ελληνική μουσική
    628 online   ·  210.874 μέλη

    2o Live των Μελών του MusicHeaven

    jorge
    29.03.2005, 17:06
    Όπα!

    Ένα ευχαριστώ και στην Marlene, για το mini disc που μας έφερε. Μπορεί βέβαια η εγγραφή να μην έγινε με αυτό, όμως μετράει η πράξη.

    Μπράβο και στους μουσικούς που δεν ξέχασαν όσους δεν ήρθαν (τους ξενιτεμένους ή τους ευρισκόμενους μακριά) και είχαν να πουν μια καλή κουβέντα γι' αυτούς από μικροφώνου. Πολύ καλή κίνηση πραγματικά...
    SteliosG
    29.03.2005, 17:09
    Πανεμορφη η φωτο απο την ΚΙΤ_ΚΑΤ!!!
    MariannaP
    29.03.2005, 17:14
    Μιας και αρχίσαμε τις ευχαριστίες, οφείλουμε να ευχαριστήσουμε και την Πένυ, την οποία πέτυχα σε κάποια φάση να τριγυρνά στο μαγαζί με ένα δίσκο (σερβιρίσματος, όχι βινυλίου) στο χέρι, προκειμένου να βοηθήσει την κατάσταση
    tintalle
    29.03.2005, 18:17
    Ας πω λοιπόν κι εγώ το κατιτίς μου για το Live. Εγώ πέρασα υπέροχα! Διασκέδασα, γνώρισα καινούργια πρόσωπα κεφάτα, φιλικά, πραγματικά συμπαθέστατα, άκουσα ωραίες φωνές, καλούς μουσικούς. Δε θα αναφερθώ σε κάθε έναν ξεχωριστά γιατί θα γίνει τεράστιο το ποστ, εξάλλου με τους περισσότερους τα είπαμε προχθές με κάποιους τα έχουμε πει και παλιότερα. Ηταν όλοι πάρα πολύ καλοί! Θα πω μόνο ότι ήταν μεγάλη η χαρά και η συγκίνηση που άκουσα από κοντά και γνώρισα τον κ.Αηδονίδη και τους μουσικούς που τον συνόδευσαν.Ακουσα και τη Νεκταρία για πρώτη φορά και τι να πω... μαγεύτηκα! Πολλά μπράβο στους Giorgo, kifa, jorge για τη διοργάνωση της βραδιάς έκαναν εξαιρετική δουλειά. Και ένα μεγάλο προσωπικό ευχαριστώ στον Giorgo και στον jorge που βρεθήκαμε μαζί επί σκηνής. Τώρα κάτι θα έχω ξεχάσει απ'όσα ήθελα να πω, αλλά δεν πειράζει μπορώ ωραιότατα να ξαναγράψω. Παιδιά πάντα τέτοια!
    Επίσης έχω να δηλώσω (διότι για κάτι πρέπει να γκρινιάξω κι εγώ) ότι οι μπυρόβιοι του MH χτύπησαν. Τέλειωσαν οι πράσινες, πάνε κι οι Corona! Μου 'πιανε τις μπύρες μουυυυυυυυυυ
    KIT_KAT
    29.03.2005, 18:19
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 29-03-2005 στις 17:09 έγραψε:

    Πανεμορφη η φωτο απο την ΚΙΤ_ΚΑΤ!!!





    Η επεξεργασία ήταν του jorge
    jorge
    29.03.2005, 18:25
    Tintalle σοβαρά μιλάς;;
    Τους τελειώσαμε τις μπύρες;;;;



    tintalle
    29.03.2005, 18:38
    Quote:
    Tintalle σοβαρά μιλάς;;
    Τους τελειώσαμε τις μπύρες;;;;



    Τις πράσινες και τις corona, ναι σοβαρότατα! Εντάξει είχανε μείνει κάτι Amstel για παρηγοριά. Την επόμενη φορά θα έχουμε μεγάαααααααααααλη κάβα!
    KIT_KAT
    29.03.2005, 18:42
    Προσπαθήσαμε να κάνουμε μια λίστα με τα μέλη και τους μουσικούς-μέλη που παραβρέθηκαν στο liveII, για να θυμόμαστε αυτή τη βραδιά. Παρακάτω βλέπετε το αποτέλεσμα. Για τυχόν παραλείψεις συγχωρήστε μας και ενημερώστε μας...

    Afro
    Aggeliki
    Aggelina
    Alkyonida
    Ancm
    Apostolidis
    Astrahan
    A_r_i_s
    Christ25
    Composer
    Divided
    Elenigeladari
    Elnor
    Falimento
    Frufru
    Gate
    Giorgos
    GL
    Hastaroth
    Iphigenia
    Jasmine
    Jimnys
    Jorge
    Kifa
    Kit_kat
    Konnie
    Koripaki
    Lalina
    Left
    Linda7
    Manblaz
    MariahN
    Marlene
    Matthaios
    MichPah
    Miguel
    Myrtw
    Nefos
    Nikos_music
    Orfeus
    Orpheus
    Pianopassion
    Pipis
    Piterpiano
    Revekka
    Rivera
    Santourman
    Soulessome
    SteliosG
    Tasois
    Tetraktis
    Tintalle
    Thanasis1987
    Thanassis_Priskos
    Thanos2004
    Trour
    Tsuku_elf
    Yroidis
    Zaxos


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: KIT_KAT on 29-03-2005 18:45 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: KIT_KAT on 29-03-2005 21:26 ]
    santourman
    29.03.2005, 21:08
    `Ηταν και ο trour (ελπίζω να θυμάμαι καλά το όνομα), συστηθήκαμε προς το τέλος του live. Από ό,τι βλέπω ήταν και κάποιοι που δεν είχαν δηλώσει ότι θα έρθουν και τελικά ήρθαν!

    ΥΓ Μπράβο ρε Κατερινιώ για την άμεση διόρθωση

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: santourman on 29-03-2005 21:32 ]
    jorge
    29.03.2005, 21:12
    Μπήκαν και άλλες φωτογραφίες από αυτές που στείλατε.

    Ευχαριστώ πολύ τον ancm για τις αρχικές, αλλά και για τα βιντεάκια που τράβηξε.
    Jasmine
    29.03.2005, 22:00
    Συγνώμη βρε παιδιά!! Να μιλήσω λίγο γιατί δεν έχω καταλάβει κάτι?? Σαν καινούργιο μέλος που είμαι (8 μήνες περίπου) και μια και αυτό ήταν το πρώτο live που ήρθα, απ' όταν πρωτοσυνάντησα το musicheaven τυχαία κατάλαβα ότι αυτό το site απαρτίζεται από μουσικούς, που γνωρίζουν, συνθέτουν μουσική, και φυσικά αρκετούς μουσικόφιλους άτομα δηλαδή που τους αρέσει η μουσική, ακούνε και απλά βρέθηκαν εδώ γιατί όλοι έχουν ένα κοινο ενδιαφέρον. ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ!! Ανεξαρτήτως είδους που προτιμάει ο καθένας. <--------------- Αυτό ήταν πρόλογος! Κάνω μια παρένθεση! Είμαι μέλος σε μια άλλη ομάδα στο διαδίκτυο, όπου είμαστε πάλι μία παρέα ατόμων με κάποιο κοινό στοιχείο!! Και μη γελάσετε!! Είναι το τάβλι!! Διοργανώνουμε τουρνουά, το site εκείνο είναι διεθνές, μιλάμε κι επικοινωνούμε με άτομα απ' όλο τον κόσμο μέσα σε μια παρτίδα τάβλι! Υπάρχουν πολλοί Έλληνες και από άλλες ομάδες και φυσικά διοργανώνουμε live τουρνουά, σε κάποιο μαγαζί, ή σπίτι, να παίξουμε τάβλι live και να γνωριστούμε!!

    Και επανέρχομαι!!

    Ποιος ήταν ο σκοπός του προχτεσινού live?? Να συναντηθεί μια μουσική παρέα που γνωρίζεται μόνο απ' το διαδικτυο, κανονικά, να μιλήσουν τα μέλη μεταξύ τους και αυτοί που είναι μουσικοί να παίξουν και να τραγουδήσουν και όλοι οι υπόλοιποι να τους θαυμάσουμε, να μαγευτούμε αγνοώντας τα τυχόν μικροπροβληματάκια (κακός ήχος, μικροφωνισμοί κλπ) κρατώντας στο μυαλό μας τις υπέροχες στιγμές και από την ερμηνεία των παιδιών και από τη γνωριμία μας μαζί τους?
    Ή ο σκοπός ήτανε μια συναυλία που χρειαζότανε όλες τις απαραίτητες προδιαγραφές που ανέφερε ο kifa (και που δεν υπήρχαν)?? Γιατί αν ο σκοπός ήταν η συναυλία θα μπορούσε κάλλιστα να οργανωθεί σ' ένα θέατρο με αριθμησμένες θέσεις, με τέλεια ακουστική, με τέλειο εξοπλισμο, να κάτσει ο καθένας στη θεσούλα του και όση ώρα τα παιδιά παίζαν και τραγουδούσαν να μη κουνιέται φύλλο.
    Αναμφίβολλα σε ορισμένες στιγμές οι φωνές των από κάτω ήταν τόσο δυνατές, που οι μουσικοί που ήταν στη σκηνή θα απηυδησαν κάποια στιγμή, όμως αναρρωτιέμαι.... τα παιδιά επάνω, δίναν παράσταση? Συναυλία? Και στο κάτω κάτω πιστεύω και (sorry αν γίνομαι σκληρή) ότι όποιος ήθελε ν' ακούσει, άκουσε και δεν ασχολήθηκε με τα του τραπεζιού του, αγνόησε τους μικροφωνισμούς και τον κακό ήχο και απόλαυσε τα παιδιά που δώσαν την ψυχή τους εκεί πάνω.
    Ο Falimento είχε δίκιο, ότι σ' ενα live αποκλείεται να μη συμβούν άσχημα ή κάτι να μην πάει καλά και τότε το ένα και μοναδικό κακό γεγονός καλύπτει την ουσία των πραγμάτων... το ότι καταφέραμε δηλαδή και γίναμε όλοι μια μεγάλη μουσική παρέα!!!

    Απ' ότι είδα το ύφος των μηνυμάτων άλλαξε, κι έγινε πιο ευχάριστο τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα, αλλά αν δεν τα λεγα θα σκαγα!!

    Ένα μεγάλο συγνώμη στον admin μας τον Γιώργο (jorge) γι αυτό το μήνυμα!!
    Συγνώμη και αν σας κούρασα!!
    Απλά έτσι το βλέπω εγώ, μπορεί και να είμαι λάθος! Προσωπική άποψη πάντα!
    Να περνάτε καλα...
    gate
    29.03.2005, 22:08
    Quote:

    Το μέλος ALKYONIDA στις 29-03-2005 στις 10:36 έγραψε:

    Θα ήθελα να μιλησω για αυτη την βραδια που ζήσαμε (μιλάω και εκ μερους του Σακη Παπαδημητριου) προχθες στο live. Η αλήθεια είναι ότι ποτε δεν είχα σκεφτει να ερθω στη συνάντηση, καθως είμαι και νεο μελος του Μ/Η . Βρεθήκαμε στο live επειδη ο Σακης (Παπαδημητρίου) συνοδευσε μουσικά τον κ. Χρόνη Αηδονιδη και ομολογώ ότι ηταν για μας μια μοναδική έκπληξη και εμπειρια. Δε φανταζόμαστε ότι θα υπήρχε συγκεντρωμένη τοσο μεγάλη ανθρωπινη ψυχικη ενεργεια. Είδαμε ανθρωπους "υγιείς" ,γεματους δροσια, όρεξη, συναισθημα, ανθρώπους ομορφους, αυθορμητους,γελαστους, που καθως αποκαλυπτονταν ο ενας στον άλλον θύμιζε κάτι απο την αθωότητα των παιδικων χρόνων.
    Γνωρίσαμε τη γλυκύτατη Νεκταρια , τους ευγενεστατους Γιωργους, που καταφεραν να παντρέψουν την on line με την παραδοσιακη μορφη επικοινωνίας, τον ευρηματικό Falimento, τον kifa,με τη φωνη έκπληξη , τον hastaroth,που τόλμησε να παλαίψει με με τους θρακιωτικους ρυθμούς!! ,κι όλους τους αλλους που είτε ήταν μουσικοί ή θεατες τελικα ήταν πρωταγωνιστες μιας πρωτοτυπης θεατρικής παραστασης ,χωρις σεναριο μεν αλλά με ξεκάθαρο στοχο. Την ανθρωπινη επικοινωνία. Η μουσική, το τραγούδι, η επι σκηνης παρουσια ,ο καλός ήχος δεν ήταν τελικά ο σκοπος αλλά το μέσον της συναντησης.
    Μπραβο στο Giorgo, Jorge, Kifa, Gate που τελικα ίσως χωρις να το καταλάαβαίνουν παίζουν το ρόλο του Δον Κιχώτη σε μια συναισθηματικα αδιαφορη και αποπροσανατολισμένη κοινωνια
    Ειναι γεγονός ότι γυρίζοντας μετα το live στο Αίγιο αποβάλλαμε την επιφυλαξη με την οποια αντιμετωπίζαμε τη μέσω internet επικοινωνία.
    Παιδιά εγώ και ο Σάκης σας ευχαριστούμε






    Η Μαρία (ALKYONIDA), παιδιά, για όσους δεν ξέρουν, είναι η σύζυγος του Σάκη Παπαδημητρίου και είναι και ο άνθρωπος που δημιουργεί τα θεατρικά δρώμενα, γράφοντας τα σενάρια, στις αξιοπρόσεκτες μουσικοθεατρικές παραστάσεις της καλλιτεχνικής ομάδας από το Αίγιο, για την οποία κάποια στιγμή αφιερώσαμε και ένα άρθρο...
    Προσωπικά, δεν είχα την τύχη να παρακολουθήσω κάποια από αυτές τις εκδηλώσεις, αλλά είμαι βέβαιη για την ποιότητα και την επιτυχία τους, από τα λόγια του κ. Χρόνη Αηδονίδη.

    Νιώθω λοιπόν ότι οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που ταξίδεψαν από το Αίγιο για το live μας και ειδικότερα στη Μαρία που συμμετέχει, ως μέλος, στο μουσικό μας παράδεισο και μας προσφέρει γενναιόδωρα τόσο όμορφα λόγια...
    Hastaroth
    29.03.2005, 23:33
    Quote:

    Το μέλος gate στις 29-03-2005 στις 01:37 έγραψε:

    Πραγματικά παιδιά, όσον αφορά στον ήχο, είμαι κι εγώ με τον Κώστα (Kifa). Ο ήχος που είχαμε στο live, χάρη στις προσπάθειες του Κώστα, ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσαμε να έχουμε, κάτω από αυτές τις συνθήκες και τον ευχαριστούμε πολύ.

    Στο κάτω κάτω, αυτό που θα μας μένει από τη χθεσινή βραδιά δεν είναι οι μικροφωνισμοί αλλά η καλή παρέα και η ζεστή ατμόσφαιρα, που δημιουργήσαμε όλοι μας...

    Υ.Γ. Ευχαριστώ, μέσα απ' την καρδιά μου, παιδιά, όσοι γράψατε δυο λόγια για μένα ή μου είπατε ήδη από χθες το βράδυ... Με κάνετε να αισθάνομαι τόσο όμορφα όσο δε φαντάζεστε

    Και μην ξεχάσω...ένα ξεχωριστό "ευχαριστώ" στον Αλμπέρτο (Hastaroth) που μας συνόδεψε άψογα με το τουμπελέκι του. Με εντυπωσίασε το πόσο σωστός επαγγελματίας είναι και πόσο συνεπής. Αφήστε δε που παρότι άκουσε για πρώτη φορά τα περισσότερα από τα κομμάτια που τραγουδήσαμε, μόλις λίγο πριν βγούμε στη σκήνη, μπήκε αμέσως στο ρυθμό, χωρίς καμιά δυσκολία και μας συνόδευσε με την ίδια άνεση που έχουν οι θρακιώτες παραδοσιακοί κρουστοί...



    "Η ζωή χωρίς μουσική θα ήταν ένα σφάλμα..." Νίτσε


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: gate on 29-03-2005 01:44 ]
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: gate on 29-03-2005 03:00 ]





    Νεκταρία μου σ'ευχαριστώ πολύ γιά τα καλά σου λόγια,αλλά καί γιά την ευκαιρία που μού δώσατε νά παίξω μαζί σας σ'ένα μουσικό είδος όπου δέν έχω ασχοληθεί στο παρελθόν.Εστω κι'αυτά τά τρία τραγούδια όπου έπαιξα ήταν σημαντική εμπειρία γιά μένα.
    ΄
    Τό άγχος που είχα βέβαια μέχρι να ανέβουμε στη σκηνή ήταν ευνόητο γιατί όσο κι'άν επρόκειτο βασικά γιά ένα πάρτυ τού MH μετά ζωντανής μουσικής,ήθελα νά είμαι κι'εγώ άψογος μέσα στην "ομάδα".Αλλά το απόλαυσα πραγματικά!

    Οσο γιά τον ήχο,επειδή βλέπω εδώ νά γράφωνται κάποια πράγματα,η γνώμη μου είναι πως,γιά τίς συνθήκες που αντιμετωπίζαμε,τον χώρο κλπ,ο ήχος που είχαμε ήταν πολύ καλός,θά μπορούσα να πώ τέλειος.Εγιναν καί δυό-τρείς μικροφωνισμοί-καί λοιπόν;Εχω βρεθεί σε συναυλίες σε χώρους μέ επαγγελματικά ηχητικά,μέ ολόκληρη ομάδα ηχοληπτών,μέ ξεχωριστές κονσόλες γιά τα μόνιτορ καί γιά τα ηχεία καί πάλι υπήρχαν μικροφωνισμοί.Καί επρόκειτο γιά επαγγελματικές συναυλίες,όπου το κοινό πλήρωνε γιά να ακούση τους εμφανιζόμενους καλλιτέχνες και είχε απαιτήσεις.Εμείς βρεθήκαμε γιά να συναντήσουμε φίλους και γνωστούς,νά γνωριστούμε μέ άλλους που μιλάμε εδώ στο site,νά πούμε τά αστεία μας,νά τραγουδήσουμε καί να παίξουμε όλοι μαζί.Περάσαμε υπέροχα καί αυτό πρέπει να θυμόμαστε-όλα τά άλλα είναι ασήμαντα.

    Κι'όπως λέει καί ο Σαββόπουλος "νά μάς έχη ο Θεός καλά,πάντα ν'ανταμώνουμε καί να ξεφαντώνουμε"-είτε στη σκηνή,είτε στό ακροατήριο,μιά μεγάλη καί χαρούμενη μουσική παρέα....



    "και στο τρελλάδικο με τον ζουρλομανδύα
    θα παίζω τάβλι με τον Μάρξ και τον Φειδία"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Hastaroth on 29-03-2005 23:35 ]
    Sofia
    29.03.2005, 23:51
    Ωραίες οι φωτογραφίες παιδιά!! Περιμένουμε και το υπόλοιπο οπτικο-ακουστικό υλικό!!
    kifa
    30.03.2005, 00:20
    ...Να σας πω την αλήθεια...τώρα που έβλεπα τις φωτογραφίες νοστάλγησα...
    Ήταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πολύ ωραία....Ξέρετε κάτι...? Είναι τελικά πολύ σημαντικό να μοιράζεσαι στιγμές με ανθρώπους χωρίς να έχεις κάτι να ζητήσεις....Ούτε δόξα, ούτε χρήματα, ούτε προβολή...Τίποτα...Να τραγουδάς μόνο για εκείνους και να αισθάνεσαι καλά...Και η ομάδα να σκίζει γιατί έτσι γουστάρει..!!! Γιατί έτσι περνάει καλά..Γιατί βγάζει έξω οτιδήποτε προσπαθεί να της χαλάσει τα σχέδια και προχωρά μόνη αλλά δυνατή...Και έτσι έγινε στο live...Η ομάδα του MH ( κοινό + μουσικοί ), ΕΣΚΙΣΕ!!! Έσπασε το τζάμι αλλά δεν κόπηκε...Βγήκε νικητής και να είστε σίγουροι ότι η νίκη έρχεται με τη ψυχη...

    Νιώθω...ΥΠΕΡΟΧΑ !!!! ( και είστε όλοι συνυπεύθυνοι γι΄αυτό...)...
    ALKYONIDA
    30.03.2005, 00:24
    Νεκταρια σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια και ευχομαι σε καποια παρασταση μας όχι απλα να παραβρεθεις σα θεατης αλλά να
    είσαι συνεργάτης.
    Hastaroth
    30.03.2005, 00:28
    Κι'εγώ είδα τίς φωτογραφίες και νοστάλγησα-μακάρι να μήν χρειαζόταν να φύγω σχετικά νωρίς καί μακάρι να συνεχιζόταν ακόμα αυτό το γλέντι...

    Εμπρός λοιπόν γιά νέες Musicheavenικές εξορμήσεις!

    tetraktis
    30.03.2005, 00:33
    Quote:

    Το μέλος tintalle στις 29-03-2005 στις 18:38 έγραψε:

    Quote:
    Tintalle σοβαρά μιλάς;;
    Τους τελειώσαμε τις μπύρες;;;;



    Τις πράσινες και τις corona, ναι σοβαρότατα! Εντάξει είχανε μείνει κάτι Amstel για παρηγοριά. Την επόμενη φορά θα έχουμε μεγάαααααααααααλη κάβα!





    Παιδάκια νομίζω πως πρώτες τελείωσαν οι mac farland (εάν το γράφω σωστά γιατί είμαι και άσχετος)!!!

    Όπως και να έχει το πράγμα πάντως, οι καλύτερες ήταν οι (mysic) mac heaven.
    Με δροσερό άρωμα ήχου, δυνατή γεύση συντροφιάς και άντε στην υγειά μας!!!




    jorge
    30.03.2005, 00:41
    Quote:

    Το μέλος ALKYONIDA στις 30-03-2005 στις 00:24 έγραψε:

    Νεκταρια σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια και ευχομαι σε καποια παρασταση μας όχι απλα να παραβρεθεις σα θεατης αλλά να
    είσαι συνεργάτης.





    Είναι πολύ κρίμα να έχεις στο κοινό τόσους φίλους και νέους γνωστούς με τους οποίους νιώθεις πως έχεις τόσα να πεις, αλλά οι υποχρεώσεις και η ένταση της διοργάνωσης να σε κρατάνε μακριά.

    Μαρία ισχύει και για σένα, αλλά και για όσους δεν είχα τη δυνατότητα να χαιρετίσω, να καλωσορίσω και να πιούμε παρέα τα ποτά μας.

    Σας ευχαριστούμε όλυος για το θερμό σας χειροκρότημα, ειδικά στην αρχή. Αυτό το τόσο απλό γεγονός, ένα χτύπημα χεριών είναι, μπορεί να δώσει φτερά. Kifa θυμάσαι;
    kifa
    30.03.2005, 00:59
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 30-03-2005 στις 00:41 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος ALKYONIDA στις 30-03-2005 στις 00:24 έγραψε:
    [i]
    Νεκταρια σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια και ευχομαι σε καποια παρασταση μας όχι απλα να παραβρεθεις σα θεατης αλλά να
    είσαι συνεργάτης.





    Είναι πολύ κρίμα να έχεις στο κοινό τόσους φίλους και νέους γνωστούς με τους οποίους νιώθεις πως έχεις τόσα να πεις, αλλά οι υποχρεώσεις και η ένταση της διοργάνωσης να σε κρατάνε μακριά.

    Μαρία ισχύει και για σένα, αλλά και για όσους δεν είχα τη δυνατότητα να χαιρετίσω, να καλωσορίσω και να πιούμε παρέα τα ποτά μας.

    Σας ευχαριστούμε όλυος για το θερμό σας χειροκρότημα, ειδικά στην αρχή. Αυτό το τόσο απλό γεγονός, ένα χτύπημα χεριών είναι, μπορεί να δώσει φτερά. Kifa θυμάσαι;

    [/I]



    ...Αν θυμάμαι...???

    ...Είμαι επαγγελματίας μουσικός σχεδόν 12 χρόνια...Έχω συνεργαστεί με αρκετούς στο χώρο ( Ρ. Κουμιώτη, Μ. Πλέσσα κ.α. )...έχω τραγουδήσει μπροστά στον Γ. Χατζηνάσιο, Μ. Μητσιά και άλλα μεγαθήρια - ( για μένα ) πρόσωπα της Ελληνικής μουσικής σκηνής, φέτος ήμουν στο μαγαζί του Λ. Παπαδόπουλου...Παρ όλ αυτά το περισσότερο άγχος το είχα παιδιά στη δική μας συνάντηση...Ο λόγος είναι ότι το έκανα για εμάς...Για να περάσουμε εμείς καλά..

    Ξεκινήσαμε το "άσπρο περιστέρι" του Μ. Χατζηδάκι και το ταξίδι άρχιζε...

    Λίγο μετά στο "ποτέ" του Μ. Μητσιά κάποιοι χειροκρότησαν...πριν ακόμα αρχίσω...Κοίταξα το Jorqe που καθόταν στη Μικροφωνική, χαμογέλασε...

    Τα προσωπά μας...Θάλασσα, χωρίς ούτε ένα κύμα....!!!!