ελληνική μουσική
    519 online   ·  210.879 μέλη

    Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven - Cosmomusica

    panos68
    04.05.2008, 13:07

    Καλέ μου Sound1 είσαι εκνευρισμένος και δεν ξέρεις τι λές. Αλλά παρόλα αυτά θα σου απαντήσω

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

     

    Παράθεση:

    Το μέλος panos68 στις 18-04-2008 στις 10:47 έγραψε...
    Ο jorge κανει κάτι διαφορετικό: 
    1) εμπιστεύται τα μέλη του musicheaven ότι θα ψηφίσουν το καλύτερο τραγούδι και όχι απλώς τα φιλαράκια. 
    2) Αποφεύγει με όσο πιο δημοκρατικό τρόπο μπορέι τη manipulation του διαγωνισμού 

    1) Α μάλιστα. Δηλαδή τα μέλη του MH να τα εμπιστευτούμε.. Είναι όλοι καλοί άνθρωποι, χωρίς κακίες και μίση.. Όλοι οι άλλοι δηλαδή εκτός ΜΗ είναι αλήτες και θέλουν το κακό της μουσικής;; Αυτό μας λες;;

    2)Δεν το αποφεύγει καθόλου.. Πίστεψέ με..

    στο 1) Εγώ αναφέρθηκα μόνο στα μέλη του ΜΗ σε κανένα άλλο. Μη μου βάζεις λογια στο στόμα που δεν εχω πει.

    στο 2)γιατί δεν το αποφέυγει?. Ουτε ο Σακης ουτε εσύ δίνεις επιχειρήματα παρα μόνο γράφεις "πίστεψε με". Δεν μου φτάνει καλέ μου Sound1.

    Παράθεση:

    Το μέλος panos68 στις 18-04-2008 στις 10:47 έγραψε...

    Διότι μόλις φέρεις εσύ τους 10.000 που σε ψήφισαν στο διαγωνισμό που συμμετείχες και κάνουν κλικ στο ΜΗ μπορει το ΜΗ να πάει στις διαφημιστικές εταιρίες και να τους πεί "φιλαράκια ανεβάζω τις τιμές για τα banner γαιτί έχω εκατομμύρια κλικ καθε μέρα". Το ότι ο jorge δεν το κάνει αυτό είναι προσ τιμή του. Γιατι και αυτό το site κοστιζει χρόνο και χρημα. Επίσης: οι πρωτοτυπίες και τα πειράματα φέρνουν το καινούργιο (αν και δεν βλέπω κανένα ιδιαίτερο πειραμα σε αυτό το διαγωνισμό)

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Σε ποιον διαγωνισμό τον κατηγορείς ότι συμμετείχε και ότι έβαλε 10.000 άτομα να τον ψηφίσουν;; Δεν ντρέπεσαι να κατηγορείς έναν συνάδελφό σου λέγοντας ψέματα για αυτόν;; Αυτό είναι το ήθος σου;;

    Δεν το θεωρώ κατηγορία να έχει 10.000 άτομα (και δη θαυμαστες) να ψηφίσμουν τα τραγούδια του. Κατά συνέπεια δεν τίθετε ούτε θέμα ήθους. Ο φίλος σου ο Σάκης αφήνει πάντα  να ενοηθεί ότι οι μεγάλοι διεθνείς διαγωνισμοι που τους ξέρει καλά διεξάγωνται με ανοιχτή σε όλους  ψηφοφορία. Πάγμα που ήθελε να γίνει και εδώ.

    Παράθεση:

     

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Εγώ και στο μπλογκ του και στα σάιτς του μόνο για 100% κριτικές επιτροπές διαβάζω.. Όχι ότι θα ήταν κακό να έχει τόσους φανς και να τον ψηφίζουν, τιμή του!! Πριν κατηγορήσεις όμως κάποιον να συγκεντρώνεις πρώτα τα απαραίτητα στοιχεία.. Κάνεις τραγικά λάθη και αν θες μια συμβουλή από μένα, πρόσεχε..

    Μια και την είδες δικηγόρος του Σάκη (άραγε ο Σάκης μόλις τα άκουσε φατσα κάρτα κόλωσε και έβαλε εσένα μπροστά?) γιατί δεν μας στέλνεις κανένα λίνκ από τα blog και τα site που ενοείς. Επίσης μια και θέλεις να δείχνεις ότι έισαι μέσα στα πράγματα στείλε μου σε παρακάλω τα λινκ των διαγωνισμών που ενοεί ο Σακης γίνονται "εππαγελματικά¨? Ο Σάκης φαινεται έιναι σχετικά μετριοπαθής και δεν απάντησε σε αυτή μου την ερώτηση.

    Και όπως εξηγησα και παραπάνω δεν τιθεται θέμα κατηγορίας. Πριν λοιπόν γραψεις ανοησίες καλό θα ήταν να διαβάζεις τα κειμενα μου δυο φορές.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Επίσης οι τιμές των banners αγαπητέ δεν ανεβαίνουν επειδή ένα σάιτ είχε για λίγες μέρες του χρόνου μεγάλη κίνηση ενώ τον υπόλοιπο χρόνο δεν έχει.. Πρόσεχε τί λες.. Βιάζεσαι και κάνεις τραγικά λάθη..

    Ακόμα και αν κλάνω λάθος στις τιμές των banner (πολπύ πιθανό) αποτυγχάνω να δω την τραγικότητα αυτού του κλάθους. Μήπως μπορείς να μου την ειπδείξεις ή απλώς υπερβάλεις για να δημιούργησεις εντυπώσεις.?

     

    Παράθεση:

    Το μέλος panos68 στις 18-04-2008 στις 10:47 έγραψε...

    όταν θα βγεις λιγο παραέξω από την αγαπημένη μας Ελλάδα θα μάθεις ότι οι νοοτροπίες που κατηγορείς δεν είναι ελληνικές παρά παγκόσμιες.

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Εγώ μόνο στην Ελλάδα το έχω δει αυτό το φαινόμενο. Έξω, το παραμικρό να κάνει κάποιος αμέσως τον εκθειάζουν!! Και τι κατάφερε;; Τίποτα το ιδιαίτερο.. Εδώ και σπουδαία πράγματα να κάνεις θα πέσουν να σε φάνε.. Έλα να ζήσεις Ελλάδα και μετά ξαναμιλάμε. Ζεις μακρυά από την Ελλάδα φίλε και δεν έχεις ιδέα τί γίνεται εδώ..

     

    Δυστυχώς για σένα Sound1 θα πρέπει να βγείς από τη Ελλάδα για να δείς αυτά που σου λέω. Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που γράφεις μου δίνεις την εντύπωση οτι δεν έχεις ιδέα το τι γίνεται εκτός Ελλάδας. Άστο. Όσο για μένα και εζηασα πάρα πολά χρόνια στη Ελλάδα και έιμαι αρκετά κοντά της.

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Εγώ μόνο επιχειρήματα διάβασα από τον συμπαθέστατο Σάκη που αφιέρωσε χρόνο για να μας δείξει ότι κάτι δεν πάει καλά. Αντιθέτως από σχεδόν όλους τους άλλους διάβασα βρισίματα και ειρωνίες. Αυτό μου λέει πολλά για το χάσμα πολιτισμού που υπάρχει ανάμεσα στα μέλη.. Έχει ανοιχτεί πρόσφατα σχετικό θεματάκι στο ΜΗ αλλά δεν έχω τώρα το λινκ, ψάξε και θα το βρεις.

    Αυτό που προσπάθησε να γραψει ο Σάκης ήταν προτάσεις για το πως πρέπει να διεχθει ο διαγωνισμός. Απότυχε να στηρίξει τις προτάσεις του μ επιχειληματα παρά μόνο άγραψε γενικά και αόριστα γιασ "διεθνεις διαγωνισμους" που ξέρει... αλλα ποτέ δεν μας είπε ποιοί έιναι.

    Εάν εσύ λοιπόν έιδες πουθενα επιχειρήματα που δεν μπορέσαμε να δούμε όλοι άλλοι, γιατί δεν τα αραδίαζεις όμορφα και καλά εδώ με τα δικά σου λόγια , αντί να κάνεις επίθεση σε όσους διαφωνίσαν με το Σάκη και να διαστρεβλώνεις τα λόγια τους.?

     

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Τα πνευματικά δικαιώματα αγαπητέ είναι ένα πολύ σοβαρό θέμα..

    Σιγουρα

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Πάλι βιάζεσαι και πάλι κάνεις τραγικά λάθη. Ίσως φταίει το μικρό της ηλικίας σου..

    χαχαχαχα να'σαι καλά. άμα ποτε βρεθούμε θυμησέ μου αυτή την κουβέντα να σε κεράσω μπύρες... "το μικρό της ηλικίας σου.."  τέλειο!!!

     

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Όταν κάποιος συμμετέχει αγαπητέ σε έναν διαγωνισμό αποδέχεται κάποιους κανονισμούς. Ό,τι άλλο ειπωθεί προφωρικώς ή γραφτεί σε ένα φόρουμ ακόμα και από τον διογρανωτή δεν ισχύει αν αυτό δεν μπει μέσα στους επίσημους κανονισμούς.

    Μπερδεύεις τα πνευματικά δικαιώματα με τους κανονισμούς και αυτό ειναι απλώς ανόητο, οπως έχω γράψει αρκετές φορές. Σοβαρέψου και μην μπερδέυεις το τρένο με το φρένο.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος panos68 στις 18-04-2008 στις 10:47 έγραψε...

    . Απλώς πιστέυω ότι μια και από ότι φάινεται είσαι "στις αρχες" πρέπει να σου επισημάνω μερικά πράγματα και να σου δώσω τη ευκαιρία να μάθεις ίσως κάτι παραπάνω

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Οπα! Ενώ εσύ είσαι ο φτασμένος και καταξιωμένος;;

     

    Οχι, βεβαια. Ειπα κάτι τέτοιο?. Πολλά ηλίθια συμπερέσματα βγαζεις φιλαράκι πως κι έτσι?

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Μα τί άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα;; Ο ναρκισσισμός σε όλο του το μεγαλείο εδώ.. Και να πω ότι έχει κάποια βάση;; Δεν έχει.. Τίποτα δεν έχω ακούσει να έχεις καταφέρει..

    Δεν σε καταλαβάινω ρε φιλαράκι. Δηλάδή κατά την γνώμη σου μπορούν να εκφέρουν γνώμη μόνο αυτοι που έχουν καταφέρει κάτι?. Γιατι τότε δεν σιωπάς και 'συ και ο "κολλητός" σου ο Σάκης? Α και πότε θεωρείς ότι κάποιος έχει καταφέρει κάτι (έτσι ώστε κατα τη φασιστική σου άποψη να έχει δικάιωμα να εκφέρει γνώμη)?

     

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Και κάτι ακόμα για σας., κ. Πάνο Κολιά. Πώς σχολιάζετε την δωρεάν διαφήμισή σας -και μάλιστα το προηγούμενο σαββατοκύριακο- με άρθρο του Orfeus με μεγάλα παχιά γράμματα στο e-περιοδικό και μάλιστα κάτω από το banner του διαγωνισμού που κλικάρανε οι ψηφοφόροι για να ψηφίσουν;;

    Εκέι συνήθως μπάινουν τα άρρα του περιοδικού. Υποθέετω ότι το άρθρο για το CD είχε την ίδια μεταχλέιρηση όπως τα άλλα αρθρα.

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Κάτι που δεν έγινε και για όλους τους άλλους διαγωνιζόμενους..Είναι σωστό εσύ να διαφημίζεσαι και μάλιστα δωρεάν από τον διοργανωτή του διαγωνισμού την ώρα που διαγωνίζεσαι χωρίς να διαφημίζονται και όλα τα υπόλοιπα παιδιά που συμμετέχουν;; Ή μήπως θεωρείς ότι η διαφήμιση δεν επηρρεάζει τον άνθρωπο;; Αν δεν τον επηρρέαζε αγαπητέ δεν θα υπήρχαν διαφημίσεις. Συγχαρητήρια!! Και αν τυχόν δούμε το ονοματάκι σου στην τελική δεκάδα πάρε από τώρα 2 φορές συγχαρητήρια!! Η διαφημισή σου αγαπητέ Πάνο το πιο σωστό θα ήταν να περιμένει και να δημοσιευτεί μετά το τέλος της ψηφοφορίας.

    Μα βρε χαζούλη Sound1 τι σχέση έχει η διαφήμηση ενός CD με τη συμμετοχή μου στο διαγωνισμό, αφού δεν ξέρει κανένας πιο τραγούδι έχω στείλει?. Πώς λοιπόν  θα επηρεάσει το άρθρο τα μέλη του ΜΗ (παρεπιπτώντος πολύ υποτιμάς τη νοπημοσύνη των μελώ του ΜΗ, δεν νομίζεις?) να ψηφίσουν την συμμετοχή μου. Εξήγησέτο μου σε παρακαλώ γιατί φάινεται να είσαι ειδικός σε post-mortem-μεταπαραψυχολογικές αναλύσεις.

    Αλλα και κάτι άλλο:

    Μακάρι να επηρεάσει το αρθρο αυτούς που το διαβάσανε να αγοράσουν μία πανέμορφη δουλειά που έκανα και εγώ και οι συνεργάτες μου με αγάπη.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Πάρα πολλά τα λάθη του διοργανωτή.. Η μια η γκάφα διαδέχεται την άλλη.. Κρίμα..

    Πότε επιτέλους θα έχουμε και στην Ελλάδα σωστούς διαγωνισμούς και επαγγελματίες συντελεστές στην διοργάνωση;;

    Οταν θα σταματήσουτν οι ασυνάρτητες κατηγορίες από ανθρωπους σαν εσενα.

    Φιλικά 

    Πανος Κολιάς.

    Υ.Γ. Επείδη λες μεγάλα λόγια την επόμ,ενη φορά που θα κατηγορήσεις αβάσιμα εμένα η κάποιον άλλον για έλλειψη ήθους το λιγότερο που θα μπορούσες να κάνεις έιναι να υπογράψεις με το ονοματεπόνυμο σου. Τουλάχιστον ο Σάκης υπέγραφε αυτά που έγραφε με τον ονομά του.

     


    Sound1
    04.05.2008, 18:48

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 03-05-2008 στις 23:17 έγραψε...

    ΥΓ. Sound1, καταρχήν μίλα πιο όμορφα στους συνομιλητές σου. Επίσης, απλά αναφέρω πως το email σου είναι ίδιο με του SakisGouzonis, του κυρίου που προσπαθεί -μόνος του - εδώ και τόσο καιρό να καταστρέψει τη διοργάνωση. Σύμπτωση προφανώς... {#emotions_dlg.whistling}

    Σε παρακαλώ πολύ να είσαι πιο προσεκτικός και να ανακαλέσεις αναγνωρίζοντας το λάθος που έκανες.. Επιμένεις ότι είναι ΙΔΙΟ με το δικό μου;; Γιατί εγώ κάτι τέτοιο ξέρω ότι δεν γίνεται.. Το musicheaven στέλνει στο ίδιο e-mail 2 κωδικούς πρόσβασης για 2 διαφορετικά μέλη;;

    Σε παρακαλώ πολύ να είσαι πολύ πιο προσεκτικός και να μην δημιουργείς αντυπώσεις.. Είμαι μέλος από πέρσι και το ότι οι απόψεις μου συμπίπτουν -δικαίως- με κάποιον άλλον δεν σημαίνει ότι είμαστε το ίδιο πρόσωπο.. Λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει..

    Τέλος, να ενημερώσω ότι ΔΕΝ επιθυμώ την δημοσιοποίηση του e-mail μου για προφανείς λόγους, αλλά κοιταξέ το μόνος για να βεβαιωθείς ότι ΔΕΝ ειναι το ίδιο.

    -----------------
    Ta oneira mou den poloyntai

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sound1 στις 04-05-2008 18:51 ]


    jorge
    04.05.2008, 19:17

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 04-05-2008 στις 18:48 έγραψε...

    Τέλος, να ενημερώσω ότι ΔΕΝ επιθυμώ την δημοσιοποίηση του e-mail μου για προφανείς λόγους, αλλά κοιταξέ το μόνος για να βεβαιωθείς ότι ΔΕΝ ειναι το ίδιο.

    Κι εσύ πως είσαι τόσο σίγουρος για το email του Σάκη; Wink


    MarakiVas
    04.05.2008, 19:24

    Μπράβο παιδιά! Συγχαρητήρια σε όλους!Απο τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο! {#emotions_dlg.clap}


    Sound1
    04.05.2008, 21:12

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04-05-2008 στις 19:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 04-05-2008 στις 18:48 έγραψε...

    Τέλος, να ενημερώσω ότι ΔΕΝ επιθυμώ την δημοσιοποίηση του e-mail μου για προφανείς λόγους, αλλά κοιταξέ το μόνος για να βεβαιωθείς ότι ΔΕΝ ειναι το ίδιο.

    Κι εσύ πως είσαι τόσο σίγουρος για το email του Σάκη; Wink

    Αγαπητέ Jorge δεν περίμενα από σένα να κάνεις μια τόσο αφελή ερώτηση!!

    Το e-mail του καθένα μας είναι μοναδικό και δεν το έχει κανένας άλλος..

    Πήγαινε στην hotmail ή στην yahoo για άνοιγμα νέου λογαριασμού και πληκτρολόγησε ένα e-mail ενός φίλου σου που ήδη το χρησιμοποιεί αυτός.. Θα το δεχτεί ή θα σου βγάλει κόκκινα γραμματάκια απορρίπτωντας την αίτησή σου και λέγοντάς σου ότι υπάρχει ήδη αυτό το user ΙD;; Θα σου το απορρίψει αγαπητέ Jorge.. Γιατί οι διευθύνσεις e-mail είναι μοναδικές. Είναι αδύνατον 2 διαφορετικά άτομα να έχουν το ΙΔΙΟ e-mail!!

    Μην φέρεσαι εγωιστικά.. Κανείς δεν είναι τέλειος, όλοι μας κάνουμε λάθη και είναι καλό να τα παραδεχόμαστε..


    Κάτι ακόμα.. Κανέναν δεν είδα να σε κηνυγάει και να θέλει να καταστρέψει κάτι που κάνεις.. Πλην κάποιων θλιβερών εξαιρέσεων που έβριζαν και τους οποίους δεν τους έκανες παρατήρηση παρά μονάχα εμένα -δεν ήσουν αντικειμενικός σε αυτό το θέμα- ο καθένας είπε πέντε πράγματα για την σωστή ή την λάνθασμένη οργάνωση του διαγωνισμού σύμφωνα με την άποψή του και την εμπειρία του.
    Στο χέρι σου είναι το αν θα διαβάσεις όσα γράφτηκαν με ανοιχτό μυαλό και θα επωφεληθείς από όσα γράφτηκαν και εδώ και σε άλλα θέματα είτε από απλά μέλη είτε από επαγγελματίες ή το αν θα εξακολουθείς να πιστεύεις ότι θέλουν το κακό σου -λες και σε ξέρουν κι από χτες- και θα εξακολουθείς να δημιουργείς εντυπώσεις.

    Σε παρακαλώ και πάλι να αναγνωρίσεις το λάθος σου και να γράψεις ότι πρόκειται για διαφορετικά e-mail.. Αυτή είναι η αλήθεια και το ξέρεις πολύ καλά..


    jorge
    04.05.2008, 23:59

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 04-05-2008 στις 21:12 έγραψε...

    Είναι αδύνατον 2 διαφορετικά άτομα να έχουν το ΙΔΙΟ e-mail!!

    Δε μίλησα για 2 διαφορετικά άτομα... Και επειδή έχει παρατραβήξει πολύ αυτή η ιστορία με την πάρτη σου που περιμένεις πότε θα τελειώσουν οι αιτήσεις ή πότε θα βγουν τα αποτελέσματα για να μας πεις πως θα έκανες ΕΣΥ έναν διαγωνισμό (κάτι που καθόλου δε με ενδιαφέρει), σου λέω για τελευταία φορά οτι οι απόψεις σου είναι σεβαστές, αλλά δεν λαμβάνονται υπόψην όταν εκδηλώνονται με τέτοια εμπάθεια και αγένεια. Άνοιξε ένα άλλο topic με τίτλο "Πως θα έκανα ΕΓΩ ένα διαγωνισμό" και γράψε οτι θέλεις. Εδώ, αν θες να δώσεις συμβουλές θα μιλάς ωραία και με σεβασμό στον κόπο μας.


    Flatliner
    05.05.2008, 00:16

    φιλε jorge θελω να μου λυσεις μια απορια! οχι οτι εχει μεγαλη σημασια,αλλα ψιλομπερδεφτικα με τον τροπο που βγηκαν τα αποτελεσματα. στους ορους λεει " 1. Τα υποψήφια τραγούδια θα κριθούν κατά 50% από τα υπόλοιπα μέλη του MusicHeaven και κατά 50% από επιτροπή γνωστών καλλιτεχνών"

    Αν δεν κανω λαθος, στην βαθμολογια δεν φενεται κατι τέτοιο. το 34. ενα τραγοθδι δεν φερνει την ανοιξη, και το 35 αστρο της αυγης, δεν εχουν παρει ψηφο απ την κριτικη επιτροπη. το πρωτο εχει 92 θαθμους απο τα μελοι και το δευτερο 90 οπως και το δικο μου το 35. το πασο.

    Απ την στιγμη που μετρατε κατα το μισο την ψηφο της επιτροπης, τοτε πως εξηγητε να ειμαι στην 36 ας πουμε, εφοσον εχω 8 βαθμους απ την επιτροπη και 7η θεση?

    Δεν ξερω,μπερδευτικα.

    Φιλικα, FlatLiner

     


    Flatliner
    05.05.2008, 00:20

    Επισης το ιδιο παρατηρησα με τα τραγουδια στις θεσεις 32,33

    εχουν ιδια βαθμολογια απ τα μελη, το 33 εχει παρει ψηφο απ την επιτροπη, αλλα παρολαυτα ειναι πισω απ το 32.

    Πως εξηγειται αυτο?

    To "λογια και εικονες" εχει παρει 18 βαθμους απ τα μελη και 10 απ την επιτροπη και βρεθηκε στην 6 θεση?  παιδια εχουν γινει καποια λαθη, δεν ειναι δυνατον!!!

     


    -----------------
    Αντε λίγο αγάπη κέρνα... Μοιάζω με κλειστή ταβέρνα..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Flatliner στις 05-05-2008 00:51 ]


    barfly
    05.05.2008, 01:08

    Παράθεση:

    Το μέλος Flatliner στις 05-05-2008 στις 00:20 έγραψε...

    To "λογια και εικονες" εχει παρει 18 βαθμους απ τα μελη και 10 απ την επιτροπη και βρεθηκε στην 6 θεση? παιδια εχουν γινει καποια λαθη, δεν ειναι δυνατον!!!

     



    το έβλεπα και εγω αυτό.κάποιο λάθος μάλλον στη βαθμολογία

    {#emotions_dlg.blink}{#emotions_dlg.confused1}


    jorge
    05.05.2008, 08:57

    Παιδιά είναι σαν να έχουμε 2 επιτροπές, κάθεμια από τις οποίες βγάζει τη δική της λίστα.

    Έτσι έγινε και εδώ. Το κοινό έβγαλε τη δική του λίστα και η επιτροπή τη δική της.

    Είχαμε λοιπόν τη λίστα του κοινού με 12 τραγούδια και τη λίστα της επιτροπής με 12 τραγούδια. Αυτά τα 24 τραγούδια μπήκαν σε ένα "σακούλι" και ξεχάσαμε αν προέρχονται από το κοινό ή την επιτροπή. Εδώ έχουμε καθαρό 50-50 δηλαδή. Από τα 24 τραγούδια θα έβγαινε η τελική 12δεκάδα, με τον τρόπο που περιγράφεται στη σελίδα, με νέα βαθμολόγηση βάσει θέσης.

    Τα 12 που έμεναν εκτός 12δεκάδας, ξαναμπαίνουν στη λίστα, όπου πλέον δε μετράει η ψήφος της επιτροπής, παρά μόνο οι βαθμοί του κοινού. Στα τραγούδια εκτός δωδεκάδας δηλαδή, δόθηκε προτεραιότητα στη βαθμολογία που έδωσαν οι πολλοί.

    Flatliner, το σωστό είναι (από τη στιγμή που έχεις ψήφους από την επιτροπή και ισοβαθμείς με κάποιον που δεν έχει), να ανέβεις μια θέση (στην 35η), κάτι που έγινε.


    Flatliner
    05.05.2008, 09:38

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-05-2008 στις 08:57 έγραψε...

    Παιδιά είναι σαν να έχουμε 2 επιτροπές, κάθεμια από τις οποίες βγάζει τη δική της λίστα.

    Έτσι έγινε και εδώ. Το κοινό έβγαλε τη δική του λίστα και η επιτροπή τη δική της.

    Είχαμε λοιπόν τη λίστα του κοινού με 12 τραγούδια και τη λίστα της επιτροπής με 12 τραγούδια. Αυτά τα 24 τραγούδια μπήκαν σε ένα "σακούλι" και ξεχάσαμε αν προέρχονται από το κοινό ή την επιτροπή. Εδώ έχουμε καθαρό 50-50 δηλαδή. Από τα 24 τραγούδια θα έβγαινε η τελική 12δεκάδα, με τον τρόπο που περιγράφεται στη σελίδα, με νέα βαθμολόγηση βάσει θέσης.

    Τα 12 που έμεναν εκτός 12δεκάδας, ξαναμπαίνουν στη λίστα, όπου πλέον δε μετράει η ψήφος της επιτροπής, παρά μόνο οι βαθμοί του κοινού. Στα τραγούδια εκτός δωδεκάδας δηλαδή, δόθηκε προτεραιότητα στη βαθμολογία που έδωσαν οι πολλοί.

    Flatliner, το σωστό είναι (από τη στιγμή που έχεις ψήφους από την επιτροπή και ισοβαθμείς με κάποιον που δεν έχει), να ανέβεις μια θέση (στην 35η), κάτι που έγινε.



    Ευχαριστω για την διευκρινηση jorge. Αλλα οσον αφορα το "λογια και εικονες, επιμένω πως κανατε καποιο λαθος. Βγηκε 6ο με 18 βαθμους απο τα μελη και 10 απ την επιτροπή. Δεν το βρισκω λογικο βρε παιδια! Χωρις να θελω να κατηγορισω το κομματι. Απο αυτο που φενεται στην ψηφοφορια ομως...


    jorge
    05.05.2008, 10:45

    Δεν έχει γίνει κανένα λάθος. Διάβασε λίγο προσεκτικά αυτά που γράφουμε στη σελίδα των αποτελεσμάτων: "Για να βγει η τελική 12άδα των νικητών, κάθε τραγούδι πήρε πόντους ανάλογα με τη θέση του στις δύο λίστες. Το πρώτο τραγούδι (κάθε λίστας) πήρε 12 πόντους, το δεύτερο πήρε 11 πόντους, μέχρι και το τελευταίο που πήρε 1 πόντο."

    Έτσι λοιπόν, το Λόγια και Εικόνες, λόγω της 4ης θέσης που πήρε στη λίστα της επιτροπής, πήρε 9 πόντους στην βαθμολογία των δύο λιστών. Με τους 9 πόντους που πήρε, βγήκε 6ο στην τελική δωδεκάδα. Το Πάσο πήρε 6 πόντους και ισοβάθμισε με το Μα Εγώ Σου Τραγουδάω Ξανά, το οποίο υπερίσχυσε γιατί είχε καλύτερη θέση στην ψηφοφορία του κοινού.


    Flatliner
    05.05.2008, 11:31

    Ναι εχεις δικιο, καταλαβα πως εγινε η βαθμολογια.δεν υπαρχει λαθος.Αλλα κατα την ταπεινη μου γνωμη, ισως επρεπε να γινει η βαθμολογηση σε ποιο συνολικο επιπεδο, και οχι με μμεμονομενες τις 12αδες.Γιαυτο και βγηκαν καπως περιεργα τα αποτελεσματα. Εσεις ξερεται καλυτερα!

    Anyway εγω ειμαι ευχαριστημενος παντως.Αυτο που ηθελα να δω το ειδα. Επισης θελω να ευχαριστησω την MusicHeaven για την ευκαιρια που μας εδωσε να κανουμε ενα μικρο μουσικο ταξιδι,τον κοσμο που εκανε τοσο κοπο να ακουσει τα τραγουδια.Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια! Νικητης ειναι η μουσικΗ!Παντα τετοια παιδια, και του χρονου! να στε καλα!

     

    Υ.Γ Χερομαι πραγματικα που το τραγουδακι μου καταφερε να μπει σε καποιες καρδιες, ομολογω οτι δεν το περιμενα!Π Να στε καλα!


    -----------------
    Αντε λίγο αγάπη κέρνα... Μοιάζω με κλειστή ταβέρνα..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Flatliner στις 05-05-2008 15:43 ]


    thalassinos14
    05.05.2008, 16:40

    φιλε μετρα και τη δικη μου καρδια στον απολογισμο..το πασο σιγουρα ειναι απ΄τα τραγουδια που αξιζαν κατι παραπανω απο αυτο που πηραν


    NikolettaTsikoti
    05.05.2008, 18:34

    παιδιά,

    πρέπει να συνηθίσουμε το "όχι" σαν μια απλή αντιστροφή του "ναι".

    Δεν δηλώνει κάτι για την αξία μας,ως μουσικών,στιχουργών,δημιουργών,γενικά. Αφού διαλέξαμε τα τραγούδια για "εργαλείο έκφρασης" της ψυχής μας δεν επιτρέπεται να στεναχωριόμαστε για τις θέσεις.

    Εχουμε δικαίωμα να είμαστε ατελείς ως κριτές

    Καθένας ψηφίζει υποκειμενικά...προσωπικά, κάποια τραγούδια μπορεί να τα αδίκησα ,γιατί έχω "κόλλημα" με το στίχο...διάβαζα κοινότυπο τίτλο,άκουγα προβλέψιμο στίχο και συνέχιζα ν'ακούω μόνο απο "συνδημιουργική"αλληλεγγύη.Τελικά ψήφισα πολλά ορχηστρικά(κική κ.α.) ,ένα καινούργιο φίλο (νύχτες μοναχός) , έναν ψιλοανατρεπτικό στίχο κι ακόμα τρελλαίνομαι ,που δεν μπόρεσα να ψηφίσω το τραγούδι μου,τέτοιος Νάρκισσος

    μήπως να πάω σε κανένα γιατρό;{#emotions_dlg.nono}


    Sound1
    05.05.2008, 19:43

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04-05-2008 στις 23:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 04-05-2008 στις 21:12 έγραψε...

    Είναι αδύνατον 2 διαφορετικά άτομα να έχουν το ΙΔΙΟ e-mail!!

    Δε μίλησα για 2 διαφορετικά άτομα...

    Μίλησες για 2 διαφορετικά μέλη λέγοντας ότι έχουν το ίδιο e-mail.. Τελικά έχουν ή δεν έχουν το ίδιο e-mail;; Ξεκαθάρισέ το.. Η ερώτηση είναι τόσο απλή και περιμένει μια απλή απάντηση.. Μην υπεκφεύγεις..

    Όσο για την αρνητική κριτική που σου έγινε για τον τρόπο διοργάνωσης θα πρέπει να τη σεβαστείς και ή να τη δεχτείς ή να την απορρίψεις.. Οι προσωπικές επιθέσεις δεν βοηθούν κανέναν..

    Όπως προέγραψα, δεν επιθυμώ την δημοσιοποίηση των προσωπικών μου δεδομένων -μεταξύ αυτών και του e-mail μου- όμως εσύ ως διαχιριστής που είσαι μπορείς να το κοιτάξεις..


    -----------------
    Ta oneira mou den poloyntai

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sound1 στις 05-05-2008 19:46 ]


    jorge
    05.05.2008, 20:16

    Οι 3 πρώτοι νικητές (Γαμώ την Καταδίκη Μου, Μου 'Παν Τα Πουλιά και Νύχτες Μονάχος) θα ήθελα να μπουν στη σελίδα των Music Pages
    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=musicpages
    και να πατήσουν στο link αριστερά ("Αποκτήστε τι δική σας") που θα τους οδηγήσει στην αίτηση. Συμπληρώστε τα στοιχεία και στείλτε τα :)

    Όπως γράφει και στους όρους, το MusicHeaven χαρίζει μια ετήσια συνδρομή του πακέτου ADVANCED, αξίας 120 ευρώ η κάθεμία.

    ΥΓ. Sound1 δεν έχω το χρόνο σου να γράφω τα ίδια πράγματα 2 φορές.


    -----------------
    Κι αν είναι γρήγορες σαν σφαίρες
    είναι μικρές χαμένες μέρες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-05-2008 20:17 ]


    Flatliner
    06.05.2008, 02:22

    Παρατηρησατε οτι ο Γιαννης Ζουγανελης ψηφησε 4 κομματια αντι για 5? Το 10αρι δεν το εδωσε πουθενα. Υπηρχε τετοια δυνατοτητα? {#emotions_dlg.eek}

    Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.


    jorge
    06.05.2008, 08:54

    Το έδωσε σε τραγούδι που αποσύρθηκε.


    panos68
    06.05.2008, 09:45

    Παράθεση:

    Το μέλος -Iliana- στις 06-05-2008 στις 00:01 έγραψε...

    Ρε παιδιά, εμένα το τραγούδι που βγήκε πρώτο δε μου αρέσει. Για 2 λόγους κυρίως. Πρώτον μου θυμίζει από την πρώτη νότα κι όλας ένα τραγούδι που έλεγε "κάνε λοιπόν, τον κύκλο σου Οδυσσέα", δεν ξέρω πώς το λένε, και νομίζω το τραγουδούσαν οι Νάμα. Και στην ερμηνεία μιμείται το Σαββόπουλο..... Μόνο εμένα με χάλασαν αυτά; Αν και κρίνοντας εκ του αποτελέσματος, μάλλον έτσι είναι.....

    Και το δεύτερο μου θυμίζει "της άρνης το νερό", από το φεστιβάλ Θεσσαλονίκης 2006 ........

    Εμένα μου αρέσαν και τα δύο και μάλιστα πολύ. Δεν έχω υπόψη μου τα τραγούδια που αναφέρεις αλλά παρόλα αυτά μου άρεσαν. Η ερμηνεία δεν συμμετειχε στο διαγωνισμο αλλά γιατί λες πως μιμείται το Σαββόπουλο? 

    Παράθεση:

    Το μέλος -Iliana- στις 06-05-2008 στις 00:01 έγραψε...

    Πότε θα βραβευθεί κάτι πρωτότυπο;.......

     

    Μεγάλη κουβέντα άνοιξες. Τι είναι το πρωτότυπο? Κάτι εντελώς καινουργιο (υπάρχει άραγε?)? ή κάτι που (απλώς) δεν εχουμε ακούσει πρίν? Με ποιό μέτρο κρίνεται η πρωτοτυπία?

    Τα λέμε,

    Πάνος