ελληνική μουσική
    611 online   ·  210.916 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    jorge
    12.02.2013, 14:01
    Πρέπει να ειναι εντάξει τωρα :)
    ixthis
    12.02.2013, 15:12

    Παράπονα , προτάσεις , απόψεις των μελών μας προς τους παραγωγούς του ραδιοφώνου για τη βελτίωση του και την βελτιωσή τους

    θα μπορούσαν να γίνουν εδώ ? η πρεπει να  ανοιχτει αλλο θέμα?


    jorge
    12.02.2013, 15:32
    Καλυτερα σε αλλο.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    12.02.2013, 15:46

    Καλησπέρα. Μου αρέσει η καινούργια εμφάνιση της αρχικής σελίδας, αλλά μια παρατήρηση μόνο: Είναι δυνατόν η ώρα, η ημερομηνία, ο αριθμός των on line ακροατών, ο συνολικός αριθμός των μελών και η γλώσσα να έχουν άλλο χρώμα γραμματοσειράς πιό ευδιάκριτο; Με εκτίμηση, Ε.Σ.


    alkyoni
    12.02.2013, 21:22

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 12.02.2013, 10:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 12.02.2013, 03:24 έγραψε...

    Κατα την γνωμη μου "χανεται" εκει περα και βασικα ηταν πιο ευαναγνωστη η αρχικη θεση τους και πηγαινε το ματι ευκολα εκει !!! Αλλα υπαρχει και λογος πρακτικοτητας, μιας και ο browser δεν ειναι παντα εντελως ανοιχτος σε full screen, οποτε οταν μικραινει, χανεται καποιο μερος συνηθως απο τα δεξια... ενω το πανω αριστερα μερος μενει παντα ορατο.{#emotions_dlg.excl}

    Καλημέρα Αλκυόνη. Οταν εχεις τον browser μισόκλειστο, πολλά πραγματάκια κρύβονται αναγκαστικά. Δεν μπορει ενα site να εμφανίζεται όπως όταν είσαι fullscreen. Επίσης  η ώρα είναι μια πληροφορία που κάποιος δεν την ψάχνει ιδιαίτερα, ώστε να κάνει "μπαμ", είναι μια δευτερεύουσα πληροφορία. Έπρεπε να "καθαρίσει" ο χώρος γύρω από το λογότυπο, γι' αυτό η αλλαγή.

    Καλησπερα jorge, δεν με καλυψε η απαντηση σου, αλλα δε πειραζει...{#emotions_dlg.rolleyes}

    Απλα ηθελα να πω και γενικοτερα, οταν γινονται καποιες αλλαγες, να ειναι ευχρηστες και λειτουργικες... οταν αλλαζει κατι μετα τοοοοοσοοοο καιρο  που το εχουμε συνηθισει....  (απο αριστερα και παει δεξια.... οσο να' ναι ειναι καπως αβολο.) Το αν ειναι πρωτευουσα ή δευτερευουσα πληροφορια,ειναι σχετικο κι αυτο.... και δεν ειναι δικαιολογια... ουτε για την οθονη που δεν ειναι σε full screen)  τελος παντων οκ...  απλα ειπα την γνωμη μου οτι με βρισκει αντιθετη αυτη η αλλαγη...

    Καλη συνεχεια σε ολους... 


    PHILIPPOSSM
    12.02.2013, 22:09

    Το νεο on air στην σελιδα τον blog πεφτει επανω στην Αναζητηση........


    ilio
    13.02.2013, 10:51

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 12.02.2013, 14:01 έγραψε...

    Πρέπει να ειναι εντάξει τωρα :)

    Οκ Χόρχε!Σε ευχαριστώ! {#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    13.02.2013, 11:16
    Aν εξακολουθείτε να βλέπετε περιεργα με την πανω μπάρα, πατήστε το F5.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    15.02.2013, 16:27

    Καλησπέρα. Μια παρατήρηση μόνο, γιατί δεν ξέρω εάν φταίει η καραβάνα που έχω για υπολογιστή. Αφού πληκτρολογήσω μια λέξη στο πεδίο: "Αναζήτηση"και πατήσω το φακό ή το πλήκτρο Enter εμφανίζονται τα αποτελέσματα της αναζήτησης. Όμως, σταματάει να ακούγεται η μουσική. Με εκτίμηση, Ε.Σ.


    loukas76gr
    15.02.2013, 22:25

    Ένα απο τα προβλήματα που έχω, χρησιμοποιώντας τον IE9 (δεν ξέρω αν συμβαίνει και με άλλους surfers), είναι το εξής:

    - Συμβαίνει μόνο όταν ακούω παράλληλα Radio ΜΗ. (στο radio.musicheaven.gr και όχι στο www.musicheaven.gr)

    - Λαμβάνω ένα μήνυμα το οποίο διαβάζω και απαντώ.

    - Η επόμενη σελίδα μου λέει δεν υπάρχει μήνυμα κειμένου (και με προτρέπει να πάω πίσω).

    - Πάω πίσω, αλλά το μήνυμα έχει χαθεί (δεν έχει αποσταλεί).

    Αποτέλεσμα: Να πρέπει να ανοίξω μία άλλη σελίδα για να γράψω το μήνυμα από την αρχή, να διαβάζω τα μηνύματα και να απαντώ και σε μία άλλη να ακούω ράδιο.

    Σχετικές εικόνες:

     

     








    επισυναπτόμενα: pic1a.jpg pic2.jpg 
    jorge
    15.02.2013, 23:13
    Και τα 2 θεματάκια πρέπει να εμφανιζονται μονο στον Internet Explorer και συγκεκριμένα στον 8 και τον 9. Σε Firefox και IE7 ειμαστε μια χαρα. Ευχαριστω για την αναφορα, θα τα κοιταξω.
    Jazz-Guitar
    19.02.2013, 16:33

    Στο άρθρο που έγραψα εδώ, ανέβασα 2 εικόνες, που δείχνουν σελίδες παρτιτούρας. Ενώ και οι δύο εικόνες είναι σχεδόν ίδιας ανάλυσης, η 1η σελίδα δείχνει σαν να είναι σε χειρότερη ανάλυση... Τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω;

    Ευχαριστώ
    -----------------

    Εραστής της τέχνης και της τζαζ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Jazz-Guitar, 19-02-2013 16:34 ]


    Jazz-Guitar
    19.02.2013, 18:25

    Παράθεση:

    Το μέλος Jazz-Guitar στις 19.02.2013, 16:33 έγραψε...

    Στο άρθρο που έγραψα εδώ, ανέβασα 2 εικόνες, που δείχνουν σελίδες παρτιτούρας. Ενώ και οι δύο εικόνες είναι σχεδόν ίδιας ανάλυσης, η 1η σελίδα δείχνει σαν να είναι σε χειρότερη ανάλυση... Τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω;

    Ευχαριστώ
    -----------------

    Εραστής της τέχνης και της τζαζ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Jazz-Guitar, 19-02-2013 16:34 


    Ευχαριστώ για τον χρόνο σου να διορθώσεις το πρόβλημα που ανέφερα αλλά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε, γιατί το πρόβλημα είναι στην 1η σελίδα. Αν κάνεις τον κόπο και κάνεις στην 1η σελίδα ότι έκανες και στην 2η τότε όλα θα είναι μια χαρά! 

    Ευχαριστώ


    suspect
    19.02.2013, 19:44

    Καλησπερα και απο μενα, δυο θεματα θα ηθελα να θιξω:

    1. Αν και στο τσατ καθε λιγο και λιγακι ειτε γραφω δυο λεξεις ειτε ενα smiley με πεταει εξω και με δειχνει ως αγνωστο παραγωγο. Χθες μου το εκανε 5 φορες.

    2. Δεν ξερω αν εχει κοστος ή αν απαιτουνται ριζικες αλλαγες, το θετω παντως: Μηπως μπορουμε να αναβαθμιστουμε καπως ωστε να μην παιζει μονο με τα win XP αλλα και με αλλα λειτουργικα πχ τα win 7 ωστε να μπορουσαμε να κανουμε εκπομπη;

    Διατηρω το παλιο μου λαπτοπ μονο και μονο για τις εκπομπες!

    Για να προλαβω πιθανο αντιλογο, εχω δοκιμασει και με το SAM εχω ακουσει και εκπομπες παραγωγων που χρησιμοποιουν το συγκεριμενο προγραμμα και τους αδικει στη χροια και στην ποιοτητα του μικροφωνου. Το Shoutcast ειναι καλυτερο.


    jorge
    20.02.2013, 03:09

    Παράθεση:

    Το μέλος Jazz-Guitar στις 19.02.2013, 18:25 έγραψε...

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σου να διορθώσεις το πρόβλημα που ανέφερα αλλά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε, γιατί το πρόβλημα είναι στην 1η σελίδα. Αν κάνεις τον κόπο και κάνεις στην 1η σελίδα ότι έκανες και στην 2η τότε όλα θα είναι μια χαρά!

    Οι φωτογραφιες εχουν διαφορετικα πλατη, επομενως οταν εγινε stretch η πρώτη ήταν λογικό να "θολώσει".


    STEFANOS604
    20.02.2013, 14:23

    Έγραψα το ίδιο μήνυμα για 3ηφορά στο post εδώ στα #27 #28 #29

    Και δεν δέχεται copy/paste ούτε δίνεται η δυνατότητα επισκόπισης

    Τελικά έκανα reset στο computer και δέχτηκε την επεξεργασία


    -----------------

    ''Οταν η ψυχή χάσει την αρμονία της τότε η μελωδία και ο ρυθμός βοηθούν να επανέλθει στην τάξη'' Πλάτωνας

    [ τροποποιήθηκε από τον/την STEFANOS604, 20-02-2013 14:33 ]


    jorge
    20.02.2013, 14:35
    Διορθωθηκε Στέφανε. Ειχαν μπει καποιοι περιεργοι χαρακτηρες. Αν θες μην χρησιμοποιεις τα βελακια (δεξια, αριστερα) ως χαρακτηρες μεχρι να το φτιαξουμε. Προεπισκοπηση δεν υπαρχει λογος να μπει, εφοσον υπαρχει edit.
    STEFANOS604
    20.02.2013, 14:38

    Εντάξει τέλος καλό όλα καλά

    Όσο γιατην ''προεπισκόπιση'' στο forum έχεις δίκιο. Πρέπει όμως να γίνει κάτι να υπάρξει 'προεπισκόπιση' στα σχόλια των άρθρων.

     


    STEFANOS604
    20.02.2013, 16:04

    Γιώργο το πρόβλημα να μην εμφανίζεται το copy/paste οφείλεται αν ένα κείμενο το θέσω μέσα σε βελάκια.

    Εδώ υπάρχει το κείμενο αλλά με την αποθήκευση δεν φαίνεται

    << Όπως θα ξέρεις, η δωρική είναι η ρε φυσική κλίμακα (χωρίς αλλιώσεις). Αλλά δεν έχω υπόψιν μου τις δυσκολίες τεχνικής που έχει η φυσαρμόνικα αφού δεν ξερω να παίζω.

    Αν δεν με απατά η μνήμη μου η δωρική κλίμακα είναι ίδια με τον δρόμο κιουρντί.>>


    -----------------

    ''Οταν η ψυχή χάσει την αρμονία της τότε η μελωδία και ο ρυθμός βοηθούν να επανέλθει στην τάξη'' Πλάτωνας

    [ τροποποιήθηκε από τον/την STEFANOS604, 20-02-2013 16:05 ]


    STEFANOS604
    22.02.2013, 13:55

    Στο σχόλιο #5 του θέματος http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=28837&gotolast=1

    Προσπάθησα πολλές φορές να βάλω φωτογραφία και δίνει αυτό που φαίνεται. Όταν όμως πάω να κάνω τροποποίηση με επεξεργασία η φωτογραφία φαίνεται κανονικά , όταν όμως αποθηκεύεται πάλι τα ίδια.

    Στέφανος