ελληνική μουσική
    918 online   ·  210.856 μέλη

    4ο Live: Εντυπώσεις-Φωτογραφίες-MP3 !

    vouliakis
    05.02.2007, 13:09
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 05-02-2007 στις 11:51 έγραψε...

    Η επομενη φωτογραφια ειναι απο το μπλουζακι που φορουσε ενα απο τα μελη(ο Deos νομιζω..) των ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ.....της μπαντας δηλαδη των παρουσιαστων μας!!!

    Μου ηρθε λοιπον η ιδεα να βγαλω αυτη τη φωτο και να την αφιερωσω με πολυ αγαπη σε εναν απο τους αποντες μας,τον Παναγιωτη τον Βουλιακη!!



    shine on you crazy PYLES diamond...





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2007 12:47 ]





    Συγκινήθηκα, GL
    'Ασε που ζηλεύω που έχασα τέτοιο φοβερό διήμερο...
    Thanks για την αφιέρωση!




    Luthien
    05.02.2007, 13:26
    Ημουν εκεί. Θελω να ευχαριστησω ολα τα παιδια για τις υπεροχες στιγμες που μας χαρισαν. Παντα επιτυχιες, και του χρονου
    capodasto-
    05.02.2007, 13:38
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-02-2007 στις 12:18 έγραψε...

    Το παλικάρι αριστερά μάλλον τα βλέπει διπλά. Όλοι κοιτάνε την κάμερα κι αυτός ...τον τοίχο.


    ΥΓ. Μήπως είδατε ένα μπουκάλι ρακί;




    Το είδες και συ αυτό το μπουκάλι μμμμ
    margo
    05.02.2007, 13:40
    Πρώτα-πρώτα ένα μεγάαααλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που έπαιξαν!
    Ήταν ΟΛΟΙ πάρα πολύ καλοί,με πάθος,φαντασία και καλή διάθεση..

    Πέρα από την φοβερή παρουσία-έκπληξη του Μιλτου Πασχαλίδη,για μένα όλοι
    ήταν "έκπληξη"με το παίξιμο και τις ερμηνείες τους και γενικά το επίπεδο του live.
    Mπράβο και στους διοργανωτές και στην απίθανη ομάδα των παρουσιαστών.

    Δυστυχώς λόγω ανωτέρας βίας έμεινα μόνο μέχρι τις έντεκα..φοβάμαι ότι έχασα τα ακόμα καλύτερα!(μόλις άρχιζαν οι φοβεροί "Anaconda")


    Πάντως περάσαμε τέλεια,με το γνωστό κέφι και την ωραία"χημεία"ανάμεσα στα μέλη που γέμισαν τα 5/4.Tους ευχαριστώ όλους για την τέλεια παρέα!Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στους εκπληκτικούς"ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ"και τον μοναδικό "giorgos_arazei".

    extra special bravo στους "βραδυνύ τύπυ"(έσκισαν!)orfeus(Άννα..απίστευτος!)

    Στιγμή που με απογείωσε..??

    Ageras+"Rythm is Love"

    Αλλά και όλοι ήταν τέλειοι

    θα σας πω μετά και για τους υπόλοιπους..μόλις συνέλθω


    Αν σκέφτεσαι ένα χρόνο μπροστά-σπείρε ένα σπόρο.
    Αν σκέφτεσαι δέκα χρόνια μπροστά-φύτεψε ένα δέντρο.
    Αν σκέφτεσαι εκατό χρόνια μπροστά-μόρφωσε το λαό.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 05-02-2007 13:53 ]


    alex3
    05.02.2007, 13:41
    Μόλις έβγαλα τον ορό με το haig που είχα από χτες το απόγευμα και σαν να άρχισα να συνέρχομαι...παρ' ότι είμαι από τις 7 στο πόδι...

    Λοιπόν... το 4ο LIVE του ΜΗ, και πρώτο για μένα, ήταν καταπληκτικό, αγαπησιάρικο, παρείστικο, ποιοτικό, πολύπλευρο σε ύφος, και κυρίως έβγαλε αυτό που πιστεύω πως σήμερα είναι είδος εν ανεπαρκεία : ψυχή. Αυτό δεν αφορά μόνο τις ερμηνείες των κομματιών, αλλά το συνολικό τρόπο με τον οποίο προσεγγίστηκε ολόκληρο το στήσιμο του event , πραγματώνοντας την έννοια "κοινότητα"... Μπράβο σε όλα τα παιδιά που αφιέρωσαν κόπο και χρόνο και με μεράκι οργάνωσαν αυτά τα δυό καταπληκτικά βράδια...Θα ήταν άδικος ο ατομικός έπαινος πιστεύω, επειδή όλη η ομάδα έπαιξε καλά, και βγήκαν σχεδόν όλα τα μαρκαρίσματα... Να πω και για τα δυό αυτογκόλ που όμως τελικά δεν στοίχισαν στην ομάδα...
    1) αν οι εμφανίσεις των σχημάτων είχαν βασιστεί στο χρόνο και όχι στον αριθμό των κομματιών, θα ήταν η ροή λίγο καλύτερη.
    2)το θέμα της ησυχίας, ειδικά στα ακουστικά σχήματα, που όμως δεν είναι ξεκάθαρο αυτογκόλ, αφού εν μέρει σκοπός του event είναι και η γνωριμία και η συναναστροφη, που δύσκολα επιτυγχάνεται στη μούγκα...

    Προσωπικά, γνωρίστικα με μερικούς πολύ ενδιαφέροντες και γλυκούς ανθρώπους, συνάντησα καλούς φίλους που δεν ήξερα ότι ήταν τόσο κοντά στο ΜΗ, και πέρασα δύο εξαιρετικές βραδιές...Πάντα τέτοια, και καλύτερα!!!

    ΥΓ1. ψήνω βιντεάκι με Γερμανό, μέχρι το βράδυ ελπίζω να το έχω ανεβάσει, αν και η διαδικασία δεν μου είναι πολύ οικεία...οπότε, κάθε συμβουλη δεκτή(απαραίτητη...).
    ΥΓ2 αν το boozing ήταν ποινικό, θα 'χα φάει τρις ισόβια...
    alex3
    05.02.2007, 13:46
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 05-02-2007 στις 13:40 έγραψε...

    Πρώτα-πρώτα ένα μεγάαααλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που έπαιξαν!
    Ήταν ΟΛΟΙ πάρα πολύ καλοί,με πάθος,φαντασία και καλή διάθεση..

    Πέρα από την φοβερή παρουσία-έκπληξη του Μιλτου Πασχαλίδη,για μένα όλοι
    ήταν "έκπληξη"με το παίξιμο και τις ερμηνείες τους και γενικά το επίπεδο του live.
    Mπράβο και στους διοργανωτές και στην απίθανη ομάδα των παρουσιαστών.

    Δυστυχώς λόγω ανωτέρας βίας έμεινα μόνο μέχρι τις έντεκα..φοβάμαι ότι έχασα τα ακόμα καλύτερα!(μόλις άρχιζαν οι φοβεροί "Anacoda")


    Πάντως περάσαμε τέλεια,με το γνωστό κέφι και την ωραία"χημεία"ανάμεσα στα μέλη που γέμισαν τα 5/4.Tους ευχαριστώ όλους για την τέλεια παρέα!Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στους εκπληκτικούς"ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ"και τον μοναδικό "giorgos_arazei".

    extra special bravo στους "βραδυνύ τύπυ"(έσκισαν!)orfeus(Άννα..απίστευτος!)

    Στιγμή που με απογείωσε..??

    Ageras+"Rythm is Love"

    Αλλά και όλοι ήταν τέλειοι

    θα σας πω μετά και για τους υπόλοιπους..μόλις συνέλθω




    Συμφωνώ και επαυξάνω για το ageras+rythm is love. Νομίζω μάλιστα ότι πώς πρέπει να ήμασταν και διπλα-δίπλα(από τη φωτό στο προφίλ σου)...κρίμα που δε συστηθήκαμε.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2007 14:12 ]


    Orfeus
    05.02.2007, 14:11
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-02-2007 στις 12:18 έγραψε...

    ΥΓ. Μήπως είδατε ένα μπουκάλι ρακί;


    Για ένα δεν ξέρω, γιατί εγώ είχα ......τρία!!!!


    Aiolos_m
    05.02.2007, 14:21
    Πότε ανεβαίνουν οι φωτογραφίες από το live???

    Παρακαλούνται όσοι έχουν φωτογραφικό υλικό να το ανεβάσουν το συντομότερο.
    margo
    05.02.2007, 14:23
    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 05-02-2007 στις 13:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 05-02-2007 στις 13:40 έγραψε...

    Πρώτα-πρώτα ένα μεγάαααλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που έπαιξαν!
    Ήταν ΟΛΟΙ πάρα πολύ καλοί,με πάθος,φαντασία και καλή διάθεση..

    Πέρα από την φοβερή παρουσία-έκπληξη του Μιλτου Πασχαλίδη,για μένα όλοι
    ήταν "έκπληξη"με το παίξιμο και τις ερμηνείες τους και γενικά το επίπεδο του live.
    Mπράβο και στους διοργανωτές και στην απίθανη ομάδα των παρουσιαστών.

    Δυστυχώς λόγω ανωτέρας βίας έμεινα μόνο μέχρι τις έντεκα..φοβάμαι ότι έχασα τα ακόμα καλύτερα!(μόλις άρχιζαν οι φοβεροί "Anaconda")


    Πάντως περάσαμε τέλεια,με το γνωστό κέφι και την ωραία"χημεία"ανάμεσα στα μέλη που γέμισαν τα 5/4.Tους ευχαριστώ όλους για την τέλεια παρέα!Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στους εκπληκτικούς"ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ"και τον μοναδικό "giorgos_arazei".

    extra special bravo στους "βραδυνύ τύπυ"(έσκισαν!)orfeus(Άννα..απίστευτος!)

    Στιγμή που με απογείωσε..??

    Ageras+"Rythm is Love"

    Αλλά και όλοι ήταν τέλειοι

    θα σας πω μετά και για τους υπόλοιπους..μόλις συνέλθω




    Συμφωνώ και επαυξάνω για το ageras+rythm is love. Νομίζω μάλιστα ότι πώς πρέπει να ήμασταν και διπλα-δίπλα(από τη φωτό στο προφίλ σου)...κρίμα που δε συστηθήκαμε.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2007 14:12 ]






    Ναι,κρίμα!Κι ήμασταν και δίπλα-δίπλα??
    Πως τα καταφέραμε να μην γνωριστούμε?

    γειά μας από εδώ τότε alex
    ageras
    05.02.2007, 14:31
    Χαλκιάς-Πασχαλίδης επι σκηνής.


    www.manpas.musicheaven.eu







    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2007 14:40 ]


    επισυναπτόμενα: xalkias paschalidis.JPG 
    alex3
    05.02.2007, 14:32
    Είναι από τις επικοινωνιακές τρύπες, που προκύπτουν καμμιά φορα...τι να πω? γειά σου και σένα λοιπόν...!!
    MichPah
    05.02.2007, 14:41
    Μάλιστα.....απ' ότι διαβάζω περάσατε μια χαρά..τραγούδια, ρακές, κι άλλα....!!!κρίμα που δεν κατάφερα να έρθω τελικά (σας την έσκασα όμως, ναι ήμουν και γω εκεί χαχαχαχαχ)
    Λοιπόν και του Χρόνου να μαστε καλά να ξαναβρεθούμε στο 5ο live




    GL
    05.02.2007, 14:47
    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 05-02-2007 στις 13:41 έγραψε...


    ΥΓ1. ψήνω βιντεάκι με Γερμανό, μέχρι το βράδυ ελπίζω να το έχω ανεβάσει, αν και η διαδικασία δεν μου είναι πολύ οικεία...οπότε, κάθε συμβουλη δεκτή(απαραίτητη...).

    Υπαρχει μια διαδικασια λιγο χρονοβορα στην αρχη για να ανεβασεις βιντεακια στο you-tube!Mετα βεβαια το συνηθιζεις....

    Αν θες στειλε μου πμ για να σου πω οδηγιες η παλι αν σου ειναι δυσκολο να τα ανεβαζεις στειλε μου οτι θες απο βιντεακια σχετικα με το live να στα ανεβασω εγω στο you tube με τη μια...

    Αυτο το τελευταιο ισχυει και για οποιον αλλον δεν ξερει να ανεβαζει στο you tube!!!Οτι θετε στελνετε μου να τα ανεβαζω....


    MichPah
    05.02.2007, 14:53
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 05-02-2007 στις 14:11 έγραψε...

    Για ένα δεν ξέρω, γιατί εγώ είχα ......τρία!!!!





    Εσύ πρέπει να είχες Βύσμα μάλλον
    jorge
    05.02.2007, 14:56
    Τέτοια να κάνετε και να δω που θα βρίσκουμε μαγαζί να μας φιλοξενεί μετά
    ageras
    05.02.2007, 14:57
    Δεν θα είναι μαγαζί αλλά..γήπεδο!!!!!

    kifa
    05.02.2007, 14:59
    Καλημέρα κι απο εμένα ... Λίγο αγουροξυπνημένα βέβαια αλλά ... ... ΕΔΩ !!!

    Να ευχαριστήσω για ακόμα μια φορά το μουσικό μας παράδεισο που μας έκανε για ακόμα μια φορά τόσο πολύ ευτυχισμένους !!!! Το Σάββατο ήταν μια καταπληκτική βραδιά με υπέροχες στιγμές απ όλους ...

    - Συναντηθηκε το χτες με το σήμερα με τον κ. Σιάτρα και τον κ. Χρόνη να μας μαγεύουν.

    Όλα τα σχήματα ( μέχρι τη στιγμή που έκατσα λόγω εργασίας ) ήταν υπέροχα..

    - Η Νεκταρία για ακόμα μια φορά απέδειξε πόσο σπουδαία τραγουδίστρια - ερμηνεύτρια ειναι

    - οι Ταρατσόγατοι άπαιχτοι ( μη ξεχνάμε οτι δεν ειναι επαγγελματίες αλλά πάνω στη σκηνή ήταν παραπάνω απο επαγγελματίες αφού κατεθεσαν τη ψυχή τους ) ..

    - οι AJAX υπέροχοι. Πολύ καλές επιλογές τραγουδιών και πολύ καλό δέσιμο ( μη ξεχνάμε κι εδώ ότι όλο το σχήμα δεν αποτελείται απο επαγγελματίες μουσικούς )...και πάλι μπράβο !!!

    - Δυστυχώς δεν μπορούσα να κάτσω άλλο διοτι με περίμενα με μια καραμπίνα στο μαγαζί που έπαιζα , οπότε δεν ειχα τη δυνατότητα να ακούσω και τα υπόλοιπα σχήματα αλλά είμαι σίγουρος ( από έγκυρες πληροφορίες ) ότι έσκισαν !!!

    Και του χρόνου παιδιά ... η ζωή να μας δίνει Δυναμη να συνεχίζουμε να ειμαστε μια μεγάλη διαδυκτιακή μουσική παρέα και το ΜΗ να μεγαλώνει διαρκώς και να το χαιρόμαστε !!!!!

    Υ.Γ : Οι Παρουσιαστές του Live νομίζω οτι πρέπει να καλεσθούν απο το Θέμο....Βιβα ΔΕΟΣ - ΣΤΑΣΙΣ !!!!

    Υ.Γ : Τη κυριακή δυστυχώς δεν μπορεσα να ειμαι κοντά σας διοτι ξύπνησα αργά και δούλευα πάλι το βράδυ αλλά σε αντίθετη κατευθυνση απο το Πειραιά. Παιζόταν αν θα δούλευα οπότε δεν μπορούσα να ξέρω μεχρι τη τελευταια στιγμή το προγραμμά μου .. !! σορρυ ...







    MichPah
    05.02.2007, 15:04
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-02-2007 στις 14:56 έγραψε...

    Τέτοια να κάνετε και να δω που θα βρίσκουμε μαγαζί να μας φιλοξενεί μετά



    Εδώ που τα λέμε έχεις ένα Α δίκιο αλλά που θα το βρεις;

    Tyrogkofretas
    05.02.2007, 15:26
    Το λοιπόν, εγώ θέλω να πω τις εντυπώσεις μου, τις οποίες τις καλλιεργούσα σε όλο το μήκος του live. Ακούσατε ακούσατε λοιπόν!
    Ήταν το μοναδικό live που έχω δει και μπορώ να το χαρακτηρίσω γεμάτο σε μουσική. Να κυμαίνεται το ύφος από παραδοσιακό σε Jethro Tull, μετά ροκιά και Άσιμος σε ηλεκτρικό ήχο, μετά Afro-Cubano και κάργα Salsa και τέλος acoustic για να μην ξεχνιόμαστε. Είμαι και τρελός οπαδός του μουσικού είδους (viva Africa Mamma!) και δεν άντεξα, πήρα την Amelie και ρίχναμε φιγούρες όπου είχαμε χόρο. Αυτό λοιπόν το show δεν το βρίσκεις πουθενά!
    Πολλά συγχαρητήρια στους Κακώς Κείμενα ή Καμένα ή Κώσμενα ή Κείμενα ή τέλος πάντων, όπως επιλέγανε να βγούνε. Βρήκα την παρουσίαση πολύ σπιρτόζικη, με κάτι που σου έφερνε βραβεία μουσικής και Ζέτα Μακρυπούλια ένα πράγμα. Αυτό έδινε την απαραίτητη αναζωογόνηση του κοινού και εισήγαγε με τον καλύτερο τρόπο τους επόμενους. Ψηφίζω δαγκωτό Κακώς Κείμενα και στο επόμενο live.
    Θέλω να πω πως με άφησαν άφωνο οι παρουσιασμένες δημιουργίες των παιδιών και θα ήθελα να ξεχωρίσω, για λόγους απλά γούστου μου, το Όπως Παλιά (κάπως έτσι δεν το έλεγαν??) των Καθώς Πρέπει, το 2ο τραγουδάκι των Δίνη όπου ψιλομιλούσε το παιδί (δεν θυμάμαι τίτλο) στο τραγούδι και το ανεπανάληπτο άσμα των εποχών, το Τροπάρι του Λαλάκα του Νίκου Ξύδη. Έφυγα να το μάθω απέξω να το λέω στην παρέα να γελάμε!!!
    Γενικά, δεν υπήρξε μπάντα ή καλλιτέχνης που να μην με διασκέδασε όπως θα ήθελα. Και ο Μίλτος ήταν καθοριστικότατος και η παρουσία της Δήμητρας Καραμπελοπούλου ήταν μια ευχάριστη νότα στο ήδη ξενυχτησμένο κοινό. Αυτό που θα ήθελα να πω ήταν πως σίγουρα χρειάζεται ησυχία σε ένα τέτοιο μουσικό γεγονός. Όμως το βρίσκω λίγο άτοπο, γιατί αν μη τί άλλο, σε κάτι τέτοιες εκδηλώσεις έχουμε την ευκαιρία να δούμε τα διαδυκτιακά φιλαράκια μας που έρχονται από την άλλη άκρη της Αθήνας, του νομού Αττικής, της Ελλάδας ακόμα και της Μεσογείου (πού'σαι ρε Οριάννα!) και θα έχουμε σίγουρα όλο και κάτι να πούμε.
    Είχα την ευχαρίστηση να γνωρίσω ακόμα και περισσότερα μέλη και νοιώθω ευτυχισμένος γι'αυτό. Aiolosm, Houlina και χίλιοι μύριοι άλλοι μου χάρισαν απίστευτα γέλια, ακόμη και μετά το live (Αίολε, αν ξέρεις και αυτά που λέω τώρα...θα φύγω από το site!!!!).
    Παίδες, όλα ήταν τέλεια και ένα μεγάλο μπράβο στη διοργάνωση που μας είχε από κονκάρδες μέχρι ντουντούκες με μαγισσούλες πάνω και πιττούλα σε σακουλάκι (ποιος στη χάρη μας). Είδα και κάτι ρακές να περιφέρονται σε μπουκάλια σε κάποια φάση... Μια παράκληση μόνο, επειδή έχουμε και καλεσμένους στο κοινό, που έρχονται να δουν συγκεκριμένα ίσως άτομα, θα περίμενα να τηρείτο και το αναγραφέν πρόγραμμα. Ξέρω πως κάτι τέτοιο είναι δύσκολο μερικές φορές, όμως αυτό χαλάει κάπως την όλη αίγλη. Μπράβο σε όλους σας και....χμμμμμ......στο επόμενο live....απλά κρατηθείτε από την μουσική οργή του Τυρογκοφρέτα!!! (<--------και αυτό είναι δέσμευση)
    left
    05.02.2007, 15:44
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 05-02-2007 στις 10:24 έγραψε...

    Για όσους δεν ήρθαν υπάρχει οπτικοακουστικό υλικό...
    (Unick κρίμα, έχασες).
    Xαρά στο κουράγιο του Left, που κάθησε ως το τέλος
    και έγραφε με την κάμερα...



    Ειλικρινά, το χαιρόμουν πάρα πολύ και δεν με κούρασε καθόλου. Εξ άλλου όλα τα παιδιά και τις δύο ημέρες ήταν καταπληκτικά, χωρίς εξαιρέσεις.Συγχαρητήρια σε όλους τους μουσικούς αλλά και στους/ις παρουσιαστές/στριες που ήταν πολύ άνετοι και ευρηματικοί και δημιουργούσαν , με τον τρόπο παρουσίασης, μια εγκάρδια προσέγγιση, με μπόλικο χιούμορ.
    Δεν σας κρύβω , ότι στο τέλος που ανεβήκατε όλοι μαζί στη σκηνή, με εκείνο το τραγουδιστικό ξέσπασμα και ήρθα κι εγώ και ψιλοτραγούδησα και συγχρόνως τράβηξα και λίγες σκηνές, ζήλεψα, αλλά πίεσα τον εαυτό μου για να φύγει ,θεωρώντας ότι εκείνη ήταν η δική σας κορυφαία στιγμή και έπρεπε να τη ζήσετε μόνοι σας. Χαιρόμουν αφάνταστα γι αυτό που ζούσατε.
    Να είστε όλοι γεροί και κεφάτοι στη ζωή σας, όπως και τώρα και καμμία δυσκολία να μη σας κλέψει αυτό που ζείτε μέσα από το site. Αντισταθείτε , όσο μπορείτε σαυτό που τόσο έντεχνα πάνε να σας περάσουν . Μην τους κάνετε το χατήρι.Κάποια στιγμή θα αναγκασθούν να επενδύσουν στην παιδεία.!