ελληνική μουσική
    794 online   ·  210.857 μέλη

    Τι σας κάνει να θυμώνετε;

    theotita
    15.03.2006, 22:24
    Πολλά... Η αδικία, κυρίως και τελευταία θυμώνω πολύ με τον εαυτό μου...


    dimi589
    16.03.2006, 01:40
    Συμφωνώ με μερίκα που αναφέρθηκαν άλλα
    θα προσθέσω και ένα ακόμα που με ενοχλεί αφάνταστα:
    Η αδιαφορία

    monkeyface
    16.03.2006, 12:43
    με θυμώνει αφάνταστα η ανευθυνότητα και όταν με "κοροϊδεύουν" μπροστά μου κι εγώ δεν αντιδράω γιατί δεν θέλω να κάνω κανένα ρεζίλι και να τον κακοκαρδίσω...!
    γενικά θυμώνω πολύ με τον εαυτό μου γιατί είμαι το κλασικό θύμα και αντιδράω μόνο όταν μαζευτούν πολλά και αυτό κάνει τα πράγματα χειρότερα...!


    uNick
    16.03.2006, 14:07
    ...το ψέμα και η κοροϊδία... το να υποτιμά κάποιος την νοημοσύνη μου...
    GinaDanis
    20.03.2006, 15:41
    Με ενοχλεί η έπαρση & η ασυδοσία που εμπεριέχεται στη νοοτροπία των νεόπλουτων. Το είχα από μικρή αυτό, το είχα καταλάβει από αρκετούς συμμαθητές στο σχολείο που πήγαινα.
    doritsa78
    21.03.2006, 16:10
    Η αδικια,το ψεμα,η υποκρισια,η εκμεταλευση,η αδιαφορια και θυμωνω με την ανεργια των νεων σημερα Ατιμη κοινωνια!
    rory166
    21.03.2006, 17:37
    ουουουουου......αμα αρχισω...
    GinaDanis
    22.03.2006, 00:46
    Θυμώνω με κάποια ανθρωποειδή που έχουν φτιάξει ένα "υπερ-εγώ" & συμπεριφέρονται στους άλλους σαν να' ναι σκουπίδια!
    layla
    03.04.2006, 02:52
    ο εαυτος μου, η αδικια και η ταση καποιου να υποτιμα τις δυνατοτητες καποιου αλλου......
    nektarios_pi
    03.04.2006, 16:09
    η αδικεια
    raniar
    06.04.2006, 22:28
    ο ρατσισμοσ.
    lidiaaa
    01.05.2006, 02:06
    h anaisthhsia to psema h ilithiothta o egwismos h ekmetalleysh h ypokrisia to na ksexnas pragmata pou den tha prepe oi katinies to na syneidhtopoiw oti ayto pou fobomoun einai telika swsto to na mhn lew pragmata pou tha prepe na xw pei na xanw anthrwpous pou agapaw h prwinh fasaria ths polhs ta kokkina fanaria oi blakeies sthn thleorash oi diafimiseis sto radiofwno to xipnithtri mou oi fryaroi anthrwpoi pou enw se kanoun na zalizesai apo baremara oxi apla den stamatoun alla xairontai kiolas kai h syndesh mou so internet pou tha thn parei kai tha thn shkwsei giati xreiasthke na kanw 5 epanekinhseis gia na apanthsw kata t alla den eimai katholo paraxenh....
    maroulaki_321
    01.05.2006, 03:07
    Δεν αντέχω την αδικία. Χάνω την ψυχραιμία μου.
    assasinos
    03.05.2006, 02:55
    to na milaw kai na me grafoun...h na anoigw thn kardia mou kai na gelane...
    Other_side
    03.05.2006, 06:45
    Καλά θα κλείσω με αυτό.

    Με θυμώνουν τα εξής (η σειρά είναι εντελώς τυχαία - νομίζω):

    -να μου λένε ψέμματα
    -να λένε ψέμματα
    -τα ψέμματα
    Καλά αυτά όλα πιάνουν για ένα και προχωράμε
    -η υποκρισία
    -το κουτσομπολιό σε φάση "αυτή ξέρεις τί έπαθε;" και μετά όλο χαμόγελο μπροστά της
    -οι ψυχροί άνθρωποι (χμ εδώ ίσως μπαίνει περισσότερο τί με απογοητεύει)
    -οι νέοι που δεν έχουν πολιτική στάση που δεν ενδιαφέρονται για τη κοινωνία για το κράτος για το μέλλον του κόσμου που δεν ασχολούνται με το σύνολο αλλά με το άτομο τους -πολύ σπάσιμο εδώ
    -τα λεφτά και όσοι κρίνουν τον άλλο με βάση πόσα κάνει και αν δείχνει πόσα έχει
    -να περνάνε άσχημα παιδιά - σε νοσοκομεία, σε πολέμους, σε καταστάσεις πείνας, σε συνθήκες άθλιας ζωής. Κυρίως τα παιδιά. Δεν έχει κανείς το δικαίωμα να κλέψει τη χαρά από τα παιδιά. Και όμως.
    -οι άντρες που σε κοιτάνε σαν να είσαι μόνο ένα μ....ι. Οι άλλοι που δεν σου δίνουν σημασία επειδή δεν μπαίνεις στο καλούπι που ορίσαν μ....ι.
    -οι γυναίκες που δεν ξέρουν να σταθούν σαν φίλες
    -η μόλυνση και η επίθεση που γίνεται κατά της φύσης και του πλανήτη μας
    -οι ηγέτες που αποφασίζουν για την συνέχεια της ζωής στον πλανήτη
    -πως πρέπει να γίνουν πολέμοι για να υπάρχει πολιτική σταθερότητα στο κόσμο
    -η τηλεόραση και το πως έκανε το κόσμο να μη διαβάζει πλέον

    Και τώρα κάτι ανούσια πράγματα που με κάνουν να θυμώνω:
    -να χάνω πάντα τα κλειδιά μου οταν βιάζομαι
    -να κολλάω στις λεπτομέρειες
    -τα μαθηματικά
    -ο Καναδάς
    -ότι αφορά δουλειές αυτοκινήτου (καθάρισμα, αλλαγές λάδια, λάστιχα, επίσκεψη στον μηχανικό)
    -ο μηχανικός αυτοκινήτου και το όλο στυλάκι του "μανταμίτσα περιμένετε καμιά 'βδομάδα να σας πούμε τί έχει το αμαξάκι σας".
    -όταν χαλάει το μιξεράκι του φραπέ και χτυπάει πολύ αργά και προσπαθείς έτσι κι αλλιώς να φτιάξεις τον καφέ σου (και βιάζεσαι - όλα τα στραβά πάντα όταν βιάζεσαι)

    Και τώρα κάτι παραπονιάρικα:
    -πως δεν έμαθα πιάνο τελικά επειδή το πήρε η τότε κομουνιστική κυβέρνηση της Ρουμανίας (ΚΚΕ και λοιπά θύματα παρακαλώ προσέλθετε για κάποια επιμόρφωση επί του θέματος).
    -πως δεν ξέρω να χορεύω καλά όσο κι ας λατρεύω το χορό (δεν έχω ρυθμό σνιφ-κλάψ)
    -πως όσο και να το θέλω, δεν μου βγαίνουν οι σκέψεις μου σε βιβλίο, ούτε καν νουβέλα, και αρκούμαι σε σκόρπια γράμματα εδώ εκεί.
    -πως δεν έχω το σώμα της Sigourney Weaver στο Gorillas in the Mist.
    -πως η σοκολάτα παχαίνει
    -πως πρέπει να ευχαριστούμε που βγήκε η Ν.Δ. και όχι το ΠΑΣΟΚ (και θα κλέψουν αλλά όχι σαν τους άλλους - λογική ψηφοφόρου τώρα)

    Για την ώρα αυτά. Καληνυχτώ.


    rouli726
    03.05.2006, 10:46
    H eironeia....Pragmetika an do anthropo na eironeuetai ormao kateutheian den exei deuteri eukairia!
    tzoy
    03.05.2006, 14:15
    Η Παραξενιά και το κόλλημα μερικών ανθρώπων....
    XeniaRodo
    03.05.2006, 15:00
    δυστυχώς πολλά...

    H συμπεριφορά και η νοοτροπία μερικών ανθρώπων καθημερινά
    και η αδικία πολύ.

    Eπίσης με θυμώνει πάρα πολύ ό,τι κυβερνά τον κόσμο ο πιο ηλίθιος λαός του πλανήτη.... με τις γνωστές συνέπειες, και το ότι στην ιστορία της ανθρωπότητας έχουν γίνει -και γίνονται ακόμα- πολλές βλακείες χωρίς λόγο...

    είναι άξιον απορίας πραγματικά.....
    rouli726
    03.05.2006, 18:09
    Quote:

    Το μέλος Other_side στις 03-05-2006 στις 06:45 έγραψε:

    Καλά θα κλείσω με αυτό.

    Με θυμώνουν τα εξής (η σειρά είναι εντελώς τυχαία - νομίζω):

    -να μου λένε ψέμματα
    -να λένε ψέμματα
    -τα ψέμματα
    Καλά αυτά όλα πιάνουν για ένα και προχωράμε
    -η υποκρισία
    -το κουτσομπολιό σε φάση "αυτή ξέρεις τί έπαθε;" και μετά όλο χαμόγελο μπροστά της
    -οι ψυχροί άνθρωποι (χμ εδώ ίσως μπαίνει περισσότερο τί με απογοητεύει)
    -οι νέοι που δεν έχουν πολιτική στάση που δεν ενδιαφέρονται για τη κοινωνία για το κράτος για το μέλλον του κόσμου που δεν ασχολούνται με το σύνολο αλλά με το άτομο τους -πολύ σπάσιμο εδώ
    -τα λεφτά και όσοι κρίνουν τον άλλο με βάση πόσα κάνει και αν δείχνει πόσα έχει
    -να περνάνε άσχημα παιδιά - σε νοσοκομεία, σε πολέμους, σε καταστάσεις πείνας, σε συνθήκες άθλιας ζωής. Κυρίως τα παιδιά. Δεν έχει κανείς το δικαίωμα να κλέψει τη χαρά από τα παιδιά. Και όμως.
    -οι άντρες που σε κοιτάνε σαν να είσαι μόνο ένα μ....ι. Οι άλλοι που δεν σου δίνουν σημασία επειδή δεν μπαίνεις στο καλούπι που ορίσαν μ....ι.
    -οι γυναίκες που δεν ξέρουν να σταθούν σαν φίλες
    -η μόλυνση και η επίθεση που γίνεται κατά της φύσης και του πλανήτη μας
    -οι ηγέτες που αποφασίζουν για την συνέχεια της ζωής στον πλανήτη
    -πως πρέπει να γίνουν πολέμοι για να υπάρχει πολιτική σταθερότητα στο κόσμο
    -η τηλεόραση και το πως έκανε το κόσμο να μη διαβάζει πλέον

    Και τώρα κάτι ανούσια πράγματα που με κάνουν να θυμώνω:
    -να χάνω πάντα τα κλειδιά μου οταν βιάζομαι
    -να κολλάω στις λεπτομέρειες
    -τα μαθηματικά
    -ο Καναδάς
    -ότι αφορά δουλειές αυτοκινήτου (καθάρισμα, αλλαγές λάδια, λάστιχα, επίσκεψη στον μηχανικό)
    -ο μηχανικός αυτοκινήτου και το όλο στυλάκι του "μανταμίτσα περιμένετε καμιά 'βδομάδα να σας πούμε τί έχει το αμαξάκι σας".
    -όταν χαλάει το μιξεράκι του φραπέ και χτυπάει πολύ αργά και προσπαθείς έτσι κι αλλιώς να φτιάξεις τον καφέ σου (και βιάζεσαι - όλα τα στραβά πάντα όταν βιάζεσαι)

    Και τώρα κάτι παραπονιάρικα:
    -πως δεν έμαθα πιάνο τελικά επειδή το πήρε η τότε κομουνιστική κυβέρνηση της Ρουμανίας (ΚΚΕ και λοιπά θύματα παρακαλώ προσέλθετε για κάποια επιμόρφωση επί του θέματος).
    -πως δεν ξέρω να χορεύω καλά όσο κι ας λατρεύω το χορό (δεν έχω ρυθμό σνιφ-κλάψ)
    -πως όσο και να το θέλω, δεν μου βγαίνουν οι σκέψεις μου σε βιβλίο, ούτε καν νουβέλα, και αρκούμαι σε σκόρπια γράμματα εδώ εκεί.
    -πως δεν έχω το σώμα της Sigourney Weaver στο Gorillas in the Mist.
    -πως η σοκολάτα παχαίνει
    -πως πρέπει να ευχαριστούμε που βγήκε η Ν.Δ. και όχι το ΠΑΣΟΚ (και θα κλέψουν αλλά όχι σαν τους άλλους - λογική ψηφοφόρου τώρα)

    Για την ώρα αυτά. Καληνυχτώ.







    pantos eisai volikos anthropos re paidi mou..gia sena prepei na lene to:stoma exei kai milia den exei!

    atrixospi8ikos
    16.05.2006, 19:54
    i ipokrisia kai i koroidia....