ελληνική μουσική
    739 online   ·  210.866 μέλη

    Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven - Cosmomusica

    jorge
    23.04.2008, 13:32

    Μπήκε (κλικ εδώ). 131 ως τώρα.


    NikolettaTsikoti
    24.04.2008, 21:40

    μπορούμε να κάνουμε download τα διαγωνιζόμενα τραγούδια;{#emotions_dlg.walkman}


    jorge
    24.04.2008, 23:40

    Τσου. Μετά την ανακοίνωση των στοιχείων των συμμετοχών, θα επικοινωνήσετε με τους δημιουργούς να σας πουν αν και που μπορείτε να κατεβάσετε τα τραγούδια τους. Οι 3 πρώτοι ίσως τα διαθέσουν στις Music Pages που θα πάρουν ως δωράκι :)


    GuitarJournal
    25.04.2008, 13:38

    καλημέρα και χρόνια πολλά.!  Λοιπόν μιας και ψήφισα προ ολίγου πρέπει να συγχαρώ όχι μόνο τους δημιουργούς των τραγουδιών/κομματιών  που ψήφισα αλλά και αρκετά ακόμα δεν μπορούσα να αποχωριστώ !!!!  το λέω γιατί έχω την εσωτερική ανάγκη να το κάνω, μου επιτρέπεται έτσι?

    Μπράβο λοιπόν υπάρχει ταλέντο !! πρέπει να το πώ πως μου άρεσαν και πολλά που ήταν σε εντελώς απλή αρχική μορφή, εύχομαι να δουλευτούν και να ζυμωθούν με το κοινό όπως και πολλά άλλα που μάλλον δεν βρήκαν ακόμα τον σωστό ερμηνευτή τους. Συγνώμη που λέω κάτι τέτοιο αλλά και όσοι δεν βγούν στους πρώτους ας μην απογοητευτουν και ας διερευνήσουν λύσεις.   

    Λοιπόν συγχαρητηρια στο ΜΗ.  Εξαιρετική ιδέα ! ο διαγωνισμός αυτός. Καλή συνέχεια γιατί οχι και σε έκδοση cd.

    ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ σε όλους

      


    jorge
    03.05.2008, 14:06

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα μέλη της κριτικής επιτροπής, τον Μιλτιάδη Πασχαλίδη, τον Γιάννη Ζουγανέλη και την Εύα Φάμπα που αφιέρωσαν τόσες ώρες από τον πολύτιμο χρόνο τους για την αξιολόγηση των τραγουδιών!

    {#emotions_dlg.excl} Σε λίγες ώρες η ψηφοφορία λήγει και πολύ σύντομα ανακοινώνονται και τα τελικά αποτελέσματα. Ψηφίστε όσο ειναι καιρός, με την προϋπόθεση βέβαια να μην ψηφίσετε τυχαία αδικώντας τα καλά τραγούδια.


    KIT_KAT
    03.05.2008, 14:22

    Γιώργο το loop all δε δουλεύει;


    jorge
    03.05.2008, 15:16

    Δεν δουλεύει γιατί δεν επιτρέπεται η αυτόματη μετάβαση στο επόμενο τραγούδι. Αυτό γίνεται για να αποφύγουμε την "κακή" χρήση που κάνουν κάποιοι αφήνοντας τον player να παίζει χωρίς να ακούνε, χρεώνοντας έτσι (οικονομικά) το MusicHeaven, μια και το traffic αυτό το μήνα έχει ξεπεράσει κάθε όριο. Θα δω μήπως το ενεργοποιήσω στη σελίδα των αποτελεσμάτων-ακρόασης...


    KIT_KAT
    03.05.2008, 15:28

    Ότσεϊ, I see. Και γω αυτό ήθελα να κάνω, να τα ακούω κάνοντας δουλειές, γιατί αλλιώς θέλει πάρα πολύ χρόνο, but I get your point Smile


    antonios-k
    03.05.2008, 15:36

    Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές του διαγωνισμού του ΜΗ. Πολύ καλή δουλειά!
    Τα περισσότερα τραγούδια ήταν πολύ όμορφα και πραγματικά όποιος ψήφιζε είχε μεγάλη δυσκολία στην επιλογή.

    Γιώργο αυτό που θα ήθελα να θέσω ως προβληματισμό είναι το εξής: κάπου διάβασα ότι το ΜΗ έχει περίπου 50.000 μέλη εγγεγραμμένα.Οι ψήφοι μέχρι στιγμής είναι 247. Αυτό σημαίνει ότι ψήφισε περίπου ένα ποσοστό μελών 0,5%. Δεν έχω ερωτήσεις να κάνω ούτε απαντήσεις να δώσω...απλά αναρωτιέμαι.Ευχαριστώ.


    --Elena--
    03.05.2008, 15:49

    Αγχώθηκα!!!!!είδα ότι σήμερα λήγει ο διαγωνισμός κι έχω να ακούσω ακόμα 10 τραγούδια!!!Σε λίγη ωρίτσα θα ψηφίσω κι εγώ!!!!{#emotions_dlg.clap}


    jorge
    03.05.2008, 15:52

    Αντώνη να 'σαι καλά.

    Όσον αφορά το σχόλιό σου, κι εγώ περίμενα μεγαλύτερη συμμετοχή. Δεν ξέρω γιατί δεν ψήφισε ο κόσμος. Βέβαια οι υπολογισμοί είναι καλό να μη γίνονται με βάση το 50.000, καθώς αυτά δεν είναι επιβεβαιωμένα μέλη, αλλά εγγραφές. Τα ενεργά μέλη (με συμμετοχή τα τελευταία 2 χρόνια) είναι περίπου 32.000.

    Πάντως προσωπικά γνωρίζω πολλούς που δεν ψήφισαν, αν και άκουσαν τα τραγούδια. Τώρα, είτε δεν είχαν χρόνο, είτε δεν καταλαβαίνουν πως η ψήφος τους βοηθάει το MusicHeaven και τους καλλιτέχνες, είτε το άφησαν γι' αργότερα και τελικά το ξέχασαν.

    Επίσης είχαμε την ατυχία η ψηφοφορία να πέφτει μέσα στη Μεγάλη Βδομάδα, το Πάσχα και την Πρωτομαγιά, όπου η κίνηση στο MusicHeaven πέφτει έως και 60%...


    KIT_KAT
    03.05.2008, 20:41

    Ψήφισα κι εγώ. Μακάρι να είχα και περισσότερο χρόνο γιατί σίγουρα αδικούνται τραγούδια που "αποκαλύπτονται" με τη δεύτερη ή τρίτη ακρόαση. Δε θα ήθελα πάντως να ψηφίσω αν δεν τα είχα ακούσει όλα έστω μία φορά. Οπότε (και σε σχέση με τα παραπάνω σχόλια) θεωρώ φυσιολογικό τον αριθμό που έχει συμμετάσχει... δεν είναι λίγοι αν λάβουμε υπόψη ότι χρειάζονται μερικές ώρες για να είσαι σε θέση να αποφασίσεις... μεγάλος αριθμός θα σήμαινε περισσότερο έντονο φαινόμενο "ψηφίζω γνωστούς" και "μπαίνω, ακούω τα πρώτα 10 και ψηφίζω από αυτά τα 5".

    Καλά αποτελέσματα {#emotions_dlg.yes}


    NikolettaTsikoti
    03.05.2008, 21:08

    ψήφισα χθες και από τα ορχηστρικά,που με ταξίδεψαν πιο πολύ ως στιχουργό,γιατί σκεφτόμουν δικά μου λόγια για το καθένα

    αλλά.

    όταν λέμε τραγούδι ενοούμε δημιουργία από :

    στίχο,μουσική,ερμηνεία...(ίσως κι ενορχήστρωση γιατί πολλά ήταν demos)

    τα ορχηστρικά δεν έχουν ούτε στίχο ούτε ερμηνεία...τότε γιατί δεν στέλνουμε και

     στιχάκια τραγουδισμένα  a capella;

     θα μου πεις,τώρα το θυμήθηκες;

    τώρα το λέω γιατί τα ορχηστρικά μου άρεσαν και θα κάνω επαφή με κανένα συνθέτη για συνεργασία,αν επιτρέπεται μετά το διαγωνισμόWink


    Sound1
    03.05.2008, 21:56

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-04-2008 στις 20:11 έγραψε...

    Πιστεύω ότι τα μέλη της κοινότητας θα ακούσουν με ενδιαφέρον και θα ψηφίσουν σοβαρά
    και όχι με βάση φιλίες κλπ.
    Προσωπικά δεν θα ψηφίσω κανένα τραγούδι αν δεν μου αρέσει
    Και πιστεύω ότι το ίδιο θα κάνουν τα άλλα μέλη.

    Δεν μας ενδιαφέρει ούτε το τί θα κάνεις εσύ ούτε το τι πιστεύεις. Σημασία έχει ότι τα μέλη άρχισαν να πετάνε ψήφους χωρίς να έχουν ακούσει ολοκληρωμένα όλα τα τραγουδια. Μην ακούω βλακείες βραδιάτικα. Αν εσένα σου βάλω 130 τραγούδια στη σειρά που δεν τα έχεις ξανακούσει ποτέ σου συνολικής διάρκειας πάνω-κάτω 8 ωρών θα καταφέρεις εσύ πρώτον να τα ακούσεις μέσα σε 2 ώρες και δεύτερον να επιλέξεις;; Πώς θα ακούσεις 8 ώρες μέσα σε 2;; Πας να μας τρελάνεις ομαδικά εδώ μέσα;; Αυτά τα κουφά μόνο στο φεστιβάλ θεσσαλονίκης τα ακούμε και μας πέφτουν οι τρίχες όταν μας λένε ότι ακούν 1200 τραγουδια και κάνουν τις τελικές επιλογές τους μέσα σε 5 μέρες!! Με φρικάρεις!!

     

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-04-2008 στις 20:49 έγραψε...

    Όσο για τον tago που ψήφισε...με γεια του με χαρά του.
    Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα.
    Αφού άρχισε η ψηφοφορία δικαίωμά του είναι να ψηφίσει όποτε θέλει

    Να του πούμε και μπράβο που ψήφισε μέσα σε 2 ωρίτσες από την έναρξη;; Καλά, καταλαβαίνεις τί λες;; Όταν ψηφίζεις αγαπητή Margo χωρίς να ακούς τα τραγουδια τότε δεν σέβεσαι τον κόπο των καλλιτεχνών..

    Και μια ερώτηση για την Margo.. Βλέπω ότι έχεις καμια κατοσταριά φιλαράκια. Γι αυτό ωρύεσαι έτσι;; Μήπως έστειλες συμμετοχή και δεν θέλεις να σε κατηγορήσουν ότι κέρδισες επειδή έχεις εδώ πολλά φιλαράκια;;

     

    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 15-04-2008 στις 12:01 έγραψε...
    Οι πιο πολλοί εδω μέσα έχουμε κάνει πράγματα και δισκογραφίες ....και συνεργασίες κτλ...

    Παρκάρετε κάπου το καλάμι σας -που δεν νομίζω το δικό σας να έχει λόγο ύπαρξης σε αντίθεση με άλλους καλλιτέχνες εδώ μέσα- αγαπητέ kinezes_trexoun_gimnes και πείτε μας αν θέλετε και έχετε τα κότσια πρώτον ποιος είστε και δεύτερον ποια είναι η δισκογραφία σας;; Ανώνυμα κι εγώ μπορώ να λέω ότι έχω κάνει πράγματα και θαύματα.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 16-04-2008 στις 14:11 έγραψε...

    Αν νομίζεις οτι τα ακούσματα του Μίλτου (Πασχαλίδη) και του Γιάννη (Ζουγανέλη) ειναι τέτοια ωστε να μή μπορούν να εκτιμήσουν κάποιο άλλο είδος πλανάσαι πλάνην οικτράν.




    H Barηa στα Ελληνικά

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Termite στις 16-04-2008 14:26 ]

    Μας συγχωρείτε αγαπητέ που είμαστε άσχετοι και δεν ξέρουμε την σπουδαία συνεισφορά του κ. Πασχαλίδη και του κ. Ζουγανέλη στην ELECTRONICA και στην ΠΟΠ μουσική σκήνή της χώρας μας.. Μπορείτε να μας κατατοπίσετε σχετικά αγαπητέ λέγοντας μας για τις σπουδαίες διακρίσεις και το σπουδαίο μουσικό έργο των παραπάνω καλλιτεχνών με σκοπό την ανάδειξη της ELECTRONICA και της ΠΟΠ στην χώρα μας;;

     

    Παράθεση:

    Το μέλος panos68 στις 18-04-2008 στις 10:47 έγραψε...
    Ο jorge κανει κάτι διαφορετικό:
    1) εμπιστεύται τα μέλη του musicheaven ότι θα ψηφίσουν το καλύτερο τραγούδι και όχι απλώς τα φιλαράκια.
    2) Αποφεύγει με όσο πιο δημοκρατικό τρόπο μπορέι τη manipulation του διαγωνισμού

    1) Α μάλιστα. Δηλαδή τα μέλη του MH να τα εμπιστευτούμε.. Είναι όλοι καλοί άνθρωποι, χωρίς κακίες και μίση.. Όλοι οι άλλοι δηλαδή εκτός ΜΗ είναι αλήτες και θέλουν το κακό της μουσικής;; Αυτό μας λες;;

    2)Δεν το αποφεύγει καθόλου.. Πίστεψέ με..

     

    Παράθεση:

    Το μέλος panos68 στις 18-04-2008 στις 10:47 έγραψε...

    Διότι μόλις φέρεις εσύ τους 10.000 που σε ψήφισαν στο διαγωνισμό που συμμετείχες και κάνουν κλικ στο ΜΗ μπορει το ΜΗ να πάει στις διαφημιστικές εταιρίες και να τους πεί "φιλαράκια ανεβάζω τις τιμές για τα banner γαιτί έχω εκατομμύρια κλικ καθε μέρα". Το ότι ο jorge δεν το κάνει αυτό είναι προσ τιμή του. Γιατι και αυτό το site κοστιζει χρόνο και χρημα. Επίσης: οι πρωτοτυπίες και τα πειράματα φέρνουν το καινούργιο (αν και δεν βλέπω κανένα ιδιαίτερο πειραμα σε αυτό το διαγωνισμό)

    Σε ποιον διαγωνισμό τον κατηγορείς ότι συμμετείχε και ότι έβαλε 10.000 άτομα να τον ψηφίσουν;; Δεν ντρέπεσαι να κατηγορείς έναν συνάδελφό σου λέγοντας ψέματα για αυτόν;; Αυτό είναι το ήθος σου;;

    Εγώ και στο μπλογκ του και στα σάιτς του μόνο για 100% κριτικές επιτροπές διαβάζω.. Όχι ότι θα ήταν κακό να έχει τόσους φανς και να τον ψηφίζουν, τιμή του!! Πριν κατηγορήσεις όμως κάποιον να συγκεντρώνεις πρώτα τα απαραίτητα στοιχεία.. Κάνεις τραγικά λάθη και αν θες μια συμβουλή από μένα, πρόσεχε..

    Επίσης οι τιμές των banners αγαπητέ δεν ανεβαίνουν επειδή ένα σάιτ είχε για λίγες μέρες του χρόνου μεγάλη κίνηση ενώ τον υπόλοιπο χρόνο δεν έχει.. Πρόσεχε τί λες.. Βιάζεσαι και κάνεις τραγικά λάθη..Άσε που το ΜΗ δεν έχει τόσα πραγματικά μέλη όσα λέει ότι έχει, το παραδέχεται και ο Jorge και ελπίζω να το διορθώσει. Εγώ τους ίδιους και τους ίδιους βλέπω κάθε μέρα.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος panos68 στις 18-04-2008 στις 10:47 έγραψε...

    όταν θα βγεις λιγο παραέξω από την αγαπημένη μας Ελλάδα θα μάθεις ότι οι νοοτροπίες που κατηγορείς δεν είναι ελληνικές παρά παγκόσμιες. Σταμάτα λοιπόν να χαρακτηρίζεις αρνητικές νοοτροπίες ελληνικές διότι όχι μόνο υποτιμάς τον εαύτό σου, αλλά και εμένα και κάθε Έλληνα (πράγμα που πρεπει να σου πώ ειλικρινά με εκνευρίζει).
    Επιπλέον αργότερα ίσως καταλάβεις τι σημαίνει η φράση "ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω" (οποιος δεν έχει αμαρτίες να πετάξει την πρώτη πέτρα". Μη μιλάς λοιπόν για έλειψη επιχειρημάτων και προσβολές όταν ο ίδιος κατηγορείς τον διαγωνισμό για έλειψη αξιοκρατίας μόνο και μόνο επιεδή δεν είναι όπως πιστευεις εσυ οτι θα έπρεπε να είναι.

    Εγώ μόνο στην Ελλάδα το έχω δει αυτό το φαινόμενο. Έξω, το παραμικρό να κάνει κάποιος αμέσως τον εκθειάζουν!! Και τι κατάφερε;; Τίποτα το ιδιαίτερο.. Εδώ και σπουδαία πράγματα να κάνεις θα πέσουν να σε φάνε.. Έλα να ζήσεις Ελλάδα και μετά ξαναμιλάμε. Ζεις μακρυά από την Ελλάδα φίλε και δεν έχεις ιδέα τί γίνεται εδώ..

    Εγώ μόνο επιχειρήματα διάβασα από τον συμπαθέστατο Σάκη που αφιέρωσε χρόνο για να μας δείξει ότι κάτι δεν πάει καλά. Αντιθέτως από σχεδόν όλους τους άλλους διάβασα βρισίματα και ειρωνίες. Αυτό μου λέει πολλά για το χάσμα πολιτισμού που υπάρχει ανάμεσα στα μέλη.. Έχει ανοιχτεί πρόσφατα σχετικό θεματάκι στο ΜΗ αλλά δεν έχω τώρα το λινκ, ψάξε και θα το βρεις.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος panos68 στις 18-04-2008 στις 10:47 έγραψε...
    1) Τα πνευματικά δικαιώματα του έργου σου ειναι δικά σου και μόνο δικά σου. Αν τα απαιτησει ο jorge να του τα παραχωρήσεις για να συμετάσχεις στο διαγωνισμό μπορεις να το πάς στο δικαστήριο και να του πάεις ακόμα και το "σώβρακο". Καστά συνέπεια δεν τιθεται θέμα πνευματικών δικαιωμάτων και οποιος ισχυριστει κάτι τέτοι είναι -επιεικώς- απληροφόρητος ή - μη επιεικώς- κακόβουλος.

    και επειδή ο jorge έχει και μια νομική ευθύνη αυτά που γράφει έιναι μέρος των κανονισμών αυτομάτως.

    Τα πνευματικά δικαιώματα αγαπητέ είναι ένα πολύ σοβαρό θέμα.. Πάλι βιάζεσαι και πάλι κάνεις τραγικά λάθη. Ίσως φταίει το μικρό της ηλικίας σου.. Όταν κάποιος συμμετέχει αγαπητέ σε έναν διαγωνισμό αποδέχεται κάποιους κανονισμούς. Ό,τι άλλο ειπωθεί προφωρικώς ή γραφτεί σε ένα φόρουμ ακόμα και από τον διογρανωτή δεν ισχύει αν αυτό δεν μπει μέσα στους επίσημους κανονισμούς.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος panos68 στις 18-04-2008 στις 10:47 έγραψε...

    . Απλώς πιστέυω ότι μια και από ότι φάινεται είσαι "στις αρχες" πρέπει να σου επισημάνω μερικά πράγματα και να σου δώσω τη ευκαιρία να μάθεις ίσως κάτι παραπάνω

    Φιλικά,

    Πάνος Κολιάς

    Οπα! Ενώ εσύ είσαι ο φτασμένος και καταξιωμένος;; Μα τί άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα;; Ο ναρκισσισμός σε όλο του το μεγαλείο εδώ.. Και να πω ότι έχει κάποια βάση;; Δεν έχει.. Τίποτα δεν έχω ακούσει να έχεις καταφέρει..

    Και κάτι ακόμα για σας., κ. Πάνο Κολιά. Πώς σχολιάζετε την δωρεάν διαφήμισή σας -και μάλιστα το προηγούμενο σαββατοκύριακο- με άρθρο του Orfeus με μεγάλα παχιά γράμματα στο e-περιοδικό και μάλιστα κάτω από το banner του διαγωνισμού που κλικάρανε οι ψηφοφόροι για να ψηφίσουν;; Κάτι που δεν έγινε και για όλους τους άλλους διαγωνιζόμενους..Είναι σωστό εσύ να διαφημίζεσαι και μάλιστα δωρεάν από τον διοργανωτή του διαγωνισμού την ώρα που διαγωνίζεσαι χωρίς να διαφημίζονται και όλα τα υπόλοιπα παιδιά που συμμετέχουν;; Ή μήπως θεωρείς ότι η διαφήμιση δεν επηρρεάζει τον άνθρωπο;; Αν δεν τον επηρρέαζε αγαπητέ δεν θα υπήρχαν διαφημίσεις. Συγχαρητήρια!! Και αν τυχόν δούμε το ονοματάκι σου στην τελική δεκάδα πάρε από τώρα 2 φορές συγχαρητήρια!! Η διαφημισή σου αγαπητέ Πάνο το πιο σωστό θα ήταν να περιμένει και να δημοσιευτεί μετά το τέλος της ψηφοφορίας.

     

    Πάρα πολλά τα λάθη του διοργανωτή.. Η μια η γκάφα διαδέχεται την άλλη.. Κρίμα..

    Πότε επιτέλους θα έχουμε και στην Ελλάδα σωστούς διαγωνισμούς και επαγγελματίες συντελεστές στην διοργάνωση;;


    -----------------
    Ta oneira mou den poloyntai

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sound1 στις 03-05-2008 21:59 ]


    jorge
    03.05.2008, 23:17

    Τα αποτελέσματα είναι online (κάντε κλικ στα banners του διαγωνισμού) Smile

    ΥΓ. Sound1, καταρχήν μίλα πιο όμορφα στους συνομιλητές σου. Επίσης, απλά αναφέρω πως το email σου είναι ίδιο με του SakisGouzonis, του κυρίου που προσπαθεί -μόνος του - εδώ και τόσο καιρό να καταστρέψει τη διοργάνωση. Σύμπτωση προφανώς... {#emotions_dlg.whistling}

    Κατά δεύτερον, μπες και δες τα αποτελέσματα και μέτρα τους φίλους των νικητών. Και όσο γι' αυτά περί του κ. Πάνου Κολλιά, μην προσπαθείς να δημιουργήσεις θέμα από το πουθενά: στη σελίδα του διαγωνισμού ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΕ ΠΟΥΘΕΝΑ οτι συμμετείχε ο Πάνος Κολλιάς. Άρα τι προσέφερε η αναφορά του δίσκου του στο περιοδικό μας;


    marylin
    04.05.2008, 00:53

    {#emotions_dlg.eek} Ε Λ Ε Ο Σ!!!!!!!!! {#emotions_dlg.eek}

     

    Διαβάζω εδώ και καιρό όλα αυτά που γράφονται και δε μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή την τόσο ωραία προσπάθεια θέλουν κάποιοι να την αμαυρώσουν?

     

    Ψηφίσαμε όσοι θέλαμε και τα τραγούδια που μας άρεσαν χωρίς να μας πιέσει κανείς και αντί να στηρίξουμε τους συμμετέχοντες βγαίνουν "μαχαίρια"!!!!!!!

     

    Οι λέξεις ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΓΝΩΣΤΕΣ????????? {#emotions_dlg.mad}


    margo
    04.05.2008, 04:44

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-04-2008 στις 20:11 έγραψε...

    Πιστεύω ότι τα μέλη της κοινότητας θα ακούσουν με ενδιαφέρον και θα ψηφίσουν σοβαρά
    και όχι με βάση φιλίες κλπ.
    Προσωπικά δεν θα ψηφίσω κανένα τραγούδι αν δεν μου αρέσει
    Και πιστεύω ότι το ίδιο θα κάνουν τα άλλα μέλη.

    Δεν μας ενδιαφέρει ούτε το τί θα κάνεις εσύ ούτε το τι πιστεύεις. Σημασία έχει ότι τα μέλη άρχισαν να πετάνε ψήφους χωρίς να έχουν ακούσει ολοκληρωμένα όλα τα τραγουδια. Μην ακούω βλακείες βραδιάτικα. Αν εσένα σου βάλω 130 τραγούδια στη σειρά που δεν τα έχεις ξανακούσει ποτέ σου συνολικής διάρκειας πάνω-κάτω 8 ωρών θα καταφέρεις εσύ πρώτον να τα ακούσεις μέσα σε 2 ώρες και δεύτερον να επιλέξεις;; Πώς θα ακούσεις 8 ώρες μέσα σε 2;; Πας να μας τρελάνεις ομαδικά εδώ μέσα;; Αυτά τα κουφά μόνο στο φεστιβάλ θεσσαλονίκης τα ακούμε και μας πέφτουν οι τρίχες όταν μας λένε ότι ακούν 1200 τραγουδια και κάνουν τις τελικές επιλογές τους μέσα σε 5 μέρες!! Με φρικάρεις!!

     

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-04-2008 στις 20:49 έγραψε...

    Όσο για τον tago που ψήφισε...με γεια του με χαρά του.
    Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα.
    Αφού άρχισε η ψηφοφορία δικαίωμά του είναι να ψηφίσει όποτε θέλει

    Να του πούμε και μπράβο που ψήφισε μέσα σε 2 ωρίτσες από την έναρξη;; Καλά, καταλαβαίνεις τί λες;; Όταν ψηφίζεις αγαπητή Margo χωρίς να ακούς τα τραγουδια τότε δεν σέβεσαι τον κόπο των καλλιτεχνών..

    Και μια ερώτηση για την Margo.. Βλέπω ότι έχεις καμια κατοσταριά φιλαράκια. Γι αυτό ωρύεσαι έτσι;; Μήπως έστειλες συμμετοχή και δεν θέλεις να σε κατηγορήσουν ότι κέρδισες επειδή έχεις εδώ πολλά φιλαράκια;;

     

     

    Σάκηηη...εσύ ;

    πάλι φωνάζεις...;{#emotions_dlg.happycrazy}....και εξαφανίστηκαν και οι τρόποι σου!

     

    Ε ναι λοιπόν το ομολογώ!

    Απ΄τη αρχή είχες δίκιο....Είχα στείλει τραγούδι!

    Ο τίτλος ήταν "ψηφίστε τη margo"

    Έτσι λοιπόν ,σκέφτηκα να στείλω ένα πμ σε όλη τη φιλική μου λίστα

    να ακούσουν το τραγούδι μήπως το ψηφίσουν!

    Αυτοί,μόλις έμαθαν τον τίτλο του τραγουδιού

    και επειδή με συμπαθούν περισσότερο από κάθε άλλο μέλος εδώ,

    αμέσως βαθμολόγησαν το τραγούδι με 12άρια και 10άρια.

    Μάλισταν ψήφισαν γρήγορα,χωρίς καν να ακούσουν τα άλλα τραγούδια.(TAGO ντροπή σου{#emotions_dlg.tt2})

    ήταν και εκείνα κάποιων φίλων τους και ήξεραν τους τίτλους :)

    Έτσι το τραγουδάκι μάζεψε εκατοντάδες βαθμούς και σάρωσε τα βραβεία του μεγάλου αυτού φιάσκου(κατά saki gouzoni) που

    λέγεται διαγωνισμός τραγουδιού του musicheaven.

    Λόγω της πολύ μεγαλης διαφοράς βαθμών με το δεύτερο τραγούδι(Γαμώ την καταδίκη μου~που φαίνεται ως πρώτο)

    απογειώθηκε εντελώς βγαίνοντας πλέον εκτός συναγωνισμού

    δηλαδή πρώτο των πρώτων!!(γι αυτό δεν το βλέπεις στη λίστα..)

    έτσι λοιπόν τώρα θα καταφέρω να γίνω παγκοσμίως διάσημη και πλούσια που είναι και το όνειρό μου

    {#emotions_dlg.laugh}{#emotions_dlg.clap}

    Ευχαριστώ το jorge που έφτιαξε τους όρους του διαγωνισμού με τον τρόπο που με βόλευε για να νικήσω!!!!!

    Ευχαριστώ τη φιλική μου λίστα που απέδειξε περίτρανα ότι είναι έτοιμοι ανά πάσα στιγμή

    αν το ζητήσει η margo ,να λειτουργήσουν σαν πειθήνια όργανά μου !!

    ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.laugh}





    επισυναπτόμενα: trophy.jpg 
    tago
    04.05.2008, 06:06

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-04-2008 στις 20:11 έγραψε...

    Πιστεύω ότι τα μέλη της κοινότητας θα ακούσουν με ενδιαφέρον και θα ψηφίσουν σοβαρά
    και όχι με βάση φιλίες κλπ.
    Προσωπικά δεν θα ψηφίσω κανένα τραγούδι αν δεν μου αρέσει
    Και πιστεύω ότι το ίδιο θα κάνουν τα άλλα μέλη.

    Δεν μας ενδιαφέρει ούτε το τί θα κάνεις εσύ ούτε το τι πιστεύεις. Σημασία έχει ότι τα μέλη άρχισαν να πετάνε ψήφους χωρίς να έχουν ακούσει ολοκληρωμένα όλα τα τραγουδια. Μην ακούω βλακείες βραδιάτικα. Αν εσένα σου βάλω 130 τραγούδια στη σειρά που δεν τα έχεις ξανακούσει ποτέ σου συνολικής διάρκειας πάνω-κάτω 8 ωρών θα καταφέρεις εσύ πρώτον να τα ακούσεις μέσα σε 2 ώρες και δεύτερον να επιλέξεις;; Πώς θα ακούσεις 8 ώρες μέσα σε 2;; Πας να μας τρελάνεις ομαδικά εδώ μέσα;; Αυτά τα κουφά μόνο στο φεστιβάλ θεσσαλονίκης τα ακούμε και μας πέφτουν οι τρίχες όταν μας λένε ότι ακούν 1200 τραγουδια και κάνουν τις τελικές επιλογές τους μέσα σε 5 μέρες!! Με φρικάρεις!!

     

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-04-2008 στις 20:49 έγραψε...

    Όσο για τον tago που ψήφισε...με γεια του με χαρά του.
    Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα.
    Αφού άρχισε η ψηφοφορία δικαίωμά του είναι να ψηφίσει όποτε θέλει

    Να του πούμε και μπράβο που ψήφισε μέσα σε 2 ωρίτσες από την έναρξη;; Καλά, καταλαβαίνεις τί λες;; Όταν ψηφίζεις αγαπητή Margo χωρίς να ακούς τα τραγουδια τότε δεν σέβεσαι τον κόπο των καλλιτεχνών..

    Ντροπή μου που άκουσα τα τραγούδια μέσα σε 4 ώρες!

    Ντροπή μου που στα 42 μου μετά από 20 χρόνια σχέσης με την μουσική, μπορώ να καταλάβω μια καλή ενορχήστρωση από το πρώτο «ντο» και έναν καλό στίχο από το πρώτο ρεφρέν!

    Ντροπή μου που τα 4 από τα πέντε τραγούδια που ψήφισα είναι μέσα στην εικοσάδα!

     

    ΥΓ. Έχετε προσέξει πως όσοι κάνουν «φασαρία» στο Μ.Η. δεν δηλώνουν κανένα προσωπικό στοιχείο και κρύβονται πίσω από την ανωνυμία τους?

     YΓ.

    Μαργαρίτα μου ψήφισα το «Ψηφίστε τη margo» και με τα δύο μου χέρια!

    (Α τώρα που το θυμήθηκα! Να βιαστούμε λιγάκι διότι οι διακοπές τέλειωσαν?)

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tago στις 04-05-2008 06:09 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tago στις 04-05-2008 06:32 ]


    DHMHTROS
    04.05.2008, 11:15

    Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω για την ευκαιρια να ακουστουν τα κομματια μας σε μερικους ανθρωπους παραπανω... Συγχαρητηρια στους συμμετεχοντες και καλη συνεχεια στο διαγωνισμο.

    Δημητρης Παναγιωτου (Ενας Χαμενος Κοσμος)


    marylin
    04.05.2008, 12:02

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 04-05-2008 στις 04:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Sound1 στις 03-05-2008 στις 21:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-04-2008 στις 20:11 έγραψε...

    Πιστεύω ότι τα μέλη της κοινότητας θα ακούσουν με ενδιαφέρον και θα ψηφίσουν σοβαρά
    και όχι με βάση φιλίες κλπ.
    Προσωπικά δεν θα ψηφίσω κανένα τραγούδι αν δεν μου αρέσει
    Και πιστεύω ότι το ίδιο θα κάνουν τα άλλα μέλη.

    Δεν μας ενδιαφέρει ούτε το τί θα κάνεις εσύ ούτε το τι πιστεύεις. Σημασία έχει ότι τα μέλη άρχισαν να πετάνε ψήφους χωρίς να έχουν ακούσει ολοκληρωμένα όλα τα τραγουδια. Μην ακούω βλακείες βραδιάτικα. Αν εσένα σου βάλω 130 τραγούδια στη σειρά που δεν τα έχεις ξανακούσει ποτέ σου συνολικής διάρκειας πάνω-κάτω 8 ωρών θα καταφέρεις εσύ πρώτον να τα ακούσεις μέσα σε 2 ώρες και δεύτερον να επιλέξεις;; Πώς θα ακούσεις 8 ώρες μέσα σε 2;; Πας να μας τρελάνεις ομαδικά εδώ μέσα;; Αυτά τα κουφά μόνο στο φεστιβάλ θεσσαλονίκης τα ακούμε και μας πέφτουν οι τρίχες όταν μας λένε ότι ακούν 1200 τραγουδια και κάνουν τις τελικές επιλογές τους μέσα σε 5 μέρες!! Με φρικάρεις!!

     

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-04-2008 στις 20:49 έγραψε...

    Όσο για τον tago που ψήφισε...με γεια του με χαρά του.
    Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα.
    Αφού άρχισε η ψηφοφορία δικαίωμά του είναι να ψηφίσει όποτε θέλει

    Να του πούμε και μπράβο που ψήφισε μέσα σε 2 ωρίτσες από την έναρξη;; Καλά, καταλαβαίνεις τί λες;; Όταν ψηφίζεις αγαπητή Margo χωρίς να ακούς τα τραγουδια τότε δεν σέβεσαι τον κόπο των καλλιτεχνών..

    Και μια ερώτηση για την Margo.. Βλέπω ότι έχεις καμια κατοσταριά φιλαράκια. Γι αυτό ωρύεσαι έτσι;; Μήπως έστειλες συμμετοχή και δεν θέλεις να σε κατηγορήσουν ότι κέρδισες επειδή έχεις εδώ πολλά φιλαράκια;;

     

     

    Σάκηηη...εσύ ;

    πάλι φωνάζεις...;{#emotions_dlg.happycrazy}....και εξαφανίστηκαν και οι τρόποι σου!

     

    Ε ναι λοιπόν το ομολογώ!

    Απ΄τη αρχή είχες δίκιο....Είχα στείλει τραγούδι!

    Ο τίτλος ήταν "ψηφίστε τη margo"

    Έτσι λοιπόν ,σκέφτηκα να στείλω ένα πμ σε όλη τη φιλική μου λίστα

    να ακούσουν το τραγούδι μήπως το ψηφίσουν!

    Αυτοί,μόλις έμαθαν τον τίτλο του τραγουδιού

    και επειδή με συμπαθούν περισσότερο από κάθε άλλο μέλος εδώ,

    αμέσως βαθμολόγησαν το τραγούδι με 12άρια και 10άρια.

    Μάλισταν ψήφισαν γρήγορα,χωρίς καν να ακούσουν τα άλλα τραγούδια.(TAGO ντροπή σου{#emotions_dlg.tt2})

    ήταν και εκείνα κάποιων φίλων τους και ήξεραν τους τίτλους :)

    Έτσι το τραγουδάκι μάζεψε εκατοντάδες βαθμούς και σάρωσε τα βραβεία του μεγάλου αυτού φιάσκου(κατά saki gouzoni) που

    λέγεται διαγωνισμός τραγουδιού του musicheaven.

    Λόγω της πολύ μεγαλης διαφοράς βαθμών με το δεύτερο τραγούδι(Γαμώ την καταδίκη μου~που φαίνεται ως πρώτο)

    απογειώθηκε εντελώς βγαίνοντας πλέον εκτός συναγωνισμού

    δηλαδή πρώτο των πρώτων!!(γι αυτό δεν το βλέπεις στη λίστα..)

    έτσι λοιπόν τώρα θα καταφέρω να γίνω παγκοσμίως διάσημη και πλούσια που είναι και το όνειρό μου

    {#emotions_dlg.laugh}{#emotions_dlg.clap}

    Ευχαριστώ το jorge που έφτιαξε τους όρους του διαγωνισμού με τον τρόπο που με βόλευε για να νικήσω!!!!!

    Ευχαριστώ τη φιλική μου λίστα που απέδειξε περίτρανα ότι είναι έτοιμοι ανά πάσα στιγμή

    αν το ζητήσει η margo ,να λειτουργήσουν σαν πειθήνια όργανά μου !!

    ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.laugh}

     

    Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΡΑΧΝΗ!!!!!!!!! {#emotions_dlg.blink}

     

    OMG KAI 3 LOL!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.wacko}