ελληνική μουσική
    452 online   ·  210.866 μέλη

    Σατανισμός στη μουσική ροκ

    maspa
    05.01.2007, 23:56
    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 05-01-2007 στις 23:40 έγραψε...
    www.saviourmachine.com
    www.stryper.com
    (Χριστιανικες μεταλ μπαντες)

    μπας και σταματησεις να τις εχεις...





    Μπα μπα! Μόλις επισκέφτηκα το πρώτο site. Κάπου άκουσα/διάβασα(δε θυμάμαι καλά) ότι το 777, που κοσμεί την κεντρική σελίδα της ιστοσελίδας, είναι χειρότερο από το 666.... Θα το επιβεβαιώσω δεν το λέω με σιγουριά, το τονίζω μη μου "επιτεθείτε" πάλι με χαρακτηρισμούς.

    Υ.Γ. (Υπάρχει άλλη μια απάντηση και στην προηγούμενη σελίδα....)

    Η σωτηρία της ψυχής είναι πολύ μεγάλο πράγμα....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 05-01-2007 23:58 ]


    Spotlight_Dancer
    06.01.2007, 00:01
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 05-01-2007 στις 23:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 05-01-2007 στις 23:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 05-01-2007 στις 23:25 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 05-01-2007 στις 22:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 05-01-2007 στις 16:08 έγραψε...

    @Spotlight_Dancer

    Είμαι παιδί που ευτυχώς η δυστυχώς(πιστεύω ευτυχώς, για μένα δηλαδή) που έχω κάνει χρόνια κατηχητικό,εχω συναναστραφεί παλιότερα με ανθρώπους της εκκλησίας(θεολόγοι και ιερείς). Κι εκτός αυτού έχω διαβάασει κάποια βιβλία σχετικά με το θέμα. Δε μου τα έχει πει κανένα δεκατριάχρονο πιτσιρίκι κι ούτε είναι απόρροια της φαντασίας μου όλα τα παραπάνω.




    Επρεπε να το πεις απο την αρχη για να μην ασχοληθω καθολου με το θεμα,καθως οι πηγες σου ειναι μονοπλευρες και ως εκ τουτου αναξιοπιστες(κατι που ειναι εμφανες απο αυτα που γραφεις απλα ηθελα να το παραδεχτεις και μονη σου).Ενημερωσε ομως τους κυριους που πληρωνονται απο το Ελληνικο κρατος για να σε κανουν να σκεπτεσαι σαν νοικυρουλα,οτι εγω ακουω μια εικοσαετια αυτη τη μουσικη και πιστεψε με δεν εχω παθει απολυτως τιποτα.Καποτε καιγατε μαγισσες,τωρα θελετε να καψετε τη μουσικη.




    Όταν βρω τον χρόνο να μεταφέρω αποσπάσματα από άρθρα από περιόδικά και εφημερίδες θα το κάνω.
    Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να λες πως οι πηγές μου είναι αναξιόπιστες, εφόσον δε γνωρίζεις.Και γι αυτόν το λόγο δε πρόκειται να παραδεχτώ κάτι τέτοιο.
    Όσο για το αν είναι μονόπλευρες θα το κρίνεις, όταν παραθέσω αυτά που προείπα.



    Η σωτηρία της ψυχής είναι πολύ μεγάλο πράγμα....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 05-01-2007 23:26 ]




    Δεν σου ζητησα να παραδεχτεις κατι,δεν με ενδιαφερει εξαλλου.Οσο για το αν ειναι μονοπλευρες οι πηγες σου,το δικαιωμα να ισχυριστω κατι τετοιο μου το δινεις απο μονη σου,καθως μονη σου ειπες οτι προερχονται απο συζητησεις με ιερωμενους και θεολογους.Επισης μη κουραζεσαι να ψαξεις σε περιοδικα κλπ.Να σου πω αμεσως που θα βρεις αυτα που γραφεις,Στο Προς Τη Νικη και σε περιοδικα τυπου εσπρεσσο κλπ.Βλεπεις οι κακοι χεβυμεταλλαδες παντοτε πουλουσαν...

    Και μια που εχεις τις πεποιθησεις που εχεις,τσεκαρε και αυτα

    www.saviourmachine.com
    www.stryper.com
    (Χριστιανικες μεταλ μπαντες)

    μπας και σταματησεις να τις εχεις...





    1ον
    Οι πεποιθήσεις μου δεν αλλάζουν πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Κι αν υπάρχει τέτοια πιθανότητα τότε είναι μηδαμηνή. Εγώ δεν έχω σκοπό, όπως έχω πει ήδη δυο φορές, να σας αλλάξω απόψη. Εσύ γιατί:"μπας και σταματησεις να τις εχεις"...
    2ον
    Αν μου δώσεις λίγο χρόνο θα γράψω.... Κι όχι δεν είναι από το προς την νίκηνν.
    (Και μη βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα)

    "Δεν σου ζητησα να παραδεχτεις κατι"
    "απλα ηθελα να το παραδεχτεις και μονη σου"-> Φάσκεις κι αντιφάσκεις.


    υ.γ. Κάτι που σου διαφεύγει είναι πως ακούω ροκ.

    A! Κι επίσης ποιός μου λέει πως αυτά περί χριστιανικές μπάντες δεν είναι προπαγάνδα?

    Η σωτηρία της ψυχής είναι πολύ μεγάλο πράγμα....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 05-01-2007 23:51 ]





    Βασικες γνωσεις Ελληνικης Γλωσσας θα σου επετρεπαν να γνωριζεις οτι τα ρηματα "Ζητω" και "Θελω" δεν εχουν την ιδια εννοια.Επισης το γεγονος οτι "Οι πεποιθήσεις σου δεν αλλάζουν πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Κι αν υπάρχει τέτοια πιθανότητα τότε είναι μηδαμηνή"δειχνουν ποσο ανοικτομυαλα αντιμετωπιζεις το ζητημα.Αυτο με τη προπαγανδα μας το εξηγεις λιγακι?

    Καθε Δευτερα 22.00-24.00 η on line ραδιοφωνικη εκπομπη Monday's Metal Show παρουσιαζει νεες κυκλοφοριες απο ολο το φασμα του metal καθως και αγαπημενα τραγουδια του μεταλλικου μας παρελθοντος.

    Συντονιστειτε :

    http://listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spotlight_Dancer στις 06-01-2007 00:03 ]


    maspa
    06.01.2007, 00:03
    Εσύ μπορεί να το λες προκατάληψη, εγώ το λέω πίστη.
    Spotlight_Dancer
    06.01.2007, 00:05
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 06-01-2007 στις 00:03 έγραψε...

    Εσύ μπορεί να το λες προκατάληψη, εγώ το λέω πίστη.



    Ναι ξερω.Πιστευε και μη ερευνα...
    maspa
    06.01.2007, 00:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 06-01-2007 στις 00:05 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 06-01-2007 στις 00:03 έγραψε...

    Εσύ μπορεί να το λες προκατάληψη, εγώ το λέω πίστη.



    Ναι ξερω.Πιστευε και μη ερευνα...



    Ξέχασες το κόμμα που παίζει καθοριστικό ρόλο στο νόημα της φράσης.

    Πιστευε και μη, ερευνα= Είτε πιστεύειςέίτε όχι να ερευνάς
    Spotlight_Dancer
    06.01.2007, 00:11
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 06-01-2007 στις 00:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 06-01-2007 στις 00:05 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 06-01-2007 στις 00:03 έγραψε...

    Εσύ μπορεί να το λες προκατάληψη, εγώ το λέω πίστη.



    Ναι ξερω.Πιστευε και μη ερευνα...



    Ξέχασες το κόμμα που παίζει καθοριστικό ρόλο στο νόημα της φράσης.

    Πιστευε και μη, ερευνα= Είτε πιστεύειςέίτε όχι να ερευνάς



    Αυτο ειναι το προβλημα σου.Δεν ερευνας...Απλα δεχεσαι.
    maspa
    06.01.2007, 00:20
    Τουλάχιστον διαθέτω κριτική ικανότητα που με βοηθάει στο τι να δέχομαι και τι όχι.
    Νομίζω πως η συζήτηση παίρνει διαφορετική τροπή, και σχολιάζεις τη γνώμη μου, πράγμα που δε θεωρώ σωστό. Γι αυτό το λόγο και δε θα συνεχίσω τη μεταξύ μας κουβέντα. Δικαιωμά μου να πιστεύω ό,τι θέλω και γι αυτό δε θα δεχτώ κανενός είδους κριτική. Πλέον πρόκειται για προσωπική επίθεση κι αν μη τι άλλο είμαστε off topic. Λήγει εδώ.
    jorge
    06.01.2007, 00:28
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 05-01-2007 στις 23:56 έγραψε...

    Κάπου άκουσα/διάβασα(δε θυμάμαι καλά) ότι το 777, που κοσμεί την κεντρική σελίδα της ιστοσελίδας, είναι χειρότερο από το 666.... Θα το επιβεβαιώσω δεν το λέω με σιγουριά, το τονίζω μη μου "επιτεθείτε" πάλι με χαρακτηρισμούς.


    Ουφ ευτυχώς. Πλέον το "www" δε θα θεωρείται τόσο σατανιστικό.
    Spotlight_Dancer
    06.01.2007, 00:33
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 06-01-2007 στις 00:20 έγραψε...

    Τουλάχιστον διαθέτω κριτική ικανότητα που με βοηθάει στο τι να δέχομαι και τι όχι.
    Νομίζω πως η συζήτηση παίρνει διαφορετική τροπή, και σχολιάζεις τη γνώμη μου, πράγμα που δε θεωρώ σωστό. Γι αυτό το λόγο και δε θα συνεχίσω τη μεταξύ μας κουβέντα. Δικαιωμά μου να πιστεύω ό,τι θέλω και γι αυτό δε θα δεχτώ κανενός είδους κριτική. Πλέον πρόκειται για προσωπική επίθεση κι αν μη τι άλλο είμαστε off topic. Λήγει εδώ.



    Οπως νομιζεις.Εξαλλου τη κριτικη ικανοτητα που αναφερεις,την εχουν και οι υπολοιποι που διαβαζουν το τοπικ και εχουν βγαλει τα συμπερασματα τους.Και δεν ειμαστε καθολου off topic.Συνεχιζουμε να συζηταμε για το σατανισμο στη μουσικη ροκ, ασχετα αν εσυ δεν καταφερες να τεκμηριωσεις τους ισχυρισμους σου.Επισης,απο τη στιγμη που δημοσιευεις κατι σε ενα φορουμ ενδεχεται να δεχτεις και κριτικη.Ειναι παναρχαιος κανονας.Αν δεν το αντεχεις αυτο,μη γραφεις.Επιπλεον,δεν υπαρχει κανενα ζητημα προσωπικης επιθεσης.Απλα κρινω αυτα που γραφεις με τον ιδιο τροπο που κρινεις κι εσυ τη μουσικη που ακουω...

    Καθε Δευτερα 22.00-24.00 η on line ραδιοφωνικη εκπομπη Monday's Metal Show παρουσιαζει νεες κυκλοφοριες απο ολο το φασμα του metal καθως και αγαπημενα τραγουδια του μεταλλικου μας παρελθοντος.

    Συντονιστειτε :

    http://listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spotlight_Dancer στις 06-01-2007 01:07 ]


    moufidis
    06.01.2007, 00:56
    Εδώ σας έχω.


    kadmilos
    06.01.2007, 00:56
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 05-01-2007 στις 23:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kadmilos στις 05-01-2007 στις 18:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 05-01-2007 στις 18:06 έγραψε...

    Ότι λέω το στηρίζω σε προσωπικές συζητήσεις και βιβλία, δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου



    Καλα. Και εμενα ο θεολογος μου στην τριτη λυκειου μου ειπε οτι υπαρχει μια αρχη. Μονο το καλο.και μην ξεχνας πως εγω δεν ειπα οτι κανεις λαθος.Εσυ ομως εισαι σιγουρη πως μονο η δικη σου αληθεια ειναι σωστη.Η προπαγανδιστικη πολιτκη του κατηχητικου απεδωσε. Χωρις να θελω να σε προσβαλλω πιστευω πως εχεις φανατιστει τοσο οσο και οι σατανιστες ή ακομα χειροτερα οι ισλαμιστες βομβιστες

    we are just a moment in time,
    A blink of an eye,
    A dream for the blind,
    Visions from a dying brain,
    I hope you dont understand

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kadmilos στις 05-01-2007 18:35 ]





    Δε με γνωρίζεις και δε ξέρεις κατά πόσο είμαι "φανατική". Εγώ απλά προσπαθώ να υπερασπιστώ τα "πιστεύω" μου.

    Γενικότερα
    Μη προσδίδετε προσωπικούς χαρακτηρισμούς. Δεν νομίζω να έχετε το δικαίωμα από τη στιγμή που δεν έχω κάνει τέτοιο κι εγώ. Μάλλον η δική σας άρνηση σε όσα λέω είναι φαανατισμός. Δεν αποσκοπώ να αλλάξω τις απόψεις σας. Αλλά έτσιι είναι. Όταν στερεύουν τα επιχειρήματα, περνάμε στη χωρίς ουσία λεκτική επίθεση.....





    Δεν σε ξερω αλλα λεω αυτο που βλεπω. Υπερασπιζεις τα πιστευω σου?Σε ενα διαλογο ανταλλασσεις αποψεις .
    Λες για δικη μου αρνηση.Εγω απλα υπερασπιζομαι τα πιστευω μου Και οταν εσυ αρχιζεις να μου λες οτι δεν εχω επιχειρηματα και δεν ξερω να συζηταω επειδη τολμαω και λεω οτι ο παπας που σου εκανε θρησκευτικα ειναι αναξιοπιστη πηγη,τοτε ναι θα συμπερανω οτι εισαι φανατικη.Αν και δεν ειναι το μονο.Ολα οσα λες το δειχνουν.Και για επιχειρηματα υπαρχουν πολλα, απλα εσυ κανεις οτι δεν τα βλεπεις.

    Δεν θα συζητησω αλλο.Ο παπατσακαλος με ειπε δαιμωνισμενο,παω να βρω κανεναν εξορκιστη.

    we are just a moment in time,
    A blink of an eye,
    A dream for the blind,
    Visions from a dying brain,
    I hope you dont understand

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kadmilos στις 06-01-2007 01:00 ]


    Spotlight_Dancer
    06.01.2007, 01:05
    Παράθεση:

    Το μέλος moufidis στις 06-01-2007 στις 00:56 έγραψε...

    Εδώ σας έχω.





    Ετσι...
    Hastaroth
    06.01.2007, 01:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Lefterissamson στις 05-01-2007 στις 17:15 έγραψε...

    Πριν από πέντε περίπου χρόνια είχε πέσει στα χέρια μου ένα βιβλιαράκι με θέμα το ροκ και τον σατανισμό.Ξεφυλλίζοντας το ,διαπίστωσα ότι δεν είναι μόνο οι ξένοι ροκ μουσικοί σατανιστές αλλά και οι Ελληνες(!!)με πρώτη και ολοσέλιδη του Βασίλη Παπακωνσταντίνου(ναι ,είναι ένας απ'αυτούς) ,με κείμενο υποσημειωμένο.''Γνωστός μέγας σατανιστής και πολέμιος του Κυρίου''.
    Δεν παρέλειψε να αναφέρει και το τραγούδι που ερμήνευσε η Μαρινέλλα ,''Υστερα ,με δεν υπάρχει ύστερα'' ,που αν το παίξεις ανάποδα(σε βινύλλιο-το βινύλλιο είναι το διαβόλου)ακούγεται''σατανάς μαζι(δις)...

    Συγκλονιστήκατε?Ε ναι λοιπόν...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lefterissamson στις 05-01-2007 17:16 ]





    Η Μαρινέλλα είναι ρόκ τραγουδίστρια;
    moufidis
    06.01.2007, 01:23
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 06-01-2007 στις 01:15 έγραψε...

    Η Μαρινέλλα είναι ρόκ τραγουδίστρια;



    Όχι, είναι death punk...
    Hastaroth
    06.01.2007, 01:53
    Ατσιλάμ.....

    (όποιος βρή το νόημα τού κρυφού τούτου μηνύματος κερδίζει έν ζεύγος επίχρυσων διαβολικών κεράτων-κρεμαστρών γιά το σπίτι.....)
    vouliakis
    06.01.2007, 02:07
    Τώρα, μάλιστα... Άπαπαπαπα...
    Spotlight_Dancer
    06.01.2007, 02:14
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 06-01-2007 στις 01:53 έγραψε...

    Ατσιλάμ.....

    (όποιος βρή το νόημα τού κρυφού τούτου μηνύματος κερδίζει έν ζεύγος επίχρυσων διαβολικών κεράτων-κρεμαστρών γιά το σπίτι.....)



    Επισης η λεξη post αν αναγραμματιστει,κρυβει το πραγματικο προσωπο του Διαβολου.
    S P O T...


    Inanes
    06.01.2007, 02:31
    Καλά, έχω πάθει πλάκα με την τροπή που πήρε η κουβέντα... Όλα ξεκίνησαν χαρούμενα και απλά κάπου το Μάρτιο του 05...

    Γνώμη μου:

    Μετά κάποιοι θέλησαν να υπερασπιστούν τις απόψεις τους,τα πιστεύω τους, πέστε το όπως θέλετε και άρχισε να διαφαίνεται φανατισμός... αμυδρά... και εκνευριστικά για κάποιους... Κακό πράγμα να φανατιζόμαστε... χειρότερο από βλασφημία. Μάλλον αυτό είναι η χειρότερη βλασφημία που μπορεί να υπάρξει. Ρϊξτε μια ματιά στη δράση του Βατικανού στο Μεσαίωνα και θα καταλάβετε τί εννοώ (τότε θα έκαψαν και την... Alice Cooper).

    Βέβαια για μερικούς ο φανατισμός εμφανίστηκε ανάποδα: κατά τη γνώμη τους όλα είναι στη φαντασία των αφελών, δεν υπάρχει πρόθεση από κανένα κακόβουλο! Είναι απόλυτοι ακόμα και στην απουσία του κακού στο Χριστιανισμό, όταν από την αρχή της Παλαιάς Διαθήκης με την εξορία των Πρωτοπλάστων, μέχρι το τέλος της Καινής Διαθήκης με την φοβερή και τρομερή Αποκάλυψη του Ιωάννη, ο Διάβολος είναι φάντης-μπαστούνι!

    Και google "mind control" και "psychoacoustics" για όσους θέλουν να το ψάξουν για υποσυνείδητα μηνύματα. Ρε παιδιά, μου κάνει εντύπωση που πολλοί αγνοείτε την ύπαρξη τέτοιων τεχνικών, πέφτει απίστευτο χρήμα στην ερευνα για την βελτίωση της αποτελεσματικότητας παρόμοιων τεχνικών, από στρατιωτικές εφαρμογές μέχρι και marketing.

    Αυτά, πάω τώρα να παίξω λίγο για ζέσταμα το αγαπημένο μου hotel California, που ως γνωστό αναφέρεται στον πρώτο επίσημο Σατανιστικό ναό κάπου στην ωραία ομώνυμη Πολιτεία των States με τα "colitas" της...
    kadmilos
    06.01.2007, 03:14
    Παράθεση:

    Το μέλος Inanes στις 06-01-2007 στις 02:31 έγραψε...

    Καλά, έχω πάθει πλάκα με την τροπή που πήρε η κουβέντα... Όλα ξεκίνησαν χαρούμενα και απλά κάπου το Μάρτιο του 05...

    Γνώμη μου:

    Μετά κάποιοι θέλησαν να υπερασπιστούν τις απόψεις τους,τα πιστεύω τους, πέστε το όπως θέλετε και άρχισε να διαφαίνεται φανατισμός... αμυδρά... και εκνευριστικά για κάποιους... Κακό πράγμα να φανατιζόμαστε... χειρότερο από βλασφημία. Μάλλον αυτό είναι η χειρότερη βλασφημία που μπορεί να υπάρξει. Ρϊξτε μια ματιά στη δράση του Βατικανού στο Μεσαίωνα και θα καταλάβετε τί εννοώ (τότε θα έκαψαν και την... Alice Cooper).

    Βέβαια για μερικούς ο φανατισμός εμφανίστηκε ανάποδα: κατά τη γνώμη τους όλα είναι στη φαντασία των αφελών, δεν υπάρχει πρόθεση από κανένα κακόβουλο! Είναι απόλυτοι ακόμα και στην απουσία του κακού στο Χριστιανισμό, όταν από την αρχή της Παλαιάς Διαθήκης με την εξορία των Πρωτοπλάστων, μέχρι το τέλος της Καινής Διαθήκης με την φοβερή και τρομερή Αποκάλυψη του Ιωάννη, ο Διάβολος είναι φάντης-μπαστούνι!

    Και google "mind control" και "psychoacoustics" για όσους θέλουν να το ψάξουν για υποσυνείδητα μηνύματα. Ρε παιδιά, μου κάνει εντύπωση που πολλοί αγνοείτε την ύπαρξη τέτοιων τεχνικών, πέφτει απίστευτο χρήμα στην ερευνα για την βελτίωση της αποτελεσματικότητας παρόμοιων τεχνικών, από στρατιωτικές εφαρμογές μέχρι και marketing.

    Αυτά, πάω τώρα να παίξω λίγο για ζέσταμα το αγαπημένο μου hotel California, που ως γνωστό αναφέρεται στον πρώτο επίσημο Σατανιστικό ναό κάπου στην ωραία ομώνυμη Πολιτεία των States με τα "colitas" της...



    Ποιος ειπε οτι δεν υπαρχουν τεχνικες για να αυξηθει το κερδος?Ολοι ξερουμε οτι υπαρχουν.και οι πιο πολλοι εδω μεσα το τονισανε,Αλλα αλλο να υπαρχουν για να πουλανε και αλλο γιατι θελουνε να δοξασουνε το Σατανα.

    Εγω δεν ειδα κανεναν να μιλαει για απολυτη απουσια του κακου στο χριστιανισμο.Ειδες εσυ?Αλλο ομως να πει κανεις οτι στον χριστιανισμο υπαρχει μια αρχη το καλο και οτιδηποτε αλλο ειναι μη καλο,και αλλο να πει κανεις οτι υπαρχουν δυο αρχες.το κακο και το καλο
    Οσο για το τι ειναι ο διαβολος και αν ειναι φαντης μπαστουνι η ρηγας σπαθι ειναι μεγαλη κουβεντα. Αλληγορικη ειναι η θρησκεια του χριστιανισμο σε πολλα σημεια οπως και η αποκαλυψη του Ιωαννη.

    Υ.Γ και επειδη δεν εχεις το θαρρος να πεις οτι αναφερεσαι σε μενα και οτι ο φανατισμος εμφανιστηκε αναποδα θα σου πω το εξης.Απο την αρχη που ελεγα καποια πραγματα ελεγα οτι καθενας τα βλεπει διαφορετικα.Δεν ειπα σε κανεναν ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ.Απλουστατα γιατι δεν πιστευω οτι υπαρχει λαθος και σωστο.
    Οταν ομως μου λενε σε καθετι που λεω κανεις λαθος,δεν εισαι συνηδειτοποιημενος γιατι δεν εμπιστευεσαι το μπαμπη το σουγια,τοτε θα αντιδρασω και θα πω οτι μιλαω με ανθρωπο οχυρωμενο πισω απο φανατισμο.Αφελης δεν ειναι κανενας εδω μεσα μην βαζεις χαρακτηρισμους για να δημιουργησεις εντυπωσεις.
    Orfeus
    06.01.2007, 05:05
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 05-01-2007 στις 16:08 έγραψε...

    @Orfeus

    Όσον αφορά τα λεγόμενα του lenon, οπως είπα, πρόκειται για βλασφημία.....


    ;νόπιολ ιακ Ε
    ;ύσε ςεπίε οτ ήδιεπε αίμηφσαλβ αιγ ιατιεκόρΠ

    www.Orfeus.musicheaven.eu & Jai Guru Deva Om!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 06-01-2007 05:05 ]