ελληνική μουσική
    456 online   ·  210.875 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    yokor
    27.01.2013, 19:15

    Τα σβήσαμε, μπαίνουμε από Internet explorer και πάλι τίποτα


    jorge
    27.01.2013, 20:19

    Μπορείς να δεις έκδοση του Internet Explorer; Αν δεν ξέρεις πως, γράψε μου τι σου λέει το My Browser Is σε αυτή τη σελίδα


    yokor
    27.01.2013, 20:35

    Βγαίνει αυτό:

    Welcome to our website. Find details about my browser information, check my IP address, get information about your operating system (OS), check my screen resolution, check if Javas c r i p t is enabled, have information if your cookies are enabled or not below:

    κι αυτό:

    Δεν είναι δυνατή η εύρεση αυτής της ιστοσελίδας

    HTTP 400
     Δε

    jorge
    27.01.2013, 21:58
    Λίγο πιο κάτω από εκεί που σου λέει "Δεν είναι δυνατή η εύρεση αυτής της ιστοσελίδας", θα δεις που λέει My Browser Is. Θελουμε αυτο που γραφει απο κατω. Λογικα θα λεει Microsoft Internet Explorer - Version ???????? Θέλουμε τον αριθμό μετά το Version.
    yokor
    27.01.2013, 22:13

    Συγνώμη για την...ασχετοσύνη μου {#emotions_dlg.oops}

    Microsoft Internet Explorer - Version 9.0


    jorge
    27.01.2013, 22:44
    Κανενα προβλημα. Ξαναδοκιμάζεις να μπεις στα ΠΜ;
    yokor
    27.01.2013, 22:47

    Ευχαριστώωωωωωωω {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.beer}

    Και συγνώμη για την αναστάτωση...{#emotions_dlg.blush}


    jorge
    28.01.2013, 01:47
    Τι συγνωμη καλε, έψαχνα 2 μηνες να βρω τι φταίει (μου το ειχαν αναφέρει και άλλοι) και χάρη στην υπομονή σου το βρήκαμε. Να 'σαι καλα :)
    STEFANOS604
    31.01.2013, 15:22

    Όπως φαίνεται στην εικόνα :

    Επειδή αυτή τη στιγμή παρακολουθώ το Ραδιόφωνο του ΜΗ και ταυτόχρονα είμαι στη σελίδα του άρθρου που φαίνεται στη φωτογραφία αντί στο bar να εμφανίζεται η διεύθυνση του συγκεκριμένου άρθρου εμφανίζεται αυτή του του Radio Musicheaven.gr

    Αν λοιπόν εδώ πατήσεις copy και κάνεις αντιγραφή σε σχόλιο άρθρου όπως το #1186 επειδή στα σχόλια του άρθρου δεν έχεις δυνατότητα προεπισκόπισης  όπως το ανέφερα και στο #1184 το αποτέλεσμα είναι η εμφάνιση κενού σχολίου όπως εδώ:


    jorge
    31.01.2013, 15:47
    Στεφανε αν δεν κανεις copy-paste αλλα γράψεις ένα σχόλιο, αυτό εμφανίζεται;
    STEFANOS604
    31.01.2013, 16:13

    Γιώργο

    Ακούγοντας πάλι το Radio MH και ευρισκόμενος ίδιο άρθρο και σχολιάζοντας αντί όμως με copy/ paste κάποιο  κείμενο , έγραψα με το πληκτρολόγιο τη φράση:

    << Γράφω ένα σχόλιο για test αν το πρόβλημα του ''κενού σχολίου'' συνεχίζει να παρουσιάζεται >>

    Το αποτέλεσμα ήταν πάλι το κενό #26522 σχόλιο όπως φαίνεται εδώ


    costaspanag
    05.02.2013, 11:33

    Ανοίγοντας ένα άρθρο μου από το αρχείο, είδα να αυξάνεται κατά 1 κάθε φορά ο αριθμός των αναγνώσεών του!. Κανονικά δεν θα έπρεπε, διότι έτσι θα μπορούσε να εμφανίσθεί ψευδής αριθμό αναγνωστών.

    Νομίζω ότι αυτό θα πρέπει οπωσδήποτε να διορθωθεί, γιατί βλάπτει την αξιοπιστία του αριθμού αναγνώσεων.


    STEFANOS604
    05.02.2013, 12:11

    Το ανέφερα κι εγώ παλαιότερα αλλά τεχνικά φαίνεται ότι είναι δύσκολο γι αυτό και 100 τόσα κλικς αν θυμάμαι καλά ισοδυναμούν με 1 σχόλιο κι αυτό φαίνεται από το ότι ένα άρθρο με10.000 επισκέψεις και 0 σχόλια υπολείπεται άρθρου με 1000 επισκέψεις και 90 σχόλια.....  


    alkyoni
    12.02.2013, 03:24

    Κατ' αρχας δεν ξερω αν επρεπε να το γραψω εδω ή στις προτασεις για βελτιωση του site.... μιας και ειναι κατι που υπηρχε στο site πριν λιγες ωρες,  απλα τωρα αλλαξε θεση....{#emotions_dlg.rolleyes}

    Εννοω για την ημερομηνια και την ωρα που βλεπαμε πανω αριστερα απο το σημα του musicheaven..... και εδω και λιγες ωρες το ψαχνουμε καπου πανω απο την διαφημιση στα δεξια της  σελιδας...{#emotions_dlg.wacko}

    Κατα την γνωμη μου "χανεται" εκει περα και βασικα ηταν πιο ευαναγνωστη η αρχικη θεση τους και πηγαινε το ματι ευκολα εκει !!! Αλλα υπαρχει και λογος πρακτικοτητας, μιας και ο browser δεν ειναι παντα εντελως ανοιχτος σε full screen, οποτε οταν μικραινει, χανεται καποιο μερος συνηθως απο τα δεξια... ενω το πανω αριστερα μερος μενει παντα ορατο.{#emotions_dlg.excl}

    Μηπως θα ηταν ευκολο να επανελθει  στην αρχικη θεση ?{#emotions_dlg.rolleyes} (πανω αριστερα απο το σημα του ΜusicHeaven)

    Ευχαριστω και καλημερες σας!Smile


    -----------------

    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 22:00-23:00, Πέμπτη βράδυ 00:00-01:00 ~ Τune in!--> Radio MusicHeavenwww.listen.musicheaven.gr

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 12-02-2013 03:26 ]


    jorge
    12.02.2013, 10:45

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 12.02.2013, 03:24 έγραψε...

    Κατα την γνωμη μου "χανεται" εκει περα και βασικα ηταν πιο ευαναγνωστη η αρχικη θεση τους και πηγαινε το ματι ευκολα εκει !!! Αλλα υπαρχει και λογος πρακτικοτητας, μιας και ο browser δεν ειναι παντα εντελως ανοιχτος σε full screen, οποτε οταν μικραινει, χανεται καποιο μερος συνηθως απο τα δεξια... ενω το πανω αριστερα μερος μενει παντα ορατο.{#emotions_dlg.excl}

    Καλημέρα Αλκυόνη. Οταν εχεις τον browser μισόκλειστο, πολλά πραγματάκια κρύβονται αναγκαστικά. Δεν μπορει ενα site να εμφανίζεται όπως όταν είσαι fullscreen. Επίσης  η ώρα είναι μια πληροφορία που κάποιος δεν την ψάχνει ιδιαίτερα, ώστε να κάνει "μπαμ", είναι μια δευτερεύουσα πληροφορία. Έπρεπε να "καθαρίσει" ο χώρος γύρω από το λογότυπο, γι' αυτό η αλλαγή.


    ilio
    12.02.2013, 12:05

    Έχω αλλάξει φώτο προφιλ και έσβησα και την παλιά.Λοιπόν την περασμένη Παρασκευή όταν έκανα εκπομπή δεν μου εμφανίζονταν.Μονάχα το "ilio".Έχω κάνει εγώ κάτι λάθος;
    Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα η απορία μου αλλά δεν είχα που να την τοποθετήσω Smile


    jorge
    12.02.2013, 12:14
    Έχεις επιλέξει αυτή που θέλεις ως "κύρια";
    ilio
    12.02.2013, 12:18
    Ναι.Μια έχω αφήσει εξάλλου.
    jorge
    12.02.2013, 12:52

    Επέλεξέ την πάλι ως κύρια και βεβαιώσου πως εδώ είναι επιλεγμένο το "χρήση φωτογραφίας αντί εικονιδίου".


    ilio
    12.02.2013, 13:51

    Οκ την επέλεξα ως κύρια και δεν ήταν επιλεγμένο το "χρήση φωτογραφία αντί εικονιδίου".Το επέλεξα.