναφερουμε ολους αυτους που εχουν μιλησει κατα καιρους κ για αυτην κ για τα αλλα παιδια γιατι θα γραφουμε μεχρι αυριο.Τωρα οποιος πιστευει οτι ΟΛΟΙ οσοι πηγαν σε ριαλιτι πηγαν για να πιασουν την καλη κ να γινουν φιρμες κανει μεγαλο λαθος.Συμφωνω οτι οι ανθρωποι κρινονται απο τις επιλογες τους.Αλλα θεωρω επιλογη την σωστη δισκογραφια τις καλες συνεργασιες παθος για την μουσικη Κ καποια απο αυτα τα παιδια το εχουν κανει μεχρι στιγμης αυτο.ο χρονος θα δειξει κ ειμαι σιγουρος οτι η αποψη μας δεν θα μας προδωσει.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pray στις 27-11-2006 18:21 ]



    Όλα αυτά που γράφεις ως επιχειρήματα αναφέρονται μόνο στη Ραλλία Χρηστίδου που όντως αποτελεί μία εξαιρετική περίπτωση. Όμως μόνο γι αυτήν. Μήπως είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα; Ή μήπως πρέπει να ανοίξουμε άλλο post για το ανάλογο θέμα γιατί εδώ είμαστε εκτός θέματος;
    pray
    27.11.2006, 18:30
    και ο ακατανομαστος ειναι τοσο ματαιοδοξος φιλοδοξος κα που αν δεν του ειχε δοθει η ευκαιρια που του δοθηκε...θα εμπαινε σιγουρα σε ριαλιτι προκειμενου να πιασει την καλη....εδω δινει τραγουδια του για σποτακια της comote.και καλα κανει ο ανθρωπος αλλα οχι να στερει τη δουλεια σε νεους ανθρωπους που δεχτηκαν να παρουν πολυ λιγα χρηματα προκειμενου να πληρωνει ο κοσμος οσο το δυνατον λιγοτερα...