ελληνική μουσική
    854 online   ·  210.853 μέλη

    Αντέχει ο έρωτας την απόσταση;

    danaisofianoupetraki
    27.01.2006, 14:25
    Quote:

    Το μέλος lianameladaki στις 27-01-2006 στις 12:26 έγραψε:

    ακουστε τι ειχα διαβασει καπου..οπως ο ανεμος μπορει να σβησει τη φλογα ενος κεριου αλλα και να δυναμωσει τη φωτια που καιει ενα δασος ετσι και το εαν μια αγαπη μπορει να κρατηθει παρα την αποσταση εξαρταται απο το μοσο δυνατη εινα....




    ΣΩΣΤΗ!!!!
    GIANNISSALONIKA
    27.01.2006, 20:01
    Αν πραγματικά αγαπάει ο ένας τον άλλον κρατάει!
    uNick
    30.01.2006, 00:11
    Quote:

    Το μέλος yojo στις 07-09-2005 στις 03:39 έγραψε:

    Εσεις τι λετε ο ερωτας αντεχει στην αποσταση?
    π.χ.στις διακοπες γνωρισα ενα παιδι.ταιριαζαμε,συμπαθηθηκαμε,κατοπιν ερωτευτηκαμε και εκτοτε ειμαστε "μαζι"...
    ΑΛΛΑ αυτος μενει στο Αιγιο,εγω μενω στην Αθηνα...
    Αν αντεξουμε μεχρι τον Ιουνιο θα ημαστε μαζι γιατι θα ερθει Αθηνα να σπουδασει...Το θεμα ειναι τι θα κανουμε αυτον τον χειμωνα.......

    μου λειπει......!
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 07-09-2005 09:54 ]






    Ποιό Αίγιο γλυκιά μου?

    Αθήνα - Κατερίνη

    Εγώ έχω γ.....σει τον λογαριασμό του κινητού μου...
    Αυτή έχει φάει όλη την προίκα της σε COSMOκάρτες...
    Και το καημένο το Vitara μου σε λίγο θα με βλέπει και θα εξαφανίζεται!!!
    Η αγάπη αντέχει, όσο αντέχουν οι δύο αυτή την ψυχοφθόρο κατάσταση. Είναι θέμα της δικής σας αντοχής καθαρά. Έχω φτάσει στο σημείο να κάνω αυθημερόν 900 χιλιόμετρα για να περάσω μαζί της 3 ώρες μόνο (δεν ταιριάζουν και τα προγράμματά μας γαμώτο!)... Αλλά αντέχουμε αυτή την κατάσταση, γιατί το θέλουμε πολύ και το πιστεύουμε ακόμα περισσότερο.

    tzoy
    03.05.2006, 15:02
    πολλοί είναι αυτοί που μοιράζονται το ταίρι τους με την απόσταση...
    το θέμα είναι η σχέση σου να πατά πάνω σε σταθερές και γερές βάσεις.. να αγαπιέστε πολύ ώστε να μπορέσετε να αντέξετε το χρόνο που σας κρατάει αυτή η απόσταση μακριά...
    και να αγαπιόσαστε τόσο ώστε να ζείτε, να περπατάτε, να χαίρεστε, να αισθάνεστε, να ονειρεύεστε κάθε στιγμή εκείνον ή εκείνην!
    τόσο ώστε να εξαφανιστεί μαγικά αυτή η απόσταση.... το τηλέφωνο ευτυχώς είναι ένας πολύ καλός βοηθός... που συντηρεί την επικοινωνία και καλύπτει λίγο την έλειψη του ενός έτερου ήμισυ από το άλλο...
    δύσκολο να πεις πόσες σχέσεις έχουν κρατήσει και δεν έχουν σκορπίσει εξαιτίας αυτής της γνωστής άγνωστης...
    ξέρω τι είναι να περιμένεις εβδομάδες να έρθει ο καλός σου.. και όταν έρθει να περνά τόσο βασανιστικά ο χρόνος και πριν προλάβεις να τον κρατήσεις στην αγκαλιά σου. να έχει πάρει από το χέρι την απόσταση και να έχει εξαφανιστεί πάλι...
    αλλά είναι κάτι που δυστυχώς ή ευτυχώς συμβαίνει ανάμεσα στα ζευγάρια... για πολλούς λόγους.. για δουλειά, για σπουδές... κλπ
    εγώ χαίρομαι που η αγάπη μου δεν μειώθηκε στο παραμικρό μα ούτε και η επιθυμία μου για εκείνον... και αυτό είναι αμοιβαίο και φαίνεται κάθε φορά που εκμηδενίζεται η απόσταση και βρισκόμαστε ξανά μαζί!

    EffieKakaflika
    03.05.2006, 15:31
    Το θέμα είναι ότι η απόσταση μπορεί να αποβεί τόσο κουραστική και τόσο ψυχοφθόρα όπως προαναφέρθηκε, που ενώ όσο υπάρχει αντέχεται (γιατί υπάρχει η προσμονή και η εξιδανίκευση του άλλου), όταν πάψει έχει κάνει τόσο μεγάλο κακό που η σχέση διαλύεται για βλακείες.
    Για μένα, μια σχέση χτίζεται καθημερινά με πολλές μικρές και φαινομενικά άσχετες κινήσεις που απαιτούν την αληθινή ανθρώπινη επαφή.

    beatlus
    03.05.2006, 15:45
    Νομίζω πως ακριβώς επειδή μία σχέση έχει μεγάλη ανάγκη τα "μικρά", αλλά σημαντικά, ο έρωτας πολύ-πολύ δύσκολα αντέχει την απόσταση. Την αντέχει όμως η αγάπη, που είναι το μετά του έρωτα και το στέρεο του μέσα μας. Προϋπόθεση όμως, είναι το να έχει προλάβει να ανθίσει η αγάπη... Αν, τότε ναι υπάρχουν μεγαλύτερες αντοχές... Ετσι νομίζω.
    assasinos
    03.05.2006, 17:10
    To dokimasa mia fora kai den petyxe...8elw na to dokimasw pali omws giati pisteuw se mia kopela,ki as mhn pisteuei auth se emena...ti lete?
    Na dei poiu kapote...8a mas poune kai m@l@k3s!!!
    maroulaki_321
    03.05.2006, 17:14
    Αν αντέχεις κι οποιος αντεχει την αποσταση, γιατι να μην το προσπαθησει?
    Δεν υπαρχουν συνταγες στον έρωτα. Εδώ άνθρωποι που μένουν δυο τετραγωνα παρακάτω, και εξατμίζεται ο ερωτας τους σαν το οινοπνευμα. Το θέμα είναι να γουσταρεις, να εισαι full ερωτευμενος, κι οπου σε παει. Τωρα τα υπολοιπα του τυπου "ματια που δεν βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται" δεν τα ακουω καν.

    assasinos
    03.05.2006, 17:19
    Den 8a to elega etsi aviasta...erwtas twn 2 tetragwnwn pou eksatmizetai etsi eukola , mallon pote den htan erwtas...O erwtas einai auto pou menei afou dagkwseis th lamarina gera,thn afhseis apotypwma ths odontostoixias sou kai meta...meta asta...Meta einai san to pezodromio...karfwneis prokes kai tis vgazeis...omws oi plhges menoun.To mono pou elpizw pleon einai na mou milhsei kai pote ths Mou arkei!
    rouli726
    03.05.2006, 18:05
    O erotas paidia antexei ta panta apla giati o idios sa sunaisthima de ,metrietai me tetragonika!Pos tha ton perioriseis me xiliometra;
    Jimy
    03.05.2006, 18:12
    Quote:

    Το μέλος yojo στις 07-09-2005 στις 03:39 έγραψε:

    Εσεις τι λετε ο ερωτας αντεχει στην αποσταση?
    π.χ.στις διακοπες γνωρισα ενα παιδι.ταιριαζαμε,συμπαθηθηκαμε,κατοπιν ερωτευτηκαμε και εκτοτε ειμαστε "μαζι"...
    ΑΛΛΑ αυτος μενει στο Αιγιο,εγω μενω στην Αθηνα...
    Αν αντεξουμε μεχρι τον Ιουνιο θα ημαστε μαζι γιατι θα ερθει Αθηνα να σπουδασει...Το θεμα ειναι τι θα κανουμε αυτον τον χειμωνα.......

    μου λειπει......!
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 07-09-2005 09:54 ]





    Ο έρωτας έχει την απόσταση μέσα του όπως και το καλοκαίρι,προσωπικά για μένα η αγάπη έχει πολύ χειμώνα..


    rory166
    03.05.2006, 18:19
    η αποσταση εξαφανιζει τα μικρα αισθηματα και δυναμωνει τα μεγαλα..
    assasinos
    03.05.2006, 18:24
    nai alla antexei mono ama 8eloun kai oi dyo...giati alliws o enas menei me to marazi tou kai o allos treis laloun kai 2 xoreuoun!
    rory166
    03.05.2006, 18:25
    ε,ναι
    EIRINAKI
    03.05.2006, 18:38
    δεν ξερω που εχετε καταληξει αλλα ο δικος μου ερωτας κρατησε μονο 7 μηνες και ερχοταν καθε σαββατοκυριακο σχεδον Αθηνα αλλα η αποσταση δημιουργει περιεργες καταστασεις και ισως αυτη η σχεση μου να τελειωσε αλλα μου εχει μεινει ενα μεγαλο παραπονο οτι ποτε δεν προλαβα να χαρω αυτον τον μεγαλο ερωτα...
    Frida
    03.05.2006, 19:59
    Quote:

    Το μέλος rory166 στις 03-05-2006 στις 18:19 έγραψε:

    η αποσταση εξαφανιζει τα μικρα αισθηματα και δυναμωνει τα μεγαλα..




    Αυτό πιστεύω κι εγώ!!!
    vasilis23
    03.05.2006, 21:28
    μακαρι Αλεξια...
    assasinos
    03.05.2006, 21:31
    Nai nai, kai meta mpainoun sth mesh ta ypoloipa erwthmata tou typou "Les na me mishse" h "Les na einai akoma me ekeinon" h xeirotera "Mhpws telika hmoun mia sxesh ths stigmhs" kai trellainesai opote 8elei tromerh sigouria gia na kounhseis estw kai ena xiliosto...

    na to afhname giati ponaei...
    alexia-vicky
    04.05.2006, 00:51
    Quote:

    Το μέλος assasinos στις 03-05-2006 στις 21:31 έγραψε:

    Nai nai, kai meta mpainoun sth mesh ta ypoloipa erwthmata tou typou "Les na me mishse" h "Les na einai akoma me ekeinon" h xeirotera "Mhpws telika hmoun mia sxesh ths stigmhs" kai trellainesai opote 8elei tromerh sigouria gia na kounhseis estw kai ena xiliosto...

    na to afhname giati ponaei...





    πολυ ΣΩΣΤΟΣ.....
    rodanthi
    04.05.2006, 12:57
    καλό είναι να έχεις τον έρωτα κοντά σου....και σίγουρα περνάς πολύ καλύτερα σ'αυτήν την περίπτωση....αν όμως δεν γίνεται διαφορετικά..εδώ σε θέλω...!και αρχίζεις να κανείς σκέψεις που πριν δεν τις έκανες...και να βλέπεις τα πράγματα από άλλη γωνία....και να καταλήγεις στην ερώτηση...αξίζει???γιατί αν δεν αξίζει και βλέπεις ότι δεν τραβάει, τότε άστο καλύτερα....αν όμως αξίζει τότε συνέχισε...και θα βγεις στο τέλος κερδισμένος...μετά από πολλές δυσκολίες και αναποδιές...όμως στο τέλος όταν όλα θα έχουν τελειώσει,και θα έχεις κοντά σου αυτό που πάντα επιθυμούσες θα τα σκέφτεσαι όλα αυτά και θα λες....έιδες???.....άξιζε τελικά!!!!!


    μιλάω εκ πείρας!!!!