ελληνική μουσική
    595 online   ·  210.908 μέλη

    Aπέδρασε ο Χριστόδουλος Ξηρός..

    KRISTHESS
    13.01.2014, 12:26

    Παράθεση:

    Το μέλος JULIOS στις 13.01.2014, 12:08 έγραψε...

    Διαβαζω χωρις να σχολιαζω αλλα πρεπει να κανω την εξης παρατηρηση:Ο τονος κ το υφος που χρησιμοποιεις ειναι ιδιαιτερα "υψηλος" κατα την γνωμη μου.Περα απο το οτι αποκαλυπτεις εμμεσα τα πολιτικα σου πιστευω προσπαθεις,παλι με εμμεσο τροπο να κανεις το κλασσικό:να χρεωσεις σε εναν πολιτικο χωρο,πραξεις που  συνδεονται με εκτος νομου "οργανωσεις",παρολο που απο το 1975 μεχρι και σημερα,πολιτικο κομμα που διωκεται ή εχει διωχθει ως για τετοιου ειδουςραξεις κ δρασεις ειναι συγγενης (πολιτικα εννοω) με τον δικο σου ιδεολογικο χώρο.

    Εγώ αγαπητέ μου δεν χρεώνω τίποτα.Το ποιος χρεώνει και που,φαίνεται από το δημοσίευμα της Αυγής,ξεκάθαρα.Δεν χρειάζεται καμιά δική μου βοήθεια.Εκτός αν η Αυγή ανήκει αλλού και δεν το ξέρω. Τότε πάσο. Το δημοσίευμα σχολίασα και τίποτα παραπάνω.Αν εσύ βλέπεις φανατισμό σε αυτό τότε λυπάμαι. http://www.avgi.gr/article/1496306/na-paroun-tora-adeies-exodou-apo-ti-fulaki-oi-d-koufontinas-kai-al-giotopoulos Είναι μόνο περιγραφή της πραγματικότητας.

    Παράθεση:
    Ειτε το κανεις απο γνησια εσωτερικη σου αναγκη να εξαγνήσεις τις πραξεις των ιδεολογικα συγγενων σου ειτε για να μας δειξεις οτι κακοι υπαρχουν απο ολες τις πολιτικες πτερυγες,για να δικαιολογισεις τις πραξεις αλλων.
    Ποιες πράξεις προσπαθώ να δικαιολογήσω αλήθεια??Και αλήθεια δεν υπάρχουν κακοί απο όλες τις πολιτικές πτέρυγες όπως λές??Μόνο η μία πτέρυγα έχει το προνόμιο??Μα τι είναι αυτά που λες?

    Παράθεση:
    Ακομα κ τπτ απο αυτα που γραφω να μην ισχυουν μου κανει εντυπωση ο φανατισμος με τον οποιο προσπαθεις να αποδειξεις αυτα που λες κ αφορουν αυτονοητα πραγματα(κ εννοω το εξης) :ειναι γνωστο οτι το συστημα κ η ολη οργανωση των φυλακων μπαζει απο παντου.ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.
    Είπε κανείς το αντίθετο? Είπα εγώ ότι το σύστημα ή η οργανωση των φυλακών δεν μπάζει?Το φανατισμό που τον είδες???

    Παράθεση:

    Και αυτο γιατι η ΕΙΔΗΣΗ του "ΑΚΡΟΑΡΙΣΤΕΡΟΥ που το εσκασε"την ωρα που ο ενας ΝΕΟΝΑΖΙ μετα τον αλλον προφυλακιζεται ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΤΟΝ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ κ την παρεα του..Μεσα σε αυτη την παρεα ειναι κ η κ.Μπακογιαννη........

     Μάλιστα..Εγώ μια χαρά ακούω και τις ειδήσεις για τους Νεοναζί.Εσύ ... μάλλον ακούς μονο τις ειδήσεις για τον Ακροαριστερό? ε? ..Την διάκριση που κάνεις ..δεν την κατάλαβα-Η προφυλάκιση των Νεοναζί δεν βολεύει το Στουρνάρα και τον βολεύει η είδηση του ακροαριστερού μόνο..Μάλιστα.Όσο για την κ.Μπακογιάννη που λες..ίσως είναι από τους λίγους  που δικαιούται να ομιλεί για το θέμα. Τον άντρα της σκότωσαν αν δεν κάνω λάθος. Τώρα το αν είμαι εγώ φανατική ή εσύ.. άστο καλύτερα..Με έπεισες και μένα..





    -----------------

    Θεσσαλονίκη - Γιάννενα με δυο παπούτσια πάνινα..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 13-01-2014 13:14 ]


    JULIOS
    13.01.2014, 13:07

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 13.01.2014, 12:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος JULIOS στις 13.01.2014, 12:08 έγραψε...

    Διαβαζω χωρις να σχολιαζω αλλα πρεπει να κανω την εξης παρατηρηση:Ο τονος κ το υφος που χρησιμοποιεις ειναι ιδιαιτερα "υψηλος" κατα την γνωμη μου.Περα απο το οτι αποκαλυπτεις εμμεσα τα πολιτικα σου πιστευω προσπαθεις,παλι με εμμεσο τροπο να κανεις το κλασσικό:να χρεωσεις σε εναν πολιτικο χωρο,πραξεις που  συνδεονται με εκτος νομου "οργανωσεις",παρολο που απο το 1975 μεχρι και σημερα,πολιτικο κομμα που διωκεται ή εχει διωχθει ως για τετοιου ειδουςραξεις κ δρασεις ειναι συγγενης (πολιτικα εννοω) με τον δικο σου ιδεολογικο χώρο.

    Εγώ αγαπητέ μου δεν χρεώνω τίποτα.Το ποιος χρεώνει και που φαίνεται από το δημοσίευμα της Αυγής.Δεν χρειάζεται καμιά δική μου βοήθεια.Εκτός αν η Αυγή ανήκει αλλού και δεν το ξέρω. Τότε πάσο. Το δημοσίευμα σχολίασα και τίποτα παραπάνω.Αν εσύ βλέπεις φανατισμό σε αυτό τότε λυπάμαι. http://www.avgi.gr/article/1496306/na-paroun-tora-adeies-exodou-apo-ti-fulaki-oi-d-koufontinas-kai-al-giotopoulos Είναι μόνο περιγραφή της πραγματικότητας.

    Παράθεση:
    Ειτε το κανεις απο γνησια εσωτερικη σου αναγκη να εξαγνήσεις τις πραξεις των ιδεολογικα συγγενων σου ειτε για να μας δειξεις οτι κακοι υπαρχουν απο ολες τις πολιτικες πτερυγες,για να δικαιολογισεις τις πραξεις αλλων.
    Ποιες πράξεις προσπαθώ να δικαιολογήσω αλήθεια??Και αλήθεια δεν υπάρχουν κακοί απο όλες τις πολιτικές πτέρυγες όπως λές??Μόνο η μία πτέρυγα έχει το προνόμιο??Μα τι είναι αυτά που λες?

    Παράθεση:
    Ακομα κ τπτ απο αυτα που γραφω να μην ισχυουν μου κανει εντυπωση ο φανατισμος με τον οποιο προσπαθεις να αποδειξεις αυτα που λες κ αφορουν αυτονοητα πραγματα(κ εννοω το εξης) :ειναι γνωστο οτι το συστημα κ η ολη οργανωση των φυλακων μπαζει απο παντου.ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.
    Είπε κανείς το αντίθετο? Είπα εγώ ότι το σύστημα ή η οργανωση των φυλακών δεν μπάζει?Το φανατισμό που τον είδες???

    Παράθεση:

    Και αυτο γιατι η ΕΙΔΗΣΗ του "ΑΚΡΟΑΡΙΣΤΕΡΟΥ που το εσκασε"την ωρα που ο ενας ΝΕΟΝΑΖΙ μετα τον αλλον προφυλακιζεται ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΤΟΝ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ κ την παρεα του..Μεσα σε αυτη την παρεα ειναι κ η κ.Μπακογιαννη........

     Μάλιστα..Εγώ μια χαρά ακούω και τις ειδήσεις για τους Νεοναζί.Εσύ ... μάλλον ακούς μονο τις ειδήσεις για τον Ακροαριστερό? ε? ..Την διάκριση που κάνεις ..δεν την κατάλαβα-Η προφυλάκιση των Νεοναζί δεν βολεύει το Στουρνάρα και τον βολεύει η είδηση του ακροαριστερού μόνο..Μάλιστα.Όσο για την κ.Μπακογιάννη που λες..ίσως είναι από τους λίγους  που δικαιούται να ομιλεί για το θέμα. Τον άντρα της σκότωσαν αν δεν κάνω λάθος. Τώρα το αν είμαι εγώ φανατική ή εσύ.. άστο καλύτερα..Με έπεισες και μένα..





    -----------------

    Θεσσαλονίκη - Γιάννενα με δυο παπούτσια πάνινα..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 13-01-2014 12:32 ]



    Το γεγονος οτι δεν καταλαβες το πνευμα αυτων που γραφω απο μονο του αποδεικνύει το δικιο που εχω σε αυτα που γραφω.Για παραδειγμα:γραφω οτι το να ασχολειται ο κοσμος με τον ΞΗΡΟ κ τους ΧΑυγιτες,δλδ με κοινους εγκληματιες του ΠΟΙΝΙΚΟΥ ΚΩΔΙΚΑ βολευει τον ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ κ την ΠΑΡΕΑ του γιατι δεν τον ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ αυτη κ οι προηγουμενες κυβερνησεις ΠΟΥ ΝΑΙ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟΙ Κ "ΑΘΩΟΙ" ΟΣΟ Ο ΞΗΡΟΣ Ή Ο ΚΑΘΕ ΧΑτης.

    Δεν το επιασες ομως κ μου λες πως ακουω μονο ειδησεις για τον ΞΗΡΟ ή οτι αλλο γραφεις...

    Η κ.Μπακογιαννη ως ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ-ΥΠΟΥΡΓΟΣ-ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ-ΤΕΩΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΟΜΜΑΤΟΣ οταν κανει πολιτικες δηλωσεις θα δεχεται κ την αναλογη κριτικη.Τι σημαινει δικαιουται να μιλαει κ εμεις οχι?????

    Δεν προσπαθω να σε πεισω.Ειναι δυσκολο να πεισεις εναν ανθρωπο που φανατικα (δεν το λεω με κακη διαθεση) υποστηριζει τις αποψεις του χωρις καν να μπει στοκ κοπο να καταλαβει τι λεει ο αλλος.Τετοιου ειδους διαλογοι (ειδικα σε φορουμ) περισσοτερο παραλληλους μονολογους θυμίζουν ....

    Η δικη μου αποψη ειναι απλη κ κατανοητη:μεσα σε ολα αυτα που περναει ο καθενας μας ειναι αστειο απο το πρωι μεχρι το βραδυ να ασχολουμαστε βδομαδες με το αν το εσκασε ή οχι ο ταδε ΠΟΙΝΙΚΟΣ την ωρα που ο ΤΟΠΟΣ εχει πολυ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..

    Υ.γ.Θεωρεις αν καταλαβα καλα την ΑΥΓΗ ως εκφραστη της "αριστερας" στην Ελλαδα?Αν ναι εισαι το λιγοτερο αφελης..Εκτος κ αν θεωρεις κ το ΣΥΡΙΖΑ αριστερο κομμα.....Οπωτε εισαι ακομα περισσοτερο αφελης.(Κ φυσικα δεν εννοω τους ψηφοφορους του ΣΥΡΙΖΑ οι οποιοι μπορουν να αυτοπροσδιοριζονται οπως θελουν αλλα αναφερομαι στο κομμα κ στις πολιτικες του...) 

    Υ.γ 2.Αλλωστε το τι ειναι αριστερα,δεξια,πατριωτικο κτλ ειναι μεγαλη κουβεντα κ αν την ανοιξουμε θα τελειωσουμε σε κανα χρονο.

    Αυτα φιλικα παντα.

    Καλη εβδομαδα.


    KRISTHESS
    13.01.2014, 13:25

    Αντιλαμβάνομαι τη λογική σου(έτσι που το εξήγησες τώρα στην αρχή,γιατί έτσι όπως τα έγραφες πίστεψέ με,αυτό δε φάνηκε στο προηγούμενο ποστ σου) έστω κι αν δε συμφωνώ με κάποιες παραμέτρους.Θεωρώ ότι όλα τα θέματα έχουν τη δική τους βαρύτητα και ο καθείς μπορεί να τα ερμηνεύει όπως νομίζει.

    Όσον αφορά την Αυγή θεωρώ ότι είναι ένας από τους εκφραστές του Αριστερού χώρου, αφού γενικώς κανείς δεν το αρνείται..Αν δεν εκπροσωπούν καμία Αριστερά ας βγουν και ας το πουν..Ας ξεκαθαρίσουν τις θέσεις τους μήπως καταλάβουμε και μεις... Από εκεί και έπειτα αν με θεωρείς ότι υποκινούμαι από το "φανατισμό" εδώ σίγουρα κάνεις τεράστιο λάθος..Φυσικά και ο τόπος έχει σοβαρά προβλήματα..Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να δίνουμε σημασία και σε κάποια άλλα σοβαρά θέματα, κατά τη γνώμη μου πάντα.

    Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν.Αλλά κάποιες εξηγήσεις νοοτροπιών και ενεργειών..δεν μπορώ να τις δεχτώ.Αλλά και πάλι είναι προσωπική η άποψη! Καλή βδομάδα να έχεις και από μενα!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 13-01-2014 13:26 ]


    Chrysanna
    13.01.2014, 13:30

    Πολύ θέλω να επιστρέψει ο Χριστόδουλος στο πόστο του.

    Να δω που θα κρυφτείτε, μετά απ' όσα του έχετε σούρει του ανθρώπου {#emotions_dlg.rolleyes}


    KRISTHESS
    13.01.2014, 15:59

    έχεις δίκιο Χρυσάννα μου!{#emotions_dlg.rolleyes}


    freak
    13.01.2014, 16:57

    Πες το ρε παιδι μου στα ισα οτι αυτοπροσδιοριζεσαι στον δεξιο χωρο, τι το ταλαιπωρεις, αφου εχεις το θαρρος της γνωμης σου.

    Εγινε πασιφανεστατο οταν εγραψες με τετοιο στομφο για τις αξιες και τα ιδανικα που σου εδωσαν οι γονεις σου. Ειπα να πω κατι τότε περι δεξιου χωρου γιατι εκανε μπαμ ακομα και ο τροπος που το εγραψες αυτο μα σκεφτηκα πως δεν ειχε νοημα αφου τα εχω ξανακουσει πλειστακις απο μυριους, καθεστωτικους ως επι το πλειστον.

    Πατρις, θρησκεια, οικογενεια. Αρκει αυτο.

    Εξαλλου πολλα απο αυτα που γραφεις μου θυμιζουν ανακοινωσεις της ΕΛΑΣ κατα κορον.

    Ησυχια, ταξη και ασφαλεια. Η κυριαρχια του τριπτυχου.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 13-01-2014 16:59 ]


    KRISTHESS
    13.01.2014, 17:05

    Αν είναι πασιφανές αυτό για μένα, άλλο τόσο πασιφανές είναι για σένα ο αυτοπροσδιορισμός σου ως φιλικά προσκείμενος στον αριστερό,φιλειρηνικό,αντικαθεστωτικό, αντιεξουσιαστικό χώρο..

    Πες το και συ βρε παιδί μου..Μη ντρέπεσαι ..βέβαια το "φιλειρηνικός"..με προβληματίζει λίγο(αφού είσαι προφανώς κατά της "Ησυχίας , της τάξης και  της ασφάλειας, της  κυριαρχίας του τρίπτυχου",κατά δήλωσή σου), αλλά αφού είσαι τόσο καλή ψυχή, το αποδέχομαι!!!Ποιός ο λόγος να σε αμφισβητήσω?Smile

    Με αγάπη μια "καθεστωτικιά" που,παρ'όλα τα όσα ασυνάρτητα ακούει, εξακολουθεί να σε αγαπάει

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 13-01-2014 17:22 ]


    tallos
    13.01.2014, 19:12
    δηλαδή ρε φρηκ ο αριστερος μισει την πατριδα του,τη θρησκεια του και την οικογενεια του;
    akalovid
    14.01.2014, 10:16

    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 13.01.2014, 11:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος akalovid στις 12.01.2014, 19:21 έγραψε...

    Χωρίς να είμαι ειδικός στη δικογραφία σύμφωνω πάρα πολύ με την Κριστίν και δεν βλέπω λόγο για αμφισβήτηση των στοιχείων αυτών. Και ενώ νοιάζομαι για τις συνθήκες κράτησης - αφού αφορούν όλους όσους εκτίουν ποινή - δεν βλέπω κανέναν απολύτως λόγο δολοφόνοι να παίρνουν άδειες. Υπάρχει σοβαρότατος λόγος που αυτοί οι επικίνδυνοι άνθρωποι κρατούνται μακριά από τους υπολοίπους. Και όποιος δεν εξογίζεται μαζί τους ας ρωτήσει και κανέναν γονιό θύματος.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την akalovid, 12-01-2014 19:25 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την akalovid, 12-01-2014 19:31 ]



    Φίλε μου, αν ήταν αδελφός σου, θα έβλεπες τον λόγο να πάρει άδεια, ή θα έλεγες πάλι τα ίδια;



    Καμιά φορά, φίλε μου, η δύσκολη ερώτηση είναι η πλέον εύκολη  όταν τυχαίνει να μπορεί κάποιος να μπει πραγματικά στη θέση αυτή. Αν λοιπόν ο αδερφός μου είχε κάνει κάτι τέτοιο μπορεί μεν να τον επισκεπτόμουν και να ευχόμουν να περνά οσο το δυνατόν καλύτερα αντίθετα όμως από αυτό που περιμένεις θα ζούσα με το ΦΟΒΟ μη καταφέρει και αποδράσει να φάει άλλον. Εκτός βέβαια αν τον θεωρούσα αθώο. Δυστυχώς όμως - και δεν το λέω καθόλου ρητορικά - η μοίρα δεν μου χάρισε την ικανότητα να πιστεύω αυτά που θέλω.


    freak
    14.01.2014, 22:46

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 13.01.2014, 19:12 έγραψε...

    δηλαδή ρε φρηκ ο αριστερος μισει την πατριδα του,τη θρησκεια του και την οικογενεια του;


    Ειπα εγω κατι τετοιο?


    tallos
    14.01.2014, 23:20
    απλως ηθελα μια διευκρυνηση
    dimsavidis
    15.01.2014, 21:32

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 14.01.2014, 22:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 13.01.2014, 19:12 έγραψε...

    δηλαδή ρε φρηκ ο αριστερος μισει την πατριδα του,τη θρησκεια του και την οικογενεια του;


    Ειπα εγω κατι τετοιο?



    ...εσυ δεν το ειπες το λενε οι φασιστες εκ μερους σου...η ελλαδα οικοδομηθηκε μεταπολεμικα πανω σε αυτο το τριπτυχο...για αυτο ειμαστε μονιμως διχασμενοι...προφανως μονο οι δοσιλογοι αγαπουσαν την πατριδα ( οξυμωρο ) και την οικογενεια ....οι ανταρτες και οσοι εκαναν αντισταση ηταν τερατα....αυτο κρατα ως σημερα...


    KRISTHESS
    15.01.2014, 22:17

    Παράθεση:

    Το μέλος dimsavidis στις 15.01.2014, 21:32 έγραψε...

    οι ανταρτες και οσοι εκαναν αντισταση ηταν τερατα....αυτο κρατα ως σημερα...


    όποιοι το πιστεύουν αυτό είναι απλά εκτός τόπου και χρόνου


    antwnispatra
    15.01.2014, 22:44

    Σύμφωνα με έγκυρες πηγές,ο Ξηρός πήρε την απόφαση να αποδράσει,όταν έμαθε πως όλη η χώρα θα αποκτήσει wi-fi.

    Στόχος του είναι να εξοντώσει όλο το σχετικό εξοπλισμό.


    freak
    15.01.2014, 23:31

    Παντως αυτα που γραφεις μουσικολογα μου, ταυτιζονται με αυτα που υποστηριζει η ΧΑ.

    Και εις ανωτερα.


    KRISTHESS
    15.01.2014, 23:35

    μπαρντόν???? Περαστικά σου.Ο γιατρός είπε να σου λέμε σε όλα ναι. Έχεις απόλυτο δίκιο. Ο Ξηρός ήταν ένα αγγελούδι.Όλοι όσοι δεν το βλέπουν αυτό, είναι Χρυσαυγίτες.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 15-01-2014 23:46 ]


    mary_omikron
    15.01.2014, 23:49

    Στο θέμα σας παιδια, χωρις προσωπικά...παρακαλώ!!! Ολες οι απόψεις σεβαστες, οχι απαραιτητα αποδεκτές.


    antwnispatra
    15.01.2014, 23:59

    Έβριθινγκ ιζ άνδερ κοντρόλ,ΝΤΟΥ νοτ γουόρυ.


    KRISTHESS
    16.01.2014, 00:01
    χαχα όντως η Νικολούλη ασχολήθηκε τις προάλλες!!!
    dimsavidis
    16.01.2014, 12:57

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 15.01.2014, 23:59 έγραψε...

    Έβριθινγκ ιζ άνδερ κοντρόλ,ΝΤΟΥ νοτ γουόρυ.



    ...δεν ειναι απιθανο στα πλαισια των ιδιωτικοποιησεων να συμβει και αυτο !  χα   χα   χα