ελληνική μουσική
    378 online   ·  210.914 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    jorge
    22.02.2013, 14:17
    Διορθώθηκε Στέφανε, ευχαριστώ πολύ για την πάντα πολύτιμη βοήθειά σου.
    vasiliskariotis
    23.02.2013, 11:20

    Συμφωνω απολυτα με τον STEFANOS604 να υπαρχει δυνατοτητα διορθωσης λαθους στα σχολια μας.Ισως ειναι δυσκολο το preview και editing, αλλα νομιζω το delete (ετσι ωστε να ξαναγραφουμε το σχολιο μας) δεν εχει τον ιδιο βαθμο δυσκολιας.

    Ευχαριστω 


    trelakias
    24.02.2013, 02:23

    Στο Ποιό τραγούδι σας έχει κολλήσει σήμερα;;; όλα τα ποστ εμφανίζονται όπως το παρακάτω

    Warning: preg_replace() [function.preg-replace]: Unknown modifier 'F' in /home/gegglezo/public_html/html/functions.php on line 225


    trelakias
    24.02.2013, 20:11

    το ίδιο και εδώ


    jorge
    24.02.2013, 21:33
    Να 'σαι καλα Τρελάκια, το διορθώσαμε...
    aitherovamonas
    25.02.2013, 21:24

    .... ''άγνωστος παραγωγός'' στις 21.12 και παρέμεινε παρα τα Refresh και ένα Server Restart ....(εκπομπή 20.00-22.00, στις 25/2/13)

    ... επανήλθε με αποσύνδεση από το MH και επανασύνδεση, στις 21.52 ....

    οπότε εάν τύχει σε κάποιον παραγωγό ας το έχει υπόψη του .....
    -----------------

    Η ζωή σε όλες τις στιγμές της είναι μουσική, με την κάθε μία από αυτές να έχει τη δική της μελωδία ή τραγούδι. Η επιλογή .... δική σας..... Κωνσταντίνος (Αιθεροβάμων)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την aitherovamonas, 25-02-2013 21:52 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    panzou
    21.03.2013, 20:52

    Καλησπέρα. Πριν από λίγη ώρα και ενώ ήμουν συνδεδεμένος στο site και άγουγα και ραδιόφωνο, ξαφνικά έχασα την σύνδεση. Ενώ μπορούσα να μπω σε οποιοδήποτε site δεν μπορούσα στο MH. Τώρα τα κατάφερα να συνδεθώ πάλι.


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    30.03.2013, 14:38

    Καλημέρα. H καινούργια ρύθμιση για την αναζήτηση είναι cool και εύχρηστη. Επιπλέον, λύθηκε και το πρόβλημα που είχα αναφέρει στις 15-2-2013 σε αυτό το topic. Να είσαι καλά. Ε.Σ.{#emotions_dlg.smartass}


    mary_omikron
    30.03.2013, 21:44

    Το μέλος STIMON με ρώτησε για κάποια προβληματάκια που αντιμετωπίζει και επειδή δεν γνωρίζω τα μεταφέρω εδώ με δική του επιθυμία :

    Εχω ενα προβλημα οσον αφορα τα μηνυματα που στελνω προς αλλα μελη της κοινοτητος,ενω τα εχω συνταξει & επιλεγω αποστολη μου εμφανιζει το μηνυμα Αδειο μήνυμα Πατήστε BACK και συμπληρώστε κείμενο,αναγκαστικα στην συνεχεια πηγαινω στο χωρο συνταξης & ξανα ξεκινω απο την αρχη το ξαναγραφω & οταν παταω αποστολη ξαναβγαζει το κειμενο που εγραψα & πιο πανω & ξανα απο την αρχη.

    Απο καποιο σημειο & μετα αρχιζει & γινεται κουραστικο & σε απογοητευει η διαδικασια γιατι επαναλαμβανεται ξανα & ξανα & μετα δυσκολιας εχεις επιτυχημενο αποτελεσμα.

    Το ιδιο συμβαινει & οταν θελω να απαντησω σε κατι που ανεβηκε στο forum ή να γραψω κατι νεο. Γραφω το κειμενο & οταν ειναι ετοιμο & το στειλεις βγαζει το ιδιο μηνυμα & οταν επιστρεφεις φυσικα δεν υπαρχει τιποτε & πρεπει απο την αρχη να ξανα γραψεις.ακολουθησα & τις οδηγιες σου αλλα στην αποστολη κατι γινεται.

    Ακομη & στην θεματικη ενοτητα Μία λέξη ένας στίχος.... μετα δυσκολιας δεχεται τα μηνυματα μου και τα περισσοτερα γινονται δεκτα κυριως μεσω της γρηγορης απαντησης. Δεν ξερω πια τι να κανω.σ'ευχαριστω εκ των προτερων,καλο μεσημερι..



    loukas76gr
    30.03.2013, 22:29

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 30.03.2013, 21:44 έγραψε...

    Το μέλος STIMON με ρώτησε για κάποια προβληματάκια που αντιμετωπίζει και επειδή δεν γνωρίζω τα μεταφέρω εδώ με δική του επιθυμία :

    Εχω ενα προβλημα οσον αφορα τα μηνυματα... 

    Απο καποιο σημειο & μετα αρχιζει & γινεται κουραστικο.... 

    Το ιδιο συμβαινει & οταν θελω να απαντησω σε κατι που ανεβηκε στο forum...

    Ακομη & στην θεματικη ενοτητα Μία λέξη ένας στίχος....

    Stimon, κοίταξε λίγο παραπάνω (μήνυμα #1223), που είχα αποστείλει, αντιμετώπιζα το ίδιο μάλλον πρόβλημα. Η λύση ήταν να κάνω όλες αυτές τις ενέργειεςχωρίςνα ακούω παράλληλα το ράδιο, δηλαδή σε ξεχωριστή σελίδα που άνοιγα χωρίς να υπάρχει στο κάτω μέρος η μπάρα του ραδιοφώνου (ενώ σε άλλη σελίδα άκουγα το ραδιόφωνο). Υπ'  όψιν, ότι όλα αυτά συνέβαιναν σε περιβάλλον IE9. Τώρα, με το Google Chrome, δεν έχω πλέον τέτοιο πρόβλημα.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την loukas76gr, 30-03-2013 22:30 ]


    chriger
    02.04.2013, 12:25

    Καλησπέρα,

    Καταχώρησα μια αγγελία στην κατηγορία "Τραγουδιστές / τριες" πριν από μια εβδομάδα περίπου αλλά μέχρι εχθές δεν είχε δημοσιευθεί. Προσπάθησα να βρώ κάποιο λάθος στην καταχώρηση και το μόνο που θεώρησα πιθανό ήταν το μέγεθος του κειμένου, που αν και αναφέρεται ως "απεριόριστο" στην φόρμα επιλογής "απλής ή Premium" στην σελίδα εισαγωγής του κειμένου ορίζεται στους 150 χαρακτήρες. Περιόρισα το κείμενο στους 149 χαρακτήρες και την επανυπέβαλα εχθές, αλλά και πάλι δεν δημοσιεύθηκε.

    Υπάρχει κάποιο τεχνικό ζήτημα ή το πρόβλημα αναφέρεται στο λογαριασμό μου? Σε παλιότερη καταχώρηση δεν είχα αντιμετωπίσει κανένα θέμα.

    Με την ευκαιρία, καλό θα ήταν να διορθωθεί η αναφορά στο μέγεθος του κειμένου και από την στιγμή που επιλέγεται ένας από τους δύο τύπους καταχώρησης, οι περιορισμοί του (μέγεθος κειμένου, διάρκεια δημοσίευσης, χαρακτηριστικά) να επιβάλονται αυτόματα ή να υπάρχει διαφορετική σελίδα για κάθε τύπο ώστε να αποφεύγεται η σύγχυση.

    Ευχαριστώ.


    chriger
    02.04.2013, 20:19

    Παράθεση:

    Το μέλος chriger στις 02.04.2013, 12:25 έγραψε...

    Καλησπέρα,

    Καταχώρησα μια αγγελία στην κατηγορία "Τραγουδιστές / τριες" πριν από μια εβδομάδα περίπου αλλά μέχρι εχθές δεν είχε δημοσιευθεί. Προσπάθησα να βρώ κάποιο λάθος στην καταχώρηση και το μόνο που θεώρησα πιθανό ήταν το μέγεθος του κειμένου, που αν και αναφέρεται ως "απεριόριστο" στην φόρμα επιλογής "απλής ή Premium" στην σελίδα εισαγωγής του κειμένου ορίζεται στους 150 χαρακτήρες. Περιόρισα το κείμενο στους 149 χαρακτήρες και την επανυπέβαλα εχθές, αλλά και πάλι δεν δημοσιεύθηκε.

    Υπάρχει κάποιο τεχνικό ζήτημα ή το πρόβλημα αναφέρεται στο λογαριασμό μου? Σε παλιότερη καταχώρηση δεν είχα αντιμετωπίσει κανένα θέμα.

    Με την ευκαιρία, καλό θα ήταν να διορθωθεί η αναφορά στο μέγεθος του κειμένου και από την στιγμή που επιλέγεται ένας από τους δύο τύπους καταχώρησης, οι περιορισμοί του (μέγεθος κειμένου, διάρκεια δημοσίευσης, χαρακτηριστικά) να επιβάλονται αυτόματα ή να υπάρχει διαφορετική σελίδα για κάθε τύπο ώστε να αποφεύγεται η σύγχυση.

    Ευχαριστώ.



    Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!


    noizreduction
    12.04.2013, 22:24

    Με το νεο update της adobe για τον flash player, το chat δεν θελει με τιποτα να σταματησει να κανει refresh απο μονο του. Προσπαθησα να μπω και μεσω internet explorer, ομως το προβλημα επεμενε. Η μπαρα του ραδιοφωνου εκανε συνεχως refresh απο μονη της, ενω το chat δεν "θυμοταν" τις ρυθμισεις χρωματος.

    Χρησιμοποιω Mozilla 21.01beta και Internet Explorer 10 ( 32bit εκδοση ) με adobe flash 11.7 και λειτουργικο Windows 7 Ultimate 64bit.


    jorge
    13.04.2013, 01:19
    ωχ...
    noizreduction
    13.04.2013, 02:09

    Καλα, δεν σημαινει πως το site εχει προβλημα συμβατοτητας, απλως εγω ειμαι beta tester με τον firefox ( και παραλληλα με την adobe ), οποτε δεν πιστευω πως δεν ειναι κατι που θα επιλυθει συντομα εκ μερους τους! Το σημειωσα απλως για παν ενδεχομενο! ( αυτη η adobe, καθε προηγουμενη εκδοση και  καλυτερα )


    jorge
    13.04.2013, 13:13
    Σε άλλα sites το συγκεκριμένο Flash κάνει τα ίδια;
    noizreduction
    13.04.2013, 13:46

    Ειχα μερικα προβληματα οσον αφορα καποιες σελιδες με παρα πολυ flash, ομως δεν εκαναν συνεχομενο refresh ( παρολο που ειχαν δυναμικο περιεχομενο ή οπως αλλιως το λενε :D ). Ενδεχομενως να ειναι προβλημα του flash beta κι οχι του chat!


    trelakias
    22.05.2013, 14:47

    Πριν λίγο δεν με άφηνε να μπω στη σελίδα.  Έβγαζε άσπρη σελίδα και έγραφε "blocked by firewall"  και εξηγούσε ότι στο συγκεκριμένο server έχει γίνει block η ip μου. 

    Με επανεκκίνηση στο modem έφτιαξε αλλά το αναφέρω καλού κακού.


    jorge
    22.05.2013, 14:53
    Τρελάκια, θυμασαι αν ησουν και στο ραδιοφωνο εκεινη την ωρα; Ποιες σελιδες ειχες ανοικτες;