ελληνική μουσική
    872 online   ·  210.853 μέλη

    Ποιος τραγουδιστής σε έκανε να ανατριχιάσεις τελευταία?

    frufru
    27.12.2004, 20:41
    PETER HAMMILL

    και ROBERT WYATT
    ...






    επισυναπτόμενα: ph_pic9.jpg Wyatt_red3.jpg 
    Meryl
    27.12.2004, 20:49
    Morrissey. Ο ανθρωπος είναι Θεος! Τι λεω???
    frufru
    27.12.2004, 21:03
    Quote:

    Το μέλος frufru στις 27-12-2004 στις 20:41 έγραψε:

    PETER HAMMILL

    και ROBERT WYATT
    ...















    (σαν να παχυνε ο wyatt μετα το ατυχημα και το αναπηρικο καροτσακι)
    LordSlavik
    28.12.2004, 11:08
    Εγω παντα ανατριχιάζω βλεποντας το videoclip του Νovember Rain τωn Guns n' Roses, οταν ο Slash ανεβαινει στο πιανο και αρχιζει να σολαρει

    Κια οταν βλεπω το Ghost of the Navigator των Iron Maiden απο την σηναυλια Rock in Rio.




    επισυναπτόμενα: video-novemberrain.jpg 
    elenigeladari
    15.02.2005, 12:17
    αν και δεν το περίμενα, ανατρίχιασα με την Πρωτοψάλτη όταν τραγούδισε στη συναυλία αγάπης το "Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΟΥ".. ήταν πραγματικά εκπληκτική..


    Ev-Ger
    15.02.2005, 12:38
    Nina Simone

    Mina Mazzini

    Freddie Mercury

    K.B.
    nikos_music
    15.02.2005, 15:16
    ΜΑΡΙΝΕΛΛΑ

    YMA SUMAC

    DIAMANDA GALAS

    AMALIA RODRIGUES

    SHIRLEY BASSEY

    SARAH VAUGHAN

    ΤΑΝΙΑ ΤΣΑΝΑΚΛΙΔΟΥ

    ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ

    ΜΙΝΑ

    SAINKHO NAMTCHYLAK


    Με συγκινούν και με ανατριχιάζουν πάντα.


    jazzer79
    15.02.2005, 16:41
    ΕΛΕΝΗ ΒΙΤΑΛΗ
    ΧΑΡΟΥΛΑ ΑΛΕΞΙΟΥ
    AMY LEE

    (αν και θα μπορούσα να γράψω κι άλλους αυτές όμως είναι κορυφή!)
    ALKYONIDA
    15.02.2005, 17:33
    ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΕΚΚΑΣ στα "ΚΑΣΤΡΑ"
    Damien
    15.02.2005, 20:51
    Βασικά πριν από δύο ώρες με έκαναν να ανατριχιάζω οι Metallica, οι Iced Earth, και πολύ άλλοι του είδους (ειδικά όταν ακούω το Nathing Else Matters, το No Leaf Clover, το Melancholy, το I Die For You, το Wathing Over Me, και άλλα)! Όταν όμως άκουσα τους Apocalyptica στην κυριολεξία μου κόπηκε η μαγκιά! Ρε παιδιά ειναί πολύ δύσκολο να κάνεις το τσέλο να παιξει τα ριφάκια της κιθάρας! Οι άνθρωποι είναι ήρωες στην μουσικοί!
    Αλλά εντάξει πως κάνω έτσι? Αυτά εγω τα κάνω την ώρα που πάω για χ.......ο!
    elzaatar
    16.02.2005, 00:31
    Patty Smith , πάντα.
    Janis Joplin - Jim Morisson , παλιά.
    David Bowie - Iggy Pop , λίγο μετά το παλιά.
    Bono , λίγο πιο μετά.
    Τελευταία δεν με κάνει να ανατριχιάσω κανένας εκτός της Smith, που είναι και η ερώτηση.
    Από τους Έλληνες παλιά μου άρεσαν οι Μπιθικώτσης , Διονυσίου , Μητροπάνος.
    Αργότερα μου άρεσαν ο Παυλάρας και ο Τζιμάκος.
    Πιο μετά μου άρεσαν οι Παπαζογλου , Πορτοκάλογλου , Μάλαμας.
    Τελευταία (εδώ και 2 χρόνια) είμαι τρελλαμένος με τον Θανάση Παπακωνσταντίνου.

    Papillon
    16.02.2005, 15:32
    τους περισσοτερους τους εχετε αναφερει.θα σταθω στον Αλκινοο.απο την πρωτη μερα που ακουσα τη φωνη του κατι ελαμψε μεσα μου.απλα ο κορυφαιος ερμηνευτης τα τελευταια χρονια.
    για οσους θελουν να νιωσουν καπως my dying bride '' for my fallen angel ''
    .Dio και stαrgazer.Robert Plant '' Stairway to Heaven'',Klaus Meine '' Passion rules the game''Criss isaak '' Wicked game",Nancy & Frank Sinatra,Julio iglesias,Sarah Brightman και πολλοι πολλοι αλλοι....
    τελος θελω να αναφερθω και στο τραγουδι '' ευαισθητος ληστης " που ερμηνευσε ο Τερζης με τον φιλο του στην εκπομπη του Μακη.μοναδικη στιγμη!!ακομα ψαχνω μηπως και το εχει καποιος σαν mp3 !!!
    GL
    16.02.2005, 17:44
    BRUCE SPRINGSTEEN UNPLUGGED ΤΟ 2001 ΣΕ ΚΛΑΜΠΑΚΙ ΣΤΟ NEW JERSEY,ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....
    Solfezos
    18.02.2005, 03:39
    Lara Fabian 'Je suis malade' από μια live-a capella εκτέλεση
    Nick Cave & Kylie Minogue 'Where wild roses grow'
    Λουδοβίκος των Ανωγείων 'Μάνα' καταπληκτικοί στίχοι
    Goran Bregovic 'Ederlezi'
    Χαρούλα Αλεξίου 'Το tango της Νεφέλης'

    Αυτά τα λίγα!
    bekatsa
    18.02.2005, 09:45
    Ο Γιώργος Νταλάρας στα τραγούδια "Κάπου νυχτώνει" και "Θεός αν είναι"
    Οι Deep Purple με το "Sometimes I feel like screaming"
    Οι Iron Maiden στο "Wasting Love"
    mag
    11.03.2005, 02:14
    Μου άρεσε υπερβολικά όταν γύριζα από Ικαρία για Σάμο και έτυχε να είναι στο καράβι και ο Αλκίνοος Ιωαννίδης όπου είχε συναυλία εκεί. Τραγουδούσε παίζοντας φλογέρα. Κάτι τόσο απλό κι όμως υπέροχο!! Επίσης μου αρέσει υπερβολικά η φωνή της Αnneke από The Gathering.. Η γυναίκα είναι καταπληκτική...
    cheroubino
    11.03.2005, 17:11
    Ο Earl Carpenter στο ρόλο του Φαντάσματος της Όπερας στην ομώνυμη παράσταση που παίζεται στο Λονδίνο και είχα την ευτυχία να παρακολουθήσω!
    Κορυφαίες στιγμές (ομολογουμένως δύσκολο να διαλέξεις) όταν τραγούδησε το "The Phantom Of The Opera" και το "Music Of The Night".
    Jimy
    11.03.2005, 17:30
    Έλενη Βιτάλη απο την ομώνυμη ταινία ξαφνικός έρωτας του Πανουσσόπουλου με την Μπέττυ Λιβανού το "Ξαφνικός έρωτας"
    και το "σαν με κοιτάς" του Σπανού
    το αμέσως επόμενο που μου αρέσει είναι σαν σειρά προτεραιότητας κι'ολας το "ζώ" της Γαλάνη με τον Χατζηνάσιο


    vaninoui
    11.03.2005, 17:40
    Xaris Aleksiou
    +
    Basilhs Papakostantinou


    lamkar
    12.03.2005, 21:10
    4 καταπληκτικοί,άγνωστοι στο ευρύ κοινό νεαροί τραγουδιστές που άκουσα,αν δεν απατώμαι,το προηγούμενο Σάββατο στο Σταυρό του Νότου να ερμηνεύουν τραγούδια όλων σχεδόν των καλλιτεχνών που προαναφέρθηκαν και πολλών άλλων με απίστευτη μουσικότητα,ψυχή και απόλυτο σεβασμό!Σε κάνει ν'αναρρωτιέσαι γιατί παραμένουν άγνωστοι...............
    Στην υγειά τους