ελληνική μουσική
    591 online   ·  210.900 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    noizreduction
    21.09.2007, 11:47
    MusicShadow οσον αφορα τα greeklish και τα κεφαλαια γραμματα, ισχυει στο 99% των μουσικων forum. Απο τη μια τα λατινικοελληνικα δεν διαβαζονται ευκολα και απο την αλλητα κεφαλαια θυμιζουν ανθρωπο που φωναζει.
    jorge
    21.09.2007, 13:04
    Παράθεση:

    Το μέλος MusicShadow στις 21-09-2007 στις 05:42 έγραψε...

    ...δηλαδη αμα δεν με εκφραζουν τα avatar κ θελω να βαλω μια δικη μου φωτογραφια χωρις ομως να ειναι το προσωπο μου τι κανω?το να μην θελετε να μπαινουν φωτογραφιες που να προσβαλουν ηθη,αξιες,φυλα,κλτ το καταλαβαινω αλλα τι κακο υπαρχει να βαλω μια εικονα που αντιπροσωπευει εμενα?τα avatar την ιδια δουλεια δεν κανουν στην ουσια?


    Οι φωτογραφίες που μπαίνουν στο Προφίλ, μπαίνουν ταυτόχρονα και στο φωτ. άλμπουμ του MusicHeaven, μαζί με φωτογραφίες άλλων μελών. Εκεί δεν μπορούμε να βάζουμε avatars. Επίσης, δεν επιτρέπουμε - προς το παρόν τουλάχιστον - την προσθήκη avatar από τον χρήστη, μια και θα πρέπει να βάλουμε κάποιον να ελέγχει τα εισαγώμενα avatars, προκειμένου να μην μπει κάποιο μη αποδεκτό. Γι' αυτό το λόγο άλλωστε, έχουμε δημιουργήσει μια τεράστια συλλογή από avatars, ώστε ο οποιοσδήποτε να βρει κάποιο που να τον αντιπροσωπεύει
    GL
    02.10.2007, 19:00
    Xoρχιτο φιλαρακι μου
    μια χαρη θα ζητησω,
    να ανεχτεις το ποστ αυτο
    μεχρι να σ 'αφησω...

    Θελω να γραψω πραματα
    που ισως θα γελασεις ,
    μα αν κοιταξεις στις γραμμες
    μπορει και να χαλασεις....

    Αυτο το κοσμο που φτιαξες
    εδω σ' αυτο το σαιτ,
    τον νιωθω τοσο μαγικο,
    τοσο well και right....

    Mα βλεπω πως φαντασματα
    γυρω μας τρυπωνουν,
    κι απροσωπα, πολυ δειλα
    σαν χειμερες φουντωνουν.....

    Δεν ξερω αν εφτασε η στιγμη
    το στομα μου ν΄'ανοιξω,
    και σαν λοχιας σε ουλαμο
    το συνθημα να ριξω.....

    Λενε πως αμυνα καλη
    ειναι το να σωπαινεις,
    και με πολυ διαυγεια
    τα παντα να υπομενεις.

    Μα τωρα δεν αντεχεται
    ετουτη η ξεφτιλα,
    που καποιοι τυποι προσπαθουν
    να παιξουν, Παντσο Βιλα....

    Τους βλεπω και χασκογελω
    που απειλες μου ριχνουν,
    και την προειδοποιηση
    απ' τα γραφτα τους δειχνουν.

    Το ξερω πως κουφαθηκες
    με τουτα που διαβαζεις,
    και απορια μες το νου
    μου φαινεται πως βγαζεις....

    Φιλε μου δεν τρελαθηκα
    ουτε οραματα εχω,
    την γνωση και την λογικη
    πιστευω πως κατεχω...

    Γι' αυτο λοιπον παραπονο
    αντι χολης θα βγαλω,
    χωρις να θελω φιλοι μου
    κανεναν να προσβαλλω...

    Μου επιτρεπεται να πω
    μοναχα μια ατακα??
    σε κεινους που ονειρευονται
    την μαπα μου στη θρακα???

    Αυτοι που νιωθουν ενοχοι
    μαθανε στη πρεσα,
    ειν' ομως απειροι πολυ
    σ' αυτο που λενε, μπεσα....

    Ζητω συγνωμη ταπεινη
    για τουτα τα στιχακια,
    μα νιωθω λυπηση πολυ
    σαν βλεπω τα ".....κια!".....


    revelation
    02.10.2007, 22:25
    sygnomi re paidia alla min pareksigite ta greeklish kapoioi den boroun na ta kanoun ellinika den ta allazei o upologistis.
    vero
    03.10.2007, 00:38
    Παράθεση:

    Το μέλος revelation στις 02-10-2007 στις 22:25 έγραψε...

    sygnomi re paidia alla min pareksigite ta greeklish kapoioi den boroun na ta kanoun ellinika den ta allazei o upologistis.



    kai mena to idio to pianei to pc mou kai xafnika den allazei kai alles nai
    LathosPathos
    03.10.2007, 01:09
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 02-10-2007 στις 19:00 έγραψε...

    Xoρχιτο φιλαρακι μου
    μια χαρη θα ζητησω,
    να ανεχτεις το ποστ αυτο
    μεχρι να σ 'αφησω...

    Θελω να γραψω πραματα
    που ισως θα γελασεις ,
    μα αν κοιταξεις στις γραμμες
    μπορει και να χαλασεις....

    Αυτο το κοσμο που φτιαξες
    εδω σ' αυτο το σαιτ,
    τον νιωθω τοσο μαγικο,
    τοσο well και right....

    Mα βλεπω πως φαντασματα
    γυρω μας τρυπωνουν,
    κι απροσωπα, πολυ δειλα
    σαν χειμερες φουντωνουν.....

    Δεν ξερω αν εφτασε η στιγμη
    το στομα μου ν΄'ανοιξω,
    και σαν λοχιας σε ουλαμο
    το συνθημα να ριξω.....

    Λενε πως αμυνα καλη
    ειναι το να σωπαινεις,
    και με πολυ διαυγεια
    τα παντα να υπομενεις.

    Μα τωρα δεν αντεχεται
    ετουτη η ξεφτιλα,
    που καποιοι τυποι προσπαθουν
    να παιξουν, Παντσο Βιλα....

    Τους βλεπω και χασκογελω
    που απειλες μου ριχνουν,
    και την προειδοποιηση
    απ' τα γραφτα τους δειχνουν.

    Το ξερω πως κουφαθηκες
    με τουτα που διαβαζεις,
    και απορια μες το νου
    μου φαινεται πως βγαζεις....

    Φιλε μου δεν τρελαθηκα
    ουτε οραματα εχω,
    την γνωση και την λογικη
    πιστευω πως κατεχω...

    Γι' αυτο λοιπον παραπονο
    αντι χολης θα βγαλω,
    χωρις να θελω φιλοι μου
    κανεναν να προσβαλλω...

    Μου επιτρεπεται να πω
    μοναχα μια ατακα??
    σε κεινους που ονειρευονται
    την μαπα μου στη θρακα???

    Αυτοι που νιωθουν ενοχοι
    μαθανε στη πρεσα,
    ειν' ομως απειροι πολυ
    σ' αυτο που λενε, μπεσα....

    Ζητω συγνωμη ταπεινη
    για τουτα τα στιχακια,
    μα νιωθω λυπηση πολυ
    σαν βλεπω τα ".....κια!".....







    Ε Γ Ρ Α Ψ Ε Σ ! ! ! για όλους!
    GL
    03.10.2007, 21:35
    Παράθεση:

    Το μέλος LathosPathos στις 03-10-2007 στις 01:09 έγραψε...

    Ε Γ Ρ Α Ψ Ε Σ ! ! ! .... για όλους!



    ΛαθοςΠαθος Σε χαιρετω!! Πρωτη φορα ειναι που μιλαμε! Φχαριστω για το κολακευτικο σου σχολιο...Σορρυ αλλα ειμαι εναντιον της μπυρας, προτιμω το ουσκακι Grand's

    Απλα με την ευκαιρια και για να μην γινονται παρεξηγυσεις, θελω να παραθεσω την τελευταια στροφη, χωρις τελιες! Αλλωστε παντα ημουν εναντιων των τελιών σχετικα με τα νοηματα που αφηνουν.............Χαχαχαχαχαχα!

    Λοιπον η στροφη εχει ως εξης:

    Ζητω συγνωμη ταπεινη
    για τουτα τα στιχακια,
    μα νιωθω λυπηση πολυ
    σαν βλεπω τα ΚΟΡΑΚΙΑ!




    heartbreak-kid
    03.10.2007, 22:55
    @ gl :
    δηλαδή για να καταλάβω, αυτό που στην σπάει εσένα στο MH είναι ότι υπάρχουν κάποιοι που σου κάνουν προσωπικές επιθέσεις και πού έχουν σαν σκοπό τους να σε δούν, ας πούμε, εκτός ΜΗ ή να μην συμμετέχης ενεργά σε αυτό?
    LathosPathos
    04.10.2007, 00:16
    @ ΓουΛου

    Μη νομίζεις, δεν τις πολυπάω τις , ήταν καθαρά συμβολικές!. . .

    Εγώ, ας πούμε, προτιμώ το κρασί!


    Υ.Γ. Κι ευτυχώς που συμπλήρωσες τα κενά, γιατί θα μπορούσε κανείς να υποθέσει οτιδήποτε άλλο με αποτέλεσμα να σε στείλει για ban-άκι! Και δεν είμαστε για τέτοια, στα καλά καθούμενα! :)

    Τα φιλιά μου

    Να γλεντήσει ένα βράδυ η καρδιά και να ξυπνήσει καινούργια...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : LathosPathos στις 04-10-2007 00:18 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : LathosPathos στις 04-10-2007 00:19 ]


    GL
    04.10.2007, 01:52
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 03-10-2007 στις 22:55 έγραψε...

    @ gl :
    δηλαδή για να καταλάβω, αυτό που στην σπάει εσένα στο MH είναι ότι υπάρχουν κάποιοι που σου κάνουν προσωπικές επιθέσεις και πού έχουν σαν σκοπό τους να σε δούν, ας πούμε, εκτός ΜΗ ή να μην συμμετέχης ενεργά σε αυτό?



    Γεια σου Χαρτ!!!!

    Εσυ γραφεις??? Ο Χαρτ που ξερω??? Γιατι εσυ εγραφες με τα πολλα "ηηηηη" και "υυυ"! Χαχαχαχαχαχαχα! Πλακα κανω!!!!

    Βασικα για να σοβαρευτω!( Ω...Ναι! Το κανω και αυτο καμια φορα!!)

    Δεν υπαρχει ΔΗΛΑΔΗ......

    Να στα πω λοιπον απλα και κατανοητα παλικαρι μου καλο:

    1) Εκτος απο τον Χορχιτο, τον Βουλιακη και αλλο ενα ατομο εδω μεσα, πλεον δεν διακρινω προσωπα, πλεον αναγνωριζω καποια nick names, καποια φιλικα nick names τα οποια και διαβαζω και καποια παγερα αδιαφορα! Μονο αυτο. Αν μπορει να σου πει κατι η παραπανω σταση μου, εχει καλως, αλλιως δεν μπορω να επεκταθω παραπερα...

    2) Βασικα τα ερωτηματα σου λοιπον δεν χριζουν καποιας συγκεκριμενης απαντησης απο την μερια μου μιας και δεν ειμαι Θεος ωστε να ειμαι στην φαντασια καποιων ατομων εδω μεσα.....Το αν γινονται επιθεσεις προς το προσωπο μου ασε να το ξερουν καλυτερα αυτο αυτοι τους οποιους περιγραφω στα τετραστιχα μου.

    3) Μπορει με το ξεσπασμα μου αυτο να γινομαι γραφικος και περιγελος στα σοβαρα ματια αρκετων αξιοσεβαστων ατομων του σαιτ μας! Πιστεψε με ομως δεν μου καιγεται καρφι τι σκεφτεται και κυριως τι γραφει ο καθενας για την παρτη μου, αν προκειται βεβαια μονο για τον GL που βλεπει εδω μεσα!

    4) Ομως βρε Χαρτ δεν γινεται να ειμαι ενας απλος παρατηρητης οταν διαπιστωνω διαφορα φαινομενα εξω απο καθε λογικη που αφορουν εμενα και οχι μονο!! Λυπαμαι που δεν μπορω να γινω πιο σαφης πανω σε αυτο μιας και προκειται για ιδιαιτερα λεπτη υποθεση....

    5) Εκει που πρεπει να απευθυνθω, ξερω τι πρεπει να πω! Και δοξα το Θεο δεν ειμαι τρελος να λεω λαλακιες στα καλα καθουμενα!

    6) Φαντασματα ποτε δεν ειδα, γραπτα βλεπω μονο, τα οποια μενουν.

    Seeeeeeeeee Ya Μιτσεεεεεεεεεεε!!!



    Υ.Γ: Πραγματικα ομως βρε παιδια: Ασχημο πραμα η μιζερια...
    LathosPathos
    04.10.2007, 11:42
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 04-10-2007 στις 01:52 έγραψε...


    Υ.Γ: Πραγματικα ομως βρε παιδια: Ασχημο πραμα η μιζερια...





    Ακούστε και τον φίλο Γλου
    "Άσχημο πράμα η μιζέρια
    άμα την κουβαλάς παντού
    σου τρώει τα τζιέρια"



    vero
    04.10.2007, 13:33
    Παράθεση:

    Το μέλος LathosPathos στις 04-10-2007 στις 11:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 04-10-2007 στις 01:52 έγραψε...


    Υ.Γ: Πραγματικα ομως βρε παιδια: Ασχημο πραμα η μιζερια...





    Ακούστε και τον φίλο Γλου
    "Άσχημο πράμα η μιζέρια
    άμα την κουβαλάς παντού
    σου τρώει τα τζιέρια"







    καλο!!!!!!! χαχαχαχαχαχα



    heartbreak-kid
    04.10.2007, 21:48
    @ gl:
    οκ. γιατί μόλις διάβασα το ποστ σου είχα την αίσθησι ότι το έγραψες μόνο και μόνο για να το γράψης. και το μόνο που διέκρινα από το ποιηματάκι είναι ότι υπάρχουν άτομα να την λένε σε σένα και που θέλουν να δουν την μούρη σου στην θράκα. και αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί καποιος που νιώθει να πιέζεται από άλλους και νιώθει να έχη πρόβλημα, δεν τα λύνη μονος του και το βγάζει σε τοπικ που αφορά το ΜΗ. επειδή δεν θες να επεκταθής και επειδή θεωρώ εαυτόν μη έξυπνο για να καταλάβω τα υπόλοιπα εμμένω στην αρχική μου διαπίστωσι.
    AlmaNegra
    07.10.2007, 19:59
    Γίνεται να βγάλουμε τις διαφημίσεις από τα blog?? Άντε στο σαιτ το καταλαβαίνω, αλλά στα blog???
    jorge
    07.10.2007, 21:11
    Στα blogs υπάρχουν διαφημίσεις σε 2 διακριτικά σημεία.

    Το πρώτο σημείο είναι στο τέλος των σχολίων ενός post, κάτω κάτω. Αυτή η διαφήμιση δεν φαίνεται παρά μόνο αν κάποιος μπει και διαβάσει τα σχόλια και φθάσει στο κάτω μέρος της σελίδας.

    Το δεύτερο σημείο είναι στη δεξιά στήλη, κάτω από το Αρχείο, κάτω από τα πρόσφατα posts, κάτω από σχεδόν τα πάντα.

    Οι διαφημίσεις είναι λοιπόν σε σημείο που πιστεύω δεν ενοχλούν ιδιαίτερα, αν και πιστεύω πως ειδικά αυτή δεξιά (η κάθετη), θα μπορούσε να είναι στα χρώματα του blog, ώστε να μην κάνει "μπαμ" στο μάτι. Αυτό είναι στο πρόγραμμα να γίνει.

    Almanegra εσένα σε ενοχλούν και είναι σεβαστό.

    Θα ήθελα όμως να προτείνεις τρόπους για να βρεθούν χρήματα προκειμένου α) να συντηρούνται τα blogs μηνιαιώς (hosting και κυρίως traffic, που έχει πάει στο Θεό) και β) να αυξήσουμε μεθαύριο τον διαθέσιμο χώρο για φωτογραφίες.

    Μία λύση που έχει προταθεί είναι η μηνιαία συνδρομή, για όσους θέλουν απεριόριστο χώρο και δεν επιθυμούν διαφημίσεις. Εγώ πάλι διαφωνώ με αυτό και πιστεύω πως 1-2 διακριτικές διαφημίσεις κρατούν και τα blogs δωρεάν, αλλά και μπορούν να βοηθήσουν στην εξέλιξή τους.

    AlmaNegra
    07.10.2007, 21:24
    jorge να σου πω την αλήθεια οι διαφημίσεις στο πλαι δε με πείραζαν τόσο, όσο αυτό το μαύρο κουτάκι κάτω από τα σχόλια, το οποίο για μένα δεν είναι διακριτικό. Γιαυτό άλλωστε έκανα τώρα αυτό το "παράπονο".
    Καταλαβαίνω τα όποια οικονομικά προβλήματα, αλλά δε μπορώ να σχολιάσω τις λύσεις που προτείνεις ή να προτείνω κι εγώ αφού: 1. δεν ξέρω πως δουλεύουν τα έσοδα από διαφημίσεις στο ιντερνετ και 2. δεν έχω πρόσβαση στους ισολογισμούς (αδόκιμος όρος αλλά καταλαβαίνεις) κι ούτε φυσικά θέλω, αυτά είναι δουλειά των διαχειριστών.
    Όσον αφορά στη σκέψη για συνδρομές, νομίζω ότι αυτό θα αδειάσει εντελώς τα blogs αφού υπάρχουν κι άλλα, δεκάδες sites που προσφέρουν την υπηρεσία δωρεάν.
    Το αναφέρω όμως για να το έχετε στο μυαλό σας, αν μπορεί να γίνει κάτι και κυρίως γιατί το blog είναι ο προσωπικός χώρος του κάθε μέλους.





    >
    http://blogs.musicheaven.gr/almanegra





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlmaNegra στις 07-10-2007 21:26 ]


    jorge
    07.10.2007, 22:49
    Ευχαριστώ που κατανοείς τα οικονομικά προβλήματα AlmaNegra, όμως δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γνωρίζει κάποιος από online διαφήμιση και να έχει πρόσβαση στους "ισολογισμούς", όταν τα δεδομένα είναι απλά:

    Τα blogs καταλαμβάνουν εκατοντάδες MB που κοστίζουν. Τα blogs δημιουργούν traffic το οποίο κοστίζει ακόμα περισσότερο. Δεν υπάρχουν χορηγοί και δεν υπάρχει διάθεση να πληρώνει ένας από την τσέπη του. Άρα έχουμε έξοδα, χωρίς έσοδα.

    Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Διαφήμιση. Κάποιοι πληρώνουν για το δικό μας καλό και χωρίς να μας ενοχλούν με banners που εμφανίζονται ξαφνικά στην οθόνη και αναβοσβήνουν.

    Συμφωνώ, όπως έγραψα και πριν, οτι οι διαφημίσεις ακόμα δεν είναι όσο διακριτικές θα μπορούσαν, λόγω διαφοράς με τα χρώματα των blogs. Αυτό θα φέρει αναγκαστικά μείωση στα κλικς (άρα και στα έσοδα), όμως θα γίνει ώστε να μην υπάρχουν παρόμοια παράπονα.

    Θα ήθελα λοιπόν, όπως κατανοώ εγώ το παράπονό σου και προσπαθώ να βρω λύση, να κατανοήσεις κι εσύ οτι τις διαφημίσεις δεν μπορούμε να τις αποφύγουμε εντελώς στην παρούσα φάση.
    AlmaNegra
    07.10.2007, 23:46

    sea_like_eyes
    08.10.2007, 12:43
    τα ''εκτος μουσικης'' θεματα . . . πλεον εχουν καταντησει κουραστικα(στην πλειοψηφια τους)
    Stroumfita456
    08.10.2007, 13:41
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 08-10-2007 στις 12:43 έγραψε...

    τα ''εκτος μουσικης'' θεματα . . . πλεον εχουν καταντησει κουραστικα(στην πλειοψηφια τους)



    Μπα εγω δεν τα βλεπω κουραστικα!!!!Και επειδη το θεμα ειναι "Τι σας εκνευριζει στο ΜΗ?" τοτε ο καθενας εχει το δικαιωμα να πει οτι θελει με θεματα εντος και εκτος μουσικης!