ελληνική μουσική
    935 online   ·  210.853 μέλη

    Έξωση στη Γλυκιά Συμμορία του VOX

    karelia
    22.11.2006, 14:50
    o Nταλάρας με το Χατζηγιάννη δεν έδωσαν κάποιες συναυλίες φέτος στο εξωτερικο?στην Αμερική,αν δεν κάνω λάθος.
    Η Αρβανιτάκη το 2004 που κυκλοφόρησε ο δίσκος της,με 2 τραγούδια του Χατζηγιάννη.
    Η Γλυκερία φέτος,στο καινούριο της δίσκο.
    Η Αλεξίου τη σεζόν 2000-2001,πάνω που κυκλοφόρησε ο πρώτος του δίσκος (μόνο στα όνειρα)
    H Γαλάνη..χμμ θα σε γελάσω..πάντως μετά απτη Χαρούλα..και απότι έμαθα,δεν θα θελα με τίποτε να δω εκείνη τη παράσταση όσο υπέροχη και ναταν..δηλ να βλέπω στα τραγούδια της Δήμητρας ο κόσμος όχι μόνο να μη συμμετέχει αλλά να μιλάει κιόλας,και όταν έλεγε τα σουξέ του ο κύριος Χ. να σείεται το μαγαζί.
    rompa
    22.11.2006, 18:43
    Αυτό το σχήμα ήταν μία όαση μπροστά στις τόσες άλλες βαρετές συνεργασίες.Ήθελα να πάω και στενοχωρήθηκα όταν το διάβασα...
    karelia
    22.11.2006, 21:02
    "O Hλίας Μαρασούλης μας προσέγγισε για να συζητήσουμε την πιθανότητα εμφάνισης του Μιχάλη Χατζηγιάννη στον χώρο VOX μετά το τέλος των εμφανίσεων του μουσικού σχήματος που εμφανίζεται ήδη εκεί.

    Συμφωνία δεν έχει γίνει ακόμα αφού δεν είχαμε καν προλάβουμε να ενημερώσουμε τον Μιχάλη Χατζηγιάννη. Κατά τα λοιπά, όσα αναφέρονται στην δήλωση του Δημήτρη Χατζόπουλου προσβάλουν κύρια τους καλλιτέχνες που φέρεται να εκπροσωπεί, υποτιμούν τη κοινή νοημοσύνη και ανήκουν στην σεναριακή φαντασία του.

    Τα υπόλοιπα για τις πράξεις του κου Χατζόπουλου εν καιρώ."

    On Stage
    (ΟΝ STAGE ΕΙΝΑΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΑ LIVE ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ)ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΧΟΛΙΟ ΜΗ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙΤΕ.


    ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ.
    ΠΑΡΑΚΑΤΩ....




    "ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ VOX: ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ

    Κάθε καλόπιστος και σκεπτόμενος άνθρωπος από την ανάγνωση των τριών επιστολών, της δικής μου, των επιχειρήσεων Μαροσούλη και την τελευταία της εταιρίας που εκπροσωπεί τον Μ. Χατζηγιάννη, έχει εξάγει τα συμπεράσματά του.

    Η έξωση πρέπει να καλυφθεί είτε με ψεύδη περί αποτυχίας του προγράμματος και έωλα επιχειρήματα που αποκαλύπτουν την αγωνία των αυτουργών και ηθικών αυτουργών, είτε με την ανάξια σχολιασμού προσωπική επίθεση σε βάρος μου (βλέπε επιστολή «On stage») .

    Ο κ. Ηλίας Μαροσούλης, μετά «από μισό σχεδόν αιώνα παρουσίας στο χώρο» ανακάλυψε την «αποτυχία του προγράμματος του Vox» τέσσερις μέρες μετά το πέρας της πρώτης βδομάδας παραστάσεων, τίποτα σχετικό δεν είχε παρατηρήσει μέχρι τότε, και ακριβώς τη μέρα που ο Μ. Χατζηγιάννης απομακρύνθηκε από το «Πειραιώς 130».

    Μπορούμε, κύριοι, αν το αντέχετε να κάνουμε δημόσια και διαφανή συζήτηση όπου το επιθυμείτε κι εκεί να επικαλεστείτε τα επιχειρήματά σας και να κριθούμε άπαντες από το κοινό.

    Από όποια τηλεοπτική εκπομπή με κάλεσαν να παρουσιάσω τις θέσεις μου δέχτηκα ευχαρίστως με την προϋπόθεση ότι θα υπήρχε διάλογος με κάποιον από τα δύο άλλα εμπλεκόμενα μέρη, δεν υπήρξε καμία ανταπόκριση στην πρόσκληση μου.

    Επιμένω στο ακέραιο στις απόψεις που κατέθεσα με την πρώτη επιστολή μου. Τίποτα δεν εξηγήθηκε, κανένα ανέκδοτο, όπως αυτό της «αποτυχίας» μπορεί να πείσει κάποιον και αυτό εισέπραξα κι εγώ από τα σχόλια της κοινής γνώμης και τις ζωηρές συζητήσεις στο Internet.

    Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια και το όραμα και η δουλειά των νεαρών και ταλαντούχων καλλιτεχνών της «Γλυκιάς Συμμορίας», τουλάχιστον όσο εξαρτάται από προσωπική μου συνδρομή θα εξακολουθήσει να δικαιώνεται όπως συνέβη στο VOX και θα εξακολουθεί να συμβαίνει εκεί μέχρι τις 2 Δεκεμβρίου, προθεσμία που τελικά εδόθη για να εκκενωθεί ο χώρος...

    Θα κριθούμε όλοι, κάποιοι παρακαλούν εν καιρώ, μάλλον όμως λανθάνει της προσοχής τους ότι ήδη έχουν κριθεί...

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ"
    anisie
    22.11.2006, 23:15
    Λοιπόν...

    1) Το σχήμα πήγαινε καλά τελικά ή όχι...? Γιατί αν δεν πήγαινε το θέμα είναι λήξαν...

    2) Δεν ξέρω πως κανονίζονται αυτά αλλά νομίζω ο καλλιτέχνης έχει πάντα τον τελευταίο λόγο....Γι'αυτό υπάρχουν οι μάνατζερ άλλωστε...Δεν έχει νόημα να βρίζουμε το Χατζηγιάννη στην προκειμένη περίπτωση....Δεν πα να ήθελε ο Χατζηγιάννης αύριο να βγει στο VOX αν δε συμφωνήσουν επιχειρηματίες, μάνατζερ κλπ δε γίνεται τίποτα....Δεν μπορούμε να κατηγορούμε το Χατζηγιάννη επειδή πουλάει τρελλά ούτε επειδή πουλάει περισσότερο από τη "Γλυκιά συμορία"....

    3) Πείτε μου αν παντρεύεται γιατί δεν είμαι καλά.....
    Yperoptis
    22.11.2006, 23:44
    Παράθεση:


    "...Τα υπόλοιπα για τις πράξεις του κου Χατζόπουλου εν καιρώ."

    On Stage
    (ΟΝ STAGE ΕΙΝΑΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΑ LIVE ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ)
    Αρχίσανε και τις απειλές τώρα. Αγαπητή μου anisie για να απειλούνε απαντούνε αυτομάτως σε όλα σου τα ερωτήματα. Προφανώς θέλουνε τη σιωπή του Χατζόπουλου. Οι απαντήσεις που ζητάς είναι ήδη δημοσιευμένες ήδη.
    1) Το σχήμα πήγαινε καλά τελικά ή όχι...? Γιατί αν δεν πήγαινε το θέμα είναι λήξαν...

    "Η έξωση πρέπει να καλυφθεί είτε με ψεύδη περί αποτυχίας του προγράμματος και έωλα επιχειρήματα που αποκαλύπτουν την αγωνία των αυτουργών και ηθικών αυτουργών, είτε με την ανάξια σχολιασμού προσωπική επίθεση σε βάρος μου (βλέπε επιστολή «On stage») .

    Ο κ. Ηλίας Μαροσούλης, μετά «από μισό σχεδόν αιώνα παρουσίας στο χώρο» ανακάλυψε την «αποτυχία του προγράμματος του Vox» τέσσερις μέρες μετά το πέρας της πρώτης βδομάδας παραστάσεων, τίποτα σχετικό δεν είχε παρατηρήσει μέχρι τότε, και ακριβώς τη μέρα που ο Μ. Χατζηγιάννης απομακρύνθηκε από το «Πειραιώς 130»."

    2) Δεν ξέρω πως κανονίζονται αυτά αλλά νομίζω ο καλλιτέχνης έχει πάντα τον τελευταίο λόγο....Γι'αυτό υπάρχουν οι μάνατζερ άλλωστε...Δεν έχει νόημα να βρίζουμε το Χατζηγιάννη στην προκειμένη περίπτωση....Δεν πα να ήθελε ο Χατζηγιάννης αύριο να βγει στο VOX αν δε συμφωνήσουν επιχειρηματίες, μάνατζερ κλπ δε γίνεται τίποτα....Δεν μπορούμε να κατηγορούμε το Χατζηγιάννη επειδή πουλάει τρελλά ούτε επειδή πουλάει περισσότερο από τη "Γλυκιά συμορία"....

    "Επιμένω στο ακέραιο στις απόψεις που κατέθεσα με την πρώτη επιστολή μου. Τίποτα δεν εξηγήθηκε, κανένα ανέκδοτο, όπως αυτό της «αποτυχίας» μπορεί να πείσει κάποιον και αυτό εισέπραξα κι εγώ από τα σχόλια της κοινής γνώμης και τις ζωηρές συζητήσεις στο Internet.
    Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια και το όραμα και η δουλειά των νεαρών και ταλαντούχων καλλιτεχνών της «Γλυκιάς Συμμορίας», τουλάχιστον όσο εξαρτάται από προσωπική μου συνδρομή θα εξακολουθήσει να δικαιώνεται όπως συνέβη στο VOX και θα εξακολουθεί να συμβαίνει εκεί μέχρι τις 2 Δεκεμβρίου, προθεσμία που τελικά εδόθη για να εκκενωθεί ο χώρος... "

    3) Πείτε μου αν παντρεύεται γιατί δεν είμαι καλά....

    Αυτή είναι δική μου απάντηση.
    Αγαπητή μου anisie ο Χατζηφτάνεις είναι παντρεμένος εδώ και καιρό με τον εαυτό του και την αλητεία.
    Melissanthi
    23.11.2006, 01:16
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 22-11-2006 στις 00:13 έγραψε...

    Μόνο μια παροιμία μου κολλάει εδώ:
    Mε όποιο δάσκαλο καθίσεις(Nταλάρα)
    Τέτοια γράμματα θα μάθεις...(ανύπαρκτο ήθος)





    Καλόοοοοο!
    Melissanthi
    23.11.2006, 01:44
    Χωρίς να είμαι fan του Χατζηγιάννη θέλω να επισημάνω κάποιοα πράγματα στο topic που μου φαίνονται λίγο ανάρμοστα:
    Έχω την εντύπωση ότι πολλοί συμμετέχοντες,αντί να κυττάξουν λογικά κι απροκατάλυπτα τα γεγονότα του Vox έχουν ως μοναδικό σκοπό τους να βγάλουν το μένος τους (προσωπικό ή καλλιτεχνικό) απέναντι στον Χατζηγιάννη.
    Επαναδιατυπώνω:Δεν ακούω Χατζηγιάννη.Αλλά πιστεύω ότι η σοβαρή κριτική απέχει μακράν από αυτή τη μέθοδο του "ξεκινάμε και κατηγορούμε και καταδικάζουμε και στο πυρ το εξώτερον το λαμόγιο ο Χατζηγιάννης"...Είναι προφανές -φαντάζομαι- ότι ο καλλιτέχνης δεν μπορεί να κλείσει μόνος του μια επιχειρηματική συμφωνία ή να απολύσει συναδέλφους του που δουλεύουν στο ίδιο μαγαζί.Προφανώς χρειάζονται τα "μεγάλα μέσα" για να επιτευχθεί κάτι τέτοιο.Κι όταν λέω μεγάλα μέσα εννοώ τους επιχειρηματίες που μοναδικό τους μέλημα είναι η τσέπη τους.

    Αυτά τα γράφω περισσότερο γιατί με εξενεύρισε κάποιος που έγραψε ότι δεν πρέπει να βρίζουμε τον Νταλάρα.Ενώ φαντάζομαι να θέλεις να παρεις με το ....δίκανο (φράση δανεισμένη από κάποιο post) τον Χατζηγιάννη είναι κάτι απόλυτα αποδεκτό,ε?
    spathasref
    23.11.2006, 02:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Melissanthi στις 23-11-2006 στις 01:44 έγραψε...

    Χωρίς να είμαι fan του Χατζηγιάννη θέλω να επισημάνω κάποιοα πράγματα στο topic που μου φαίνονται λίγο ανάρμοστα:
    Έχω την εντύπωση ότι πολλοί συμμετέχοντες,αντί να κυττάξουν λογικά κι απροκατάλυπτα τα γεγονότα του Vox έχουν ως μοναδικό σκοπό τους να βγάλουν το μένος τους (προσωπικό ή καλλιτεχνικό) απέναντι στον Χατζηγιάννη.
    Επαναδιατυπώνω:Δεν ακούω Χατζηγιάννη.Αλλά πιστεύω ότι η σοβαρή κριτική απέχει μακράν από αυτή τη μέθοδο του "ξεκινάμε και κατηγορούμε και καταδικάζουμε και στο πυρ το εξώτερον το λαμόγιο ο Χατζηγιάννης"...Είναι προφανές -φαντάζομαι- ότι ο καλλιτέχνης δεν μπορεί να κλείσει μόνος του μια επιχειρηματική συμφωνία ή να απολύσει συναδέλφους του που δουλεύουν στο ίδιο μαγαζί.Προφανώς χρειάζονται τα "μεγάλα μέσα" για να επιτευχθεί κάτι τέτοιο.Κι όταν λέω μεγάλα μέσα εννοώ τους επιχειρηματίες που μοναδικό τους μέλημα είναι η τσέπη τους.

    Αυτά τα γράφω περισσότερο γιατί με εξενεύρισε κάποιος που έγραψε ότι δεν πρέπει να βρίζουμε τον Νταλάρα.Ενώ φαντάζομαι να θέλεις να παρεις με το ....δίκανο (φράση δανεισμένη από κάποιο post) τον Χατζηγιάννη είναι κάτι απόλυτα αποδεκτό,ε?


    Συμφωνούμε απόλυτα ως προς την ανισότητα του μέτρου στην κριτική πολλών! Πολλή καλή διατύπωση. Εύγε!
    Στο θέμα του Χατζηκυρ τώρα. Είναι δεδομένο, ότι, για να κλείσει μία συμφωνία με μία επιχείρηση κάποιος καλλιτέχνης, πολύ συχνά είναι απαραίτητες κάποιες ενδιάμεσες διαδικασίες, οι οποίες κινούνται από τρίτα πρόσωπα. Πάντα όμως η τελική απόφαση ανήκει σε αυτόν, ο οποίος έχει την ισχυρότερη διαπραγματευτική θέση. Πιο απλά: εάν δεν ήθελε ο Χατζηαποτέτοιος να πάρει έτσι ανέντιμα τη θέση του προηγούμενου σχήματος, δε θα γινόταν τίποτα. Όσο και να χτυπιόταν ο επιχειρηματίας και ο μάνατζερ και δεν ξέρω και εγώ ποιος άλλος. Δυστυχώς, σε αυτήν την περίπτωση, ο Χατζηζελές έχει τα γένια και τα χτένια, και οι αποφάσεις του ως τώρα δεν τον τιμούν καθόλου.
    Margarita1
    23.11.2006, 02:52
    Καταρχήν εμένα μου αρέσει ο Χατζηγιάννης οπότε μπορεί να μην είμαι τόσο αντικειμενική.Η άποψη μου(αν και δεν γνωρίζω όπως κανείς μας άλλωστε και τις 2 πλευρές) είναι πως το μόνο άτομο που έχει την αποκλειστική ευθύνη για ένα μαγαζί είναι ο επιχειρηματίας και μόνο.Κανένάς τραγουδιστής όσο μεγάλο όνομα και αν είναι δεν μπορεί να κάνει "κουμάντο" στην επιχείρηση.Με άλλα λόγια οι επιχειρηματίες βλέπουν τα μαγαζιά τους μόνο ως κερδοσκοπικές επιχειρήσεις και με αυτό το κριτήριο πράττουν. Άρα με την ίδια ευκολία που φέτος ο Μαρασούλης αντικατέστησε τα παιδιά γιατί δεν του έφερναν τα αναμενόμενα έσοδα, με την ίδια ευκολία θα αντικαταστούσε και τον ίδιο τον Χατζηγιάννη π.χ. σε 1 ή 2 χρόνια αν δεν τον ικανοποιούσε το κοινό προσέλευσης!Νομίζω λοιπόν πως το θέμα δεν θα έπρεπε να εστιάζεται στα πρόσωπα αλλά στους επιχειρηματίες οι οποίοι είναι οι μόνοι που ευθύνονται για αυτές τις καταστάσεις,καθώς δεν τους ενδιαφέρουν σε καμία περίπτωση τα πρόσωπα που έχουν απέναντι τους παρά μόνο το κέρδος!
    spathasref
    23.11.2006, 03:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 23-11-2006 στις 02:52 έγραψε...

    Καταρχήν εμένα μου αρέσει ο Χατζηγιάννης οπότε μπορεί να μην είμαι τόσο αντικειμενική.Η άποψη μου(αν και δεν γνωρίζω όπως κανείς μας άλλωστε και τις 2 πλευρές) είναι πως το μόνο άτομο που έχει την αποκλειστική ευθύνη για ένα μαγαζί είναι ο επιχειρηματίας και μόνο.Κανένάς τραγουδιστής όσο μεγάλο όνομα και αν είναι δεν μπορεί να κάνει "κουμάντο" στην επιχείρηση.Με άλλα λόγια οι επιχειρηματίες βλέπουν τα μαγαζιά τους μόνο ως κερδοσκοπικές επιχειρήσεις και με αυτό το κριτήριο πράττουν. Άρα με την ίδια ευκολία που φέτος ο Μαρασούλης αντικατέστησε τα παιδιά γιατί δεν του έφερναν τα αναμενόμενα έσοδα, με την ίδια ευκολία θα αντικαταστούσε και τον ίδιο τον Χατζηγιάννη π.χ. σε 1 ή 2 χρόνια αν δεν τον ικανοποιούσε το κοινό προσέλευσης!Νομίζω λοιπόν πως το θέμα δεν θα έπρεπε να εστιάζεται στα πρόσωπα αλλά στους επιχειρηματίες οι οποίοι είναι οι μόνοι που ευθύνονται για αυτές τις καταστάσεις,καθώς δεν τους ενδιαφέρουν σε καμία περίπτωση τα πρόσωπα που έχουν απέναντι τους παρά μόνο το κέρδος!


    Συμφωνούμε στο ότι οι επιχειρηματίες αντιμετωπίζουν τους καλλιτέχνες ως εμπορεύματα. Οι τελευταίοι όμως τί κάνουν για να αντιδράσουν σε αυτήν την κατάσταση; Θεωρείς το παράδειγμα της συμπεριφοράς του Χατζηχαρούμενου υγιές δείγμα αλληλεγγύης στο απολυθέν σχήμα;
    Margarita1
    23.11.2006, 03:19
    Αν όντως έχει εμπλακεί ο ίδιος ο Χατζηγιάννης (κάτι που δεν γνωρίζει κανείς από εμάς 100%) ασφαλώς και έχει ευθύνη!Αυτός όμως είναι ο κόσμος τής νύχτας, εκτός και αν είναι αγγελικά πλασμένος και ο μόνος που χαλάει την πιάτσα είναι ο Χατζηγιάννης!Όπως προείπα με την ίδια ευκολία θα έκαναν κάτι ανάλογο οι ίδιοι οι επιχειρηματίες που πιθανόν τώρα τον εκθειάζουν στον Χατζηγιάννη σε ένα χρόνο αν δεν τράβαγε!Και τότε στην θέση του θα έμπαινε κάποιος άλλος!
    spathasref
    23.11.2006, 03:32
    Η νύχτα δεν είναι καθόλου αγγελική, ούτε φταίει μόνο ο Μιχαλάκης. Συμπεριφορές όμως σαν τη δική του δεν προδίδουν καμμία συναδελφική αλληλεγγύη από μέρους του. Όσο για το αν θα βρεθεί και ο ίδιος αντιμέτωπος με την ίδια ανηθικότητα στο μέλλον, το θεωρώ σίγουρο! Μία απλή, όσο και μεγάλη, λαϊκή σοφία υποστηρίζει πως, όπως στρώνει κανείς, έτσι θα κοιμηθεί...
    ageras
    23.11.2006, 03:35
    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 23-11-2006 στις 03:19 έγραψε...

    Αν όντως έχει εμπλακεί ο ίδιος ο Χατζηγιάννης (κάτι που δεν γνωρίζει κανείς από εμάς 100%) ασφαλώς και έχει ευθύνη!Αυτός όμως είναι ο κόσμος τής νύχτας, εκτός και αν είναι αγγελικά πλασμένος και ο μόνος που χαλάει την πιάτσα είναι ο Χατζηγιάννης!Όπως προείπα με την ίδια ευκολία θα έκαναν κάτι ανάλογο οι ίδιοι οι επιχειρηματίες που πιθανόν τώρα τον εκθειάζουν στον Χατζηγιάννη σε ένα χρόνο αν δεν τράβαγε!Και τότε στην θέση του θα έμπαινε κάποιος άλλος!


    Ο κόσμος της νύχτας φυσικά και δεν είναι αγγελικά πλασμένος μια και τον ζω έντονα και έμπρακτα ώντας τραγουδιστής 13 ετη.Συμφωνώ οτι το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει ο Μαρασούλης όμως ο Χατζηγιάννης ώντας επαγγελματίας θα έπρεπε να επιμείνει να τηρήσουν την αρχικη τους συμφωνία που ήταν για μέσα Γενάρη.Αυτό (πέραν του Μαρασούλη) μόνο επαγγελματισμό δεν αποδυκνείει...
    Και στο κάτω κάτω ποτέ δεν μπορείς να κρίνεις αν ένα σχήμα πάει ή δεν πάει με 3 μέρες δουλειάς...Αν το έκανε αυτό πάνω στον μήνα θα ήταν ..κάπως δικαιολογημένο.Απλά ..σε ποιον τα πουλαέι αυτά..εισπρακτική αποτυχία.....από την πρώτη βδομάδα..τς,τς,τς,τς....
    Margarita1
    23.11.2006, 03:41
    Πολύ πιθανόν να έχεις δίκιο σχετικά με την "συναδελφική αλληλεγγύη" και ότι μπορεί να τα βρει αυτά στο δρόμο του..Επαναλαμβάνω όμως ότι κανείς μας δεν ξέρει την αλήθεια και καλύτερα θα ήταν να περιμένουμε να δούμε πριν κρίνουμε!
    ageras
    23.11.2006, 03:44
    Ναι...την μια πλευρα την ξέρω πολύ πολύ καλά!!Προσπαθω εδώ και δυο μέρες να επικοινωνήσω και με την άλλη αλλά δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα..
    Πάντως κατά γενική ομολογία είτε φταίει ο Χατζηγιάννης είτε φταίει ο Μαρασούλης είναι πολύ άσχημο....
    Anyway...shit always happens....
    Margarita1
    23.11.2006, 03:49
    Σε καμία περίπτωση δεν αντιλέγω ότι είναι κάτι πολύ άσχημο.Όπως και να έχει όμως η άποψη μου (έστω και υποκειμενική) είναι πως τον πρώτο και τελευταίο λόγο τον έχει ο επιχειρηματίας και μόνο!!!
    ageras
    23.11.2006, 03:52
    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 23-11-2006 στις 03:49 έγραψε...

    τον πρώτο και τελευταίο λόγο τον έχει ο επιχειρηματίας και μόνο!!!


    Καλά..μην παίρνεις κι όρκο...

    Cheers
    Yperoptis
    23.11.2006, 07:20
    Καλημέρα σε όλους και όλες. Τις ευθύνες του επιχειρηματία τις ξέρουμε όλοι. Όμως Margarita1 σε καμία περίπτωση δεν θα τραγουδήσει ο επιχειρηματίας πάνω στη σκηνή. Φυσικά και η πρώτη κίνηση γίνεται από αυτόν που θα πληρώνει. Εκεί όμως που κάνεις λάθος είναι πως πάντα την τελευταία κουβέντα την έχει αυτός που θα τα πάρει. Και είναι πολύ κακό να τα πάρει έχοντας ανοίξει το λάκκο κάποιου άλλου. Και αυτός που φέρει την ουσιαστική ευθύνη είναι αυτός που θα πατήσει εκεί που ίδρωναν κάποιοι άλλοι. Και αυτός είναι μόνο Ο Χατζηπετρής και κανείς άλλος. Ακόμα και οι επαγγελματίες δολοφόνοι έχουν άποψη στον ποιον θα σκοτώσουνε Margarita1 μου. Γιατί χθες ήταν ο Σπανουδάκης, σήμερα οι συνάδελφοί του, αύριο οι άμεσοι συνεργάτες του και ποιος ξέρει μεθαύριο ίσως και κάποιος συγγενής του... Όσο για την σπόντα σου Melissanthi εγώ αυτό που είπα είναι πως το topic είναι για τον Χατζηkiller και όχι για άλλους τραγουδιστές ιδιαίτερα όταν πολλοί θεωρούν πως για οτιδήποτε κακό συμβαίνει στη μουσική φταίει ο Νταλάρας. Εάν θεωρείς πως με το να στυλιτεύω την χειρότερη επαγγελματική κίνηση που έχω δει στην Ελληνική μουσική σκηνή είναι μόνο για να βγάλω το μένος μου εναντίον του συγκεκριμένου πιτσιρικά τότε το μόνο που έχω να σου πω είναι πως πρέπει να βρεις άλλο επιχείρημα να αντιπαρατεθείς διότι με αυτά που κάνει προσβάλει το μοναδικό ευαίσθητο σημείο που έχει απομείνει σε αυτό τον έρημο μουσικό χώρο. Το αίσθημα του δικαίου. Γιατί όπως και να το κάνουμε όποιος και να το έκανε το ίδιο ανήθικος θα ήτανε όπως είναι ο Χατζηφονιάς σε αυτή την περίπτωση... Ανάμεσα σε αυτά τα παιδιά υπάρχουν άνθρωποι που παλέυουν πολύ σκληρά για να επιβιώσουν με τρανταχτό παράδειγμα την Σοφία Στρατή που έφτασε τα 30 της χρόνια να καταφέρει να κάνει το πρώτο της βήμα. Με δεύτερο παράδειγμα την εξαιρετική Ραλλία Χρηστίδου που παρά την κακή στάμπα του reality απέδειξε πως ακόμα και να ανακατευτεί κανείς με τα πίτουρα, τελικά δεν σε τρώνε πάντα οι κότες αλλά και άλλα παιδιά. Το ότι όλα αυτά τα παιδιά προσπαθούν να επιβιώσουν σε αυτό το χώρο με μόνο σύμμαχο το ταλέντο τους και χωρίς τη χορηγία της Cosmote είναι κάτι που θα έπρεπε να το χειροκροτούμε και όχι να επιτρέπουμε σε οποιονδήποτε Χατζηκάτι να τους ρίχνει μία έτσι για μερικά χαρτονομίσματα να τους πετάει στο καλάθι των αχρήστων.

    Και τα τραγούδια της δεκάρας έχουν κι εκείνα μια ψυχή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Yperoptis στις 23-11-2006 07:30 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Yperoptis στις 23-11-2006 07:40 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Yperoptis στις 23-11-2006 07:42 ]


    gazakas
    23.11.2006, 07:36
    Ρε παιδιά, μια ερώτηση έκανα! Το σωματείο των τραγουδιστών έχει πάρει θέση; Δεν έχει κάποιος (ιδίως εσύ Μανώλη) μιαν απάντηση;
    karelia
    23.11.2006, 08:57
    Μα γιατί προσπαθείτε να πείσετε για οφθαλμοφανή πράγματα,
    άτομα που Δεν θα αλλάξουν γνώμη?