ελληνική μουσική
    581 online   ·  210.830 μέλη

    Ποια είναι η γνώμη σας για το Emo style;

    twr
    16.09.2007, 23:09
    Παιδιά, το χειρότερο είναι ακριβώς αυτό που λέει η punkster...
    Ακούν tokyo hotel και νομίζουν ότι ακούνε ροκ!

    Δε με νοιάζει τι ακούει ο καθένας, ας ακούει ότι θέλει, δικαίωμά του είναι!!...
    ...αλλά μην τα ονομάζουν και όπως θέλουν!!!

    Ε όχι ρε, δε θα βάλουμε τους tokyo hotel και την Avril στο ίδιο τσουβάλι με SCORPIONS, PINK FLOYD, LED ZEPPELIN, DEEP PURPLE, BLACK SABBATH κτλ...!!!!!!

    Ούτε τους HIM με τους IRON MAIDEN, METALLICA, ICED EARTH, SENTENCED, CHILDREN OF BODDOM κτλ...!!!

    Δηλαδή έλεος πια!!!
    Μετά από ένα σημείο και μετά δε γίνονται απλώς χαζοί...
    Γίνονται ΑΙΣΧΡΟΙ!!!!!

    nothing 's better than my Fender!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : twr στις 16-09-2007 23:10 ]


    Conspiratus
    17.09.2007, 00:17
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 16-09-2007 στις 14:30 έγραψε...

    Αχ, μολις βρηκα ενα γαματο βιντεακι στο youtube!!
    Δειτε το! Για να μαθουν και οι αστοιχειωτοι (κονσπιρατους, εσενα εννοω!) τι θα πει ΕΜΟ!!!





    ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ... Αν αυτο ειναι το ΕΜΟ συγγνωμη παιδια αλλα επιμενω στην ψευδαισθηση...το εχουμε παραχεσει το θεμα νομιζω... το τελεφταιο κομματι με το ξυραφι ειναι ολα τα λεφτα!!! "You're not the only one with issues!!!"

    Efklidi το οτι σου αρεσει το καταλαβαινω απολυτα...ειναι ενα στυλ, που αν κρατησουμε ενα μετρο, αποκτα ενα ενδιαφερον...!Αλλα οι υπερβολες που γινονται ειναι αυτες που με εξοργιζουν...δυστυχως εδω στα βορεια προαστεια μονο τετοια βλεπω...κ απλα τα εχει συχαθει η ψυχη μου...!Πλεον προσπαθω να το παρω στην πλακα!!!

    SOPHIA-MX-4EVER
    17.09.2007, 00:31
    Παράθεση:

    Το μέλος twr στις 16-09-2007 στις 23:09 έγραψε...

    Παιδιά, το χειρότερο είναι ακριβώς αυτό που λέει η punkster...
    Ακούν tokyo hotel και νομίζουν ότι ακούνε ροκ!

    Δε με νοιάζει τι ακούει ο καθένας, ας ακούει ότι θέλει, δικαίωμά του είναι!!...
    ...αλλά μην τα ονομάζουν και όπως θέλουν!!!

    Ε όχι ρε, δε θα βάλουμε τους tokyo hotel και την Avril στο ίδιο τσουβάλι με SCORPIONS, PINK FLOYD, LED ZEPPELIN, DEEP PURPLE, BLACK SABBATH κτλ...!!!!!!

    Ούτε τους HIM με τους IRON MAIDEN, METALLICA, ICED EARTH, SENTENCED, CHILDREN OF BODDOM κτλ...!!!

    Δηλαδή έλεος πια!!!
    Μετά από ένα σημείο και μετά δε γίνονται απλώς χαζοί...
    Γίνονται ΑΙΣΧΡΟΙ!!!!!

    nothing 's better than my Fender!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : twr στις 16-09-2007 23:10 ]





    πες τα......
    SOPHIA-MX-4EVER
    17.09.2007, 00:45
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 16-09-2007 στις 12:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 16-09-2007 στις 11:47 έγραψε...

    Πάντως όπως και να το κάνουμε ειναί πολύ ωραίο στυλ



    To οτι ειναι καλαισθητο, ειναι!!!

    Ειναι κατι σαν fashionable, προσεγμενο και στυλιζαρισμενο πανκ/μεταλ/δεν ξερω και γω τι!!!



    καλαισθητο?
    σοβαρα μιλας τωρα?
    εμενα προσωπικα ουτε να με πληρωναν δε θα φοραγα τις μαλακιες - συγνωμη κι ολας- που φορανε αυτΑ
    κορδελακια απο αυτα που τιλιγουν τα γλυκα στο κεφαλια στα χερια στα ποδια
    χρωματιστα φουστανακια
    ελεος δηλαδη!!
    ελεος!!
    SOPHIA-MX-4EVER
    17.09.2007, 00:53
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 16-09-2007 στις 14:02 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 16-09-2007 στις 12:32 έγραψε...

    ΩΡΑΙΟ ΣΤΥΛ??????????Το να βλεπεις δλδ τον αλλο με το μαλλι ξασμενο κ να φτανει σε υψος σχεδον το ιδιο με του ατομου κ στο τελος καρφωνουν κ εναν φιογκο...ετσι,σαν κερασακι στην τουρτα(κυριολεκτικα ομως)!...η αντιστοιχα στα αγορια η φρατζα κ το μαλλι που ερχετε ολο μπροστα να τους κρυβει το προσωπο(ασε που απο την πολυ λακ φαινονται σαν απλητοι)!!Τα ρουχα στα αγορια μαυρη μαυριλα πλακωσε(οχι οτι ειμαι εναντια τησ μαυριλα...κ εγω μαυρα φοραω),με το παντελονι να κοντευει να φτασει κατω απο το γονατο...να φαινεται ολο το μποξερακι(ελεος...τι μας δειχνουν???τα οπισθια τους???)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΑΥτο το ονομαζεις ωραιο στυλ???!!!!???:-ο


    Καπου μπλεκεις το τρεντυ με το εμο!!!
    Παρα τις καποιες ομοιοτητες, υπαρχουν και σημαντικες διαφορες!!!

    Οι τρεντυ ντυνονται και αυτοι εκκεντρικα οπως και οι εμο, μονο που προτιμανε φωτινα και χαζοχαρουμενα χρωματα (για να ταιριαζουν με το ιδεολογικο τους υποβαθρο) σε αντιθεση με τους εμο που ειναι μαυρη μαυριλα πλακωσε (αντε και λιγο μωβ!)! Επισης οι τρεντυ, στον βωμο της μοδας, λατρευουν οτιδηποτε εχει να κανει με burbery και paul frank!! Φορανε απειρες κορδελιτσες γυρω απ το χερι (σαν αυτες που βαζεις στα δωρα), εχουν παντα μια τσαντα eastpak κολλημενη στην πλατη, φορανε πολλες στρωσεις ρουχων και απαραιτητα αξεσουαρ: μπαλαρινες στα ποδια και ξεσμενο μαλλι στο κεφαλι!
    Οι εμο ειναι πιο νταρκ τυποι, το μαλλι ειναι οπωσδηποτε μαυρο (αντε, και καμια τουφα σε ξανθο χρωμα ειναι καλοδεχουμενη) και κατα προτιμηση κρυβει τον εναν οφθαλμο! Οι φρατζες ειναι must, καθως και το μαυρο μολυβι κατω απο τα ματια! Τα γυαλια μυωπιας με μαυρο πλαισιο ειναι και αυτα ενα χαρακτηριστικο gadget! Απαραιτητα αξεσουαρ: all star, κολλητο παντελονι σωληνα και οτιδηποτε με καρφακια (ζωνες, βραχιολια κτλ κτλ...)!! Α, και επισης οσων αφορα τον ρουχισμο, αρεσκονται σε οτιδηποτε εχει κουκιδες, τετραγωνακια, μακαβριες καρδουλες και ροζ νεκροκεφαλες!!!



    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 16-09-2007 14:04 ]





    πιστεψε με
    ουτε αυτοι οι ιδιοι ξερουν την διαφορα
    ενα κωλοστυλακι ειναι ολο -λεμε- που δυστυχως το ζουμε στην ακμη του
    SOPHIA-MX-4EVER
    17.09.2007, 01:07
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 14-09-2007 στις 17:11 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 14-09-2007 στις 14:00 έγραψε...

    emο < emotional = συναισθηματικος
    τι να πεις τωρα?
    οτι εχουν ξεφτιλησει τον ορο???



    Ελα μου ντε!!!
    Και αν λαβεις υποψιν ολη τους την ιδεολογια, τα emo ατομα ειναι εντελως για λυπηση!! Δειχνει εναν χαρακτηρα αδυναμο, απαισιολοξο, χωρις ορεξη για τη ζωη και υπερβολικα ανασφαλη! Κανουν την τριχα, ΤΡΙΧΙΑ!!! Ολα τους φταινε, κανεις δεν τους καταλαβαινει, βλεπουν την καταστροφη να ερχεται απο παντου, κλαιγονται συνεχεια, ονειρευονται αυτοκτονιες.... Τι αναγκη εχει ενα παιδακι απ την Κιφησια, σορρυ κιολας!! Περισσοτερο κακομαθημενα ειναι παρα αδικημενα!

    Και ειλικρινα, κανενα παιδι που πραγματικα εχει προβληματα στην ζωη του, παιρναει δυσκολα και εχει λογους να στεναχωριεται δεν παει να γινει εμο! Το εχουν ξεφτυλισει εντελως!



    οχι βεβαια
    ποιος ανθρωπος που εχει στεναχωριες καθεται 24 ωρες την ημερα να φτιαχνει τα μαλλια του και τα κορδελακια του?
    συνηθως οι ανθρωποι αυτοι, που πραγματικα εχουν προβληματα, μονο να το φωναζουν δεν θελουν
    ισα ισα που κλεινονται κι ολας στον εαυτο τους (μεγα λαθος βεβαια αυτο, το ξερω καλα) ...
    τελος παντων
    ξεφυγα απ το θεμα
    το θεμα ειναι να βρουμε τροπο να τους εξοντωσουμε
    χε χε χε...
    και επισης να πω οτι ανακαλυψα μια περιοχη που δεν υπαρχει ιχνος απο αυτα τα τρεντουλα!!!
    παιδια ναι!
    αλλα δεν προκειται να μιλησω
    οτι και να μου κανετε
    φυλαω καλα το μυστικο
    προστατευω οτι εχει απομεινει
    punkster
    17.09.2007, 01:08
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 17-09-2007 στις 00:45 έγραψε...

    καλαισθητο?
    σοβαρα μιλας τωρα?
    εμενα προσωπικα ουτε να με πληρωναν δε θα φοραγα τις μαλακιες - συγνωμη κι ολας- που φορανε αυτΑ
    κορδελακια απο αυτα που τιλιγουν τα γλυκα στο κεφαλια στα χερια στα ποδια
    χρωματιστα φουστανακια
    ελεος δηλαδη!!
    ελεος!!



    Κοιτα, ειναι κατι ατομα που πραγματικα ειναι ΕΛΛΕΙΝΑ!!!!

    Αλλα ειναι και κατι κοπελες βρε παιδι μου..........αλλο πραγμα!!! Τις βλεπεις και λιωνεις!! Οπως και να το κανουμε, αυτο το στιλ ειναι πολυ σεξουλιαρικο!

    Αλλα κατα τα αλλα ειναι εντελως ξεφτυλα!! Δηλαδη πουλας τον εαυτο σου, την προσωπικοτητα σου για μια ταση!!!
    Εμο δεν μπορεις να γινεις, οπως δεν μπορεις να γινεις ουτε ροκ, ουτε πανκ, ουτε μεταλ, ουτε.... ή το χεις, ή δεν το εχεις! ή εισαι ή δεν εισαι!! Δεν μπορεις να ξυπνησεις ενα πρωι και να πεις "α, απο σημερα θα γινω μεταλ!"! Σε τετοια θεματα γεννιεσαι, δεν γινεσαι!!! Το να προσποιεισαι οτι εισαι ετσι και γιουβετσι δεν εχει κανενα νοημα! Μυριζει η ψευτιλα απο χιλιομετρα...


    punkster
    17.09.2007, 01:11
    Εμενα ενα πραγμα μου κανει εντυπωση....

    Μα δεν εχει ΕΜΟ-παιδα αυτο το σαιτ???
    Απορω δηλαδη....
    Με τοσα που εχουμε πει ολο και καποιος θα επρεπε να ειχε βγει να πει "σας μισω!!! κανεις δεν με καταλαβαινειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!"!!!
    jacamar
    17.09.2007, 01:37
    τι να πουν το emo που στην ελλάδα δεν ειναι ότε κανονικά.....και ανηκουν στην κατηγορια των τρεντοemo....συνδιαζοθν δηλαδη και τα 2.....
    τωρα αν ειναι ωραιο το στυλακι....γκόμενας άπλυτης που τρομαζεις να βρεις πια ειναι μεσα στο πληθος τι να πω......
    Εγώ το μονο που ξερω ειναι οτι πασχουν απο ελειψη προσωπικότητας και φαντασίας.....του πλασάρουν κατι και το υιοθετουν αμασιτο....
    ειναι καταντια.....
    Αντι να ξεχωριζουν απο την μαζα με καθε μεσο μαζοποιουνται με την θεληση τους.....
    Και ερωτώ.....εμεις που δεν φοραμε ροζ νεκροκεφαλες και φιογκους.....δεν φοραμε ζαρια και κερασια.....εχουμε προβλημα???? γαμωτο δινς πολλα λεφτα για να ειναι το μαλλι μου σε μια νορμαλ κατασταση....ειναι πιο ευκολο να τριγυριζς κσεμαλιασμενη....
    Conspiratus
    17.09.2007, 13:14
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-09-2007 στις 01:11 έγραψε...

    Εμενα ενα πραγμα μου κανει εντυπωση....

    Μα δεν εχει ΕΜΟ-παιδα αυτο το σαιτ???
    Απορω δηλαδη....
    Με τοσα που εχουμε πει ολο και καποιος θα επρεπε να ειχε βγει να πει "σας μισω!!! κανεις δεν με καταλαβαινειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!"!!!



    Ναι ρε γμτ...κ εγω αυτην την απορια εχω!!!Μου κανει τρομερη εντυπωση το οτι δεν εχει ξεσηκωθει ολοκληρο ταγμα ΕΜΟπαιδων για να μας γιουχαρουν!!!Ειναι ανεξηγητο...
    Να μας ποθνε τα κλασικα...:"κανεις σας δεν ειναι σε θεση να μας καταλαβει...ειστε ολοι αισχροι...μπλαμπλαμπλα!!!"
    Efklidis
    17.09.2007, 13:35
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-09-2007 στις 01:08 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 17-09-2007 στις 00:45 έγραψε...

    καλαισθητο?
    σοβαρα μιλας τωρα?
    εμενα προσωπικα ουτε να με πληρωναν δε θα φοραγα τις μαλακιες - συγνωμη κι ολας- που φορανε αυτΑ
    κορδελακια απο αυτα που τιλιγουν τα γλυκα στο κεφαλια στα χερια στα ποδια
    χρωματιστα φουστανακια
    ελεος δηλαδη!!
    ελεος!!



    Κοιτα, ειναι κατι ατομα που πραγματικα ειναι ΕΛΛΕΙΝΑ!!!!

    Αλλα ειναι και κατι κοπελες βρε παιδι μου..........αλλο πραγμα!!! Τις βλεπεις και λιωνεις!! Οπως και να το κανουμε, αυτο το στιλ ειναι πολυ σεξουλιαρικο!

    Αλλα κατα τα αλλα ειναι εντελως ξεφτυλα!! Δηλαδη πουλας τον εαυτο σου, την προσωπικοτητα σου για μια ταση!!!
    Εμο δεν μπορεις να γινεις, οπως δεν μπορεις να γινεις ουτε ροκ, ουτε πανκ, ουτε μεταλ, ουτε.... ή το χεις, ή δεν το εχεις! ή εισαι ή δεν εισαι!! Δεν μπορεις να ξυπνησεις ενα πρωι και να πεις "α, απο σημερα θα γινω μεταλ!"! Σε τετοια θεματα γεννιεσαι, δεν γινεσαι!!! Το να προσποιεισαι οτι εισαι ετσι και γιουβετσι δεν εχει κανενα νοημα! Μυριζει η ψευτιλα απο χιλιομετρα...




    Λοιπόν και εγώ δεν συμφωνώ ότι να είσαι EMO πουλάς την προσωπικοτιτά σου πολλοί τη πολλοι 2-3 είναι, ιδίως εδω στα Μέγαρα δεν τους νοιάζει καν η Φιλοσοφια χθες ρώτησα μια φίλη μου εαν την ενδιαφέρει η φιλοσοφία και μου λεει " Σιγα μην κόβω της βλέβες μου για αυτην την κολοφιλοσοφια. Μου λέει εγω ντύνομαι έτσι επειδη μου ταιριάζει αυτό το Στυλ" Και όντως παιδια πριν κάνει αυτό το Στυλ ήταν από ομορφιά για τα μπάζα ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ και τώρα τρέχουν όλοι απο πίσω της ειναι θεογκόμενα . Αυτό που λέτε οτί ειναι βρωμιάριδες,, οι πλούσιες δεν νομίζω PUnkster exeis απόλυτο δίκιο.
    Καλύτερα ας μην τα γενικοπιούμε όλα δεν είναι όλοι ίδιοι...
    Αμά ερθει κανας φανατικός Εμο βλέπω εδώ μέσα να χεζόμαστε καλύτερα ας μην ερθει γιατι ίσως τον σκοτόσουμε ψυχολογικά και πάει να κόψει τις βλεβες του
    punkster
    17.09.2007, 16:47
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 17-09-2007 στις 13:35 έγραψε...

    Λοιπόν και εγώ δεν συμφωνώ ότι να είσαι EMO πουλάς την προσωπικοτιτά σου πολλοί τη πολλοι 2-3 είναι, ιδίως εδω στα Μέγαρα δεν τους νοιάζει καν η Φιλοσοφια χθες ρώτησα μια φίλη μου εαν την ενδιαφέρει η φιλοσοφία και μου λεει " Σιγα μην κόβω της βλέβες μου για αυτην την κολοφιλοσοφια. Μου λέει εγω ντύνομαι έτσι επειδη μου ταιριάζει αυτό το Στυλ"


    Δεν ξερω τι απ τα δυο ειναι καλυτερο...
    Και αυτο το "ντυνομαι ετσι επειδη μου ταιριαζει αυτο το στυλ ΕΜΦΑΝIΣΙΑΚΑ" εγω δεν το δεχομαι!!!
    Αυτο κι αν ειναι fake!!!!

    Υποτιθεται η καθε ταση αντιπροσωπευει κατι, καποιες αξιες!!

    Δεν μπορεις ας πουμε να φορας μπλουζα με την φατσα του Τσε μονο και μονο επειδη σου αρεσει η μαπα του και επειδη το κοκκινο σου φωτιζει το προσωπο και κανει αντιθεση με το χρωμα των μαλλιων σου!!! Εδω κι αν μιλαμε για ισοπεδωση των παντων!!

    Με αυτην την λογικη εγω θα επρεπε να γινω gothic, επειδη μια βραδια τρελας δοκιμασα αυτο το στυλακι και μου πηγαινε! Αλλα δεν παει ετσι το πραγμα ρε παιδια! Ελεος.....
    Υποτιθεται υπαρχει καποιο υποβαθρο πισω απο καθε στιλ! Μου φαινεται τουλαχιστον γελοιο πχ να ντυνομαι gothic και να ακουω ramones!!!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 17-09-2007 16:48 ]


    Efklidis
    17.09.2007, 17:09
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-09-2007 στις 16:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 17-09-2007 στις 13:35 έγραψε...

    Λοιπόν και εγώ δεν συμφωνώ ότι να είσαι EMO πουλάς την προσωπικοτιτά σου πολλοί τη πολλοι 2-3 είναι, ιδίως εδω στα Μέγαρα δεν τους νοιάζει καν η Φιλοσοφια χθες ρώτησα μια φίλη μου εαν την ενδιαφέρει η φιλοσοφία και μου λεει " Σιγα μην κόβω της βλέβες μου για αυτην την κολοφιλοσοφια. Μου λέει εγω ντύνομαι έτσι επειδη μου ταιριάζει αυτό το Στυλ"


    Δεν ξερω τι απ τα δυο ειναι καλυτερο...
    Και αυτο το "ντυνομαι ετσι επειδη μου ταιριαζει αυτο το στυλ ΕΜΦΑΝIΣΙΑΚΑ" εγω δεν το δεχομαι!!!
    Αυτο κι αν ειναι fake!!!!

    Υποτιθεται η καθε ταση αντιπροσωπευει κατι, καποιες αξιες!!

    Δεν μπορεις ας πουμε να φορας μπλουζα με την φατσα του Τσε μονο και μονο επειδη σου αρεσει η μαπα του και επειδη το κοκκινο σου φωτιζει το προσωπο και κανει αντιθεση με το χρωμα των μαλλιων σου!!! Εδω κι αν μιλαμε για ισοπεδωση των παντων!!

    Με αυτην την λογικη εγω θα επρεπε να γινω gothic, επειδη μια βραδια τρελας δοκιμασα αυτο το στυλακι και μου πηγαινε! Αλλα δεν παει ετσι το πραγμα ρε παιδια! Ελεος.....
    Υποτιθεται υπαρχει καποιο υποβαθρο πισω απο καθε στιλ! Μου φαινεται τουλαχιστον γελοιο πχ να ντυνομαι gothic και να ακουω ramones!!!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 17-09-2007 16:48 ]




    O καθένας έχει την αποψή του τη να κάνουμε
    punkster
    17.09.2007, 17:11
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 17-09-2007 στις 17:09 έγραψε...

    O καθένας έχει την αποψή του τη να κάνουμε




    SOPHIA-MX-4EVER
    17.09.2007, 17:35
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-09-2007 στις 01:08 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 17-09-2007 στις 00:45 έγραψε...

    καλαισθητο?
    σοβαρα μιλας τωρα?
    εμενα προσωπικα ουτε να με πληρωναν δε θα φοραγα τις μαλακιες - συγνωμη κι ολας- που φορανε αυτΑ
    κορδελακια απο αυτα που τιλιγουν τα γλυκα στο κεφαλια στα χερια στα ποδια
    χρωματιστα φουστανακια
    ελεος δηλαδη!!
    ελεος!!



    Κοιτα, ειναι κατι ατομα που πραγματικα ειναι ΕΛΛΕΙΝΑ!!!!

    Αλλα ειναι και κατι κοπελες βρε παιδι μου..........αλλο πραγμα!!! Τις βλεπεις και λιωνεις!! Οπως και να το κανουμε, αυτο το στιλ ειναι πολυ σεξουλιαρικο!

    Αλλα κατα τα αλλα ειναι εντελως ξεφτυλα!! Δηλαδη πουλας τον εαυτο σου, την προσωπικοτητα σου για μια ταση!!!
    Εμο δεν μπορεις να γινεις, οπως δεν μπορεις να γινεις ουτε ροκ, ουτε πανκ, ουτε μεταλ, ουτε.... ή το χεις, ή δεν το εχεις! ή εισαι ή δεν εισαι!! Δεν μπορεις να ξυπνησεις ενα πρωι και να πεις "α, απο σημερα θα γινω μεταλ!"! Σε τετοια θεματα γεννιεσαι, δεν γινεσαι!!! Το να προσποιεισαι οτι εισαι ετσι και γιουβετσι δεν εχει κανενα νοημα! Μυριζει η ψευτιλα απο χιλιομετρα...




    τελικα σεξουλιαρικο η ξεφτυλα ειναι??
    punkster
    17.09.2007, 18:08
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 17-09-2007 στις 17:35 έγραψε...

    τελικα σεξουλιαρικο η ξεφτυλα ειναι??



    Οχι βρε παιδι μου...
    Εμφανισιακα το στυλ αυτο ειναι σεξουλιαρικο!!
    Conspiratus
    17.09.2007, 22:45
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-09-2007 στις 16:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 17-09-2007 στις 13:35 έγραψε...

    Λοιπόν και εγώ δεν συμφωνώ ότι να είσαι EMO πουλάς την προσωπικοτιτά σου πολλοί τη πολλοι 2-3 είναι, ιδίως εδω στα Μέγαρα δεν τους νοιάζει καν η Φιλοσοφια χθες ρώτησα μια φίλη μου εαν την ενδιαφέρει η φιλοσοφία και μου λεει " Σιγα μην κόβω της βλέβες μου για αυτην την κολοφιλοσοφια. Μου λέει εγω ντύνομαι έτσι επειδη μου ταιριάζει αυτό το Στυλ"


    Δεν ξερω τι απ τα δυο ειναι καλυτερο...
    Και αυτο το "ντυνομαι ετσι επειδη μου ταιριαζει αυτο το στυλ ΕΜΦΑΝIΣΙΑΚΑ" εγω δεν το δεχομαι!!!
    Αυτο κι αν ειναι fake!!!!

    Υποτιθεται η καθε ταση αντιπροσωπευει κατι, καποιες αξιες!!

    Δεν μπορεις ας πουμε να φορας μπλουζα με την φατσα του Τσε μονο και μονο επειδη σου αρεσει η μαπα του και επειδη το κοκκινο σου φωτιζει το προσωπο και κανει αντιθεση με το χρωμα των μαλλιων σου!!! Εδω κι αν μιλαμε για ισοπεδωση των παντων!!

    Με αυτην την λογικη εγω θα επρεπε να γινω gothic, επειδη μια βραδια τρελας δοκιμασα αυτο το στυλακι και μου πηγαινε! Αλλα δεν παει ετσι το πραγμα ρε παιδια! Ελεος.....
    Υποτιθεται υπαρχει καποιο υποβαθρο πισω απο καθε στιλ! Μου φαινεται τουλαχιστον γελοιο πχ να ντυνομαι gothic και να ακουω ramones!!!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 17-09-2007 16:48 ]





    Συμφωνω κ επαυξανω...
    Αν γινοταν αυτο εγω θα επρεπε να ειμαι το χαζοτρεντουλο με το ξασμενο μαλλι...το ειχα "ξανει" στην διημερη περσι κ ολοι μου λεγανε οτι μου πηγαινε!!!Ξερετε τι ακουσα κ απο ατομα που δεν μιλαω κιολας...
    Το θεμα ειναι οτι δεν προκειτε να βγω με ξασμενο μαλλι εξω...κ αν το κανω ποτε θα το κανω μια φορα για πλακα...κ οχι καθε μερα!!!Απλα δεν τεριαζει στην ιδεολογια κ την ψυχολογια μου!!!
    lianameladaki
    20.09.2007, 13:56
    ρε παιδια,εγω να κανω μια ερωτηση...?γιατι τοση καουρα για το emo??λεω γω τωρα..ενοχλουν κανενα..?μαλλον τ αντι8ετο συμβαινει...!γιατι να ασχολειται ο ενας με το πως ντυνεται ο αλλος,πως φαβεται,η' οτιδηποτε αλλο?υποτει8εται οτι ολοι οι emo ειναι ιδιοι σωστα?δηλαδη οι hip hoppers δεν ντυνονται με παρομοιο τροπο μεταξυ τους?δεν ειμαι emo με την καμια,απλα μια διαπιστωση κανω...αν το να ειναι emo κανει καποιον να αισ8ανεται καλα με τον εαυτο του με γεια του με χαρα του!απλα τη γνωμη μου εκφραζω!
    punkster
    20.09.2007, 16:01
    Παράθεση:

    Το μέλος lianameladaki στις 20-09-2007 στις 13:56 έγραψε...

    ρε παιδια,εγω να κανω μια ερωτηση...?γιατι τοση καουρα για το emo??λεω γω τωρα..ενοχλουν κανενα..?μαλλον τ αντι8ετο συμβαινει...!γιατι να ασχολειται ο ενας με το πως ντυνεται ο αλλος,πως φαβεται,η' οτιδηποτε αλλο?υποτει8εται οτι ολοι οι emo ειναι ιδιοι σωστα?δηλαδη οι hip hoppers δεν ντυνονται με παρομοιο τροπο μεταξυ τους?δεν ειμαι emo με την καμια,απλα μια διαπιστωση κανω...αν το να ειναι emo κανει καποιον να αισ8ανεται καλα με τον εαυτο του με γεια του με χαρα του!απλα τη γνωμη μου εκφραζω!



    Επιτελους, ακουστηκε και μια διαφορετικη αποψη!!!!!!
    Να αποκτισει λιγο ενδιαφερον η συζητηση!!

    Λοιπον, εγω οπως εχω πει δεν εχω τοσο προβλημα με το πως ντυνεται καποιος, αλλα με αυτο που κρυβεται πισω απο αυτο! Γενικα εχω προβλημα με την μαζοποιηση!! Δηλαδη, οσο με ενοχλουν οι εμο, θα με ενοχλουν και οι χιπ-χοπερς, και οι μοδατοι, και τα πανκια κτλ κτλ εφοσον υιοθετουν στην λογικη τους αυτο το cory-paste, την κλωνοποιηση αν θελεις και το να επιδιωκουν με καθε τροπο να ειναι ιδιοι μονο και μονο για να τους αποδεχτουν!!

    Αυτο ειναι που με ενοχλει! Η ψευτια και η "μοδα"!
    Και με ενοχλει για ειναι τοσο, μα τοσο ανουσιο ολο αυτο..............
    Με ενοχλει ο αλλος να γινεται θυμα των προτυπων που παρουσιαζονται δεξια και αριστερα, να παιρνει και να καταπινει οτιδηποτε χωρις να το επεξεργαζεται, να θελει να γινει κατι οχι επειδη του αρεσει, αλλα επειδη ειναι και ολοι οι αλλοι, να μην χρησιμοποιηει λιγο την φαντασια του.........
    Με ενοχλει να μην εκτιμαται η διαφορετικοτητα και η πρωτοτυπια, να μην ειναι αποδεκτα.........

    Υπαρχουν τοσα πολλα και τοσο πιο ουσιωδη πραγματα για να ασχοληθουμε εκτος απ το τι πιστευει ο ενας ή ο αλλος για εμας και να γινομαστε αυτο που θελουν εκεινοι να ειμαστε.......


    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 20-09-2007 16:04 ]


    lianameladaki
    20.09.2007, 16:38
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 20-09-2007 στις 16:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος lianameladaki στις 20-09-2007 στις 13:56 έγραψε...

    ρε παιδια,εγω να κανω μια ερωτηση...?γιατι τοση καουρα για το emo??λεω γω τωρα..ενοχλουν κανενα..?μαλλον τ αντι8ετο συμβαινει...!γιατι να ασχολειται ο ενας με το πως ντυνεται ο αλλος,πως φαβεται,η' οτιδηποτε αλλο?υποτει8εται οτι ολοι οι emo ειναι ιδιοι σωστα?δηλαδη οι hip hoppers δεν ντυνονται με παρομοιο τροπο μεταξυ τους?δεν ειμαι emo με την καμια,απλα μια διαπιστωση κανω...αν το να ειναι emo κανει καποιον να αισ8ανεται καλα με τον εαυτο του με γεια του με χαρα του!απλα τη γνωμη μου εκφραζω!



    Επιτελους, ακουστηκε και μια διαφορετικη αποψη!!!!!!
    Να αποκτισει λιγο ενδιαφερον η συζητηση!!

    Λοιπον, εγω οπως εχω πει δεν εχω τοσο προβλημα με το πως ντυνεται καποιος, αλλα με αυτο που κρυβεται πισω απο αυτο! Γενικα εχω προβλημα με την μαζοποιηση!! Δηλαδη, οσο με ενοχλουν οι εμο, θα με ενοχλουν και οι χιπ-χοπερς, και οι μοδατοι, και τα πανκια κτλ κτλ εφοσον υιοθετουν στην λογικη τους αυτο το cory-paste, την κλωνοποιηση αν θελεις και το να επιδιωκουν με καθε τροπο να ειναι ιδιοι μονο και μονο για να τους αποδεχτουν!!

    Αυτο ειναι που με ενοχλει! Η ψευτια και η "μοδα"!
    Και με ενοχλει για ειναι τοσο, μα τοσο ανουσιο ολο αυτο..............
    Με ενοχλει ο αλλος να γινεται θυμα των προτυπων που παρουσιαζονται δεξια και αριστερα, να παιρνει και να καταπινει οτιδηποτε χωρις να το επεξεργαζεται, να θελει να γινει κατι οχι επειδη του αρεσει, αλλα επειδη ειναι και ολοι οι αλλοι, να μην χρησιμοποιηει λιγο την φαντασια του.........
    Με ενοχλει να μην εκτιμαται η διαφορετικοτητα και η πρωτοτυπια, να μην ειναι αποδεκτα.........

    Υπαρχουν τοσα πολλα και τοσο πιο ουσιωδη πραγματα για να ασχοληθουμε εκτος απ το τι πιστευει ο ενας ή ο αλλος για εμας και να γινομαστε αυτο που θελουν εκεινοι να ειμαστε.......


    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 20-09-2007 16:04 ]




    κοιτα...ολα γυρω μας ειναι μοδα!τα ρουχα που φοραμε,τα παπουτσια μας[εκτος αν κανεις απο δω εχει δικια του σειρα ρουχων που τοτε 8α η8ελα να με ενημερωσει,λολ],το πως φτιαχνουμε τα μαλλια μας...δεν μπορουμε να ξεφυγουμε απο αυτο,ειτε μας αρεσει ειτε οχι!τωρα βεβαια το 8εμα ειναι μεχρι ποιον βα8μο 8 πεσεις 8υμα της μοδας!αν καποιος δεν εχει την δικη του προσωπικοτητα και απλα τον ικανοποιει να αντιγραφεις τους αλλους αυτο ειναι προβλημα του!ο κα8ενας κανει αυτο που τον κανει ευτυχησμενο!