ελληνική μουσική
    519 online   ·  210.870 μέλη

    Υπήρξε συγκεκριμένο περιστατικό στη ζωή σας που να σας έπεισε για τον Θεό?

    Orfeus
    12.10.2006, 00:10
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos_arazei στις 11-10-2006 στις 23:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 11-10-2006 στις 21:49 έγραψε...


    Κατ' αρχήν δεν εκφράζεσαι όπως αρμόζει σε ένα φόρουμ συζήτησης.
    Εκφράζεσαι με φανατισμό.



    Με φανατισμο?Μαλλον ειναι της μοδας αυτη η λεξη.Μεγαλη λεξη ρε Ορφεα,δεν νομιζεις?

    Επιπλεον δεν προσβαλα κανεναν καθολικο ή μη, αφου η Ιερα Εξεταση σ'ολα τα ιστορικα βιβλια περιγραφεται εντελει σαν θεσμος που ειχε κερδοσκοπικους και μη χριστιανικους σκοπους. Ο ιδιος ο Πάπας εχει ζητησει δημοσια συγγνωμη για τα εργα της Ι.Εξετασης,οποτε δεν τιθεται εδω καμια προσβολη κανενος θρησκευματος.



    Κατ' αρχήν δεν μπορώ να καταλάβω το εξής:

    Έγραψες πιο πάνω: "Μα αυτή δεν είναι η εκκλησία μας."

    Αυτό το μας τι σημαίνει;
    Ποιοι είμαστε δηλαδή εμείς;
    Θέλω να το καταλάβω καλά αυτό.
    Μπορείς να μου το εξηγήσεις;

    Και για τα περί Πάπα:
    Επειδή ζήτησε συγνώμη τι σημαίνει αυτό;
    Ότι μπορούμε να γράφουμε ότι θέλουμε και να χαρακτηρίζουμε τους άλλους όπως θέλουμε;

    Astron
    12.10.2006, 00:39
    Ζητώντας συγνώμη ο πάπας από τον Γαλιλαίο ουσιαστικά απέδειξε ότι η ιερά εξέταση είναι ο άμεσος πρόγονος της σημερινής εκκλησίας. Δεν ζητάς συγνώμη για κάτι που δεν έχεις κάνει, έτσι δεν είναι;
    Αλλά να 'ταν μόνο ο Γαλιλαίος καλά θα ήταν. Έχουν κάνει τέτοια εγκλήματα που δεν υπάρχει λίστα αρκετά μεγάλη για να τα χωρέσει...

    Giorgos_arazei
    12.10.2006, 00:44
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 12-10-2006 στις 00:39 έγραψε...

    Ζητώντας συγνώμη ο πάπας από τον Γαλιλαίο ουσιαστικά απέδειξε ότι η ιερά εξέταση είναι ο άμεσος πρόγονος της σημερινής εκκλησίας. Δεν ζητάς συγνώμη για κάτι που δεν έχεις κάνει, έτσι δεν είναι;
    Αλλά να 'ταν μόνο ο Γαλιλαίος καλά θα ήταν. Έχουν κάνει τέτοια εγκλήματα που δεν υπάρχει λίστα αρκετά μεγάλη για να τα χωρέσει...




    Για τα εγκληματα Παυλο συμφωνω και ειμαι μαζι σου. Αλλα αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι σχεση μπορει να εχει η σημερινη Ορθοδοξη Χριστιανικη Εκκλησια με την Ι.Εξεταση... Δεν μπορει να υπαρξει συγκριση νομιζω.
    Giorgos_arazei
    12.10.2006, 00:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 12-10-2006 στις 00:10 έγραψε...


    Κατ' αρχήν δεν μπορώ να καταλάβω το εξής:

    Έγραψες πιο πάνω: "Μα αυτή δεν είναι η εκκλησία μας."

    Αυτό το μας τι σημαίνει;
    Ποιοι είμαστε δηλαδή εμείς;
    Θέλω να το καταλάβω καλά αυτό.
    Μπορείς να μου το εξηγήσεις;

    Και για τα περί Πάπα:
    Επειδή ζήτησε συγνώμη τι σημαίνει αυτό;
    Ότι μπορούμε να γράφουμε ότι θέλουμε και να χαρακτηρίζουμε τους άλλους όπως θέλουμε;




    Συγκρινες αρχικα την Συνοδο που ανεφερες με τις αποψεις της εκκλησιας που προανεφερα εγω,σωστα? Ε και λεω πως αυτη δεν ειναι η εκκλησια η οποια εγω επικαλουμαι,αφου η Συνοδος που αναφερεις εσυ,ηταν υπο τη συσταση της Ι.Εξετασης. Αυτο εννοω με τη φραση μου που απορησες.
    Επιπλεον, και βεβαια μπορουμε να χαρακτηριζουμε οποιον θελουμε απ τη στιγμη που μιλαμε για γεγονοτα του 15 αιωνα και απ τη στιγμη που ολοι τα εχουν κρινει,ιστορικοι και μη.
    Orfeus
    12.10.2006, 00:52
    Μισό λεπτό...
    Επειδή η συζήτηση ξέφυγε....

    1) Συζητάμε περί ύπαρξης θεού;
    2) Συζητάμε περί χριστιανισμού;
    3) Συζητάμε περί ορθοδόξων, καθολικών κλπ;

    Για τι απ' όλα συζητάμε;


    vouliakis
    12.10.2006, 00:57
    Και για να επιστρέψουμε στο θέμα του topic:

    "Η υποκειμενική εμπειρία δεν υπερβαίνει την φύση και το να νομίζει κάποιος ότι επειδή κάτι δεν μπορεί να αναχθεί σε κάτι άλλο, έχει ανοίξει μια πόρτα προς το υπερφυσικό, είναι κατά την γνώμη μου αυταπάτη."

    Από το Λεξικό του Σκεπτικιστή...


    Giorgos_arazei
    12.10.2006, 01:00
    Ελα ντε.. Βασικα το προβλημα μου ειναι οτι μας εχει μεινει το στερεοτυπο των Συνοδων του Μεσαιωνα(και κατα συνεπεια της Ι.Εξετασης) οπου όποτε μιλαμε για Εκκλησια,μας ερχεται ολο αυτο το κακο στο μυαλο.Αυτο δεν ειναι ασχημο?Ειναι ασχημο και αδικο κατα την ταπεινη μου γνωμη.
    margo
    12.10.2006, 01:09
    Επειδή μίλησα στην προηγούμενη σελίδα με τον Αστρον για επιστήμη και θρησκεία και πήρε τέτοια τροπή το θέμα,ξεκαθαρίζω οτι εννοούσα όχι συγκεκριμένη θρησκεία,ούτε καθολικούς ούτε τίποτα.
    Μίλησα για την ΠΙΣΤΗ που μπορεί να έχει ο άνθρωπος οτι η δημιουργία του κόσμου οφείλεται σε θεική παρέμβαση.
    Επίσης για την υποχρέωση που έχει ο επιστήμονας να μην αποκλείει αυτό το ενδεχόμενο μόνο και μόνο επειδή δεν έχει αποδειχτεί εως τώρα.

    Ο φίλος Γιώργος μπήκε στο τόπικ και έδωσε μια απάντηση μάλιστα στον τίτλο του τόπικ,δηλαδή μιά εμπειρία του που τον έπεισε για την ύπαρξη του Θεού.Επίσης παρέθεσε μια φράση που έμαθε απο το σχολείο και δήλωσε οτι κι αυτή τον πείθει.
    Αφού έπεισε το Γιώργο δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να του πει "διαφωνώ".Είναι άσχετο δηλαδή.
    Γιατί βρε παιδιά τον πιάσατε ντουέτο και βγήκε αγενής και φανατισμένος ξαφνικά ο Γιώργος και τελικά για κάτι που δεν έχει σημασία,δηλαδή εκκλησίες και καρδινάλιοι και πατριαρχεία.

    Η πίστη είναι κάτι που για μένα συνυπάρχει με την αγάπη στην πράξη και δεν την συνδέω απαραίτητα με κόντρες θρησκειών και δογμάτων και ιερέων τουλάχιστον με την έννοια που αυτά υπάρχουν σήμερα.
    Ας μην λέμε τουλάχιστον χαρακτηρισμούς μεταξύ μας,παράκληση αυτό,για να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα που τόσο μ αρέσει..!

    Εντάξει βρε παλληκάρια?


    Παραιτούμαστε από τα τρία τέταρτα του εαυτού μας,προκειμένου να γίνουμε σαν τους άλλους ανθρώπους.
    ΑΡΘΟΥΡΟΣ ΣΟΠΕΝΧΑΟΥΕΡ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 12-10-2006 01:11 ]


    Orfeus
    12.10.2006, 01:10
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos_arazei στις 12-10-2006 στις 01:00 έγραψε...

    Ελα ντε.. Βασικα το προβλημα μου ειναι οτι μας εχει μεινει το στερεοτυπο των Συνοδων του Μεσαιωνα(και κατα συνεπεια της Ι.Εξετασης) οπου όποτε μιλαμε για Εκκλησια,μας ερχεται ολο αυτο το κακο στο μυαλο.Αυτο δεν ειναι ασχημο?Ειναι ασχημο και αδικο κατα την ταπεινη μου γνωμη.



    Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ας προσέχανε!!!

    Ας επιστρέψουμε λοιπόν στο θέμα του topic και ας αφήσουμε τα περί καθολικών και ορθοδόξων.
    Ξέρεις κανέναν που να λέει ότι ακολουθεί ....λάθος δόξα και όχι την ....ορθή;;;
    Ας τα αφήσουμε λοιπόν.

    Επανέρχομαι:
    Και δεν μπορώ να καταλάβω...
    (το έχουμε ξαναπεί)

    Γιατί απουσιάζει (για αυτό το κάτι λέω) από τα τσουνάμια και τους σεισμούς με τους χιλιάδες νεκρούς και ξαφνικά "σώζει" μεμονωμένα άτομα;

    "Μήπως δεν μπορεί να σώζει παραπάνω από έναν κάθε φορά, που σημαίνει δηλαδή ότι όταν μας την πέφτουνε τα τσουνάμια δεν ....προλαβαίνει;"

    Δεν ειρωνεύομαι καθόλου.
    Αντίθετα μάλιστα, ρωτάω ευθέως!!!

    Orfeus
    12.10.2006, 01:15
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 12-10-2006 στις 01:09 έγραψε...

    Επειδή μίλησα στην προηγούμενη σελίδα με τον Αστρον για επιστήμη και θρησκεία και πήρε τέτοια τροπή το θέμα,ξεκαθαρίζω οτι εννοούσα όχι συγκεκριμένη θρησκεία,ούτε καθολικούς ούτε τίποτα.
    Μίλησα για την ΠΙΣΤΗ που μπορεί να έχει ο άνθρωπος οτι η δημιουργία του κόσμου οφείλεται σε θεική παρέμβαση.
    Επίσης για την υποχρέωση που έχει ο επιστήμονας να μην αποκλείει αυτό το ενδεχόμενο μόνο και μόνο επειδή δεν έχει αποδειχτεί εως τώρα.

    Ο φίλος Γιώργος μπήκε στο τόπικ και έδωσε μια απάντηση μάλιστα στον τίτλο του τόπικ,δηλαδή μιά εμπειρία του που τον έπεισε για την ύπαρξη του Θεού.Επίσης παρέθεσε μια φράση που έμαθε απο το σχολείο και δήλωσε οτι κι αυτή τον πείθει.
    Αφού έπεισε το Γιώργο δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να του πει "διαφωνώ".Είναι άσχετο δηλαδή.
    Γιατί βρε παιδιά τον πιάσατε ντουέτο και βγήκε αγενής και φανατισμένος ξαφνικά ο Γιώργος και τελικά για κάτι που δεν έχει σημασία,δηλαδή εκκλησίες και καρδινάλιοι και πατριαρχεία.

    Η πίστη είναι κάτι που για μένα συνυπάρχει με την αγάπη στην πράξη και δεν την συνδέω απαραίτητα με κόντρες θρησκειών και δογμάτων και ιερέων τουλάχιστον με την έννοια που αυτά υπάρχουν σήμερα.
    Ας μην λέμε τουλάχιστον χαρακτηρισμούς μεταξύ μας,παράκληση αυτό,για να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα που τόσο μ αρέσει..!

    Εντάξει βρε παλληκάρια?


    Παραιτούμαστε από τα τρία τέταρτα του εαυτού μας,προκειμένου να γίνουμε σαν τους άλλους ανθρώπους.
    ΑΡΘΟΥΡΟΣ ΣΟΠΕΝΧΑΟΥΕΡ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 12-10-2006 01:11 ]





    Ναι Μαργαρίτα εγώ είπα "διαφωνώ".
    Αλλά δεν διαφωνώ με την πίστη του καθένα.
    Διαφωνώ στο ότι είναι απόδειξη ύπαρξης θεού το "είδε όνειρο και έγινε καλά".
    Ε ωραία. Και κάποιος άλλος έγινε καλά χωρίς να δει όνειρο.
    Πάμε παρακάτω...

    semplice
    12.10.2006, 01:22
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 12-10-2006 στις 01:09 έγραψε...

    Επειδή μίλησα στην προηγούμενη σελίδα με τον Αστρον για επιστήμη και θρησκεία και πήρε τέτοια τροπή το θέμα,ξεκαθαρίζω οτι εννοούσα όχι συγκεκριμένη θρησκεία,ούτε καθολικούς ούτε τίποτα.
    Μίλησα για την ΠΙΣΤΗ που μπορεί να έχει ο άνθρωπος οτι η δημιουργία του κόσμου οφείλεται σε θεική παρέμβαση.
    Επίσης για την υποχρέωση που έχει ο επιστήμονας να μην αποκλείει αυτό το ενδεχόμενο μόνο και μόνο επειδή δεν έχει αποδειχτεί εως τώρα.

    Ο φίλος Γιώργος μπήκε στο τόπικ και έδωσε μια απάντηση μάλιστα στον τίτλο του τόπικ,δηλαδή μιά εμπειρία του που τον έπεισε για την ύπαρξη του Θεού.Επίσης παρέθεσε μια φράση που έμαθε απο το σχολείο και δήλωσε οτι κι αυτή τον πείθει.
    Αφού έπεισε το Γιώργο δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να του πει "διαφωνώ".Είναι άσχετο δηλαδή.
    Γιατί βρε παιδιά τον πιάσατε ντουέτο και βγήκε αγενής και φανατισμένος ξαφνικά ο Γιώργος και τελικά για κάτι που δεν έχει σημασία,δηλαδή εκκλησίες και καρδινάλιοι και πατριαρχεία.

    Η πίστη είναι κάτι που για μένα συνυπάρχει με την αγάπη στην πράξη και δεν την συνδέω απαραίτητα με κόντρες θρησκειών και δογμάτων και ιερέων τουλάχιστον με την έννοια που αυτά υπάρχουν σήμερα.
    Ας μην λέμε τουλάχιστον χαρακτηρισμούς μεταξύ μας,παράκληση αυτό,για να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα που τόσο μ αρέσει..!

    Εντάξει βρε παλληκάρια?


    Παραιτούμαστε από τα τρία τέταρτα του εαυτού μας,προκειμένου να γίνουμε σαν τους άλλους ανθρώπους.
    ΑΡΘΟΥΡΟΣ ΣΟΠΕΝΧΑΟΥΕΡ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 12-10-2006 01:11 ]





    Συμφωνώ απόλυτα με τη Μαργαρίτα και νομίζω πως οποιοσδήποτε καλοπροαίρετος δεν θα υπήρχε περίπτωση να πει κάτι άλλο.
    Την συγχαίρω μάλιστα και για το θάρρος της γνώμης της απέναντι στους συντονιστές του Music Heaven.




    margo
    12.10.2006, 01:26
    Ορφέα μου,σίγουρα αυτό δεν αποτελεί επιστημονική απόδειξη ,μα ούτε κανείς ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο.Ούτε είσαι υποχρεωμένος να συμφωνήσεις φυσικά
    Απλώς ΕΙΝΑΙ απόδειξη για το Γιώργο και απάντηση σ αυτό για το οποίο ρωτήθηκε απο το τόπικ.
    Άρα φαίνεται σαν να διαφωνείς με την πίστη του.

    Τώρα για κάποιον που θεραπεύτηκε χωρίς να δεί κάποιο τέτοιο όνειρο.....δεν έχω ιδέα τι να σου πω,λες να τον έσωσε ο κάσπερ το φαντασματάκι του ΑΣΤΡΟΝ.....???
    Μη μου βάζεις κι άλλα μυστήρια τώρα....!!
    Orfeus
    12.10.2006, 01:27
    Παράθεση:

    Το μέλος semplice στις 12-10-2006 στις 01:22 έγραψε...

    Την συγχαίρω μάλιστα και για το θάρρος της γνώμης της απέναντι στους συντονιστές του Music Heaven.





    Δεν το κατάλαβα αυτό semplice.
    Τι είμαστε δηλαδή εμείς;
    Εκφοβιστές; Τρομοκράτες; Τι;

    Συζήτηση κάνουμε...


    jorge
    12.10.2006, 01:28
    Semplice γιατί δημιουργείς την εντύπωση πως οι συντονιστές είναι κάτι άλλο από απλοί συνομιλητές; Και οτι για να διαφωνεί κάποιος μαζί τους σημαίνει οτι έχει ...θάρρος; Μήπως είσαι μέλος και σε άλλα sites και μπερδεύεις τι γίνεται εκεί κι εδώ;
    Orfeus
    12.10.2006, 01:31
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 12-10-2006 στις 01:26 έγραψε...

    Ορφέα μου, σίγουρα αυτό δεν αποτελεί επιστημονική απόδειξη, μα ούτε κανείς ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο. Ούτε είσαι υποχρεωμένος να συμφωνήσεις φυσικά
    Απλώς ΕΙΝΑΙ απόδειξη για το Γιώργο και απάντηση σ αυτό για το οποίο ρωτήθηκε απο το τόπικ.
    Άρα φαίνεται σαν να διαφωνείς με την πίστη του.

    Τώρα για κάποιον που θεραπεύτηκε χωρίς να δεί κάποιο τέτοιο όνειρο.....δεν έχω ιδέα τι να σου πω, λες να τον έσωσε ο κάσπερ το φαντασματάκι του ΑΣΤΡΟΝ.....???
    Μη μου βάζεις κι άλλα μυστήρια τώρα....!!



    Όχι...όχι Μαργαρίτα.

    ΔΕΝ διαφωνώ -ούτε το έκανα ποτέ- με κανενός την πίστη, οπουδήποτε και να πιστεύει.

    Υπήρξα σαφής στο που διαφωνώ!!


    semplice
    12.10.2006, 01:45
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 12-10-2006 στις 01:28 έγραψε...

    Semplice γιατί δημιουργείς την εντύπωση πως οι συντονιστές είναι κάτι άλλο από απλοί συνομιλητές; Και οτι για να διαφωνεί κάποιος μαζί τους σημαίνει οτι έχει ...θάρρος; Μήπως είσαι μέλος και σε άλλα sites και μπερδεύεις τι γίνεται εκεί κι εδώ;



    Jorge εσυ μετά την άδικη κατα την άποψη μου..."εκτίμηση" που έκανες χθες για την προσφορά μου ίσως δεν θα έπρεπε να μου κάνεις τέτοιες ερωτήσεις σήμερα.Ανθρώπινα στο λεω αυτο και μόνο.

    Φυσικά όταν είναι κάποιος κάποιος συντονιστής δεν είναι ΜΟΝΟ συνομιλητής.
    Διαφωνείς σε αυτό?Δεν δίνει κάποιο στίγμα?Εξάλλου εσύ έχεις γράψει
    ολόκληρο κείμενο σχετικά με τα καθήκοντα του συντονιστή.
    Αυτό ήθελα (περί στίγματος ) να επισημάνω και τίποτα άλλο.
    Στην τελευταία ερώτηση δυστυχώς δεν θα απαντήσω .δεν την καταλαβαίνω κιόλας.


    Τέλος αυτό που είπα "συγχαίρω τη Margo για το θαρρος της γνώμης της"(απέναντι σε αρκετούς που έχουν αντίθετη άποψη συντονιστές και μη) δε νομίζω
    πως ,όπως και να το δούμε ,δικαιολογεί την αντίδραση σου και αυτα που έγραψες.

    Τέλος ακόμα περιμένω ένα ευχαριστώ για όσα έγραψα στο blog σου και δεν τα έχω ανακαλεσει διότι απλά τα πιστεύω.Δεν έχω δει κάτι τέτοιο ακόμα ομως


    margo
    12.10.2006, 01:47
    Aρα δεν διαφωνείς ,το ίδιο λέμε!!
    Διαφωνείς ότι αυτό είναι απόδειξη.
    Λογικό και συμφωνώ σ αυτό αφού είναι απόδειξη" προσωπική."

    Μόνο ο Γιώργος το αντιλαμβάνεται αυτό σαν θαύμα και είναι απόλυτα φυσικό,αφού σε αυτόν συνέβη.


    Astron
    12.10.2006, 01:53
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 12-10-2006 στις 01:15 έγραψε...
    Διαφωνώ στο ότι είναι απόδειξη ύπαρξης θεού το "είδε όνειρο και έγινε καλά".
    Ε ωραία. Και κάποιος άλλος έγινε καλά χωρίς να δει όνειρο.
    Πάμε παρακάτω...




    Και φαντάσου πόσοι ακόμα μπορεί να είδαν όνειρο αλλά τελικά δεν γίνανε καλά...

    Όσο για τη φράση του semplice...
    Παράθεση:
    Συμφωνώ απόλυτα με τη Μαργαρίτα και νομίζω πως οποιοσδήποτε καλοπροαίρετος δεν θα υπήρχε περίπτωση να πει κάτι άλλο.
    Την συγχαίρω μάλιστα και για το θάρρος της γνώμης της απέναντι στους συντονιστές του Music Heaven.


    Εσύ δεν είσαι που σε ένα άλλο τόπικ προσπαθούσες να γκρεμίσεις τα στρατόπεδα; Τώρα γιατί προσπαθείς να τα δημιουργήσεις;
    Την Μαργαρίτα την γνωρίζω πριν από αυτό το τόπικ και την εκτιμώ πολύ. Το ότι μπορεί να διαφωνήσουμε σε κάποια σημεία δεν σημαίνει ότι η εκτίμηση αυτή ελαττώνεται, ούτε ότι ερχόμαστε σε προσωπική κόντρα. Αντιθέτως πρέπει να σου πω ότι με άτομα σαν την Μαργαρίτα χαίρομαι εξίσου να διαφωνώ και να συμφωνώ διότι το ζητούμενο είναι η ανταλλαγή απόψεων. Τώρα εάν εσύ στα λόγια της Μαργαρίτας βρίσκεις πράξη αντίστασης απέναντι στην δικτατορία των συντονιστών, δεν νομίζω ότι εκφράζεις κανέναν και σίγουρα δεν βοηθάς στην συνέχιση αυτής της ενδιαφέρουσας κουβέντας.
    Orfeus
    12.10.2006, 01:58
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 12-10-2006 στις 01:47 έγραψε...

    Aρα δεν διαφωνείς ,το ίδιο λέμε!!
    Διαφωνείς ότι αυτό είναι απόδειξη.
    Λογικό και συμφωνώ σ αυτό αφού είναι απόδειξη" προσωπική."

    Μόνο ο Γιώργος το αντιλαμβάνεται αυτό σαν θαύμα και είναι απόλυτα φυσικό,αφού σε αυτόν συνέβη.





    Είναι δικό του και εκεί δεν επεμβαίνω.

    Με αυτή τη λογική όμως, δεν θα πρέπει κανένας να επεμβαίνει σε κανενός το δικό του όποιο και να είναι αυτό. Είτε περί ύπαρξης, είτε περί μη-ύπαρξης θεού!!

    Σωστά;


    www.Orfeus.musicheaven.eu & Jai Guru Deva Om!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 12-10-2006 02:01 ]


    jorge
    12.10.2006, 02:02
    Παράθεση:

    Το μέλος semplice στις 12-10-2006 στις 01:45 έγραψε...

    Jorge εσυ μετά την άδικη κατα την άποψη μου..."εκτίμηση" που έκανες χθες για την προσφορά μου ίσως δεν θα έπρεπε να μου κάνεις τέτοιες ερωτήσεις σήμερα.


    Ωστε δε θέλεις να σου κάνουμε κι ερωτήσεις. Και επιπλέον δεν έχουμε το δικαίωμα να κάνουμε "εκτιμήσεις" που δε σε βρίσκουν σύμφωνο. Και νομίζεις πως έτσι προσφέρεις. Ε λοιπόν καταλήγω (δική μου άποψη πάντα) πως έτσι δεν προσφέρεις γενικώς.


    Παράθεση:

    Το μέλος semplice στις 12-10-2006 στις 01:45 έγραψε...
    Τέλος ακόμα περιμένω ένα ευχαριστώ για όσα έγραψα στο blog σου και δεν τα έχω ανακαλεσει διότι απλά τα πιστεύω.Δεν έχω δει κάτι τέτοιο ακόμα ομως


    Δε θυμάμαι τι έγραψες στο blog μου, μάλλον δε με "άγγιξε" sorry.