ελληνική μουσική
    732 online   ·  210.861 μέλη

    Ψηφοφορία 4ου Διαγωνισμού Τραγουδιού

    tallos
    14.04.2015, 17:38
    εγω νομιζα ότι βαθμολογησα 8 τραγουδια και στα αποτελέσματα βλεπω ότι εδωσα βαθμούς σε 6.με εκοψε ο αλγόριθμος;η εκανα λαθος;εγω τα ακουσα προσεκτικα όλα τα τραγουδια.
    jorge
    14.04.2015, 17:43
    Εκανες λάθος.
    tallos
    14.04.2015, 17:43
    Συγνωμη ,7 ηθελα να πω.
    tallos
    14.04.2015, 17:44
    κριμα,
    yiannakis
    14.04.2015, 20:01

    Σε αλλο θεμα το οποιο κλειδωθηκε, ειχα γραψει πριν 2 μερες αυτο το αποσπασμα:

    "Εστω οτι καποιος μπει στη σελιδα του διαγωνισμου, χωρις να ειναι συνδεδεμενος καπου, ειτε στο MH ειτε στο FB, και ακουσει τα τραγουδια. Και κατοπιν, συνδεθει και ψηφισει. Και καταχωρησει τις ψηφους του μεσα σε λιγο χρονο. Απ'οτι εχω καταλαβει, τοτε η ψηφος του θα θεωρηθει κακοβουλη!

    Πως λοιπον μπορει να ξερει καποιος εαν και πως ακουσε τα τραγουδια ο καθε ψηφοφορος τη στιγμη που ενδεχομενως να μην ηταν συνδεδεμενος;"

    ____________________________________________________________________________

    Κάποιοι από τους λόγους που δεν ήταν συνδεδεμένος ο ψηφοφόρος μπορεί να είναι:

    -Να μπήκε και να άκουσε τα τραγούδια από άλλον υπολογιστή/κινητό/τάμπλετ, από αυτόν που τελικά ψήφισε

    -Να μην αντιλήφθηκε οτι ήταν αποσυνδεδεμένος (λόγω της αυτόματης αποσύνδεσης που γίνεται ανά κάποιες μέρες-τουλάχιστον εμένα μου συμβαίνει αυτό), και να συνδέθηκε για να ψηφίσει

    -...για τον οποιονδήποτε άλλο λόγο.

    Φαντάζομαι ότι με βάση την IP του υπολογιστή (ή της σύνδεσης;;) εάν ακρόαση εκτός σύνδεσης και ψηφοφορία γίνουν από τον ίδιο υπολογιστή, μπορεί να φανεί. Εάν όμως ο ψηφοφόρος ακούσει τα τραγούδια εκτός σύνδεσης από άλλον υπολογιστη τι γινεται;

    Ξεκαθαρίζω ότι όλα αυτά που λέω είναι απλά και μόνο εικασίες, καθώς δεν έχω γνώσεις του συγκεκριμένου κλάδου των υπολογιστών, και προφανώς τα γράφω εν μέσω του διαλόγου, χωρίς να τάσσομαι υπέρ ή ενεντίον κανενός!



    [ τροποποιήθηκε από τον/την yiannakis, 14-04-2015 20:03 ]


    jorge
    14.04.2015, 22:26
    Μην ανησυχείτε για το παραπάνω. Δεν υπάρχει περίπτωση να "μπερδευτεί" το σύστημα από μια τέτοια περίπτωση.
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    jorge
    20.04.2015, 23:05

    3 ημέρες έμειναν για τη λήξη στο 4ο group.

    Το φινάλε προδιαγράφεται ...έντονο μια και για πρώτη φορά έχουμε τόσα πολλά τραγούδια κοντά στις 5 θέσεις που οδηγούν στον Τελικό του Ιουνίου.

    Ψηφίζουμε!


    MegaloudisMaik
    24.04.2015, 12:10
    δουλευομαστε μεταξυ μας να μην βαζαν λειτουργια φασεμπουκ αν δεν θελαν ..να τηρηθουν ολα και αφηστε τα τιμια και τα καθαρα ολοι εχουμε γνωστους να μας στηριζουν και τι κολπα ειναι αυτα πως θα το μαθουν οι δικοι μου αφου δεν εχω σκαιπ και τετοια ...
    Grecos85d
    24.04.2015, 17:38

    καλη επιτυχια σε ολους


    jorge
    25.04.2015, 15:37
    Μια παράκληση.

    Λαμβάνω συνεχώς προσωπικά μηνύματα (μάλλον με το νέο chat είναι και πιο εύκολο;) όπου κάποιοι κατηγορείτε κάποιους συμμετέχοντες, οτι διεξάγουν προπαγάνδα, μέσω μηνυμάτων, προκειμένου να ψηφίσετε το τραγούδι τους.

    Δεν μπορούμε ως διοργάνωση να κάνουμε κάτι για αυτό, διότι, αν και κατακριτέο και ενοχλητικό, ΔΕΝ απαγορεύεται.

    Αν σας ενοχλεί και θεωρείτε πως ο συμμετέχων διενεργεί ...καμπάνια προσέλκυσης ψήφων, όπως έγινε στην περίπτωση ενός τραγουδιού στο 2ο γκρουπ, μπορείτε να το αναφέρετε στο forum. Όχι με μηνύματα σε μένα, δεν έχει κανένα νόημα διότι δεν υπάρχει χρόνος για να σας απαντάω ξεχωριστά.
    KRISTHESS
    25.04.2015, 15:40
    Ο Τζορτζ έχει απόλυτο δίκιο σ'αυτό.. Η Δημοσιοποίηση είναι το καλύτερο όπλο..αλλά όχι με μπαρουφολογίες..(γιατι μπορεί να είναι εκ του πονηρού..-καλείται σαμποταζ- :-Ρ ) αλλά με στοιχεία.
    velenian
    27.04.2015, 19:07
    Κάτι φαίνεται να μην πηγαίνει καλά. Βλέπω κομμάτια να παίρνουν 30 πόντους μέσα σε 3 ώρες και να μένουν και άλλα να παίρνουν 12άρια και μετά από 5 λεπτά να αφαιρούνται. Ξανά 2-3 πόντους, αφαίρεση. Και ξανά και ξανά. :/ Περίεργα πράγματα.
    KRISTHESS
    27.04.2015, 21:31

    όταν κάποιοι ψηφίζουν μονοκούκι από facebook,ο αλγόριθμος προφανώς τους εντοπίζει και τους αφαιρεί. Τίποτα περίεργο.Παρομοίως και στο musicheaven.Γιατί δεν μπαινετε στη διαδικασία να ακούσετε τα κομμάτια? ψηφίστε αν θέλετε το δικό σας.. αλλά ακούστε και μερικά ακόμα..(αν όχι όλα που είναι το σωστό)..δεν κάνει κακό.Μην ψηφίζετε μόνο το δικό σας. Άλλωστε δεν έχει νόημα.Τα καλά τραγούδια δεν χρειάζονται δημόσιες σχέσεις. Ξεχωρίζουν. Αυτό θα πρέπει να κυνηγάτε. Και όχι "ανόητες" δημόσιες σχέσεις χωρίς νόημα.Είναι πραγματικά κρίμα.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 27-04-2015 21:34 ]


    velenian
    27.04.2015, 22:38
    Συμφωνώ απόλυτα. Και ακριβώς επειδή υπάρχει μηδενική διαφήμιση εκ μέρους μας, μου έκανε εντύπωση η αφαίρεση πόντων. Και μάλιστα όχι πόντων FB αλλά MH. Τελοσπάντων, θα δείξει.
    KRISTHESS
    29.04.2015, 13:25
    Grecos85d και essendream που διαφωνείτε.. να υποθέσω ότι θέλετε να ψηφίζονται μόνο τα δικά σας κομμάτια.. έστω κι αν αυτά μπορεί να μην είναι τα καλύτερα?
    Grecos85d
    29.04.2015, 13:59

    οχι εγω συμφωνω μαζι σου. επειδη ομως διαβαζω και γραφω απο το κινητο αντι για like  πατησα unlike! καταραμενη τεχνολογια! καλυτερα να μπουν στην 5αδα τραγουδια που αξιζουν παρα τα καλυτερα σε δημοσιες σχεσεις!.


    jorge
    29.04.2015, 15:23
    Συμπληρώσαμε τις 150.000 ακροάσεις τραγουδιών.
    SakisKouroupos
    29.04.2015, 19:20
    7.3.2015 12.41 Με σκοπό την καθιέρωση του διαγωνισμού αυτού, του Music Heaven σαν θεσμό, και με απώτερο σκοπό την ενίσχυση συμμετοχών και ποιοτικής μουσικής, εύχομαι στους διοργανωτές και στους συμμετέχοντες. Καλή επιτυχία!!! Με αυτό το σκοπό και ευχές προς όλους ξεκίνησα να συμμετάσχω στο ΜΗ, μη έχοντας να κερδίσω τίποτα περισσότερο από όλα αυτά που κέρδισα σε όλη την μουσική σταδιοδρομία μου. Θα ήθελα λοιπόν πριν αποσύρω την συμμετοχή μου ( κατόπιν μεγάλης ωρίμου σκέψεως, βαθιάς απογοήτευσης και ανεξάντλητης …υπομονής βομβαρδισμού ακύρωσης ψήφων! σεβόμενος πάντα την κοινότητα του ΜΗ), να ευχαριστήσω από καρδιάς όλους όσους προτίμησαν και ψήφισαν το τραγούδι μου ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ μέχρι τώρα, άσχετα αν ο αλγόριθμος ¨ ακύρωσε¨ κατ΄ εξακολούθηση τους βαθμούς ( με προτίμηση 5άστερα! ), όσων ψήφισαν και κατόπιν υποβίβασε και καθήλωσε το τραγούδι στην 35η από 24η θέση στις 25 και 26/4, καθώς και στην 31η από 22η στις 27/4 έως σήμερα το πρωί (κρίσιμες οι πρώτες μέρες), ίσως …επειδή ζήτησα διευκρίνιση περί της λειτουργίας του !!! Υποβάλω λοιπόν την παραίτησή μου ζητώντας την απόσυρση του τραγουδιού μου απ' τον διαγωνισμό, καθότι είναι άδικο και αντικανονικό να ακυρώνονται ψηφοφορίες, όταν δεν υπάρχουν σαφής διευκρινήσεις στους όρους του διαγωνισμού εγγράφως περί τους όρους λειτουργίας του ΄΄ αλγορίθμου΄΄, ούτως ώστε να λάβουν γνώση οι ψηφοφόροι και να μην ακυρώνονται άδικα οι ψήφοι των. Ψήφοι οι οποίοι δεν είναι κακόβουλοι εφ όσον τα τραγούδια δεν είναι ανέκδοτα και γνωστός ή άγνωστος ψηφοφόρος τα έχει ακούσει στο You Tube, και δείχνει την προτίμησή του με την ψήφο του στο ΜΗ. Σας ευχαριστώ όλους και καθένα ξεχωριστά! Να σέβεστε, να αγαπάτε και να υποστηρίζετε σωστά και με σοβαρότητα το ΜΗ, αν θέλετε πραγματικά να το βοηθήσετε να αναβαθμιστεί και να πάρει την θέση που του αρμόζει.!