ελληνική μουσική
    593 online   ·  210.908 μέλη

    Aπέδρασε ο Χριστόδουλος Ξηρός..

    JULIOS
    10.01.2014, 15:13

    Βαρεθηκα να διαβαζω για τον ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ κ το ποσο κακο ειναι που την εκανε....για μερη μακρυνα ή κοντινα οπου κ σχεδιαζει τα ΜΑΥΡΑ κ ΚΑΚΑ (για ολους εμας)σχεδια του.....

    ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΠΛΗΡΩΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΡΟΧΘΕς ΠΕΘΑΝΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΑ ΦΑΕΙ......


    freak
    10.01.2014, 19:50

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 08.01.2014, 09:28 έγραψε...

    ο ξηρος πηρε 7 αδειες σε 15 μηνες.παιρνουν τοσες αδειες οι φουκαράδες που είναι φυλακη για χρεη;

    Οι φουκαραδες δεν πανε μεσα ισοβια. Αυτος ειναι ο λογος. Ο Ξηρος εφαγε 6 φορες ισοβια.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 10-01-2014 19:51 ]


    tallos
    10.01.2014, 21:14
    αμα αφαιρέσεις τις αδειες λιγοτερο θα καθότανε στη φυλακη από τους φουκαράδες.
    akalovid
    10.01.2014, 21:17

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 10.01.2014, 19:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 08.01.2014, 09:28 έγραψε...

    ο ξηρος πηρε 7 αδειες σε 15 μηνες.παιρνουν τοσες αδειες οι φουκαράδες που είναι φυλακη για χρεη;

    Οι φουκαραδες δεν πανε μεσα ισοβια. Αυτος ειναι ο λογος. Ο Ξηρος εφαγε 6 φορες ισοβια.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 10-01-2014 19:51 ]



    βοηθήστε με να καταλάβω! Ο δολοφόνος δικαιούται περισσότερες αδειες;


    tallos
    10.01.2014, 21:23

    βεβαια ,κανει επικίνδυνο και ανθυγιεινό επαγγελμα.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 10-01-2014 21:55 ]


    blogarismenos-enge-falos
    10.01.2014, 21:58

    Προωθητική ενέργεια για αυτό εδώ το βλέπω απο μεριάς μου. Εκεί θα πάει η συζήτηση
    http://www.antenna.gr/news/Society/article/321072/syntoma-ta-ilektronika-braxiolakia-stoys-kratoymenoys
    Το πρόβλημα πάει αλλού. Λέει και για υπόδικους. Δηλαδή για οποιονδήποτε πάει για δίκη
    για χρέη πχ

    [ τροποποιήθηκε από τον/την blogarismenos-enge-falos, 10-01-2014 21:59 ]


    yiannisyiannis
    11.01.2014, 11:33

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 10.01.2014, 11:04 έγραψε...

    Με βάση το παραπάνω οι τρομοκράτες θα έπρεπε να σκέφτονται 2 φορές πριν προβούν στην οποιαδήποτε εκτέλεση.Εκτός αν και εκείνοι επιζητούν τα απάνθρωπα κατασταλτικά μέτρα.

    Και τα δύο παίζουν Κριστίν. Η ουσία είναι πως η τρομοκρατία βολεύει το σύστημα και γι' αυτό άλλωστε την υποθάλπτει. Τραγικές φιγούρες είναι σ' ένα θέατρο σκιών.


    freak
    11.01.2014, 14:38

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 10.01.2014, 21:14 έγραψε...

    αμα αφαιρέσεις τις αδειες λιγοτερο θα καθότανε στη φυλακη από τους φουκαράδες.


    Μη κανεις τετοιες συγκρισεις. Οι "φουκαραδες" τρωνε απο ενα μηνα εως και πεντε χρονια κατα μεσο ορο. Αν σκεφτεις πότε εγινε η δικη, ο Ξηρος εφαγε χονδρικα 40 χρονια (μεχρι να αποβιωσει δηλαδη). Τοσο μεταφραζεται το 6 ισοβια. Με λιγα λογια σαπιζεις στην φυλακη.

    Αρα δεν υφισταται συγκριση ουτε για αστειο.

    Για αυτον ακριβως τον λογο λοιπον, εκτος απο τις προβλεπομενες αδειες υπαρχει και το ζητημα της χαριτος υπο συγκεκριμενες προυποθεσεις.

    Ωστοσο ακομα και αυτο το συστημα (απανθρωπο για μενα) εχει καποιες προβλεπομενες ανθρωπιστικες παραμετρους εστω και αν στην Ελλαδα ειναι για γελια (ποσο μαλλον σε χωρες του τριτου κοσμου).

    Δεν ειναι τυχαιο που η Ελλαδα καταδικαζεται συνεχομενα για βαρβαρες συνθηκες κρατησης και καταπατηση των ανθρωπινων δικαιωματων.

    Η ιστορια των λευκων κελιων υποτιθεται πως μας διδαξε καποια πραγματα μα στο Ελλαδισταν περα βρεχει.


    KRISTHESS
    11.01.2014, 16:51

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 11.01.2014, 14:38 έγραψε...

    Ωστοσο ακομα και αυτο το συστημα (απανθρωπο για μενα) εχει καποιες προβλεπομενες ανθρωπιστικες παραμετρους εστω και αν στην Ελλαδα ειναι για γελια (ποσο μαλλον σε χωρες του τριτου κοσμου).


    Αχ αυτό το απάνθρωπο σύστημα που δίνει άδειες σε αμετανόητους δολοφόνους..

    -----------------

    Θεσσαλονίκη - Γιάννενα με δυο παπούτσια πάνινα..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 11-01-2014 16:52 ]


    yiannisyiannis
    11.01.2014, 18:44

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 11.01.2014, 16:51 έγραψε...
    Αχ αυτό το απάνθρωπο σύστημα που δίνει άδειες σε αμετανόητους δολοφόνους..

    Αγαπητή Κριστίν, μην αποδίδεις τόσο εύκολα βαρείς χαρακτηρισμούς όπως «αμετανόητος δολοφόνος» σε ανθρώπους που δεν τους έχει γνωρίσει ποτέ προσωπικά, ούτε καν έχεις μελετήσει τη δικογραφία, ούτε έχεις δει τα αποδεικτικά στοιχεία που τους καταδίκασαν κλπ. Η μόνη εικόνα που έχεις είναι αυτή που πλάθουν τα ΜΜΕ (έντυπα και ηλεκτρονικά) τα οποία σαν έξυπνη κοπέλα που είσαι, γνωρίζεις ότι ο ρόλος τους είναι περισσότερο να χειραγωγούν παρά να ενημερώνουν. Άσε λοιπόν ένα παραθυράκι και μην κρίνεις τόσο αυστηρά τους ανθρώπους.


    KRISTHESS
    11.01.2014, 21:24

    Ακριβώς επειδή με θεωρείς έξυπνη κοπέλα(και σε ευχαριστώ γι'αυτό{#emotions_dlg.biggrin}) να υποθέσω ότι με τα παραπάνω,  με τα οποία συμφωνεί και ο Freak.. ,  κάνεις χιούμορ..

    Χριστόδουλος Ξηρός:

    Εντάχθηκε στην οργάνωση από τον Δημήτρη Κουφοντίνα το 1983 -με τον οποίο ήρθε σε επαφή μέσω του Γιάννη Σερίφη- αφότου είχε μετακομίσει στην Αθήνα. Ο ίδιος στρατολόγησε τον Βασίλη Τζωρτζάτο το 1985 και τον αδερφό του Σ.Ξηρό το 1986. Μετά από την έκρηξη του αυτοσχέδιου μηχανισμού στα χέρια του Σάββα στον Πειραιά στις 29/06/2002, ήταν ο πρώτος που συνελήφθη για συμμετοχή στην οργάνωση. Η προσαγωγή του έγινε από τον Ευαγγελισμό, όπου βρισκόταν προκειμένου να επισκεφθεί τον τραυματία αδελφό του, για τον οποίο έως εκείνη τη στιγμή υποστήριζε ότι είχε πέσει θύμα πλεκτάνης. Ομολόγησε τη συμμετοχή του στις 17/07/2002. Στις καταθέσεις του περιέγραψε με λεπτομέρειες τον τρόπο δράσης της 17Ν, αναφέρθηκε σε μέλη της οργάνωσης που γνώριζε και παραδέχθηκε ότι έλαβε μέρος σε σειρά επιθέσεων.

    Ειδικότερα: 

    Ο ίδιος παραδέχτηκε ότι συμμετείχε στην απόπειρα δολοφονίας του λοχία Ρ. Τσαντ (3/4/84), στη δολοφονία του εκδότη Ν. Μομφεράτου και του οδηγού του Π. Ρουσέτη (21/2/85), στην έκρηξη παγιδευμένου αυτοκινήτου εναντίον λεωφορείου των ΜΑΤ, με αποτέλεσμα το θάνατο του αστυφύλακα Ι.Γεωργακόπουλου (26/11/85), στη δολοφονία του βιομηχάνου Δ. Αγγελόπουλου (8/4/86), στη δολοφονία του στρατιωτικού ακολούθου Ουίλιαμ Νορντίν (28/6/88) και στη δολοφονία του λοχία Στιούαρτ Ρόναλντ (10/3/91).

    Επιπλέον, ο Χριστόδουλος Ξηρός συμμετείχε στις απόπειρες κατά των Γ. Πέτσου (8/5/89), Β. Βαρδινογιάννη (20/11/90) και Ι. Παλαιοκρασσά.

    Ο 56χρονος είναι επίσης ένας από τους τρομοκράτες που το 1991 επιτέθηκαν με ρουκέτες κατά λεωφορείου των ΜΑΤ -αφήνοντας πίσω του έναν νεκρό και επτά τραυματίες - και κατά των γραφείων της εταιρείας Βιοχάλκο ΑΕ.

    Αλλά και να δεχτώ ότι αυτά ήταν κατασκευασμένα, σύμφωνα με όσα αναφέρεις από τα ΜΜΕ και ότι δεν ομολόγησε ό,τι ομολόγησε για συγκεκριμένες δολοφονίες .. και μόνο η ομολογία συμμετοχής του στην ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ 17η Νοέμβρη,τον κάνει ΔΟΛΟΦΟΝΟ ,όταν αυτή είναι σίγουρα υπεύθυνη για σειρά δολοφονιών.

    Κατηγορήθηκε για 33 ενέργειες που διέπραξε ως μέλος της 17Ν. Καταδικάστηκε σε 6 φορές ισόβια και 25 χρόνια κάθειρξη για συμμετοχή σε 6 δολοφονίες, εκρήξεις, ληστείες και συμμετοχή στην οργάνωση.

    Όσον αφορά για το "αμετανόητος" .. η δήλωση του Δικηγόρου του τα λέει όλα.


    Konstantinosoa
    11.01.2014, 21:49

    Προς blogarismeno: Δεν είναι απλώς τα βραχιολάκια. Αφορά μελλοντικά και εμάς και κυρίως εμάς τους απέξω, με τους φυλακισμένους ωστόσο  και τα ζώα τα πρώτα πειραματόζωα - προφάσεις του είδους. Διάβασε αν θέλεις παραπάνω τί έγραψα.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Konstantinosoa, 11-01-2014 21:59 ]


    akalovid
    12.01.2014, 19:21

    Χωρίς να είμαι ειδικός στη δικογραφία σύμφωνω πάρα πολύ με την Κριστίν και δεν βλέπω λόγο για αμφισβήτηση των στοιχείων αυτών. Και ενώ νοιάζομαι για τις συνθήκες κράτησης - αφού αφορούν όλους όσους εκτίουν ποινή - δεν βλέπω κανέναν απολύτως λόγο δολοφόνοι να παίρνουν άδειες. Υπάρχει σοβαρότατος λόγος που αυτοί οι επικίνδυνοι άνθρωποι κρατούνται μακριά από τους υπολοίπους. Και όποιος δεν εξογίζεται μαζί τους ας ρωτήσει και κανέναν γονιό θύματος.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την akalovid, 12-01-2014 19:25 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την akalovid, 12-01-2014 19:31 ]


    freak
    12.01.2014, 21:37

    Παράθεση:

    Το μέλος NasosHarmony στις 07.01.2014, 23:16 έγραψε...

    Δολοφόνος ποιος είναι?

    Αυτός που είναι μέσα ή αυτός που είναι έξω?

    Αυτός που σκοτώσεις συγκεκριμένους ανθρώπους ή εκείνος που σκοτώνει την ανθρωπότητα

    Οτι δεν υπήρχε περίθαλψη στην υγεία του είναι εγκλημα ή όχι?

    Και απαντηση δεν προκειται να παρεις, διοτι οπως ανεφερα η Ελλαδα συνεχιζει να καταδικαζεται και να πληρωνει προστιμα για τις απαραδεκτες συνθηκες κρατησης. Δεν ειναι τυχαιο οτι μας θεωρουν τριτοκοσμικη χωρα, κι εδω που τα λεμε, ειμαστε.

    Οι μεγαλυτεροι εγκληματιες και οι πραγματικα μεγαλοι τρομοκρατες δεν μπηκαν και ουτε θα μπουν ποτέ φυλακη, οπως εχω ξαναγραψει.

    Ας κοιμηθουμε τωρα τον υπνο του δικαιου και ας αφησουμε τα ΜΜΕ να συνεχισουν να αναπαραγουν το ιδιο σεναριο που αναπαραγουν χρονια τωρα για τους κακους ανθρωπους.

    Συμμεριζομαι την στενοχωρια του Μnτσoτακn οπως και της Nτoραs που εκανε Χριστουγεννα και πρωτοχρονια στην καλοκαιριατικη Αυστραλια και διακυρηξε οτι οι διεφθαρμενοι θα πληρωσουν. Αξια μαρτυρας κατηγοριας. Και οχι η μοναδικη φυσικα.
     

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 12-01-2014 23:38 ]


    KRISTHESS
    12.01.2014, 22:56

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 12.01.2014, 21:37 έγραψε...

    Οι μεγαλυτεροι εγκληματιες και οι πραγματικα μεγαλοι τρομοκρατες δεν μπηκαν και ουτε θα μπουν ποτέ φυλακη, οπως εχω ξαναγραψει.

    Ας κοιμηθουμε τωρα τον υπνο του δικαιου και ας αφησουμε τα ΜΜΕ να συνεχισουν να αναπαραγουν το ιδιο σεναριο που αναπαραγουν χρονια τωρα για τους κακους ανθρωπους.

    Συμμεριζομαι την στενοχωρια του Μητσοτακη οπως και της Ντορας που εκανε Χριστουγεννα και πρωτοχρονια στην καλοκαιριατικη Αυστραλια και διακυρηξε οτι οι διεφθαρμενοι θα πληρωσουν. Αξια μαρτυρας κατηγοριας. Και οχι η μοναδικη φυσικα.
     

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 12-01-2014 22:43 ]

    Aυτό ρε Freak τι ακριβώς σημαίνει?Ότι ας πούμε ο Χριστόδουλος Ξηρός δεν είναι σύμφωνα με τη λογική σου ένας "κακός" άνθρωπος?? Και ποιος σου είπε ότι κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου και δεν βλέπουμε αν θέλεις τους "μεγαλους"τρομοκράτες σύμφωνα με τη λογική σου?? ή αυτό σημαίνει ότι επειδή υπάρχουν οι "μεγάλοι" όπως τους αποκαλείς θα πρέπει να δείχνουμε ανοχή στους "μικρούς"? με ποια λογική οι "μικροί" παίρνουν το νόμο στα χέρια τους και εκτελούν κόσμο? Η έχει σε εκείνη την περίπτωση μικρότερη αξία η ανθρώπινη ζωή?

    Τον Μπακογιαννη  ας πούμε σύμφωνα με σένα , μια και μίλησες για την οικογένεια Μητσοτάκη-που πίστεψέ με ούτε σε μένα μου είναι συμπαθής- καλά κάνανε και το σκοτώσανε ε?Εκπροσωπούσε τον καπιταλισμό ή δεν ξέρω εγώ τι και άξιζε να πεθάνει..δε ντρεπόμαστε λίγο λέω εγώ...

    Κανένας δεν έχει δικαίωμα να αφαιρεί τη ζωή του άλλου. Αν εσύ το δικαιολογείς αυτό υπό συγκεκριμένες συνθήκες , τότε αγαπητέ μου, καλύτερα να μη μιλάς για καταπάτηση δικαιωμάτων στις φυλακές. Γιατί εγώ ξέρω ότι το μεγαλύτερο δικαίωμα είναι το δικαίωμα στη ΖΩΗ που κάποιοι με το έτσι θέλω αποφάσισαν να στερήσουν. Όλα τα άλλα περί χειραγώγησης  από τα ΜΜΕ τα ακούω βερεσέ.

    Και κάτι ακόμα.Για να μπω λίγο ακόμα στη λογική σου.Ο "Δολοφόνος" αν θέλεις του κοινωνικού συνόλου  με την ευρεία έννοια, φυσικά και πρέπει να την πληρώσει και εκείνος, κανείς δεν είπε το αντίθετο. Κανείς όμως δεν εξουσιοδότησε το Χ-Κουφοντίνα ή το Χ- Ξηρό να καθαρίζει κόσμο παίζοντάς το Σωτήρας.Αν θέλει να το παίξει με αυτόν τον τρόπο Σωτήρας μας , τότε ας είναι έτοιμος να υποστεί και τις συνέπειες.Ακόμα κι αν ήταν "λυσσασμένο" ένα ζώο.. εγώ θα έκλαιγα αν μου έλεγαν πως πρέπει να του αφαιρέσω τη ζωή... Όχι να το πάρω και πατριωτικά θεωρώντας ότι αξίζει να το σκοτώσω για να ξεβρωμίσει ο τόπος.

    -----------------

    Θεσσαλονίκη - Γιάννενα με δυο παπούτσια πάνινα..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 12-01-2014 23:18 ]


    trelakias
    13.01.2014, 03:50

    Θα πάρω το μέρος του Ξηρού και θα πω μαγκιά του. Αφού μπορεί, γιατί όχι?  Γιατί μόνο στο prison break δηλαδή?  Εδώ έχουμε αποδράσεις με ελικόπτερα, ακόμα πιστεύετε ότι η άδεια είναι θέμα συζήτησης?  (καλύτερα να το βάζουμε σε αυτή τη βάση το τελευταίο, γιατί αν συνδιάσουμε την άδεια με σωφρονισμό, δικαιώματα κλπ θα μπλέξουμε)

    Μπορεί να μαι παράλογος αλλά δεν νιώθω ότι ο Ξηρός είναι τρομοκράτης... Πιο πολύ με τρομοκρατεί η κρίση, η Τρέμη, οι μπράβοι της νύχτας, οι πληρωμένοι, οι νεοναζοί και οι έμποροι παρά ο Ξηρός.  Στο κάτω κάτω σκότωσε, τον έπιασαν και καταδικάστηκε.  Αυτοί που τον έχασαν τώρα, ας ψάξουν να τον βρουν και αν νοιάζονται για την τρομοκρατία τόσο πολύ, ας πάνε να μαζέψουν και όλους τους φίλους τους και τους νονούς της νύχτας.

    Δεν έχω τηλεόραση αλλά μπορώ άνετα να φανταστώ τους τίτλους και τις συζητήσεις...  Οι ειδήσεις του σταρ σε κάτι τέτοιες φάσεις είναι οι καλύτερες.

    Ας σκεφτούμε κι εμείς μήπως "αποδράσουμε" από το "κελί" μας ποτέ και την νομιμότητα των λίγων.


    KRISTHESS
    13.01.2014, 10:47

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 13.01.2014, 03:50 έγραψε...

    Μπορεί να μαι παράλογος αλλά δεν νιώθω ότι ο Ξηρός είναι τρομοκράτης... Πιο πολύ με τρομοκρατεί η κρίση, η Τρέμη, οι μπράβοι της νύχτας, οι πληρωμένοι, οι νεοναζοί και οι έμποροι παρά ο Ξηρός.  Στο κάτω κάτω σκότωσε, τον έπιασαν και καταδικάστηκε.  Αυτοί που τον έχασαν τώρα, ας ψάξουν να τον βρουν και αν νοιάζονται για την τρομοκρατία τόσο πολύ, ας πάνε να μαζέψουν και όλους τους φίλους τους και τους νονούς της νύχτας.

    Όλα λοιπόν είναι καραμέλα των ΜΜΕ σύμφωνα με τη λογική σας..Κι αφού τα θεωρείτε αυτά για ποιο λόγο να δεχτώ και γω όλα τα υπόλοιπα που σας τρομάζουν?(απευθύνομαι και στο freak) Tην εικόνα και συ από τα ΜΜΕ δεν τη σχημάτισες και για τα υπόλοιπα?Ούτε λοιπόν οι τρομοκράτες ουτε οι Μπράβοι,ούτε οι πληρωμένοι,ουτε οι Νεοναζί,ούτε οι έμποροι ειναι "κακοί"..τα κακά τα ΜΜΕ μας πλασάρουν αυτήν την εικόνα...

    Εγώ ξέρεις τι καταλαβαίνω με όσα διαβάζω ακόμα και εδώ?αν σκοτώσεις έλληνα (μη αριστερό),αμερικάνο, άγγλο είναι πολιτική ενέργεια και γιαυτό το λόγο δεν πρέπει να έχεις συνέπειες αλλά είναι και καταπάτηση δικαιωμάτων να μη σου δίνουν άδεια.Αν σκοτώσεις πακιστανό ή μουσουλμάνο είναι ρατσιστική δολοφονία.Τελικά είναι πολύ ωραίο να υπερασπίζεσαι τα δικαιώματα αυτού που όχι "καταπατά" αλλά αφαιρεί μια ζωή..ειδικά όταν το κάνεις άκρως επιλεκτικά!Και δεν είναι φυσικά φασιστική ενέργεια η δολοφονία ενός πλούσιου επιχειρηματία..Βλέπεις αυτός "καταπατά"προφανώς τα δικαιώματα των εργαζομένων..και επομένως η αφαίρεση ζωής σε αυτήν την περίπτωση,δεν είναι ούτε "ρατσιστική"ούτε φασιστική αλλά μία καθαρά πολιτική ενέργεια που δικαιολογείται ,γιατί σκοπός είναι να "περάσει" το μήνυμα στο ανάλγητο και βίαιο σύστημα που συχνά πυκνά χρησιμοποιεί κατασταλτικά βίαια μέτρα!!Είναι μία απολύτως δικαιολογημένη αντίδραση και αυτός που το κάνει αναγάγεται σε ιδεολόγο ολκής αποποιώντας από πάνω του κάθε "δολοφονικό" ψεγάδι ή ένστικτο!!

    http://www.avgi.gr/article/1496306/na-paroun-tora-adeies-exodou-apo-ti-fulaki-oi-d-koufontinas-kai-al-giotopoulos

    Ας ζητήσουν λοιπόν οι "αρμόδιοι"υπερασπιστές άδεια και για τον δολοφόνο του ταξιτζή της Πάρου και για τον πακιστανό που άφησε φυτό την κοπελίτσα.

    Κατά τα άλλα ..ξέχασα..δεν υπάρχει και η Θεωρία των 2 άκρων ..για την οποία τα "κακά" ΜΜΕ είναι υπεύθυνα και γι'αυτή(αλήθεια ..οι εφημερίδες τύπου "Αυγής"δεν είναι ΜΜΕ?).. Με μπερδεύει αρκετά η στάση τέτοιων εφημερίδων που σπεύδουν να έχουν υπό τη σκέπη τους τέτοιες ανακοινώσεις ή ρεπορτάζ..αφού βλέπουν τη βία μόνο από την πλευρά της Δεξιάς, ή του καπιταλιστικού , Δεξιού ανάλγητου κράτους.. Θεωρίες τις οποίες οι ίδιοι τις αποποιούνται, όμως μόνοι τους τις "θεριεύουν".

    Συμπέρασμα? έχεις δίκιο Τρελάκια. Ο Ξηρός δεν είναι τρομοκράτης, αλλά ένας λαϊκός αγωνιστής, ένας Ρομπέν των Δασών..εμένα με τρομοκρατεί ο κάθε..Μητσοτάκης,Σαμαράς,Βαρδινογιάννης κι αυτό οσιοποιεί κάθε ενέργεια που αποσκοπεί στην αφαίρεση ζωής αυτών και των ομοίων τους...

    Αν εγώ πυροβολήσω τον Ξηρό όμως, επειδή διαφωνώ με τη δράση του για  την ιδεοπολιτική αντίληψη έχω το δικαίωμα να επικαλεστώ ότι δεν τον δολοφόνησα αλλά ότι ήταν... πολιτική πράξη!!!Ελπίζω να έρθετε με το Freak και να με στηρίξετε στο δικαστήριο!!!Για το καλό σας θα το κάνω βρε!! Για να μην χρησιμοποιούν τα ΜΜΕ τους Ξηρούς και μας ρίχνουν στάχτη στα μάτια σε σχέση με τα προβλήματα του κόσμου!!!!ΚαλημέραSmile


    -----------------

    Θεσσαλονίκη - Γιάννενα με δυο παπούτσια πάνινα..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 13-01-2014 11:24 ]


    yiannisyiannis
    13.01.2014, 11:30

    Παράθεση:

    Το μέλος akalovid στις 12.01.2014, 19:21 έγραψε...

    Χωρίς να είμαι ειδικός στη δικογραφία σύμφωνω πάρα πολύ με την Κριστίν και δεν βλέπω λόγο για αμφισβήτηση των στοιχείων αυτών. Και ενώ νοιάζομαι για τις συνθήκες κράτησης - αφού αφορούν όλους όσους εκτίουν ποινή - δεν βλέπω κανέναν απολύτως λόγο δολοφόνοι να παίρνουν άδειες. Υπάρχει σοβαρότατος λόγος που αυτοί οι επικίνδυνοι άνθρωποι κρατούνται μακριά από τους υπολοίπους. Και όποιος δεν εξογίζεται μαζί τους ας ρωτήσει και κανέναν γονιό θύματος.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την akalovid, 12-01-2014 19:25 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την akalovid, 12-01-2014 19:31 ]



    Φίλε μου, αν ήταν αδελφός σου, θα έβλεπες τον λόγο να πάρει άδεια, ή θα έλεγες πάλι τα ίδια;


    KRISTHESS
    13.01.2014, 11:36

    Αν ήταν δικός μου αδελφός και έκανε αυτά που έκανε Γιάννη μου,(όχι του παιδιού που απευθύνεσαι) να σάπιζε στη φυλακή.Δεν του έφταιξε κανείς. Όπως έστρωσε ας κοιμόταν.Ζωές αφήρεσε ανθρώπων που δεν του έφταιξαν σε τίποτα.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 13-01-2014 11:39 ]


    JULIOS
    13.01.2014, 12:08

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 13.01.2014, 11:36 έγραψε...

    Αν ήταν δικός μου αδελφός και έκανε αυτά που έκανε Γιάννη μου,(όχι του παιδιού που απευθύνεσαι) να σάπιζε στη φυλακή.Δεν του έφταιξε κανείς. Όπως έστρωσε ας κοιμόταν.Ζωές αφήρεσε ανθρώπων που δεν του έφταιξαν σε τίποτα.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 13-01-2014 11:39 ]



    Διαβαζω χωρις να σχολιαζω αλλα πρεπει να κανω την εξης παρατηρηση:Ο τονος κ το υφος που χρησιμοποιεις ειναι ιδιαιτερα "υψηλος" κατα την γνωμη μου.Περα απο το οτι αποκαλυπτεις εμμεσα τα πολιτικα σου πιστευω προσπαθεις,παλι με εμμεσο τροπο να κανεις το κλασσικό:να χρεωσεις σε εναν πολιτικο χωρο,πραξεις που  συνδεονται με εκτος νομου "οργανωσεις",παρολο που απο το 1975 μεχρι και σημερα,πολιτικο κομμα που διωκεται ή εχει διωχθει ως για τετοιου ειδουςραξεις κ δρασεις ειναι συγγενης (πολιτικα εννοω) με τον δικο σου ιδεολογικο χώρο.

    Ειτε το κανεις απο γνησια εσωτερικη σου αναγκη να εξαγνήσεις τις πραξεις των ιδεολογικα συγγενων σου ειτε για να μας δειξεις οτι κακοι υπαρχουν απο ολες τις πολιτικες πτερυγες,για να δικαιολογισεις τις πραξεις αλλων.

    Ακομα κ τπτ απο αυτα που γραφω να μην ισχυουν μου κανει εντυπωση ο φανατισμος με τον οποιο προσπαθεις να αποδειξεις αυτα που λες κ αφορουν αυτονοητα πραγματα(κ εννοω το εξης) :ειναι γνωστο οτι το συστημα κ η ολη οργανωση των φυλακων μπαζει απο παντου.ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.

    Δεν εινα η πρωτη φορα που ενας καταδικασμενος ΠΟΙΝΙΚΟΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (γιατι ως τετοιος εχει καταδικαστει ο Ξηρος κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ) αρπαζεις την ευκαιρια της αδειας που παιρνει κ την κανει για κοντινες ή μακρυνες πολιτιες.

    ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΞΑΝΑ Κ ΞΑΝΑ Κ ΞΑΝΑ.......

    Αυτο που δεν εχει γινει ομως το παρελθος ειναι σε αναλογες περιπτωσεις κ ΕΝΩ ΠΕΘΑΙΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ τα ΜΜΕ να μας τα ΖΑΛΙΖΟΥΝ γιατι το ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ......

    Και αυτο γιατι η ΕΙΔΗΣΗ του "ΑΚΡΟΑΡΙΣΤΕΡΟΥ που το εσκασε"την ωρα που ο ενας ΝΕΟΝΑΖΙ μετα τον αλλον προφυλακιζεται ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΤΟΝ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ κ την παρεα του..Μεσα σε αυτη την παρεα ειναι κ η κ.Μπακογιαννη........