ελληνική μουσική
    558 online   ·  210.872 μέλη

    Φασισμος στο Radio MusicHeaven

    Deos
    27.12.2010, 14:51

    Πριν πάρει κάποιος την απόφαση να σηκωθεί να φύγει από μια κοινότητα ας ανοίγει τους ορίζοντες, τα μάτια και τα αυτιά του να ακούει και τις 2 πλευρές και μετά να το κάνει, Τζαπαν ογδοντα οκτώ.

    Πριν κάποιος ανοίξει κάποιο τόπικ και μιλήσει περί ραδιοφασισμού ας περιγράφει όλη την κατάσταση που οδηγεί στη διακοπή μιας εκπομπής και όχι μόνο στο αποτέλεσμα του κακού Δέους, ΒασίληΜπιΣακς.

    Αν ακροατές και παραγωγοί πιστεύουν ότι μια καλή εκπομπή πρέπει να εμπλουτίζεται από ένα σωρό χοντρότατες βρισιές που προσβάλλουν όποιον ακούει, που δεν προσδίδουν καμιά αξία, που αντιθέτως μειώνουν την αξία αυτών που τις λένε, που δεν καταλαβαίνουν από πολλαπλές παρατηρήσεις που τους κάνουν πριν την διακοπή της εκπομπής, που δε σέβονται κανέναν απολύτως, δεν καταλαβαίνω γιατί αναρωτιούνται μετά και πέφτουν από τα σύννεφα όταν η εκπομπή εξαφανίζεται.

    Ήταν από τις πιο ουσιαστικές εκπομπές που υπήρχαν στο πρόγραμμα. Μέχρι χτες όμως.

    Η ποιότητα δεν στηρίζεται μόνο σε ποιοτικά τραγούδια.


    jorge
    27.12.2010, 14:55

    Aviectus ευχαριστώ.

    Tα δικά μου συμπεράσματα έχουν ήδη βγει και πλέον μπορεί ο καθένας να αποφασίσει αν είναι φασισμός να κόβεται μια εκπομπή όταν μεθυσμένοι παραγωγοί επαναλαμβάνουν λέξεις όπως "Πα@@@@ρια", "μαλ@@ες", "μουνί@@ες", είτε ακούνε μικρά παιδιά, είτε όχι. Δεν με απασχολει αν κάποιοι γουστάρουν να ακουνε στο ραδιοφωνο τέτοιες εκφράσεις και νομίζουν οτι επειδή τις ακούνε στο περιβάλλον τους θα πρέπει να γίνουν αποδεκτές από όλους.

    Όχι.

    Στο Radio MusicHeaven ΔΕΝ αφήνουμε τέτοιες εκπομπές και ας λέει ο καθένας ότι θέλει. Δεν μας αρέσει και δεν μας εκφράζει, πάει τελείωσε.

    Πριν λίγο ήρθε και άλλο μήνυμα από ακροατή, που θέλησε να παραμείνει ανώνυμος. Ακολουθεί το μήνυμα του ακροατή και ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.

     

    Επειδη ακουγα την εκπομπη του Βασιλη χθες , θεωρω οτι ουδεν σημαδι φασισμου υπηρξε απο τον Deos.

    Εν πρωτοις,η εκπομπη δεν "κοπηκε" ποτε ουσιαστικα κι αυτο γτ δεν κοπηκε στον αερα.Αφησαν το Βασιλη και την παρεα του να παιζουν και να βριζουν οση ωρα ηθελαν.

    Ουσιαστικα η ωρα της εκπομπς ειχε τελειωσει απλα ,απουσια της wilma, συνεχισαν. Οταν σταματησαν ειχαν ηδη καταχραστει και δεκα λεπτα απο το χρονο του aviectus, ο οποιος υπομονετικα περιμενε.

    Για τις υβρεις και τις βωμολοχιες πιστευω ο Deos θα εχει ηχογραφησει και μπορεις να ακουσεις κ εσυ τι αναγκαστηκαμε να ακουμε κ εμεις χθες. [...] ειλικρινα δε θα ηθελα να ειμαι στη θεση του χθες,να ακουει ολα αυτα και να μη μπορει να απαντησει γαι να μη το κανει ρινγκ το τσατ.

    [....]

    Συγγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα αλλα ειναι θρασσος αν μη τι αλλο να μιλαει καποιος για φασισμο,οταν του μιλουσαμε ολοι πολυ ευγενικα στο τσατ και μας εγραφε στα παλια του παπουτσια. Οσο για καποιους που γραφουν δημοσια αποψη ενω δεν ακουγαν χθες ..τι αν πω!


    antwnispatra
    27.12.2010, 15:09

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 27-12-2010 στις 14:51 έγραψε...

    Πριν πάρει κάποιος την απόφαση να σηκωθεί να φύγει από μια κοινότητα ας ανοίγει τους ορίζοντες, τα μάτια και τα αυτιά του να ακούει και τις 2 πλευρές και μετά να το κάνει, Τζαπαν ογδοντα οκτώ.

    Πριν κάποιος ανοίξει κάποιο τόπικ και μιλήσει περί ραδιοφασισμού ας περιγράφει όλη την κατάσταση που οδηγεί στη διακοπή μιας εκπομπής και όχι μόνο στο αποτέλεσμα του κακού Δέους, ΒασίληΜπιΣακς.

    Αν ακροατές και παραγωγοί πιστεύουν ότι μια καλή εκπομπή πρέπει να εμπλουτίζεται από ένα σωρό χοντρότατες βρισιές που προσβάλλουν όποιον ακούει, που δεν προσδίδουν καμιά αξία, που αντιθέτως μειώνουν την αξία αυτών που τις λένε, που δεν καταλαβαίνουν από πολλαπλές παρατηρήσεις που τους κάνουν πριν την διακοπή της εκπομπής, που δε σέβονται κανέναν απολύτως, δεν καταλαβαίνω γιατί αναρωτιούνται μετά και πέφτουν από τα σύννεφα όταν η εκπομπή εξαφανίζεται.

    Ήταν από τις πιο ουσιαστικές εκπομπές που υπήρχαν στο πρόγραμμα. Μέχρι χτες όμως.

    Η ποιότητα δεν στηρίζεται μόνο σε ποιοτικά τραγούδια.



    Συμφωνώ απολύτως.Μακάρι πολλοί μας να είχαμε τις γνώσεις του Βασίλη στο μουσικό κομμάτι.Στα υπόλοιπα που συνέβησαν χθες,σαφώς και δεν έχουν χώρο σε ένα ραδιόφωνο.Χαίρομαι που επιτέλους ανέφερε και κάποιος ακροατής τη γνώμη του,γιατί λέξεις όπως φασισμός μπορεί να άφηναν μια κακή εικόνα για τη διαχείρηση του σταθμού.

    Στον japan88gr αναφέρθηκα ήδη από χθες,αν θεωρείς φασισμό το να "κόβεται"  κάποιος που το υβρεολόγιο του χτύπησε κόκκινο...ναι είμαι και εγώ φασίστας.

    Μας έχουν ξεφύγει κατά καιρούς "κακές" λέξεις και όπως είπε και ο aviectus φυσικά και τις γνωρίζουμε.Αλλά εδώ δεν βρισκόμαστε για να κάνουμε ιδιαίτερα μαθήματα "Γαλλικών",αλλά για να κάνουμε ραδιόφωνο που θα ακούσουν άτομα από μεγάλο ηλικιακό φάσμα και πρέπει να το σεβόμαστε αυτό.Αν θέλουμε να μας αφιερώνουν χρόνο και να μας σέβονται και οι ακροατές...


    faidonalkinoos
    27.12.2010, 15:40

    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ...

    ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ

     

    ΓΕΝΙΚΟΙ ΟΡΟΙ (ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ) ΧΡΗΣΗΣ MUSICHEAVEN:

    (όπως δημοσιεύεται στο παρόντα φιλόξενο τόπο )

    ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑ ΜΕΛΩΝ

    Είναι αμοιβαίως αποδεκτό και κατανοητό ότι, παρόλο που το MusicHeaven παρέχει στους χρήστες/μέλη του την απαραίτητη τεχνολογική υποδομή και τα μέσα για ανάρτηση/δημοσίευση περιεχομένου, όλες οι πληροφορίες, τα δεδομένα, τα κείμενα, τα γραφικά, οι φωτογραφίες, οι εικόνες, τα μουσικά αρχεία, τα βίντεο, τα μηνύματα και όλο το περιεχόμενο, είτε αναρτάται δημόσια είτε μεταφέρεται ιδιωτικά, παραμένει στην αποκλειστική ευθύνη του φυσικού ή νομικού προσώπου από το οποίο το περιεχόμενο πηγάζει. Αυτό σημαίνει ότι ο χρήστης/μέλος είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για όλο και οποιοδήποτε περιεχόμενο αναρτά, δημοσιεύει, αποστέλλει, μεταφέρει ή άλλως καθιστά διαθέσιμο μέσω των υπηρεσιών του MusicHeaven. To MusicHeaven δεν είναι δυνατό, λόγω του όγκου του, να ελέγχει το σύνολο του περιεχομένου που αναρτάται από τους χρήστες/μέλη του στις υπηρεσίες του δικτυακού τόπου, οπότε δεν εγγυάται την ακρίβεια, την ακεραιότητα, τη νομιμότητα, ή την ποιότητα τέτοιου περιεχομένου. Ο χρήστης/μέλος κατανοεί και αποδέχεται ότι χρησιμοποιώντας τις υπηρεσίες του MusicHeaven μπορεί να εκτεθεί σε περιεχόμενο προσβλητικό, ανήθικο ή παράνομο. Σε καμία περίπτωση δε μπορεί να θεωρηθεί υπεύθυνο το MusicHeaven, για οποιοδήποτε λάθος ή παραλείψεις σε οποιοδήποτε περιεχόμενο ή για οποιαδήποτε βλάβη ή ζημία που τυχόν προκύψουν από τη χρήση οποιουδήποτε περιεχομένου που αναρτάται, αποστέλλεται, μεταφέρεται ή άλλως καθίσταται διαθέσιμο από τους χρήστες/μέλη στις υπηρεσίες του MusicHeaven. Σε περίπτωση πoυ το MusicHeaven λάβει ειδοποίηση ότι οποιοδήποτε περιεχόμενο προκαλεί ηθική βλάβη ή άλλη ζημία σε τρίτο πρόσωπο διατηρεί το δικαίωμα να προβεί στην άμεση διαγραφή του περιεχομένου αυτού και ταυτόχρονα να διακόψει τη λειτουργία του λογαριασμού του χρήστη/μέλους ο οποίος παραβιάζει τους όρους του παρόντος.

    Οι χρήστες/μέλη συμφωνούν και αποδέχονται να μην κάνουν χρήση των υπηρεσιών του MusicHeaven για:

    Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα.

    Πρόκληση βλάβης σε ανήλικους με οποιοδήποτε τρόπο.

    Μίμηση οποιουδήποτε νομικού ή φυσικού προσώπου ή ψευδή δήλωση για την ταυτότητα του χρήστη/μέλους ή παραπλανητική δήλωση αναφορικά με τη σχέση ή/και συνεργασία του χρήστη/μέλους με κάποιο άλλο νομικό ή φυσικό πρόσωπο.

    Παραχάραξη ή άλλη αλλοίωση των αναγνωριστικών των χρηστών/μελών με σκοπό την παραπλάνηση ως προς την προέλευση του περιεχομένου που μεταδίδεται μέσω των υπηρεσιών του MusicHeaven.

    Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου από άτομο που δεν έχει δικαίωμα να διαθέσει το συγκεκριμένο περιεχόμενο βάσει νόμου ή βάσει εμπιστευτικής σχέσης.

    Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση λογισμικού ή περιεχομένου κάθε μορφής (κειμένου, εικόνας, ήχου, video, animation) που παραβιάζει οποιαδήποτε δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας οποιουδήποτε φορέα (συμπεριλαμβανομένων των εμπορικών μυστικών).

    Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση αυτόκλητης ή μη εξουσιοδοτημένης διαφήμισης ή άλλου περιεχομένου προώθησης προϊόντων, την αποστολή ανεπιθύμητων και μη προσκαλούμενων από τον λήπτη ηλεκτρονικών μηνυμάτων (e-mails) και οποιαδήποτε άλλη μορφή ανεπιθύμητης προώθησης περιεχομένου.

    Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση ή/και προώθηση ή/και διάθεση περιεχομένου που περιέχει ψηφιακούς ιούς ή οποιοδήποτε άλλο ηλεκτρονικό κώδικα, αρχεία ή προγράμματα σχεδιασμένα να παρεμβληθούν, καταστρέψουν ή περιορίσουν τη λειτουργία οποιουδήποτε λογισμικού ή εξοπλισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών ή τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού.

    Παρεμβολή στις υπηρεσίες ή διάσπαση των υπηρεσιών ή των servers ή των δικτύων που είναι συνδεδεμένα με τις υπηρεσίες του MusicHeaven, ή παρακοή των προϋποθέσεων, διαδικασιών και κανόνων χρήσης των δικτύων αυτών.

    Παραβίαση, με ή χωρίς πρόθεση, οποιασδήποτε τοπικής, εθνικής, ευρωπαϊκής, διεθνούς νομοθεσίας ή/και οποιουδήποτε κανόνα που έχει νομοθετική ισχύ και αφορά ή/και καλύπτει οποιαδήποτε υπηρεσία του MusicHeaven.

    Παρενόχληση με οποιονδήποτε τρόπο της ιδιωτικής ζωής και των ατομικών και κοινωνικών δικαιωμάτων άλλων χρηστών/μελών (όπως η συλλογή ή/και αποθήκευση προσωπικών δεδομένων άλλων χρηστών/μελών)

    Ο χρήστης/μέλος του MusicHeaven κατανοεί και αποδέχεται ότι το MusicHeaven δεν κάνει προκαταρκτικό έλεγχο του περιεχομένου, αλλά και ότι το MusicHeaven και οι αρμόδιοι συνεργάτες του διατηρούν το δικαίωμα (και όχι την υποχρέωση) της αποκλειστικής επιλογής άρνησης ανάρτησης/δημοσίευσης ή μετακίνησης ή διαγραφής οποιουδήποτε περιεχομένου διατίθεται μέσω των υπηρεσιών του MusicHeaven. Επίσης, το MusicHeaven και οι αρμόδιοι συνεργάτες του διατηρούν το δικαίωμα να διαγράφουν οποιοδήποτε περιεχόμενο παραβιάζει τους παρόντες όρους χρήσης, αλλά και να διακόπτουν προσωρινά ή μόνιμα τον λογαριασμό του χρήστη/μέλους που δεν σέβεται τους παρόντες όρους χρήσης. Ο χρήστης/μέλος κατανοεί και αποδέχεται ότι πρέπει να αξιολογεί και να είναι υπεύθυνος για κάθε κίνδυνο που μπορεί να ενέχει η χρήση οποιουδήποτε περιεχομένου, συμπεριλαμβανομένης οποιασδήποτε απόφασης του να βασιστεί στην ορθότητα, την πληρότητα ή/και τη χρησιμότητα οποιουδήποτε περιεχομένου. Υπό αυτή την έννοια, ο χρήστης/μέλος κατανοεί και αποδέχεται ότι δεν μπορεί να βασίζεται στο περιεχόμενο που δημιουργεί το MusicHeaven ή κατατίθεται για ανάρτηση σε αυτό, συμπεριλαμβανομένων των πληροφοριών που διατίθενται στο MusicHeaven, των Δημοσιεύσεων, του Forum, των σελίδων χρηστών και όλων των άλλων υπηρεσιών του MusicHeaven. Ο χρήστης/μέλος κατανοεί και αποδέχεται τη διεθνή φύση του Διαδικτύου (Ιnternet) και δεσμεύεται να σέβεται και να τηρεί πιστά τους τοπικούς κανόνες δεοντολογίας κάθε κράτους. Συγκεκριμένα, ο χρήστης/μέλος δεσμεύεται να ακολουθεί πιστά τη νομοθεσία που αφορά την μετάδοση δεδομένων από την Ελλάδα και την Ευρώπη προς τρίτα κράτη.

     

    ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΒΙΑΣΤΕΙ ΟΡΟΙ ΓΕΝΙΚΗΣ ΧΡΗΣΕΩΣ;;;

    ΝΑΙ ή ΟΧΙ;;;

    ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΔΙΑΓΡΑΦΩΝ - ΟΥΤΕ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΩΝ...

    ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΙΣΩΣ...

    ...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!

     

    χρονια πολλα σε ΟΛΟΥΣ !!!

    ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ !!!





    επισυναπτόμενα: KERI.jpg 
    ilio
    27.12.2010, 17:50

    Μπαίνοντας το πρωί, είδα το θέμα και περίμενα να προχωρήσει η συζήτηση για να

    καταλάβω και να διαπιστώσω και εγώ τι έχει συμβεί.

    Παρακολουθώ το Radio Musicheaven από τα πρώτα του βήματα και συμμετέχω

    στην ομάδα των ραδιοφωνικών παραγωγών απ' τον καιρό που προσπαθούσε να

    ξεπεράσει τα όποια τεχνικά του προβλήματα για να μπορούμε να το απολαμβάνουμε

    παραγωγοί και ακροατές όσο το δυνατόν καλύτερα.

    Με λυπεί πολύ το γεγονός πως τώρα τελευταία κάποιοι άνθρωποι το χρησιμοποιούν ανεύθυνα

    προσβάλλοντας ακροατές και παραγωγούς που κάνουν κάτι πολύ σοβαρό...

    Οι πρώτοι μας αφιερώνουν τον πολύτιμο χρόνο τους για να μας ακούσουν  και οι δεύτεροι

    κάνουν το μεράκι τους,επικοινωνούν,μοιράζονται τη μουσική που αγαπούν.

    Η ανευθυνότητα λοιπόν είναι φασισμός και όχι το κόψιμο μιας εκπομπής που προσβάλλει

    (με αποδείξεις).

    Και ενώ κάποιοι κάνουν την πλάκα τους και επιπλέον λασπολογούν, μιλώντας για φασισμό,

    τον Deoς ή τον jorge, κάποιοι άλλοι άνθρωποι προστατεύουν το Radio Musicheaven

    καταθέτοντας την μαρτυρία τους για όσα συνέβησαν.Τους ευχαριστώ πολύ για αυτό.

    Γιατί δεν αδιαφόρησαν και σεβάστηκαν τον κάθε ακροατή και τον κάθε παραγωγό

    που αγαπάει το ευγενικό ραδιόφωνο (που δεν έχει καμιά σχέση με το "καθώς πρέπει" ραδιόφωνο).

    Όπως επίσης ευχαριστώ τον Deos και τον jorge που έκαναν αυτό που έπρεπε να κάνουν.

    Σεβάστηκαν εμένα προσωπικά (δεν θα μιλήσω εκ μέρος κάποιου άλλου) και με ενθαρρύνουν

    να παραμείνω σε αυτό το μοναδικό διαδραστικό,διαδικτιακό ραδιόφωνο που έχω αγαπήσει.

    Όχι εγώ δεν θα αποχωρήσω (γιατί το είχα σκοπό λόγω των παραπάνω και κάποιων ακόμα

    που είχαν φτάσει στα αυτιά μου).

    Εδώ θα μείνω!!!Smile

     


    aviectus
    27.12.2010, 18:34

    Νικο,απο χθες λες το ιδιο.

    θελω να σου πω πως ειδικα τωρα τελευταια οσο εχω παρουσια στο σταθμο, δεν εχω δει καποιον να αποχωρει εκτος απο τον ιρονζιονλιον.

    νομιζω πως δεν εχουμε κατι ιδιαιτερο να πουμε μεταξυ μας,αρκει να υπαρχει σεβασμος.και οχι πως κανει κανεις την εκπομπη του και τι ειδος μουσικης παιζει ( κατι τετοιο,ακουστικε χθες ) αν θυμασε οταν ειμασταν παρεα στη θεσ/νικη,σου ειχα πει ποσο με κουρασε το να ακουω κλασσικο ροκ και blues τοσο απο την Οικογενια μου τοσο και απο διαφορους σταθμους. γιαυτο αλλαξα και λιγο το υφος των κομματιων που παιζω..( Κυριως new rock,alternative ) χθες ακουστηκαν κουβεντες οτι ΔΕΝ εχουμε δικαωμα να παιζουμε κομματια κλασσικου ροκ γιατι ΔΕΝ ζησαμε στην εποχη αυτη. Γιατι ΔΕΝ εχουμε πιασει βινυλιο στα χερια μας,τωρα αυτο που το γνωριζουν δεν το καταλαβα.

    ακουστικαν κουβεντες,οτι μας εμαθαν μουσικη,λες και εμεις δεν εχουμε πατερα μανα που να εζησαν στην εποχη αυτη,ανεξαρτητα αν δεν εκαναν πειρατικες εκπομπες...FACE THE FACT στην εποχη τους υπρχε πειρατικο ραδιοφωνο,στη δικη μας υπαρχει το ΤΟΡΡΕΝΤ.

    ακουστηκαν λογια,οτι δεν δινουν δεκαρα για τους ακροατες,και οτι μπαινει στην playlist οτι γουσταρουν αυτοι να ακουσουν.

    να πω οτι το καλοκαιρι συνεβησαν περιστατικα που θα τα δειτε στη σελιδα μου στο Aviectus on Air,οταν με το ετσι θελω

    ακουγοταν μια μεθυσμενη φωνη,να λεει " γιωργακη δεν κανεις εκπομπη σημερα...." οχι μια αλλα δυο φορες.

     

    νομιζα οτι εκανα λαθος...αλλα τελικα δεν εκανα.

    οταν εισαι λατρης των καλητεχνων της απελευθερωσης και της γενιας του Woodstock. τοτε δεν εχεις δικαιωμα να μιλας ετσι οπως μιλησαν χθες για τη σημερινη γενια βγαζοντας κακια.

    εχεις υποχρεωση να τη στηριξεις και μεσα απο τις γνωσεις σου να την μαθεις,αν ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ να σωθει το "ειδος"οχι να τις πετας ασκοπες βρισιες.το να λεω Αρ@@δια και θα σε @@σω το εχω μαθει καλα... δεν χρειαζομαι αλλα..

    αν δεν μπορεις να το κανεις τοτε δεν διαφερεις σε τιποτα απο αυτους τους βολεμενους χαρτογακαδες της ΔΙΚΗ ΣΑΣ εποχης που ακουγε τζοπλίν και αραζε στα εξαρχεια,και φωναξε για το πολυτεχνιο..ενω σημερα ειναι βολεμενοι καπου...και επικρινει ΕΜΑΣ! το νεο αιμα...

     

    αυτα λοιπον για πω τι με ενοχλησε χθες...

     


    AlfaWolf
    27.12.2010, 18:43

    Το έχω πει πολλές φορές και κάποιες απ αυτές είναι και καταγεγραμμένες σε εκπομπές μου

    ο μονός λόγος που σταμάτησα να κάνω ραδιόφωνο ήταν ότι δεν μπορώ τις ''γραμμές'

    παίξε αυτό , μην παίξεις εκείνο, διαφήμισε αυτό, προώθησε το άλλο, κλπ

    ο ίδιος λόγος είναι και η αίτια που ξανακάνω ραδιόφωνο, γιατί το ΜΗ είναι ελεύθερο.

    Η Ελευθερία όμως δεν σημαίνει και ασυδοσία

    κι οπ ότι διαβάζω κάτι τέτοιο και χειρότερα έγινε και στην εκπομπή του VasilisBsax

    και σαφώς πολύ σωστά έπραξε τα Δέοντα ο deos. αφού αντί για κάποια συγγνώμη δέχτηκε και ''Γαλλικά επίθετα'' από παράγωγο φιλοξενούμενο και το αλκοόλ τους .

     

    ΥΓ Μάνο (japan) πιστεύω ότι αντέδρασες έτσι γιατί σύμφωνα με αυτά που ίσως σου είπαν υπήρχε φασιστική αντιμετώπιση

    τώρα όμως που διάβασες πως έχουν τα πράγματα θέλω να πιστεύω ότι θα καταλάβεις ότι ο αυθορμητισμός σου λειτούργησε επιπόλαια

    έχεις δώσει αλλά και έχεις να δώσεις πολλά ακόμα και κατά του φασισμού ...

    γιατί είναι φασισμός Μανο μου να πρέπει να με το Έτσι θέλω να ανεχόμαστε βρισιές μέσα από το μικρόφωνο του ΡαδιοMH

     

     


    PHILIPPOSSM
    27.12.2010, 18:45
    Στα ποιο παλιά χρόνια λέγανε,"βούτα την γλώσσα σου στο μυαλό σου πριν μιλήσεις" εγώ θα το παραφράσω και θα σας πω " βούτα τα δάχτυλα σου στο μυαλό σου πριν γράψεις"..... Τι θα πει καλός παραγωγός;.... Για μένα ο καλός παραγωγός πρέπει να σέβεται πρώτα τον εαυτό του και μετά τον ακροατή του. τι να το κανουμε αν οι παραγωγοί του R/MH βάζουν τα ποιο καλά και σπανία τραγούδια και υπό την επήρεια αλκοόλ λένε ότι βλακεία τους βγάλει το κόμπλεξ τους; Απλά για να τονώσουν την ματαιοδοξία τους; Πάψτε λοιπόν να γράφετε απλά για να φαίνεστε.
    aviectus
    27.12.2010, 18:50

    απλος γραφουμε για το τι μας ενοχλησε..τιποτα παραπανω


    Kristalo
    27.12.2010, 19:05

    Νομίζω ότι τελικά ψάχνεται κάπου αλλού το νόημα όλης αυτής της υπόθεσης...

    Ναι ήμουν μέσα και άκουγα..από νωρίς λεγόταν κάποια πράγματα στην εκπομπή για ακροαματικότητες.

    Όλα έδειχναν πως ορισμένα φόρουμ είχαν ενοχλήσει τους πρώην παραγωγούς ironzionlion και Vassilibsax.

    τους είχαν οδηγήσει άθελα στο τρυπάκι της ανταγωνιστικότητας και αυτό το θεώρησαν λάθος να υπάρχουν φόρουμ όπως ''Ποιος νομίζεται ότι είναι ο καλύτερος παραγωγός του ΜΗ".

    Και γιατί άλλωστε..άνθρωποι που εδώ μέσα καταθέτουν την ψυχή τους χωρίς καμιά απολαβή χαρίζοντας ψυχαγωγία να τους ωθείς σε τέτοια τρυπάκια. Υπάρχει λόγος;

    Τι να απαντήσω εγώ σ΄αυτά τα φόρουμ; Ότι μ΄αρεσει ο alfawolf ή ο filippossm η ο Deos η δεν ξέρω ποιοι άλλοι; Αν είναι δυνατόν. Όλους τους θαυμάζω εξίσου για την προσφορά τους εδώ και για τις όμορφες εκπομπές τους.

    Πρόσφατα έγινα θεατής μιας κόντρας περίεργης μεταξύ δυο παραγωγών πολύ μεγάλων εδώ μέσα...ειλικρινά απογοητεύθηκα! Και τους δυο τους θεωρώ φίλους πολύ! Υπήρξαν αιχμές για την ακροαματικότητα.

    Εχετε ανάγκη να χτυπάτε τα νουμερα μεταξυ σας της ακροαματικότητας και να βγάζετε τα μαχαίρια μεταξύ σας; Γιατί  αυτό γίνεται τότε και αρχίζει η γελοιοποίηση.

    Και εκει αναμεσα μπαίνουν και αυτοι που ψάχνουν ευκαιρία να φτιάξουν ποστ διακωμώδησης της υπάρχουσας κατρακύλας. Μα θυμίζουν όλα αυτά ραδιοφωνικό σταθμό με πνευματικό επίπεδο; Τι κι άμα λείπουν οι βρισιές; Το να σε μαχαιρώνει κάποιος και να σε χλευάζει και αυτό ηθική βλάβη προξενεί και προσβολή.

    Ε εχθές λοιπόν μετά απο κάποια ώρα λύθηκε η γλώσσα και φύγαν οι τύποι της έκφρασης και ειπώθηκαν πικρίες χύμα και τσουβαλάτα. Ετσι καυστικά με άλλον τρόπο χωρίς πισώπλατα μαχαιρώματα στα ίσια.

    Τι να με πειράξουν οι βρισιές; Μα εδώ μέσα όλοι βρίζουν ο ένας τον άλλον και τον μαχαιρώνουν...τουλάχιστον ειπώθηκαν αλήθειες όπως ειπώθηκαν.

    Ναι συμφωνώ ότι το ραδιόφωνο θα πρέπει να έχει ήθος και άκουνε μικρά παιδιά αλλά θα πρέπει να προσέξετε και εξής και αυτά που γράφονται γιατί τα παιδάκια ξέρουν και να διαβάζουν.

    Διαφωνώ με τον τρόπο που έγινε η διαγραφή του Vassilibsax. Ήταν από τους παραγωγούς που δεν

    έδινε δικαιώματα και οι εκπομπές του ήταν πάντα ιδιαίτερες και πολύ ψαγμένες...εκπομπές που θα λείψουν απο δω μέσα!

    Θα μπορούσε να ψαχθεί γιατί έφτασε να μιλά έτσι με τέτοιο ύφος...εδώ είναι και το βαθύτερο νόημα.

    Γιατί και ο Vassillisbsax να μην είναι αύριο θα είναι ένας άλλος θαυμάσιος παραγωγός που θα έχει φτάσει να ξεχυλείσει.

    Νομίζω Deos προσπαθώντας να υπερασπιστέις τον ΜΗ έπραξες κάτι πολύ γρήγορο και ανεπανόρθωτο...λυπάμαι που χάσαμε έναν ακόμη υπέροχο παραγωγό που αγαπούσε το ΜΗ.

     


    Japan88gr
    27.12.2010, 19:30

    Από τις αδερφίστικες μπηχτές του τύπου:

    Παράθεση:

    βαρέθηκα να βλέπω  μέλη να προσπαθούν να τονώσουν την ματαιοδοξία τους μέσα

    από το ΜΗ ή το ραδιόφωνο του.


     

    και

     

    Παράθεση:

    Όταν θα έρθει η ώρα θα διαβάσεις και τα nicnames τους.....

     

    χίλιες φορές προτιμώ να ακούω τα πράγματα όπως είναι,

    με το όνομα τους.

     

    Σεμνοτυφία και τίποτα παραπάνω…

     

     

    ΥΓ

    όποιος θελήσει κάτι, θα με βρει εδώ orfanoudakismanos@hotmail.com

     


    PHILIPPOSSM
    27.12.2010, 19:58
    Τα ποντίκια φεύγουν από το καράβι πρώτα.
    sympetheros
    27.12.2010, 20:11

    ''Τι να με πειράξουν οι βρισιές; Μα εδώ μέσα όλοι βρίζουν ο ένας τον άλλον και τον μαχαιρώνουν...''

    έγραψε η Αναστασία κι εγώ αναρωτιέμαι αν ζω σε άλλο κόσμο γιατί δεν τα βλέπω έτσι τα πράγματα στο RadioMusicHeaven.

    Toν ελεύθερο χρόνο και την αγάπη μας για τη μουσική μοιραζόμαστε σ αυτον εδώ το διαδυκτιακό τόπο που έχουμε επιλέξει να μαζευόμαστε να γράφουμε πόστ ν ακούμε μουσική και να επικοινωνούμε.

    Με τη διαφορετικότητα μας .Ναι αυτό μας ξεχωρίζει απ τα στείρα ραδιόφωνα των επαναλήψεων.

    Δε θα πάρω θεση για μια εκπομπή που δεν άκουσα και δεν είδα και την εκδοχή του Βασίλη που νομίζω πως επιβάλλεται.Το να κατηγορείς ένα μέσο που σε φιλοξενούσε για φασιστική συμπεριφορά είναι πολύ βαρύ και  εφόσον δημοσιοποείται  επιβάλλεται να συνοδευεται απο στοιχεία που να στηρίζουν αυτή την άποψη.

    Το πόστ είναι εδώ και γράφει την αποψη του όποιος επιθυμεί κι αυτό μόνο φασιστική νοοτροπία δε δείχνει.

    Η διαφορετικότητα στον τρόπο που βλέπουμε τα πραγματα είναι ότι πιο υγιές κατα τη δική άποψη.

    Μας χρειαζόμαστε όλους.

    Οι ακροαματικότητες ενδιαφερουν όσους ασχολούνται μ  αυτές και είναι επιλογή τους.Δεν είναι αυτός ο λόγος που είμαστε εδώ.Τωρα που όλα μας πιέζουν από παντού το μόνο που δεν μας λείπει ειναι να βάλουμε και στον ελεύθερο χρόνο μας ιστορίες για καλούς και κακούς ,ίντριγκες και δολοπλοκίες.

    Την εκπομπή του ο Βασίλης την έκανε με φροντίδα και μεράκι όσες φορές τον είχα ακούσει και για μένα με μια άμεση επικοινωνία με το Γιάννη που έχει αποδείξει πως ξέρει ν ακούει  μπορεί να λύθει η παρεξήγηση και ο γύρος του κόσμου να είναι και πάλι εδώ μαζί μας.

     


    rouli726
    27.12.2010, 20:13

    Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην απαντήσω αλλά θα τρελαθούμε εδώ μεσα!

    Βρε japan ειλικρινά άκουσες έστω κ ένα απόσπασμα από την χθεσινή εκπομπή ?

    Έλεος δηλαδή!

    Επειδή εμένα μπορεί να μη με συμπαθεί κάποιος παραγωγός σημαίνει ότι μου αφαιρείται το δικαίωμα να μην ακούω βωμολοχίες και υβρεολόγιο χωρίς κανένα λόγο και όριο?

    Δε το κατάλαβα!

    Επειδή είμαστε ενήλικες εμείς?

    Σε όποιον δεν αρέσει να βρίζει είναι σοβαροφανής???

    Μιλάνε για φασισμό αυτοί που είχαν ελεύθερο μικρόφωνο τόσες ώρες και έλεγαν ό,τι τους κατέβαινε?

    Το δικαίωμά μου εμένα να με σέβεται αυτός που παίζει δε καταπατάται γιατί δεν είμαι κολλητάρι του?

    Οι εκπομπές γίνονται μόνο για όσους γουστάρουν τον εκάστοτε παραγωγό?

    Υπάρχουν κάποιοι κανόνες και όπως σεβαστήκαμε εμείς χθες τους παραγωγούς και δε τους έβρισε ΚΑΝΕΙΣ όση ώρα γινόταν όλο αυτό,αντίθετα τους παρακαλούσαμε να σταματήσουν να μιλάνε έτσι,έπρεπε να μας σεβαστούν κι εκείνοι.Είτε μας γουστάρουν είτε όχι!

    Όταν κάποιος δέχεται να συμμετάσχει σε μια κοινότητα όπως αυτή κλικάρει ένα τετραγωνάκι που λέει "αποδέχομαι τους όρους".Πόσο δύσκολο είναι να το κάνει κιόλας?Εμείς είμαστε κορόιδα??

    Και στην τελική δε με νοιάζει ποιος βρίζει ποιον γιατί εγώ δεν έχω βρίσει ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΝ εδώ μέσα και ΑΠΑΙΤΩ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΟΥ ΔΙΝΩ Κ ΕΓΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

    χαιρεται!


    rizveda
    27.12.2010, 20:47

    χτες το βραδυ μεχρι τις  τεσσερις το πρωι περασα υπεροχα

    Ακουσα πολλα πραγματα  με χιουμορ αλλα θα προτιμουσα

    να τα λεγανε ξεμεθυστοι

     

    ΤΕΣΤ

    ΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄

    ΠΟΙΟΙ απο εσας εχουν δει Αριστοφανη και εχουν

    φυγει στην μεση της παραστασης σοκαρισμενοι;;;

    Ο "Λαζοπουλος" σας σοκαρει με την βρωμο λοχεια του;;


    antwnispatra
    27.12.2010, 20:50

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 27-12-2010 στις 18:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος aviectus στις 27-12-2010 στις 18:34 έγραψε...

    Νικο,απο χθες λες το ιδιο.

    θελω να σου πω πως ειδικα τωρα τελευταια οσο εχω παρουσια στο σταθμο, δεν εχω δει καποιον να αποχωρει εκτος απο τον ιρονζιονλιον.

    νομιζω πως δεν εχουμε κατι ιδιαιτερο να πουμε μεταξυ μας,αρκει να υπαρχει σεβασμος.

     



    Εγώ έχω χάσει 2 από τις αγαπημένες μου εκπομπές, αυτές της asthath_18 και AbubaTheAlien που ο καθένας αποχώρησε για τους δικούς του λόγους... Ήταν 2 εκπομπές που παίζαν διαφορετική μουσική και γι αυτό τις γούσταρα... Φοβούμαι οτι αυτή η φυγή δε θα σταματήσει εκεί...

    Επίσης πιστεύω οτι σε μια κοινότητα ο συνεχής διάλογος για όλα τα θέματα είναι απαραίτητος και μόνο κερδοφόρος...

    Υπάρχουν θέματα στο φόρουμ για αυτό το σκοπό.Τώρα όσο αφορά το αν έχασες αγαπημένες εκπομπές,δεν νομίζω να τις έχασες λόγω φασισμού,και το λέω επειδή το θέμα ουσιαστικά εδώ είναι για τη χθεσινή εκπομπή και το αν ήταν φασιστική ή αναγκαία η διακοπή της.


    Kristalo
    27.12.2010, 20:51

    Ευτυχώς Δημήτρη που είσαι και εσύ και συμφωνώ σε όλα μα όλα που έχεις γράψει. Αλλά εγώ προσωπικά εδώ μέσα έχω θιχτεί αρκετά από διάφορα που συζητιούνται και τα έχω μάθει (ότι του φανεί του λολοστεφανή δηλαδή) και χωρίς να υπάρχει λόγος....χωριό γίναμε και ασχολούμαστε με τα εν οικο του καθενός.

    Αν παρατηρήσεις πιο πάνω στο ίδιο φορουμ οι μαχαιριές που λέω παιζουν...έτσι ως απόδειξη αυτών που προέγραψα.

    Κάτι θέλω να ρωτήσω όμως: Γιατί Εφη μου έχεις θιχτεί τόσο πολύ; Μήπως στην τηλεόραση όταν βλέπεις δεν υπάρχουν εικόνες που προσβάλουν και λόγια που σε κάνουν να ντρέπεσαι για την ποιότητα της τηλεόρασής μας; Τι κάνεις; Απλά κλείνεις την τηλεόραση. Εσύ γιατί κάθισες και άκουγες αφού έχεις τόσο ευαίσθητα αυτιά που θίγονται; Θέλω να καταλήξω κάπου. Να μην προσπαθούμε να γίνουμε μάρτυρες μιας κατάστασης η μιας σκηνής προσθέτοντας και το δικό μας σκηνικό! Αν σε προσέβαλλε κανείς προσωπικά τόσο πολύ τοτε θα το δεχτώ αυτό που λες αν μου το βεβαιώσει κάποιος. Μήπως δεν συμπαθουσες προσωπικά τον Vassilibsax? Γιατί ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν ξανάδωσε το δικαίωμα..νομίζω! Μάλλον ήθελε να περάσει ένα μήνυμα...με τον "δικό του" ίσως τρόπο. Ελευθερη Ραδιοφωνία νομίζω λέγεται αυτό.

    Θα θελα πραγματικά να θεωρηθουν όλα αυτά ως άτυχη βραδιά και να επανέλθουμε όπως είμασταν πριν.


    xristos_rock
    27.12.2010, 20:54

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
    Δεν άκουσα την εκπομπή, οπότε δεν έχω άποψη.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι ότι διάβασα πολλές φορές τη λέξη "ακροαματικότητα".
    Ρε παιδιά, ήμαρτον, αλλά που ακριβώς νομίζουμε ότι βρισκόμαστε;
    Έχω συνεργαστεί και με καθαρά επαγγελματικό σταθμό στον οποίο η ακροαματικότητα είναι αναγκάιο κακό και από αυτήν εξαρτάται το μέλλον σου, κι εμείς εδώ καθόμαστε και βγάζουμε τα μαχαίρια για το άν εγώ έχω 15 ακροατές και ο άλλος 34; Από τη στιγμή που όλα όσα γίνονται εδώ γίνονται καθαρά και μόνο για να ακούσουμε τις μουσικές που μας αρέσουν χωρίς κανένα όφελος;

    Ειλικρινά, δεν μου καίγεται καρφί για το αν εγώ έχω 10 λιγότερους ακροατές από κάποιον παραγωγό. Έχω κάνει εκπομπές, πολύ παλιότερα, και με 25 και με 10 και με 2 ακροατές αλλα διαφορά δεν είδα. Η μουσική δεν αλλάζει, ούτε η διάθεση, ούτε το μεράκι ούτε τίποτα. Δεν τίθεται θέμα ΑΝΤαγωνισμού, αλλά είναι καθαρά θέμα ΣΥΝαγωνισμού, αλλά μερικές φορές το ξεχνάμε...


    antwnispatra
    27.12.2010, 20:55
    Μήπως δηλαδή να ζητήσουμε και μια κόπια και να την βάζουμε στα παιδιά μας να μάθουν τη Δημοκρατία?Δεν ξέρω που βλέπεις εσύ τις μαχαιριές αλλά εδώ μιλάμε για ντοκουμέντα και όχι για φαντάσματα.
    xristos_rock
    27.12.2010, 20:58

    Αντώνη, δεν κατηγόρησα ούτε υποστήριξα κανέναν...Γενικά μιλάω..