ελληνική μουσική
    677 online   ·  210.857 μέλη

    Θεατρική ομάδα MusicHeaven. Τι λέτε ;;;

    Eliza21
    25.07.2008, 00:26

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 25-07-2008 στις 00:08 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 24-07-2008 στις 22:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 24-07-2008 στις 22:41 έγραψε...


    Επίσης... αν υπάρχουν μέλη που έχουν σχέση με χορό.... καλοδεχούμενα!!!


     

    Τι? Θα χορέψουμε κιόλας?????? Το υπέρτατο ρεζιλίκι {#emotions_dlg.blush}



     

    Ελίζα, σκηνοθετικές πηγές που ανέφεραν ότι ο ρόλος σου περιλαμβάνει εκτός από το χορό  τα εξής : κλακέτες , κροτίδες , πατιναζ σε πάγο ... ααααα .... ξεχασα .... να εξημερώσεις και το λιοντάρι  {#emotions_dlg.crying} ...

     

    {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.clap}



     

     

     

    {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}


    kifa
    25.07.2008, 14:43

    Μέσα στο Σ-Κ θα κανουμε καμμια συναντηση για καφέ σε καμμια παραλία ? Οεό ?????

    {#emotions_dlg.clap}


    Hastaroth
    25.07.2008, 15:02

    Αν είναι γιά Σάββατο,εγώ είμαι μέσα.Την Πέμπτη είπαμε κάποια πραγματάκια μέ τον Πέτρο αλλά επειδή είχα πρόβα και βιαζόμουν,έφυγα σχετικά σύντομα.

    Μόνο που θά πρέπη να ειδοποιηθώ εγκαίρως (ο Πέτρος έχει το τηλ.μου που τού το άφησα σέ ΠΜ) διότι ο οικιακός υπολογιστής μου ακόμη ασθενεί βαρέως (καί δέν φταίει το τροφοδοτικό,κύριε Καζαμπούμπου{#emotions_dlg.biggrin} ).Θά προσπαθήσω πάντως να μπώ και από κανένα net-cafe........

     

     

     


    Doritaki
    25.07.2008, 19:34

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 25-07-2008 στις 14:43 έγραψε...

    Μέσα στο Σ-Κ θα κανουμε καμμια συναντηση για καφέ σε καμμια παραλία ? Οεό ?????

    {#emotions_dlg.clap}



    "Παμε ολοι μαζι σε μια παραλια, στη θαλασσα να πνιγει η θεια.." {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}


    megaloserwtikos
    25.07.2008, 22:18

    Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που μου έχουν ήδη στείλει ΠΜ με κάποιες προτάσεις, τις σκέφτομαι, θα σας απαντήσω, θέλω λίγο χρόνο...

    Το επόμενο τριήμερο για μένα έχει πολύ τρέξιμο, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, είναι κάπως δύσκολο να βρεθώ σε κάποια συνάντηση.

    Συνεχίζουμε όμως ακάθεκτοι... 


    Eliza21
    25.07.2008, 22:48

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 25-07-2008 στις 14:43 έγραψε...

    Μέσα στο Σ-Κ θα κανουμε καμμια συναντηση για καφέ σε καμμια παραλία ? Οεό ?????

    {#emotions_dlg.clap}



     

     

     

    Για Σάββατο απογευμα ψήνομαι αλλά πως θα πάω παραλια χωρις τουτού??? Οέο?????{#emotions_dlg.oops}


    kifa
    26.07.2008, 09:56

    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 25-07-2008 στις 22:48 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 25-07-2008 στις 14:43 έγραψε...

    Μέσα στο Σ-Κ θα κανουμε καμμια συναντηση για καφέ σε καμμια παραλία ? Οεό ?????

    {#emotions_dlg.clap}



     

     

     

    Για Σάββατο απογευμα ψήνομαι αλλά πως θα πάω παραλια χωρις τουτού??? Οέο?????{#emotions_dlg.oops}



     

    χμ χμ χμ ... θα δουμε .... θα δουμε ...

     

    {#emotions_dlg.thumbup}


    Doritaki
    26.07.2008, 23:23

    Πολυ ωραιος ο καφες  και πολυ ωραια η παραλια.. ε Ελιζα..δε συμφωνεις?? Να το  ξανακανουμε βρε..!!!!

     

     


    Eliza21
    27.07.2008, 01:58

    Παράθεση:

    Το μέλος Doritaki στις 26-07-2008 στις 23:23 έγραψε...

    Πολυ ωραιος ο καφες  και πολυ ωραια η παραλια.. ε Ελιζα..δε συμφωνεις?? Να το  ξανακανουμε βρε..!!!!

     

     



     

     

    {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}


    Doritaki
    28.07.2008, 22:38

    Ο λαος απαιτει

    τον Orfeus στη σκηνη ..(την θεατρικη)!!!!


    Doritaki
    29.07.2008, 21:23

    Αχ! Ολοι διακοπες εχετε παει???  Cool


    Hastaroth
    30.07.2008, 18:12

    Εγώ είμαι ακόμα εδώ,κι'αυτό το καλοκαίρι (δύο καί σήμερααααα)

    Πάντως και μέσα στην άδειά μου θά είμαι κάποιες μέρες στην Αθήνα,οπότε άν προκύψη κάτι ειδοποιάτε με Smile (μέ sms όμως-ισχύει γιά kifa καί Πέτρο,που έχουν το τηλέφωνό μου-διότι ο υπολογιστής μου ακόμη ασθενεί βαρέως......)


    Doritaki
    31.07.2008, 17:02

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 30-07-2008 στις 18:12 έγραψε...

     άν προκύψη κάτι ειδοποιάτε με Smile 



     

    Οκ !!!


    marylin
    01.08.2008, 10:22

    {#emotions_dlg.clap} ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ!!!!!!!   {#emotions_dlg.clap}

     

    Ένα μουσικό θέμα παιδάκια θα είναι τέλειο! Wink


    megaloserwtikos
    01.08.2008, 22:44

    Αν και είμαστε σε μια περίοδο διακοπών και ξέρω ότι μια συνάντηση έχει τις δυσκολίες της, θα 'θελα να προτείνω να βρεθούμε την Κυριακή, μεθαύριο. (3 Αυγούστου).

    Θα διαβάσουμε κάποιο κείμενο, θα κάνουμε πιθανό κάποιο αυτοσχεδιασμό, αναλόγως, πάντως θα γνωριστούμε πιο ''θεατρικά''... Για να δούμε πόσες και πόσοι μπορούμε. Προτείνετε επίσης και κάποια ώρα...

    Το που θα βρεθούμε θα σας το πω με κάποιο ΠΜ. Πάντως θα είναι στην περιοχή Ζωγράφου και έχει συχνή συγκοινωνία από την Ακαδημία.
    -----------------
    με την πρώτη σταγόνα της βροχής, σκοτώθηκε το καλοκαίρι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : megaloserwtikos στις 01-08-2008 22:45 ]


    Eliza21
    01.08.2008, 23:30

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 01-08-2008 στις 22:44 έγραψε...

    Αν και είμαστε σε μια περίοδο διακοπών και ξέρω ότι μια συνάντηση έχει τις δυσκολίες της, θα 'θελα να προτείνω να βρεθούμε την Κυριακή, μεθαύριο. (3 Αυγούστου).

    Θα διαβάσουμε κάποιο κείμενο, θα κάνουμε πιθανό κάποιο αυτοσχεδιασμό, αναλόγως, πάντως θα γνωριστούμε πιο ''θεατρικά''... Για να δούμε πόσες και πόσοι μπορούμε. Προτείνετε επίσης και κάποια ώρα...

    Το που θα βρεθούμε θα σας το πω με κάποιο ΠΜ. Πάντως θα είναι στην περιοχή Ζωγράφου και έχει συχνή συγκοινωνία από την Ακαδημία.
    -----------------
    με την πρώτη σταγόνα της βροχής, σκοτώθηκε το καλοκαίρι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : megaloserwtikos στις 01-08-2008 22:45 ]



     

     

     

    Εγώ μπορώ Κυριακή αλλά μέχρι τις 20.00 το πολύ.....Δεν μπορώ πιο αργά λογω πρωινου ξυπνήματος......{#emotions_dlg.sleep1}Πόση ώρα περιπου θα χρειαστουμε??? Για να υπολογισω.........


    -----------------
    Η ΛΗΣΜΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙ Η ΜΟΝΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ Η ΛΗΣΜΟΝΙΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eliza21 στις 01-08-2008 23:32 ]


    megaloserwtikos
    02.08.2008, 00:49

    Ελίζα αναλόγως πόσοι θα είμαστε. Έως τρεις ώρες το περισσότερο. (Ίσως και πιο λίγο)

    Αρα αν θα πούμε απόγευμα, θα είναι γύρω στις 5.


    -----------------
    με την πρώτη σταγόνα της βροχής, σκοτώθηκε το καλοκαίρι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : megaloserwtikos στις 02-08-2008 00:52 ]


    Kerato
    02.08.2008, 11:24

    Δεν ξέρω τί προτάσεις είχατε ως τώρα για το θέμα των σκετς, αλλά μου'ρθε κάτι τώρα κι είπα να πετάξω την κοτσάνα μου.

    Επειδή μάλον θα μαζευτείτε πολλά άτομα κι αφού μπήκε και το θέμα χορού-τραγουδιού, ίσως να μπορούσατε να κινηθείτε γύρω από τις δυσκολίες και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι μουσικοί και οι χορευτές στην Ελλάδα. Με αφορμή το ποστ στο μπλογκ του παβελ "τί εννοείς ένσημα ναούμ';", σκέφτηκα ότι θα μπορούσε να βγει πολύ γέλιο παρουσιάζοντας καταστάσεις που ζουν στην καθημερινότητά τους οι μουσικοί, τα συγκροτήματα που έχουν υλικό αλλά όχι διασυνδέσεις ή φράγκα και άλλα τέτοια τραγελαφικά. Αν χωριστείτε σε ομάδες κι η κάθε ομάδα αναλάβει να παρουσιάσει μια διαφορετική περίπτωση θα παίξουν όλοι και θα είναι και μέσα στο κλίμα του σάιτ...

    Επειδή είστε οι περισσότεροι μουσικοί δε θα είναι δύσκολο να φτιάξετε και σκηνικά με ντραμς, μπουζούκια, κιθάρες κτλ...


    kifa
    02.08.2008, 12:18

    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 02-08-2008 στις 11:24 έγραψε...

    Δεν ξέρω τί προτάσεις είχατε ως τώρα για το θέμα των σκετς, αλλά μου'ρθε κάτι τώρα κι είπα να πετάξω την κοτσάνα μου.

    Επειδή μάλον θα μαζευτείτε πολλά άτομα κι αφού μπήκε και το θέμα χορού-τραγουδιού, ίσως να μπορούσατε να κινηθείτε γύρω από τις δυσκολίες και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι μουσικοί και οι χορευτές στην Ελλάδα. Με αφορμή το ποστ στο μπλογκ του παβελ "τί εννοείς ένσημα ναούμ';", σκέφτηκα ότι θα μπορούσε να βγει πολύ γέλιο παρουσιάζοντας καταστάσεις που ζουν στην καθημερινότητά τους οι μουσικοί, τα συγκροτήματα που έχουν υλικό αλλά όχι διασυνδέσεις ή φράγκα και άλλα τέτοια τραγελαφικά. Αν χωριστείτε σε ομάδες κι η κάθε ομάδα αναλάβει να παρουσιάσει μια διαφορετική περίπτωση θα παίξουν όλοι και θα είναι και μέσα στο κλίμα του σάιτ...

    Επειδή είστε οι περισσότεροι μουσικοί δε θα είναι δύσκολο να φτιάξετε και σκηνικά με ντραμς, μπουζούκια, κιθάρες κτλ...



    Πολύ όμορφη σκέψη !!  Ας την επεξεργαστεί ο καλός μας σκηνοθέτης .. !!!

    Όσον αφορά για τη συνάντηση ναι , νομίζω στις 5 είναι καλά .

     

    Οποτε έχουμε και λέμε :

     

    ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟ
    ( Δηλώστε συμμετοχή )

    - megaloserwtikos

    - Doritaki

    - Eliza21

    - kifa

     {#emotions_dlg.thumbup}

     


    Hastaroth
    02.08.2008, 18:28

    Θά είμαι κι'εγώ εντός (είχα ενημερωθεί τηλεφωνικώς από τόν σκηνοθέτη μας καί τού άφησα ΠΜ γιά να επικοινωνήση ξανά τηλεφωνικά μαζί μου).