ελληνική μουσική
    531 online   ·  210.907 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    mary_omikron
    22.05.2013, 15:01

    Και σε μένα το έκανε αυτό του Τρελλάκια σήμερα και το παρουσιάζει κι άλλες φορες. Είχα ανοικτό ραδίοφωνο. Το έκανε με το ξεκίνημα των "επαναλήψεων" και το γραφω μηπως έχει κάποια σχέση.

    Απ΄οτι ξέρω αυτό με "blocked by firewall" το παρουσίασε και στον Τραβελογκ παλαιότερα δεν ξερω αν εξακολουθει.

    Εγώ δεν κάνω τίποτα στο μοντεμ. Περιμένω και σε λίγη ώρα επανέρχεται μόνο του και ανοιγει η σελίδα του ΜΗ.


    trelakias
    22.05.2013, 15:01
    Σε μια καρτέλα έγραφα απάντηση σε topic και σε άλλη είχα το ραδιο. Πάτησα από εκεί να μπει στο τσατ και μπήκε. Όταν έγραψα και την απάντηση μετά στο φόρουμ, πάτησα αποστολή και τότε είδα το block. Το ραδιο στο winamp συνέχισε κανονικά.
    alkyoni
    22.05.2013, 15:13

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 22.05.2013, 14:47 έγραψε...

    Πριν λίγο δεν με άφηνε να μπω στη σελίδα.  Έβγαζε άσπρη σελίδα και έγραφε "blocked by firewall"  και εξηγούσε ότι στο συγκεκριμένο server έχει γίνει block η ip μου. 

    Με επανεκκίνηση στο modem έφτιαξε αλλά το αναφέρω καλού κακού.

    Το ιδιο προβλημα που μου εμφανιζε κι εμενα πριν καποιες μερες....   (πριν γινει η αλλαγη στον νεο server)

    Απο την αλλαγη και μετα, δε μου το παρουσιασε ξανα.


    STEFANOS604
    22.05.2013, 15:40

    Ειναι η πολλοστη φορα , οταν ειμαι στο ραδιοφωνο και θελω πχ να παω στο αρχειο και επανερχεται καθε φορα σε διαφορετικο χρονο χωρις να κανω τιποτα. Το μηνυμα ειναι:

    Your connection to this server has been blocked in the firewall.

    You need to contact your hosting provider for further information.

    Your blocked IP address is 85.73.......


    Η πρόσβαση στον διακομιστή έχει μπλοκαριστεί απο τo τείχος προστασίας.

    Παρακαλουμε επικοινωνήστε με την εταιρία που φιλοξενεί τη σελίδα σας.

    Η διεύθυνση σας (ip address) είναι 85.73.......


    jorge
    22.05.2013, 15:54
    Τέλεια παιδιά, ευχαριστώ για τις αναλυτικες πληροφορίες. Το αντιμετωπίζουμε. Μάλλον έχει να κάνει με το ραδιόφωνο. Αν το ξαναδείτε από το απόγευμα και μετά, σας παρακαλώ ενημερώστε με ξανά (σε μένα δε συμβαίνει).
    STEFANOS604
    22.05.2013, 19:45

    παλι τα ιδια - εκανα eset το CONN-x

    Your connection to this server has been blocked in the firewall.

    You need to contact your hosting provider for further information.

    Your blocked IP address is 94.67.1…


    Η πρόσβαση στον διακομιστή έχει μπλοκαριστεί απο τo τείχος προστασίας.

    Παρακαλουμε επικοινωνήστε με την εταιρία που φιλοξενεί τη σελίδα σας.

    Η διεύθυνση σας (ip address) είναι 94.67.1…

     

     

    επισης συχνα , οπως τωρα δεν μπορω να βαλω τονο.

    πχ ''δεν μπορ΄΄ω να β΄΄αλω τ΄΄ονο '' ΄΄

    ο τονος γινεται ΄΄

    ενω στο word γραφω κανονικα


    jorge
    22.05.2013, 20:15
    Ο τόνος οφείλεται σε κάποιο προβληματάκι στον browser σου Στέφανε, ισως με ενα restart θα διορθωθει. Το άλλο στο κάνει μόνο όταν έχεις το ραδιόφωνο ανοικτό; Συνολικά πόσες σελίδες του ΜΗ έχεις ανοικτές όταν στο κάνει;
    mary_omikron
    22.05.2013, 20:33

    Ακριβώς το ίδιο μήνυμα βγαζει και σε μένα Χόρχε. Εχω ανοικτη την αρχική και του ραδιοφώνου. Συνήθως συμβαίνει σε αλλαγή παραγωγών ή (όπως σήμερα) μόλις ξεκίνησε η "επανάληψη εκπομπων". Επανέρχεται μόνο του χωρίς καμμιά ενέργεια δική μου, μετά από κανένα 10λεπτο.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 22-05-2013 20:33 ]


    jorge
    22.05.2013, 20:39
    Αν στο κανει και παλι, πες με :)
    STEFANOS604
    22.05.2013, 20:43

    Ναι μονο οταν ακουω ραδιοφωνο, ειμαι στη σελιδα του,και προσπαθησω να μπω σε καποια αλλη


    trelakias
    22.05.2013, 21:03

    Μου το έκανε πάλι στις 19:38 περίπου ενώ άκουγα ράδιο

    [ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 22-05-2013 21:03 ]


    trelakias
    23.05.2013, 18:26

    Πάλι σήμερα {#emotions_dlg.excl}


    jorge
    23.05.2013, 19:05

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 22.05.2013, 20:33 έγραψε...

    Συνήθως συμβαίνει σε αλλαγή παραγωγών

    Πετάει η ομάδα.

    Βάσει της παραπάνω παρατήρησης προχώρησα σε μια βελτίωση... Για να δούμε. Ελπίζω να το λύσαμε.


    STEFANOS604
    23.05.2013, 19:26

    πριν περίπου 40 λεπτά το μήνυμα ήταν: ''Το internet δεν μπορεί να βρει τη σελίδα'' και δεν μπορούσα να ξαναμπώ. Ημουν στο ραδιόφωνο


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    26.05.2013, 21:14

    Καλησπέρα. Το ξέρω ότι πετάει η ομάδα, αλλά επειδή θέλω να πετάω και εγώ (ζηλεύω βλέπετε!) αναφέρω και πάλι ότι η επιλογή φατσούλας, όταν θέλω να εισαγάγω κάποια σε ΠΜ, καθυστερεί να ανοίξει. Όταν γράφω μια λέξη κλειδί στην αναζήτηση και βρεθούν τα αποτελέσματα δεν μπορώ να ακούσω το ραδιόφωνο. Επιπλέον, υπάρχει τρόπος να βρίσκω σε κάποιο φάκελο (ή αρχείο) το: "σαν σήμερα", που υπάρχει στο κάτω αριστερά μέρος της αρχικής σελίδας; Με εκτίμηση, Ε.Σ.


    STEFANOS604
    27.05.2013, 20:38

    Πάλι τα ίδια. Όμως δεν ήμουν στο ραδιόφωνο αλλά στο αρχείο και δεν μπορούσα να επιστρέψω στην αρχική σελίδα. έπαιρνα το γνωστό μήνυμα . Προσπάθησα πολλές φορές να μπώ και μόλις τα κατάφερα μετά από 20'.

     


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    05.06.2013, 15:18

    Kαλησπέρα. Με συγχωρείτε που γκρινιάζω και πάλι, ενώ ξέρω ότι έχετε σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθείτε, αλλά αναφέρω τα ακόλουθα "προβλήματα":

    Προτού πετάξω τη καραβάνα που έχω για P.C., στην οποία έχω φορτώσει τον Internet Explorer 8 και το Google Chrome, παρατηρώ ότι:

    Στο Google Chrome, όταν κάνω κλικ στη λέξη: "περισσότερα" της μεσαίας στήλης της κεντρικής σελίδας του ΜΗ, αυτά εμφανίζονται αμέσως κάτι που δεν συμβαίνει στον  Internet Explorer 8.

    Στο ίδιο πρόγραμμα περιήγησης και ενώ είμαι στο chat δεν ανοίγει το προφίλ του "χ" μέλους , που επιλέγω να ανοίξω, ενώ μπορώ να το ανοίξω όταν μπαίνω στο ΜΗ με  Internet Explorer 8.

    Στη πάνω αριστερή καρτέλα του Google Chrome εμφανίζεται ένα κυκλάκι που συνέχεια γυρίζει.

    Ελπίζω ότι αυτά θα διορθωθούν κάποια στιγμή, μιας και η αγορά ενός νέου P.C. δεν είναι στις άμεσες προτεραιότητες μου. Ε.Σ.


    jorge
    05.06.2013, 16:53
    Θα τα δούμε με την πρώτη ευκαιρία Ευαγγελία, σ' ευχαριστούμε :)
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    11.06.2013, 22:56

    Καλησπέρα. Μια απορία έχω και τη λέω: Γιατί "έφυγε" η ένδειξη "ON AIR" από το πάνω δεξί μέρος της κεντρικής σελίδας; Αν ήταν απαραίτητο να γίνει έτσι, το καταλαβαίνω και πάω πάσο. Για μένα ήταν εύχρηστο, πάντως. Καλή επιτυχία για το μέλλον της μουσικής εκπαίδευσης στις 20 Ιουνίου 2013. Ε.Σ.


    jorge
    11.06.2013, 23:11
    Ευαγγελία τώρα έγινε ολόκληρη μπάρα το ON AIR, κατω απο το μενού. Σε περιμενουμε στις 20 Ιουνίου :)