ελληνική μουσική
    259 online   ·  210.899 μέλη

    Ψηφοφορία 4ου Διαγωνισμού Τραγουδιού

    mary_omikron
    11.05.2015, 19:17

    Δώσε στοιχεία για τις κατηγορίες, κι άφησε τις υπεκφυγές. 


    essendream
    11.05.2015, 19:25
    Εκτός θέματος.... Ουδέν σχόλιον!!
    KRISTHESS
    11.05.2015, 22:14

    Βρε Γιάννη μου κάτσε τώρα ..γιατί αρχίζω και νευριάζω και γω που όντως σε θαυμάζω ..γενικώς ως μουσικό .. Άμα σε μπανάρουν όπως ζητάς ..πως ακριβώς θα παρουσιάσεις τα στοιχεία σου?? Smile Σ'αγαπώ σε εκτιμώ αλλά .. όλα κι όλα.. Να ξέρουμε τι γράφουμε..  Δε σας καταλαβαίνω ..ειλικρινά δε σας καταλαβαίνω.. ίσως και το δικό μου το IQ είναι ίδιο με της Μαίρης. {#emotions_dlg.blink}


    cotton
    11.05.2015, 22:40

    πραγματικα εχω αρχισει να κανω εξασκηση στο να πεισω τον εαυτο μου οτι αυτα που διαβαζω...δεν τα διαβαζω!!

    εδω και μερες εχουν ειπωθει πραγματα που εχω αρχισει να νιωθω ηλιθιος!

    ειλικρινα τωρα  θα ηθελα να μου πειτε τα μελη που εχουν προβλημα υπευθυνα και ωριμα -και οχι παρασυρομενοι απο το συναισθημα της δικαιοσυνης και του ανταγωνισμου-ασ υποθεσουμε βαση της λογικης σας οτι χορχε μας δουλευει ψιλο γαζι...και μας περναει για ηλιθιους!

    ΤΙ ΟΦΕΛΟΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ?

    ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ?


    mary_omikron
    11.05.2015, 22:47

    Χριστίνα ειναι απλά τα πράγματα. Oποιος έχει συγκεκριμμένα στοιχεία τα παραθέτει δημόσια και δεν κλωθωγυρίζει με μπλα μπλα για τώρα, ύστερα, μετά τον διαγωνισμό, σας αποχαιρετώ, διαγράψτε με, μπαναρίστε με, πετάω στα ουράνια και ξαναεπιστρέφω τον άλλο μήνα να σας πω. Αυτά είναι παιδαριώδη τρεναρίσματα.

    Εδώ δημόσια και καθαρά να μας πει βάσει ποιών στοιχείων κατηγορεί το ΜΗ και τον διαγωνισμό, να απαντήσει και ο Χόρχε για να μπουν τα πράγματα στη θέση τους.  Στοιχεία, οχι άλλο μπλα μπλα.

    Αν δεν μας δώσει στοιχεία η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι οτι επεδίωξε -και πέτυχε-  όποιος δεν γνώριζε να ενδιαφερθεί να μάθει ποιός είναι αυτός ο Νανόπουλος που "αδικήθηκε" και να ασχοληθεί ο κόσμος πολύ περισσότερο απο το αν το τραγούδι περνούσε στην πεντάδα και πήγαινε στον τελικό.... γιατί αναμετρώντας την δυναμική του, που ήταν λίγο πάνω-λίγο κάτω απ την πεντάδα, αντελήφθη οτι δεν είχε τα εχέγγυα για την τελική τριάδα, οπότε καλό ήταν ο "ντόρος" να γίνει τώρα εφ΄όσον μετά δεν θα γινόταν. Ακούγομαι πικρόχολη αλλά είναι αυτό που πιστεύω προσωπικά. Οπως μπορεί ο κ. Νανόπουλος να μας κατηγορεί δημόσια και χωρίς στοιχεία, μπορώ κι εγώ σαν μέλος του ΜΗ να πω την άποψή μου δημόσια για όλη αυτή την αρνητική προσπάθεια διαφήμισης που είδα.

    Υπενθυμίζω : Στοιχεία τώρα, αν υπάρχουν.


    mary_omikron
    11.05.2015, 23:05

    Παράθεση:

    Το μέλος cotton στις 11.05.2015, 22:40 έγραψε...

    πραγματικα εχω αρχισει να κανω εξασκηση στο να πεισω τον εαυτο μου οτι αυτα που διαβαζω...δεν τα διαβαζω!!

    εδω και μερες εχουν ειπωθει πραγματα που εχω αρχισει να νιωθω ηλιθιος!

    ειλικρινα τωρα  θα ηθελα να μου πειτε τα μελη που εχουν προβλημα υπευθυνα και ωριμα -και οχι παρασυρομενοι απο το συναισθημα της δικαιοσυνης και του ανταγωνισμου-ασ υποθεσουμε βαση της λογικης σας οτι χορχε μας δουλευει ψιλο γαζι...και μας περναει για ηλιθιους!

    ΤΙ ΟΦΕΛΟΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ?

    ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ?



    Ετσι είναι όπως τα σκέφτεσαι Cotton Smile όλοι οι νορμάλ ηλίθιοι νοιώθουμε διαβάζοντας για ίντριγγες, υπόγειες διαδρομές, στησίματα και φαντασιώσεις σε ένα διαγωνισμό που διοργανώνεται χωρίς εταιρίες, χωρις χορηγούς, χωρίς επιτροπή καλλιτεχνών, χωρίς συμφέροντα και με βραβεία που παρέχονται αποκλειστικά από τον ίδιο τον διοργανωτή η ιστοσελίδα και προβολή στην δικό του site !!! Πράγματα δηλαδή που μπορούσε να τα κάνει για οποιονδήποτε "δικό του" και χωρίς την μεσολάβηση στημένου -όπως φαντάζονται- διαγωνισμού!!!! Ελεος...... 


    cotton
    11.05.2015, 23:07
    ζηταω προκαταβολικα συγνωμη γιαυτο που θα πω αλλα προτιμω να ειμαι ειλικρινεις! ποιο πολυ για show off και μενα μου φενεται! συμφωνω με την μαιρη!
    cotton
    11.05.2015, 23:10

    και στην τελικη γιατι φιλε μου γιαννη δεν σωζεις και μας που ζουμε στα μεσανυχτα?γιατι αφήνεις αυτα τα απαισια πλασματα,να κερδιζουν τοοοσσααα πολλα κοροιδευοντας -χανοντας χρονο απο την ζωη τους-τοσο πολυ κοσμο?


    cotton
    11.05.2015, 23:17

    αν δεν κανω λαθος το ΜΗ εχει 150.100 μελη και αυτη την στιγμη ειναι online 204!μεχρι στιγμης εχω βρει στο περιπου γυρω στα 10 ατομα το πολυ να τρελαινονται τοσο πολυ για το πως δουλευει ο αλγοριθμος ,το τραγουδι μου αδικειται και αλλα τετοια...

    αυτο δεν σας ανησυχει ρε παιδια?γιατι μονο τοσο λιγοι?

    φανταζομαι οτι οι αλλοι δεν εχουν τα κοτσια να μιλησουν....

    συγνωμη για την σταση μου....αλλα μου φαινεται λιγο παραλογο ολο αυτο που συμβαινει!


    KRISTHESS
    12.05.2015, 00:44

    Παράθεση:

    Το μέλος mingrelia στις 11.05.2015, 23:09 έγραψε...
    Βασίλη, σε συγχαίρω, για την ειλικρίνειά σου!!!Και τώρα, όποιος πεί, πως με την οικογένειά του και τους στενούς του φίλους, δέν θα έκανε ΑΚΡΙΒΩΣ, το ίδιο, στη θέση σου, θα είναι...αρχιψευταράς, του κερατά!!! Υπάρχει τεράστια διαφορά, νομίζω, μεταξύ της δικής σου "κατευθυνόμενης ψήφου", που περιγράφεις, πιό πάνω και της μανιώδους...μπίζνες ψηφοθηρίας, που ήμασταν, όλοι, μάρτυρες, πρίν ένα μήνα, στο 2ο γκρούπ!! Δέν μπορεί, ο αλγόριθμος, να τα βάζει, ΟΛΑ, στο ίδιο σακκί!!!!!Δέν ξέρω, πώς και άν μπορεί να γίνει, αλλα πρέπει να προγραμματιστεί, έτσι ώστε να μετασχηματιστεί, σε έναν...έξυπνο αλγόριθμο, που να μπορεί, να τα ξεχωρίζει!!!Αλλοιώς, θα γυρίσει ...μπούμεραγκ!!! Πιό κακό, φαίνεται να κάνει, ήδη, απ' ότι, καλό!Και είμαστε, ακόμα, μόνο, στα 3/4, του διαγωνισμού!Ποιός ξέρει, πόσες, ακόμα, τέτοιες...βόμβες, θα εκραγούν, ώς το τέλος, λόγω αλγορίθμου!

    ένα δεν έχω καταλάβει..γιατί πρέπει να λάβει σώνει και καλά γνώση η οικογένειά  σου και οι στενοί φίλοι ότι εσύ συμμετέχεις σε έναν διαγωνισμό? Γιατί πρέπει σώνει και καλά να τους βάλεις να σε στηρίξουν? Δεν γνωρίζεις ότι ακόμα κι αν δεν τους αρέσει αυτό που έστειλες ..αυτοί θα σε στηρίξουν όπως και νά'χει, αφού τους το ζητάς? Αλήθεια..σε καλύπτει αυτό?Αλήθεια δεν το θεωρείς ..γλύψιμο? Προσωπικά θα το θεωρούσα. Δεν θα το ανεχόμουν.Γιατί δεν προσπαθείτε να διαπιστώσετε μέσα από "άγνωστες" μόνο ψήφους, αν αντικειμενικά αρέσει το κομμάτι σας??Δηλαδή δεν καταλαβαίνω τι παραπάνω θα κερδίσετε. Αν οι συγγενείς και οι φίλοι αρέσουν το κομμάτι σας.. και εσείς το γνωρίζετε..χρειάζεστε και .. ΑΠΟΔΕΙΞΗ??? Μόνο τον άκρατο εγωισμό σας τελικά καλύπτετε, αν το σκεφτεί κανείς και τίποτα άλλο..

    Κάθεστε και ασχολείστε για ένα αναθεματισμένο "βαθμουλάκι" κυριολεκτικά μέσω  facebook και γιατί δεν μπορεί να σας το δώσει ο ανηψιός ή η φίλη σας! Έλεος κυριολεκτικά! Τελικά δικαιώνεται ο διαχειριστής που λόγισε το facebook μόνο 10%. Γιατί.. αν κάνετε έτσι..για 1 βαθμό όλο κι όλο(που αντιστοιχεί το 12άρι κατά άτομο)..αδυνατώ να φανταστώ πως θα συμπεριφερόσασταν αν η ποσόστωση σας έδινε περισσότερους!!! ΑΔΥΝΑΤΩ.. για μένα όποιος συγκεντρώνει πάνω από 20-30 πόντους μέσω facebook .. έχει μπεί στη διαδικασία της ψηφοθηρίας στανταράκι. Τελεία και παύλα.

    Δεν αναφέρομαι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Μάρθα .. Μιλάω γενικά για όλους τους μουσικούς που βλέπω να έχουν την ίδια νοοτροπία. Και αυτή η στάση καλώς ή κακώς με ενοχλεί.Αν εσάς σας καλύπτει και χαίρεστε , πάσο.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 12-05-2015 01:00 ]


    KRISTHESS
    12.05.2015, 01:13
    και επειδή το κάνουν οι άλλοι..και αφού ξέρουμε ότι δεν είναι το σωστό..γιατί το κάνουμε και μεις??Γι'αυτό δεν πρόκειται να πάμε ποτέ μπροστά ως χώρα... Η ίδια νοοτροπία παντού..Α.. αυτός γιατί το έκανε? Θα το κάνω και γω.
    jorge
    12.05.2015, 08:47
    Οι 2 τελευταίες σελίδες μαρτυρούν το "τέρας" με το οποίο είχα να τα βάλω. Ευχαριστώ και καλημέρα.
    Hastaroth
    12.05.2015, 11:29

    Αυτό που προβλέπω ότι θα γίνη τελικώς είναι ότι ο θεσμός αυτός θα καταργηθή,διότι φαντάζομαι ότι ο Γιώργος δέν έχει καμμιάν όρεξη ν'ακούη και τα σχολιανά του γιά έναν διαγωνισμό απ΄τον οποίο δέν έχει να κερδίση τίποτε,ούτε ώς διαχειριστής,ούτε ώς μέλος,ούτε ώς κάτι άλλο.

    Και συμφωνώ απολύτως με την Kristhess και τον cotton που είναι οι μόνοι εδώ μέσα που είπαν κάτι σωστό:ότι κάποιοι διαγωνιζόμενοι τσακώνεστε γιά το ποιός ψήφισε ποιόν και άν κόπηκε μιά ψήφος από 'δώ ή από 'κεί και εν τέλει ενώ υποτίθεται πως δέν ανακοινώνονται τα ονόματα τών διαγωνιζομένων πρίν την λήξη τού διαγωνισμού γιά λόγους αντικειμενικότητας,τα ανακοινώνετε εσείς οι ίδιοι μόνοι σας δημοσίως γιά να παραπονεθήτε που πήρατε ή δέν πήρατε μιά ψήφο ή σάς την έκοψε ο αλγόριθμος κι'έτσι χάνεται και η αντικειμενικότητα.

    Αναρωτιέμαι λοιπόν γιατί δέν κάνετε όλοι σας το εξής απλό πράγμα:να υποβάλετε τα τραγούδια σας στον διαγωνισμό και να τ'αφήσετε στην κρίση τού ΑΝΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥ κόσμου.Χωρίς να ανακοινώσετε σε φίλους,γνωστούς και μπατζανάκηδες ότι συμμετέχετε στον διαγωνισμό,χωρίς να τους παρακινήσετε να ψηφίσουν το τραγούδι σας-αφού ακόμη κι'άν το θεωρούν "μάπα" θα το ψηφίσουν γιά να σάς κάνουν το χατήρι,όντας δικοί σας άνθρωποι.Αφήστε τα δημιουργήματά σας να κάνουν τον "δρόμο" τους κι'άν πράγματι αξίζουν και αρέσουν στον κόσμο,θα τα ψηφίση χωρίς να χρειάζεται ειδική παρότρυνση.Θα τα ψηφίση γιατί τού αρέσουν κι'όχι επειδή τούς το ζητήσατε εσείς.

    Εύκολο είναι αυτό-αρκεί να αφήσετε κατά μέρος τον εγωισμό σας....


    Chrysanna
    12.05.2015, 11:50

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 12.05.2015, 11:29 έγραψε...

    Αφήστε τα δημιουργήματά σας να κάνουν τον "δρόμο" τους κι'άν πράγματι αξίζουν και αρέσουν στον κόσμο,θα τα ψηφίση χωρίς να χρειάζεται ειδική παρότρυνση.



    Αυτά είναι πολύ επικίνδυνα πράγματα!

    Κι αν δεν πάνε στον τελικό; Ξέρεις πόσες προσωπικότητες θα περάσουν στην ανυπαρξία;

    Θεός φυλάξοι...

    http://www.broadcaster.org.uk/images/smilies/hidingunderchair.gif


    Hastaroth
    12.05.2015, 12:16

    Παράθεση:

    Το μέλος Chrysanna στις 12.05.2015, 11:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 12.05.2015, 11:29 έγραψε...

    Αφήστε τα δημιουργήματά σας να κάνουν τον "δρόμο" τους κι'άν πράγματι αξίζουν και αρέσουν στον κόσμο,θα τα ψηφίση χωρίς να χρειάζεται ειδική παρότρυνση.

    Αυτά είναι πολύ επικίνδυνα πράγματα!

    Κι αν δεν πάνε στον τελικό; Ξέρεις πόσες προσωπικότητες θα περάσουν στην ανυπαρξία;

    Θεός φυλάξοι...

    http://www.broadcaster.org.uk/images/smilies/hidingunderchair.gif



    Εγώ δέν ξέρω πόσες και ποιές προσωπικότητες θα περάσουν στην ανυπαρξία-αυτό που ξέρω είναι πως σε κάθε διαγωνισμό τραγουδιού στο MH γίνεται πάντοτε το ίδιο μπάχαλο:κάποιοι αρχίζουν και μιλάνε γιά ίντριγκες και συνωμοσίες και "εμένα με ψήφισαν ο κουμπάρος μου,ο μπατζανάκης του και η πεθερά τού θείου μου αλλά δέν βλέπω τίς ψήφους τους άρα ο διοργανωτής τίς αφαίρεσε διότι είναι υπουλοκαταχθονιοδιαβολικός" κλπ κλπ.Ε,κάποια στιγμή όλο αυτό το τζέρτζελο θα μάς κουράση όλους-χώρια που κάθε φορά το θέμα "ψηφοφορία τού Χου διαγωνισμού" φτάνει μέχρι και τίς 60 σελίδες,ούτε μυθιστόρημα να ήταν.


    VA505
    12.05.2015, 12:32

    @Migrelia ..... με κάλυψες πλήρως!!!!

    @jorge δεν εχεις να αντιμετωπίσεις κανένα τέρας.  Ενα ποντικάκι είναι, και το φάρμακο βρέθηκε

    @KRISTHES Αυτη η χωρα δεν παει μπροστά γιατι αρνήται να δει την αλήθεια κατάμματα και της αρέσουν πάντα Τα Ψευτικα τα Λόγια τα Μεγάλα

    @ ολους τους υπολοιπους :  εγραψα μια εισήγηση στο ποστ υπ' αριθμον #389 και αν θέλετε διαβάστε την


    Chrysanna
    12.05.2015, 12:33

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 12.05.2015, 12:16 έγραψε...

    αυτό που ξέρω είναι πως σε κάθε διαγωνισμό τραγουδιού στο MH γίνεται πάντοτε το ίδιο μπάχαλο



    'Οταν η εναλλακτική εξήγηση της συνωμοσίας είναι ότι εγώ δεν έκανα κάτι καλά, το δικό μου τραγούδι δεν άρεσε ή κάποιος άλλος έγραψε κάτι καλύτερο, εννοείται ότι η μπίλια θα κάτσει στην συνωμοσία. Δυστυχώς πάντα θα υπάρχουν τέτοια άτομα.

    Πρέπει να 'χεις μια ολοκληρωμένη προσωπικότητα για ν' αποδεχτείς προσωπικές ανεπάρκειες. Αν δεν έχεις, γεμίζεις το συγκεκριμένο θέμα με σελίδες παραπόνων.

    Το ευτύχημα είναι πως η συντριπτική πλειοψηφία των συμμετεχόντων συμπεριφέρθηκαν έτσι όπως αρμόζει σ' έναν σοβαρό άνθρωπο και καλλιτέχνη. Δεν έχει νόημα και είναι χάσιμο χρόνου ν' ασχολείσαι με 5-10 χαμένες περιπτώσεις που ζουν με εντυπώσεις.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 12-05-2015 12:34 ]


    Orfeus
    12.05.2015, 12:54

    "Ευ Αγωνίζεσθαι"

    Όλοι εσείς που παίρνετε μέρος στον διαγωνισμό, και που διατυπώνετε παράπονα, και αποσύρετε τα τραγούδια σας και αποχωρείτε, σκεφτήκατε μήπως δεν θα έπρεπε να λάβετε καθόλου μέρος;  

    Δεν έχετε μάθει να  αγωνίζεστε δίκαια και καθαρά. Δεν έχετε μάθει να σεβόσαστε τους συναγωνιστές σας, τον κανονισμό, τους όρους συμμετοχής, και τη διαδικασία. Δεν έχετε μάθει να σεβόσαστε τα υπόλοιπα μέλη που θα ακούσουν τα τραγούδια και θα ψηφίσουν. Τους ακροατές σας δηλαδή. Το κοινό σας. Είσαστε καλλιτέχνες εσείς;   

    Κουραστήκαμε να σας διαβάζουμε σε σελίδες επί σελίδων για το τι είναι ο αλγόριθμος, για το πώς λειτουργεί, και για το πώς γίνεται να είναι χθες το τάδε τραγούδι τέταρτο και σήμερα έβδομο, και δηλαδή αύριο λες να πατώσει; Είσαστε καλλιτέχνες εσείς;

    Σπαταλάτε το χρόνο ενός ανθρώπου που δεν έχει κανένα συμφέρον, που ότι κάνει το κάνει από αγάπη για το καλό τραγούδι, και που σας έδωσε βήμα να ακουστείτε παραπέρα. Ντροπή σας! Είσαστε ασεβείς και μίζεροι. Είσαστε βουτηγμένοι μέσα στην κακομοιριά και στον κομπλεξισμό. Είσαστε καλλιτέχνες εσείς; 

    Δεν έχετε το "πνεύμα" του ταξιδιού, γιατί στις αποσκευές σας δεν έχετε εμπιστοσύνη, εκτίμηση και σεβασμό για κανέναν, αλλά έχετε τη μιζέρια και τα κόμπλεξ που σας διακατέχουν. 

    Δεν έχετε ιδέα τι είναι αυτό που τελικά έχει σημασία. Είσαστε παντελώς άσχετοι, και δεν σας αξίζει ένας τέτοιος διαγωνισμός. Δεν "το 'χετε" και άρα κάνετε πολύ σωστά που αποχωρείτε.  


    mmm
    12.05.2015, 14:05

    Φτάνει ρε παιδιά, έλεος.... Καλώς έφτιαξε ο Jorge τον αλγόρρυθμο και καλώς δεν λέει πώς δουλεύει!!! Το μόνο κακό ίσως είναι που δεν υπήρξε από την αρχή της ψηφοφορίας ωστε να μην τίθεται θέμα αλλαγής των κανόνων (φαντάζομαι όμως ότι κανείς δεν είχε προβλέψει αυτό τον πανικό με τους ψηφοφόρους του facebook). Ενας απλός διαγωνισμός είναι, μην τρελαθούμε κιόλας!!!! Γιατί πιστεύετε ότι είναι άδικο να αφαιρούνται οι στοχευμένες ψήφοι??? Διαγωνισμός είναι, δείτε επιτέλους τους ψηφοφόρους σαν μια τεράστια κριτική επιτροπή! Δηλαδή κάποιος που συμμετέχει σε μια κριτική επιτροπή, δεν πρέπει να ακούσει όλα τα τραγούδια πριν αποφασίσει ποιά θα ήθελε να προχωρήσουν παρακάτω?? Εστω απο λίγο ρε παιδι μου, δε λεω να τα ακούσει ντε και καλά ολόκληρα αλλά να έχει έστω άποψη (ομολογώ ότι κάποια, ούτε κι εγω τα άκουσα ολόκληρα, ήταν πολύ πολύ έξω απο τα ακούσματά μου), έστω από ένα κουπλέ-ρεφρέν όμως να μην το ακούσει πριν ψηφίσει?? Θα μου πεις, μα είναι δυνατόν να βρουν χρόνο να ακούσουν όλα τα τραγούδια? Ε άμα δεν τον έχουν τον χρόνο, ας μην ψηφίσουν, ας πάνε για καφέ καλύτερα και ας ακούσουν το τραγούδι στο youtube όποτε γουστάρουν!!! Προσωπικά δεν τους θέλω αυτούς που θα μπουν να ψηφίσουν μόνο εμένα, μακάρι να είναι αρκετά "σκληρός" ο αλγόρρυθμος ώστε να τους κόβει όλους. Ξέρω φυσικά ότι δεν μπορώ να σταματήσω κάποιους γνωστούς και φίλους που, πιστεύοντας ότι βοηθάνε, θα μπουν να ψηφίσουν μόνο το δικό μου και να φύγουν, αλλά η αποψή μου είναι ότι δεν είναι αυτοί το target group ενός διαγωνισμού μουσικής. Τώρα όσο για το στοχευμένο κυνήγι συγκεκριμένων τραγουδιών, εγω 4 χρόνια που παρακολουθώ το διαγωνισμό, δεν εχω δει τέτοια δείγματα, αντίθετα βλέπω πάντα μια προσπάθεια να κρατηθούν οι ισορροπίες και οι ισονομίες εδω μέσα. Καταλαβαίνω όμως και αυτούς που σκέφτονται διαφορετικά, όσο να πεις το άγνωστο και το διαφορετικό πάντα τρομάζει. Αλλά ας σεβαστούμε και λίγο τη φιλοξενία.... και αν δε μας κάνει σε τελική ανάλυση, ας σηκωθούμε να φύγουμε, μην τα ισοπεδώνουμε όλα όμως με κύματα λάσπης, είναι κρίμα....


    mary_omikron
    12.05.2015, 14:49

    @ Μingrelia

    Το fair play ή το έχεις έμφυτο ή με καθοδήγηση της οικογένειας ή δεν το έχεις και δεν το μαθαίνεις ποτέ.

    Το fair play δεν είναι υποχρέωση κανενός Jorge να σου το αναπτύξει ή να σου το εμπνεύσει.... ή το έχεις ή δεν το έχεις όπως απεδείχθη με το άνοιγμα του 6ου γκρουπ που συμμετέχεις, ξεκινώντας με τον Βαρδή και συνεχίζοντας με όλα τα τερτίπια που εφηύρες και εφευρίσκεις συνεχώς για να είσαι καθημερινά στην επικαιρότητα του ΜΗ "καταδεικνύοντας" το τραγούδι σου εις βάρος των συναδέλφων σου που διαγωνίζονται μαζί σου.

    Η τελευταία που δικαιούται να μιλήσει για fair play σ΄αυτόν τον διαγωνισμό είσαι εσύ Mingrelia, και ειλικρινά αν η ιστοσελίδα ήταν δική μου θα σε είχα αποπέμψει από τον διαγωνισμό.

    Ποτέ κανένας, σε κανένα διαγωνισμό δεν χειρίστηκε με τόση πονηριά και έλλειψη σεβασμού -έναντι των άλλων- την "κατάδειξη" του δικού του τραγουδιού.

    Οι επανειλλημένες απαντήσεις που δίνονταν αναγκαστικά,  κάθε φορά που τις προκαλούσες, ήταν εξηγήσεις και οχι καταστολή και φίμωση. 

    Oσο για τα υπόλοιπα δήθεν εις βάρος σου που αναφέρεις, σκέψου απλά οτι ο καθένας θερίζει ο,τι σπέρνει.

    Σου είναι πολύ βολικό, όπως φαίνεται, πάντα να φταίνε οι άλλοι.